Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 04.01.17, 12:08   #1
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 929
Mesajlar: 7,354
Ettiği Teşekkür: 18430
Aldığı Teşekkür: 26109
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Felaketin EşiğindeyizSözün bittiği değil başlaması gereken yerdeyiz. Eğip bükmeden, eğilip bükülmeden doğruyu tüm çıplaklığı ile söylemenin vicdani sorumluluğu altındayız. Yalanların ve çarpıtmaların üzerine kararlılıkla gidilmesi gereken bir aşamadayız.

"Öfkeli çocuklar" dini ve İslam'ı bir kez daha kirleterek yılbaşı kutlaması yapan insanların üzerine acımasızca ve hunharca ölüm yağdırdılar. Katliamın, İsa Peygamberin doğumunu ifade eden "Noel" ile yeni bir yıla girmeyi ifade eden "Yılbaşı"nı ayıramayan yahut ayırmak istemeyen bir zihniyetin yılbaşı kutlamalarının "kültürümüze" ve "dinimize" aykırı olduğu yönündeki yoğun ve organize bir kampanyasının ardından gelmesi son derece düşündürücüdür.

Saldırı, kendi yaşam tarzını dayatıp, halkın yaşam tarzına hoyratça müdahale etmeyi hak sayan bir zihniyetin ikliminde gelmiştir. Üstelik yeni yılı "kutlamama" hakkına karşı hiç bir söz veya engel yokken, kutlayanların hakkını çarpıtma, tehdit ve şiddetle engellemeyi hak ve marifet sayan, kutlayanlara yönelik katliamı ve ölümleri zafer çığlıklarıyla "kutlayan", hastalıklı, şizofren, ortaçağ artığı bir zihniyetle karşı karşıyayız.

BİNLERCE "CANLI" FİKRİ BOMBA ARAMIZDA GEZMEKTE

Ülkenin içine sürüklendiği bu şiddet ve cinnet sarmalının "muhasebesinin" soğukkanlılıkla yapılması son derece önemlidir. Bu bağlamda; çocuklara tecavüz edilirken, cinsel istismarlar diz boyuyken ses çıkartılmayıp, bir de bu rezillikler ve failleri mazur gösterilmeye çalışılırken, yeni yıl kutlamalarına saldırmak, şiddeti, kin ve nefreti kutsayıp tahrik etmek hangi "değerlerimizle" örtüşmektedir? Hangi "mümine", hangi "insana" yakışmaktadır?

Din adına bu ve benzeri katliamları överek ve onaylayarak, benzer katliamların fikri altyapısını ve zihinsel iklimini yaratmak, başkasının Müslümanlığını, inancını sorgulayarak, günah ve sevap listeleri hazırlayarak sadece Allah'a ait olan bu hakkı gasp edip üzerine alarak katliamı meşrulaştırmak, yapılacak muhasebenin hangi sütununda yer alacaktır ?

Bu kez bir canlı bomba patlamadı ama, "kininin davacısı" bir gençlik ideali ve planlamasıyla yetiştirilen binlerce "canlı" fikri bomba aramızda gezmektedir.Yaşananlar, 10 yılda yaratılan "kininin davacısı" bir nesil ile "öfkeli çocuklar"ın aynı ruh kökünde birleşmesiyle uygulamaya sokulan dehşet sahneleridir. Fikir özgürlüğü ve basın hürriyeti adına "öfkeli çocuklar"ı kutsayanlar, bu tür tahrik ve kutsamalara göz yumanlar acaba bu muhasebenin neresinde yer almaktadırlar?

Yaşananlar; ülkeyi 15 yıldır yönetenlerin; başkalarının hayat tarzına saygı duymayıp kendi yaşam tarzını zorla dayatmayı hak bilen, kin ve nefreti pusula yapan, sokaklarda insan avına çıkıp otobüslerde kadın tekmeleyen kindar bir nesil projesinin, ülkeyi "sizden" ve "bizden" diye bölerek alt kimliklere dayalı kutuplaştırmanın, yanlış iç ve dış siyasetin ürünüdür. Ekilen ve her gün ekranlarda ve gazete sütunlarında özenle sulanan kin ve nefret tohumları kök salıp yeşermiştir ve artık emperyalizmin taşeronu terör örgütlerinin kanlı hasadıdır geriye kalan.

