Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 26.03.18, 01:51   #1
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,427
Ettiği Teşekkür: 18757
Aldığı Teşekkür: 26350
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Kendi Halkıyla Mücadele Eden Cumhurbaşkanı!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan her gün defalarca konuşuyor. Her konuşmasında toplumun bir kesimine yani bu ülkenin insanlarına rencide edici, tedirginlik verici sözler sarf ediyor.


Aydınlara, yazarlara, gençlere, kadınlara, iş insanlarına… “Tamam Reis en büyük sensin, en haklı sensin, tek doğru sensin” demeyen, diyemeyen herkesi incitiyor.

Konuşmalarındaki ses tonuna, kullandığı sert sözlere, onlara yönelttiği tehditlere bakılırsa sanırsınız ki o sözler kendi halkına değil bir düşmana yöneltilmiş sözler.

Kavga etmekten bıkmıyor. Hakaret etmekten usanmıyor. Devlet gücüyle korumasız insanları tehdit etmekten, bedel ödetmekten çekinmiyor.

Mesela geçtiğimiz günlerde şöyle bir cümle etti: “Beyoğlu’ndaki marjinaller ya edepleriyle yaşarlar ya da kulaklarından tutar hak ettikleri yere atarız.”

Kulaklarından tutup atmak?

Ne kadar yakışıksız, rahatsız edici, nezaketten ve saygıdan yoksun bir cümle.

Bir insanın hele cumhurbaşkanlığı makamına gelmiş bir insanın kendi halkı için böyle cümleler sarf etmesi hakikaten anlaşılır gibi değil.

Kimdir bu marjinaller? Ne yapmışlar? Nedir suçları?

Ne demek terbiyeleri ile yaşarlarsa sorun yok?

Bunca haksızlığına, bunca hukuksuzluğuna, insanı mahcup edecek türden bunca söz ve davranışlarına rağmen ne yapmışlar da kulaklarından tutup atma gibi nezaketten yoksun bir cümle ediyorsun?

Uyguladığın yanlış politikalarla ülkemize, yaşamımıza büyük zararlar veriyorsun.

Temel görevin yaşamımızı kolaylaştırmak, bize hizmet etmek, işleri yoluna koymakken hem hayatımızı zorlaştırıyorsun hem de hakaret ediyorsun.

Bütün bunlara sesimizi çıkarmayacak mıyız? Ülkeye verdiğin tahribatlara itiraz etmeyecek miyiz? “Gözünün üstünde kaşın var” diyemeyecek miyiz? Niye demeyelim?

Biz senin kulların mıyız? Biz senin kölelerin miyiz?

Bu ülke hepimizin. Hepimizin aklı var. Hepimizin bu ülkenin daha iyi olması için söyleyecek bir sözü, bir fikri var.

Farklı düşünene, farklı fikir beyan edene, “Bu yaptığın yanlış” diyene hakaret etmek, tehdit etmek, bedel ödetmek özgüveni olmayan, yaptığı işten emin olmayan kimselerin yapacağı türden şeylerdir.

Medyayı kontrol altına almak, farklı düşünenlerin ekranlara çıkmasını yasaklamak, bütün yasaklara rağmen cılız itirazları bile devlet gücüyle bastırmak…

Bütün bunlar yapılan yanlışları toplumdan gizleme çabasıdır.

Halkın doğruları öğrenmesinden korktuğunun göstergesidir.

Diğer yandan Boğaziçi Üniversitesi’nde gençler arasında bir tartışma yaşanmış.

Bir grup genç Afrin operasyonunun başarılı bulmuş ve kutlamak için lokum dağıtmış. Bir diğer grup genç de bu davranışı uygunsuz bir eylem olarak değerlendirmiş ve itiraz etmiş.

İkisi de fikir özgürlüğü.

Bir kısmı bunu kahramanlık olarak görürken bir kısmı da bunu barışçılıktan sapma olarak görüyor. Hepsi bu.

Fakat Erdoğan durmadı. Gençler arasındaki bu kadar basit bir tartışmayı günlerce AK Parti il ve ilçe kongre konuşmalarının malzemesi yaptı.

Bütün konuşmalarında o gençlere hakaretler edip tehditler savurdu.

Sanırsınız ki o gençler bu ülkenin evladı değil, işgal kuvvetlerinin mensupları. Tehdit savurmakla da kalmadı ertesi gün evlerine polis gönderip hepsini gözaltına aldırdı.

O da yetmedi. O gençlerin üniversitede okumayı hak etmediklerini söyleyip hepsinin hayatlarını söndüreceğini ilan etti.

Bakar mısınız şu öfkeye, bu ülkenin çocuklarına yönelik gösterdiği yaklaşımın korkunçluğuna.

Nedir bunun kaynağı?

