Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 19.12.12, 20:54   #1
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 20,607
Ettiği Teşekkür: 83537
Aldığı Teşekkür: 122712
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart El Kaide Türkiye’de Alevi katliamlarına başlayacak! | Sabahattin Önkibar

Dün konuştuğum Namık Kemal Zeybek İran’da katıldığı toplantıda konuşulanları şöyle özetliyor:

- “Davet İran Dışişleri Bakanlığı’ndan geldi.


- İki gün süren Suriye Milli Konferansı’nda Türkiye’den benden başka, Mustafa Kamalak, Abdüllatif Şener, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Esinoğlu, CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir ve ilahiyatçı Öznur Özdoğan vardı.


- İran Dışişleri Bakanı’nın açılış konuşması ile başlayan toplantının amacı Suriye’de ki iç savaşa çözüm bulmaktı.


- Toplantıya katılan Suriye’deki muhalif gruplar bile radikal dinci teröristlerden şikayetçi oldu.


- CIA kontrolünde olan 10 bin kişilik vehhabi El Kaide militanının, Suriye’de sivil halkta akıl almaz katliamlar yaptığı ve bu militan güruhunun içinde 3 bin Türk’ün bulunduğu net verilerle ortaya kondu.


- El Kaideci Türklerin, sık sık Türkiye’ye geçtiği ve AKP iktidarı ile yakın ilişkileri olduğu kaydedildi.


- Toplantıdaki bütün konuşmacılar, Suriye’de akan kanda birinci sorumluluğun Tayyip Erdoğan ile Türkiye’ye ait olduğunu ısrarla vurguladı.


- El Kaide’nin ABD’in bölgeyi yeniden dizayn etmek ve Türkiye’yi istikrarsızlaştırıp parçalamak adına Türkiye’deki Alevi kitleyi yakın bir gelecekte hedef alacağı ve katliamlara başlayacağı istihbarat bilgisi olarak paylaşıldı.


- Beşar Esad’ı hedef alan Suriye saldırısında amacın, Akdeniz’e kadar uzanacak olan Büyük Kürdistan’ın inşası olduğu yine somut verilerle ortaya kondu.


- Beşar Ead’ın varlığının, bölge ülkelerinin bütünlüğüne teminat olduğu vurgulandı ve Beşar sonrası Suriye’nin ikinci bir Lübnan olacağı ısrarla vurgulandı.


- El Kaide’nin İslam dinini katil ve çirkin göstermek adına CIA tarafından nasıl kurulup büyütüldüğü yine istihbari verilerle paylaşıldı.”


Faraç’ı aramayan Kılıçdaroğlu Şamil ve Altan için seferber

Ergenekon ile Balyoz tertibinin mimarlarından Ahmet Altan’ı, Taraf’tan istifasının hemen sonrasında kim aradı biliyor musunuz?

Kemal Kılıçdaroğlu…


Yok bunu ben uydurmuyorum, Kılıçdaroğlu kendisi açıkladı ve moral verdiğini söyledi!


İyi de, Ahmet Altan Taraf’tan kovulmadı, pazarlık gereği yaptığı görevin sonuna geldi ve kendi isteğiyle ayrıldı.


Hal bu iken, Kılıçdaroğlu’nun Ahmet Altan’a adeta baskılarla gazetesinden kovulan özgürlük kahramanı gibi davranması tuhaf değil mi?


İlginçtir, Kılıçdaroğlu benzer bir şekilde yazısına açılan bir dava sebebiyle Şamil Tayyar’ı bile telefonla aramış ve geçmiş olsun demişti.


Diyeceksiniz ki Kemal Bey’in o tavırları basın özgürlüğü konusunda hassas olmasından!


Keşke öyle olsa da, değil işte!


İşte size iki örnek:


Kılıçdaroğlu’nun Ahmet Altan’ı aradığını okuyunca merak edip Cumhuriyet Gazetesi’nden yazdığı bir yazı sebebi ile kovulan matbuatımızın yüz akı ismi, sevgili Mehmet Faraç’ı aradım ve Kemal Bey’in kovulma olayının sonrasında kendini arayıp aramadığını sordum.


Vallahi o gün bugün aramamış!


