Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 13.04.18, 23:08   #1
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 875
Mesajlar: 7,138
Ettiği Teşekkür: 21236
Aldığı Teşekkür: 24444
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

CHP muhalefetini nihayet sokağa taşıyor. Canı gönülden kutluyorum.
Siyasi iktidara karşı sonuç alıcı toplumsal desteğin ancak bu yolla sağlanabileceğinin görülmeye başlandığını mutlulukla görmekteyiz.

Adalet yürüyüşü ve şeker fabrikalarının satılmasına karşı ortaya konan eylemlilikten sonra önümüzdeki pazartesi günü ‘sokağa sandalye atılıp oturulması’ eyleminin yeni bir eylemlilik sürecinin başlangıcı olması gerektiğini düşünüyorum. Nihayet, bu adımla doğru hamleler başlayabilir. Aynı zamanda, bu sürecin bugüne kadar, muhalefetin ve özellikle CHP’nin en büyük kamburlarından biri olan ‘Siyasi iktidarının belirlediği gündemlerden çıkamadığı’ şeklindeki algıdan kurtulması için güçlü bir zemin yaratabilir.

Son derece demokratik, anayasal haklar çerçevesinde görülmesi gereken bu eylem biçimine, siyasi iktidar karşıtı hiç bir kişi ve gücün karşı çıkacağını zannetmiyorum. Zaten bu tür aktivitelerin olması, AKP iktidarının toplumu ayrıştırıcı, kamplaştırıcı politikalarına, baskı ve şiddeti politikasının ana eksenine oturtmasına karşı çıkan, huzur ve güven ortamı arzu eden çevrelerin ortak düşüncesidir.

Ayrıca son dönemdeki gelişmelerin seyrine baktığımızda, iktidarın ekonomik ve toplumsal her olguda son derece sıkıştığını, hareket alanının daraldığını görüyoruz. İktidarını rahatlatmak için başlattığı Afrin harekatı ve ezici bölümünü yandaşlara verdiği yeni ‘teşvik’ uygulamasına rağmen pek bir rahatlamayı da sağlayamadığı görülüyor.

AKP’DE ‘LALE’ DEVRİ BİTİYOR

AKP yıllardır bir algı üzerinden oy tabanını kontrol etmeye çalıştı; Biz güçlüyüz, her koşulda iktidarda kalırız. Hatta muhalefet güçlerinin ‘iktidar alternatifi’ olma görüntüsü yaratamamalarının da etkisiyle, bu algıyı geniş muhalif kesimlerine de kabul ettirdi.

Artık devir değişiyor. Bu algıyı eskisi gibi toplumun büyük kesimine yutturamıyor. Çünkü, bu algının yaratılmasında kendi toplumsal tabanlarına verdikleri ‘sus ve bana itaat et’ payını dahi veremez oldular. Anketlerin de söylediğine göre, artık bu çevrelerin bir kısmı her söyleneni hemen kabul etmiyor, kendi aralarında tartışıyor, doğru olup olmadığını araştırıyorlar.
Türkiye ekonomisinin durumu da insanları düşünmeye itiyor. Bakınız, dolar 4.20’yi buldu. Bunun piyasaya yansımayacağını kim düşünebilir. Petrol fiyatlarından başlayarak, vatandaşın aldığı, her ürünün fiyatları artmaya başladı. Son iki günde mazotun litresi 30 kuruş zamlandı. Bu zamların etkisi kısa sürede daha belirgin hale gelecek. Bu durum kaçınılmaz.

Siyasi iktidar bir çıkış bulamıyor. Tıpkı ‘gezi eylemleri’ sırasında olduğu gibi dövizdeki artışı ‘dış güçlere’ bağlamaya başladı. Beyler, gezi döneminde dolar 1.92 idi, şimdi 4.20 oldu. 4 yılda 2.2 kat artmış. Petrol fiyatlarında oran daha yüksek. Bırakın artık ‘dış güçler’ edebiyatını. Gülünç duruma düşüyorsunuz. Bunların yanında yeni iki olgunun da altını kalın bir şekilde çizmekte yarar var.

1) AKP içinde ciddi bir tartışma ve kafa karışıklığı artıyor.

