Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 28.04.16, 22:09   #1
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 927
Mesajlar: 7,255
Ettiği Teşekkür: 18000
Aldığı Teşekkür: 25728
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Yeni Türkiye'yi Cemaatçi, Kürt ve Laik Mağdurlar Kuracak!

Daha önce defalarca yazdım. Tanıyan tanır, bilen bilir. Erdoğan hayranıydım. Hatta kahramanımdı benim. 17 Aralık'a da 'darbe' diyenlerdendim aynı zamanda. Gezi'de de aynı nedenle savunmuştum Erdoğan'ı...

(17 Aralık'ın ilk günlerinde 'İçimde bir kahraman öldü' başlıklı yazımda anlatmıştım. Buradan okuyabilirsiniz)

Bu bir kültürdü aslında. Erbakan ile başlayıp Erdoğan ile devam eden, adına da Milli Görüş denilen bir ekoldü bu. Çocukluğumdan itibaren o kültürün içinde yaşadım ancak hiç bir zaman parçası olmadım. O ekole yüz vermeyen babamdan bana kalan en büyük miras belki de buydu.

Daha sonra Erdoğanizme dönüşecek bu kültürün parçası olmadım ancak ilk dönemdeki demokratikleşme yönündeki çabaları nedeniyle Erdoğan benim bir parçam olmuştu adeta.

Nedensiz değildi bu bağlılık. İlginç bir şey yapmıştı Erdoğan. Görünürde her ne kadar kitle partisi olma yolunda çaba gösteriyor gibi görünse de, bu ekolden gelenlerin diğer tüm kesimlerle temasını adeta yasaklamıştı. İstisnalar ve menfaat ilişkileri dışında kendisine hiçbir zaman oy vermeyeceğini düşündüğü bu kesimleri, hem kendisi hem de ideolojinin hatipleri aracılığıyla adeta şeytanlaştırmıştı.

Bu nedenle Ateist zaten dinsiz, Atatürkçü din düşmanı, laik kesim düşman, CHP ise bunların hepsini içinde barındıran bir şeytandı yetişen nesil için.

Daha çocuk yaştan itibaren beyinler bu düşmanlıkla kodlanmıştı. CHP'ye, laikliğe, Ateiste ve hatta cemaate dahi düşman bir nesil yetişti. Bu nesile, amaca giden yolda düşmanlarla dönem dönem işbirliği yapabilecekleri de öğretildi. Ancak bilinçaltına kodlanan düşmanlık hep taze tutuldu.

Kalın bir duvar örüldü bilinç altlarına. Düşmanlık iyice pekişsin, aradaki uçurum hiç kapanmasın diye de mahalleler oluşturuldu. Aşağı mahallenin dindarları, din düşmanı olarak görülen yukarı mahallenin laikleri ile temas etmesin diye de cam bir fanus oluşturuldu. İçeridekinin dışarı çıkmasına, dışarıdakinin de içeri girmesine izin verilmeyen bir fanustu bu.

17 Aralık sonrasında o cam fanusun camında koca bir çatlak oluştu. Fanustan dışarı çıkmayı başaranlar ilginç bir şekilde Erdoğan ile duygusal bağlarını da koparıyordu. Dışarıdaki dünyayı keşfetmeye ve diğer mahalle ile temas kurmaya başladılar yavaş yavaş.

Kendileri farklı düşünse de Atatürkçülerin neden Atatürk'ü bu kadar sevdiğini anladılar. CHP'nin onlar için partiden öte bir sığınak, nefes alacakları bir liman ve yaşam tarzlarının koruyucusu bir yuva olduğunu fark ettiler.

Daha da önemlisi laik kesimin kendilerini nasıl suni bir tehdit altında hissettiğini, bunu da onlara aşağı mahallenin hissettirdiğini gördüler. Aşağı mahalledeki fanusun bir benzerini onlar da kendi dünyalarını korumak için yukarı mahallede inşa etmişti.

Laikliği de aslında onlar bize değil, bizler onlara dayatmıştık. Yaşam tarzlarına karşı bir güvence olarak görüyorlardı laikliği. Erdoğan'ın fanusundaki sızıntıları önlemek için uyguladığı politikalar ve Siyasal İslam, yaşam tarzlarını tehdit ediyordu.

