Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 13.04.18, 23:08   #1
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 929
Mesajlar: 7,354
Ettiği Teşekkür: 18430
Aldığı Teşekkür: 26109
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

CHP muhalefetini nihayet sokağa taşıyor. Canı gönülden kutluyorum.
Siyasi iktidara karşı sonuç alıcı toplumsal desteğin ancak bu yolla sağlanabileceğinin görülmeye başlandığını mutlulukla görmekteyiz.

Adalet yürüyüşü ve şeker fabrikalarının satılmasına karşı ortaya konan eylemlilikten sonra önümüzdeki pazartesi günü ‘sokağa sandalye atılıp oturulması’ eyleminin yeni bir eylemlilik sürecinin başlangıcı olması gerektiğini düşünüyorum. Nihayet, bu adımla doğru hamleler başlayabilir. Aynı zamanda, bu sürecin bugüne kadar, muhalefetin ve özellikle CHP’nin en büyük kamburlarından biri olan ‘Siyasi iktidarının belirlediği gündemlerden çıkamadığı’ şeklindeki algıdan kurtulması için güçlü bir zemin yaratabilir.

Son derece demokratik, anayasal haklar çerçevesinde görülmesi gereken bu eylem biçimine, siyasi iktidar karşıtı hiç bir kişi ve gücün karşı çıkacağını zannetmiyorum. Zaten bu tür aktivitelerin olması, AKP iktidarının toplumu ayrıştırıcı, kamplaştırıcı politikalarına, baskı ve şiddeti politikasının ana eksenine oturtmasına karşı çıkan, huzur ve güven ortamı arzu eden çevrelerin ortak düşüncesidir.

Ayrıca son dönemdeki gelişmelerin seyrine baktığımızda, iktidarın ekonomik ve toplumsal her olguda son derece sıkıştığını, hareket alanının daraldığını görüyoruz. İktidarını rahatlatmak için başlattığı Afrin harekatı ve ezici bölümünü yandaşlara verdiği yeni ‘teşvik’ uygulamasına rağmen pek bir rahatlamayı da sağlayamadığı görülüyor.

AKP’DE ‘LALE’ DEVRİ BİTİYOR

AKP yıllardır bir algı üzerinden oy tabanını kontrol etmeye çalıştı; Biz güçlüyüz, her koşulda iktidarda kalırız. Hatta muhalefet güçlerinin ‘iktidar alternatifi’ olma görüntüsü yaratamamalarının da etkisiyle, bu algıyı geniş muhalif kesimlerine de kabul ettirdi.

Artık devir değişiyor. Bu algıyı eskisi gibi toplumun büyük kesimine yutturamıyor. Çünkü, bu algının yaratılmasında kendi toplumsal tabanlarına verdikleri ‘sus ve bana itaat et’ payını dahi veremez oldular. Anketlerin de söylediğine göre, artık bu çevrelerin bir kısmı her söyleneni hemen kabul etmiyor, kendi aralarında tartışıyor, doğru olup olmadığını araştırıyorlar.
Türkiye ekonomisinin durumu da insanları düşünmeye itiyor. Bakınız, dolar 4.20’yi buldu. Bunun piyasaya yansımayacağını kim düşünebilir. Petrol fiyatlarından başlayarak, vatandaşın aldığı, her ürünün fiyatları artmaya başladı. Son iki günde mazotun litresi 30 kuruş zamlandı. Bu zamların etkisi kısa sürede daha belirgin hale gelecek. Bu durum kaçınılmaz.

Siyasi iktidar bir çıkış bulamıyor. Tıpkı ‘gezi eylemleri’ sırasında olduğu gibi dövizdeki artışı ‘dış güçlere’ bağlamaya başladı. Beyler, gezi döneminde dolar 1.92 idi, şimdi 4.20 oldu. 4 yılda 2.2 kat artmış. Petrol fiyatlarında oran daha yüksek. Bırakın artık ‘dış güçler’ edebiyatını. Gülünç duruma düşüyorsunuz. Bunların yanında yeni iki olgunun da altını kalın bir şekilde çizmekte yarar var.

