Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 23.03.19, 15:53   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8937
Mesajlar: 31,140
Ettiği Teşekkür: 105494
Aldığı Teşekkür: 163017
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart 13 Maddede AKP’nin ve Seçimin Özeti | Murtaza Demir


13 Maddede AKP’nin ve Seçimin Özeti


Cumhurbaşkanı aylardır sadece partisi adına çalışmakta, “ayıptır, günahtır” bile demeden, maaşını ve masraflarını hazineden karşılamaktadır.


1-
Dinci-ırkçı saldırıları, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern gibi; kuşatıcı, kucaklayıcı, sağduyulu, barışçıl açıklamalarla değerlendirecek yönetici potansiyeline sahip olamamak, her ülke gibi Türkiye için de bir beka sorunudur…

2-
Mesela; "Reyhanlı'da 53 Sünni vatandaşımız şehit edildi" demek, ölümleri dahi politik araç olarak kullanmak, Suriye’de Alevilerin yoğun yaşadığı İştebrak köyünde İslamcı çetelerin 35 kişiyi öldürmesi karşısında Twitter'dan sevinç mesajları paylaşmak… Ve “iyi oldu” diyerek helva dağıtanları görüp sükût etmek, bölmektir-bölücülüktür, beka sorununa kapı açmaktır!

3- Sabahtan akşama değin "zillet-illet, Kürt-Türk, Alevi-Sünni" mugalâtası yapmak, beka sorununu inşa etmektir! Özel çıkarını, ülkenin âli menfaatlerinin üzerinde görmek, benden sonrası tufan anlayışıyla kırıp dökmektir, beka sorunu yaratmaktır!

4- Fetö denilen dinci caniye 1209 parça kamu arsası-binası tahsis etmek, tahsisi yapanları kanatlarının altına almak, yargılanmalarını engellemek Fetöyle mücadele etmek değil, beka sorununu davet etmektir! Fetöye devlette "gayrı resmi ortak" statüsü tanımak, askere, polise, MİT'e, yargıya taşımak, beka sorununa neden olmaktır!

5- ABD ve İsrail'in gazına gelmek, “eyyy!!! Ben BOP eşbaşkanıyım” diyerek şişinmek, Esad'ı kovup, yerine "bana benzeyen bir kukla otursun" diyerek, medeniyet ve insanlık düşmanı siyasal İslamcı çetelere destek vermek, Suriye sınırını açmak, lojistik destek sağlamak, tedavilerinin Türkiye'de yapılmasına göz yummak, beka sorununa kapı açmaktır!

6- 2003 Körfez Savaşına girmemiz TBMM tarafından reddedildiğinde, ABD’li senatörlerden biri; “Türkiye’de bir konuda hükümeti ikna ettiğinizde karşınıza meclis çıkıyor; meclisi ikna ettiğinizde asker; askeri ikna ettiğinizde medya, medyayı ikna ettiğinizde hukuk çıkıyor, sonuç alamıyorsunuz” demişti. Ve ABD ordusunun Türkiye’den geçişine onay vermeyen ülkemiz, dünyada çok büyük saygı görmüştü. Oysa tek adama bağlı dikta rejiminde, ABD’li rahibin bir telefonla salıverilmesinde olduğu gibi, bir kişiyi ikna ettiğinizde veya ekonomik-siyasal bağlamda tehdit ettiğinizde hiçbir engel kalmıyorsa, yargı, yürütme, yasama, medya yani devlet tek adamdan ibaretse, bu ucube sistemi ülkenin başına bela etmek, beka sorunu yaratmaktır!

7- Şam Emevi Camiinde Cuma namazı kılmak hevesi, Suriye'nin Kuzeyinde bir otorite boşluğu yaratılmasına neden olmuşsa… Bu boşluğu dolduran ABD-YPG güçleri burada fiili bir devlet kurmuşsa, bu oluşumun nedeni olmak, beka sorununun öznesi olmaktır!

8- 40 milyar dolar harcadığınız Suriyeli mülteciler; sosyolojimiz, kültürümüz, ekonomimiz ve medeni kazanımlarımız bakımından tehdit oluşturmaktaysa... Bu nüfus, 2023 yılında 10 milyona ulaşacaksa… Vatan sevginiz, Suriyelileri oy potansiyeli olarak yedekte tutmak ve vatandaşlık vermek için fırsat kollamaksa, siz, tam bir beka sorunusunuz demektir…

9- Cumhurbaşkanı aylardır sadece partisi adına çalışmakta, “ayıptır, günahtır” bile demeden, maaşını ve masraflarını hazineden karşılamaktadır. Milletin tamamını temsil eden, tamamı adına konuşan, koşan, çalışan bir cumhurbaşkanlığı sistematiği yerine, sadece bir parti adına konuşan, koşan, çalışan, bunu da gözümüze sokan bir “partili cumhurbaşkanı” ihdas etmek, durup dururken beka sorunu icat etmektir.

