Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 16.09.19, 16:52   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8759
Mesajlar: 30,612
Ettiği Teşekkür: 104536
Aldığı Teşekkür: 161327
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Erdoğan’ın Diploması İncelemeye Alındı! | Can Ataklı

Erdoğan’ın Diploması İncelemeye Alındı!


Korkusuz yazarı ve Tele1 Gün Başlıyor programının sunucusu Gazeteci Can Ataklı, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tartışılan üniversite diplomasının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) tarafından incelemeye alındığını duyurdu.

Ataklı’nın “Lüks ve israfta plaka oyunu” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

Diploma konusu sessiz sedasız AİHM gündeminde

AKP Genel Başkanı’nın üniversite diplomasının olup olmadığı yıllardır tartışılıyor.
Her ne kadar ortaya birtakım diploma veya mezuniyet belgesi benzeri belgeler konuyorsa da bu konuyu dikkatle izleyenler asla tatmin olmuyor.
İşte bu konuda tatmin olmayanlar, işi artık Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşıdılar.

Mahkeme, konuyu ele almaya karar verdi.
Şu anda gelen şikâyetler ve belgeler, raportörler tarafından inceleniyor.

Konuyu mahkemeye taşıyanlardan Evrensel Yol Partisi Genel Başkanı Metin Güler, bugün mahkemenin raportörleriyle görüşerek belgeleri sözlü olarak da anlatacak.

Metin Güler, bu görüşmeden sonra Strasburg’daki mahkeme önünden saat 15.30’dan itibaren canlı yayın yapacaklarını, isteyenlerin bu yayını Facebook üzerinden izleyebileceğini bildirdi.

Diploma konusunu AİHM’ye götürenlerin kimler olduğunu merak edenler için size de aktarayım;

Kendi adına Konya eski CHP milletvekili Atilla Kart. Evrensel Yol Partisi adına ve kendi adına Metin Güler.
Kendi adına Oğuz Tolga
Parti olarak Milli Mücadele Partisi. Parti olarak Halkın Kurtuluş Partisi.

kaynak

Haberin tamamı:

Lüks ve israfta plaka oyunu

MERAK ETTİĞİM ŞEYLER

Lüks ve israfta plaka oyunu

Gün geçmiyor ki bir kamu kuruluşundan “lüks araç” veya “israf” haberi gelmesin. Seçilerek ya da atanarak iş başına gelenlerin çoğunun böyle bir merakı var.
Muhtemelen kendi özel yaşamlarında asla ulaşamayacakları bazı lüks mallara bu tür görevlere geldiklerinde kavuştukları için olacak, bu saltanata bir türlü ‘Dur' denilemiyor.

Her ne kadar bu konuda son zamanlarda çok sayıda haber yayınlanıyorsa da aslında bu lüks ve israfta bana göre gram azalma yok. Ama size ilginç bir ayrıntıyı yazayım, eğer beğenmedikleri “eski Türkiye'de” olsak, ya bu kadar lüks ve israf olamazdı ya da bu ihtişam öyle bir göze batardı ki, muhtemelen en munis insanlar bile şiddetli tepki gösterirdi. Yeni Türkiye'de araçlar üzerinden sağlanan bu lüks ve israf nasıl yapılıyor biliyor musunuz?
Plaka oyunuyla. Eskiden kamu araçlarının hepsi plakalarından tanınırdı. Ayrıca kim olursa olsun kullanılan makam araçlarının kapısında “Resmi hizmete mahsustur” yazılırdı.

Cinlik burada işte.
Eskiden, -şimdi de geçerli aslında- kamu araçlarının plakaları siyah üzerine beyaz yazılıydı.
Önce Güneydoğu Bölgesi'nde teröre karşı önlem olarak kamu araçlarını belli eden bu plakalar kaldırıldı, araçların kapılarındaki “resmi hizmete mahsustur” yazıları silindi. Bu giderek Türkiye'nin her yanında “güya” terör örgütlerinin hedefi konumundaki bazı kamu görevlilerinin araçlarında da uygulanmaya başlandı. Ama resmi plakaların kalkmasında asıl önemli etken, satın alma yerine kiralama yoluna gidilmesi oldu. Eskiden kamu kurumları, Devlet Malzeme Ofisi'nden araç talep ederdi. Bir heyet talebi inceler ve yerinde bulursa araç tahsis ederdi.

