Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 18.12.19, 21:44   #1
Yasaklı Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 288
Mesajlar: 593
Ettiği Teşekkür: 827
Aldığı Teşekkür: 1800
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Suç Ve Suçlu Asla Cezasız Kalmaz.

Her Şeyin Bir Bedeli Vardır, Suç Ve Suçlu Asla Cezasız Kalmaz.

Öyle arsız insanlar vardır ki, yüzüne tükürsen, “Yarabbi şükür, yağmur yağıyor” der, yaptığı pisliği görmezden gelir, yoluna devam eder…

Ülkemizde çoktur bu tür insanlar. Özellikle, politikacılar arasında.

Hele şu 16 yıllık AKP döneminde o kadar çoğaldı ki bunlar.

Geçenlerde bir arkadaşım bir fotoğraf paylaşmış. Tokat ili, Erbaa ilçesi, Hacı Ali köyü ormanlık alanındaki kıyımın belgesini yayınlamış.

Piknik alanında ağaçlardan çıra yapmak için gövdelerinden parçalar almışlar. Ağaç gövdeleri yarı yarıya incelmiş. Yıkılmak üzere.

Ayrıca piknik yaptıkları yeri atıklarla çöplüğe çevirmişler.

Nasıl bir hainlik, nasıl bir acımasızlıktır bu…

Üç kuruşluk çıkar için doğaya bu saygısızlık, bu namussuzluk yapılır mı? İnsanlık mıdır bu?

Şimdi onları eleştirseniz, onlara ağzınıza geleni söyleseniz, hatta yüzlerine tükürseniz, inanın kılı bile kıpırdamaz. “Yarabbi şükür, yağmur yağıyor” der, sırıtarak geçip giderler.

İşte ülkemizin bugünkü hali de aynen buna benzemektedir.

İktidar da yandaşlarını korumak, onları daha da zenginleştirmek amacıyla, ülkeyi bitirdi.

Geçmişe, Atatürk dönemine savaş açtı. Türkiye Cumhuriyetinin niteliklerini, devrimlerini yerle bir etti. O dönemde yapılan tüm kamu mallarını yok pahasına sattı.

Limanlar, sigara fabrikaları yok pahasına elden çıkarıldı. Adını Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu “Samsun” sigarası bile tarih oldu. Nostalji oldu.

Bir zamanlar bu ülkede Maltepe, Bafra, 2000, gelincik, Birinci, İkinci, Tekel, Kulüp, Bitlis sigaraları vardı. Kendi ürünümüzdü.

Şimdi bunların yerini Marlboro, Philip Morris, Basic, L&M, Chesterfield, F6, Parllement, Camel gibi sigaralar aldı.

Para Babalarına, yabancılara köprüler, hava limanları, alt geçitler, üst geçitler, hastaneler yaptırdılar. Onlara yolcu, hasta sayısı garantisi verdiler. Hem de bu garantiyi dolar üzerinden verdiler.

Yolcu sayısı, hasta sayısı bu rakamı tutmazsa, eksik kalan sayıyı devlet ödeyecekti.

Yani dolayısıyla üzerinden geçmediği köprülerin parasını vatandaş ödeyecekti.

248 bin nüfuslu Kütahya’ya Türkiye’nin dördüncü büyük havalimanını yaptılar ve müteahhide yılda 1 milyon yolcu garantisi verdiler. Limanı sadece 170 bin kişi kullandı. Üstünü devlet ödedi.

“Yapmayın, etmeyin, satmayın, üretimi bitirmeyin, sevgili vatanımızı dışarıya bağımlı kılmayın” dedik.

“Yaparız, ederiz, kâr edeni de zarar edeni de babalar gibi satarız” dediler.

Bu günlere geldik.

Halk perişan, ülke perişan, iktidar perişan…

Gıda maddelerinin, malların fiyatları füze gibi fırlıyor. Doların önünü kesemiyorlar.

Şimdiye dek uyguladıkları kötü yönetimin ve bugünkü kriz ortamının suçunu da ABD’ye yüklediler ve tereyağından kıl çeker gibi, gene işin içinden sıyrılıp çıktılar.

Oysa,1950’lerden bu yana atalarının, babalarının, dedelerinin ABD’ye yandaşlık yaptığı bir kuşağın torunlarıdır onlar.

Ve “Kahrolsun Amerika” dediği için, Deniz Gezmişleri ipe götürenlerin devamıdır.

