Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 30.05.18, 02:52   #1
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1634
Mesajlar: 7,893
Ettiği Teşekkür: 27839
Aldığı Teşekkür: 35004
Rep Derecesi : Heliosaga isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: none
Standart Yetmez Ama Evet'çi Hayko Bağdat: İnce'yi Desteklemek Türkiye'ye İhanettir.

Yazının Muharrem İnce’nin şahsıyla ilgisi yoktur.

Adam meydanlarda elinden geleni yapacak olsa da performansı “2014 ‘O Ses Türkiye’de ikinci olan o çocuğun adı neydi, hangi şarkıyı söylediydi?” kadar kalacak akıllarımızda.
124 seçim kaybetmiş Kemal Bey önce dünyayı, sonra Türkiye’yi kurtaracakken, ‘’olmadı bari kendi küçük koltuğunu kurtarsın diye ortaya attığı kötü bir fikirdir sadece Bay İnce.

'Atatürk olmasaydı adımız Yorgo olurdu' diye twit attığı için şahsen de tartıştıydık onunla. Kaba adam daha, özür bile dilemedi ırkçılığı için benden ve Anadolu Hıristiyan halklarından.

Geçelim...

Mevzu şu an memleket meselesi, ırkçıları terbiye etmek değil.
Yukarıdaki sert başlığı bana attıran sebepleri sayıp İnce’ye oy verecek insanları bu büyük hatadan döndürmek, onları ikna etmek için çok fazla vaktim yok.
Yazının devamında, kendimden, HDP’nin onlara oy vermemizi daha da özendiren şu reklam klibinin verdiği yetkiye dayanarak, “Biz HDP’liler” olarak devam etmek istiyorum.

Herhalde Selahattin Abi de bize yalan söylemedi, oy veren kim varsa HDP’nin bir bileşenidir ve ben de partiden onay almadan “Biz HDP’liler” diyebilirim kendime. En az bir kişi daha ikna olsa yeter, hizip yaratırız gerekirse.

Zaten bazı değerli HDP yöneticileri de dikkatli okumalı bu yazıyı. Kimilerinin yazıda ismi geçecek zaten. Cevap yazarlarsa çok sevinirim.
Bunu da geçelim...

Mevzu şu an memleket meselesi; HDP, parti içi tartışmalar falan değil.
Biz HDP’liler şöyle düşünüyoruz:

Hiçbir turda Muharrem İnce’ye ya da Meral Akşener’e ya da Temel Karamollaoğluna ya da Doğu ********’e oy vermeyeceğiz. Tutsak olmayan hiçbir yöneticimiz sizlere bu sözü vermesinler çünkü kendi Eş Başkanımız Selahattin Demirtaş tutsakken başkasına oy vermeyeceğiz.
Bir oyumuzla Muharrem İnce Başkan olacak olsa bile, Muharrem İnce “Saray’a çıkınca Kuran çarpsın iki saate serbest bıraktıracağım Başkan’ınızı” dese de, Demirtaş’ın kendisi bunu bizden talep etse de, Abdullah Bey (Öcalan) soğuk tecrit duvarlarından bizlere fısıldasa da, Nurettin Demirtaş Dağ’dan ricada bulunsa da, Selahattin Demirtaş tutsakken başka bir yapıya koltuk değneği olmayacağız.

DTK Eski Eş Başkanı büyüğümüz Hatip Dicle, yakın tarihimizin barış sembolü Ahmet Türk, canım abim Prof. Mithat Sancar gibi değerlerimiz sizlere bazen “şartlar gerektirirse şeytana karşı kim varsa destekleyeceğiz” dediler.


Onlara katılmıyoruz, aramızda tartışmaktayız...


• Politik hesaplar, seçim oranları, baraj, ittifak gibi konularda yapılan tüm analizler yanlıştır. Bizler sizleri uyarıyoruz: Erdoğan seçimle gitmeyecektir... Seçim için 24 saat koşuşturan insanlarız, moral bozmuyoruz, Adayımız Demirtaş’tan daha heyecanlı çalışıyoruz. Çünkü özgürüz ve onu oradan dayanışarak alabiliriz ve alacağız.

