Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 22.12.15, 13:18   #1
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3697
Mesajlar: 17,964
Ettiği Teşekkür: 73104
Aldığı Teşekkür: 67355
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Mezhep Virüsü | Soner Yalçın

Bir) Selefi-Vehhabi örgütler…
İki) Suudi Arabistan ve Katar…
Üç) Erdoğan ve Davutoğlu…
Suriye’ye ilişkin aynı “dili” konuşuyorlar.
Suriye Alevileri için sapkınlık anlamında “Nusayri” kelimesini kullanıyorlar.
Kuşkusuz… Suriye Alevileri; Türkiye Alevilerinin “Kızılbaş” kelimesinden rahatsız olmaması gibi, “Nusayri” tanımından rahatsız değiller. Rahatsız oldukları; bunu dile getirenlerin kavrama yükledikleri anlamdı!
Bu konuda Davutoğlu uyarıldı bile…
Tarih: 3 Temmuz 2012.
Suriye muhalifleri Kahire’de toplantı yaparken ABD Şam eski Büyükelçisi Robert Ford Davutoğlu’nu uyarma ihtiyacı hissetti: “Nusayrı değil, lütfen Alevi deyin!”
“Kardeşi Esat”tan “Nusayri Esat”a geçişin nedenini biliyoruz…
Biliyoruz ki… Suriye’de mezhep çatışması için “kimileri” ne provokasyonlar yaptı. Örneğin, isyanın ilk merkezi Dera’da, camilerdeki Hz. Ömer ve Hz. Osman isimlerin karalayıp, “Beşşar’dan başka Allah yoktur” diye yazdılar! Cami bile yıktılar. Bunları Tunuslu dinci Ebu Kusey Tunus TV’de itiraf etti…
Suriye yönetimine ilişkin yıllardır yapılan bir kara propaganda var:
“Ezen azınlık Alevi, ezilen çoğunluk Sünni!”
Bu doğru mu?
Hayır..!
Aksine Suriye’de rejim, Sünni sütunlar üzerinde yükselmektedir. Bakınız…
Tarih: 18 Temmuz 2012.
“Küresel cihatçılar” Şam’daki Ulusal Güvenlik binasına bombalı saldırıda bulundu. Ölenlerin mezhepsel kimliği Suriye rejimi hakkında bilgi veriyor:
Savunma Bakanı Davut Raciha Hristiyan, Esat’ın askeri danışmanı eski Savunma Bakanı Hasan Türkmani Sünni, Askeri İstihbarat Başkanı Hişam Ahtiyar Sünni, Genelkurmay Başkan Yardımcısı Asaf Şevket Alevi idi!..
Zor dönemlerde koltuğunu bırakmamış Dışişleri Bakanı Velit Muallim’in Sünni olduğunu biliyorsunuz.
Yıllardır Suriye’de dışişleri ve içişleri kadroları yüzde 80 oranında Sünnilerin elindedir. Dışişlerinde Deralılar ve içişlerinde İdlipliler vardır; ve iki kent de Sünni’dir!

Altı kişilik Sünni Konsey

Baas ideolojisi dinsel farklılıkları ve mezhepsel ayrımı reddeder; laikliği savunur.
Bu nedenle…
1963’te Baas darbesinden sonra oluşturulan 14 kişilik Askeri konseyin sadece beşi Alevi idi!
Hafız Esat döneminde; Başbakan Abdurrauf el Kasım,
Genelkurmay Başkanı Hikmet el Şihabi, Savunma Bakanı Mustafa Tılas, Dışişleri Bakanı Abdülhalim Haddam Sünni’ydi.
Suriye için çok önemli olan Savunma Bakanlığı’na Hristiyan Yusuf Şakkur bile oturdu.
En uzun süre Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapan Naci Cemil Kasım gibi komuta kademesinde Sünni generaller vardı.
Genel İstihbarat Direktörlüğü görevinde bulunan Mecit Sait Sünni’ydi. Sonra göreve gelen Beşir Neccar da Sünni’ydi. İsim isim uzatmayayım.
Hafız Esat 1983’te, kalp hastalığından tedaviye başlarken Suriye’yi yönetmesi için oluşturulan altı kişilik konseyin hepsi Sünni idi.
Suriye’de mezhepsel dayanışma olsa Esat, Salah Cedit’ten General Muhammet Ümran’a kadar Alevileri tasfiye eder miydi? Kardeşi Rıfat’ı 1984’te sürgüne gönderir miydi?
Beşar Esat, Sünni Esma ile evlenir miydi?
Bugün…
Suriye diyanetinde Hristiyanların bile temsilcisi var ama Alevilerin yok. Alevilere
Cemevi yasak!
Okullarda Sünni müfredat var; Alevilik öğretilmiyor.
Tv’deki dini kanal da tek kelime Alevilikten bahsedilmiyor.
Alevilere hakaret eden kitapların satışına engel yok.
En çok Alevi nüfusun yaşadığı Tartus ilinin; valisi Dürzi, emniyet müdürü Sünni ve belediye başkanı Sünni!..
Yani… Aleviler yazıldığı kadar Baas rejiminden imtiyaz görmedi/görmüyor.
Zaten… Devlet yönetimindeki Alevilerin katı laik tavırları nedeniyle Alevilikle de ilişkileri pek yok. Aslolan “laiklik kimliği”…
Rejimin karakteri Alevilik olsa Suriye muhalifleri arasında Alevilerin ne işi var?
Peki…
Suriye hakkında neden “Alevi Devleti” kara propagandası yapılıyor?

