Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 18.05.19, 15:49   #1
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 759
Mesajlar: 13,907
Ettiği Teşekkür: 135327
Aldığı Teşekkür: 48372
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Erdoğan'ın "Kürdistan" Dediği Yerde "Kesin Bir Şeyler Oluyor"

Müyesser Yıldız yazdı


31 Mart seçim sürecinde Erdoğan'ın HDP’lilere yönelik, “Benim ülkemde Kürdistan diye bir bölge var mı? Kürdistan'da yaşamak istiyorsan, Irak'ın kuzeyinde var. Defol git oraya” sözleri unutulmamıştır herhalde.
Erdoğan'ın “Kürdistan” dediği “Barzanistan” ile İmralı hattında son 4 ayda yaşanan trafiği özetleyelim.


Önce Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar 15-17 Şubat'ta Münih Güvenlik Konferansında, “PKK'yı hiçbir zaman terörist bir örgüt olarak görmüyoruz” diyen “Barzanistan”ın yeni başbakanı olması beklenen Mesrur Barzani'yle görüştü.Ardından Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal 4 Mart'ta Erbil'e gidip hem Mesrur Barzani, hem Neçirvan Barzani'yle bir araya geldi.
Nisan sonunda ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Erbil'deydi. O da Neçirvan Barzani ve Mesrur Barzani'nin yanı sıra, 2003'te ABD'lilerin askerimizin başına çuval geçirmesinin “kameramanı” olan ve de PKK'yla “barışçıl çözümü” savunan Kubat Talabani ile görüştü.


İmralı hattındaki gelişmeleri biliyorsunuz;


8 yıl aradan sonra avukatları ile görüştü... Mektubu yayınlandı... Ve de avukat yasağı tümden kalktı...

Bir de İktidara yakın Akit TV yorumcusu Ali Tarakçı, MİT Başkanı Hakan Fidan'ın, terörist başı ile geçtiğimiz Cuma günü İmralı'da görüştüğünü öne sürdü. Tarakçı'nın söz ettiği günden bir gün önce Erdoğan, Fidan'ı kabul etmişti. Bu yüzden o iddianın doğruluğuna ihtimal vermiyoruz, ama takip edebildiğimiz kadarıyla yalanlayan da olmadı.Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Sedat Önal'ın Erbil ziyaretine dönelim. Ziyaretin ertesi günü Başbakan Neçirvan Barzani'nin Al Monitor'da bir röportajı yayınlandı. Bu uzun röportajdan sadece Barzani'nin iki soruya verdiği cevabı hatırlatalım.


Soru: “Türkiye ile PKK arasında sıkışıp kaldınız gibi görünüyor.

Önümüzdeki dönemin Başkanı olarak, Türkiye ile PKK arasındaki barış görüşmelerini canlandırmaya yardım etmek ister misiniz?”Barzani: Türkiye'nin meşru güvenlik kaygılarını anlamalıyız. Ancak, bu durum uzun bir süredir devam ediyor olsa da askeri olarak bu sorun tamamen çözülmez.

Diyaloğun yeniden başlatılması gerekiyor. Şimdi Cumhurbaşkanı olan Sayın Erdoğan ile Başbakan olduğu dönemde barış ve diyalog atmosferinin oluşmasına katkıda bulunmak için görüşebildik.

Diğer tarafı (PKK) da barış ve diyaloğun ileriye dönük tek gerçekçi yol olduğuna ikna ettik.


Soru: Siz halen PKK ile diyalog ve barış görüşmeleri yapılacağına inanıyor musunuz?
Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onlarla müzakere etmek istemediği görülüyor. Tutuklu PKK lideri Abdullah Öcalan'ın da bunun bir parçası olması gerekiyor mu?
Barzani: Amaç bu konuyu tam olarak çözmekse, bu grupların sürece katılması gerekiyor. Bunda şüphe yok.

Öcalan anahtar muhataplardan biri olmalıdır.


İlgisi var mı bilinmez, ama işte Barzani'nin bu sözlerinden bir buçuk ay sonra İmralı'nın kapıları açıldı!


HÜDA-PAR ERBİL TEMSİLCİLİĞİNİN İŞLEVİ
“Barzanistan” merkezli bir başka gelişmeyi de dikkatlerinize sunalım.


Malûm HÜDA-PAR isimli bir parti var. HDP-PKK ile hemen hemen aynı şeyleri savunuyor. Farkı, İslâmi görünümlü olması.
24 Haziran seçimlerinden önce Erdoğan, bu partiyle de ittifak yapmak için o zamanki Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu ile görüşmüş, ancak anlaşma sağlanamamıştı.


