Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 17.05.19, 14:35   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9086
Mesajlar: 31,488
Ettiği Teşekkür: 106089
Aldığı Teşekkür: 164228
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Devlet Bahçeli, Öcalan'ın Nereye Gönderilmesini İstedi | Müyesser Yıldız


Devlet Bahçeli, Öcalan'ın Nereye Gönderilmesini İstedi


Terörist başına 8 yıldır uygulanan yasağın kaldırılıp, 2 Mayıs'ta avukatlarıyla görüştürüldüğü ortaya çıktı.
Görüşme yetmedi, bir de mektubu yayınlandı.
Mektubunda, kendisine uygulanan “tecrit” nedeniyle HDP/PKK'lıların başlattığı ölüm orucuna işaret edip, “Toplumsal uzlaşma, demokratik müzakere yöntemi” çağrısında bulunan terörist başı, “2013 Nevruz bildirisini derinleştirme kararlılığından” söz etti. PKK'nın Suriye'deki uzantısıyla ilgili olarak ise şu mesajı verdi:
“İnanıyoruz ki, Suriye Demokratik Güçleri (SDG) kapsamında Suriye’deki sorunların çatışma kültüründen uzak durularak, içinde bulundukları konumun, durumun Suriye’nin bütünlüğü çerçevesinde Anayasal güvenceye kavuşturulmuş yerel demokrasi perspektifinde çözüme ulaştırılması amaçlanmalıdır. Bu bağlamda Türkiye’nin hassasiyetlerine de duyarlı olunmalıdır.”
Terörist başına tecrit uygulanması sebebiyle PKK'lılar, 2012 yılında da cezaevlerinde ölüm orucu başlatmış, dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin Sincan Cezaevi’ne gidip, teröristlerle görüşmüş ve ardından “demokratik açılımlar” ve “müzakereler” gelmişti.
Terörist başının, avukatlarıyla görüşmesi konusunda Erdoğan, “Bir çözüm sürecinin” söz konusu olmadığını bildirirken, Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı Bahçeli, “Bana sorarsanız, avukatlarıyla görüşsün” dedi.

Ve dün Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, terörist başının avukatlarıyla görüşme yasağının kaldırıldığını duyurdu.
Adeta yakın tarihin tekerrürü ile karşı karşıyayız. Bakalım bu “açılım” nasıl sonuçlanacak!..


NİYE YASAKLANMIŞTI

Sonuç konusunda bir fikre varmak için terörist başına getirilen bu yasağın sebebiyle birlikte geçmişte Erdoğan ve Bahçeli'nin neler söylediğini hatırlayalım mı?
Eylül 2011; partisinin MKYK toplantısında konuşan dönemin Başbakanı Erdoğan, Öcalan'ın uzun süredir avukatlarıyla görüştürülmediğini, bunun devam edeceğini, zira yasal boşluktan yararlanarak, avukatları aracılığıyla terör örgütüne talimat verdiğini, bu yasal boşlukların giderileceğini vurgulayıp, şu açıklamayı yaptı:
“Eskiden bu görüşmelere kısıtlama getirildiğinde, dünya kamuoyunda daha çok tepki alınırdı. Ancak bu konuda artık onlar da Türkiye'nin tutumuna destek veriyor.”
Yasağın sebebi neymiş; Avukatların “kuryelik” yapması!.. Acaba o yasal boşluklar giderildi mi ki, görüşmelere yeniden izin çıktı?
Devam edelim.
1 yıl sonra PKK'lılar, ölüm orucuna başlayıp, terörist başının ev hapsine çıkarılmasını istedi.
Erdoğan, Kasım 2012'de partisinin Kızılcahamam'daki toplantısında şöyle konuştu:
“Açık, net söylüyorum, terörist başıyla ailesi ve yakınları görüşmek istediği sürece görüşmeye devam edebilirler, herhangi bir engel yoktur, ama avukatlar noktasında onu bir kenara koyun... Cezaevlerindeki açlık grevlerini bize şantaja dönüştürmeyin. Çünkü biz, sizin söylemenizle bu tür eylemi yapmanızla, terörist başını oradan çıkartıp, evine göndermeyiz. Yok böyle bir şey. Bu ülkede on binlerce insanın ölümüne vesile olan bir terörist başına idam verilmiştir, ama bu ülke, birilerinin bazı malum yerlerin baskılarıyla idamı dahi kaldırmıştır. İdamı kaldırmak suretiyle şu anda İmralı'da yatmaktadır. Şu anda birçok insanımız kamuoyu araştırmalarında idam yeniden gelsin diyor. Çünkü öldürülenin yakınlarının canı yanıyor.”
“Görüşmeye izin vermeyeceğiz” sözleri üzerine terörist başının avukatlarının, Erdoğan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu kaydedelim.
Erdoğan 5 ay sonra, Mart 2013'te de bir televizyon programında terörist başının İmralı koşullarıyla ilgili olarak da şunları anlattı:
“11,5 metrekarelik bir odası var. Bu radyo meselesi karşısında ben Adalet Bakanıma dedim ki, 'Niye radyo, bunu televizyona dönüştürelim'. Kendilerine 12 kanallı televizyon verdik. Kendisini hayata dahil ettik. Orada kendi takımını da izliyor Türkiye'yi de izliyor. Jimnastik noktasında, 'Haftada 3 gün' dediler. Ben dedim ki, 'Niye 3 gün, her gün 1 saat yapsın'. Arkadaşlarıyla günaşırı görüşüyordu, ben, 'her gün 1'er saat yapsın' dedim. Bu oradaki insanın yaşam koşullarını değiştirmesi açısından önemlidir. Benim verdiğim vereceğim budur.”


