Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 08.09.16, 18:28   #1
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 875
Mesajlar: 7,156
Ettiği Teşekkür: 21265
Aldığı Teşekkür: 24497
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart AKP Hükümeti İstifa Etmelidir

ABC Gazetesi Günün Analizi

AKP İktidarı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan derhal istifa etmeli, etmiyorsa istifaya zorlanmalıdır. Çünkü Erdoğan-AKP iktidarı demokratik yollardan, seçimle iktidardan gitmeyeceğini, esas olarak modern cumhuriyeti yıkarak yeni bir devlet ve dinci bir rejim kurmak istediğini açıkça ortaya koymuştur.

Erdoğan ve AKP istifa etmelidir, çünkü; Türkiye’yi bir kaosa sokarak bir darbe ortamına sürüklemek, Cumhuriyetin temel kurumlarını imha etmek, laiklik karşıtı faaliyetlerin odağı haline gelmek ve Anayasa’yı ihlal etmek gibi her biri tarih ve toplum önünde ağır suç oluşturan bir dizi gerekçe istifa için yeterlidir.

Erdoğan-AKP iktidarı, toplumu inançlar, felsefi tercihler ve etnik kimlikler üzerinden bölerek, ağır şekilde ayrımcılık yaparak ülkeyi kanlı bir iç savaşa doğru götürüyor. Ulusun geleceğini tehlikeye düşürüyor. Bu tehdidin sanılandan da büyük olduğu her geçen gün ortaya çıkıyor.

Türkiye hızla Pakistan’laşıyor. Bir dönem İslam dünyasının yükselen yıldızı olan Türkiye’nin pırıltısı sönüyor. Hem Müslüman hem de modern bir toplum olunabileceğinin dünyadaki tek örneği durumundaki Türkiye, kıytırık bir Ortadoğu ülkesi haline getiriliyor.

Bu vahim tabloya karşın AKP, 15 Temmuz darbesinin yarattığı siyasal krizi fırsata çevirmeye çalışıyor. Sanki darbeyi siyasal islamcı eski ortağı değil de Kemalistler ya da Cumhuriyetçiler yapmaya kalkışmış gibi davranıyor. İslamcı faşizan bir rejim inşa etmeye, cumhuriyetin bütün izlerini silmeye kalkışıyor.

Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nin adını Abdulhamid han yapıyor. Oysa Osmanlı-Türk modernleşmesinin öncüleri ve Cumhuriyeti kuranlar Abdulhamit gericiliğine ve despotizmine karşı mücadele ederek bu hedeflerini gerçekleştirdiler. Abdulhamid Ortaçağın, dinci yobazlığın ve cumhuriyet karşıtlığın temsilcisidir. İslam dünyasının ilk meclisi, ilk demokratik seçimi ve ilk meşruti yönetimi Abdulhamit gericiliğine karşı mücadele edilerek ve onun temsil ettiği despotizmi yıkılarak (1908 Devrimi) kuruldu.

Abdulhamit, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal’i Harbiye öğrencisi olduğu yıllarda yenilikçi fikirleri nedeniyle tam dört kez tutuklatıp zindana atan padişahtır. Bir cumhuriyet kurumuna Abdulhamit adını vermek, Türkiye’nin kimyasını bozar, ruhunu kirletir. Tıpkı Anadolu’daki en büyük Alevi-Türkmen katliamlarını yapan Yavuz Sultan Selim’in adının Boğaz’da üçüncü köprüye verilmesi gibi.. Bütün bunlar toplumsal barışı ve uzlaşmayı değil, bölünmeyi, parçalanmayı ve düşmanlığı derinleştirir.

Biliyoruz ki darbeyi yapanlar, AKP’lilerin birlikte Cumaya gittiği, laik düzeni beraber yıktıkları, Ergenekon gibi tertipleri ortaklaşa düzenledikleri eski ortaklarından başkası değil. Altını bir kez daha çizelim; 15 Temmuz kalkışması, kanlı bir İslamcı darbedir. Hiçbir cinlik, bu gerçeğin üzerini örtemez.

Ancak AKP, tam bir ‘şark kurnazlığı’ ile darbecileri tasfiye ediyorum diye devletten, bürokrasiden, akademiden, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden son cumhuriyetçileri, demokratları ve solcuları “FETÖ torbasına” doldurup tasfiye etmeye kalkıyor.

Erdoğan ve AKP tehlikeli bir oyun oynuyor. 15 Temmuz darbesinden ağır yara alarak çıkan, tarihinin en güçsüz ve yıkılmaya en yakın döneminden geçen AKP iktidarı, bu nedenle iki yüzlü bir tutumla cumhuriyetçilerle uzlaşma arıyor gibi görünüyor. Oysa Atatürk’e de sığınma denemesi yapan Erdoğan-AKP yönetiminin gerçek bir uzlaşma ve toplumsal barış aramadığı her iş ve eyleminden açıkça anlaşılıyor

Öyle görülüyor ki, AKP, bir anlamda iktidarını yeniden kurmak, konsolide etmek ve güçlendirmek için zaman kazanmaya çalışıyor. Göreceksiniz, toparlanır toparlanmaz yapacağı ilk iş bu ülkenin yurtseverlerine, cumhuriyetçilerine ve soluna karşı yeniden saldırıya geçecektir. Nitekim bu saldırı daha şimdiden ve sinsice başladı bile.

