Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 22.03.18, 21:57   #1
Yasaklı Üye

Umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2017
Konular: 850
Mesajlar: 3,062
Ettiği Teşekkür: 23371
Aldığı Teşekkür: 9070
Rep Derecesi : Umut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Merdan Yanardağ: akp-mhp İttifakı Tutmadı!


AKP ve MHP ittifakının tutmadığını belirten TELE 1 TV ve ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, dinci-faşizan ittifakın başarılı olmayacağını söyledi. Yanardağ, "Toplum tarafından benimsenmeyen bu ittifak, 2019 öncesinde çökebilir" dedi.

Gazeteci Merdan Yanardag, CHP’nin sağ eğilimli seçmenden oy almak için sağcı adaylar göstermek yerine, seçmene güven verecek bir program ortaya koyması gerektiğini söyledi. Yanardağ, İYİ Parti’nin CHP’liler yerine AKP’li seçmene seslenmesi gerektiğini belirtti.

Geçen pazar günü (18 Nisan) Bursa Kültürperest Kitapevi'nde okurlarıyla buluşan, söyleşi ve kitaplarını imzalama etkinliğine katılan TELE 1 TV ve ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ile bölge merkezli yayın yapan Tele16.com adlı haber ve yorum sitesi bir söyleşi gerçekleştirdi. Mustafa Emre Özgen'in yaptığı röportajda, Saadet Partisi’nin AKP-MHP-BBP ittifakının dışında kalarak olumlu bir iş yaptığına da dikkat çeken Yanardağ, “Saadet Partisi, Milli Görüş çizgisine sırtını dönmüş kadrolara destek verseydi, kendi varlık gerekçelerine ters düşerdi” şeklinde konuştu.

Merdan Yanardağ'ın tele16.com'un sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

“İTTİFAK DEĞERLERİ TOPLUMDA KABUL GÖRMEDİ”

AKP ve MHP’nin seçim ittifakı tutar mı?


“İttifak, Türkiye’de İslamcı–faşizan güçlerin yenildiğinin işaretidir. 15 yıllık AKP iktidarı bir iflas halindedir. Son çıkartılan seçim yasası ile değerlendirildiğinde daha net görülebilir. Bu yasa sandığı çalma yasasıdır. Eğer sandığı çalma ihtiyaçları varsa kaybettikleri anlamına gelir.”

“İttifakın tutması mümkün değil. Tuhaftır ümmetçi ve milliyetçi iki partinin yan yana gelmesi sağlanmaya çalışılıyor. Geçmişten bu güne uzanan Türk-İslam sentezcisi bir anlayışa yaslanmak istiyorlar. AKP sıradan muhafazakâr bir parti değil. Türkiye’de Selefiliği, Emevi ideolojisini temsil eder. Daha çok Vahabilere yakındır. Türk milliyetçiliği iddiası olan bir partiyle yan yana gelmesi doku uyuşmazlığına işaret eder. Bu nedenlerle AKP-MHP ittifakının önünde ideolojik ve tarihsel engeller vardır. Bu engellerin bir şekilde aşılabildiğini, muhafazakârlık ve dincilik zemininde buluşulduğunu varsaysak bile 15 yıllık bir iktidar pratiğinin cumhuriyet yıkıcılığının ardından toplum gerçek yüzlerini görmeye başladı. Dokuz yaşındaki kız çocuğu ile evlenmekten tutun kadının toplumsal yaşamdaki yerini ortadan kaldırmaya, yasaklamaya, kadını eve kapatmaya kadar uzanan, bilimi ve aklı reddeden, çağdaş yaşama saldıran çizgiye geldi ve oturdu. Bunun bu toplum tarafından kabul edilmesi mümkün değil. Çünkü 200 yıllık bir derinliği olan Osmanlı–Türk modernleşmesinin ulaştığı bir aşama olan Cumhuriyet, toplumun geniş kesimleri tarafından büyük ölçüde içselleştirilmiştir.”

“BAHÇELİ’NİN SİYASETİ MHP’Yİ BİTİRECEK”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ile birlikte çatı aday çıkaran MHP’nin şimdi AKP ile ittifak kurması başarılı bir siyasi hamle mi, yoksa bu parti de iktidar projesinin bir parçası haline mi geldi?