FELAKET MENZİLİNİN EŞİĞİNDEYİZ

IŞİD'in ve diğer terör örgütlerinin Türkiye'deki fikri takipçi ve müritlerine, yayın organlarına, bu terör örgütlerinin ve terör faillerini övenlere karşı hukuk işletilmezse, bu nefret dili sürdürülürse, Türkiye düşmanları ve onların taşeronu terör örgütlerinin daha da yeşerip boyatacağı bu zehirli iklimde daha büyük acılar ve felaketler yaşanması kaçınılmazdır.

"Yeni Türkiye" ve "vesayetten kurtulma" yalanlarıyla Türkiye'nin kimyası ve genetiğiyle oynayıp tüm değerlerini, yerleşik kurum ve kurumlarını alt üst eden, her türlü kutsalı siyasi ikballeri ve rant uğruna istismardan çekinmeyen, toplumu alt kimlikler düzeyinde bölerek birbirine düşman eden, gerginlikten beslenen bir anlayışın bizi sürüklediği felaket menzilinin eşiğindeyiz. Gerçeklikten uzak bir dış politika ile ülkeyi terör örgütlerinin cirit attığı bir yer haline getiren, akıl ve bilimi dışlayıp ülkeyi tarikat ve cemaatlere teslim eden, bölünmeye karşı toplumsal savunma mekanizması ve ulusal birliğin harcı olan laiklik ve çağdaş Cumhuriyet değerlerini tahrip edenlerin eseridir karşı karşıya olduğumuz dehşet.

“Yeni Türkiye”; can, mal ve hukuk güvenliğinin olmadığı, endişe ve korkunun, umutsuzluğun, bıkkınlığın yaşamın bir parçası haline geldiği, kuralların olmadığı, bir çok kişinin ya ülkeden gitmeyi düşündüğü ya da silahlandığı, sürekli bir gerginliğin hüküm sürdüğü, insanların artık birbirini sevmediği ve güvenmediği, ortak aidiyet duygularının köreltildiği, bunları kabullenmeyenlerin alenen tehdit edilebildiği, sokaklarda başıboş kalabalıkların silah veya palalarla karşı- devrim muhafızlığına soyunduğu bir Türkiye'dir!

En küçük bir eleştiri dahi sıkıca takip edilip derdest edilirken; yılın son günü ve gecesi yaşam tarzı avına çıkan cübbeli ve sarıklıların, geleneksel ve sosyal medyada kendi yaşam tarzlarını dayatmak adına yapılacak kutlamalara tehditler ve küfürler yağdıranların, katliam'dan sonra sevincini gizlemeyip alçakça bir katliamı onaylayıp övenlerin, meşrulaştıranların, IŞİD övgüleri yapan kanallar ve gazetelerin hüküm sürdüğü ve hukukun harekete geçemediği bir Türkiye'dir "Yeni Türkiye". Çünkü hukuk ve yargı esir ve mahpustur. Televizyon kanallarında, gazete köşelerinde, sosyal medyada toplu histeri ve hezeyana dayalı bir linç kültürüdür yargı yetkisini kullanan ve infaz eden...

Neyin ne şekilde kutlanacağının ya da kutlanmayacağının, nasıl giyinileceği ve yaşanacağının zafer sarhoşluğu içindeki bir "zihniyetin" belirlediği bir ülkedir "Yeni Türkiye"!

Ülkenin devasa sorunları dururken; terör, işsizlik, geçim sıkıntısı, üretimsizlik, ekonomideki kötü gidiş, enerji, tarım ve hayvancılıktaki gerileme ve daha yığınla sorun ortadayken halen inatla Atatürk’le hesaplaşmayı sürdürenlerin, ülkenin bu milli kahramanının ismini silip heykellerini kaldırmayı iş edinenlerin, Lozan'la uğraşanların, tek adam yönetiminde dikta rejimi kurmak için çırpınanların ve bunu da demokrasi diye yutturmaya kalkanların kaderini belirlediği bir ülkedir artık "Yeni Türkiye”!

En önemli ve birincil insan hakkı olan yaşam hakkının artık tesadüflere kaldığı, o gün ölmemiş olmanın ciddi bir kazanım olduğu bir Türkiye'dir artık "Yeni Türkiye"!

