Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 29.07.16, 08:33   #1
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2670
Mesajlar: 30,900
Ettiği Teşekkür: 165554
Aldığı Teşekkür: 185426
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Siz Erdoğan'ın Yaşananlardan Ders Çıkardığını mı Sanıyorsunuz?
Halen laiklik, insanlık, eşitlik, adalet akıllarına bile gelmiş değil. Eee, Demek ki, ders çıkarmadık ve bunca m.ku boşuna yedik...

Ya bu Türk ordusunda kurmay subaylığa, generalliğe terfi eden kimi mahlukatın, akıllarını bir müftü eskisine, bir meczuba, bir üfürükçüye kiralamalarını nasıl açıklamalı?

Devletin onlara generallik vererek, ülkenin güvenliğini emanet etmesi karşısında onların gidip bir soytarıya tapınmalarını izah eden bir bilim dalı veya teori var mı?

Eyy Genelkurmay; eyy omzundan yakasına değin her bir tarafını yıldız ve nişanlarla dolduran, takıp talaştıran beş yıldızlı orduevlerinde gününü gün eden, yıldızlı makam araçlarıyla dolaşanlar... Bu nasıl kurmaylıktır yahu! Nasıl eğitimdir, Harbiyedir?

Yuh yani yuh!!!

Artık bu ülkeyi sevdiğinizden bile emin değilim. Sen tut, Atatürk'ün yurt sevdasını, ilkelerini, telkin ve tavsiyelerini, söylev ve nutkunu bırak... Git bir emperyalist ajanın, bir hokkabazın arkasına takıl, onun müridi ol!

Tuu yüzünüze, tuu adamlığınıza, askerliğinize...

Sizin ne mal olduğunuz bütün kışlalara, hatta en küçük birimlere değin cami-mescit yapılması yarışına girmenizden, laik ordu konseptinden "dindar ordu" konseptine geçmenizden belliydi.

Yüzlerce yazar gibi bunun bir emperyalist proje olduğunu, buna Fetö'nün aracılık ettiğini, amaçlarının orduyu iğdiş etmek olduğunu defalarca yazmış, bu nedenle Fetö'cü savcıların soruşturmalarıyla karşılaşmış, yıllarca mahkemelerde uğraşıp durmuştum.

Atatürkçü yurtsever subaylar yıllarca çığlık çığlığa bunları işaret etmiş, Ali Tatar anlatamamanın çaresizliği içinde canına kıymıştı.

Evet belliydi; asker Atatürk'ün yolundan- izinden ayrılmış, istikbali göklerde, bilimde, fende, uzayda değil, mescitte ve cemaatlerde arar olmuştu.

Belli ki, Harp okulundaki kahrolası öğretmenler, öğrencilerine bilimi, çağı, demokrasiyi, insanlığı hele de laikliği öğretmez olmuşlardı.

Sonra;

Sonra asker içindeki bozulmanın düzeyine, bozulmanın en başat sorumlusu Tayip Erdoğan bile şaşırmıştı! Darbe gecesi yüzü sapsarı olmuş, korkmuştu!

DERS ÇIKARDI MI?

Ektiğini biçiyor sık sık "demokrasi" diyordu. Kafasını duvara çarptığında aklına ilk gelen şey demokrasi olmuştu.

Beslediği, "ne istediyse verdiği" kobra yılanı ülkeyi zehirlemiş, sıra Ona gelmişti.

Ders çıkarılması gerekirdi değil mi?

Ama hayır... "Kırk yıllık Hani olur mu Yani" özdeyişinde olduğu gibi yine ders çıkarmamış, nefeslendikten hemen sonra yandaş ve yağdanlıkların; "Harbiyelere İmam Okullarından da öğrenci alalım" tavsiyelerine sessiz kalmıştı.

İdris Bitlisi'yi, Said-i Nursi'yi, Şeyh Said-i, Derviş Vahdeti'yi, Fetullah'ı vb. bir çok meczup musibeti yaşadık... Daha dün canlı canlı İnsan yakanları savunan- koruyanlar bürokrasinin en tepelerine getirildi.

