Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 10.10.19, 22:49   #1
Yasaklı Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 288
Mesajlar: 593
Ettiği Teşekkür: 827
Aldığı Teşekkür: 1800
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Kuzey Suriyeyi işgal altına almalıyız

Kuzey Suriyeyi işgal altına almalıyızRahmetli MHP Genel Başkanı Alpaslan TÜRKEŞ Star Televizyonuna çıkıp Kuzey Irak’ı işgal altına almamız gerektiğini söylemiş ve zamanın hükümetine bu yönde tam destek vermişti.

Böyle bir eylemin macera olacağını, Kuzey Irak’ın bizim için bataklık haline geleceğini dillendiren çeşitli çevreler yaylım ateşine geçmişlerdi.

Bu yüzden zamanın Genelkurmay Başkanı görevinden ayrıldı. Türkiye kendi insiyatifi ile bir adım atmadan bekledi. Köprülerin altından çok sular aktı. Kuzey Irak bize bataklık olmadı ama ülkemiz bataklığa çevrilmeye başlandı. Bölge de üslenen terör örgütü yıllarca sınırı geçip canımızı yaktı. Kuzey Irak’ta kurulan özerk yönetim palazlandı ve bize posta koymaya bile başladı. Ayrıca Türkiye’de ki ayrılıkçı fikirlere ilham kaynağı haline geldi.

Peki Kuzey Irak’a girseydik ne olurdu? Peşmergelerin silahlı bir güç haline gelmesi engellenirdi. Terör örgütünün Kuzey Irak’ı kendisine üs haline getirmesine imkan verilmemiş olurdu. Türkmenlere, o zaman bizi destekleyen bazı Kürt aşiretlerine ve Türkiye taraftarı olarak bilinen yine bazı Arap aşiretlerine silah verilerek kukla Barzani devletçiği engellenmiş olurdu.

Rahmetli Başbuğ yine haklı çıktı. Ama onun haklı fikirlerini uygulayacak irade Türkiye’de olmadığı için başımıza gelmeyen kalmadı.

**

Şimdi Suriye’ye karşı bir askeri harekat gündemde. Benzer bir durum ile karşı karşıyayız. Eğer Suriye’de şimdikinden daha denetimsiz bir durum oluşursa bizi bekleyen bazı tehlikeler yine kapıdadır.

· Bu durumda Kamışlı’dan Hatay ili sınırlarımıza kadar bir Kürt oluşumu tezgahlanacaktır.

· Bu oluşum Kürtlerin arasında yaşayan Türkmen kardeşlerimizi hedef alacak ve biz etkisiz eleman haline geleceğiz. Türkmenlerin halini bile kahrolarak seyretmek mecburiyetinde kalacağız.

· ESO militanları şu anda bile Güneydoğu vilayetlerimizde huzursuzluk vesilesi olmaktadırlar. O zaman daha vahim bir tehlike haline geleceklerdir.

· Ayrıca şimdi kimsenin dikkate almadığı başka ve bizim için daha hayati tehditte ortaya çıkacaktır. Suriye’de Türkiye ve Türklere karşı yıllardır kin ve nefretlerini içlerinde yaşatan Ermeniler de ortaya çıkacak, koalisyon güçlerinin onları silahlandırması sürpriz olmayacaktır. Suriye’de değişik kaynaklara göre farklı sayılarda ama en az 500.000 Ermeni yaşamaktadırlar. Bunlar eline silah aldıklarında ilk olarak Türkmenlere ve Türkiye’nin her türlü çıkarına karşı konumlanacaklardır.

· Suriye’nin batısı yani Akdeniz sahilinde Nuseyri Araplar çoğunluktadır. Bunlarda Ensariye denilen Lazkiye merkezli bu bölge de egemenlik kurduklarında Hatay ilimizde ki Nuseyri vatandaşlarımız nezdinde Barzani rolü oynayabileceklerdir.

· Eğer saldırıya Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan destek verirse vay halimize… Türkiye’nin güneyi bizim için tam anlamı ile kabul edilemez şartlara haiz olacaktır.

Bahsettiğimiz sebeplerin ışığında bir hamle yapmanın gerekli olduğu kanaatindeyiz.

Bize göre Türkiye’nin bir an evvel Kuzey Suriye’yi işgal altına alması gerekmektedir.

Hükümetimizin uygulamalarından hareketle böyle bir hamle beklemiyoruz. Ancak bu vaziyet alışın ve ön alışın bize bazı faydalar sağlayacağı da ortadadır.

· Kuzey Suriye Kürtleri kontrol altına alınmış olacaktır.

