Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 02.12.18, 18:33   #1
Üye

Aquila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2018
Yaş: 44
Konular: 36
Mesajlar: 119
Ettiği Teşekkür: 167
Aldığı Teşekkür: 353
Rep Derecesi : Aquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Ey Amerika" Filminde Neler Seyredeceğiz?

Ey Amerika" filminde neler seyredeceğiz?

Yusuf Karaca

Türkiye'yi idare edenler, emin olun gafletten öte bir hal içinde. Bir ilçe büyüklüğünde Katar ve aklını kaybetmiş bir Suud hanedanıyla, Suriye'ye girmeyi düşünüyorlar. Rusya, "üçüncü dünya savaşına hazırsanız, Suriye'ye bekliyoruz" diye açıklama yapıyor.
ABD, Rusya ile asla savaşmayacağını açık açık söylüyor. Öyle ise Suriye'ye gireceksiniz de, kiminle veya kimlerle savaşacaksınız?
Efendim Halep düşüyormuş!
Halep, meşru Suriye devletinin bir şehri değil mi. Suriye devleti teröristlerden şehri temizleyip, toprağına hâkim oluyor. Tıpkı bizim Sur'da, Cizre'de yapmaya çalıştığımız gibi?
Suriye, Halep'i kurtarır ama biz Cizre'yi, Sur'u kurtarır mıyız, emin değilim. Çünkü onlara ABD bir "çözüm süreci" dayatamıyor. Ve arkalarında da Rusya var. Bizimse önümüzde ABD, arkamız İsrail var. "Halep düşüyor" diye ağlayanlar, Türkiye'nin düştüğünü gizliyorlar. Türkiye, bir cehenneme sokuluyor, onlar Halep'e ağlıyor.
Türkiye'yi, Suriye sınırında ve Karadeniz'de, Ege'de uçak uçuramaz hale getirenler, Halep'i kurtarmaya gidiyorlar. Ağlar mısın, güler misin?
PYD, işin kılıfı?
Esad'ı devirirsen, yerine PYD ve IŞİD gelir. Bunu ille yaşayarak mı görmeliydik?
" Çözüm Süreci" diye, CIA projesinin sonuçlarını ille ölerek mi görmeliydik? Halep'i kurtarmaya giderken, Hatay'ı vereceğimizi de, ille bir savaşa girdikten sonra mı anlayacağız? Hatta Kilis'i?
Bu kadar körlük, bu kadar basiretsizlik, Damat Ferit'te bile olmaz? 90 bin askeri, yazlık kıyafetlerle Sarıkamış'ta donduran Enver'de bile olmaz!
Emin olun memleketi dâhilinde iktidarda bulunanlar, sadece ve sadece şahsi menfaatlerini düşünmekteler. Çünkü şahsi menfaatleri ABD'nin, İsrail'in siyasi emelleriyle tevhit olmuş görünüyor. Bir devlet eğer, ABD ile çatışıyor görünerek, İsrail'le dost oluyorsa, biri bizi kandırıyor demektir.
PYD'den rahatsız mısın?
O zaman "PYD'nin özerkliği kabul edilemez" diyen, Suriye yönetimini destekleyeceksin. Hiç savaşa dahi lüzum yok. Toprağını korumak için beş yıldır savaşan Esad yönetimine destek vereceksin. Çünkü Esad varken, Süleyman Şah türbesi vatan toprağıydı ama şimdi değil. Gayet açık?
