Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 11.02.19, 18:28   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8958
Mesajlar: 31,186
Ettiği Teşekkür: 105574
Aldığı Teşekkür: 163132
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Nilhan Hanım Hiç Utanmaz mısınız | Fethi Yılmaz


Nilhan Hanım Hiç Utanmaz mısınız


İkinci Abdülhamit’in 5'inci kuşaktan torunu olan Nilhan Osmanoğlu son olarak Milli Kuruluş Savaşı’nın kahramanlarından, 2’nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü hedef almıştı. Konuyla ilgili İnönü Vakfı çok sert bir açıklama yapmış ve “Cumhuriyet’e karşı pervasızca gerçekleştirilen bu saldırı karşısında cumhuriyet savcılarını görevlerinin gereğini yapmaya çağırıyoruz” demişti.

Osmanlı torunu olduğunu sık sık vurgulayan Nilhan Osmanoğlu, yaptıklarıyla da sık sık medyada gündem oluyor.

Peki, İsmet İnönü’ye yakışıksız ithamlarla saldıran Nilhan Osmanoğlu’nun medya arşivinde neler var?

FET֒CÜLERİN OKULUNDA MI OKUDU

AKP’li belediyelerin, İslamcı vakıfların ve üniversitelerin sürekli konferanslara davet ettiği Nilhan Osmanoğlu, geçen yıl Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesindeki konferansta, "Devlet okulunda okumamızın imkanı bile yoktu. Oradaki hocaların psikolojik baskıları yüzünden özel okula gitmek zorunda kaldık" demişti. Özel okulda okumasını “mağduriyet” olarak sunan Osmanoğlu’nun, daha sonra FETÖ'nün Fatih Koleji'nde bedava okuduğu iddia edilmişti. Osmanoğlu'nun açıklamasının ardından firari FETÖ'cü Engin Sezen kendisinin öğrencisi olduğunu söylediği Osmanoğlu'nun Fatih Koleji'nde bedava olduğunu ileri sürmüştü.

KURDUĞU SİTEYLE “SARAY ÜRÜNLERİ” SATMAYA BAŞLADI

TRT’de yayımlanan “Payitaht Abdülhamid” dizisiyle, II. Abdülhamit’e ilgi de artmıştı. Bu ilgiyi fırsata çeviren Nilhan Osmanoğlu, kurduğu internet sitesi üzerinden, “Saray ürünleri” satmaya başladı. Sitede, yüzük, “hanedan kokuları”, börk, “hanımefendi takıları”, “2. Abdülhamid Han fincan replikası”, kıyafetler gibi çeşitli ürünler pazarlandı.

DEDESİ II.ABDÜLHAMİT’İN KAÇ YIL ÖNCE HAYATINI KAYBETTİĞİ SORUSUNA “BİLMİYORUM” DEDİ

Özellikle son dönemde çekilen Osmanlı dönemine ait dönem diziler ile kamuoyunun dikkatini üstüne çekmeyi başaran Nilhan Osmanoğlu, sürekli övgüyle söz ettiği büyük dedesi II. Abdülhamit’in ölüm tarihine ilişkin verdiği “bilmiyorum” yanıtı da dikkat çekmişti. 2017 yılında Gökçeklerin kanalı Beyaz TV’deki “Dinamit” programına telefonla bağlanan Nilhan Osmanoğlu, “Öncelikle şunu söyleyelim, cennet mekan Sultan İkinci Abdülhamit Han’ın vefat sene-i devriyesi. Onu rahmetle anıyorum” sözleri sonrasında, kendisine yöneltilen, “Kaçıncı sene-i devriyesi?” sorusuna, “Tam olarak bilmiyorum kaçıncı seneyi devriyesi” demişti.