• Erdoğan seçimi kaybetse bile Muharrem İnce’ye Saray’ın anahtarını teslim edemez. Erdoğan 3 bin korumadan vaz geçemez. Erdoğan yargılanmayı göze alamaz. ABD yolsuzluk davalarında adı geçmiştir artık. Erdoğan, ABD mahkemesinin kararına göre, suçlu ilan edilebilir.

• Medeni dünya onu yargılamaktadır ve daha da yargılayacaktır.

• Ülkesinde “devrik lider” olarak yaşama şansı yoktur. Ülkesinde güvenliği sağlanamaz ve ülke dışı ihtimalleri sınırlıdır. Katar veya Rusya, kaçabilme ihtimali olan ülkeler olabilir ama Erdoğan kaçmaz. Sahip olduğu o devasa tabana ihanet etmez, onları bu saatten sonra satamaz, satmaz. O anlamda “Kasımpaşalı’dır”, hakkını yemeyelim.

• Ez cümle Erdoğan, reelde seçimle gitmeye asla ikna olmayacaktır. Sadece SADAT denilen kontragerilla örgütünün, (Başkanı Milli Güvenlik Kurulu toplantılarına da katılmaktadır) yüzbinden fazla paramiliter silahlı militana sahip olduğu bilgisi bir şehir efsanesi değildir.

• Bu militanların, mafya bozuntularından cihatçı çetelere, Ankara'daki Barış mitinginde 100'den fazla can alan DAİŞ'çilerden, Ergenekon'un sefer görev emri bekleyen kadrolarına kadar geniş bir skalada olduğu bilgisi söylenti değildir.

• Hadi diyelim Muharrem İnce, bizler (%10-%15 arası oydan bahsediyorum boru değil) başkanımız tutsak diye ona oy vermediğimiz halde Saray’a çıktı. Yeni Başkan kabineyi nasıl kuracaktır?


1'inci isim (C.B.) Muharrem İnce
2'nci isim (B.B) Kemal Kılıçdaroğlu
Burası kesindir...
3'nci isim (İçişleri Bakanı) Meral Akşener
4.'üncü İsim (Diyanetten Sorumlu Başbakan Yardımcısı) Temel Karamollaoğlu.

Burası ve maddenin sonuna kadar devam eden metin duyumdur.
Ama bu duyumum da ciddiye alınmalıdır. Meral Akşener’e iç güvenlik teslim edilecektir. Kamu bürokrasisine hakim olabilecek, kadroları 16 yıllık vasatlıktan ayağa kaldırabilecek en etkili isim odur. Akşener, Çiller ve Ağar çetesinin icadı olan “Mehmet Ağar kadroları” diye anılan bürokrat (faili meçhulcü katiller) damar gerekirse Vatan Partisi kadrosundan bile yardım isteyecektir.

Bu kadrolar bugünlerde en çok can yakan Cemaat ile mücadele (aynı anda job ile tecavüz edilen başörtülü kadınların varlığı), Kürt sorununda savaş konseptinden vazgeçmeme (yani gerektiğinde Hacıbirlik'in kardeşinin de cansız bedenin Panzer arkasında sürükleme) başta olmak üzere, güçlü “Türk Devleti" gaddarlığının yeni yürütücüleri olacaklardır.

Muharrem Bey, Başkanlığının yolunu açan demokrat söylemine kıyasla ulusalcı kimliğine yani özüne dönmeyi çoktan göze almıştır.
Temel Karamollaoğlu'nun durumu ise şöyledir:


Bugünkü kabinede “Diyanetten de Sorumlu Başbakan Yardımcısı” Bekir Bozdağ’dır. Pazarlıklarda Saadet Partisinin alacağı potansiyel oyun kabinedeki yansımasına göre, Temel Bey'in “en önemli başbakan yardımcılığı”na uygun olduğu konusunda mutabık kalınmıştır.
Sivas'ı söndürenlerden olmadığını bildiğimiz Temel Bey bu görevle, siyasal İslam'ın 16 yıllık icraatı ile karşımızda duran camiler, imam hatipler, kuran kursları, kız-erkek yurtları, İslami vakıflar, Ensar Vakfı, Ramazan programları, evlendirme programları, kadın vücudu, vajina, ölüyle seks, anal seks, kaynana ile seks, kayınço ile seks, Alevilik, mumsöndü, Cemevi, Hz. İsa, kilise, Ermeni, gavur, Yahudi gibi konularda geleceğimizi belirleyecektir.