Sonrasında HÜDA-PAR'ın Genel Başkanı İshak Sağlam oldu. Yapıcıoğlu ise Genel Başkan Yardımcılığını üstlendi.


İşte Erdoğan'ın “defolun” dediği HDP'liler değil, ama Sağlam başkanlığındaki HÜDA-PAR heyeti 30 Nisan'da Erbil'e gitti ve Mesut Barzani'yle görüştü.

Barzani'nin ofisi, “Görüşmede Türkiye siyaseti ve Kürt halkının bu ülkedeki mevcut durumu ile bölge ve dünyadaki son gelişmelerin ele alındığını, konuk heyetin de Kürdistan halkının haklarının sağlanması ve savunulmasındaki mücadeleye dikkat çektiğini, iki taraf arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde mutabık kalındığını” açıkladı.Hemen ertesi gün de HÜDA-PAR, yurtdışındaki ilk temsilciliğini Erbil'de dualarla açtı. Genel Başkan İshak Sağlam törende yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:


“Kürdistan, ümmetin ortasında bir coğrafya ve Kürtler de ümmetin belki merkezinde olan bir yapıdır. Bu vesileyle Kürdistan'ın önemli bir yeri var.

Kürt meselesi hallolursa, ümmet coğrafyasında birçok sorunun da hallolacağına inanıyoruz. Kürtler, Türkler, Farslar ve Araplarla iç içe yüzyıllardan beri beraber yaşayan bir kavimdir. Ama maalesef 100-150 yıldan beri Kürtlerin sorunları, iç kargaşalar başladı ve bitmek bilmez bir şekilde devam etmektedir. Bu ilk temsilciliğimizin Kürdistan'da açılması bu sorunların çözümü noktasında bir katkı vereceğini ümit ediyoruz.”


“BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ” DEYİNCE İŞLER BOZULDU

Törene katılan isimlerden birisi de Erdoğan'ın, ittifak için görüştüğü Zekeriya Yapıcıoğlu idi. Burada “Kürdistan 24 TV”ye konuk olan Yapıcıoğlu, Mesut Barzani'yle görüşmeleri konusunda, “İnşallah bu görüşmelerimiz devam edecektir.

Kürt meselesi, Türkiye ve Kürdistan Bölgesi arasındaki ilişkiler, güney ve kuzeydeki parti ve STK’ların ilişkileri ve daha birçok konu hakkında görüşüp bilgi alışverişinde bulunacağız” dedikten sonra AKP ve “Kürt sorunu” ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:
“Kürt siyaseti adına konuştuklarını söyleyenler bile öyle bir dereceye gelmişler ki, adeta Kürt meselesinin kalmadığını, sorunun Türkiye'nin demokratikleşme sorunu olduğunu söylüyorlar.

AK Parti de Kürt meselesini çözmekten uzaklaştı.

Hatta Türkiye'de böyle bir meselenin olmadığını söylüyor.

Neden bu seviyeye geldiler?

Bunun birçok sebebi var.

Bizler bu konuları AK Parti'ye söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz. Samimiyetle bu konuyu çözmek istiyorlardı, fakat bu süreç yok oldu.

Bu süreç yok olduktan sonra kimin isteğiyle olduğunu, bu aklı onlara kimin verdiğini bilmiyorum, ama HDP kendini başka bir noktaya çekti.

'Var olduğumuz sürece asla başkan olmana izin vermeyeceğiz' dediler.
Ondan sora işler bozuldu.

AK Parti, MHP’ye yaklaştı.

AK Parti'nin sözleri de değişti.

AK Parti, kendisinin kandırıldığını ve süreçten uzaklaşmak istediğini, eğer uzaklaşmazsa, MHP’ye yaklaşmazsa, iktidarı kaybedeceği fikrine kapıldı.

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bu hakikati bir gün göreceğine inanıyorum.

Bu meseleyi çözme konusuna geri dönecekler.Bu hakikati gördükten sonra bu meseleyi çözme konusunda güçlü bir irade gösterilmeli.

Cesaret, samimiyet lazım.
Çözümün siyasi ve barışçıl olması lazım. Silah ve savaşla olmaz.

Ülkemizde devam eden 50-60 yıllık savaşta ne kazandık?

Barış ve sulh iyidir.

İlk önce de sulhu Kürtler için istiyoruz.”