Bitmedi…

GALATASARAY ADASI İÇİN HAK İDDİA ETTİ ADANIN İLK SAHİBİ KİM ÇIKTI

Nilhan Osmanoğlu, İstanbul Boğazı’ndaki Galatasaray’a ait Suada’da da hak iddia etmişti. Suada’nın dedelerine ait olduğunu ileri sürerek hak iddia eden Nilhan Osmanoğlu’na, Galatasaray kulübünden itiraz gelmişti. Kısa süre sonra da, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Suada’nın ilk tapu kaydının 1880 yılında mimarbaşı Serkiz Efendi'ye ait olduğu açıkladı.

"KİM MİLYONER OLMAK İSTER” YARIŞMASINDA 60 BİN TL KAZANDI

Galatasaray Adası olarak da bilinen Suada’dan beklediğini bulamayan Osmanlı hanedanı Nilhan Osmanoğlu’nun "Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasına katıldığı ve 60 bin TL kazandığı yarışma görüntüleri de çokça haber olmuştu.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NİN SPONSORLUĞUNDA DEFİLE SUNDU

II. Abdülhamit’in torunu olmasını sürekli paraya çeviren Nilhan Osmanoğlu, 2014 yılında İstanbul Valiliği sponsorluğunda yapılan İstanbul Medeniyetler Defilesi’nin de sunuculuğunu yapmıştı.

PARLAMENTER SİSTEMİ REDDEDİP MONARŞİYİ SAVUNDU

“Parlamenter sistem canımıza yetti” diyerek monarşiyi savunan da Nilhan Osmanoğlu, Başkanlık sistemine çektiği video ile destek veren de…

ATATÜRK’Ü VE İNÖNܒYÜ HEDEF ALDI

Atatürk’ü ve İsmet İnönü’yü sürekli hedef alan da Nilhan Osmanoğlu, dedesi II. Abülhamit’in hayatını kaybetmesinin kaçıncı yılı olduğu sorusuna “bilmiyorum” diyen de…

BASINA SANSÜRÜ SAVUNDU

120 yıl önce, II. Abdülhamit dönemindeki basına yönelik sansürleri “Devletin çıkarlarının başladığı yerde basın özgürlüğü bitmiştir” ifadeleriyle savunan da Nilhan Osmanoğlu, Osmanlı eğitim sisteminin örnek alınması gerektiğini söyleyen de…

BAŞKANLIK REFERANDUMU GEÇİNCE BAŞÖRTÜSÜ TAKMAYA BAŞLADI

16 Nisan 2017 öncesinde başı açık olan Nilhan Osmanoğlu, referandumdan hemen sonra da başörtüsü takmaya başladı ve AKP’li belediyelerde, vakıflarda, derneklerde ve üniversitelerde konuşmaya devam etti.

HAKARET ETTİĞİ İNÖNܒNÜN BABAANNESİNE MAAŞ BAĞLADIĞI ORTAYA ÇIKTI

Nilhan Osmanoğlu’nun basın arşivinin çok küçük bir bölümünü böyle özetlemek mümkün…

Tüm bunları yaparken hem tanınırlık kazanan hem de ticaret hayatı büyüyen Nilhan Osmanoğlu, bu kez sık sık siyasi iktidarın hedefin de olmasından faylanarak, İsmet İnönü’ye ilişkin çok ağır ithamlarda bulundu. Osmanoğlu, İsmet İnönü'nün Türkiye'ye dönmek isteyen Osmanlı hanedanı üyelerine "Bunun bir bedeli var" dediğini ve ellerindeki mücevherlerini aldığını iddia etti.

Nilhan Osmanoğlu’nun hakaret ettiği İsmet İnönü’nün, II. Abdülhamit’in Türkiye’de kalan eşlerinden Müşfika Kadınefendi’ye (Kayasoy), örtülü ödenekten 200 Lira aylık bağlattığı ortaya çıktı. (1950 yılında bir subay maaşı 300 lira idi) Üstelik Müşfika Kadınefendi, 1940'lı yıllarda avukatları aracılığıyla girişimde bulunmuş, ancak Meclis bu girişim taleplerini reddetmişti. Ancak Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün emri ile Kadınefendi’ye örtülü ödenekten 200 lira maaş bağlanmıştı.