Bu araçların nasıl kullanılacağı, kimin hangi koşullarda binebileceği, kimlerin asla bu araçlardan yararlanamayacağı kanunla belirlenirdi. Bu araçların plakaları da ayrı olduğu için vatandaş her an bu araçların hangi amaçla ve kimler tarafından kullanıldığını görebilirdi. Oysa artık kamu araçlarında özel değil, sivil plaka kullanılıyor.

Hatta öyle ki “kırmızı plaka” kullanması gereken bakanların da neredeyse hiçbiri bu plakayı takmıyor. Böylelikle hizmet araçları da, lüks sınıftaki makam araçları da sivil plaka taktığı için hangi aracın kamu hangisinin özel araç olduğu anlaşılmıyor. Atanmış veya seçilmiş kamu görevlileri de “kiralama” adı altında bu araçları diledikleri gibi kullanıyor. Kimi karısını markete devletin kiraladığı araçla gönderirken, kimi de çocuğunun okul servisi haline getiriyor aracını. Kiralama yöntemiyle kişilerin altına araç verilmesi o kadar yaygınlaştı ki, onca dedikodu ve habere rağmen, bu saltanat asla sona ermiyor.
Ayrıca iktidarın “İtibardan tasarruf olmaz” mantığı yüzünden, vatandaşın önemli bir bölümü de eğer israfı yapan kendi görüşündense bunu görmezden geliyor. Sadece İstanbul Belediyesi'nde ortaya çıkan kiralık araç saltanatının yıllık faturasının ulaştığı milyonları biliyorsunuz. Bir de sadece bir kişinin oradan oraya giderken arkasından sürüklediği sayısız lüks aracın maliyetini düşünün.

SORDUM ÖĞRENDİM

Trafikte 18 farklı plaka var

Trafik ve taşıtlarla ilgili kanunlarda, her aracın plakası, kullanış amacına göre farklı olarak belirlenmiş. Belki herkes çok dikkat etmemiş olabilir ama 18 farklı plaka kullanılıyor.
1- Özel araç: Beyaz zemin üzerine siyah harf ver rakamlar. 2- Resmi hizmet araçları: Siyah zemin üzerine beyaz harf ve rakamlar. 3- Özel kişi: Unvan veya tam isim gibi özel olarak seçilen harf grupları bulunur, beyaz zemin üzerine siyah yazılır, özel grubun rengi kırmızıdır. 4- Bedensel engelli sürücü: Özel araç plakasına benzer, farklı olarak engelli simgesi içerir. 5- Cumhurbaşkanı makam aracı: Kırmızı zemin üzerine sarı devlet forsu bulunur. 6- Meclis araçları: Kırmızı zemin üzerine sarı rakamlar. 7- Büyükelçilik kordiplomatik görevli araçları: Beyaz zemin üzerine yeşil harf (CC) ve rakamlar. 8- Büyükelçilik resmi görevli araçları: Yeşil zemin üzerine beyaz harf (CD) ve rakamlardan oluşur. 9- Cumhurbaşkanlığı üst düzey yöneticileri: Kırmızı zemin üzerine sarı renkle CB kodu ve rakamlar. 10- Diplomatik statüsü olmayan yabancı görevli araçları: Beyaz zemin üzerine mavi harf ve rakamlar. 11- Emniyet plakaları: Mavi zemin üzerine beyaz rakamlar. 12- Geçici gümrük araçları: Yeşil zemin üzerine kırmızı harf ve rakamlar. 13- Geçici plaka: Sarı zemin üzerine siyah G harfi ve rakamlar. 14- Geçici tecrübe plakası: Sarı zemin üzerine siyah T harfi ve rakamlar. 15- Vali: Kırmızı zemin üzerine sarı harflerle il kodu ve 0001 kodundan oluşur. 16- Rektörler, emniyet müdürleri ve kaymakam araçları: Beyaz zemin üzerine kırmızı harf ve rakamlar. 17- Meclis başkanvekili ve komisyon başkanları: Kırmızı zemin üzerine sarı renkle TBMM kodu ve rakamlar. 18- Özel kurum araç plakası: Şirket ismini veya unvanını belirten harf grupları bulunur, beyaz zemin üzerine siyah yazılır, özel grubun rengi mavidir.
FIKRA GİBİ