Keza, basın özgürlüğünde güya hassas olan Kılıçdaroğlu hatırlayın birkaç hafta önce Taraf ve Akit gibi mevkuteleri bile ağzına almazken, Meclis kürsüsünden Aydınlık Gazetesi’ni açıkça hedefe oturtmadı mı?


Tablo bu ise söyleyin ne olur, Kemal Kılıçdaroğlu’nu nasıl tarif etmek gerekiyor?


Bu sahiplenme Cumhuriyet’e yakışıyor mu?

Hürriyet Gazetesi’ni anlarım da, Yunus Nadi, İlhan Selçuk ve Uğur Mumcu’nun manevi mirası olan Cumhuriyet Gazetesi’ni anlayamıyorum.

Neyini mi?


Bazı yayınlarını…


Son olarak Pınar Selek isimli o malum hanımı sayfalarından selamladı!


Uğur Mumcu ile İlhan Selçuk yaşasaydı, emin olun o habere olur veren yöneticiyi, kimlere hizmet veriyorsun sorusunu sorardı!


Bakın, Pınar Selek’in kim olduğunu anlatan bir e-maili yorumsuz sunuyorum:


- Sabahattin Bey, bu e-maili size ve Bekir Coşkun’a yolluyorum. Adım Hale Öztürk, Strasbourg Üniversitesi’nde doktorasını henüz yeni tamamlamış bir Türk öğrenciyim.


Cumhuriyet ile Hürriyet gazetelerinde reklamı yapılan Pınar Selek’i, Strasbourg Belediye Başkanı’nın da konuşmacı olduğu ve Türkiye ile soykırımın tartışıldığı geniş katılımlı bir konferansta geçen Mayıs ayında dinledim. Orada ettiği sözlerle, Türkiye’nin tarihine kin kustu. Ayrıca, Türkiye’de çocukların zorla sünnet ettirildiğini ve bu uygulama sebebi ile çocukların bütün ömürleri boyunca travma yaşadığını anlattı. İlaveten, askerliğin zorunlu olması sebebiyle bir sürü gence askerde işkence ve eziyet yapıldığını söyledi.”


Hale Öztürk’e göre, pınar Selek o konferansta AKP iktidarı ile F Tipi’nin faşist uygulamalarını değil, Türklerin tarihini, inancını ve askerlik uygulamalarını hedef almış ki bunun altını ısrarla çizip yorumu size bırakıyorum.

AYDINLIK

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.12.12, 21:26   #2
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 296
Mesajlar: 2,229
Ettiği Teşekkür: 30078
Aldığı Teşekkür: 13976
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: El Kaide Türkiye’de Alevi katliamlarına başlayacak! | Sabahattin Önk

Sabahattin Önkibar ve Aydınlık'ın bir süredir yaptığı yayınlarına ve hedef aldığı kişi ve kurumlara (Sözcü Gazetesi,Cumhuriyet Gazetesi ve CHP) dikkat edersek, Aydınlık'ın 1980 öncesi fraksiyon bölünmelerini kaşıdığı veya olası bir seçime oy devşirmek amacıyla, aynı tabandan gelme hedeflere karalayıcı bir üslupla saldırmasını esefle kınıyorum.

Not: Bu demek değildir ki, Aydınlık'ın ileri sürdüğü konularda haksızdır. Elbette ki, haklılık payı yüksektir ama kullanmakta olduğu üslup eleştiri sınırları ötesinde karalamaya dönüşmektedir...
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.12.12, 03:30   #3
Insanlikarayan
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 781
Mesajlar: 14,419
Ettiği Teşekkür: 139350
Aldığı Teşekkür: 49220
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: El Kaide Türkiye’de Alevi katliamlarına başlayacak! | Sabahattin Önk

Strasbourg/Fransa Daha fazla bir sey söylememize bir sey yok.

Zaten gecen centli ayakkabilar tasiyan, sayet bulari tasimasaydi dahada kücük boylu kalicak, Bonapartin boyuna bile yetisemiyecekti.

Bir zamanlar Libya baskani Gaddafiden 50 Milyon € alip basa gecebilen It, söhreti sirasi yanina bir bayan bulur, Medyalarda iyi gözükmek lazim degilmi?.

Gaddafinin Oglu bile parayi geri istemeye kalktiginda, bir neden bulunup öldürülmüstür.