Gelinen noktada baş sorumluluk; tek parti iktidarı olarak "istikrarlı" bir biçimde 15 yıldır ülkeyi yanlış politikalarla yöneten, tüm kurumları ve kuralları tahrip eden, ülkenin ve Devletin taşıyıcı kolonlarıyla, genetiğiyle oynayan, tarihine ve kurumlarına olan inancını sarsan, ayrıştırıp kutuplaştıran, devlet aklının ve liyakatin yerine tarikat ve cemaat mensubiyetini, rant paylaşımcılığını koyan, millete ait egemenliği bir cemaatle paylaşıp onu devlet kurumlarına yerleştiren, ilkesi "yurtta kavga, cihanda kavga" olan, laikliğin içini boşaltan, Türkiye'yi bir Ortadoğu ülkesi zannedip ona göre yönetmeye soyunan, yani aslında yönetemeyen siyasi iktidarındır.

Siyasi iktidarın ondan çeşitli şekillerde nemalanan, ülkesini ve milletini düşünmeyen koşulsuz destekçilerinin ve yandaşlarının bu saptamalara ağız dolusu küfürleri ve saldırıları da bu gerçekleri değiştirmeye ne yazık ki yetmemektedir.

Türkiye, yön duygusunu yitirmiştir ve hızla uçuruma doğru sürüklenmektedir.

Tüm bunlar olup biterken; siyasi parti olmanın gereklerini yerine getirmeyen, adeta bir fikir kulübü gibi kısır iç çekişmelerden ve çelişkilerden, sıyrılamayan, ilkeli, sorumlu, tutarlı bir siyaset üretemeyen, başarısızlığın hesabını vermeyen, gündelik politikalar ve siyasi ikbal beklentileriyle savrularak umutsuz ve karamsar milletin önüne karşıtlık ve bağırıp çağırmaktan başka açık, somut, gerçekçi ve kucaklayıcı bütüncül bir proje koyamayan, umut olamayan muhalefetin de "yardımcı" sorumluluğuna değinmemek haksızlık olur. Ne yazık ve hazindir ki ülkede iktidar sorunu kadar, iktidarı değiştirme zeminini ve imkanını yaratamayan bir muhalefet sorunu da mevcuttur.

YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR

Bu süreçte siyasi iktidarın payı ve sorumluluğu bir yana; ülkemizin büyük bir emperyalist kuşatma ve saldırı altında, terör örgütlerinin hedefinde olduğu tespiti doğrudur. Buna karşı birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiği de doğrudur. Başbakanın, "terörün bizi yıldıramayacağı", "kardeşlik ve birliğimizi bozamayacağı" tespiti de sözel ve ilkesel olarak doğrudur. Diyanet İşleri Başkanının, bir gün önceki hutbede kabul edilemeyecek tespitlerinin ardından "katliamın bir pazarda veya bir mabette yapılmasıyla eğlence yerinde yapılmasının herhangi bir farkı olmadığı", "hedefin insanlık olduğu" belirlemesi de doğru, önemli ve yerindedir. Ancak bu doğruların bir değer ifade edebilmesi için, çelişik başka söylem ve eylemlerle içinin boşaltılmaması, anlamsızlaştırılmaması gerekir. Başka bir ifadeyle herkesin, özellikle belirli mevkilerde olanların açıklama ve sözlerine dikkat etmesi yukarıdaki doğruların bir anlam ifade edebilmesi için zorunludur. Şu halde bu söylenenlerin bir anlam ve değer ifade etmesi, içinin somut eylemlerle doldurulmasına ve inandırıcılığa bağlıdır.

İçi doldurulmayan soyut "birlik ve kardeşlik" sözlerinin hiç bir anlamı yoktur. Bu güç dönemde halen rejim kaygılarını artıracak, yaşam tarzlarına müdahaleyi onaylayıp meşrulaştıracak söylem ve eylemler sürerken, Cumhuriyet değerleriyle, ülkenin kurucuları ve kurumlarıyla kavga ve hesaplaşma artarak sürerken, saldırgan guruplar alenen küstahça tehditler savurup terörü onaylarken, alt kimlik siyaseti ve nefret dili keskinleşirken, göz göre göre Anayasa'nın değiştirilemez ilkelerini fiilen değiştirmek suretiyle rejim değiştirilmeye teşebbüs edilirken kardeşliğin, birlik ve beraberliğin sağlanması güçtür. Üstelik; bir yandan milli birlik ve beraberlik çağrıları yaparken öte yandan bunu tahrip edecek söylem ve eylemlerde bulunmayı sürdüren siyasi iktidarın ciddi bir inandırıcılık sorunu varken. Milli değerlerle, bayramlarla, kahramanlarla, kurumlarla hesaplaşmayı sürdürerek bir milli seferberlik yürütülemez. Bu ancak Cumhuriyet ilkelerine, milli değerlere dayalı, kucaklayıcı, bütünleştirici bir üslup ve uygulamayla mümkündür.