“MHP’nin cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP ile ne kadar hareket ettiği tartışmalı bir durum. Aslında birlikte hareket etmediler. Sadece Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığına karşı çıkmadılar. İhsanoğlu MHP’den milletvekili seçilmekle beraber MHP’yi ne kadar temsil ettiği de tartışılır.”

“AKP’nin çıkmaza girdiği ve zora düştüğü her aşamada MHP’nin, özellikle Devlet Bahçeli’nin elini uzattığını ve destek verdiğini görüyoruz. İlki 57. Hükümetin devrilmesidir. 3 Kasım 2002 seçimlerine Türkiye’nin götürülmesidir. Ortada geçerli bir neden yokken erken seçimi telaffuz eden ve hükümetin yıkılmasına yol açan, AKP iktidarının %34 oyla meclisin %65’ini ele geçirerek cumhuriyet karşıtı gerici iktidarın kurulmasını sağlayan Devlet Bahçeli’dir. Hâlâ neden erken seçim istediğinin cevabını verebilmiş değildir. Diğer yandan Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı seçilmesine verdiği destek önemlidir. O dönemde, "367 krizi" dedikleri anayasanın bir gereğiydi. Bir kişinin cumhurbaşkanı seçilmesi için Meclis'te alması gerekli olan oy sayısıydı. Anayasanın açık hükmüydü. Bu bir yorum değildi. Neredeyse bu durumu darbe diye nitelendirip bir kriz yarattılar.

"Diğeri 7 Haziran 2015 seçimleridir. AKP'nin iktidarı kaybettiği bu seçimlerden sonra İsmet Yılmaz’ın meclis başkanı seçilmesini MHP'nin sağlamasıdır. CHP’nin Devlet Bahçeli’ye başbakanlık teklif etmesine rağmen bunu kabul etmeyerek Türkiye’nin bombalı saldırılar, canlı bomba katliamları eşliğinde toplumda derin bir güvenlik kaygısı yaratılarak 1 Kasım’a erken seçime götürülmesidir. AKP’ye iktidarı yeniden hediye etmiştir. Dördüncüsü ise 16 Nisan 2017 referandumunda MHP'nin AKP'ye verdiği destek ve girdiği bu seçim ittifakıdır. Her zor dönemde özellikle Devlet Bahçeli’nin Tayyip Erdoğan ve AKP’ye verdiği destek çok ilginç. Dolayısıyla MHP’nin ve özellikle Devlet Bahçeli’nin, AKP’nin iktidar projesinin bir parçası haline geldiğini söylemek mümkün. Ama bu MHP için bir kurutuluş olmayacak. Devlet Bahçeli MHP ve MHP geleneğini bu siyaseti ile bitirecek, öyle görünüyor.”


“SAADET PARTİSİ PROJENİN PARÇASI OLMAK İSTEMEDİ”

İttifak ile sağ oylar bütün hale getirilmek isteniyor ama Saadet Partisi’nin duruşu nedeniyle bu proje gerçekleşmedi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Saadet Partisi, AKP’nin projesinin bir parçası olmak istemedi. Saadet Partisi İslamcı olmasına rağmen daha milli bir çizgide. Esas olarak Amerika ile işbirliği yaparak Milli Görüş’e sırtlarını döndüklerini düşündükleri kadrolarla birlikte yer almanın kendi varlık gerekçelerine karşıt olacağını gördüler. Doğru da yaptılar. Dolayısıyla AKP’nin bütün İslamcı, muhafazakâr ve milliyetçi dünyayı temsil eden bir ittifak kurmasını da engellemiş oldular. Bu önemli ve iyi bir gelişme.”

“İYİ PARTİ, CHP SEÇMENİNE OYNAMAMALI”

İYİ Parti CHP’den rol mü çalıyor?

“İYİ Parti AKP’deki merkez ve merkez sağ seçmeni oradan koparır ve onları yeninde cumhuriyet değerleri ile buluşturursa anlamı büyük. Gördüğüm kadarıyla daha çok CHP tabanını etkileyen bir işlev görüyor. Bu büyük bir yanlış olur.”