Şerefsiz adamın savunmasına bakın

Bursa'da eskiden müezzinlik yapan Yakup Ç. adlı biri, girdiği mağazanın soyunma kabininden, diğer kabindeki bir kadını soyunup giyinirken cep telefonu ile filme aldığı gerekçesiyle mahkemeye çıkarılmış. Bursa 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi, bu kişi hakkında “cinsel taciz ve özel hayata ihlal” suçlarından 3 yıldan 9 yıla kadar hapis cezası istiyormuş. Yakup Ç., bakın kendisini nasıl savunmuş; ‘'Olay günü alış-veriş yapmak için AVM'ye gitmiştik. Kıyafetlerimi denemek için kabinlerden birine girdim. Kabinde kıyafetleri denerken, çok samimi olduğum arkadaşımın sesini duyar gibi oldum. Ona şaka yapmak için telefonu çıkararak, yan taraftaki kabinde arkadaşım bulunduğunu düşünerek, video ve fotoğraf çekmeye başladım. Ne kadar çektiğimi ve kayıt ettiğimi hatırlamıyorum. Orada bir kadın olduğunu bilmiyorum. Kadın, çığlık atmaya başlayınca arkadaşım olmadığını anladım. Daha sonra mağazadan ve AVM'den ayrıldım. Güvenlikçiler beni durdurdu. Gözaltına alındım. Olaydan sonra ben ve ailem mağdur olduk. Mesleğimden uzaklaştırıldım. Kadından sürekli özür diledim. Beni affetmelerini istiyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatımı istiyorum.” Ayrıca adamın cep telefonunda benzer başka video ve fotoğraflar da varmış. Demek ki bu adam sürekli çok sevdiği bir arkadaşının sesini duyuyor ve anında basıyor telefonun video butonuna. Tam fıkra gibi ama aslında komik değil. Şerefsize bakar mısınız, yan kabinde çok yakın bir arkadaşının sesini duymuş gibi olmuş da, şaka yapmak istemiş de, ama iş ortaya çıkınca ailecek mağdur olmuşlar da… Hey Allah'ım sen bize sabır nasip eyle.

NOT: Başlık, biliyorum hakaret içeriyor. Ama yasa gereği böyle ********lik yapan birinin adı yazılamıyor. O halde benim yazdığım “********” tanımı da “ortaya karışık” gibi bir şey oluyor. Üstüne alınan alınsın bana ne?

DİKKATİMİ ÇEKEN ŞEYLER
Diploma konusu sessiz sedasız AİHM gündeminde

AKP Genel Başkanı'nın üniversite diplomasının olup olmadığı yıllardır tartışılıyor.
Her ne kadar ortaya birtakım diploma veya mezuniyet belgesi benzeri belgeler konuyorsa da bu konuyu dikkatle izleyenler asla tatmin olmuyor.
İşte bu konuda tatmin olmayanlar, işi artık Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşıdılar.
Mahkeme, konuyu ele almaya karar verdi.
Şu anda gelen şikâyetler ve belgeler, raportörler tarafından inceleniyor.

Konuyu mahkemeye taşıyanlardan Evrensel Yol Partisi Genel Başkanı Metin Güler, bugün mahkemenin raportörleriyle görüşerek belgeleri sözlü olarak da anlatacak.

Metin Güler, bu görüşmeden sonra Strasburg'daki mahkeme önünden saat 15.30'dan itibaren canlı yayın yapacaklarını, isteyenlerin bu yayını Facebook üzerinden izleyebileceğini bildirdi.

Diploma konusunu AİHM'ye götürenlerin kimler olduğunu merak edenler için size de aktarayım;

Kendi adına Konya eski CHP milletvekili Atilla Kart. Evrensel Yol Partisi adına ve kendi adına Metin Güler.
Kendi adına Oğuz Tolga
Parti olarak Milli Mücadele Partisi. Parti olarak Halkın Kurtuluş Partisi.

BUNU YAZMAK GEREK

Kendi çıkardıkları kanuna bile uymuyorlar

Kamu kuruluşlarında elbette lüks makam aracı da, önemli görevliler için binek aracı da, hizmet aracı da kullanılacaktır.
Ancak bu hizmetlerin masrafı, kamu tarafından yapıldığı için kanunlar hazırlanırken adeta kılı kırk yarılmıştır.

Hele bugünkü iktidarın “Çok kötüydü” algısı yaratmaya çabaladığı “eski Türkiye'de” bu konu çok hassastı.
Gerçekten kimse makam aracını özel işinde kullanmaya cesaret edemezdi. Eden olursa da anında gazetelerin diline düşer ve yaptığına yapacağına pişman edilirdi.