1) AKP içinde ciddi bir tartışma ve kafa karışıklığı artıyor.

- AKP içindeki siyasi elitin ve özellikle liderin uygulamalarının, bugüne kadar olmadığı kadar tartışılmaya başladığını görüyoruz.

- Terör yapılanması FETÖ hakkındaki tartışmaların farklı boyuta ulaştığını, işin boyutunun ‘FETÖ borsası var’ şeklinde ifade edilmesi çok önemli. Açık açık ‘FETÖ ile işbirliği yapılıyor’ iması var. 15 Temmuz’dan sonra tüm konseptin, OHAL’in, FETÖ tehdidi üzerine oturtulduğunu düşündüğümüzde bu farklılıkların çok önemli olduğunu düşünmek gerekiyor.

2) Muhalefet cephesinde, özellikle bireyler içerisinde direncin, iktidar karşıtı duruşun, kararlılığın net bir şekilde arttığı görülüyor. İnsanların kötü gidişe karşı kendiliğinden guruplaştıklarını günlük yaşamda sık görüyoruz.

- Bu anlamda bir gerçeğin altını çizmekte yarar var; tabandaki muhalefet, muhalefet partilerinin çok önünde bulunuyor. CHP’nin hareketlenmesi, önüne yeni hedefler koyması, sokağın gücünü harekete geçirmek istemesi umarım bu farklılığı ortadan kaldırır.

Un, şeker, su var. Şimdi helva yapma zamanı.

Torun Ahmet TÜRKMENABC Gazetesi

__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.04.18, 23:05   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2671
Mesajlar: 31,047
Ettiği Teşekkür: 166560
Aldığı Teşekkür: 186041
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Çabaların karşılığını görememek, normal olarak insanda bir yılgınlık yaratıyor.
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.04.18, 00:25   #3
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2671
Mesajlar: 31,047
Ettiği Teşekkür: 166560
Aldığı Teşekkür: 186041
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Adalet yürüyüşü ismi altında Ankara'dan İstanbul'a yürüdü. Her babayiğitin harcı da değil. Türk siyasi tarihinde böyle bir yürüyüş görülmedi. Ne oldu? Bir iki gün gündemde kalındı o kadar.

Üzerine benzin döksen kimsenin umurunda olmuyor artık. Millet uyuşmuş, uyuşturulmuş.

İnsanların büyük bir çoğunluğu kredi kartı borcu batağında. Sistem böyle zira. Herkes düşmüş can derdine. Siyaset ile ilgilenen bile yok. Bakma biz burada kendi kendimize çalıp oynuyoruz.
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.04.18, 00:53   #4
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 759
Mesajlar: 13,904
Ettiği Teşekkür: 135280
Aldığı Teşekkür: 48364
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster

Ancak şunları söyleyim ve yorumu okuyuculara bırakayım...


...

Kılıçdaroğlu Almanya' dayken Baykal' ı ziyeret etmek istedi...

Nikis Teodorakis! Kılıçdaroğlu' nu Baykal' ın yanına sokmadılar...


Bu hafta başında ne oldu?

Baykal Türkiye' ge gelince Kılıçdaroğlu onu GATA' da ziyarete gitti!


Yine Nikis Teodorakis! Baykal Kılıçdaroğlu ile görüşmedi!

Sanırım ertesi gün Tayyip ve yanındaki bir heyet Baykal' ı ziyaret etti. 40 dakika falan Tayyip ve Baykal görüştü.

Baykal' ın doktor kızı Tayyip' i karşıladı. Ve büyük bir saygı ile hastaneden uğurladı...

...

Hatırlayalım... Kılıçdaroğlu hem Almanya' da hem de Gata' da kös kös dönmek zorunda kaldı....

Baykal Tayyip ile görüşüyor ama Kılıçdaroğlu ile görüşmüyor.

...

Neyse benden bu kadar...

Sebeplerini okuyanlar düşünsün artık...
Sadece bu paylastiklarin, AKP-Artis Komplosunu ortaya koyuyor.

