Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 03.06.19, 15:30   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8967
Mesajlar: 31,206
Ettiği Teşekkür: 105606
Aldığı Teşekkür: 163175
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Yandaş Yandaşı İfşa Edince Kavga Çıktı | Meydan Yanardağ

Yandaş Yandaşı İfşa Edince Kavga Çıktı


ACAİP YAZILAR

Yandaş yandaşı ifşa edince kavga çıktı

Medyanın yüzde 95'i iktidarın daha doğrusu sarayın kontrolünde.
Bir iki gazete ve iki üç televizyon dışındaki medya kuruluşlarında iktidar aleyhine olabilecek hiçbir şeyin yayınlanması mümkün değil.
Bu medyada çalışanların bir bölümü gerçek görüşleri ne olursa olsun bunu kamuoyu önünde dile getirme hakkına sahip değil.

Çünkü buna kalkışan anında kapının önüne konuluyor.
Durum böyle olunca, gerçek fikrini asla ortaya koyamayan ama bu medyada, özellikle de kamuoyu önünde görünen herkesin “yandaş, yalaka, tetikçi” sıfatını hak etmesi kaçınılmaz.
Doğal olarak bu medyada çalışan herkes bunu biliyor.
Bir kısmı ise aslında rahatsız.
Gerçek fikrini asla söyleyemediği halde saray tarafından cezalandırılmayanlar bazı tavır ve davranışlarının arkasına sığınarak “ben tarafsızım, gerektiğinde fikrimi söylerim, kimseden korkmam” türü çıkışlar yapıyorlar.

Aynı sayfada iktidara bir iyi bir kötü gönderme yaparak kendilerini kurtardıklarını sanıyorlar.
Oysa gerçek bu değil ve bunu herkes biliyor.
Kimse kendine bahane aramasın.
Bu medyada çalışan herkes yandaştır.
Değilse çıksın açıklasın, başına geleceği peşinen kabullensin ve “ekmek parası” ucuzluğunun arkasına sığınmasın.
Bu konuda yaşanan son medya kavgası çok ibretlik.
Yandaşların en önde gidenlerinden, parmak salladığı hemen herkesi işinden attıran, saray adına medya raconu kesen Cem Küçük kendini “çok farklı konumda” gören ve herkesin de böyle düşündüğünü sanan Ahmet Hakan'ı bir kalemde harcayıverdi.
Cem Küçük “Bizden” dediği Ahmet Hakan'ın aldığı görevi yerine getiremediğini ve Ekrem İmamoğlu hanesine puan yazdırdığını söyledi.
CNN'deki programın kanal yönetimi tarafından Ekrem İmamoğlu'na zarar vermesi için planlandığını belirten Cem Küçük, buna karşı Ahmet Hakan'ın amatörce davranması nedeniyle ters teptiğini anlattı.

Bu tür hataların AKP'ye seçim kaybettireceğini itiraf eden Cem Küçük “İmamoğlu cephesinde çözülme olmaması halinde seçimi kazanmamız mümkün değil” diye yazdı.

Ahmet Hakan ise kendine biçilen rolün ifşa edilmesine müthiş tepki gösterdi.
“Ben” dedi “Sizin taraftan değilim.”
“Şaklaban” sıfatını kullandığı Cem Küçük'ün tetikçilik yaptığını, herkese hakaret ettiğini, operasyon çektiğini ileri süren Ahmet Hakan kendi köşesinde yazdığı yazı ile “Aşağılık tetikçiye sesleniyorum, ben hayatımın hiçbir döneminde senin gibi Fetö'cülük yapmadım, ben senin aşağılık medyandan değilim” cevabını verdi.

Bu yandaşların “tatlı kapışması” sayesinde biz de gerçekleri öğreniyoruz, bu işin iyi tarafı tabii.
Ama Ahmet Hakan için sanıyorum artık tehlike çanları çalıyor olabilir. Yandaş medyanın ikinci büyük gemisinde kaptanlık yaptığı halde “Ben sizin aşağılık medyanızdan değilim” diyerek bizzat saraya gönderme yaptığının herhalde farkındadır.
Elbette patronları Ahmet Hakan'ı hemen kapı önüne koymaz, muhtemelen 23 Haziran'ı ve sonucunu bekler.
Erdoğan medyasına en ağır hakaretleri savuran Ahmet Hakan'ın da herhalde 23 Haziran'a kadar gözüne uyku girmeyecektir.

KOMİK

Yandaşlar arasında “Laz fıkrası” gibi kavga

Söz Ahmet Hakan'a geldi.
Bu yandaş yazar televizyoncu son günlerde hayli olay oldu.
Cem Küçük'ün gerçeği ifşa etmesinden hemen önce Ahmet Hakan diğer yandaş kanal Habertürk'teki Didem Yılmaz'la kapışmıştı.