Ve daha düne kadar “Ben ABD’nin Ortadoğu Eş Başkanıyım” diyenler, kendilerini kurtarmak için ABD’yi göstermelik düşman ilan ettiler.

Onlar bugüne değin hiçbir zaman suçlarını kabullenmediler zaten. Hiçbir zaman “Şunu yanlış yaptık” demediler. Hep suçu başkalarının üzerine attılar. Kendilerini halka hep “Sütten çıkmış ak kaşık” olarak tanıttılar.

Durmadan Osmanlıyı savundular, Cumhuriyeti ve onu kuranları aşağıladılar. Atatürk’e ve İnönü’ye iki ayyaş dediler.

FETO ile birlik olup, Ergenekon adı altında ordunun şerefli komutanlarını ve genelkurmay başkanını hapse attılar.

Orduya savaş açtılar.

17 -25 Aralık olaylarında ayakkabı kutularından paralar çıktı. Ses kayıtları yayınlandı. Rüşvetler alındı, rüşvetler verildi. Bunları da kabullenmediler.

Sadece dört bakanı istifa ettirdiler. Olay kapandı…

Yani işin özeti:

Bu millet, bu halk, bu aydınlar, yargı mensupları eğitim kurumları şimdiye de böyle baskı, böyle zulüm görmedi…

Ama şu da bir gerçek ki ünlü liderler, güçlü sanılan iktidarlar hep böyle ünlü krizlerin ardından yok olup gittiler.

Böyle iflah olmaz krizler, iflah olmaz politikacıları, yöneticileri silip sürdü.

Bunlar da gidecek.

Her şeyin bir bedeli vardır… Suçlar ve suçlular cezasız kalmaz.

Kalmayacaktır.


(alieralp@gmail.com)

https://www.turkishnews.com/tr/conte...ezasiz-kalmaz/
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.12.19, 21:45   #2
Yasaklı Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 288
Mesajlar: 593
Ettiği Teşekkür: 827
Aldığı Teşekkür: 1800
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Suç Ve Suçlu Asla Cezasız Kalmaz.

AKP dönemi

AKP döneminden önce Türkiye, sınırlarına sahip vatanın her metrekaresinde Türk Bayrağının dalgalandığı, PKK paçavralarının taşınmasının suç olduğu, komşularıyla iyi geçinen, dostuna güven-düşmanına korku veren bir devlet idi.

AKP döneminde ne oldu:

Ege denizindeki 150 adacıktan birisi olan Kardak Krizi bir grup Yunanlı tarafından, kayalıklara Yunan bayrağı dikilmesi ile başlamıştı, ancak bu bayrak kısa bir süre içerisinde Hürriyet gazetesi muhabirince indirilerek yerine Türk bayrağı çekildi. Hemen ardından ise bu sefer üç Yunan sahil güvenlik botu adadaki Türk bayrağını indirerek yerine Yunan bayrağı çekmişti.

Türkiye, 29 Aralık’ta Yunanistan’a bir nota vererek kayalıkların Türkiye’ye ait olduğunu bildirdi. Yunanistan ise bu notaya 10 Ocak 1996’da verdiği yanıtta, kayalıkların İtalya’dan devralınan adalara bağlı olduğunu ve dolayısıyla mülkiyetinin Yunanistan’a ait olduğunu öne sürdü.

MGK kararıyla, Bodrum’a 7 kilometre mesafedeki Kardak’a 30 Ocak 1996’da Silahları ateşlenmeye hazır 7 gemilik Türk filosunun korumasında 12 kişilik iki SAT timi çıkmıştı. Yunan Deniz Kuvvetleri savaş gemileri ve OYK timlerine rağmen adaya sızan SAT’lar, Yunan bayrağını indirerek Türk bayrağını dalgalandırmıştı.

23 yıl önce Türkiye ile Yunanistan’ı karşı karşıya getiren Kardak krizini tek kurşun atmadan, dünyaya parmak ısırtan başarılı bir operasyonla çözen kahraman Türk ordusu bu gün AKP tarafından çökertilmiş ve Yunanistanın adalarımızı işgal etmesine seyirci kalacak bir duruma getirilmiştir.

**

AKP döneminde Yunanistan tarafından işgal edilen ada sayısı 18 oldu.