· Böyle bir durumda Türkmenler emniyet altına alınacak hatta Halep ile Kilis ve Yayladağı üçgeni arasında Türkmen kontrolünde bir bölge oluşturulabilecektir.

· ESO’nun hareket alanı daralacak, daha güneye kayması sağlanacak ve güney illerimizin asayişi sağlanmış olacaktır.

· Ermenilerin silahlandırılması engellenmiş olacak daha güneyde silahlanabilecek olan Ermeniler bize karşı birinci tehdit olmaktan uzaklaşacaklardır.

· Nuseyrilerin bölgesi ile Yayladağı ilçesi arasında yaşayan Türkmenlerin bölgeyi kontrol etmesi sağlanacağı için Nuseyriler ile Hatay arasına Türkmenler girmiş olacaklardır.

· Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan’ın yapacakları hamlelerin anlamı kalmayacaktır. *

Türkiye’nin bu hamlesinin batılı güçler ve İsrail’in işine gelmeyeceği açıktır. Hemen macera aranmaması gibi kaygılar yine dile getirilecektir. Aksi halde zaten daha fazla macera filmi seyredeceğimiz için korkunun ecele faydası olmadığını düşünüyor ve Türkiye’nin Kuzey Suriye’yi Yayladağı ilçemizin hemen güneyinden başlayıp Irak sınırına kadar fazla derin olmayan ama fazla da sığ olamayan bir hat üzerinden işgal altına alması gerektiğini teklif ediyoruz.

Halil Konuşkan

''KUZEY SURİYE

**

Suriye'nin ve Irak'ın toprak bütünlüğü kalmamıştır. Amerika ve Rusya tarafından Suriye ve Irak parçalanmıştır, parçalanan Suriye ve Irak'ın kuzeyine PKK yerleşmiştir.

Bu durum Türkiye için büyük bir tehdit unsurudur, bu nedenla Türkiyenin Suriye ve Irak'ın kuzeyini işgal etmesi "Meşru müdafa" kapsamındadır.

Erdoğan (Gecikmiş bir karar olsa da) fıratın doğusuna başlatılan operasyon kararında haklıdır ve bu kararı alkışlıyorum.

Ancak Fıratın doğusuna yapılan harekat başarılı olduktan sonra buralara mültecileri yerleştirmek ve suriyenin toprak bütünlüğü kapsamında terör örgütünden temizlenen toprakların Suriye'ye teslim edilmesi fikri yanlıştır.

Şu anda Amerika'dan Rusyaya kadar bir çok ülke salyalarını akıtarak Türkiye'nin parçalanmasını beklemektedirler, Türkiye Suriye'nin kuzeyini işgal ederse bu emellerine kavuşamayacaklardır, ve bunun için Türkiyenin "Fıratın doğusuna yaptığı operasyona karşı çıkmaktalar ve tehditlerle vazgeçirmeye çalışmaktadırlar.

Erdoğan'ın 17 senelik iktidarında bir çok aldatılmaları ve yanlış kararları olmuştur, bu sefer doğru bir karar verip Suriyenin ve Irak'ın kuzeyini hiç bir tehdite aldırmadan dünyanın en cesur ordusu olan Türk ordusuna güvenerek işgal etmesi halinde bu gün Türkiyeyi tehdit eden ülkeler Türkiyeye hiçbir yaptırım yapamayacak ve elinden oyuncağı alınmış çocuğa döneceklerdir.

İkinci dünya savaşında Amerika ve Rusya'ya savaş ilan eden Hitler dahi sınırlarımıza kadar geldiği halde Türkiye ile savaşa girmek cesaretini bulamamıştır.

**

Alıntı:
Alıntı
Erdoğan, Suudi Arabistan'ı ve Mısır'ı sert ifadelerle eleştirirken, Avrupa Birliği'ni de eleştirdi ve "Eğer operasyona ‘İşgal’ derseniz kapıları açarız, 3 milyon mülteciyi sizlere göndeririz" dedi.

Erdoğan'ın Hedefinde Hangi Müslüman Ülkeler Var
Doğru bir uygulama operasyona işgal desinler veya demesinler, sınırların hemen açılıp Türkiye'nin mülteci sorunundan kurtulma zamanı gelmiş ve geçmektedir.

Hiç beklemeden mültecilerin Avrupaya gönderilmesi gereklidir.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.19, 01:19   #2
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 754
Mesajlar: 13,866
Ettiği Teşekkür: 134666
Aldığı Teşekkür: 48279
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kuzey Suriyeyi işgal altına almalıyız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
...