Alevi subay düşmanlığı

“Alevi Devleti” yalanını nedenleri var:
Bir) 1965 yılında; 100 şirketi kamulaştıran, toprak reformu yapan, bürokraside ayrıcalıklı ailelerin nüfuzlarını kıran Hafız Esat’ı “Alevi” vurgusuyla yıkmak isteyenler, Osmanlı’dan beri gelen düzenlerinin bozulmasını istemeyen Suriye’nin zenginleriydi!
İki) “Aleviliği din dışı gören” Müslüman Kardeşler/İhvan adlı dinci örgütün düşmanlığı. Öyle ki, Esat’ı düşürmek için ülkede hep mezhep savaşı kışkırtıcılığı yaptılar. Örneğin…
Tarih: 16 Haziran 1979.
Halep Topçu Okulu’nda İhvan mensubu Yüzbaşı İbrahim Yusuf yanındaki askerlerle yemekhanede askeri öğrencileri Alevi-Sünni diye ayırıp 32 Alevi öğrenciyi silahla öldürdü!
Konu konuyu açıyor.
Ve konu fena halde Türkiye’ye benziyor.
Fransızların işgali döneminde Alevilerin askeri okullara alınması önündeki engeller kaldırıldı. Yoksul Alevi çocuklarının tek kurtuluşu; okul yaşamında yeme-barınma-giymenin bedava olduğu ve meslek garantili tek iş askerlikti. Üstelik Hristiyanlar ve Sünni “elitler” askerlik yapmayı küçümsüyorlardı.
Suriye Ordusu’nda Alevi subaylar bulunmasının sebebi buydu. Ancak sanıldığı gibi sayıları çok değildi; Cambridge Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre ordunun yüzde 70’i Sünni’ydi.
Ergenekon ve Balyoz kumpasıyla TSK’daki Alevi subaylar tasfiye edilirken alkış tutanlar, aynı anlayışla Suriye konusunda kamuoyunu kandırıyor.
Sormazlar mı adama:
Alevi bakanınız, Alevi milletvekiliniz, Alevi valiniz-emniyet müdürünüz ve hatta bir tek Alevi yüksek bürokratınız var mı?

Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız


Sözcü

__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.12.15, 22:09   #2
Moderator

Gülümsün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2014
Konular: 1399
Mesajlar: 8,123
Ettiği Teşekkür: 49433
Aldığı Teşekkür: 30409
Rep Derecesi : Gülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Mezhep Virüsü | Soner Yalçın

Konu için teşekkürler Redwine.
__________________
Gülümsün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Gülümsün'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.12.15, 22:42   #3
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1167
Mesajlar: 12,159
Ettiği Teşekkür: 50945
Aldığı Teşekkür: 44353
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Mezhep Virüsü | Soner Yalçın

Mezhep!

Bakalım neymiş mezhep:

Alıntı:
Mezhep sözlükte “gitmek, gidilen yer, yol” anlamına gelir. Terim olarak ise şöyle tanımlanmıştır: “Dinin inanç esaslarını veya ameli hükümlerini anlama ve yorumlama konusunda kendine özgü yaklaşımlara sahip düşünce bütünü, bu yaklaşımlar etrafında meydana gelen ekolleşme, ekolleşmelerin ürünü olan ilmi birikim.”

Mezhepler tarihi ilmi açısından “İslam mezhepleri” bu dinin tarihinde ortaya çıkan düşünce, inanç, fıkıh ve siyaset alanındaki zümreleşmeler olarak açıklanmış ve mezhep “İslam dininin anlaşılma, yorumlanma hatta bir çeşit düşünce ekolleri” olarak anılmıştır.
Demek ki din mezheplere bölünmüşse yollar farklılaşmıştır. Her kafasına esenin kendine göre yol çizdiği bir din ise asla İslam dini olamaz.

İslam' da Kuran dışında tüm yollar kesinlikle yasaktır ve Kuran' da da emir açıktır: ''Dininizi parça parça bölenlerden olmayın!''

Muhammed' in en büyük korkusu da zaten kendisi öldükten sonra ümmetinin parça parça olacağıydı.

Yani İslam dininin fıtratında (!) ümmetin farklı yollar seçmesi ve farklı imamların peşinden gitmesi diye bir şey söz konusu değildir.

Ancak daha Muhammed ölür ölmez ondan sonra dinin başına gelen halifelerden 3 tanesi (ikisi namaz kılarken) bizzat Müslümanlar tarafından öldürüldü. Bu yetmedi; Peygamber torunlarının çoğu da yine kimi Müslümanlar tarafından ''bunlar Peygamber torunları, ilerde ümmetin başına geçebilirler) endişesiyle öldürüldü.

