Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 24.04.16, 20:16   #51
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 339
Mesajlar: 12,157
Ettiği Teşekkür: 136117
Aldığı Teşekkür: 45124
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Simdi yazilanlari okuyupta, anlamaya calistigim gayreti, anlatmak istedigimseyler kadar gayret etmis olsaydiniz, belki bu Analfabelikten bir adim ileri gidebilirdik.

Interesan bir satir, "Atatürkcülerle dolu, yolunu unutmuslar".

Forumdasimiz Makedonyali olsa bile, bir satirda Dogu Anadoluyu PKK kucagina itmekle, Atatürkcü oluyor!.

Kabullenecek bir gercek degil!.

Bir zamanlar Paylasimda bulunmustum, 9Yasimda Gurbet ellere gelip, Din´imi, Din anlayisimi Bavulun icine sokup, Yatagin en karanlik kösesine, bu Zihniyet tarafindan kirlenmesine firsat vermeme sartiyla koydugumu.

Maalesef Din anlayislari Türkiyenin cesitli kesimlerinde Mutationa ugramis.

Mustafa Kemal, bosu bosuna Konstantinobeldeki Cübbeliler kislasini yerle bir etmis!.

Halen Cübbelilerin Zihniyetini yayip, bir adim ilerlememissiniz!.

Sudi Arabistani verip, Petrollere elveda ederken, birileride Yemen´e giden Silah ve Askeri yardimlari satip, bir gelir saglamisti.

Irak Petrolleri paylasildi, Almanya Tastan Petrol cikarmayi suya yatirip, Dogu Anadoluya ikide bir giderken, Dogu Anadoluyu verelimde kurtulalim diyenler, göbek atiyor!.

Yok simdilik cok karisik düsüncelerdeyim, onun icin simdilik son verip, baska sinirda su çocuk tecavüzcülere karsi gelicegim, Sirtima Kamayi yemis olsam bile, son nefesime kadar ugrasicam!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-


Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.04.16, 20:49   #52
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,850
Ettiği Teşekkür: 4447
Aldığı Teşekkür: 6635
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Doğu ve Güneydoğu'ya kendi isteğiyle yerleşen ne kadar Manisalı, Edirneli, Muğlalı Türk var?
Gidip Diyarbakır Bağlar'a yerleşen sıradan batılı bir vatandaş duydunuz mu?

Maalesef duyamazsınız. Daha evvelde Diyarbakır da iş sebebiyle bulunduğum bir sırada Ankara lı bir esnaf duymuştum gelmiş Diyarbakır'a yerleşmiş diye. Gittim adamı buldum. Çevredeki Diyarbakırlı esnaf bile kabullenmemiş, adama kafayı yemiş gözüyle bakıyorlar.
Maalesef bölgede zorunlu olarak yerleşen Asker, Polis ve zorunlu hizmetli memurdan başka batı illerinden gelen yok. Böyle bir yalıtılmışlık içerisinde tabii ki önyargılar doğuyor ve ötekilikler anlam kazanıyor.
Gelelim Atatürkçülük meselesine. Atatürkçülük bir düşünce sistematiğidir. Öyle hava atma için veya kendine arka bulmak ya da menfaat devşirilecek bir olgu değildir. Atatürkçü düşünce sistematiğinde 6 temel ilke vardır ve bu altı ilkenin yardımıyla Türk milliyetçiliğine bağlı devrimler gerçekleşir.
Peki Atatürkçülük sistematiğinin belirlendiği her şey sadece bu temel ilkeler mi?
Ebette ki hayır... Temel ilkeleri var eden bütünleyici ilkeler vardır. Bunlar; ulus devlet, tam bağımsızlık, çağdaşlaşma ve ulusal egemenliktir.
Bugün Atatürkçülüğü hedef alan kitleler temel hedeflere saldırdığı gibi, bütünleyici ilkelere de saldırmaktadırlar. Zira ulusal birlik yerini federal bir yapının alması, tam bağımsızlığı ve egemenliği zedeleyebilecek, ülkeyi bulunduğu Coğrafya özellikleriyle beraber ayrıştırıp parçalayabilecektir.
Atatürkçü düşünce sisteminin kurduğu muazzam denge, en fazla emparyellerin çıkarına dokunmaktadır. Bu vesile ile türlü türlü maskelerle Atatürkçülük ve sistematiğine saldırmaktadırlar..
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.04.16, 21:04   #53
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 100
Mesajlar: 4,535
Ettiği Teşekkür: 13576
Aldığı Teşekkür: 20862
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Sevgili @Mediter,

Birincisi


Nisa Suresi 34. Ayet ''Erkek kadından üstündür, gerekirse erkek karısını dövebilir'' derken
yazmışsın.

