Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 05.10.16, 10:29   #1
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2663
Mesajlar: 31,234
Ettiği Teşekkür: 171953
Aldığı Teşekkür: 185675
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Bir Gün Yakalanırsan Sorguda Bunları SöyleKorkma gel; cahilsin, ilkelsin, üçkâğıtçı, hain, madrabaz ve illüzyonistsin… Bunca adamı kandırıyor, yumuşatıyor da, bu kadarını mı beceremiyorsun! Erdoğan ne söylemişse aynısını söyle...

Şunu unutma FETÖ; eğer ABD, Türkiye’den büyük bir taviz alırsa, seni aynen Öcalan gibi paketleyip buraya postalar. Emperyalizmin ebedi dostları değil, ebedi çıkarları vardır.

Bir gün Türkiye’ye getirilip, ifade vermen istenirse şöyle de:
"Erdoğan, devletin anahtarını milletten alıp, bana teslim etti. O konuşuyor, ben yönetiyordum. Bu kadarını tahmin etmemiştim. Devleti kucağımda bulunca hazırlıksız yakalandım ve hatalar yaptım. Ancak seçilen ve sorumlu olan ben değilim ki, Erdoğan’dır… Erdoğan’ı bırakıp neden bana hesap soruyorsunuz?

İddia ediyorum, bu bana ve örgütüme kurulan bir tuzaktır, bir kumpastır! Erdoğan devleti bana teslim ederek tuzak kurdu. Kendisinden davacıyım…

Şimdi itiraf ediyorum:
Evet, ABD ajanıyım; Erdoğan'a ihanet ettim, yerine göz diktim... Ve ben bir hainim…

Ama yine de kabahatin çoğu Erdoğan’ın... ‘Sen artık git’ dediğimde gitseydi bunlar yaşanmazdı. O bırakıp gitmek istemeyince, elimde hazır bekleyen 17-25 bombalarının pimini çekiverdim. Başladı feveran etmeye;‘vaaay sen misin benim şeyimi şey eden!’ O andan itibaren aramızda amansız bir savaş başladı.

Aslında aynı menzile (!) gitmek istiyorduk. Biz, ikimiz bir elmanın yarısıyız; birbirimizin paraleliyiz. Bizde menzile (!) ulaşmak adına her yol mubahtır; gerekirse hırsızlık, yolsuzluk, yalancılık, dolandırıcılık, sahtecilik yapılır, gerekirse insan ve demokrasi katledilir.

Bu anlamda iç savaş çıkarmak istediğim, esrar-eroin pazarladığım, Allah'ı-Kuran'ı kullandığım, şantaj yaptığım, kimi ortak düşmanlarımızı öldürttüğüm, ABD’ye sorun çıkaran ve Suriye’yle savaşmak istemeyen Atatürkçü- laik subaylara iftira ettiğim, tasfiyelerini sağladığım doğrudur…

Darbe girişimini ABD lehine ve onların direktifiyle yaptığım, Türkiye’yi ABD ve İsrail’in istediği plan doğrultusunda parçalayarak tarihten silmek istediğim, ‘gir şu Suriye’ye Esed Kızılbaşını indir’ dediğim, bütün ortaklarım ve müritlerim gibi Sevr Antlaşmasını onayladığım, Lozan’a karşı olduğum, 17-25 Aralık’a değin ülkeyi yönettiğim…

Bütün bunlar doğrudur.

‘Doğrudur’ ama bu hıyanet halkası salt bana özgü değil ki… Bunlar; benim gibi din istismarcılarının, Ensarcılar gibi dini-cinsi sapıkların, şeyh ve şıhların, cemaat adı altında milleti-devleti dolandıranların en temel özlemi ve özelliğidir. Bizim mahallede herkes böyledir. Bakın; şimdi bana biat edenleri toplayıp içeri tıkıyorlar değil mi?

Peki, bizden boşalan yere kim geliyor; Menzil, Nakşî, Nurcu-şucu-bucu gibi gerici, insanlık düşmanları… Ben ABD ajanıyım da bunlar ne; sütten çıkmış ak kaşık mı? Bakın bunların Kurtuluş Savaşı sürecindeki ittifaklarına; Alman, İngiliz, Fransız mandası isteyenlerin tamamı bunların dedeleridir.