- AKP içindeki siyasi elitin ve özellikle liderin uygulamalarının, bugüne kadar olmadığı kadar tartışılmaya başladığını görüyoruz.

- Terör yapılanması FETÖ hakkındaki tartışmaların farklı boyuta ulaştığını, işin boyutunun ‘FETÖ borsası var’ şeklinde ifade edilmesi çok önemli. Açık açık ‘FETÖ ile işbirliği yapılıyor’ iması var. 15 Temmuz’dan sonra tüm konseptin, OHAL’in, FETÖ tehdidi üzerine oturtulduğunu düşündüğümüzde bu farklılıkların çok önemli olduğunu düşünmek gerekiyor.

2) Muhalefet cephesinde, özellikle bireyler içerisinde direncin, iktidar karşıtı duruşun, kararlılığın net bir şekilde arttığı görülüyor. İnsanların kötü gidişe karşı kendiliğinden guruplaştıklarını günlük yaşamda sık görüyoruz.

- Bu anlamda bir gerçeğin altını çizmekte yarar var; tabandaki muhalefet, muhalefet partilerinin çok önünde bulunuyor. CHP’nin hareketlenmesi, önüne yeni hedefler koyması, sokağın gücünü harekete geçirmek istemesi umarım bu farklılığı ortadan kaldırır.

Un, şeker, su var. Şimdi helva yapma zamanı.

Torun Ahmet TÜRKMENABC Gazetesi

__________________
The '80's were the best time EVER - so glad I lived the life at the time.
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.04.18, 21:48   #2
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1491
Mesajlar: 14,311
Ettiği Teşekkür: 59429
Aldığı Teşekkür: 51086
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Alıntı:
Un, şeker, su var. Şimdi helva yapma zamanı.
Helva yapılır mı yapılmaz mı?

Aşçı varsa yapılır.

Peki ortaya iyi bir ''helva'' çıkar mı?

O da aşçıbaşına bağlı.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.04.18, 23:05   #3
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2661
Mesajlar: 31,149
Ettiği Teşekkür: 171471
Aldığı Teşekkür: 185136
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Çabaların karşılığını görememek, normal olarak insanda bir yılgınlık yaratıyor.
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.04.18, 23:59   #4
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1491
Mesajlar: 14,311
Ettiği Teşekkür: 59429
Aldığı Teşekkür: 51086
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Çabaların karşılığını görememek, normal olarak insanda bir yılgınlık yaratıyor.
Abi tamam...

Kılıçdaroğlu, çalışıyor, çabalıyor... Bunu ben de inkar edemem ama hem muhalefete kitlesel olarak ayırdığı zaman kısıtlı, hem de en çok muhalefet yapılacak konularda etkin değil... Yeterli değil...

Medya AKP' nin eline geçmişse ya yeni medya kanalları kuracaksın ya da bizzat her an halk ile karşı karşıya olacaksın... Yani direk halkın karşısına çıkan canlı medya olacaksın...

En son mesele şeker fabrikaları...

Şayet Kılıçdaroğlu şeker fabrikalarına tek tek gidip şeker fabrikalarının olduğu her il ve ilçede dev mitingler düzenlese ben iktidarın şeker fabrikalarını satabileceğine inanmıyorum.

Kılıçdaroğlu ne yaptı? İki kelimeyi bir araya getirme kusurlusu bir milletveilini şeker fabrikalarına yolladı... O milletvekili elinden geleni yaptı ama etkisi olmadı...

4 şeker fabrikası satıldıktan sonra Kılıçdaroğlu Çorum' a gitti. Ve Çorum' da o kıoca meydanda iğne atsan yere düşmez. Neden şeker fabrikalarının olduğu her il ve ilçeye gitmedi?

Zurna zırtlıyor devamlı...


14 şeker fabrikası satılıyorsa Kılıçdaroğlu o 14 fabrikanın hepsinde olmalı...

Yine atı alan Üsküdar' ı geçmiş, beyefendi Çorum' da...

Çıkmış meydana ''sattırmayacağız'' diyor...

Yahu zaten sen Ankara' da lak lak yaparken 4 tanesi satılmış bile...

