Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Tarihi > Dünya Tarihi


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 26.10.15, 19:33   #1
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 115
Mesajlar: 2,150
Ettiği Teşekkür: 4903
Aldığı Teşekkür: 7711
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Evanjelizm, Siyonizm ve Dünya Düzeni


Bu konuda önce yazıp yazmamaya karar veremedim. Sonradan bilginin de bir sadakası olması gerektiğine karar verdim. Bu suretle affınıza sığınarak bu konudaki yazımı da sunuyorum efendim..

1700’lü yılların ortalarından başlayarak bazı Yahudi ailelerin güçlenmeye başladığını ve İllimünati isimli bir örgüt adı altında gizli toplantılar yaptıklarını ve Dünya hakkında özel kararlar aldıklarını duymayanınız kalmamıştır sanırım. Bu aileler öyle köklü ve güçlüdür ki bazılarının bilinen kökleri 1590’lı yıllara kadar uzanır. Dünyayı yöneten bu aileleri günümüzde duymayan kalmamıştır. Rockfeller, Rothchild gibi tanınmış multi milyarder olan bu aileler, Dünya zenginliğinin % 40 gibi büyük bir rezerv payını ellerinde tutmaktadırlar.

Siyonist Lobisi: Bilinen kökleri 16. yy’ a kadar uzanan bu faaliyetlerin . Dünya tarihinde oynadığı rol büyüktür. Bu lobinin Kurucularından Rothshild ailesi İngiliz Kraliyet Saraylarında kralın yaverliğini yapan, Kralın stratejik ve ekonomik danışmanlıklarını, izlemesi gereken siyasi tutumlarını ve dış politika stratejilerini belirleyen ve yürüttükleri her ticari ve siyasi faaliyetten yüklü komisyonlar alan bir ailedir. Bu Aile İngiltere’de o kadar güçlenmiştir ki Kurdukları bankalar ile sadece İngiltere’de değil, tüm Avrupa’da krediler veren güçlü bir bankacılık sistemi oluşturmuştur. İngiltere Kralının Fransa ile savaşı esnasında Krala 35 ton altın ödünç verilmiş, savaşın ardından kraklın bu borcu ödeyememesi karşılığında Rothshild ailesi İngiliz parasını kendilerinin basması karşılığında kraldan alacakları borçları silmiştir. Bu sayede Bank of England ellerine geçmiş, servetlerine servet katmışlardır.

Rothshild ailesi Amerikan bağımsızlık mücadeleleri esnasında el altından Amerikan kolonilerini desteklemiş, Amerika’nın İngiltere’ye karşı direnişini yöneten kişilere yüklü miktarda silah yardımı yapılmış, İngiltere’nin bu savaşta yenilmesinin sağlanacağı garanti edilmiş ve karşılığında kurulacak olan Amerika devletinin resmi para birimini basma yetkisi istenmiştir. İngiltere ile savaş konusunda çok umutsuz olan başkan Washington ve ekibi bu karlı teklifi hiç düşünmeden kabul edilmiştir ve böylece günümüzde tüm dünyada çok popüler olan Amerikan dolarını basma yetkisini alarak bir hayli karlı bir işe imza atmışlardır.

Rohchild ailesi ve oluşturdukları Siyonist lobisi Osmanlı devletinin Parçalanması ve Ortadoğu’da bir İsrail devletinin kurulması içinde elinden geleni yapmıştır. Osmanlıya yüksek miktarda borçlar vererek hem borçladırmışlar, hem de Borçlarını toplamak adına, duyuyi umimiye ile gerçekleşecek alacakların transferi adına Osmanlı Bankasını kurmuşlardır. Hukuk eğitimi gören, Teodore Hertz ve Siyonist ekibi, Rothcildlerin desteği ile Sultan II. Abdülhamid Han ile görüşmüş, Filistin’de Osmanlının tüm dış borçlarına karşılık ufak bir toprak parçası istenmiş, karşılığında ikinci abdülhamidden 'kanla alınan toprak para ile satılmaz' karşılığı almıştır. Sultan II. Abdulhamid, dinen böyle bir tutum sergileyerek büyük bir sevaba girmişse de Osmanlı devletinin yıkılma sürecini hızlandırmıştır daha sonraları Enver Paşa, Abdülhamid’in bu tutumunu tarihi bir hata olarak değerlendirmiştir. Enver Paşa’ya göre Kudüs şehri ve Kenan diyarı Yahudilere geçici olarak verilmeli ve Osmanlı tekrar eski gücüne kavuştuktan sonra bu topraklar geri alınmalıydı. Ulu önder Atatürk’e göre ise Osmanlı devleti böyle birşey yapmış bile olsaydı yıkılmaktan kurtulamazdı, çünkü Osmanlı üzerine korkunç oyunlar oynanıyordu üstelik devlet her kademesi ile adeta kokuşmuş bir haldeydi. Aslında 1. Dünya savaşının gerçek sebebi Petroldü. Petrolün gelecekte büyük bir güç olacağı öngörülmüş ve bölgeye el atılması öngörülmüştü. Ardından I. Dünya savaşı çıktı ve malum yerler Osmanlı devletinin elinden çıkarak İngiltere’ye kaldı. Siyonist lobisinde İsrail’i kurmak için kollarını sıvamıştı fakat, Avrupa ülkelerinde zengin Yahudiler Çöle gelmiyordu. Bunun adına 2. Dünya savaşı çıkartılmış ve İsrail’e Binlerce Yahudi’nin göç etmesi sağlanmıştır.