Evet, üzerime atılan bütün iddialar doğrudur ama ben de ortağım gibi pişmanım, özür diliyorum…"

Bunları söyle… Senin gibi şeytanın art kıçına akıl öğretmek haddime değil ama yine de aklının bir kenarında bulunsun.

Bunları söylediğinde, seni sorgulayanların ne kadar mutlu olacaklarını, ‘aha bizden biri’ diyerek seni ne kadar sevdiklerini gördüğünde sen bile şaşacaksın. Kim sorgulayacak seni; sistemde gerçekten hâkim-savcı niteliği olan yargı mensubu kalmadı ki, tamamı ‘sizden…’ Uyuştur yahu; Allah de, bilmesen bile Arapça bir şeyler uydur, konuş; kalk birkaç rekât namaz kıl, alnını secdeye koy, ‘aynı menzile varmak için çalışıyoruz’ de, ‘bu bir yol kazasıdır’ de… De yahu, olmadı rüşvet ver, Allah’a üçkâğıt atıyorsun kaldı ki bunlar.

Bütün bildiklerini, kumpaslarını, ilişkilerini, zulüm ve intikam hislerini kus!

KUS VE KURTUL BE FETÖ!
Korkma! Vallahi de billahi de yargı-margı yok ülkede. Yasamaymış, yürütmeymiş, yargıymış, medyaymış... Geç hemşerim geç, onlar eskidendi, şimdi hepsi göstermelik, herkes tuluat yapıyor, rolünü oynuyor. Paran var mı; var… Eee, daha ne bekliyorsun? Bak, İranlı çocuk Reza Zarrab bile aklandı! Hem de bir gün bile yatmadan. O yatmadı ama söylemesi ayıptır herkes Onun önüne yattı! Neden; para, para, para…

Ülkem tam senlik Bay Fetö, bu hale gelmemizde en büyük pay senin. Prof'larımız Ebusuud ahlaksızına taş çıkartıyor! İktidar övücüsü ‘gazetecilerimiz’ Nazlı Ilıcaklara rahmet okutuyor. Şimdilerde Nagehan Alçı, Hakan Çelik, Abdülkadir Selvi gibiler en itibarlı gazeteci… ‘Dindar nesil’ projesinden sonra “hırsızlık da bir çeşit özgürlüktür” diyenden, ‘bir kereden bişey olmaz’ diyene, küçücük bebelerimizi taciz edenlere değin çok derin hocalar yetişti.

Bunların çoğunu sana borçluyuz… Seralarda senin dışkın var!

Bak, eski ortağın Erdoğan "bilmiyordum, pişmanım, özür dilerim" dedi, kurtuldu değil mi? Yargı Erdoğan hakkında bir işlem yaptı mı; makamında ve unvanında “Cumhuriyet Savcısı” yazan bir Allahın kulu iddianame hazırladı mı; dünya kadar yolsuzluğu-hırsızlığı çıkan dört bakan hakkında, Ankara’yı parsel parsel satan adam hakkında bir işlem yaptı mı? Hayır, hayır, hayır...

Senin neyin eksik; ‘paralelinden’ fazlan var eksiğin yok... Sen ki, şunca cehaletinle dünya âleme taş çıkartan, koca profları dilediği gibi kullanmış, generallerin, ordu komutanlarının, kurmayların, pilotların, anlı-şanlı yazarların aklını alıp mürit yapmışsın. Sıraya dizip; ‘yatın lan önüme’ dediğinde yatacak kadar yumuşatmışsın!

Korkma gel; cahilsin, ilkelsin, üçkâğıtçı, hain, madrabaz ve illüzyonistsin… Bunca adamı kandırıyor, yumuşatıyor da, bu kadarını mı beceremiyorsun!

Tekrar ediyorum; Erdoğan ne söylemişse aynısını söyle...

Özür dile…

Özür dile; sonra hırsızlığa, alçaklığa, ajanlığa, Cumhuriyete ve insanlığa düşmanlık gütmeye kaldığın yerden devam et!

Murtaza Demir - Odatv.com
Kaydet
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.10.16, 22:48   #2
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1508
Mesajlar: 14,461
Ettiği Teşekkür: 59956
Aldığı Teşekkür: 51389
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bir Gün Yakalanırsan Sorguda Bunları Söyle

Din hangi devletin hücrelerine bile girdiyse o devlet yozlaşmaya, çürümeye ve batmaya mahkumdur.