Bu surenin Yaşar Nuri ÖZTÜRK çevirisi:

Yaşar Nuri Öztürk (4/NİSÂ-34: Erkekler; kadınları gözetip kollayıcıdırlar. Şundan ki, Allah, insanların bazılarını bazılarından üstün kılmıştır ve erkekler mallarından bol bol harcamışlardır. İyi ve temiz kadınlar saygılıdırlar; Allah'ın kendilerini koruduğu gibi, gizliliği gereken şeyi korurlar. Sadakatsizlik ve iffetsizliklerinden korktuğunuz kadınlara önce öğüt verin, sonra onları yataklarında yalnız bırakın ve nihayet onları evden çıkarın/bulundukları yerden başka yere gönderin! Bunun üzerine size saygılı davranırlarsa artık onlar aleyhine başka bir yol aramayın. Allah çok yücedir, sınırsızca büyüktür.)

Bu mealde dövmek yok. Arapça'nın hatta o zamanki Kureyş Arapçasının çevirisi fiilin farklı anlamlarına göre değişebiliyor...

İkincisi

Bunlar da Atatürk'ün dinimiz ile ilgili bazı sözleri:

· Bizim dinimiz hiçbir vakit kadınların erkeklerden geri kalmasını talep etmemiştir. Allah’ın emrettiği şey, Müslüman erkeğin ve Müslüman kadının beraber olarak bilim ve bilgi kazanmasıdır. 31. 01. 1923, İzmir
· Bizim dinimiz en makul ve tabiî bir dindir. Ve ancak bundan dolayıdır ki son din olmuştur. Bir dinin tabiî olabilmesi için akla, fenne, ilme ve mantığa uyması lazımdır. Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur. 31. 1. 1923 İzmir
· İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. Eksiksiz dindir. Çünkü dinimiz akla mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor. 07. 02. 1923, Balıkesir
· Bizim dinimiz, milletimize değersiz, miskin ve aşağı olmayı tavsiye etmez. Aksine Allah da Peygamber de insanların ve milletlerin değer ve şerefini korumalarını emrediyor. 5. Şubat 1923 Akhisar
· Türk milleti daha dindar olmalıdır, yani bütün sadeliği ile dindar olmalıdır demek istiyorum. Dinime, bizzat gerçeğe nasıl inanıyorsam öyle inanıyorum. 29. 10. 1923, Fransız Muhabiri Maurice Pernot’ya Demeç.
· Dini fikir ve inançlara saygılı olmak, öteden beri tabiî ve genel bir anlayıştır. Bunun aksini düşünmek için sebep yoktur. 11. 12. 1924, Times Muhabirine Cevap


AKP din tüccarlığı yapıyor, siz olanı yok etmeye çalışıyorsunuz. Bir rahat bırakın da herkes inancını yaşayabilsin...
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.04.16, 21:20   #54
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2629
Mesajlar: 30,729
Ettiği Teşekkür: 165950
Aldığı Teşekkür: 181277
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

@Mediter

Benim kolay kolay kimse ile sürtüşmem olmaz. Herkes gibi ben de fikirlerimi belirtirim, buna da herkes kadar hakkım var.

Din konularını tartışmaktan sürekli kaçındım. Buradaki üye arkadaşlar belli yaşa gelmiş insanlar. Bu saatten sonra kimsenin siyasi görüşleri ve inançlarının değişmesi mümkün değil, zaten ben buna da gayret etmem.

Bir kişi bir dine inanmış ve kendince uygulamaya çalışıyor. Sürekli; inanılan dinin şöyle kötü, böyle kötü denilmesinin hiçbir manası ve yararı da yok.

Herkesin inancı kendini ilgilendirir, yeter ki dayatma, inanmayanları ayıplama, aşağılama olmasın...

* * *

Sitede dinine bağlı kişilerin ateistlere / deistlere kötü bir söz söylenildiğine şahit oldunuz mu?