Zamaninda demekki sadece Hapishaneden kurtarilmamis, Artisin oyu ile yeniden Politigin icine sokulup, Hirsizliklarina devam etmisler.

Itirafini Bas Hirsiz yapti.

Helal Maasindan baska, Haram Para yemedigini, Bas Hirsiz tarafindan duydunuz.

Burada simdi sorulmazmi, Hortumlar simdi kime giriyor diye?.

Zamaninda Hortumlari kesecegiz diye, basa geldiler.

Anlasilan simdi Hortumlari Paylastiklari ortaya cikiyor!.

Hirsizlari arsizlari görmemezlikten gel, yeniden Kilicdarogluna yüklen degilmi?.

Durusunla, Paylasimlarinla Algi operasyonu yaratip, Parlamentoda cogunlugu kapamamasinda yardimci oldugunun bile farkinda degilsin.

Iyi Partisinden Umutlaniyorsun ama, Canlarin sesine dikkat bile etmiyorsun!.

Farz edelim, simdiki cogunlugunla, Erken secime giderler.

Iyi Parti yeni kuruldugu icin, bu secime giremeyecek!.

Bas Hirsizin A-Plani,: B-Plani,: C,: E,: Plani, sec iste bir tanesini!.

Normal Secim terminlerine göre, son anda Partisini kurdu.

Bunu simdi öne aldiklarinda, yasal tabani elinden alinmis olup, yardiminla´da, CHP Kararsizlari pesine takamayip, yeniden AKP´nin Hükümeti kurmasinda yardimci olacaksin!.

Bunu göremiyorsun´ki, Santranc oynaya bilesin.

2002´den beri kavraya mamissin, 16 sene oldu!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Eski 15.04.18, 01:25   #5
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 929
Mesajlar: 7,354
Ettiği Teşekkür: 18430
Aldığı Teşekkür: 26109
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Baykal da sağlam pabuç değil, Tayyip'i o milletvekili yaptı, samimiyetleri oradan geliyordur.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.04.18, 02:12   #6
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 759
Mesajlar: 13,904
Ettiği Teşekkür: 135280
Aldığı Teşekkür: 48364
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
...

Sana Bilal' e anlatır gibi anlattım...

Ama sen aklını erik votkasıyla yemişin.

Beyninde ''ye, iç yat'' komutlarını zaten otomatikman yerine getiren 4-5 hücre kalmış...

Demek ki yine fazla kaçırdın...

Lak lak yapacağına git yat artık...
Erigin Cekirdekleri, tikaniklikmi yapti acaba?.

Yahu Rüsvetlerin Kokusu ciktigi zamanlarda, Hortumlari kesicegiz diye Basa geldi.

Millete birde göstermelik olarak, Yatak Propagandasini sergileyip, ikinci siradan zarar getirmez diye, kilicdaroglunu basa getirip, Hirsizliklarina devam ettiler.

Gördüler simdi, Diplomasindan Namusuna, Din´inden Abdestine kadar hepsi yalan, simdi G gibi Gay Planini uygulayip, Kilicdaroglunu dislamaya calisiyor Bas Aktörler.

Bunlaridami göremedin?.

Bak simdi, eline bir Su bardagi al.

Icine icebilecegin isinin en yüksek derecesinde sicak su koy.

Sonra icine üc Yemek kasigi Tuzu eritip ic.

Anca Midendeki Ickiden böyle kurtulup, beyinin rahatlamasini sagliya bilirsin.

Bu esnada, Tualetin kapisini acik tut, yararli olabilir.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.04.18, 11:17   #7
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 929
Mesajlar: 7,354
Ettiği Teşekkür: 18430
Aldığı Teşekkür: 26109
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Dostum senin Baykalcı olmayacağını biliyorrum, bir...
İkincisi iyi partiye oy verebilirsin de sıkıntı yok, sonuçta senin kendi iraden, yeter ki AKP olmasın, kaldı ki Akşener'in Kılıçdaroğlu'ndan becerikli olduğu kesin.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.04.18, 13:43   #8
Uzman Üye

nurideniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Konular: 707
Mesajlar: 3,513
Ettiği Teşekkür: 54783
Aldığı Teşekkür: 8461
Rep Derecesi : nurideniz34 isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Hangi sokağa çıktığı çok önemli..
Bizim sokak Damacı...
__________________
....................................
nurideniz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz nurideniz34'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.04.18, 22:12   #9
Yasaklı Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 288
Mesajlar: 593
Ettiği Teşekkür: 827
Aldığı Teşekkür: 1800
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Ülkemiz şu anda öyle bir savaşın içinde ki, sokağa çıkarak, iktidarı protesto ederek, makaleler yazarak, bu savaştan galip gelmek mümkün değildir, iktidarda muhalefette olmayan silahlar vardır, yani ortada bir "orantısız güç kullanma" mevcut.

Ne demişti İsmet Paşa, “Arkadaşlar, bir ülkede namus sahipleri, en az şer ehli, yani namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memleket mutlaka batar!”

Bu durumda muhalefet mensuplarının en az namussuzlar kadar cesur olup, onların kullandığı legal veya ilegal silahların aynısı ile mücadele etmesi lazımdır.

5 yıl önce gezi olaylarında dolar 1,80 den 1,90 olunca birileri gezicileri vatan haini diye ilan etmişti.

Şimdi 4.05 oldu, Millette tık yok, Millet gecekondusunun önünde devletten gelecek erzak ve kömür kamyonlarını bekliyor.

Millet bu iktidarı seçim ile düşürür diye beklerseniz daha çok beklersiniz.

Millet olarak yaptığımız birşey var oda:

Sokakta AKP, İşyerinde AKP, Üniversitede AKP, Lisede AKP, İlkokulda AKP, Anaokulunda AKP, Camide AKP, Devlet dairelerinde AKP, Orduda AKP, Poliste AKP.

Her yerde AKP propagandası,heryerde yandaş yalaka kayırması,AKP yoksa iş yok aş yok,AKP yoksa hak yok hukuk yok,AKP varsa her yol Ankara.

Bu gün ülkemizde herkes iktidardan korkuyor. Yargı korkuyor. Avukat korkuyor. Savcı korkuyor. Öğrenci korkuyor. Üniversite hocası korkuyor.

Bu ülke uzun bir süreden beri OHAL düzeninde yönetiliyor. Ülkemiz bir darbe süreci yaşıyor. Baskı, şiddet, tehdit herkesin tepesinde Demokles’in kılıcı gibi… Konuşan, direnen, iktidarın icraatına karşı çıkanlar kendilerini ya karakollarda ya tutukevlerinde buluyorlar…

Her şeye zam geliyor. Bir gün arayla mazota yüzde 17 ve 13, toplam yüzde 30 zam. Kimse “Gık”ını çıkaramıyor. Kimse “Gözünün üstünde kaşın var” diyemiyor. Kimse hakkını aramak için yargıya başvuramıyor. Çünkü örnekler ortada… Yazarlar, milletvekilleri, öğrenciler içeride.

Hadi yolsuzlukları,hırsızlıkları,kanunsuzlukları,Atatür k ve Türk düşmanlıklarını,Suriye rezaletini,Mısır rezaletini,İsrail rezaletini,Libya rezaletini,Rusya rezaletini,PKK rezaletini,PYD rezaletini,İşid rezaletini,Mülteci rezaletini,Ergenekon'u,Deniz fenerini V.S. saymayalım...!

İktidar tüm medyayı kendine tutsak etmiş. Kimse yazamıyor, çizemiyor, eleştiremiyor. Çünkü başına gelecekleri biliyor.

Uğur mumcu şöyle der: Bir toplum böyle çöker işte; devletin yerini kaba kuvvet alır susulur… Yasanın yerini din alır korkulur, yolsuzluklar, cinayetler birbirini izler… Eller, kollar bağlanıp götürülür… Vuran vurur, öldüren öldürür…”

**

Son referandumda 4 milyon “HAYIR” oyunun çalındığından söz edilmektedir.

Seçimlerde olmayan seçmenlerle oyları şişirdiler.