İhtiyaç duyacağı kadroların hangi tarikatlardan temin edeceğini bilmiyoruz. Hangi tarikat iyidir bilmiyoruz. Hangi İslamcıya güvenebiliriz bilmiyoruz.

Yukarıdaki bu korkunç senaryo bir umut mudur, bir kurtuluş mudur bilmiyoruz. Bu senaryonun gerçekleşmesi şansı var mı, Erdoğan, Saray'ı Muharrem İnce'ye devredecek mi onu da bilmiyoruz.
Fakat gerçekleşmesi halinde, Selahattin Demirtaş’ın hukuki durumu, politik geleceği, HDP’ye yapılmış baskıların tamamen ortadan kalkması, KCK tutukluları, Öcalan’ın özgürlüğü, binlerce tutsak parti üyemizin kaderi, Hrant Dink cinayeti, Berkin Elvan cinayeti, Rahip Santoro cinayeti, Sivas Katliamı davası, trans cinayetleri, 'namus' cinayetleri gibi konularda bir halt olucağını zannetmiyoruz.
Millet İttifakı, geçmişteki ve gelecekteki katillerimizi içinde barındırmakla kalmayıp onlara devleti teslim edecektir. O devlet de katil olmayı sürdürecektir. Ona güç veremeyiz. Bu durum, benim de içinde olduğum “Yetmez Ama Evet” cephesine atfedilmiş hakaretlerden daha fazlasını işitmemize yol açar.

Yeni bir “Yetmez Ama Evet” tartışması yaşansın istemiyoruz. Türk solu bir daha asla bu kadar kendi içinde enerji kaybetmemelidir. HDP, Türk solunun bu krizine de iyi gelmiştir. Çatıyı geniş kurmuştur. O çatı altındaki hiçbir bileşenimiz, örgütlerinin tarihsel bağlarına ihanet ederek Mehmet Ağar’a direkt oy vermezler.

Yukarıda dediğimiz biz HDP'liler bu mantıklı sebeplerle bunlara destek olmayacağız:

Hiçbir turda Muharrem İnce’ye ya da Meral Akşener’e ya da Temel Karamollaoğluna ya da Doğu ********’e oy vermeyeceğiz. Tutsak olmayan hiçbir yöneticimiz sizlere bu sözü vermesinler çünkü kendi Eş Başkanımız Selahattin Demirtaş tutsakken başkasına oy vermeyeceğiz.
Bir oyumuzla Muharrem İnce Başkan olacak olsa bile, Muharrem İnce “Saray’a çıkınca Kuran çarpsın iki saate serbest bıraktıracağım Başkan’ınızı” dese de, Demirtaş’ın kendisi bunu bizden talep etse de, Abdullah Bey (Öcalan) soğuk tecrit duvarlarından bizlere fısıldasa da, Nurettin Demirtaş Dağ’dan ricada bulunsa da, Selahattin Demirtaş tutsakken başka bir yapıya koltuk değneği olmayacağız.
Hadi gelin son senaryo olarak diyelim ki, adayımız Selahattin Demirtaş ikinci tura kaldı. O takdirde Millet İttifakı’nın önemli bir bölümü Saray’ı Demirtaş’a teslim etmek istemeyecektir. Bunun için çatışmayı göze alacak yapıları çoktur.

“Saray, PKK’ye teslim edilemez...” PKK, başkomutan sıfatıyla TSK'ye emir ve komuta edemez. MİT Müsteşarını PKK atayamaz. Polis teşkilatını PKK yönetemez. Eğitim, sağlık, ekonomi, azınlıklar, çoğunluklar gibi konuları Türk devleti adına PKK belirleyemez. PKK, Kürt Sorunu'nu çözemez.

İç savaş çıkar yani. Cumhuriyet mitingi kalabalıkları, ellerinde Türk bayraklarıyla Ankara'yı, Başkanlık Sarayı'nın işgal eder. Başkanlık Sarayı korumaları, yüzde 0.5 oy için Çiller’in son kırıntıları Demokrat Parti ile iş tutup Terörist Demirtaş’ı hapse gönderen Kemal Bey'e kafasına kalpak taktığından ve elinde bayrak olduğundan dolayı ateş edemez. Devlet çıldırır. Olmaz öyle şey.