__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.04.16, 21:28   #55
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,850
Ettiği Teşekkür: 4447
Aldığı Teşekkür: 6635
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Peygambere "Din nedir?" diye sormuşlar. Cevabı sadece "Nasihattır" olmuş. Dileyen DİNler,dileyen DİNlemez.
Şahsen Dinin bir felsefe olduğunu düşünüyorum. Bulunduğu asırdaki korkulara ve bilinmezliklere çözüm yolu olmuş ve hala çoğunluk olan kişiler için bu özelliğini koruyor.
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.04.16, 22:13   #56
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2014
Konular: 108
Mesajlar: 2,451
Ettiği Teşekkür: 13986
Aldığı Teşekkür: 10049
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

@Mediter,Sen cevap yazmaya değmezsin. Bundan sonra istediğini yazabilirsin. Birini çizmiştim bu sitede ikincisi sensin. Varlığın, yokluğun, fikrin ilgilendirmiyor beni. Cevap yazma çünkü asla cevap alamıyacaksın
__________________
•*¨`*•.¸¸.•´*¨`*•K.Atatürk•*¨`*• .¸¸.•´*¨`*•
Asena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Asena'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.04.16, 22:24   #57
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1162
Mesajlar: 12,129
Ettiği Teşekkür: 50896
Aldığı Teşekkür: 44293
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tntcool Mesajı göster
Sevgili @Mediter,

Birincisi


Nisa Suresi 34. Ayet ''Erkek kadından üstündür, gerekirse erkek karısını dövebilir'' derken
yazmışsın.

Bu surenin Yaşar Nuri ÖZTÜRK çevirisi:

Yaşar Nuri Öztürk (4/NİSÂ-34: Erkekler; kadınları gözetip kollayıcıdırlar. Şundan ki, Allah, insanların bazılarını bazılarından üstün kılmıştır ve erkekler mallarından bol bol harcamışlardır. İyi ve temiz kadınlar saygılıdırlar; Allah'ın kendilerini koruduğu gibi, gizliliği gereken şeyi korurlar. Sadakatsizlik ve iffetsizliklerinden korktuğunuz kadınlara önce öğüt verin, sonra onları yataklarında yalnız bırakın ve nihayet onları evden çıkarın/bulundukları yerden başka yere gönderin! Bunun üzerine size saygılı davranırlarsa artık onlar aleyhine başka bir yol aramayın. Allah çok yücedir, sınırsızca büyüktür.)

Bu mealde dövmek yok. Arapça'nın hatta o zamanki Kureyş Arapçasının çevirisi fiilin farklı anlamlarına göre değişebiliyor...

İkincisi

Bunlar da Atatürk'ün dinimiz ile ilgili bazı sözleri:

· Bizim dinimiz hiçbir vakit kadınların erkeklerden geri kalmasını talep etmemiştir. Allah’ın emrettiği şey, Müslüman erkeğin ve Müslüman kadının beraber olarak bilim ve bilgi kazanmasıdır. 31. 01. 1923, İzmir
· Bizim dinimiz en makul ve tabiî bir dindir. Ve ancak bundan dolayıdır ki son din olmuştur. Bir dinin tabiî olabilmesi için akla, fenne, ilme ve mantığa uyması lazımdır. Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur. 31. 1. 1923 İzmir
· İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. Eksiksiz dindir. Çünkü dinimiz akla mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor. 07. 02. 1923, Balıkesir
· Bizim dinimiz, milletimize değersiz, miskin ve aşağı olmayı tavsiye etmez. Aksine Allah da Peygamber de insanların ve milletlerin değer ve şerefini korumalarını emrediyor. 5. Şubat 1923 Akhisar
· Türk milleti daha dindar olmalıdır, yani bütün sadeliği ile dindar olmalıdır demek istiyorum. Dinime, bizzat gerçeğe nasıl inanıyorsam öyle inanıyorum. 29. 10. 1923, Fransız Muhabiri Maurice Pernot’ya Demeç.
· Dini fikir ve inançlara saygılı olmak, öteden beri tabiî ve genel bir anlayıştır. Bunun aksini düşünmek için sebep yoktur. 11. 12. 1924, Times Muhabirine Cevap


AKP din tüccarlığı yapıyor, siz olanı yok etmeye çalışıyorsunuz. Bir rahat bırakın da herkes inancını yaşayabilsin...
Nisa 34' de kadınların sopaya giden yolu şöyle anlatılır: ''Baş kaldırmalarından endişelendiğiniz kadınlara (önce) öğüt verin, (etkili olmazsa) onları yataklarında yalnız bırakın, (o da olmazsa, son çare olarak sınırları aşmamak şartıyla) onları (iz bırakmayacak şekilde, suçlu oldukları hasebiyle) dövün.