Ta 1.400 öncesinin İslam topraklarında din egemendi. İslam tek din, Peygamber tek otoriteydi.

Nereye kadar? Peygamber ölene kadar!

Peygamber' in kapısından eksik kalmayanlar o öldüğünde cenazesine bile gitmediler. Günler sonra katılan olmadığı için o arap sıcağında bekleyen cenazesini kaldırmaya koskoca ümmetten 17 kişi geldi.

İslam dininin peygamberinden bahsediyorum. Cenazesi kaldırılamadı kimse gelmiyor diye...

Ve bu dinin peygamberinin cenazesini 17 kişi kaldırdı. Cenaze namazını da Hz. Ali kendisiyle beraber 17 kişiye kıldırdı.

Neden?

Ve bunun 1.400 yıl sonra bugünle bağlantısı nasıl kurulur?
Dinler inanan insanların maneviyatına gömülmek zorundadır. İnsan maneviyatından çıkıp, topluma egemen olan her din o topluma felaket getirmiştir.

Dinler tarihine bakın, göreceksiniz.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.10.16, 00:10   #3
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 877
Mesajlar: 7,229
Ettiği Teşekkür: 21527
Aldığı Teşekkür: 24742
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bir Gün Yakalanırsan Sorguda Bunları Söyle

Muhammed öldükten üç gün sonra şeriat isteriz diye ayaklanmış bir milletten söz ediyoruz.
Gerçek İslam diye ütopik bir kavram dolaşıyor müslüman dünyasında.
Herkes gerçek bir islama inanıyor ama o gerçek islamda kimse mutabık değil...
İslam, bir toplumda böylesine farklı yaşanırken, toplumu islalamlaştırarak birleştireceğini sananlar gerçek bir islamın içinde değil gerçek bir yanılgı içindeler.
__________________
The '80's were the best time EVER - so glad I lived the life at the time.
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.10.16, 01:00   #4
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1508
Mesajlar: 14,461
Ettiği Teşekkür: 59956
Aldığı Teşekkür: 51389
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bir Gün Yakalanırsan Sorguda Bunları Söyle

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Muhammed öldükten üç gün sonra şeriat isteriz diye ayaklanmış bir milletten söz ediyoruz.
Gerçek İslam diye ütopik bir kavram dolaşıyor müslüman dünyasında.
Herkes gerçek bir islama inanıyor ama o gerçek islamda kimse mutabık değil...
İslam, bir toplumda böylesine farklı yaşanırken, toplumu islalamlaştırarak birleştireceğini sananlar gerçek bir islamın içinde değil gerçek bir yanılgı içindeler.
Aslında ne islamik cenah İslam konusunda kendi içinde mutabık, ne de ''bunlar aslında gerçek müslüman değil'' diyenler kendi içlerinde mutabık.
Ha zaten aynı cephe içinde bir birleriyle mütabık olmayanlar, karşı cephede gördükleriyle; yani hem laik hem de müslüman olanlar ile öteki (!) müslümanlar arasında bir mutabakat olması abesle iştigalden ibarettir.

Bana çıksın birisi; öteki dinleri bir yana bırakalım; kendi dinleri İslam' ın gerçek bir ümmet yarattığını göstersin... İslam' ın en azından İslam alemini birleştrdiğini göstersin ki, biz de en azından bu dinin insanlığı birleştirici bir vasfı olduğuna inanalım... Yok!

Mümkün de değil zaten!..

Ben şu veya bu dine aleyhtarlık yapmıyorum. Sadece sorguluyorum.

Ki bu da kesinlikle hem kendime, hem de benden sonra gelecek nesillere olan sorumlulupğumun gereğidir.

Mesela:

Bir toplumun lideri sayılan ilahi şahsiyet, din ya da herhangi kutsal bir şey üzerinden kendine 17 eş alıp, ümmetine ise en fazla 4 eş hakkı tanıyarak kendi kendine pozitif ayrımcılık yaparken...