Erdoğan'ı devirmek için bizden oy isteyen yapı (yüzde 10-15 arası), biz ikinci tura kalırsak bırak bizi desteklemeyi, bizi öldürür.
Adayımız, 10 metrekare hücresinden Başkanlık Sarayı'nı kestirmiş gözüne. Bizler başkanımızın bu heyecanına tavız. Bizler başkanımıza hayranız. Bizler Selahattin Abi'ye aşığız aşık. Gider otururuz o Saray'a biz. Oturturuz o varaklı koltuğa Selahattin Abi'yi gerekirse. Ama Türkiye devletinde darbe 10 yılda bir olur. Daha yeni bombalandı Saray'ın bahçesi. Ayıptır o kadar da çıldırtmayalım bu devleti!
E ne oldu şimdi? Ne anladık bu işten? Alavere dalavere Kürt Memed nöbete! Yok öyle yağma. Öyle bedavaya vermeyiz yüzde 15 oyu. Osman Abim (Baydemir) gibi küfrettirmeyin bize.

Sonuç Olarak Tüm Türkiye ve Kürdistan, Ortadoğu ve Batı Demokrasi Güçlerine Diyoruz ki;

• Oluşan toz bulutu içinde sahip olduğumuz %10 - %15 oy potansiyelinin ve HDP değerlerinin “ikinci turda eyle yaparız” gibi heba edilmesini, vaat edilmesini ciddiyetten uzak ve Selahattin Demirtaş vizyonuna aykırı olduğunu düşünüyoruz.

Adayımız tutsaklığı morale dönüştürmüş olsa da bir insandır ve seçim sürecinde bu önermeler onu düşmandan fazla yaralar. Adayımızın şakası yok. Değerlerimizi pazarlığa tabi tutmuyor. Üstlendiği sorumlulukta hedef neyse ona kilitleniyor, çalışıyor, direniyor; morallidir ve başarılıdır. Türkiye'nin en iyi fikridir. Gençler bu umudu seviyor, bizim ihtiyarlar moral bozuyor. Sussunlar azıcık, hareketimizin gençliği zaten canavar gibidir. Güvenin onlara.

• Adayımıza her gün çetelerden, mafyalardan tehdit geliyor diye korkmuyoruz. Selahattin Abi, cezaevi tutanaklarında rastladığımız bir cümlesinde, “burada ölürsem tabutu dik çıkarın” gibi saçma sapan bir cümle sarf ettiği için sıkılıyoruz sadece.

• O kadar mizahi bir kişiliği olduğu halde bu cümle ile ya aynı Abdullah Bey'in (Öcalan) cezaevi tutanakları aracılığıyla ulaştırdığı gibi bir mesaj ulaştırmaya çalıştıysa? Ya gerçekten gardiyanlar SADAT'ın, Sedat'ın, itin köpeğin çetesi ise...Bak tövbe bu duyum falan değil, his... Bunu kardeşim Süleyman Demirtaş’a bile soramamışım canı sıkılmasın diye. Bu bir his ve unuttuk gitti.

• Fakat ant içiyoruz ki hiçbir politik hesaba Selahattin Abi’nin canını riske atmayız. O bizim en kıymetlimiz çünkü. Ondan onu aday yaptık. Bedel ödemekten korktuğumuzdan da değil ha. Ne Selahattinler, ne Haykolar ne canlar gitti şimdiye kadar. Yokluğumuz Türk varlığına armağan olsun. Ama varlığımız kıymetlidir. Her birimizin ödediği bedel madalya ise, tişörtün içine soktuk biz onu.

• Sadece Selahattin Abiyi sevdiğimizden de değil. Politik olarak onun burnunun kanamasının, en az Erdoğan’ın ya da Öcalan’ın ya da Kılıçdaroğlu’nun burnunun kanaması kadar; onun öldürülmesinin, en az Erdoğan, Öcalan, Kılıçdaroğlu’nun öldürülmesi kadar büyük bir felakete yol açacağını biliyoruz.

• Yukarıda okuduğunuz her şey biz HDP'lilerin olmazsa olmazlarıdır. Başkan tutsak olduğu sürece her yerde HDP logosuna oy vereceğiz. Bu arada, Selahattin Abi yarın çıkarsa yukarıdaki her şeyi tekrar konuşuruz. 23 Haziran’da çıkarsa o gün konuşuruz.