AKP iktidarı da her konuda olduğu gibi, bu konuda da “özde” değil hep “sözde” davranma alışkanlığını sürdürdü.
Örneğin 23 Ocak 2008 tarihinde, 237 sayılı Taşıt Kanunu'nun 16'ncı maddesi 5728 Sayılı Kanun'un 285'inci maddesiyle değiştirilmiş ve aynen şöyle olmuştu:

“Bu kanunun şümulüne giren taşıtları her ne suretle olursa olsun, tahsis olunduğu işin gayrisinde veya şahsi hususlarda kullananlar veya kullanılmasına müsaade edenler veya kanunda yazılı olduğu şekilde kullanılmış gibi gösterenler veya kanunen bir makama ve işe tahsis olunmadığı halde hakikati tağyir ile bu taşıtlardan istifade eden ve ettirenler, bunların gidiş gelişine müsaade edenler veya kanuna aykırı olarak numara ve plaka verenlerle kullananlar veya kullanılmaya elverişli olduğu halde ekonomik ömrünü doldurduğu bahanesiyle yenileyen veya yeniletenler veya bu hususlar için masraf tahakkuk evrakını hazırlayan veya tasdik veya bunlara ait ita emirlerini vize edenler hakkında bir seneye kadar hapis cezasına hükmolunur. Bu yüzden hasıl olan masraf ve zararlar genel hükümlere göre tazmin ettirilir. Tekerrürü halinde verilecek hapis cezası iki aydan az olamaz.”

Ne kadar ince düşünülmüş değil mi?
Peki, uygulanıyor mu?
Ortada, “resmi hizmet için kullanıldığı” siyah üzerine beyaz plakası olan araç yok ki anlayalım.

Kaynak

__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.09.19, 20:50   #2
Yasaklı Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 288
Mesajlar: 593
Ettiği Teşekkür: 827
Aldığı Teşekkür: 1800
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Erdoğan’ın Diploması İncelemeye Alındı! | Can Ataklı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Peki CHP ne yapıyor bu konuda? Hiç bir şey!

Bu diploma konusunda diplomayı hukuka taşıyan bir gazeteci-yazar bir kaç ay önce elinde belgelerle CHP yöneticilerinden Özgür Özel ile görüşüp konuyu gündemde tutmalarını ve hukuka taşımalarını rica ediyor.

Özgür Özel' in cevabı ise çöyle: ''Erdoğan' ın diploması konusu CHP' nin gündeminde yok!''
CHP'liler Erdoğan'a tazminat vere vere yılkı atına döndüler, korkudan her konuya giremiyorlar.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 20.09.19, 20:52   #3
Yasaklı Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 288
Mesajlar: 593
Ettiği Teşekkür: 827
Aldığı Teşekkür: 1800
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Erdoğan’ın Diploması İncelemeye Alındı! | Can Ataklı
1981'de Üniversiteden mezun oldu.1988'de ehliyet için lise diploması ile müracaat etti

Erdoğan’ın diploması ile ilgili olarak uzun bir süredir gündemde olan ama cevaplanmayan sorularla ilgili olarak Marmara Ünivesitesi açıklama yaptı. Marmara Üniversitesi açıklamada “Sayın Cumhurbaşkanımızın lisans düzeyinde ‘dört yıl’ eğitim veren ‘Ticarî Bilimler Fakültesi’nden mezun olduğu sabittir.” dedi.

Peki Erdoğan’ın diploması ile ilgili şüphelerin kaynağı neler? İşte Erdoğan’ın diploması ile ilgili iddialar ve kafaları karıştıran gerçekler… 1988’DE EHLİYET ALDI! Peki Erdoğan’ın diploması mademki gerçekten vardı. Neden 1981’de Aldığını iddea ettiği diploma ile değilde lisede aldığı diploma ile Ehliyet için Emniyet Müdürlüğüne Başvuruda bulundu?


DİPLOMA SAHTE ÇÜNK܅ Ümit Zileli 3 Haziran’da kalame aldığı köşe yazında Tayip Erdoğan’ın diploması ile ilgili şüphelere değindi ve Erdoğan’ın mezun olduğu söylenen yüksek okuldaki başka bir bölümden mezun olan Mustafa Temel’in Erdoğan’ın diplomasının sahte olmasının nedenlerini sıraladığı listesini okuyucularıyla paylaştı: – Yüksek Okul Geçici Çıkış Belgesinde “GEÇİCİ ÇIKIŞ BELGESİ” yazar, “MEZUNİYET BELGESİ” değil.