“Türkiye’de siyasal İslamcıların oyu %12-15 civarındadır. AKP, merkez sağda etkili bir oluşum gerçekleşmediği için iktidarda. Merkez sağın çöktüğü koşullarda iktidara geldiler. Merkez sağda yeni oluşumların önünü her defasında kestiler. Demokrat Parti’den Süleyman Soylu’yu transfer ettiler, başbakan yardımcısı ve İç İşleri Bakanı yaptılar. Numan Kurtulmuş’u HAS Parti’den koparıp getirdiler ve başbakan yardımcısı yaptılar. Bunları yapamadıkları zaman da tehdit olarak gördükleri isimleri tutukladılar, oluşumları dağıttılar. Mehmet Haberal gibi, Bedrettin Dalan gibi.. Onların Demirel’in desteğiyle 2007-2008 dönemecinde merkez sağ bir parti kurmasını önlediler. Erkan Mumcu gibi isimleri parayla, rüşvetle saf dışı bıraktılar. AKP’den kopardığı 50 milletvekili vardı, satın aldılar, o da kayboldu gitti.”

“AKP merkez sağda bir oluşumu engellemeye çalıştı fakat Meral Akşener’in gelişini engelleyemedi. Akşener cumhuriyetçilere sesleniyor ve cumhuriyetçi medyayı kullanıyor. Oysa Akşener’in asıl seslenmesi gereken alan AKP’ye giden merkez sağ seçmeni yeniden kazanmaktır. O zaman bir anlamı olacaktır diye düşünüyorum.”


“SAĞ SEÇMENİN OYU GÜVEN VEREREK KAZANILABİLİR”

Gerçekten Türkiye sağı %70’i kapsayacak kadar geniş mi? Ya da tam tersi Türkiye solu %30’a sıkışacak kadar dar mı?

“Bu denklem doğru değil. 1977 seçimlerinde solun toplam oyları %54’e kadar ulaştı. Genel seçimlerde CHP %42 oy aldı. Aynı yılın sonunda yapılan yerel seçimlerde CHP’nin oyları %48’lere çıktı. Aynı seçimde sosyalist adayların oylarıyla birlikte solun toplam oyu %53 ila %54 arasındaydı. Seçimleri boykot eden radikal sosyalist ve devrimci gruplar vardı. İnsanlar bir gecede sağcıyken solcu olmadı. Bu yükseliş 1978 sonuna ya da 1979 yılına kadar devam etti. Bunun bir daha gerçekleşmemesi için hiçbir neden yok. Kimse sol bir daha %50’den fazla oy alamaz diyemez. Böyle bir iddianın sosyolojik ve tarihsel gerekçelerini de ortaya koyamaz. Çünkü bu doğru olamaz. Bunu başarmak tamamen solun, cumhuriyetçilerin izleyeceği politikalara bağlıdır. Bunun için sağa kayarak, muhafazakârlara göz kırparak ya da kendi listelerinden muhafazakâr adaylar göstererek yapılabileceğini zannetmiyorum. Özellikle CHP açısından söylüyorum, muhafazakâr adaylar göstererek bunu yapamazsınız. Sağ seçmene güven vererek yaparsınız.”

“Kendi programına güvenmeyen bir siyasal harekete kimse güvenmez. Seçmen size güvenecek ve inanacak. Onlar sizin kendi haklarını savunacağınızı düşünecek ve güven duyacaklar. 1977 ve 1979’da Fatsalı seçmenler Devrimci Yol ve Dev-Genç’li Fikri Sönmez’e oy verirken bir önceki seçimde Adalet Partisi’ne oy vermişlerdi. Ama Fikri Sönmez’e inandılar. CHP 1973 seçimlerinde %34 oy almıştır, 1977 seçimlerinde %48,5 oy aldı. %16’lık seçmen kitlesi sağdan geldi. Onlar birdenbire solcu olmadılar. Ama CHP ve Ecevit’e güvendiler. Ayrıca 68’den beri gelen birikimin patlamasıydı o.”