25 Haziran’da çıkarsa e o gün de konuşuruz. Biz aramızda tartışırız. Hatip Abi, Mithat Abi, Ahmet Türk, en genç adayımız, Ahmet Şık, Veli Saçılık, Cumartesi Anneleri, Gerilla Anneleri, Selahattin Abi, Süleyman aramızda konuşuruz. Adayımız, kararımızı gelip sizin yüzünüze söyler, yüz yüze konuşursunuz.

• Bunun dışındaki senaryolarda, bizim yüzde 10-15 oyumuza ihtiyaç duyan varsa, bizi ikna etmek için gider de Edirne cezaevinin kapısında, "Ya hu bu HDP'liler çok inatçı, ben başkan olunca hemen bıraktıracağım, söz veriyorum, Kuran'a el basıyorum yine de yok diyorlar. Önce başkan çıkacakmış, Selahattin Demirtaş çıkana kadar ben bu seçime girmiyorum” mu der, ne der ben bilmem. Millet’in adayı yapmışlar onu. İyi fikirmiş. Bulsun bizim %15’i kapmanın bir yolunu.

• Ama biz HDP’liler olarak, Demirtaş’ın kendisi bunu bizden talep etse de, Abdullah Bey (Öcalan) soğuk tecrit duvarlarından bizlere fısıldasa da, Nurettin Demirtaş Dağ’dan ricada bulunsa da Selahattin Demirtaş tutsakken başka bir yapıya koltuk değneği olmayacağız.
Eğer ki örnek göstereyim diye adlarını andığım DTK Eski Eş Başkanı büyüğümüz Hatip Dicle, yakın tarihimizin barış sembolü Ahmet Türk, canım abim Prof. Mithat Sancar gibi değerlerimiz bu konu hakkında iki satır bir şey yazarlarsa onur duyarım. Onların gönlümdeki yerlerini bilir onlar. Kızmazlar şimdi bana, gülümsemişlerdir okurken.
“Bizim Hayko’ya bak sen” derler en kötü.

“Büyüdü de bizim fikirlerden hızlı fikir bulmuş, pazarlığı da Edirne Cezaevi hücresinin anahtarından başlatıyor" derler.
Gurur duyarlar benimle...
Onlar da başka partiye oy falan vermezler zaten, bakmayın eyle dediklerine.
ÇOK ÖNEMLİ NOT: Bizler Selahattin Abi'yi oradan alacağız. Her türlü alacağız. Şimdi ki ilk iş sandıklara koşun, oy verin. Gerçekten sokalım burunlarına %15’i...
#BirOyHDPyeBirOyDemirtaşa
__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.05.18, 07:03   #2
Kurucu

Abartmatozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Yaş: 46
Konular: 283
Mesajlar: 2,812
Ettiği Teşekkür: 1208
Aldığı Teşekkür: 2582
Rep Derecesi : Abartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Yetmez Ama Evet'çi Hayko Bağdat: İnce'yi Desteklemek Türkiye'ye İhan

Kim yazmış bu yazıyı.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
__________________
Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan
rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler;
evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.
Mustafa Kemal Atatürk
Abartmatozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Abartmatozu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.05.18, 08:52   #3
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 497
Mesajlar: 11,525
Ettiği Teşekkür: 42918
Aldığı Teşekkür: 74875
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yetmez Ama Evet'çi Hayko Bağdat: İnce'yi Desteklemek Türkiye'ye İhan

Hainlikten bahseden hain...

"
Başbakan Erdoğan'ın görüşeceği "Gezi Akilleri"nden biriydi... Son dakika gelimesine göre attığı tweet'te bu kararından vazgeçtiğini şöyle açıkladı:

"Taksim Dayanışma'nın tavrına uygun olarak yarın yapılması planlanan Başbakanlıktaki toplantıya katılmayacağım."

Polis sabaha karşı Taksim Meydanı'na giriyor. Polis telsizinde o var; Gezi eylemcilerine konuşma yapıyor!