Gelelim su Bacaksizin hikayesine yeniden, Populerligini kaldirabilmesi icin, cünkü Fransada bayagi Ermeni bulunur, Kanunlara Ermeni soykirimini yalanliyanlara göya, Ceza uygular.

Sadece burada Türkiyenin Tutumu belli degil, bir zamanlar yeniden söyle Öksürmeye kalktiklarinda, Türkiye Fransadan gelen mallara dur demisti.

Simdide yapmasi gereken yeniden O.

Bassin embargoyu Kovsun Konsolosunu, böyleliklede Suriyeye giden telide kesmis olsun.

Tabiki bu bacaksiz, secimleri kaybettiginde, Söhreti icin gelen Bayaninida kaybeder.

Böyle ITE, söhreti olmasa, kim gelirdiki, bacak kadar boyunla.
(Sözüm Insanligini kaybetmemis meclis disari)

Tarihten bahsediliyordu, dogru bende Alman Forumlarinda bazen Tarihten bahsediyorum.

Kendimi Trakyali Türk olarak tanittigimda, olamaz diyorlar.

Trakya Asimile edildi, kalmadi diye söylemeye kalkiyorlar.

Kendi tarihlerini bilmeyenler Tarih ögretmeye, bizlerin Azimile edildigimizi söylemeye kalkiyorlar.

Akillarina s""""""m Askeriyeyi suclamaya kalkiyorlar.

21 günlük Askerligimde, Ismim üzerine 468´mi yoksa 478 sikayetmi yapildi bilemiycem simdi, "Hakliydim" ayni sartlar altinda yeniden aynisini yapardim.

Bu kadar sikayete karsi, 4 Tesekkür/Tebrik aldik, ben ve üc arkadasim.

Sadece sunu diyebilirim, Askeriye Askeriyedir, Bes Yildizli Hotel degildir.

ITLERI ve KÖPEKLERI, kanadinin altina alsa bile, bunlara birsey ögretmeye kalkarlar.

Kendimide böyle adlandirmamin sebebi, Parali Asker olarak, bizler icin sinirlarda HERGÜN Hayatlarini ortaya atan Mehmetciklerimizle ayni olamayiz, Olamiyacagimizdan.

Sadece ne demisler, Papadan daha Papa cikar, Imaminda Imami vardir, iste bizim simdiki durumumuzda aynidir Itinde Iti vardir.

Hergün Medyada yerlerini alirlar, acaba nasil Toz kaldirayim diye düsünürler, Tozun altindan Parsellenmis ANA VATINI satabilmesi icin.

Bir taraftan Dogru, Suriyeden Talibanlar Türkiyeye sizdi, bunlar tesbit edilip arastirilmasi lazim.

Ilk önce burada AKP bürolari, Bilgisayarlari aransa, birkac isim bulabilirler.

Bunu okuyan AKP´liler, belki isimleri silmeye kalkarlar, burada Özel programlar yardim edip, cikartilabilinir.

Özel Kontolar gözün önünde tutulmasi lazim, Büyük miktarda para aktarimlari kontrol edilmesi lazim.

Nasil Mavi Marmarada oldugu gibi, baskindan evvel 2veya 3 hafta ve sonrasi bir aya kadar seyahatler kontrol edilmisse, Böyle Afganistandan simdilikte Yolda olan Altinlar, SAUdi Arabistan üzeri gecip nerelere ulastigina bakilmasi lazim.

Zira direk olarak Türkiyeye girmis olsaydi fazla toz cikartirdi.

Afganistandan SAUdi Arabistana para getirdiginde bu Kontrol edilip soruluyor. Altinda bu arastirma yok, Miktar sinirlamasida yok.

Bütün Dünya bu Altin akisini konusuyor, Türkiyede haberlere gelmeyisi beni sasirtiyor.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
alevi, başlayacak, kaide, katliamlarına, önkibar, sabahattin, türkiye’de


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sabahattin Önkibar | Arınç-Gökçek Kavgası ve Manzara Mezarkabul Diğer Köşe Yazıları 2 26.03.15 02:30
AKP İktidarı, Kendi Alevisini Yaratıyor Deniz Ülkemiz ve Dünya Gündemi 11 20.03.15 21:03


WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.