Uluslararası hukuka göre, Türkiye'ye bağlı olan 18 ada AKP döneminde Yunanistan tarafından işgal edilerek Adaya Yunan vatandaşları yerleştirip Yunan bayrakları asıldı.

Yunanistanın işgal ettiği ve Theodorakis’in ziyaret ederek Türkiye’ye meydan okuduğu Eşek Adası, 1943 tarihli İngiliz ve 1951 tarihli Amerikan haritalarına göre 12 Ada deniz sınırının dışında ve Türk toprağıdır.

Yunanistan yetkilileri bu adalarda Türkiyeye karşı gövde gösterisi yaparken AKP Genel Başkanı Erdoğan, Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olanı biteni turist gibi seyrettiler. Yunanistan’a müzik notası bile vermediler.

**

"Terörist ile müzakere edilmez, mücadele edilir" şeklindeki uyarılarımıza rağmen PKK terör örgütü liderine "Sayın" deyip açılım adı altında müzakere masasına oturuldu, terör örgütünün bu zaman zarfında güçlenmesi sağlanarak Diyarbakır başta olmak üzere ülkemiz kan gölüne çevrildi.

**

AKP iktidarı döneminde Fetullah Gülen'in devleti ele geçirip, paralel yapı oluşturmasına göz yumulmuş el-ele, kol-kola Ergenekon,balyoz kumpası kurulup Türkiye Cumhuriyetinin Genel Kurmay Başkanı "terörist" ilan edilmiş, Türk ordusu çökertilmiştir.

15 Haziran 2012’de katıldığı Türkçe Olimpiyatları’nda “Bitsin artık bu hasret” diyerek Gülen’e “Türkiye’ye dön” çağrısı yapan Erdoğan 17 Aralık 2013’ten sonra ‘Bunlar devlet içinde devlet olmuşlar’ ve ‘ne istediniz de vermedik’ sözleri, ile verdikleri desteği itiraf etmiştir”

Gelişmeleri yakından izleyen AB Komisyonu’nun 2014 İlerleme Raporu’nda, "Hükümetin yolsuzluk iddiaları karşısında, yürütmenin yargının bağımsızlığına, tarafsızlığına ve etkinliğine müdahalesine varacak ölçüdeki tepkileri ciddi endişelere neden olmuştur" denildi. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından kaleme alınan 2014 insan hakları raporunda ise 17 Aralık Operasyonu sonrası gelişmeler "skandal" olarak nitelendirildi, soruşturmaların Türk hükümeti tarafından kapatıldığı, delillerin yok edildiği, operasyonlara katılan polis ve savcıların görevden alındığı belirtildi. Türkiye’nin üyesi olduğu pek çok uluslararası örgütte Türk Hükümeti’nin 17-25 Aralık operasyonları sonrasında güvenlik kurumları ile yargıda attığı adımlar, kuvvetler ayrılığı ilkesini, yargı bağımsızlığını, hukuk devleti ilkesini gölgelediği gerekçesiyle eleştirilmeye devam ediliyor.

**

Suriye'de 15 Mart 2011'de başlayan ve ardından iç savaşa dönüşen olaylar, Türkiye'nin bu ülkeye yönelik politikalarında da büyük değişimlere neden oldu.

Mart 2011'deki ayaklanmadan kısa süre öncesine kadar Suriye ile ortak kabine toplantıları gerçekleştiren, vizeleri karşılıklı olarak kaldırmış olan ve Aralık 2008'deki Dökme Kurşun Operasyonu'na kadar Şam ile İsrail arasındaki dolaylı görüşmelere arabuluculuk yapan Türkiye, 2011 yazından itibaren Esad karşıtlarına açıkça destek verip çoğunluğunu Suriye dışında yaşayan aktivistlerin oluşturduğu muhaliflerin önce İstanbul'da toplantılar düzenlenmesine, ardından da temsilcilik açmasına izin verdi.

Daha sonra ise rejim güçlerine karşı savaşan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensuplarının Türkiye'de yapılanmasına ön ayak olundu. ÖSO, ana üssünü Türkiye'nin Suriye sınırındaki kenti Hatay olarak duyurdu. Lojistik destek verilen ÖSO mensuplarının Türkiye sınırından Suriye'ye geçişine de izin verildi.