“LİBERALLERİN BÜTÜN TEZLERİ ÇÖKTܔ


1. Cumhuriyetin sonu geldi diyen liberaller başarılı oldular mı? Şimdi neredeler?

“Liberallerin bir kısmı dönek solculardır ya da hâlâ bazıları solcu olduklarını iddia ederler. Onlar çok ağır bir yenilgiye uğradılar. Bütün tezleri yaşam tarafından yanlışlandı. AKP’nin Türkiye’yi demokratikleştireceğini, Türkiye’nin daha özgürlükçü bir ülke haline geleceğini, askeri ve Kemalist vesayet rejiminin yıkılacağını iddia ettiler. Bütün bu tezlerinde yanıldıkları ortaya kondu. Türkiye daha demokratik ve özgür bir ülke olmadı. Daha baskıcı, daha karanlık bir ülke haline geldi. Dolayısıyla liberaller düşmanı yanlış yerde aradılar. Onlar bütün kötülüklerin kaynağında Kemalizm’in ve cumhuriyet değerlerinin olduğunu zannettiler.”

“Türkiye’de sola ve komünizme karşı olanlar aynı zamanda Kemalizm’e de karşıydı. Bu durum yeterince anlaşılamadı. Kemalizm adına darbe yapılacağını bekleyenler Cemaatin darbe girişimi karşısında şaşırdılar. 15 Temmuz dinci bir darbedir. Onların, yani liberallerin demokratikleşmeyi sağlayacak diye destekledikleri güçler darbeci çıktı, darbeci dedikleri ise buna karşı direndi. Dolayısıyla, hayat tarafından bu kadar kısa sürede ve bu kadar açık şekilde yanlışlanmış başka bir siyasal ve entelektüel kesim yoktur. Murat Belgeler, Ömer Laçinerler, Ahmet Altanlar, Mehmet Altanlar, Şahin Alpaylar, Hasan Cemaller, tarihin bu kadar açık şekilde yanlışladığı ve mahkûm ettiği isimlerdir. Kesinlikle kullanışlı aptallar oldukları ortaya çıktı.”

Kaynak
Umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Umut'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.03.18, 22:10   #2
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1491
Mesajlar: 14,327
Ettiği Teşekkür: 59465
Aldığı Teşekkür: 51106
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Merdan yanardağ: Akp-mhp ittifakı tutmadı!

Ben de bu AKP-MHP ittifakının fazla tutmayacağını ve dağılabileceğini çeşitli konular altında yazdım. Bu durumun kesin cevabı 2019 seçimlerinden önce ortaya çıkacaktır.

Ancak Merdan Yanardağ sosyalist kökenli bir gazetecidir.

Bu kişinin TV kanalı Tele1' in ve internet gazetesi olan ABC gazatesinin izlenmesini dilerim.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.03.18, 22:35   #3
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2661
Mesajlar: 31,153
Ettiği Teşekkür: 171480
Aldığı Teşekkür: 185155
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Merdan Yanardağ: akp-mhp İttifakı Tutmadı!

Mercan Yanardağ 5 yıldır akp bitti diyor, hala bitmedi

Aslında dediği doğru, bunca yapılanlara rağmen akp nin ayakta kalabilmesi mucize...
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.03.18, 22:45   #4
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1491
Mesajlar: 14,327
Ettiği Teşekkür: 59465
Aldığı Teşekkür: 51106
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Merdan Yanardağ: akp-mhp İttifakı Tutmadı!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Mercan Yanardağ 5 yıldır akp bitti diyor, hala bitmedi

Aslında dediği doğru, bunca yapılanlara rağmen akp nin ayakta kalabilmesi mucize...
Ama abi AKP gerçekten bitmiştir.

Medya ile, yargı ile, meclis ile KHK' lar ile, OHAL ve hilelerle ile yaşıyor

Türkiye' de normal bir demokrasi olsa bu parti ve lideri % 20 oy alamaz.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.18, 00:31   #5
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 875
Mesajlar: 7,156
Ettiği Teşekkür: 21265
Aldığı Teşekkür: 24497
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Merdan Yanardağ: akp-mhp İttifakı Tutmadı!