Ve toplumda varlığı olmayan/zengin olmayan 16 erkeğin eş hakkına girerken ve üstüne üstlük homoseksüelliği de yasaklarken bu saçmalıkta ilahi bir gerekçe olabilir mi?

16 erkeğin hakkı olan eşleri kendine alarak kendine din üzerinden bir ayrıcalık yaratıyorsun.

Adam dışlanmamak için mecburen kendini ümmet gibi gösteriyor ama bakir gelmiş, bakir gideceğini biliyor... Çünkü İslam egemenleri toplumdaki kadınların çoğunu çoktan cebe indirmiş... Fakire ise ****lik (!) bile yasak!

Ve o ilahi şahsiyet Allah' ına kavuşunca, din üzerinden ''hep bana hep bana'' diye tavır gösterdikten sonra hayatı boyunca kendi doymak bilmeyen cinsel açlıkları nedeniyle ölene kadar eşsiz bıraktıkları insanlar onun cenazesini kaldırır mı?

Tek sebeb bu değil elbet ama her din ekonomik ve siyasal bir sektördür. Egemenlerine çıkar sağlar... Egemen olmayanlar ise dışlanmak veya cezalandırılmak korkusu ile itaate mecbur kalırlar...

...

Dinlerde adalet yoktur. Eşitlik yoktur. Kimler egemense onların çıkarları ilahileştirilmiş, ötekiler korku ile (Allah korkusu) itaate zorlanmıştır.

İşte o yüzden din birleştirici değil, bölücüdür. Ve insanlık tarihinde dinler kadar başka bölücü bir faktör olmamıştır.

Ben sorgulamak zorundayım.

Siz de sorgulamak zorundasınız!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.10.16, 01:08   #5
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 877
Mesajlar: 7,229
Ettiği Teşekkür: 21527
Aldığı Teşekkür: 24742
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bir Gün Yakalanırsan Sorguda Bunları Söyle

Bu 1400 yıllık ilahi çorba daha çok su kaldırır.
__________________
The '80's were the best time EVER - so glad I lived the life at the time.
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.10.16, 01:55   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1508
Mesajlar: 14,461
Ettiği Teşekkür: 59956
Aldığı Teşekkür: 51389
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bir Gün Yakalanırsan Sorguda Bunları Söyle

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Bu 1400 yıllık ilahi çorba daha çok su kaldırır.
Valla hem pilav hem de çorba olarak.

Toplumun çoğu ise hala uyduruk gerekçelerle pşlava da, çorbaya da kaşık atmaya dünden hazır.

Ancak kimi o ''hem laik, hem de dindarlar'' kimin pilavını ve çorbasını kaşıkladıklarının hesabını yapmak durumundadır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.10.16, 11:57   #7
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 877
Mesajlar: 7,229
Ettiği Teşekkür: 21527
Aldığı Teşekkür: 24742
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bir Gün Yakalanırsan Sorguda Bunları Söyle

Evet bak o tesbit çok doğru, insanlar garip bir şekilde kanmak, kandırılmak istiyorlar, bütün sorun da buradan kaynaklanıyor zaten.
Belki bilinç altındaki inançsızlık, belki kişisel menfaatlerini herşeyden üstün tutmaları, belki de ikisi birden bir kısım insanı bu yola itiyordur bilemem ama şu bir gerçek ki bu gibi insanlar oldukça bu düzen devam edecektir.
Bugün sistem; kendisini talep edecek kuşaklar yetiştirir, geleceğe yatırım yaparken, biz cumhuriyetçilerin en büyük hatası; zamanında cumhuriyetçi kuşaklar yetiştirmeyi becerememiş, geleceğimizi tüketmiş olmamızdır, eğer bunu yapabilseydik bugün bu tükenmişliği yaşamıyor olacaktık.
__________________
The '80's were the best time EVER - so glad I lived the life at the time.
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.10.16, 01:05   #8
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2014
Konular: 108
Mesajlar: 2,349
Ettiği Teşekkür: 14078
Aldığı Teşekkür: 10048
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bir Gün Yakalanırsan Sorguda Bunları Söyle

Çok fena bir yazı
__________________
•*¨`*•.¸¸.•´*¨`*•K.Atatürk•*¨`*• .¸¸.•´*¨`*•
Asena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Asena'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bunları, sorguda, söyle, yakalanırsan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 23:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.