...

Maalesef Kılıçdaroğlu devlet memuru zekasını siyasette aşıp yenilikler getirebilecek ve CHP' yi umut yapabilecek özelliklere sahip değil.

9 seçimdir hep aynı...

Ha şimdi tek suç Kılıçdaroğlu' nun mu?

Elbette değil...

CHP' de mezhepçi bir yapı oluştu. Kılıçdaroğlu' da kendi mezhebi gereği bu mezhepçi danışman ve parti yetkililerine uygun bir siyaset geliştiriyor... Ama bu mezhepçi klik mezhepten başka bir şey düşünmüyor...

...

Ben CHP içindeki mezhepçiliği nasıl anlatabilirim bilemiyorum ve bu konuda fazla da yazmak istemiyorum...

Ancak şunları söyleyim ve yorumu okuyuculara bırakayım...


...

Kılıçdaroğlu Almanya' dayken Baykal' ı ziyeret etmek istedi...

Nikis Teodorakis! Kılıçdaroğlu' nu Baykal' ın yanına sokmadılar...


Bu hafta başında ne oldu?

Baykal Türkiye' ge gelince Kılıçdaroğlu onu GATA' da ziyarete gitti!


Yine Nikis Teodorakis! Baykal Kılıçdaroğlu ile görüşmedi!

Sanırım ertesi gün Tayyip ve yanındaki bir heyet Baykal' ı ziyaret etti. 40 dakika falan Tayyip ve Baykal görüştü.

Baykal' ın doktor kızı Tayyip' i karşıladı. Ve büyük bir saygı ile hastaneden uğurladı...

...

Hatırlayalım... Kılıçdaroğlu hem Almanya' da hem de Gata' da kös kös dönmek zorunda kaldı....

Baykal Tayyip ile görüşüyor ama Kılıçdaroğlu ile görüşmüyor.

...

Neyse benden bu kadar...

Sebeplerini okuyanlar düşünsün artık...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.04.18, 00:25   #5
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2661
Mesajlar: 31,149
Ettiği Teşekkür: 171471
Aldığı Teşekkür: 185136
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Adalet yürüyüşü ismi altında Ankara'dan İstanbul'a yürüdü. Her babayiğitin harcı da değil. Türk siyasi tarihinde böyle bir yürüyüş görülmedi. Ne oldu? Bir iki gün gündemde kalındı o kadar.

Üzerine benzin döksen kimsenin umurunda olmuyor artık. Millet uyuşmuş, uyuşturulmuş.

İnsanların büyük bir çoğunluğu kredi kartı borcu batağında. Sistem böyle zira. Herkes düşmüş can derdine. Siyaset ile ilgilenen bile yok. Bakma biz burada kendi kendimize çalıp oynuyoruz.
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.04.18, 00:53   #6
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 536
Mesajlar: 13,511
Ettiği Teşekkür: 142280
Aldığı Teşekkür: 48171
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster

Ancak şunları söyleyim ve yorumu okuyuculara bırakayım...


...

Kılıçdaroğlu Almanya' dayken Baykal' ı ziyeret etmek istedi...

Nikis Teodorakis! Kılıçdaroğlu' nu Baykal' ın yanına sokmadılar...


Bu hafta başında ne oldu?

Baykal Türkiye' ge gelince Kılıçdaroğlu onu GATA' da ziyarete gitti!


Yine Nikis Teodorakis! Baykal Kılıçdaroğlu ile görüşmedi!

Sanırım ertesi gün Tayyip ve yanındaki bir heyet Baykal' ı ziyaret etti. 40 dakika falan Tayyip ve Baykal görüştü.

Baykal' ın doktor kızı Tayyip' i karşıladı. Ve büyük bir saygı ile hastaneden uğurladı...

...

Hatırlayalım... Kılıçdaroğlu hem Almanya' da hem de Gata' da kös kös dönmek zorunda kaldı....

Baykal Tayyip ile görüşüyor ama Kılıçdaroğlu ile görüşmüyor.

...

Neyse benden bu kadar...