Ankara'nın ABD ile ortak projesi olan eğit-donat programında Türkiye'de askeri eğitim verip silahlandırdığı ÖSO mensupları ise 2015 yılında Suriye'de savaşmaya başladı. Ancak beklenen başarıya ulaşmayan bu program ABD tarafından kısa süre içinde sonlandırıldı. ABD daha sonra Suriye'de IŞİD'le mücadele konusunda partner olarak ÖSO yerine YPG'ye yöneldi.

Rusya'nın Eylül 2015'te Suriye'de Esad rejimine destek olmak için başlattığı ve hâlen devam eden askeri operasyonu ile Erdoğan'ın Suriye macerası yenilgi ile sonuçlanmış olup Türkiyenin başına bir de YPG belası sarılmış oldu.

**

Suriye sınırı yol geçen hanına döndü, Elini kolunu sallayan geçiyor. PYD mi, IŞİD mi, Esad yanlısı mı, mazlum mu, terörist mi bilinmiyor, Ortadoğu'da ne kadar it-uğursuz-katil-eşkıya varsa mülteci adı altında Türkiye'ye girdi


Bu gün Türkiyede 3 milyon 687 bin 244 Suriyeli olup bunlardan 110 bin civarında Suriyeliye T.C. vatandaşlığı verilmiştir.

**

Eski Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref vatana ihanet suçundan idama mahkûm edildi.

1999-2001 yılları arasında Başbakan ve 2001-2008 yılları arasında cumhurbaşkanı olarak görev yaptı.

Askeri darbe ile 1999’da iktidara gelen Müşerref, 2007 yılında anayasaya aykırı şekilde olağanüstü hâl ilan ettiği için ‘vatana ihanet’le suçlanıyordu.

Her Şeyin Bir Bedeli Vardır, Suç Ve Suçlu Asla Cezasız Kalmaz.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.12.19, 22:09   #3
Uzman Üye

Cimcimecik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2018
Konular: 57
Mesajlar: 2,173
Ettiği Teşekkür: 752
Aldığı Teşekkür: 2834
Rep Derecesi : Cimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Suç Ve Suçlu Asla Cezasız Kalmaz.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kel ali Mesajı göster

AKP döneminde Yunanistan tarafından işgal edilen ada sayısı 18 oldu.

Uluslararası hukuka göre, Türkiye'ye bağlı olan 18 ada AKP döneminde Yunanistan tarafından işgal edilerek Adaya Yunan vatandaşları yerleştirip Yunan bayrakları asıldı.

Yunanistanın işgal ettiği ve Theodorakis’in ziyaret ederek Türkiye’ye meydan okuduğu Eşek Adası, 1943 tarihli İngiliz ve 1951 tarihli Amerikan haritalarına göre 12 Ada deniz sınırının dışında ve Türk toprağıdır.
Bu "Yunan işgali altındaki 18 adamız" konusunu epey araştırdım ve forumda tartışmaya açtım. Ama esaslı bir muhatap pek bulamadım.

Bu "işgal edilen adalarımız" konusu hayal ürünü bir konu. İşgal altında olduğu iddia edilen adalardan bazıları aslında yok. Bazıları başka adalarla karıştırılmış. Adı geçen diğer adalar ise zaten eskiden beri Yunan adası olarak görünüyor.

Şimdi yine baktım; bu yazınızda sözü geçen Eşek Adası da Yunan adası olarak görünüyor. Hatta da üzerindeki yerleşim isimleri bile Yunanca.

Hatta Vikipedi'de şöyle yazıyor: "Eşek Adası, Yunanistan'ın On İki Ada iline bağlı küçük bir ada ve belediye."

https://www.google.com/search?q=E%C5...hrome&ie=UTF-8
__________________
"Ne kadar az bilirseniz, o kadar şiddetle savunursunuz."

Bertrand Russell
Cimcimecik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 18.12.19, 22:34   #4
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 754
Mesajlar: 13,866
Ettiği Teşekkür: 134666
Aldığı Teşekkür: 48279
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Suç Ve Suçlu Asla Cezasız Kalmaz.

Misiroglu yeni geberdi, ögrenciside Simit satma planlarinla ugrasiyor!.


Sadece simdiki Hükümet sistemi ayaga kalkamiyor diye, Türk Milleti Vatan Topraklarini sonsuza dek Kahpelere birakicak diye bir kanun yok!.


Er veya gec, Vatan hainlikleri tarafindan yargilanacaklar, hemde bütün Usaklari!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
asla, cezasız, kalmaz, suçlu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 04:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.