Bu tür adamlardan nefret ediyorum açıkçası...
'

Burada bilgi darligindan gelen bir tespit!.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
...

Ha ben Rusya' nın bölgenin parçalanmasına ABD ile ortak edilme nedenini anlayamadım açıkçası...
'

Avrupada bile Amerika ve Rusyanin Düsman oldugu anlatilmaya kalkip, Rusya ile isbirligine giren devlete Embargo tehditi konulma tehditi savurulmus olsada, Nord SEE üzerinden Rusyadan Petrol alimlarini Amerika kat ve kat artirdi!.


Sadece burada bir birilerine Jokeri nasil oynandigi acik olarak görülürken, Orta Doguda Cocuklari öldürüpte, Orta Dogunun varliklarini nasil paylasmaya kalktiklari görülmezmi?.


Kahpe Amerikanin PKK´yi senelerce Bati Irandan kontrol ederken, 40.000 cocugumuzun Katilinide beslemis bulunmuslardi!.


Bir Yüzyil boyunca, Kahpe Araplarin Petrolünle Indüstrisini güclendirip, Küresel isinmada önderligini saglarken, Mexiko körfezindeki Petrol yataklarini felaketle kaybettikten sonra, Jokerlerini cekip, Orta doguda Kürdistan adi altinda yeni birkac Usak firlatip, Yeni Petrol yataklari acma cabasindaydi!.


2015´te ilk defa patlak verirken kontrol edemedikleri usaklarin Kurbani olurken, Avrupada Petrol Fiyatlari 1 Euronun altina düsmüs, Milyarlarca Dolar kayiplari olmustu!.


Burada birkac Cocugun Orta Doguda ölmesini bile gözlerinin önünde hesaplayan Kahpeler, Müntefiklerinin bir birilerini Bogazlamasi hesaplarini yaparken, Planlari bozuldu!.


BOP Esbaskani Milli Silah Firmalari el alti satip, temelinde bulunan Kanunlari bile degistirip, Kahpelere Silah Fabrikasi üzerinde Servet saglamakta!.


Bu servet o kadar büyük´ki, Gizli hesaplari olup, 9 Milyar Dolari gecmis sakli Hesaplari bile burada Cerez gibi görülünebilinir!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 11.10.19, 11:18   #3
Yasaklı Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 288
Mesajlar: 593
Ettiği Teşekkür: 827
Aldığı Teşekkür: 1800
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kuzey Suriyeyi işgal altına almalıyız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Yazı güzel de polemik yaratnlara da fazlasıyla imkan sağlayan bir yazı...

Ha ben Rusya' nın bölgenin parçalanmasına ABD ile ortak edilme nedenini anlayamadım açıkçası...

Bu bölgede saldıran ABD, savunma psikozu içinde olan Rusya değil mi? Ve Rusya' nın tavrı, bölgde emperyalistlerin oyununu bozan bir tavır iken neden AND ile Rusya aynı kefeye konuyor?
(PYD) ABD'nin yanı sıra Rusya'dan da destek görüyor. Bazı Batı ülkelerinde Rojava Özerk Yönetimi Temsilciliği gibi isimlerle misyonları bulunan bu örgütlerin Moskova'da da bir ofisi bulunuyor.

Rusya bugüne kadar Suriye'de YPG'ye çeşitli destekler verdi. Rusya'nın Afrin bölgesinde muhaliflerle çatışırken zaman zaman Rusya'dan hava desteği aldığı belirtilirken Türkiye'nin başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı'nın ardından Rus bayrağı taşıyan araçlar Türkiye destekli muhalifler ile YPG kontrolü altındaki bölgeler arasında tampon görevi gördü.

ABD'nin aksine Rusya PKK'yı da bir terör örgütü olarak tanımlamıyor.

Rusya YPG'yi destekliyor ama ABD - YPG ortaklığı varken bunun daha düşük seviyede tutuyor.

Meselenin Suriye’deki Baas rejimini ayakta tutmak değil, Rusya’nın Doğu Akdeniz’deki askerî varlığını korumak ve genişletmektir.

Rusya, Şam’daki rejimin yıkılması durumunda Suriye üzerindeki nüfuzunu kaybedeceğini düşündüğü için bu ülkedeki iç savaşa müdahale etti ve başta ABD olmak üzere Batılı ülkelerin tepkisizliğini değerlendirerek Suriye’deki askerî varlığının kapasitesini ciddi oranda artırdı. Tartus’taki deniz üssünü genişletirken, Lazkiye yakınındaki Hmeymim’de önemli bir hava üssü kurdu. Bu kalıcı üslerin dışında ülkenin değişik yerlerinde daha küçük askerî üsleri de bulunuyor.