Sebeplerini okuyanlar düşünsün artık...
Sadece bu paylastiklarin, AKP-Artis Komplosunu ortaya koyuyor.

Zamaninda demekki sadece Hapishaneden kurtarilmamis, Artisin oyu ile yeniden Politigin icine sokulup, Hirsizliklarina devam etmisler.

Itirafini Bas Hirsiz yapti.

Helal Maasindan baska, Haram Para yemedigini, Bas Hirsiz tarafindan duydunuz.

Burada simdi sorulmazmi, Hortumlar simdi kime giriyor diye?.

Zamaninda Hortumlari kesecegiz diye, basa geldiler.

Anlasilan simdi Hortumlari Paylastiklari ortaya cikiyor!.

Hirsizlari arsizlari görmemezlikten gel, yeniden Kilicdarogluna yüklen degilmi?.

Durusunla, Paylasimlarinla Algi operasyonu yaratip, Parlamentoda cogunlugu kapamamasinda yardimci oldugunun bile farkinda degilsin.

Iyi Partisinden Umutlaniyorsun ama, Canlarin sesine dikkat bile etmiyorsun!.

Farz edelim, simdiki cogunlugunla, Erken secime giderler.

Iyi Parti yeni kuruldugu icin, bu secime giremeyecek!.

Bas Hirsizin A-Plani,: B-Plani,: C,: E,: Plani, sec iste bir tanesini!.

Normal Secim terminlerine göre, son anda Partisini kurdu.

Bunu simdi öne aldiklarinda, yasal tabani elinden alinmis olup, yardiminla´da, CHP Kararsizlari pesine takamayip, yeniden AKP´nin Hükümeti kurmasinda yardimci olacaksin!.

Bunu göremiyorsun´ki, Santranc oynaya bilesin.

2002´den beri kavraya mamissin, 16 sene oldu!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Eski 15.04.18, 01:15   #7
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1491
Mesajlar: 14,311
Ettiği Teşekkür: 59429
Aldığı Teşekkür: 51086
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Sadece bu paylastiklarin, AKP-Artis Komplosunu ortaya koyuyor.

Zamaninda demekki sadece Hapishaneden kurtarilmamis, Artisin oyu ile yeniden Politigin icine sokulup, Hirsizliklarina devam etmisler.

Itirafini Bas Hirsiz yapti.

Helal Maasindan baska, Haram Para yemedigini, Bas Hirsiz tarafindan duydunuz.

Burada simdi sorulmazmi, Hortumlar simdi kime giriyor diye?.

Zamaninda Hortumlari kesecegiz diye, basa geldiler.

Anlasilan simdi Hortumlari Paylastiklari ortaya cikiyor!.

Hirsizlari arsizlari görmemezlikten gel, yeniden Kilicdarogluna yüklen degilmi?.

Durusunla, Paylasimlarinla Algi operasyonu yaratip, Parlamentoda cogunlugu kapamamasinda yardimci oldugunun bile farkinda degilsin.

Iyi Partisinden Umutlaniyorsun ama, Canlarin sesine dikkat bile etmiyorsun!.

Farz edelim, simdiki cogunlugunla, Erken secime giderler.

Iyi Parti yeni kuruldugu icin, bu secime giremeyecek!.

Bas Hirsizin A-Plani,: B-Plani,: C,: E,: Plani, sec iste bir tanesini!.

Normal Secim terminlerine göre, son anda Partisini kurdu.

Bunu simdi öne aldiklarinda, yasal tabani elinden alinmis olup, yardiminla´da, CHP Kararsizlari pesine takamayip, yeniden AKP´nin Hükümeti kurmasinda yardimci olacaksin!.

Bunu göremiyorsun´ki, Santranc oynaya bilesin.

2002´den beri kavraya mamissin, 16 sene oldu!.
Yine ne zırvalıyorsun yahu?

Sen ne zaman okuduğunu anlayacaksın?

...

Tamam yukarıda yazdıklarımı boş ver...

...

Sadece şuna cevap ver:

Baykal neden kendi partisinin genel başkanı ile Almanya' da ve GATA' da görüşmedi de, kalktı Tayyip ile 40 dakika görüştü?