Türkiye bu kadar gerginliği, yüksek tansiyonu kaldıramaz. İnsanlarımız da artık bunlardan bıkmış, usanmış ve bitap düşmüştür; gerçek ve güncel sorunlarla ilgilenilmesini, huzurlu bir ülkede kaygısızca ve özgürce yaşamayı istemektedir. Bunun yolu ve imkanı mevcuttur.

Evet, bizi terör bölemez ve yıkamaz. Bununla birlikte yaratılan bu zehirli iklim ile izlenen akıl ve bilim dışı, gayrı milli politikalar toplumsal bağışıklık sistemimizi tahrip etmek suretiyle bizi savunmasız bırakarak her türlü tehdit ve tehlikeye açık hale getirebilir, getirmektedir. Tüm bunlar terörün değirmenine su taşımakta, terör örgütlerine ve arkasındaki emperyalist güçlere istedikleri puslu ortamı sağlamaktadır. Yani bizi yıkabilecek asıl tehdit, içeriden kaynaklanmaktadır ve ülkemizin yumuşak karnı da budur.

"Kinin davacısı nesil" ile "öfkeli çocuklar"; yakın gelecekte bundan şimdiye dek siyaseten fayda gören ve halen uman iktidarın bile önleyemeyeceği bir tehlikeliliğe, ulaşıp denetimden çıkabilir, milli güvenlik sorunu haline gelebilir. Bunun işaretleri görülmektedir. Bu ise, ülkemiz açısından felaket ve kıyamet demektir. Böyle bir ortamda kimse için güvenli bir liman, sığınak da yoktur. Böyle bir Türkiye'de iktidar veya muhalefet olmanın, ülkeyi yönetmenin olanağı ve anlamı yoktur! Aynı şekilde böyle bir Türkiye'de yandaşlığın da bir anlamı, farkı, getirisi kalmayacaktır!

Siyasi iktidar, tüm bu yaşananlar karşısında soyut ve bildik nakaratları tekrarlamak yerine hem kendi hem de düşünme yetisi ve kaygısı olmayan yandaşları, koşulsuz destekçileri ve sosyal medya "trolleri" adına ciddi bir muhasebe yapmak zorundadır. Bu açıdan her türlü provokasyon ve saldırıya rağmen Türkiye'de Ortadoğu'da pek çok ülkede uygulamaya geçirildiği şekilde bir mezhep savaşı veya etnik savaşın çıkarılamamasının gerçek nedeninin, Cumhuriyet’in kuruluş felsefesinin sağlamlığı ve derin bilinçaltımızda yaşattığımız milli şuur olduğunu ülkeyi yönetilemez hale getirenlere bir kez daha hatırlatmak isteriz!

Bu muhasebeyi er veya geç Türk Milleti yapacak, kaderine ve geleceğine el koyacaktır. Umutsuzluk ve karamsarlık çare değildir. İnsanın olduğu her yerde her zaman umut vardır ve hayatın, ülkenin gerçekleri er veya geç hükmünü icra edecektir. Bundan asla kuşku duymamak gerekir. Çünkü bu devlet köklü ve büyük bir devlet, Türk Milleti de çağdaş uygarlığı benimsemiş, demokrasi ve insan haklarına bağlı bir millettir. Bu badire de atlatılacaktır, ne ki tahribat daha fazla olmasın.

Çare, bir an önce rejimin ve ülkenin taşıyıcı kolonlarıyla oynamaktan vazgeçerek Cumhuriyet değerlerine, kuruluş felsefesine, akıl ve bilime, hukuk devletine ve hukuk güvenliğine, sınırları hukukça belirlenecek hak ve özgürlüklere geri dönmektir. Çare; emperyalizmin dayattığı alt kimlik siyasetini terk ederek yurttaşlık paydasında bir ulus olmak, kenetlenmek, kininin değil çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmanın davacısı, insan sevgisiyle dolu, bilinçli, kültürlü, donanımlı bir gençlik yetiştirmek, planlamak, üretmek, hakça bölüşmek, tüm kurum ve kurallarıyla tekrar devlet olmak ve devlet aklıyla hareket etmektir. Çare Atatürk'ü doğru anlamak ve O'na sarılmaktır. Yani kurtuluş, kuruluştadır.