Ahmet Hakan, Didem Yılmaz'ın Binali Yıldırım'ı ısrarla İmamoğlu ile kendi programına davet etmesini eleştirerek “Al sen yap bacım” başlıklı bir yazı yazmıştı.
Hakan Didem Arslan için şu ifadeleri kullanmıştı; “Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun yapacakları tartışmanın kendi programında gerçekleşmesi için resmen ve alenen ayılıyor, bayılıyor, ölüyor, bitiyor. Öyle delice istiyor ki bunu… Ekrem Bey'e ayrı yalvarıyor, Binali Bey'e ayrı yalvarıyor. Bununla da yetinmiyor. Böyle bir tartışmayı yönetme ihtimali olan kişilere de fırsatını bulunca bel altı, bel üstü falan dinlemeden… Sallıyor babam sallıyor”
Didem Yılmaz da Twitter hesabından isim vermeden Ahmet Hakan'a göndermede bulunarak “Programıma iki değerli adayı davet etmek işimin gereği. Bu yayını çok istiyorum… BİR SAKINCASI MI VAR?” diye sorduktan sonra Ahmet Hakan'a patronu üzerinden şöyle vurmuştu; “Bel altı vurmam çirkeflik yapmam. Bir örnek verim; tatildeki kanal patronunun ayağına kadar gidip bir sunucuyu kovdurmaya çalışsaydım, bu sadece ekmekle oynamak değil, çirkeflik olurdu. Ben böyle bir kötülük yapmam.”
Sonuca gelelim;

Ekrem İmamoğlu'nun davetine rağmen Binali Yıldırım henüz saraydan izin alamadığı için karşılıklı programa katılamıyor.

Yani iki yandaş televizyoncuyu kapıştırmasına rağmen aslında ortada bir program yok.
Böyle bir program gerçekleşse bile bunun CNN veya Habertürk'te olması kesin değil.
Buna rağmen iki televizyoncu kanlı bıçaklı hale gelmiş durumda.

Bu bana bir Laz fıkrasını hatırlattı.
12 Laz balıkçı tekne ile balık avı için açılmışlar.
Saatler sonra kıyıya yanaştığında bir de ne görsünler, teknenin içi kan deryası, 11 balıkçının cesedi oraya buraya savrulmuş, sadece bir kişi adeta can çekişerek soluyor.
Hemen sormuşlar “Ne oldu böyle?” diye. Yaralı Laz hırıldayarak “Bekledik bekledik tek balık bile takılmadı ağlara. Sıkıntıdan sohbet ederken Temel ağlara define takılmasını diledi, sonra defineyi paylaşamadık böyle oldu” demiş.
Kıyıdakiler “Peki define nerede, ne oldu ona?” diye sorunca kendinden geçmek üzere olan balıkçının ağzından “Yahu mesela demiştik” sözleri dökülmüş.
Bu yandaşların kavgası da buna benzemiyor mu?

ŞAKA GİBİ

CeHape zihniyeti İstanbul'da “Trabzonlu aday” taktiği yapmış

Adamı bakan olunca akıllı uslu sanıyorsunuz.
Ama öyle değil işte.
Ulaştırma ve Altyapı bakanı yapılan Cahit Turhan Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul adayı yapılmasına “dahiyane” bir gerekçe bulmuş.
Turhan'a göre İmamoğlu'nun Trabzonlu olması tamamen bir taktikmiş.
Bakın ne diyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı; “Ekrem İmamoğlu'nun aday gösterilmesi bir taktiktir. Bunları yapanlar ve buna sebep olanlar da yargı karşısına çıkacaktır. Trabzonlular üzerinden bu oyun biliyorsunuz oynanıyor, Trabzonluların İstanbul'daki sayısı fazladır. Bu nedenle rakibimizi de bir Trabzonlu olarak karşımıza çıkardılar, bunlar bir taktik. Bu ülkede işbirlikçilerin hedeflerini, oyunlarını gerçekleştirmek isteyenlere hemşerimiz de olsa buna aldanmayacağız, kardeşimiz de olsa aldanmayacağız.”
Bakanın sözleri aynen böyle.
Allahaşkına bir tane aklı başında kişi bu sözlerin ne anlama geldiğini anlatabilir mi?
Hepsini anladık; İstanbul'da Trabzonlu çok ve CHP bu nedenle bir Trabzonluyu aday gösterdi.
Peki, bunun nesi suç ki, bir hesabı mutlaka sorulacak?
CeHaPe zinhniyeti AKP'nin kimyasını iyice bozdu anlaşılan.