Bir ülkenin cumhurbaşkanı o ülkenin evlatlarına bu kadar korkunç derecede bir düşmanlığı nereden ve nasıl edindi?

Bu gençler velev ki itiraz ederken ölçüyü ayarlayamamış olsun. Bu kadar düşmanca bir tavır içine girmek, terörist yaftası yapıştırıp eğitim haklarını ellerinden almak, koca bir devleti üç beş gencin üstüne sürmek olacak şey mi?

Hiç mi vicdan kalmadı? Hiç mi insaf kalmadı?

Ülke sevgisini geçtim. Nezaket, saygınlık, insanlık… Hepsi mi kayboldu?

Hakaret ettiğin, aşağıladığın, tehdit edip hayatlarını söndürdüğün insanlar bizim evlatlarımız, kardeşlerimiz, bu ülkenin insanları. Onları yok ederek nereye varacaksın?

Ülkeyi bir bütün olarak görmemek, bir kısmını düşman görmek, onlara karşı bu kadar öfke ve kinle dolu olmak izaha muhtaç bir durum.

Hakikaten hiç normal değil.

Bir toplumun yarısıyla mücadele ederek o ülkeyi refaha, huzura kavuşturamazsınız.

Bir ülkenin bir yarısı diğer yarısını düşman görüp onu ezdiğinde, yok ettiğinde kazanacağını düşünüyorsa korkunç bir hayal görüyor demektir.

Çünkü bir yarısı mutsuz, bir parçası huzursuz, bir yarısı yenilmişlik duygusuna kapılmış bir ülkeye huzur gelmez.

O ülke kalkınamaz. O ülke varlığını güçlendiremez. Hatta sürdüremez.

Cumhurbaşkanı eğitimdeki, tarımdaki, ekonomideki sorunlarla ilgileneceğine, yok olan adaleti tesis edeceğine, enerjisini ülkenin refahını, huzurunu artırmaya harcayacağına toplumun yarısıyla mücadeleye harcıyor.

Kendi halkının bir kısmını düşman görüp onlarla mücadele eden bir cumhurbaşkanı o ülkeye zarar vermekten başka bir şey yapmış olmaz.

Bütün “Yapma”, “Etme” türü itirazlarımızın Erdoğan’ın nezdinde zerre kadar bir anlamı yok, bunun farkındayım.

Yani eleştirilere, uyarılara kulak verip “Acaba yanlış mı yapıyorum?” diyecek olgunlukta değil.

Kendini tek doğru, tek akıllı hatta ülkenin tek sahibi olarak görüyor.

Ne yazarsak, ne söylersek söyleyelim Erdoğan’a en küçük bir etkisi yok.

Yazmadaki amacım durumun vahametine toplumun dikkatini çekmek.

Direnci diri tutmak. Toplumun, bu akıl dışı durumu kabullenmemesini, normal görmemesini sağlamaya kendimce katkı sunmak.

Çünkü iktidarın medyaya bütünüyle sahip olması, antidemokratik seçim yasaları, hukukun çökmesi, değerlerin tahrip edilmesi, ekonomideki kötüye gidiş, kavgacı dış politikanın yarattığı hasar ve toplumu birbirine düşmanlaştırma çabaları… Bütün bunlar ülkenin nasıl bir uçuruma sürüklendiğinin göstergeleri.

Farklılıkları bir tarafa bırakıp omuz omuza, el ele verip bu kabus dolu günleri atlatmak zorundayız.

Korkarak, sinerek, çaresizliğe teslim olarak siyasetçilerin akıllarını başlarına toplamasını bekleyemeyiz.

Ayrıştırmayı, kavgayı, düşmanlığı siyaset sanan bu fosilleşmiş anlayıştan ülkemizi kurtarmak bizim elimizde.Levent GÜLTEKİNdiken.com.tr
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.18, 09:19   #2
Moderator

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 191
Mesajlar: 1,947
Ettiği Teşekkür: 10472
Aldığı Teşekkür: 7507
Rep Derecesi : Bursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kendi halkıyla mücadele eden cumhurbaşkanı!

Merhaba,

Levent GÜLTEKİN bence hem toparlayıcı hem de üst düzey ve akıcı bir yazı kaleme almış...

O da toplumdaki mücadele ruhunun kaybolmamasına vurgu yapıyor...O da aynı soruna parmak basıyor...Mücadele ruhunun kaybolması...

Bunun öncülüğünü bireyler tek tek yapamaz, yapsa da etkisi olmaz, sonunda da sürüm sürüm sürünürler...Bunun doğru yapılabilmesinin yolu " örgütlülük " tür...Örgütlülüğü sağlayacak olan da siyasi partilerdir, gerektiğinde sendikalardır, sivil toplum kuruluşlarıdır...Buna öncülük etmeleri gerekmektedir.Gücü hissettirmenin yolu budur...