Herkesin ülkenin geleceği adına; suçlamaksızın, küfretmeksizin, bağırıp çağırmadan, siyasi ikbal ve rant peşinde koşmadan bu muhasebeyi yapması zorunludur.

Yarın çok geç olabilir.

Ümit Kocasakal

Odatv.com
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.01.17, 14:51   #2
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 77
Konular: 573
Mesajlar: 2,552
Ettiği Teşekkür: 19076
Aldığı Teşekkür: 11059
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Felaketin Eşiğindeyiz

Saldırı, kendi yaşam tarzını dayatıp, halkın yaşam tarzına hoyratça müdahale etmeyi hak sayan bir zihniyetin ikliminde gelmiştir. Üstelik yeni yılı "kutlamama" hakkına karşı hiç bir söz veya engel yokken, kutlayanların hakkını çarpıtma, tehdit ve şiddetle engellemeyi hak ve marifet sayan, kutlayanlara yönelik katliamı ve ölümleri zafer çığlıklarıyla "kutlayan", hastalıklı, şizofren, ortaçağ artığı bir zihniyetle karşı karşıyayız.

Herkesin ülkenin geleceği adına; suçlamaksızın, küfretmeksizin, bağırıp çağırmadan, siyasi ikbal ve rant peşinde koşmadan bu muhasebeyi yapması zorunludur.

Sn. Kocasakal benim anlayışıma göre halk arasında kullanılan bir terim ile milli olduğunu söyleyen ama milli olmayan dini olduğunu söyleyen ama dindar olmayan arızalardan söz ediyor.. İşin tehlikeli yanı bu arızaların millet yerine konduğu AKP'ye oydaş olduğu asıl sorun burada!
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.01.17, 22:42   #3
Üye
birbilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Konular: 44
Mesajlar: 191
Ettiği Teşekkür: 1
Aldığı Teşekkür: 935
Rep Derecesi : birbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Felaketin Eşiğindeyiz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ümit Kocasakal demiş ki:

''Yarın'' geldi artık.
Ve artık çok geç!
Karamsar mıyım?
Hayır son derece objektifim.
Göreceksiniz!..
Ne yazık ki; ben de aynı fikirdeyim;
EŞİK ÇOKTANNNNNN GEÇİLDİ!
FELAKETİN TAM İÇİNDEYİZ!
__________________
birbilen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz birbilen'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.01.17, 10:02   #4
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2671
Mesajlar: 31,047
Ettiği Teşekkür: 166560
Aldığı Teşekkür: 186040
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Felaketin Eşiğindeyiz

Felaketin Eşiğindeyiz demiş... Yani daha felaketi görmemişiz... Görmeye ramak kalmış...

Daha başka nasıl bir felaket bekleniyor ki?

* * *

İşin ilginci; sorumlu yok... Suç hep başkalarında... Kimsenin de gıkı çıkmıyor, ya da çıkması engelleniyor.

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.01.17, 18:16   #5
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 759
Mesajlar: 13,904
Ettiği Teşekkür: 135260
Aldığı Teşekkür: 48363
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Felaketin Eşiğindeyiz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
En çok beğendiğim film bir çevre filmi olan ''day after tomorrow'' diye bir filmdi. Bilim adamları dünyayı sarsacak global çevre felaketinin 100 sene sonra falan olacağını hesaplamışlar ama çevre felaketi çoktan başlamıştı.

Filmde, kutuplarda araştırma yapan bir grup bilim adamı buzulun çatlamasıyla karşı karşıya kalıyor ve merkezle irtibatları ve verdikleri bilgiler merkezi şaşırtıyordu. Sonra ''merkez'' anladı ki, global çevre felaketi artık yaşanıyordu.

Üç aşamadan geçecek bir uşusal felaketin ilk aşamasına artık girmiş bulunuyoruz.

Ve sivri zekalılar hala felaketin eşiğinde olduğumuzu anlatıyor.

Felaket başladı.

Burada gercekle Filmi karistirdin.

Daha yeni geldigim zamanlarda, Kanadadan Kutuba dogru 1100 Kilometre büyüklügünde parcanin kirildigini, bu buzlarin altinin coktan oyulup, okyanusyalara katildigini söylemistim.

Burada Londra barajininda son hesaplarinda yanlislik oldugunu, son restorasyonda 25Yillik garantiye alindigini düsünürken, Deniz seviyesinin kalkmasinla Londranin yarisinin su altinda kalicagini anlatmistim.