Kılıçdaroğülu 2 hafta önce Almanya' daki bir resmi ziyareti sırasında Baykal ile görüşmek istedi... Baykal ise Kılıçdaroğlu ile görüşmedi.

Baykal GATA' ya geldi...

Kılıçdaroğlu, Baykal' ı yeniden ziyaret etmek istedi,...

Baykal, Kılıçdaroğlu ile görüşmedi.

Ertesi gün Tayyip geldi, Tayyip ile 40 dakika görüştü...

...

Bak şimdi kafayı bulmuş arkadaşım:

Baykal' ın aklı-fikri yerinde ve 2 hafta önce Almanya' da hastanede...

Kılıçdaroğlu, Baykal' ı Almanya' da ziyarete gidiyor.

Baykal, Kılıçdaroğlu ile görüşmüyor.

...

Neyse Baykal GATA' ya getiriliyor. Yani Türkiye' de...

Bu da bu hafta başında oluyor ha!..

Kılıçdaroğlu, Baykal' ı ziyarete gidiyor ama Baykal onu kabul etmiyor...

Ve Kılıçdaroğlu' nu kabul etmeyen Baykal, Tayyip heyeti ile ziyarete gelince onları kabul edip 40 dakika görüşüyor!

...

Bak aklını erik votkasıyla içip bitiren kardeşim...

Baykal, Kılıçdaroğlu' nu görmek istemiyor...

Tayyip gelince onunla GATA' da 40 dakika görüşüyor...

...

Sana Bilal' e anlatır gibi anlattım...

Ama sen aklını erik votkasıyla yemişin.

Beyninde ''ye, iç yat'' komutlarını zaten otomatikman yerine getiren 4-5 hücre kalmış...

Demek ki yine fazla kaçırdın...

Lak lak yapacağına git yat artık...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 15.04.18, 01:25   #8
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 875
Mesajlar: 7,138
Ettiği Teşekkür: 21236
Aldığı Teşekkür: 24444
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Baykal da sağlam pabuç değil, Tayyip'i o milletvekili yaptı, samimiyetleri oradan geliyordur.
__________________
The '80's were the best time EVER - so glad I lived the life at the time.
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.04.18, 01:45   #9
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1491
Mesajlar: 14,311
Ettiği Teşekkür: 59429
Aldığı Teşekkür: 51086
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Adalet yürüyüşü ismi altında Ankara'dan İstanbul'a yürüdü. Her babayiğitin harcı da değil. Türk siyasi tarihinde böyle bir yürüyüş görülmedi. Ne oldu? Bir iki gün gündemde kalındı o kadar.

Üzerine benzin döksen kimsenin umurunda olmuyor artık. Millet uyuşmuş, uyuşturulmuş.

İnsanların büyük bir çoğunluğu kredi kartı borcu batağında. Sistem böyle zira. Herkes düşmüş can derdine. Siyaset ile ilgilenen bile yok. Bakma biz burada kendi kendimize çalıp oynuyoruz.
Adalet yürüyüşüne acayip destek verdim ve hep sordum ''acaba Kılıçdaroğlu, bu eylemin arkasını getirip, burdan ülke siyasetine halk önünde yön verebilecek mi?'' diye... Çünkü arkasını getiremeyeceğini düşünüyordum ve arkası da gelmedi...

Bir toplumun çoğunluğu perişan durumda ise onlara hitap edebilmek gerçekten çok kolaydır...

Zira can derdine düşmüş insanlar umut ararlar...

Muhalefet olmak o insanlara umut olmaktır.

Pancar; şeker pancarı...

Milyonlarca çiftçiyi, işçiyi, esnafı, akmyoncuyu hatta mazot satan benzin istasyonlarını ilgilendiriyor ve hepsinden de önemlisi ülkeyi birinci dereceden ilgilendiriyor...

...

Ben biliyordum ki, Kılıçdaroğlu bunu da yeterince kullanmayacak...

Kendim bir yazı yazdım. Onu burda da koydum ve Kılıçdaroğlu' na, CHP genel merkezine ve tüm muhalif yararlara yolladım.