AKP'nin bittiğine inanmıyorum çünkü ABD, AB ve Rusya destekliyor, arkasında müthiş bir dış sermaye gücü var, içerideki sermaye ve medya keza...Başı her derde girdiğinde senaryoları hazır, gerektiğinde Fethullah sahneye çıkıp kötü polis görevini yapıyor, muhalefet desen yok.
Bu şartlarda AKP bitemez...
Ha bitti ha bitecek derken biz bitiyoruz.
__________________
The '80's were the best time EVER - so glad I lived the life at the time.
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.18, 01:06   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1491
Mesajlar: 14,327
Ettiği Teşekkür: 59465
Aldığı Teşekkür: 51106
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Merdan Yanardağ: akp-mhp İttifakı Tutmadı!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
AKP'nin bittiğine inanmıyorum çünkü ABD, AB ve Rusya destekliyor, arkasında müthiş bir dış sermaye gücü var, içerideki sermaye ve medya keza...Başı her derde girdiğinde senaryoları hazır, gerektiğinde Fethullah sahneye çıkıp kötü polis görevini yapıyor, muhalefet desen yok.
Bu şartlarda AKP bitemez...
Ha bitti ha bitecek derken biz bitiyoruz.
Gaz (!) faktörü var...

Her şey ama her şey bu Tayyip' ten yana dizayn edilmiş ve onun çıkarlarına göre ayarlanmış.

Yukarıda da yazdım...

Her kurum Tayyip' in emrinde. Her kurumu Tayyip yönetiyor ama yetmiyor. Hala arkasında tüm devlet kurumları ve o dev medya varken kaybetmekten korkuyor...

''Hani nerdeyse imalı olarak ''kısır'' dediği Bahçeli' nin elinde kalan son yüzde 2' den bile medet umuyor...

Ve biz bu ülkenin yarısından fazlasındanda mı umudumuzu yitirelim?

Çoğunluk biziz.

Bunlar hile, hurda ve tüm devlet gücü ile bugün çoğunluk gibi görünebilir...

Ama biz onlardan fazlayız ve en sonunda; ve o en son virajda biaz kazanacağız...

Hem de arkalarına aldıkları devletin tüm güçlerine rağmen...

Hilelerine, hurdalarına rağmen...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.18, 01:28   #7
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 538
Mesajlar: 13,520
Ettiği Teşekkür: 142329
Aldığı Teşekkür: 48200
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Merdan Yanardağ: akp-mhp İttifakı Tutmadı!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Bu şartlarda AKP bitemez...
Ha bitti ha bitecek derken biz bitiyoruz.
Biz olarak Benligimizi bulup, ayni Cihan savasinda oldugu gibi birlese bilseydik, bunlari degil AK-Denize, Hindistan denizine kadar kovaliya bilirdik.

Ayni 1496 Senesindeki gibi, Osmanlinin kanina giren Yahudiler tarafindan bölünmeye basarilmis, Cihan Savasinda anca, Birlik ve Beraberligine Kilitlenip, Bütün Dünyaya Kafa Tutup, Geliboluda Destan yazmistik.

Bu Din´i bir Savas degil!.

Dis Mihraklar tarafindan desteklenen Cocuk Tecavüzcüleri.

Osmanli Torunlarindan öcünü alamayanlar tarafindan ITtifaka girmis Seref Magdurlarina karsi bir Savas!.

Bunu anca Icimizde Yenip, Incirligi kapattiktan Sonra, Köpeklerinide yola getirmis olucagiz!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.18, 12:01   #8
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 875
Mesajlar: 7,156
Ettiği Teşekkür: 21265
Aldığı Teşekkür: 24497
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Merdan Yanardağ: akp-mhp İttifakı Tutmadı!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Gaz (!) faktörü var...

Her şey ama her şey bu Tayyip' ten yana dizayn edilmiş ve onun çıkarlarına göre ayarlanmış.

Yukarıda da yazdım...

Her kurum Tayyip' in emrinde. Her kurumu Tayyip yönetiyor ama yetmiyor. Hala arkasında tüm devlet kurumları ve o dev medya varken kaybetmekten korkuyor...

''Hani nerdeyse imalı olarak ''kısır'' dediği Bahçeli' nin elinde kalan son yüzde 2' den bile medet umuyor...

Ve biz bu ülkenin yarısından fazlasındanda mı umudumuzu yitirelim?

Çoğunluk biziz.

Bunlar hile, hurda ve tüm devlet gücü ile bugün çoğunluk gibi görünebilir...

Ama biz onlardan fazlayız ve en sonunda; ve o en son virajda biaz kazanacağız...

Hem de arkalarına aldıkları devletin tüm güçlerine rağmen...