ÇOK GÜLDÜM
İki pazar fıkrası

Bu hafta Yıldırım Tuna'dan gelen iki fıkrayı sunuyorum;

Avukattan Bağış

Kilise yönetimi, kasabanın en başarılı ve zengin avukatının şimdiye kadar kiliselerine hiç bağışta bulunmadığını fark etmiş ve adamı ziyarete gitmişler.
“Araştırmalarımız gösteriyor ki yıllık geliriniz en az 800 bin dolar, ama bunca yıl kilisemize tek bir kuruş bile bağışlamamışsınız..!”
Avukat bir müddet düşündükten sonra arkasına yaslanıp “Şunları da araştırdınız mı?” demiş, “Annemin yıllarca süren bir hastalıktan sonra ölmek üzere olduğunu ve hastane faturalarının onun gelirinin kat ve kat aştığını?”
Rahipler aşırmışlar tabii, “Şeyy.. Hayır..” diye kekelemişler.
“Veya ağabeyimin kör ve tekerlekli sandalyeye mahkum olduğunu ve gelirinin hiç olmadığını?..”
Kilise heyeti mahcup ve üzgün bir şekilde birbirine bakışmış.
“Kız kardeşimin kocasının trafik kazasında öldüğünü.”
Avukatın ses tonu sertleşmeye başlamış “Ve arkasında beş kuruşu olmayan 3 çocuk bıraktığını” derken.
“Hayır.. Hayır.. Bilmiyorduk..”
Avukat hırsla ayağa kalkıp bağırmış; “Öyleyse, bunlara yani kendi aileme bile bir gram hayrı dokunmayan, 5 kuruş bile vermeyip kayıtsız kalan ben, size neden kalkıp da bağışta bulunayım ki? Ha?..”

Partide

Delikanlı partide gözüne kestirdiği kıza yakınlaşabilmek için dansa kaldırmış, heyecandan titreyen bacakları ile geriye büktüğü belinin etrafında ha bire dönüp sağa sola anlamsızca yalpalarken “Çok özür dilerim, daha önce hiç bu kadar kötü dans etmemiştim!” demiş utanarak.
“Hadi ya?” diye cevap vermiş kız şaşırarak, “Daha önce dans ettiniz demek?”
Sözcü
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.06.19, 00:17   #2
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 933
Mesajlar: 7,383
Ettiği Teşekkür: 18562
Aldığı Teşekkür: 26194
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yandaş Yandaşı İfşa Edince Kavga Çıktı | Meydan Yanardağ

Yesinler birbirlerini.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.06.19, 00:59   #3
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 140
Mesajlar: 5,205
Ettiği Teşekkür: 17411
Aldığı Teşekkür: 25215
Rep Derecesi : Tntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Yandaş Yandaşı İfşa Edince Kavga Çıktı | Meydan Yanardağ

Bu tip adamları gördükçe aklıma Braveheart filminde Wallace’ın İngiliz prensese “herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz” dediği sahne aklıma gelir.
CEPTEN GÖNDERİLDİ
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.06.19, 01:34   #4
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 140
Mesajlar: 5,205
Ettiği Teşekkür: 17411
Aldığı Teşekkür: 25215
Rep Derecesi : Tntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yandaş Yandaşı İfşa Edince Kavga Çıktı | Meydan Yanardağ

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tntcool Mesajı göster
Bu tip adamları gördükçe aklıma Braveheart filminde Wallace’ın İngiliz prensese “herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz” dediği sahne aklıma gelir.
CEPTEN GÖNDERİLDİ


Bu arada yukarıdaki cümlemde iki defa ‘aklıma’ kelimesini kullanmışım. Özür...


CEPTEN GÖNDERİLDİ
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.06.19, 23:49   #5
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 933
Mesajlar: 7,383
Ettiği Teşekkür: 18562
Aldığı Teşekkür: 26194
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yandaş Yandaşı İfşa Edince Kavga Çıktı | Meydan Yanardağ

Batacaklar batmasına da @Aristo, Amerika Davutoğlu'nun yeni partisiyle Tayyip'siz bir AKP'ye hazırlıyor gibime geliyor Türkiye'yi.
Bu yeni parti beni çok huylandırıyor, AKP'nin tam da çöküşünün başladığı, CHP'nin yıldızının parladığı şu günlerde CHP'ye istemeden de olsa oy verecek AKP seçmenini CHP'den çalacak AKP'ye alternatif bir Amerikan projesi gibi görünüyor.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.06.19, 00:19   #6
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 933
Mesajlar: 7,383
Ettiği Teşekkür: 18562
Aldığı Teşekkür: 26194
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yandaş Yandaşı İfşa Edince Kavga Çıktı | Meydan Yanardağ__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çıktı, edince, kavga, meydan, yanardağ, yandaş, yandaşı, İfşa


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 00:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.