Özeti neydi? ''Kılıçdaroğlu, şeker fabrikalarına milletvekili yollama, kendin git ve nerde şeker fabrikası varsa orda dev mitingler tertiple!''

4 şeker fabrikası satıldıktan sonra Çorum' a gitti.

O Çorum' da miting yaptı ve belki de Çorum' daki en kitlesel miting Kılıçdaroğlu' nun Çorum' daki şeker mitingiydi...

...

Ama geç oldu. Bildiğim kadarıyla şu anda satılan şeker fabrikası ayısı altı.

Tayyip 24 saat nerde imkan bulursa orda...

Kılıçdaroğlu neden onunla aşık atamıyor?

Ben CHP' ye kerhen oy veren bir vatandaş olarak sormak zorundayım:

Yahu Kılıçdaroğlu; ''Tayyip miting için, insanların karşısına çıkmak için daha önce açılışını yaptığı yerleri üçüncü defa açıp, lak lak yaparken, sen neden şeker konusunda bile sadece iş işten geçtikten sonra Çorum' da sahaya çıktın?''

Slogan şu: 'Şeker vatandır vatan satılmaz!'

Madem öyle sen niye iş işten geçtikten sonra Çorum' da halkın gazını aldın?

Neden daha başından itibaren nerde şeker fabrikası varsa orda dev mitingler düzenlemedin?

...

Ve ''niye CHP % 25 civarına takılmış ve o bandı aşamıyor?

İşte bundan dolayı aşamıyor...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.04.18, 02:07   #10
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1491
Mesajlar: 14,311
Ettiği Teşekkür: 59429
Aldığı Teşekkür: 51086
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: CHP Nihayet Sokağa Çıkıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Baykal da sağlam pabuç değil, Tayyip'i o milletvekili yaptı, samimiyetleri oradan geliyordur.
Aman dostum sakın beni Baykalcı olarak anlama...

Asla ve kata!..

Baykal' ın Tayyip' e karanfilli yolları döşediğini biliyorum.

Kesinlikle Baykalcı falan değilim...


Ben CHP içindeki mezhepçi rezilliği vurgulamak istiyorum sadece...

...

Sözüm sana değil de konuya katılanlara gelsin artık.

Bu yazacaklarım bir çok kişiye inanılır gibi gelmeyecek bunu da biliyorum.

CHP çok uzun yıllardır tam içinden mezhepler temelinde bölünmüştür.

Biz CHP' yi laik falan diye biliyoruz da...

CHP mezhepler temelinde çatlamış bir parti...

Kılıçdaroğlu yanına birilerini topluyor, teşkilatlar falan kuruyor...

Baykal keza bunlara tepki falan...

...

Ben bu konudan çıkacağım ama şunu herkes iyi bilsin ki;

CHP' de her rezil kendi mezhepdaşını ya parti içinde ya da parti dışında bulur.

...

Ha ben kendim...

Sülale sünnidir...

Ben inançsızım...

Ama burda kaç defa yazdım ''keşke tüm Türkiye alevi olsaymış, o zaman dinsel dikta altında olma riskimiz olmazdı'' diye...

Ancak iktidara alternetif bir partide mezhepçiliği kabul etmiyorum.

ASLA ve Kata!

CHP, dışarıya olduğu gibi yansımasa da içeriden mezhepçilikle bölünmüş bir haldedir.

Halk TV' de son değişimlere bakın ne demek istediğimi yakından ve içeriden takip ediyorsanız daha iyi anlayacaksınız.

Ben bu konularda daha fazla yazmayacağım...

Gıcıklık olsun diye oyumu İyi Parti' ye vereceğimi bile söyledim ama sağ bir partiye oy vermem mümkün değil.

Eşşek gibi yine gidip CHP' ye oy vereceğim.

Ama CHP mezhepçilikle kendi içinden budanan bir partidir.

''Bizdendir, destekleyelim'' Yani alevidir...

Bizden değildir (yani alevi değildir) köstekleyelim.

Ana muhalefet partisinin mezhepçilik temelinde bölündüğünü bilmek ve bunu engellemek her muhalifin bugün en başta gelen görevlerinden biridir.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çıkıyor, nihayet, sokağa


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 11:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.