10- Milletin malını-mülkünü, fabrikasını, işletmesini satıp saray yaptırmak, 3000 korumayla gezmek, rant sağlamak ve üleşmek adına kentlere ve memlekete ihanet etmek, beka sorununun bizatihi kendisi olmaktır!

11- Yargıyı hiçleştirmek, demokrasi ve laikliği itibarsızlaştırmak, medyayı hadım etmek, ülkenin kurucu önderine saygısızlık yapmak, saygısız davrananlarla ve "keşke Yunan galip gelseydi" diyen hainlerle birlikte olmak, beka sorununa davetiye çıkarmaktır.

12- Yukarıda sıralanan ve yazmaya kalksak sayfaları dolduracak sorunların tamamı, AKP iktidarıyla birlikte oluşmuş ve AKP’nin bizatihi kendisi bir beka sorunu haline gelmiştir…

13- “Bu ahval ve şerait içinde” dahi aynaya bakmasını bilenler, “beka sorununun” ne olduğunu ve nerede olduğunu bilecek, hatta; “demek ki, beka sorunu benmişim” diyerek gerçeği ikrar edecektir. Gerçeği görebilenler, özür dilemekle yetinmeyerek çekilecek, “bizi Türk yargısına emanet ediniz” diyecektir…

Demokratik-laik Türkiye’de; bir, iri ve diri olmak arzusu ve dileğiyle…

Murtaza Demir

Odatv.com
__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.19, 16:06   #2
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 759
Mesajlar: 13,907
Ettiği Teşekkür: 135327
Aldığı Teşekkür: 48372
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 13 Maddede AKP’nin ve Seçimin Özeti | Murtaza Demir

Enflasyonu, CNN bu seferde sakliyamadi!.


Yahudi Üstün sey Madalyasini kalbinin üstünde tasiyanin emrinle, simdilik secim süresince Döviz kurlarini aciklamayan CNN, gercegi sakliyamadi!.


An itibariyla € 6,50´yi gecmis durumda!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.19, 18:02   #3
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 931
Mesajlar: 7,367
Ettiği Teşekkür: 18485
Aldığı Teşekkür: 26145
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 13 Maddede AKP’nin ve Seçimin Özeti | Murtaza Demir

Bir zamanlar Süleyman Soylu demişti ya: ''Harun gibi geldiler Karun oldular''
Hoş, Harun gibi geldikleri de şüpheli ya neyse...
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.19, 23:12   #4
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 118
Mesajlar: 2,069
Ettiği Teşekkür: 3974
Aldığı Teşekkür: 7454
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 13 Maddede AKP’nin ve Seçimin Özeti | Murtaza Demir

Nerede İsmail Gaspıralı’nın, Yusuf Akçura’nın, Ziya Gökalp’in, Ağaoğlu Ahmet Bey’in ilk oluşumunda içinde bulunduğu kısaca Atatürk’ün milliyetçiliği ve nerede ABD'nin " Yeşil Kuşak" projesinin ürünü Ahmet Kabaklı’nın, Erol Güngör’ün, Nurettin Topçu’nun, Necip Fazıl’ın, Arvasi’nin Türk-İslam sentezci ülkücülüğü.
Seküler milliyetçilik,eninde sonunda, eşyanın tabiatı gereği, dünyada bilinen anlamıyla milliyetçilik olarak zuhur edip, türk-islam ülküsü denilen ancak sonuç olarak siyasal İslamcılığa katılmaya mecbur "kararsız" fikri yapıdan kendisini ayıracak. Zira kökleri farklı.

CHP'nin de altı okundan birisi milliyetçiliktir Bunu unutmamak gerekli. Atatürk milliyetçiliğinde de "Ne mutlu Türküm Diyene" denilirken. Kendini bu memlekete ait sayan herkesi Türk sayar Zaten "Türkiye cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan ve 'ben türküm' diyen herkes türktür, türkiye vatandaşıdır" sözlerindeki Türk tanımını yapmıştır.

İslamcı kafa ise ümmetçidir. Ümmet ve inanç birliği esasına dayanır. İşte böyle bir uçurumda Türk islam sentezi ürünü olan kendilerine ülkücü diyen bir kitle ortaya çıkartılmıştır. Zira Arap İslam sentezi, Afgan İslam sentezi gibi saçma şeyleri başka yerde duyamazsınız. Bu zorlama durum bizim ülkemizde emparyellerce var edilmiştir.
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
akp’nin, demir, maddede, murtaza, Özeti, seçimin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 10:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.