Benzer bir ayet daha var. Sad suresi 44. ayet.

Neyse... Sadece arapçayı ve türkçeyi falan bırakalım. Ayetin ingilizceden, fransızcaya kadar ve hatta iskandinav dillerine kadar dşrek çevirinde ''dövün'' kelimesi geçer.

Yani önce öğüt ver, sonra yatağa alma, yine de uslanmıyorsa döv!

Zaten budur işte: ''Lafla uslanmayanın hakkı kötektir.''

Yaşar Nuri ve benzeri laikler dini insanlara hoş göstermek için meallerinde bin dereden su getirirler. Ama gerçek öyle değildir Kadın yola gelmiyorsa, en sonunda Kuran' a göre dövülmelidir.

Zaten adı geçen ayet, kadın erkek eşitliğini yok sayarak başlıyor.

Bakalım ayet ne diyormuş: ''Erkekler, kadınlardan üstündür, çünkü Allah onları bir çok şeylerde kadınlardan üstün etmiştir...''

Şimdi bizim hem müslüman ve hem de laik arkadaşlarımızın bir çoğu erkeklerin kadınlardan üstün olduğunu kabul etmez. Özellikle bayanlar kabul etmez. Hep tuttururlar ''kadın erkek eşittir'' diye... Hele bir de feministler vardır ki, çoğu eşitlikle yetinmez; bir de kendilerini erkeklerden üstün görürler.

...

Bak; samimi müslüman ya da dinci olsunlar, dinlerini bilen erkek ve kadınlar zaten Kuran' dan yola çıkarak erkek egemenliğini tanımış ve kabul etmişlerdir. Kendini kimliksel olarak müslüman olarak addeden hiç kimse kadın-erkek eşitliğinden falan bahsetmez.

CB, 8 Mart'lardan birinde yaptığı bir konuşmada '' kadın ile erkek eşit olamaz'' demişti. Benzer başka konuşmaları da var. Adam bunu Kuran' a dayanarak söylüyor.

Ama Atatürk devrimleri fiiliyatta Kuran' ın emirlerine karşıdır. Kadın ve erkeği eşit kılmış, bu ülkenin kadınlarına hiç bir İslam ülkesinde olmayan ve hatta en gelişmiş Avrupa ülkelerinde bile olmayan haklar vermiştir.

...

Elbette Atatürk, dinle ve saray baskısıyla beyinleri alınmış ve dini şartlandırılmış içinde bulunan bir topluma dini yok sayarak hitab edemezdi.

...

Ama Atatürk gayrı-resmi tüm dini kuruluşları acımadan yasaklamış, başındakileri cezalandırmış ve dini devletin kontrolü altına alarak dine karşı çok sayıda reformlar yapmıştır.

Atatürk dediğin gibi müslüman olsa, kadınlara seçme ve seçilmez özgürlüğü vermez, kara çarşafa ve tesettürvari giyimlere, cübbeye, takkeye karşı çıkmaz, arapçadan Türkçe alfabeye geçmez, kadınların okumasını, eğitim görmesini, iş sahibi olmasını ve özgür bireyler olmasını teşvik etmezdi. Medeni kanunlar, kadını Kuran' ın tam tersine miras ve şahitlik davalarında bile erkekle eşit kılmıştır. Keza evlenme yaşı... Peygamber Atatürk zamanında Türkiye Cumhuriyeti' nde yaşıyor olsa, inan 6 yaşındaki Ayşe ve 14 yaşındaki Safiye ile evlenemezdi.

...

Atatürk' ü iyi anlamak gerekiyor.