RTE nin Başbakanlığında ve Cumhurbaşkanlığında, yasalar karşısında suçları çok fazla...Ancak gelin görün ki hiçbirşey yapılamıyor...Niçin çünkü o mevkiler işlemiyor, kendi düşüncesinde ve bundan nemalananlarla dolu.O yüzden kimse " DUR " demiyor, diyemiyor...

Bunu sandık ile de sağlayamaz artık bu ülke...Çünkü sandıktaki hileyi nereye götüreceksiniz, şikayet edeceksiniz...? Hangi makama, kuruma gidecek ve o makam/kurum dur diyecek...?

Bunun mümkün olmadığını artık SAĞIR SULTAN bile biliyor...!

O zaman bu konuda tek çare kalıyor geriye...Toplumun kendi MÜCADELESİNİ ortaya koyması...Ancak bu seyrek, aralıklı, tek tük eylemlerle anlamsızlaşır, DEĞERSİZLEŞİR, önemsizleşir...Bu ancak örgütlü olursa, topyekün olursa, sayılarla, yüzlerle, binlerle, milyonlarla SES GETİRİR ve hem yargıya, hem güvenlik güçlerine geri adım attırır, olması gerekene doğru düzelmeler görülür...

Bu örgütlülüğü ise başta siyasi partiler sağlayacak, bu görevi başta onlar üstlenecek...Varsa sarı olmayan sendikalar devreye girecek, sivil toplum örgütleri katılacak...Ancak bu şekilde bir ÇIĞ olunur...Yoksa ufak kar tanelerinden başka bir işe yaramaz...

Sağlıcakla kalınız...
__________________
Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların bir şey yapmaması kafidir...
Edmund BURKE
Bursalı68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.18, 12:41   #3
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9047
Mesajlar: 31,399
Ettiği Teşekkür: 105934
Aldığı Teşekkür: 163914
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kendi Halkıyla Mücadele Eden Cumhurbaşkanı!

Kendi halkına hakaret ediyor da, sanki gözden düşüyor mu?

Tapatalk ile gönderildi.
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.18, 12:56   #4
Süper Üye

ersi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 55
Konular: 5
Mesajlar: 2,565
Ettiği Teşekkür: 8586
Aldığı Teşekkür: 12237
Rep Derecesi : ersi şöhret ötesinde bir itibarı vardırersi şöhret ötesinde bir itibarı vardırersi şöhret ötesinde bir itibarı vardırersi şöhret ötesinde bir itibarı vardırersi şöhret ötesinde bir itibarı vardırersi şöhret ötesinde bir itibarı vardırersi şöhret ötesinde bir itibarı vardırersi şöhret ötesinde bir itibarı vardırersi şöhret ötesinde bir itibarı vardırersi şöhret ötesinde bir itibarı vardırersi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Kopkop
Standart Cevap: Kendi Halkıyla Mücadele Eden Cumhurbaşkanı!

Binlerce vatandaş ceza almış CB ye hakaretten.Eskiden hiç yoktu.Acaba hak ediyor diye düşünüyorum.
__________________
ersi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ersi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.18, 12:58   #5
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2671
Mesajlar: 31,070
Ettiği Teşekkür: 166911
Aldığı Teşekkür: 186173
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Kendi Halkıyla Mücadele Eden Cumhurbaşkanı!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Kendi halkına hakaret ediyor da, gözden düşüyor mu?

Tapatalk ile gönderildi.

Bunu bilinçli yapıyor ki. Biat edenler, oransal olarak yetiyor. Çizgileri kalınlaştırıyor, oylarını kemikleştiriyor.
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.18, 13:28   #6
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9047
Mesajlar: 31,399
Ettiği Teşekkür: 105934
Aldığı Teşekkür: 163914
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kendi Halkıyla Mücadele Eden Cumhurbaşkanı!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster

Bunu bilinçli yapıyor ki. Biat edenler, oransal olarak yetiyor. Çizgileri kalınlaştırıyor, oylarını kemikleştiriyor.

Zeki vasfı ona hiç yakışmıyor ama, kafası götülüklere karşı iyi çalışan zeki bir insan.

__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.18, 14:41   #7
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1445
Mesajlar: 5,875
Ettiği Teşekkür: 18150
Aldığı Teşekkür: 25869
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kendi Halkıyla Mücadele Eden Cumhurbaşkanı!


Levent Gültekin geçmişinde bu iktidar ve muktedir için neler yazmış!
Şimdi günahmı çıkarıyor. İlk önce o toplumun bir kesimi dediğinden özür dilemesi gerekir.
Zamanında payandalık yapanlara artık ihtiyaç kalmadı.
__________________
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
cumhurbaşkanı, eden, halkıyla, kendi, mücadele


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 17:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.