PYD'ye gerçekten karşı isen eğer, PYD ile müttefik olmuş ABD'ye verdiğin tüm üsleri geri al ve "geriye dön marş marş!" de. NATO'dan hiç vakit kaybetmeden çık. Muhtarlara, "Ey Amerika" diyerek bu iş çözülmez.
Gelelim Rusya'ya:
Rusya uçağı vurulmadan önce, PYD konusunda bir açıklama yapmıştı, "Türkiye'nin hassasiyetlerine saygılıyız" diye. Şimdi bugünkü Rusya'yı da bu iktidar yarattı. PYD'yi, obüslerden atış yaparak, bertaraf edemezsiniz. Onu müttefiklerinden mahrum bırakacaksınız. İncirlik'ten yardımına giden ABD uçaklarını, geldikleri yere göndereceksiniz.
Var mı böyle bir alamet?
Rusya ile ilişkileri hem de hemen düzelteceksiniz. ABD'ye kafa tutan bir ülkenin, dünyanın geri kalanıyla iyi ilişkiler içinde olması gerekir ama bu sadece İsrail veya İsrail kuklaları Suud veya Katar'la değil. Bu, belli ki Rusya ile olmalı.
Rusya ile savaşın eşiğine gelmişseniz, ya siz "Ey Amerika" diye halkı kandırıyorsunuz, ya da ABD ve Rusya'nın birlikte PYD'yi müttefik yapmasını sağlıyorsunuz. Veya her ikisi de?
Katolik ve Ortodoks dünyası, bin yıl sonra ikinci kez bir araya geldi. Bu birlik kim için olabilir? Her ihtimalleri gözünün de bulundurmak zorundayız. Ne yazık ki, bir araya gelmeleri imkânsız olan bu iki dünyayı da, ilk bir araya getirmek bu iktidara nasip oldu!
"İslam Birliği" edebiyatı ile geldiler, Hıristiyan birliğini sağladılar. "İslam'ı getireceğiz" dediler, Papa'yı getirdiler. ABD-Rusya'nın elli yıllık ayrılıklarını sonlandırıp, PYD'de birleştirdiler. Tüm bunları da "bizi kandırdılar" diyerek yaptılar.
Cemaatin, PKK'nın kandırdığı zihinsel özürlü bir iktidarı, kimler kandırmaz ki?!
El bunları, bunlar bizi kandırdı!
Hocaları başbakanlıkta Nakşi şıhlara yemek vermişti, talebeleri Saray'da Yahudi temsilcilerine verdiler. Arz-ı Mev'ut, tıkıt tıkır işliyor yani.
"Birlik" dediler, Hıristiyanlar birleşti, Müslümanlar ayrıştı. "Dostluk" dediler, içinden İsrail çıktı. "Kardeşlik" dediler, her yerden kalleşlik fışkırdı. "Barış" dediler savaşın eşiğindeyiz.
"Her şey Türkiye için" dediler ama her şeyi İsrail için yaptılar. İsrail'in dostuna dost, düşmanlarına düşman oldular. "Yeni Türkiye" dediler ama yeni bir İsrail kurdular. Hem de "Büyük İsrail"? Şimdilik üzerinde Kürtleri dolaştırıyorlar. Sanmayın ki bu, Kürtlere kalacak. ABD'nin Biden'ı, Kürt değil çünkü? O, ABD'nin "derin" Yahudi'sidir.
Yazıyoruz, konuşuyoruz ama inanın; ne bu iktidara, ne bu iktidarın bileşenlerine ve parçalarına ve ne de, destekleyicilerine, zerre inanmıyorum. Her şey "ayarlı" ve hesaplı? Vakti gelince gösterime giriyor, o kadar.
"Ey Amerika" filminde neler seyredeceğiz?
Bunu hep birlikte göreceğiz.