Bir not: Bunu okuyunca dönüşümde benim okuldan aldığım belgeye baktım, “Geçici Çıkış Belgesi” yazıyordu!.. – RTE’nin sahte belgesinde “YUKARIDA FOTOĞRAFI ONAYLANMIŞ BULUNAN” diye yazıyor. Ama yukarıda fotoğraf yok. Bu bir sahteliktir.

– RTE’nin Yüksek Okul Çıkış belgesinde iki tane belge numarası vardır. 440 ve 677. Bu yasal değildir. Bir belgeye tek numara verilir. Bu da sahteciliktir.

– 1980’li yıllarda Yüksek Okulları Müdürlükler yönetirdi. DEKAN değil. Bu da yasal değil. Benim yüksek okul belgem örnektir. RTE’nin Yüksek Okul Diploması, sahtecilikle hazırlanmıştır, yok hükmündedir. Ağır ve incitici değil mi?.. Ama son iki madde olayı iyice vahim hale getiriyor:

– RTE’nin bu sahteciliği kendi ıslak el imzası ile onaylaması, sahteciliği bilerek ve isteyerek yaptığının kanıtıdır. – RTE’nin “Yüksek Okul Mezuniyet Belgesi” Microsoft’un 2005 yılında piyasaya çıkardığı “CALİBRİ FONT” ya da 2008’de ortaya çıkan yazı türü “MALGİN GOTIC FONT” ile düzenlenmiştir. Bu açıkça resmi belgede sahteciliktir. Çünkü Erdoğan’ın 1981’de aldığını iddia ettiği İktisat Yüksek Okul Mezuniyet belgesi olan 1980-81’de böyle bir yazı türü yoktu!..

CUMHURBAŞKANI SEÇİLMESİ MÜMKÜN OLMAYAN.

Can Ataklı 30 Mayıs’ta yayımlanan köşe yazısında Tayyip Erdoğan’ın “şüpheli” diplomasının gündeme geldiği bir davada sanığın savunması ve Erdoğan’ın avukatlarının cevabını köşesine taşıdı: “Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan bir kişi savunmasında Erdoğan’ın üniversite diploması olmadığını belirterek “Cumhurbaşkanı seçilmesi mümkün olmayan birine hakaret etmem de mümkün olmaz” deyince, sarayın avukatları mecburen mahkemeye diploma ile ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı.

Ancak avukatlar diploma koymak yerine garip bir yorum yapınca kafalar iyice karıştı. Saray avukatı savunma sırasında “Cumhurbaşkanı’na yönelik mezuniyeti ile ilgili çirkin yaklaşımları reddediyorum. 2547 sayılı kanunun 3’üncü maddesinde hüküm vardır. Buna göre yüksek öğretim tanımı orada yapılmıştır. Yüksek öğretim milli eğitim sistemi içerisinde, orta öğretime dayalı en az 4 yarı yılı kapsayan her kademedeki eğitim öğretimin tümüdür. Dolayısıyla cumhurbaşkanının ne anayasa ne de siyasal olarak meşruiyeti ile ilgili zerre tartışma söz konusu değildir” dedi. Bu savunma Erdoğan’ın 4 yıllık değil iki yıllık bir yüksek eğitim programını bitirdiği yönünde kuşkuların artmasına neden oldu. Eğer Erdoğan anayasada belirtildiği gibi 4 yıllık değil daha az sürede bitirilen bir yüksek öğrenim programı aldıysa cumhurbaşkanı seçilmesi için yeterlilik aşamasını geçirmemiş oluyor. Bu da cumhurbaşkanı seçilmesinin mümkün olmadığı anlamına geliyor.”

“ERDOĞAN’IN DİPLOMASI VAR MI?” CHP’li Barış Yarkadaş kamuoyunda günlerdir tartışılan diploma skandalını TBMM’ye taşıdı ve Meclis’e verdiği soru önergesinde Erdoğan’ın diploması ile ilgili kritik sorular yöneltti: “Recep Tayyip Erdoğan ülkemizde; hangi üniversitede öğrenim görmüş ve ne zaman mezun olmuştur? Erdoğan’ın öğrenim gördüğü bölümün adı nedir ve bölüm kaç yıllıktır?”

“ERDOĞAN’IN CUMHURBAŞKANLIĞI DÜŞÜRÜLSÜN” TALEBİ! Erdoğan’ın diplomasının sahte olduğunu savunan HKP, YSK’ya 28 Eylül 2015’te başvurdu.Halkın Kurtuluşu Partisi (HKP), Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurarak, Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının sahte olduğu gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığının düşürülmesini istedi. Halkın Kurtuluş Partisi adına avukatları tarafından YSK’ya verilen dilekçede, Erdoğan’ın seçilme yeterliliğine sahip olmadığının Cumhurbaşkanı seçimleri öncesinde de dile getirildiği, MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu’nun, sahte diploma iddialarına Erdoğan tarafından yanıt verilmediği hatırlatıldı.