Daha önce SEÇSİS ve seçim hileleri konusunda yüzlerce yazılar, yazıldı, birçok yazar tarafından bu konuda uyarılarda bulunuldu, ancak hiç bir muhalefet partisi bu konu üzerinde ciddi bir çalışma yapmadı, bu sistemin kaldırılması için kimse mücadele etmedi. Bu konuya bir kez daha dikkat çekiyorum… Ve diyorum ki:

“Ey muhalefet bu konuya eğilin. SEÇSİS denilen ve yeryüzünden kaldırılan bu UCUBE seçim sistemine artık son verin.”

Adam, milyonların gözünün içine baka baka, 16 Nisan 2017’de yapılan Referandum oylamasında, mühürsüz zarfları kabul ettirdi. Seçim sonuçlarını değiştirdi.

Yargı, hukuk, TBMM, sendikalar, dernekler, siyasal partiler, barolar seyretti.

Saat 16’da, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde sandıklar kapanmıştı. Saat 16.30’da AKP’nin YSK temsilcisi Recep Özel, mühürsüz oyların kabulü için YSK’ya başvurdu.

YSK, saat 17.15’te AKP’nin isteğini kabul etti. 1 milyon 500 bin geçersiz oyu, geçerli hale getirdi…

Oysa seçim Kanunun 98. Maddesine göre, “Üzerinde ilçe seçim kurulu ve sandık kurulu mührü bulunmayan zarflar geçersiz sayılır” deniliyordu.

Oylama sonucunda “Evet” ile “Hayır” arasındaki fark ise sadece 683 bindi. 1.5 milyona yakın geçersiz oy, YSK tarafından onaylandı ve milletin iradesi ayaklar altına alındı.

Peki, bu uygulama karşısında muhalif partiler bir eylem, bir direniş ortaya koydular mı?

Hayır. Koymadılar. “YSK önüne gidelim, mühürsüz oyları protesto edelim” önerisine ise “Bu girişim çok tehlikeli olur, şimdi orada eli sopalı insanlar vardır…” denildi.

2019 bu millet için tarihi bir dönüm noktası olacaktır, ya bu iktidarın belini kırıp alaşağı edecek, ya da sonsuza kadar bataklığın içine gömülecektir.

“Uyuyan Milletler Ya Ölür Ya Da Köle Olarak Uyanır”
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.04.18, 22:44   #10
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 759
Mesajlar: 13,904
Ettiği Teşekkür: 135280
Aldığı Teşekkür: 48364
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Alıntı:
Adam, milyonların gözünün içine baka baka, 16 Nisan 2017’de yapılan Referandum oylamasında, mühürsüz zarfları kabul ettirdi. Seçim sonuçlarını değiştirdi.

Yargı, hukuk, TBMM, sendikalar, dernekler, siyasal partiler, barolar seyretti.
Hadi onlar seyrede durduda, Hangi secmen bu Hirsizlarin bürosunu basip, gösteride bulundu?.

Onu bunu suclamak kolay, "birazda, Rengini gösterip" Part sininin sirtini güclendirmeye kalksa, beraberlikten dogan gücle, bu Cocuk tecavüzcü Kalpazan Hirsizlara karsi geline bilinir!.

Halbuki burada düz bikalicagina, yeniden bükülüp, Usaklar Kilicdaroglunu suclamaktalar!.

Ilk önce herifi Tualete sok, sonra bunu gören duyan Kararsizlar oyunu esirgediginde, yeniden sucu ona at.

Insaf biraz yani!.

Yeterince Misal var, Kilicdaroglunla ugrasacagina, ayni gücle Hirsizlarla, Cocuk Tecavüzcülerinle, Kalpazanla ugrassa, bu son Kararsizda, tamam bunlarin suyu kayniyor, bu Hancerli usakta, firsati kolluyor deyip, Oyunu esirgemez!.

Rengini göster, Partinin Sancagini göklere kaldir,
16 Sene oldu, YETER ARTIK!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çıkıyor, nihayet, sokağa


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 00:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.