Rusya’nın bu hamlesi, kuşkusuz, ABD’ye karşı politikasından bağımsız düşünülemez. Türkiye ile ABD arasında var olan anlaşmazlıkların daha da derinleşmesi, bu şekilde NATO içinde ciddi bir çatlağın ortaya çıkmış olması, Rusya açısından hiç de üzüntüyle karşılanacak bir durum değildir. Aksine bu hamlesiyle, ABD’nin tepki göstereceğini bildiği bir harekâtın başlamasına katkı sağlayarak, Ankara ile Washington’ın birbirinden biraz daha uzaklaşmalarına yol açmıştır. Moskova’nın bakışına göre, Batı’dan uzaklaşan bir Türkiye, Rusya’ya daha yakın durma ihtiyacını duyacaktır, ve dolayısıyla Rusya'nın Türkiyenin doğusundaki topraklar ile boğazlardaki emelini gerçekleştirmesini kolaylaştıracaktır.


**

Alıntı:
Aristo;955268]

Her ne ise; bunlar çok tartışılır ama şu laflara bakın...

Bize göre Türkiye’nin bir an evvel Kuzey Suriye’yi işgal altına alması gerekmektedir.

Hükümetimizin uygulamalarından hareketle böyle bir hamle beklemiyoruz. Ancak bu vaziyet alışın ve ön alışın bize bazı faydalar sağlayacağı da ortadadır.
Türkiye Kuzey Suriye' yi işgal etmeliymiş...

Bu yazı bana çok provakatörce geldi...

Uluslararası hukuk var ve 2019 yılındayız ha!

Bu yazıyı hazan kişi bir yerlerin en derin milliyetçisidir. Hem de Türkiye' yi uluslararası arenada en zor duruma sokacak kadar ''gayrıTürk'' bir kökenin milliyetçisi...

Çok aptalca bir yazı bu...

Hatta aptallık değil, etnisitesine Türkiye' yi kurban edecek kadar manyakça bir yazı.

***

Bu tür adamlardan nefret ediyorum açıkçası...
**

Nereye baktıgınız degil, nereden baktıgınız önemli.

Kazanmanın yolu ezmektır.

Kuzey Suriyeyi YPG-PYD teröristlerinden temizlemek için milyarlarca masraf edip, onlarca belkide yüzlerce şehit verip neticesinde "Suriyenin Bütünlüğü" bozulmasın diye bu toprakları Esat'a bırakmak aptallıktır.

Suriye bir zamanlar Abdullah Öcalan'a yataklık yapıyor, koruması altında tutuyordu, yarın temizleyip teslim ettiğimiz kuzey Suriye topralkarına yeniden PYD ve PKK'yı yerleştirmeyeceğinin garantisi varmıdır?

Kafalarının içinde ortalama 3 kg krem peynir taşıyanlar düsünceleri ve kuramları değil de adamı tartışırlar, bende herkes gibi adamın herşeyine katılmıyorum ancak yine de düşüncelere önem vermek lazımdır, adam ne anlatmak istemiş acaba, önce bunu tartışalım.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.19, 18:59   #4
Uzman Üye

Cimcimecik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2018
Konular: 57
Mesajlar: 2,173
Ettiği Teşekkür: 752
Aldığı Teşekkür: 2834
Rep Derecesi : Cimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kuzey Suriyeyi işgal altına almalıyız

İşgali savunmak olacak şey değil. Akıl alır yanı yok. Ülkeyi felakete sürükler bu mantık. Şu sınırlı müdahale bile ne kadar tepki topluyor. Bir de işgal amaçlansa artık geride ne ekonomimiz kalır, ne politikamız.
__________________
"Ne kadar az bilirseniz, o kadar şiddetle savunursunuz."

Bertrand Russell
Cimcimecik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 11.10.19, 22:57   #5
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 754
Mesajlar: 13,866
Ettiği Teşekkür: 134666
Aldığı Teşekkür: 48279
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kuzey Suriyeyi işgal altına almalıyız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Obkektif olmak durumundayız... Öyle değil mi?

Ha buna alet olmak isteyen olur ama hiç bir operasyon ve senin argümanların AKP' yi çöküşten kurtaramayacaktır.


Galiba burada temelinde yanlis anlasilmalar yatiyor.


AKP´nin düsüsünü kast etmediginden, sabah ve aksam kadar acik olarak gördügümün kanisindayim!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
almalıyız, altına, işgal, kuzey, suriyeyi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 04:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.