Daha gecen senelerde, Londranin Sag bölümünün, su seviyesinin kalkmasinla, yer yer su altinda kaldigina sahitlik yaptik.

Su seviyesinin kalkmasinla, Karlarin erimesinle cabuk dolan Toprak araliklari, Yer yer, Ingiltereyi elinde oynatmaktaydi.

Geldigim zamanlarda, Londra icin 6 Yil vermistim, Iki Yili kaldi.

Big Bang´de Balik avina oturabiliriz.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.01.17, 21:14   #6
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 759
Mesajlar: 13,904
Ettiği Teşekkür: 135260
Aldığı Teşekkür: 48363
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Felaketin Eşiğindeyiz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tuco Mesajı göster

FETÖ bazı şeyleri dolaylı yaptırabilir. Bir Türk Talibanı, Türkiye IŞİD'i çıkabilir.

2011 Senesinde, "CHP" Hashasilerin Taliban aktarimlarini ortaya cikarmisti.

CHP´nin Sogan soydugunu söyleyenler bunlari duymamistir.

Parlamentoya acik olarak CHP tarafindan soruldu, 70 ila 80.000 Taliban neden Gece Ucak Seferlerinle Türkiyeye sizdirildigini.

Halen CHP´nin bir sey yapmadigini söyleyenler varken, CHP´ye destek vermesi gerekenler Tasin icine sicip, CHP´yi güclendireceklerine, Parcalamaya and icmisler.

2500 Kilometre uzaktan ben bunlari görürken, halen Fetvalarla ugrasip, Cocuk tecavüzcülügün Dinen Uyustugunu, Hiristiyan Katolik Cocuk Tecavüzcülügünü takip ettigini tartismakta.

Isin komik tarafi, eskidende böyle olaylar olmamis gibi düsünüp, zaten Cocuk Tecavüzcü ve Ölü istirmaci Salafilerin Dinleri gercek din olarak kabüllenmis, ayni Plagi saymakta.

Fetö degil, "Salafi Dini kitaplari" Üstü Kapali Ödeneklerden temin edilip, Okullara dagitildi, bunu bile görmezden gelmekteler!.

Neymis, Gercek Din, Arapca yazilandan gelirmis!.

Iyi ve Emin Kanallardan aldigim bildiriden, Araplarin nasil Cocuk Tecavüzcü olduklarini ortaya koydum.

Shi´lerde bunlardan beri kalmiyor.

Bu Foruma ve baska Shi Forumuna, ayni zamanda üye oldum.

Din´lerine diyecek birsey yok´ta, "Imtahanlari oldugunda" Konu acip, Dua etmelerini istemeleri bir baska!.

Halbuki Tanrinin isi zaten bu Cocuk Tecavüzcülerinle ugrasmaktan Basini Kaldiramaz vaziyete gelmis, Bu Pisliklere karsi sirtini dönmüs durumda, böyle Laubali isteklerle ugrastiriyorlar!.

Mustafa Kemal´imiz ne demisti?: Calis, Güven, Ögün.

Gecmisi Bademlenmis nesile ögrettikleri ney?.

Evde Karilarini Mutlu edemezler, Cocuklarin Namusuna gözlerini dikip, Misirdaki Salafiler gibi, 6 Yasinda Cocuklari Bademlerken, Yasi "Kundaktakilere bile getirdiler"!.

Fetö degil, AKP Döneminde hepsi oldu ve hala olmakta.

Gezi olaylarinda bile Fass´a kacan, oradaki Cocuk Tecavüzcü gurup, Boko Haramla bulustu, Fass Kiraliyeti kapiyi Burnuna kapattiginda, oradaki Cocuk Tecavüzcü Üniversiteden, Tuvalet Kiyadi degerinde Doktora aldi!.

Bu etraftan topladigi Doktoralarla Gece kondu yapabilirken, halen Saf olan Milletine 4 Senelik = 8 Semesterlik Üniversite Diplomasi gösterememekte.

Belki birisi bunun icinde Fetva cikartabilir.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.01.17, 21:54   #7
Uzman Üye

nurideniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Konular: 707
Mesajlar: 3,513
Ettiği Teşekkür: 54783
Aldığı Teşekkür: 8461
Rep Derecesi : nurideniz34 isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Felaketin Eşiğindeyiz

Hemde ne felaket Kocasakal...Seni CHP' nin yönetiminde görmek isterim...
__________________
....................................
nurideniz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz nurideniz34'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
eşiğindeyiz, felaketin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 23:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.