Hilelerine, hurdalarına rağmen...

Biraz önce Halk TV'de Barış Yarkadaş; iktidarın, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda, muhalefetin ittifak yapamaması için yeni bir kanuni düzenleme peşinde olduğunu söyledi.
Yani dört bir yandan mengeneye alınıyoruz nasıl halâ umutlusun anlayamıyorum, hele de bu ibiş Kılıçdaroğlu CHP'nin başındayken.
Kaldı ki Sonar başkanı Hakan Bayrakçı; ''bizler MHP'nin barajın çok altında kalacağını tahmin ederken anketler barajı geçeceğini söylüyor çok şaşırdık'' diyordu.
Yani söylediğim gibi durum vahimin de üzerinde adam senin dediğin gibi hile ve hurdayla ayakta kalıyorsa da bunu sürdürebildiği müddetçe iktidardan gitmez ki sürdürebilmesini ABD, AB ve Rusya sağlıyor.
__________________
The '80's were the best time EVER - so glad I lived the life at the time.
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.18, 12:36   #9
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 538
Mesajlar: 13,520
Ettiği Teşekkür: 142329
Aldığı Teşekkür: 48200
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Merdan Yanardağ: akp-mhp İttifakı Tutmadı!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Biraz önce Halk TV'de Barış Yarkadaş; iktidarın, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda, muhalefetin ittifak yapamaması için yeni bir kanuni düzenleme peşinde olduğunu söyledi.
Yani dört bir yandan mengeneye alınıyoruz nasıl halâ umutlusun anlayamıyorum, hele de bu ibiş Kılıçdaroğlu CHP'nin başındayken.
Kaldı ki Sonar başkanı Hakan Bayrakçı; ''bizler MHP'nin barajın çok altında kalacağını tahmin ederken anketler barajı geçeceğini söylüyor çok şaşırdık'' diyordu.
Yani söylediğim gibi durum vahimin de üzerinde adam senin dediğin gibi hile ve hurdayla ayakta kalıyorsa da bunu sürdürebildiği müddetçe iktidardan gitmez ki sürdürebilmesini ABD, AB ve Rusya sağlıyor.
Burada bir Düsünce yanlisligi var.

Icimizdeki Vatan Hainleri, Incirligi kapatmis olsa, hemen disardan saldirilarini birakmis olacak bir kesim var.

Kilicdaroglunun Sirtini bir Kuvvetlete bilseydik, bunlara karsi etki edebilcek gücte karsi gele bilirdi.

Milletin Kararsizligi ve Karamsizligi yüzünden batmaktayiz!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.18, 13:15   #10
Gerçek Üye

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 46
Mesajlar: 891
Ettiği Teşekkür: 4103
Aldığı Teşekkür: 3474
Rep Derecesi : Bursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Merdan Yanardağ: akp-mhp İttifakı Tutmadı!

Merhaba,

Devletin tüm kadroları AKP'nin elinde...Bağımsız olması gereken yargı erki AKP'nin elinde...Kararları yüksek yargıya götürülemeyecek kurumlar AKP'nin elinde...Basın-yayın AKP'nin elinde, kurumsal anlamda elinde olamayanlar da cemaat, para, siyasi rant ile AKP'nin elinde....v.s...v.s...

Hal böyle olunca AKP bitiktir demek son derece iyimser bir düşüncedir...

AKP'nin MHP ile yaptığı ittifak, sadece ve sadece İYİ Parti nedeniye MHP'den kaçacak oyları %1 bile olsa kendine çekmek içindir, maya uydurmak için değil...

Şu an için bence, görünen çok büyük bir hata yapmadıkları takdirde, 2019 da AKP birinci parti ve RTE Başkan olacaktır...Ne CHP, ne İYİ Parti de AKP'yi indirebilecek güç yoktur, ne de başkan adayları içerisinde RTE'nin kazanmasını engelleyebilecek bir aday yoktur...İyi niyetli düşünüp kendimizi kandırıyoruz sadece...

Sağlıcakla kalınız...
__________________
Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların bir şey yapmaması kafidir...
Edmund BURKE
Bursalı68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
akpmhp, ittifaki, ittifakı, merdan, tutmadı, yanardağ


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 04:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.