“KÜRT SORUNUNDAN” ZİYADE TÜRK SORUNU VARMIŞ

HÜDA-PAR Erbil Temsilciliğine Abdussamed Yalçın atandı.

Yalçın'ın, Barzani'nin yayın organı Rudaw'a yaptığı açıklamalar ise özetle şöyle:“Kürdistan coğrafyasıyla, halkıyla, kültürüyle, diniyle, yaşantısıyla tek parçadır.

Kürdistan’ın güneyi, kuzeyi, doğusu ve batısı, suni sınırlarla Kürtlerin iradesi dışında birbirinden ayrılmış, parçalanmış ve farklı etnisitelerin etkisi altına girmiş olsa da aslında tek parça ve tek bir kültürdür.”

“Kürtlerin birliğini ve bütünlüğünü ve beraberliğini muhafaza etmek adına bütün siyasi partilerin el birliği yaparak, bu dört parçayı birleştirme ve sınırları ortadan ya kaldırma ya da silik hale getirme girişimlerinde bulunmaları gerekir.

Biz de Kürtlerin hem yaşantısına hem dinine, birliğine hizmet etme düşüncesiyle Güney Kürdistan’da ofis açtık.”


“Mevcut Türkiye devleti ve hükümeti yanlışlarından vazgeçerse, Kürt sorunu çözülmüş olur.

Faşist bir mantıkla, keskin bir dille, keskin, ayrıştırıcı, bölüştürücü, inkâr edici yaklaşımlarla eğer meseleye yaklaşmazsa, Türk Milletine, Türk kavmine baktığı gibi bütün insanlara yaklaştığı gibi yaklaşırsa Kürt meselesi çözülmüş olur.

Biz Türk devleti, Türklere hangi hakları tanımışsa aynı hakları Kürt milletine de tanımalıdır diyoruz. Kürt milleti dışında Türkiye’de yaşayan bütün etnik bölümlere bu hakları tanımalıdır. Ama özellikle Kürdistan için bizim dile getirdiğimiz ve gerçekleştirmeye çalıştırdığımız husus şudur;

Kürtler, Türkiye’nin asli kurucu unsurlarından bir olmalıdır ve Kürtçe ikinci resmi dil olmalıdır. Eğitim özellikle Kürdistan’da ana dilde yapılmalıdır.”


“Aslında biz şunu da diyoruz; Kürt sorunundan ziyade Türk sorunu vardır. Türklerin, Kürtleri kabul etmeme sorunu vardır.”


Şu trafik ve açıklamalardan sonra AKP'nin Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz'un İstanbul seçimlerine ilişkin sözlerinden esinlenerek diyoruz ki;
“Oralarda hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oluyor.”

Müyesser Yıldız

Odatv.com
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 18.05.19, 15:59   #2
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 759
Mesajlar: 13,907
Ettiği Teşekkür: 135327
Aldığı Teşekkür: 48372
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Erdoğan'ın "Kürdistan" dediği yerde "kesin bir şeyler oluyor"

Alıntı:

Sayet Diplomasi olsaydi, Kürdistan diye bir devlet olmadigini, Lozan anlasmalarinca, Irak ve Suriyenin Kuzeyinde bir Devlet kurulmaya calisininca, bunun Türkiye Sinirlarinin icine geri verilmesi gerektiginin söz konusu oldugunu bilirdi!.


Vatani bu denli ayristirip bölmeye kalkanlara söz hak´i verilmemesi lazim!.
Alıntı:
“Aslında biz şunu da diyoruz; Kürt sorunundan ziyade Türk sorunu vardır. Türklerin, Kürtleri kabul etmeme sorunu vardır.”
Interesan bir olay!.


100 Seneye varan bir zaman icinde, kendini bu Vatan Evladi olduguna Inandiramamis Unsurlar, Onu Bunu dinleyipte Türkiyeyi Bölüp, Kürdistan kurma pesindeler!.


Bunun hic bir zaman gerceklesmeyecegini bilmeniz lazim!.


Kahpe SAUdiler gibi, Sirtimiza Hanceri vurdurtup, Yahudistan yararina Devlet kurup, oradaki Petrolleri, Cocuk Katili Öcalani destekleyen Amerikan Parlöamentosunun 60%´ini kontrol eden Mosada Firsat vermeyecegiz!.


Dibine Not: Istedigi kadar Yahudiler Üstün Cesaret Madalyasi versinler, bu gerceklesmeyecek!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dediği, erdoğanın, kesin bir şeyler oluyor, kürdistan, yerde


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 09:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.