TERÖRİST BAŞININ İMRALI’DAN ÇIKARILMASINI KİM İSTEDİ

MHP lideri Bahçeli'ye gelince; Onun, terörist başı hakkındaki düşüncelerini hatırlamak için 2004'e gitmemiz gerekiyor.
Tarih 19 Kasım; partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı öncesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, eski DEP milletvekillerinin AB baskısıyla serbest bırakılması sonrası “PKK güdümünde” yeni bir siyasi oluşum çalışmalarının gövde gösterisi şeklinde başlatıldığını belirtip, “AKP iktidarı, AB ezikliği psikolojisi ile bunun en büyük teşvikçisi rolüne soyunmuştur” dedi. Bahçeli, terörist başı hakkında da şöyle konuştu:
“Etnik bölücülüğün siyasi arenaya taşınmasında İmralı’da rahat şartlarda ikamet eden terörist başının etkili olduğu, bu gelişmeleri İmralı’dan yönlendirdiği artık herkes tarafından daha iyi anlaşılmaktadır. Burada Başbakan’a şu hususu Türk Milleti adına sormak istiyorum; Bu caniyi İmralı’da neden hâlâ özel misafir olarak ağırlıyorsunuz? Terörist başının iç hukuk süreci sona ermiştir. Bu durumda, terörist başının kanunlarımıza göre F tipi bir cezaevine nakledilmesi gerekirken, hangi düşünceyle hâlâ İmralı’da imtiyazlı bir konumda tutuyorsunuz. Son olarak AKP Hükümeti örgüt militanı gibi kurye görevi yapan ziyaretçilerin emrine bir de gemi tahsis etmiştir.”“BU TALEP TERÖRİST BAŞININ ÖZLEMİNİ YANSITMAKTADIR”