Demek istiyorlar ki; "bir kez de Süleymancıyı, Nakşi'yi, Cinciyi, Nursi'yi, Ensarcıyı deneyelim, devleti onlara teslim edelim..."

Halen Iaiklik, insanlık, eşitlik, adalet akıllarına bile gelmiş değil.

Eee,

Demek ki, ders çıkarmadık ve bunca m.ku boşuna yedik...

Odatv.com - Murtaza Demir
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.07.16, 08:44   #2
DadLuCadI..

Gulbade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Yaş: 49
Konular: 168
Mesajlar: 555
Ettiği Teşekkür: 1794
Aldığı Teşekkür: 2795
Rep Derecesi : Gulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Siz Erdoğan'ın Yaşananlardan Ders Çıkardığını mı Sanıyorsunuz?

Murtaza Demir' le aynı fikirdeyim...
Allah sonumuzu Hayır etsin...
__________________
Gulbade isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Gulbade'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.16, 00:10   #3
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1199
Mesajlar: 6,514
Ettiği Teşekkür: 13552
Aldığı Teşekkür: 21604
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Siz Erdoğan'ın Yaşananlardan Ders Çıkardığını mı Sanıyorsunuz?

"Kırk yıllık Hani olur mu Yani"


Olmaz ...__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.16, 12:14   #4
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 927
Mesajlar: 7,255
Ettiği Teşekkür: 18000
Aldığı Teşekkür: 25728
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Siz Erdoğan'ın Yaşananlardan Ders Çıkardığını mı Sanıyorsunuz?

Konunun aktörü olan bir ismin yaşananlardan ders çıkarması beklenemez zaten.
Gülen cemaati ve Tayyip Erdoğan aynı üst aklın argümanları, o üst akıl cemaatin belli kadrolarda yükselebilmesi için elbette bir siyasi ayağa muhtaçtı çünkü siyasi ayak olmadan bu kadrolaşmanın önünün açılamayacağını en iyi üst akıl bilirdi.
Cemaatin önemli kadrolara yerleştirilebilmesi için Tayyip Erdoğan faktörü devreye sokuldu, süreci herkes biliyor...
Ancak önemli bir ayrıntı var o da Cemaat AKP kavgası...
İyi polis ve bir de kötü polis gerekiyordu ki o noktada kavga senaryosu devreye girdi.
Bu kavga ile herkes cambaza bakarken cambazın da arzuladığı bir sistemi kurmak en risksiz yöntemdi, herkes cambazı konuşurken atı alan Üsküdar'ı geçecekti.
Ve şimdi bakıyorum da Amerika Türk halkının ondan nefret etmesi pahasına kendisini ortaya koyuyor ve bu işin içinde Amerika var algısını bilerek, isteyerek güçlendiriyor çünkü dış güç algısı Tayyip Erdoğan'ı besliyor, koltuğunu sağlamlaştırıyor.
Amerika şu anda öylesine ustaca bir manevra yapıyor ve ülkeyi bir kısır döngüye sokuyor ki, halk tam da onun istediği gibi kendisinden nefret ederken ona hizmet ediyor.
Bu büyü daha çok iş yapacak gibi görünüyor.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.16, 13:10   #5
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 11,973
Ettiği Teşekkür: 79777
Aldığı Teşekkür: 77685
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Siz Erdoğan'ın Yaşananlardan Ders Çıkardığını mı Sanıyorsunuz?

Hayır.

Hatta işine bile geldi. Sapla saman karıştı. Bilerek veya bilmeyerek. Büyük ölçüde bir kıyım var.

__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve atık olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.16, 16:45   #6
Düz Adam

Sami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 8
Mesajlar: 861
Ettiği Teşekkür: 798
Aldığı Teşekkür: 2986
Rep Derecesi : Sami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Siz Erdoğan'ın Yaşananlardan Ders Çıkardığını mı Sanıyorsunuz?

Bugün bir yerde gözüme çarptı, çok güldüm. Yeni kadrolaşacak olanlar çetö yazmış birisi.
Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Sami'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çıkardığını, ders, erdoğanın, sanıyorsunuz, yaşananlardan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 20:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.