1954 tarihli belgede, II. Abdülhamit’in Türkiye’de kalan eşi Müşfika Kadınefendi, dönemin Başbakan’ı Adnan Menderes’e mektup yazarak, İsmet İnönü’nün kendisine 200 lira aylık bağladığını ancak bu aylığın yetmediğini ifade etmiş. Bunun üzerine Menderes de, Müşfika Kadınefendi’nin aylığına 50 lira arttırım yapıyor.

Evet...

II. Abdülhamit’in 5’inci kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu, İsmet İnönü’yü çok ağır ithamlarla hedef alırken, İsmet İnönü, Nilhan Osmanoğlu’nun da babaannesi olan Müşfika Kadınefendi (Kayasoy) maaş bağlamış.

İşte o tarihi belge ve mektubun tam metni:Sayın Başvekil, Ben, Osmanlı hanedanının son hükümdarlarından II. Abdülhamid’in dördüncü zevcesiyim. O devrin ebediyen kapandığına kail (razı olmuş) bulunmaktayım. Devir kapanırken, mezkûr hanedana mensup olanlar hasbelicap (durumun gereği olarak) memleketi terketmek mecburiyetinde kaldılar. Ben, ol bâbdaki (o konudaki) kanunun bahşettiği müsaadelerden bilistifade (istifade ederek) şefik milletimin âgûşuna (merhametli milletimin kucağına) sığınarak sevgili milletimi terketmeyip daimî surette onun sâye-i himayesinde (himayesi altında) kaldım.

Yedi yüz senelik bir devrin yegâne yadigârı olan bendeniz sayın vekâletinizin mestûresinden (örtülü ödeneğinden) lûtfettiği 200 liradan başka bir gelirim yoktur. Bu tahsisatla mahmûl (yüklenmiş) bulunduğun tarihin şerefini vikaye ederek (koruyarak) yaşayabilmek için cemiyette yaşayan bir insanın bütün ihtiyaçlarını terkederek senelerden beri tamamen münzevî bir halde devlet ve millete duâhan olarak (dua ederek) yaşıyorum. Lâkin son günlerde zarûrî ihtiyaçlar karşısında lütuf buyurulan 200 lira ile böyle bir hayatı idame ettirmeğe (devam ettirmeye) kâfi gelememektedir. Millet ve devletten başka istinâdgâhım (dayanağım) yoktur.

Tarihin şefîk (merhametli) milletimize vedia (emanet) olarak bıraktığı 85 yaşındaki bir insanın asîl milletimiz ortasında zebûn (âciz) olarak yaşamasına necîp milletimizin rıza göstereceğine asla ihtimal veremem. Onun için:

Oğlum... Hâlimi arzettim. Yeniden milletin âgûşuna dehâlet ediyorum (kucağına sığınıyorum). Milletimin hakikî mümessilleri olan sizlere müracaat ediyorum. Mümkünse verilen tahsisata bir miktar daha ilâvesine delâletlerinizi rica ederken sevgi ve dualarla gözlerinizden öperim.

Müşfika Kayasoy Beşiktaş, Serencebey Yokuşu No: 53 İstanbul”

Odatv.com
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.02.19, 00:23   #2
Moderator

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 191
Mesajlar: 1,919
Ettiği Teşekkür: 10280
Aldığı Teşekkür: 7398
Rep Derecesi : Bursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Nilhan Hanım Hiç Utanmaz mısınız | Fethi Yılmaz

Merhaba,

İnsan olarak anılmaya değeri olmayanlar...!

Sağlıcakla kalınız...
__________________
Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların bir şey yapmaması kafidir...
Edmund BURKE
Bursalı68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
fethi, hanım, mısınız, nilhan, utanmaz, yılmaz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 18:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.