Yusuf Karaca

Yeni Mesaj: "Ey Amerika" filminde neler seyredeceiz?
__________________
Aquila isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aquila'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 02.12.18, 18:34   #2
Üye

Aquila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2018
Yaş: 44
Konular: 36
Mesajlar: 119
Ettiği Teşekkür: 167
Aldığı Teşekkür: 353
Rep Derecesi : Aquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ey Amerika" filminde neler seyredeceğiz?

Avrupanın gözü Türkiyenin batı sınırlarında, , Amerika'nın gözü güneydoğu sınırlarımızda, Rusya'nın gözü doğu anadolu, karadeniz bölgesi ve boğazlarda, ABD, şimdi topu tüfeği ile gelip Suriye toprağı üzerinde, kukla bir Kürt devleti içerisinde komşumuz oldu.

Türkiye’nin Yunanistan ile yaşadığı sorunlar Avrupada kurulacak "Avrupa ordusu" ile artık "haçlı" ordusuna devredilecek, Akdeniz’de, Kıbrıs’ta, Türkiye için tehdit, Avrupa’dan gelecek.

Ayrıca kavgalı gibi görünen AB ve ABD, söz konusu Türkiye olunca, savaşta olsalar bile birleşirler. İngiltere, ABD ile hareket ediyor görünse de, tüm Batı’ya liderlik edecek günleri hayal ediyor. ABD’den, Ortadoğu’nun anahtarını alıp yeniden araziye inmeye hazırlanıyor.

Büyük devlet adamı İsmet Paşa, 1960'lı yılların sonuna doğru, Amerika ile aramız açılınca şöyle demişti: "Büyük devletlerle ilişki kurmak, ayı ile yatağa girmeye benzer!" Dost bile olsa ayı, yatakta insanı ezer mi, tırmalar mı, ısırır mı, belli olmaz!

Amerikaya "eyyy..Amerika" dedik resti çektik, Amerikanın umurunda oldu mu?

Erdoğan'ın ABD ziyaretinde Erdoğan'ı Andrews Hava Üssü’nde hiçbir Amerikalı yetkili karşılamadı. Karşılama merasiminin başında onbaşı ile karşılayanlar arasında sadece Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç vardı.

Amerika ile aramız bozulunca Rusyaya sarıldık.

Suriye konusunda Rusya ve İran’la birlikte ‘üçlü bir cephe’ oluşturmuş, Türkiye’nin çıkarlarına uygun bir nihai çözüm için umutlanmıştık ki Ruslar Türkiye’yi suçlayıcı açıklamalar yapmaya başladılar.

Rusya şimdi İdlib’te varlığını sürdüren Heyet Tahrir eş-Şam adlı örgütün Suriye’deki askeri üslerine insansız hava araçları (İHA) ile saldırılar düzenlediğini ileri sürüyor ve o bölge Türkiye gözetiminde olduğu için ülkemizi suçluyor.

ABD’nin PYD/YPG örgütü ile işbirliğini sürdürmekten vazgeçmede ayak sürümesi üzerine başlayan Rusya ile flört, bugün geldiğimiz noktada, yalnızca PYD/YPG konusunda Rusya’nın da ABD’den farklı düşünmediğini açığa vurmakla kalmadı, Moskova’nın Ankara’ya potansiyel bir müttefik gözüyle bile bakamadığını ortaya koydu.

Kendi oyununu oynuyor Rusya.

Rusya'nın Türkiye ile yakınlaşma görüntüsü ile kendi çıkarlarını gerçekleştirme dışında bir niyeti yoktur.

Putin çarlık dönemlerinden beri Rusyanın hayali olan fakat Mustafa Kemal'in ordusu sayesinde bir türlü gerçekleştirilemeyen Akdeniz’e inme projesini, ordunun Ergenekon ve Balyoz kumpasları ile çökertilmesinden sonra gerçekleştirmeye çalışıyor.

Bütün bu olanlar Sürpriz mi? Hayır sürpriz değil, Avrupa,Amerika ve Rusya'nın Türkiye topraklarında gözü olduğu ve niyetlerinin Türkiye'yi parçalamak olduğu 100 yıldır bilinen bir gerçek

Türkiye ise tüm bu gelişmeler karşısında, “soğan” operasyonlarıyla meşgul. “Akdeniz’de haklarımızı korumakta kararlıyız” açıklamaları yapılıyor.

Ekonomi ne kadar güçlü olur ise, devlette o kadar güçlü olur, ancak Türkiye’nin iflasının, seçimlerden sonraya ertelendiği yazılıp çiziliyor. “Papaz yüzünden” fırlayan dolar, Türkiyede ekonomik kırizi başlattı.

16 senedir uykusunda "Şeriat devleti" rüyaları gören iktidarın bu gün ayılar yataklarına girmiştir, bakalım ne zaman uyanp ayıların gerçek yüzü ile karşılaşacaklar, Erdoğan erken uyanmış ve 3 ayının arasında kaldığının farkına varmıştır, ancak bu saatten sonra onu Atatürkçülük dahi kurtaramaz, eyyyy.... diye ayılara rest çekmek kolaydır ama ayının pençesinden kurtulmak çok zordur,

İnönü'ye sarhoş diyenler onun tırnağı kadar olabilselerdi Ülkemiz bu günkü durumuna düşmezdi.
__________________
Aquila isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aquila'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ey amerika, filminde, neler, seyredeceğiz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 22:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.