Ardından da Allah ve Kuran' ın ''ümmeti parça parça etmeyin'' emrine karşın İslam dini ve onun ümmeti açıkça bu dinin başına geçenler tarafından parça parça edildi.

İslam' da mezheplerin yeri yoktur. Allah ve Kuran' ın emrine karşı önce mezhep mezhep, ardından da mezhepler altında tarikat tarikat bölünen bu rezalet maalesef tüm İslam alemi tarafından öyle bir benimsen miş ki, Müslüman aleminin hepsi değişik mezheplerden...

Ve bu gayri islami durum üzerinden İslam alemi bir birini 1400 yıldır boğazlamaya devam ediyor.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.12.15, 23:22   #4
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,850
Ettiği Teşekkür: 4447
Aldığı Teşekkür: 6635
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Mezhep Virüsü | Soner Yalçın

Mezhep benim için bakış tarzı fakat günümüzde Dinsel taklitçilik ve Cemaatçilik halini almış..
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.12.15, 23:55   #5
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1167
Mesajlar: 12,159
Ettiği Teşekkür: 50945
Aldığı Teşekkür: 44353
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Mezhep Virüsü | Soner Yalçın

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster
Mezhep benim için bakış tarzı fakat günümüzde Dinsel taklitçilik ve Cemaatçilik halini almış..
Kuran' a, yani Allah' ın kelamına ''farklı bakış tarzı'' olmaz. Dinen yasak!

Kuran, Kuran' da yazıldığı üzere Allah' ın kefaleti altındadır ve orda ne yazıyorsa yine Kuran' a göre ''herkesin anlayacağı kadar açık ve defalarca detaylarıyla örneklenerek yazılmıştır...

Yani Kuran' da ''Ali öyle anladı kendine başka yol çizdi ve bazı müslümanlar onu izledi'', ''Ömer öyle anladı kendine başka yol çizdi ve bazı müslümanlar onu izledi'' gibi yoldan sapmacılık ve ümmeti bölmecilik yok!

Hiç kimse Kuran' a göre Kuran' ı farklı anlayarak ümmeti bölecek bakış tarzları öne süremez.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 22.12.15, 23:58   #6
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,850
Ettiği Teşekkür: 4447
Aldığı Teşekkür: 6635
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Mezhep Virüsü | Soner Yalçın

Benim için İnsan Kuran'ın tam kendisi be Aristo. İnsan konuşan kuran! Allah sonsuz olduğuna göre her türlü kelam Allahtan... O halde her kelam Kuran'dan.. Hıı öbürü ney mi? O hz Muhammedin kendi yaşadıklarından...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.12.15, 23:59   #7
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,850
Ettiği Teşekkür: 4447
Aldığı Teşekkür: 6635
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Mezhep Virüsü | Soner Yalçın

Aristo abim bir göz at şu video lara Türkiye'de Türbanın öyküsü...__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.15, 00:00   #8
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1167
Mesajlar: 12,159
Ettiği Teşekkür: 50945
Aldığı Teşekkür: 44353
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Mezhep Virüsü | Soner Yalçın

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster
Benim için İnsan Kuran'ın tam kendisi be Aristo. İnsan konuşan kuran! Allah sonsuz olduğuna göre her türlü kelam Allahtan... O halde her kelam Kuran'dan.. Hıı öbürü ney mi? O hz Muhammedin kendi yaşadıklarından...
Sadece burda muhalefet edeceğim...

Neden mi?

Çünkü şöyle olsa gerçeğe daha uygun olurdu:

Arap Kuran'ın tam kendisi
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.15, 00:05   #9
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,850
Ettiği Teşekkür: 4447
Aldığı Teşekkür: 6635
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Mezhep Virüsü | Soner Yalçın

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Sadece burda muhalefet edeceğim...

Neden mi?

Çünkü şöyle olsa gerçeğe daha uygun olurdu:

Arap Kuran'ın tam kendisi
Sen de Kuranın kendisisin? Yaşadığın Hadiseler Hadis, hayatın içine kattığın ve yapmasanda olan olaylar Sünnet, Yapmak zorunda oldukların ise Farzların. Elde ettiğin ana fikirler ise Ayetlerin..
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.15, 01:19   #10
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1167
Mesajlar: 12,159
Ettiği Teşekkür: 50945
Aldığı Teşekkür: 44353
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Mezhep Virüsü | Soner Yalçın

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster
Sen de Kuranın kendisisin? Yaşadığın Hadiseler Hadis, hayatın içine kattığın ve yapmasanda olan olaylar Sünnet, Yapmak zorunda oldukların ise Farzların. Elde ettiğin ana fikirler ise Ayetlerin..
Ben bu yazdıklarında % 28,4 oranında ateizm seziyorum...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
mezhep, soner, virüsü, yalçın


Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 06:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.