Sadece laikleri değil, Siyasal İslam'ı benimsemeyen muhafazakar kesimi, hatta gerçek İslam dinini de tehdit ediyordu Siyasal İslam. Meğer gerçek anlamıyla laiklik, aslında gerçek İslam dinini de koruyormuş. CHP ise, bu ülkeye laikliğin gerekli olduğunu 80 yılda öğretemedi ama Erdoğan 3 yılda öğretti.

Aynı şekilde, devlet ve PKK 40 yılda bu ülkeye Kürtlerle birlikte yaşayabileceğimizi öğretemedi ama Erdoğan 1 yılda yaşattığı acılarla Kürtlerle Türklerin birlikte yaşamasının ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Bunlar hep Erdoğan'ın cam fanusunun dışına çıkmayı başaranlarla daha önceden dışarıda olanların birbiriyle karşılıklı teması sayesinde oldu.

Zorunlu işbirliğinin ardından paralel diye şeytanlaştırılan cemaat de aynı şekilde bu temaslardan payını aldı. Yaşanılan ortak zulüm diğer kesimleri anlamalarını sağladı. Diğer kesimlerden de yavaş yavaş bu yönde işaretler geldi.

Zalimin zulmü, mağdurları birbirine yaklaştırıyor. Zulüm ve buna paralel olarak mağdurlar arttıkça temas daha da güçlenecek, birbirine daha çok yaklaşacaklar.

Gidecekleri başka yer, birbirlerinden başka sığınacak liman olmadığını gördüklerinde, yıllardır kendilerine kurulan tuzakları daha iyi anlayacaklar.

En son fanuslar yıkılacak...

İşte Yeni Türkiye'yi de acı ve zulmün nasıl bir şey olduğunu yaşayarak öğrenen 'Cemaatçi', 'Kürt' ve 'laik' mağdurlar kuracak...

AHMET MEMİŞ / HABERDAR

Kaynak:
Haberdar
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.04.16, 23:17   #2
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 117
Mesajlar: 2,063
Ettiği Teşekkür: 3956
Aldığı Teşekkür: 7422
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeni Türkiye'yi Cemaatçi, Kürt ve Laik Mağdurlar Kuracak!

Ya hu, şu hacı hocaların ateist korkusunu anlamıyorum. Asıl ateistlerin korkması lazım bu tiplerden. Dini dayatan, insanları ayıran zihniyet ateizmi öcü gibi gösteriyor. Din, bir felsefedir. Dileyen takılır, dileyen takılmaz. Durun ben de ateizm den anlatayım:
Ateizm'in herhangi bir uydurma put'u yoktur. Gerçeği bilimsel ve rasyonel yöntemle açıklamaya ve görmeye çalışır. Meraklıdır, zira yeni sorularla karşılaştıkça daha fazla araştırır ve çözüm arar. Olayları daha tarafsız e objektif değerlendirebilir zira bu bilimin gereği, pozitivist anlayışın temelidir. Sonucunda insandır ateist kişiler. Herkes gibi iki gözü, iki kulağı vardır. İnsanlığa olan sevgi ve saygıları kendi kişilikleri ile alakalıdır.
Şimdi soruyorum, korkulacak kim?
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.04.16, 11:51   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 573
Mesajlar: 2,549
Ettiği Teşekkür: 19050
Aldığı Teşekkür: 11043
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Yeni Türkiye'yi Cemaatçi, Kürt ve Laik Mağdurlar Kuracak!

Bir iki satır ilave edeyim.. Türkiye'nin asla ve kat'a Kürt kökenli olanlarla bir sorunu olmadı. Suni olarak yaratılan adına Kürtçü dediğimiz marjinal silahlı silahsızlarla sorun yaşadı, yaşamaya devam ediyor..

Toplumun içinde, Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Abaza, Manav, Tatar, Gürcü, Laz çarşıda pazarda, mahallede, sokakta yanyana, Apt.da alt alta üste yaşıyor, kız alıp kız veriyor, birlikte ortak iş kuruyorsa bunun neresi, ayrı tutmaktır.

Türkiye Cumhuriyeti zaten kurulmuş, ilkeleri, öngörüleri,lideri, kahramanı, şehitleri belli olan bir devletin adı, tarifi ise Anayasa giriş balangıç bölümü ile ilk dört maddesinde yerini bulmuştur. Cemaat, tarikat, Kürt, imam Erdoğan gibi marjinal olan Müslüman mağdurlarmı yeni Türkiye kuracak?
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
cemaatçi, kuracak, kürt, laik, mağdurlar, türkiyeyi, yeni


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 20:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.