Atatürk' ü müslüman bir kimliğe büründürmek, ona yapılan bir haksızlık olduğu gibi, yobazların ekmeğine yağ süren aymaz bir davranıştır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.04.16, 22:38   #58
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2629
Mesajlar: 30,729
Ettiği Teşekkür: 165950
Aldığı Teşekkür: 181277
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
@Mediter,Sen cevap yazmaya değmezsin. Bundan sonra istediğini yazabilirsin. Birini çizmiştim bu sitede ikincisi sensin. Varlığın, yokluğun, fikrin ilgilendirmiyor beni. Cevap yazma çünkü asla cevap alamıyacaksın
İşte bu tür konuların sürekli işlenmesine karşı koyuşlarımın nedeni yukarıdaki cümlelerde...

Durum bundan ibaret.

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.04.16, 22:42   #59
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 339
Mesajlar: 12,157
Ettiği Teşekkür: 136117
Aldığı Teşekkür: 45124
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Atatürk dediğin gibi müslüman olsa, kadınlara seçme ve seçilmez özgürlüğü vermez, kara çarşafa ve tesettürvari giyimlere, cübbeye, takkeye karşı çıkmaz, arapçadan Türkçe alfabeye geçmez, kadınların okumasını, eğitim görmesini, iş sahibi olmasını ve özgür bireyler olmasını teşvik etmezdi. Medeni kanunlar, kadını Kuran' ın tam tersine miras ve şahitlik davalarında bile erkekle eşit kılmıştır. Keza evlenme yaşı... Peygamber Atatürk zamanında Türkiye Cumhuriyeti' nde yaşıyor olsa, inan 6 yaşındaki Ayşe ve 14 yaşındaki Safiye ile evlenemezdi.

...

Atatürk' ü iyi anlamak gerekiyor.

Atatürk' ü müslüman bir kimliğe büründürmek, ona yapılan bir haksızlık olduğu gibi, yobazların ekmeğine yağ süren aymaz bir davranıştır.
Atatürkün "nasil" bir Müslüman oldugunu bilebiliyorsun´ki?.

Iste bu Cocuk tecavüzcüleri´de aynen oraya takilip, Cümbüs Cemaat Cocuk tecavüzcülügüne giderken, Din´ime sahip cikip, Bu sapiklari Din´i görüslerimden uzak tutmaya calisirken, sirtima Kamayi geciriyorsun!.

Simdi sende karar ver burada, bir taraftan o Koltuga hakkinla gelmeyip hak etmedigini düsünürken, hemen dönüp, unun dediklerini kama olarak önümüze koyuyorsun!.

Ateistsen, o Koltugunun Sanina Serefine inanmiyorsan, öbür taraftan o koltugun saninla serefinle söylenenleri önümüze tasima!.

Zira kendim simdilik Cumhurbaskansiz olduguma inanmaktayim!.

Kendi Dinlerini ve Peygamberlerini, benim Peygamberim diye gösterme!.

Eger Birlik ve Beraberlik mesajlari yerine, Cocuk tecavüzcüleri ve PKK Kucagina itirmeye istegin varsa, kalsin senin olsun!.

Sensizde, PKK ve Cocuk tecavüzcülerine karsi gelirim, Ana Vatandan bir karis bile vermeye razi olamam!.

Seve Seve Din´im Zihnimde, Bayragim Kalbim üzerinde, Vatanimi ve Topragimi savunmaya raziyim!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-


Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 24.04.16, 22:43   #60
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 100
Mesajlar: 4,535
Ettiği Teşekkür: 13576
Aldığı Teşekkür: 20862
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Elhamdülillah Laikiz... / Can Dündar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Elbette Atatürk, dinle ve saray baskısıyla beyinleri alınmış ve dini şartlandırılmış içinde bulunan bir topluma dini yok sayarak hitab edemezdi.


Bu tamamen senin görüşün. Yani Atatürk kıvırdı mı diyorsun ?..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster

Atatürk' ü müslüman bir kimliğe büründürmek, ona yapılan bir haksızlık olduğu gibi, yobazların ekmeğine yağ süren aymaz bir davranıştır.


Hala anlayamadığın şey; benim Atatürk'ün müslüman olup olmadığı veya gereklerini yerine getirip getirmediği ile bir derdimin olmayışı. Atatürk'ün dini Allah ile onun arasındadır. Onun İslam hakkındaki görüşleri benim için önemlidir...
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dündar, elhamdülillah, laikiz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 21:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.