Dolayısıyla başta CHP olmak üzere, bütün muhalefet güçleri; Türkiye’yi felaketin eşiğine getiren, kanlı bir kardeş boğazlaşmasını tetikleyen AKP’yi çekilmeye zorlamalıdır. Bir seçim hükümeti kurulmalı, her partinin bakan vereceği partiler üstü nitelikteki bu hükümet demokratik bir seçim kanunu yaparak makul bir süre sonra Türkiye’yi seçime götürmelidir.

Keskin Kalem
__________________
The '80's were the best time EVER - so glad I lived the life at the time.
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.09.16, 20:49   #2
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1491
Mesajlar: 14,327
Ettiği Teşekkür: 59465
Aldığı Teşekkür: 51106
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: AKP Hükümeti istifa etmelidir

AKP asala ama istifa etmez.

Politikalar bu gerçek ekseninde yapılmalı.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.09.16, 21:04   #3
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Yaş: 29
Konular: 122
Mesajlar: 2,712
Ettiği Teşekkür: 14055
Aldığı Teşekkür: 8538
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: AKP Hükümeti istifa etmelidir

Milli iradeye saygı duyulmalı.

Millet ne diyorsa o..
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Slower'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 08.09.16, 21:07   #4
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1491
Mesajlar: 14,327
Ettiği Teşekkür: 59465
Aldığı Teşekkür: 51106
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: AKP Hükümeti istifa etmelidir

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Milli iradeye saygı duyulmalı.

Millet ne diyorsa o..
Hangi millet?
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.09.16, 21:19   #5
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2661
Mesajlar: 31,153
Ettiği Teşekkür: 171480
Aldığı Teşekkür: 185155
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: AKP Hükümeti İstifa Etmelidir

Niye etsin ki?

Çoğu insanda utanma kalmamış. Çocuklar gibi, kandırıldık deniliyor. Bu çağda kim kimi kandırabilir? Yalanın alası. Zira, birçok yalanları da iyot gibi çıkmasına rağmen kimsede tık yok.


Böyle halka böyle yöneticiler.
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.09.16, 21:35   #6
Düz Adam

Sami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 8
Mesajlar: 893
Ettiği Teşekkür: 855
Aldığı Teşekkür: 3088
Rep Derecesi : Sami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: AKP Hükümeti İstifa Etmelidir

Akp değil Akparti.
Ayrıca; Oldu canım, başka ?
Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Sami'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.09.16, 22:40   #7
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2661
Mesajlar: 31,153
Ettiği Teşekkür: 171480
Aldığı Teşekkür: 185155
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: AKP Hükümeti İstifa Etmelidir

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sami Mesajı göster
Akp değil Akparti.
Ayrıca; Oldu canım, başka ?
A’ntika K’alkınma P’artisi
Tıklayınız efemm.
Kaydet
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.09.16, 23:27   #8
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 538
Mesajlar: 13,520
Ettiği Teşekkür: 142329
Aldığı Teşekkür: 48200
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: AKP Hükümeti istifa etmelidir

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Milli iradeye saygı duyulmalı.

Millet ne diyorsa o..
Gecmisi Bademlenmisleri biz Millet olarak görmüyoruz´ki.

Sisede ayagi kayanlari hiiic saymiyoruz bile.

Onlara kisacasi Ensar ve Imam Katip diyoruz.

Baska isimleride var tabi.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.09.16, 23:28   #9
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 12,380
Ettiği Teşekkür: 83912
Aldığı Teşekkür: 79542
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: AKP Hükümeti istifa etmelidir

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Milli iradeye saygı duyulmalı.

Millet ne diyorsa o..
What?
Ne iradesi? Ne millisi?

Fetoş metöş deniliyor her yere saldırııyor. Bu Tetöş YSK da hiç konuçlanmamış nedense. Sonuç: Millet dedi.

Geç bunları geççç.... Millet mi kalmış. İkilemci ayrımcı topluluklar var. Millet he.

Millet ne demek önce onu öğrende gel.
Millet mi dedi git suriye ye gir. Millet kendi bir taraflarından bihaber.

İstifasına gelirsek. Yav istifa ederlermi hiç. Daha nerde bulacaklar böyle köpeksiz köy de değnek sallayacaklar?
__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve atık olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.16, 00:08   #10
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 875
Mesajlar: 7,156
Ettiği Teşekkür: 21265
Aldığı Teşekkür: 24497
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: AKP Hükümeti İstifa Etmelidir

''Millet ne diyorsa o'' anlayışı, tam da Mehmet Barlas'ın yarattığı şu ucube ''demokratik diktatörlük'' kavramına karşılık geliyor.
Evet, anayasada egemenlik kayıtsız şartsız milletindir der ancak onun devamı vardır.

Anayasamızın 6. maddesi aynen şunu söyler:
''Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir.
Türk Milleti, egemenliğini, Anayasanın koyduğu esaslara göre, yetkili organları eliyle kullanır.
Egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz. Hiçbir kimse veya organ kaynağını Anayasadan almayan bir Devlet yetkisi kullanamaz.''

Şimdi birisi bana söylesin; devletin bütün yetkili organlarını kendisine bağlayan bir kişinin yönettiği yeni Türkiye'de demokrasiden ve anayasaya saygıdan, dolayısıyla millete saygıdan eser var mı!!!
__________________
The '80's were the best time EVER - so glad I lived the life at the time.
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
etmelidir, hükümeti, istifa


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 02:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.