Yıl 2006... AKP-MHP arasında terörist başının F tipi cezaevine nakli tartışmaları yaşanıp, bir Bakan, “Bu talep, terörist başının özlemini yansıtmaktadır” deyince Bahçeli, 30 Kasım'da partisinin MYK toplantısında özetle şunları söyledi:
“MHP'nin bu talebi, terörist başının özlemi ve arzusu değil, tam tersine kâbusudur. İmralı’daki otel lüksü sonrası Sincan F-tipi cezaevinde bir hücrede mutlak tecrit altında yaşamak, terör örgütünü yönetmek imkânından mahrum kalmak ve ******** bir hayatın sonu için gün saymak eğer bu caninin özlemi ise, MHP’nin 60’ıncı hükümeti bunun gereğini derhal yapacaktır. Ancak, terörist başının arzusu ve hedefinin bu olmadığını AKP hükümetinin cezaevlerinden sorumlu üyesi de çok iyi bilmektedir. Buna rağmen bu caninin F-tipi cezaevinde hücre tecridine sevk edilmesine, 'Öcalan’da bunu istiyor' yalanıyla karşı çıkmasının asıl nedeni, MHP'nin bu ısrarının, İmralı canisi ile ondan medet uman AKP hükümetinin ümit ve beklentilerini boşa çıkaracak olmasıdır. Bu bakımdan, AKP yöneticileri bu konuda MHP’ye dil uzatmaya yeltenmeden önce şu soruların cevabını vicdanlarında aramalıdır; İmralı canisinin avukatlarının siyasi kurye olarak kullanılmasını ve terörist başının kanlı örgütünü bunlar vasıtasıyla yönetmesini önlemek, hükümetin görev ve sorumluluğu değil midir? Bu hainin askeri yasak bölge statüsündeki İmralı’dan hala örgütüne serbestçe talimatlar gönderebilmesini, hükümetin aczi ve basiretsizliğinden başka bir nedenle izah etmek mümkün müdür? Terörist başı hakkındaki iç hukuk ve Avrupa mahkemesine ilişkin hukuki süreçler tamamlanmıştır. Bu durumda, Avrupa hukukunda hükümlülerin avukatlarıyla görüşme hakkı savunma hakkı kapsamında ele alındığına göre, bu caninin düzenli olarak ve sık sık avukatlarıyla görüşmesine hangi gerekçeyle müsamaha edilmektedir? AKP sözcülerinin bunlara verecekleri bir cevap yoktur. Zira İmralı canisinin 'demokratik cumhuriyet' söylemine sahip çıkarak, terörist başı ile aynı frekansta konuşanların, bir kamu kuruluşunun üst düzey bir yetkilisini özel talimatla İmralı’ya göndererek, bu katil ile diyalog kanalı açma arayışına girenlerin, Avrupa korkusuyla terörist başının avukatlarının siyasi kuryelik yapmasının şartlarını hazırlayanların ve bu amaçla İmralı’ya özel gemi tahsis edenlerin bu sorulara vereceği bir cevap olamayacağı gibi, bu konuda konuşmaya da yüzleri yoktur. Bu zihniyetin, şartları müsait gördüğünde, Avrupa baskısıyla İmralı canisine televizyon tahsis etmesi ve tecrit şartlarını hafifletmek amacıyla yanına PKK militanlarını koğuş arkadaşı olarak vermesi hiç kimse için şaşırtıcı olmayacaktır. Ancak burada unutulmaması gereken, bu görev ihmalinin ve görevi kötüye kullanmanın cezasız kalmayacağı, bunda sorumluluğu olan herkesin yakında Türk adaleti önünde hesap vereceği gerçeğidir.”
Bu tartışmaların ardından MHP'nin 2007 seçim beyannamesinde, “Bugün İmralı'da özel misafir gibi ağırlanan ve siyasi kuryeler vasıtasıyla terör örgütünü hâlâ yönetebilen kanlı caninin İmralı misafirliğine son verilecektir” taahhüdünde bulunduğunu da belirttikten sonra soralım:
Bahçeli'nin o zaman vurguladığı gibi, “Terörist başı hakkındaki iç hukuk ve Avrupa mahkemesine ilişkin hukuki süreçler tamamlandığına göre, avukatlarıyla düzenli olarak görüşmesinin” önünün yeniden açılmasının sebebi nedir?ERDOĞAN’IN BAŞDANIŞMANININ KEHANETİ

Yazının başında terörist başının, PKK'nın Suriye'deki uzantısı Suriye Demokratik Güçleri (SDG) hakkında verdiği mesajı özellikle aktardık. Sebebi şu; 7,5 ay önce Erdoğan'ın Başdanışmanı İlnur Çevik'in Yeni Birlik Gazetesi'ndeki yazısının başlığı, “Sonunda Öcalan da SDG başkanı olacak” idi.
Görünürde ABD'lilerin PKK-YPG-PYD ile muhabbetini eleştiren Çevik, “Yakında Amerikalılar, 'Abdullah Öcalan da bir SDG lideridir' derse sakın şaşmayın” kehânetinde bulunmuştu.
O mektubun açıklanmasına izin verilerek, Amerikalılardan önce Ankara, “Öcalan SDG lideridir” demiş olmadı mı?

AVUKAT İZNİNİN ARDI İMRALI’DAN ÇIKIŞ OLMASIN

2006-2007'de AKP-MHP arasında yaşanan terörist başının F tipi cezaevine nakli tartışmalarına dönersek;
O vakitler iktidar ve medyası, terörist başının İmralı'dan çıkarılmasına şu gerekçelerle itiraz etti:
- F tipi cezaevine alınması halinde yönetmelik gereği, cezaevindeki aktivitelere katılabilir...
- Haftada 10 saate kadar 10 kişilik grupla bir araya gelip, voleybol da dahil değişik oyunlar oynayabilir... Bütün dini ve milli açık görüşlerden yararlanır...
- Yurtdışından gelen heyetlerin görüşme talepleri artar ve bu kişi sürekli gündemde olur...
- Cezaevi yakınında toplantı ve gösteriler hiç eksik olmaz...
- Bu kişinin İmralı’dan alınması, PKK’nın siyasallaşması konusunda önemli bir adım olur...
Artık AKP ve MHP hemen her konuda ittifak halinde olduğuna göre, düzenli avukat görüşmelerine izinden sonra terörist başının F tipine, hatta ev hapsine alınması da gündeme gelir mi,
Ya da yeniden “çözüm sürecine” dönülmesini isteyen emperyalistler ile maşası PKK, avukat adımından böyle bir mesaj çıkarır mı ki?

Müyesser Yıldız
Odatv.com
__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Canan'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bahçeli, devlet, gönderilmesini, istedi, müyesser, nereye, öcalanın, yıldız, İstedi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 08:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.