"Sakin olun, polis amcalar kimseye zarar vermeyecek"
diyor! "Kaynak


__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.05.18, 12:22   #4
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 759
Mesajlar: 13,906
Ettiği Teşekkür: 135291
Aldığı Teşekkür: 48368
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yetmez Ama Evet'çi Hayko Bağdat: İnce'yi Desteklemek Türkiye'ye İhan

Alıntı:
Mevzu şu an memleket meselesi; HDP, parti içi tartışmalar falan değil.
Biz HDP’liler şöyle düşünüyoruz:

Kahpelere bakin yaa.


Kimlerin önüne Cömelip, kimlerin Saksafoncusu oldugu ortada!.


Cocuk Tecavüzcülerinle Gerdekte Fingirdesirken, Hendekler kurdugunuzu, Silahlar yigdiginizi, Ihbarlar olsa bile, Hain Valileriniz tarafindan Arastirilmalarin durduruldugunu bilmedigimizimi zannediyorsun?.


Bir kere Aldatirsin Yuh sana, Iki Sefer Aldatirsin, Yuh Bana!.
Silah zorunla oylari topladiginizi, Dogu Anadolu Halki unutmadi.


Kimlerin Ayak Paspasi oldugunuz ortada!.


Secimler bitip, Parlamentoya girdiginiz gibi, Öcalanin önünde diz cöküp, Kimlerin Saksafoncugu oldugunuzu, Kimlere Minnettar oldugunuzu acik olarak ortaya koydunuz!.


Dogu Anadolunun Sesi degil, Cocuk Katillerinin Medresesi olmayi tercih ettiniz!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Eski 30.05.18, 18:13   #5
Tam Üye
HomoLudens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2017
Yaş: 26
Konular: 14
Mesajlar: 491
Ettiği Teşekkür: 679
Aldığı Teşekkür: 1951
Rep Derecesi : HomoLudens şöhret ötesinde bir itibarı vardırHomoLudens şöhret ötesinde bir itibarı vardırHomoLudens şöhret ötesinde bir itibarı vardırHomoLudens şöhret ötesinde bir itibarı vardırHomoLudens şöhret ötesinde bir itibarı vardırHomoLudens şöhret ötesinde bir itibarı vardırHomoLudens şöhret ötesinde bir itibarı vardırHomoLudens şöhret ötesinde bir itibarı vardırHomoLudens şöhret ötesinde bir itibarı vardırHomoLudens şöhret ötesinde bir itibarı vardırHomoLudens şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Yetmez Ama Evet'çi Hayko Bağdat: İnce'yi Desteklemek Türkiye'ye İhan

Bu yetmez ama evetçi şaklabanların hala konuşabilmesi beni bir zürafanın boyundan şikayet etmesinden daha çok şaşırtıyor doğrusu. İnsanda biraz olsun utanma duygusu olur da ben yanlış yaptım diyerek kenara çekilir. Siyasette hata yapmak başka bile bile lades demek başkadır. Sırf Atatürk düşmanlığıyla yapılan yetmez ama evet siyaseti keşke ellerinde patlasaydı ancak ülkede onlarca bomba patladı ve bunlara dokunmadı.

Adaylarını desteklemeleri normalde Demirtaş'ın bir şey yapamayacağı ortada. Ayrıca adam herkesin ismini saymış Erdoğan'a destek vermeyeceğiz dememiş. Resmen açık kapı bırakmış. Biliyor ki Erdoğan seçilirse ona yanaşmadan yaşayamayacaklar. Cumhuriyetçiler, Sosyalistler, Anarşistler tarih boyunca her zaman görüşleri uğruna çokça çileye katlanırken bu Liberal tayfanın keh keh şeklinde kenarda beklemesi zaten nasıl tipler oldukları konusunda bizi aydınlatıyor.

Ne diyelim, sen oy verme ayı !
__________________
HomoLudens isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz HomoLudens'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.06.18, 11:31   #6
Ne Mutlu Türküm Diyene

NaNaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2016
Yaş: 53
Konular: 1481
Mesajlar: 10,249
Ettiği Teşekkür: 32579
Aldığı Teşekkür: 33076
Rep Derecesi : NaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Yetmez Ama Evet'çi Hayko Bağdat: İnce'yi Desteklemek Türkiye'ye İhan

Vatan hainleri.

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
__________________

NaNaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bağdat, desteklemek, evetçi, hayko, ihanettir, inceyi, türkiyeye, yetmez, İhanettir, İnceyi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 03:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.