Halaçoğlu’nun iddialarından sonra Marmara Üniversitesi’nce basına servis edilen diplomada da Rektör ve Dekan imzasının olmadığı belirtilen dilekçede, son olarak yazar Ergün Poyraz’ın Erdoğan’a ait diploma aslını yayınladığı kaydedildi. Dilekçede, Poyraz’ın yayınladığı diploma ile daha önce Halaçoğlu ve Marmara Üniversitesi tarafından servis edilen diplomalar arasında çıplak gözle görülebilen ciddi bir fark olduğu belirtilerek, her ikisinin de sahte olduğu öne sürüldü.

Her iki durumda da, Erdoğan’ın mezun olduğu yılda, üniversitenin henüz kurulmamış olduğunun kesin olduğu belirtilen dilekçede, Anayasal ve yasal düzenlemelere göre Cumhurbaşkanı seçilmek için 4 yıllık üniversite eğitimi alınmasının şart olduğu ancak söz konusu ”Sahte” diplomaların’, Erdoğan’ın seçilme yeterliliğine sahip olmadığını gösterdiği öne sürüldü.

Dilekçede, Erdoğan’ın YSK’ya sunduğu diplomanın sahteliğinin Ergün Poyraz tarafından yayınlanan Noter Onaylı diploma ile kanıtlandığı öne sürülerek, “bu nedenle seçilme yeterliliği olmayan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığının düşürülmesi ve hakkında ‘resmi belgede sahtecilik’ suçundan hakkında suçundan suç duyurusunda bulunulması” istendi.

“BENİ NEDEN MAHKEMEYE VERMEDİN?” Can Ataklı, Tayyip Erdoğan’ın diploması ile ilgili saray’ın sessizliğine değindiği 21 Nisan 2016 tarihli yazısında Erdoğan’ın diplmasının sahte olduğunu belirten MHP’li Halacoğlu’nun iddialarına yer verdi: Halacoğlu 2015 Haziran ayında bir gazeteye verdiği demeçte “Ben, Cumhurbaşkanına diploman sahte diyorum beni mahkeme vermiyor. Normal başka bir şey olsaydı çoktan verirdi” diyor.

MHP’li Halacoğlu kendilerine gösterilen diplomanın garip olduğunu da belirterek şunları söylemiş; “Diyorum ki; 1981 yılında mezuniyet belgesi almışsın, mezuniyet belgende ne resim var, ne gizli damga var, soğuk damga var. Dekanın da mührü yok. İmza var, mühür yok. Kazıntı ve silinti yoktur diyor diğerlerinde resim var, soğuk damga var. Seninkinde niye öyle değil? Oraya not düşülmüş, ‘elden aldım’ diye. Mezuniyet belgenin sonrasında kurulmuş bir üniversiteden nasıl mezun olabilirsin? Marmara Üniversitesi’nin diplomasını nasıl alırsın diye soruyorum ve İşletme mezunu olarak nitelendiriliyor. Halbuki İşletme ile alakası yok. Aksaray’da Maliye Meslek Yüksek Okulu mezunu, eğer mezunsa?”

TAYYİP’İN DİPLOMASINDA BİR ŞEY EKSİK! MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Erdoğan’ın 4 yıllık üniversite mezunu olduğunu söyleyen Marmara Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Zafer Gül’e Twitter hesabından paylaştığı geçici mezuniyet belgesi ve diploma ile yanıt verdi. MHP’li Halaçoğlu, Erdoğan’a ait olduğu ifade edilen diplomayı paylaşarak “Bu diploma eksik olan imzalar.

Üniversite 1982 temmuzda kuruldu. Mezuniyet 1981.” dedi. Halaçoğlu’nun paylaştığı diplomada Erdoğan’ın mezuniyet tarihi 1981 yılı olduğu görülüyor.


halkmedia

1981'DE ÜNİVERSİTEDEN MEZUN OLDU. 1988'DE EHLİYET İÇİN LİSE DİPLOMASI İLE MÜRACAAT ETTİ! - Anadolu ve Rumeli Medya
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
alındı, ataklı, diploması, erdoğan’ın, incelemeye, İncelemeye


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 07:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.