Görünürde bu tür olayların Rackfeller ya da Rothshill gibi ailelerin üzerine atılmasına rağmen arkasında Evnjelist görüş vardır. Evanjelizm, perde önünde durmak yerine Dünya Genelinde Yahudi düşmanlığı yaratarak özelde onların zenginleri olan Rockefeller ve Rotschild ailelerine karşı düşmanlığı uzun yıllardır yaymaktadırlar, zaten Bu konudaki kullandıkları ortaklıklar ile Vatikan, çeşitli mezhepteki kiliseler, yani, "dindar" Avrupalı'lar, Hatta sadece dindar olanlar değil, Avrupa sosyalistleri, feministleri de bu Yahudi düşmanlığını gizli ve aleni olarak hedef saptırma politikalarına devam ederler.

Gerçekte küresel emperyalizm durmamıştır ve Evangelizm adında bir mezhebin doğmasına neden olmuştur. Evenjelizm, Protestanlığın uç ucu olan, Yahudilikle karışık bir mesheptir ve ABD’de Kliseleri vardır. Kutsal kitap'a yönelmek, dönmek anlamını taşır. Evanjelizm terimi farklı protestan grupları tanımlamak için de kullanılmaktadır. kelimenin kaynağı yunanca iyi haber veya genel olarak asıl gerçek anlamına gelen evangelion dan gelmektedir. ayrıca Hz. İsa nın gerçek öğretisi yerine de kullanılmaktadır. Reform hareketi esnasında martin luther kelimeyi kendi kurduğu evanjelik kilise hareketi için uyarlamıştır. Bugün hala Almanya da lutheryen kiliseler için evanjelik kilise terimi kullanılmaktadır. İngilizce konuşulan dünyada, kuzey atlantik anglo-sakson dini geleneğini 18. ve 19. yüzyılda değiştiren ve farklılaştıran dini hareketler ve mezhepleri ifade etmek için kullanılmaktadır.İngiltere'de Anglikan bir papazın 1870'lerden itibaren ABD'ye gitmesiyle evanjelizm hız kazanmıştır.Kimdir bu papaz? John Nelson Darby'dir. Darby ''Plymouth Kardeşliği'' diye bir hareket kurar.Ülkeyi şehir-şehir,kasaba-kasaba gezer.Etkileyici vaazlarıyla mürit toplamayı başarır.Darby,dispensalisttir. Dispensalizm inancına göre Tanrı,Dünya hayatını yedi bölüme ayırmıştır. Son bölüm ise kıyametin kopuşu ve Mesih'in Dünya'ya gelmesidir.

Şimdi Evanjelistlerin,siyonsitlerle planı vardır.Evanjelistler Tanrı'nın gazabından korkarak,yahudileri korumuşlardır.Ve Ortadoğu'da yahudilere ''vaat edilen topraklarda'' İsrail kurulmasını sağlamışlardır.Sağlamaya çalışıyorlar da.Yalnız Evanjelistler bu ideallerini başardığı zaman yahudiler umrunda olmayacaktır. Hıristiyan olmazlarsa öleceklerdir. Bugün için evanjelizm, amerika'daki hristiyan toplumunun tutucu , ya da yobaz kanadını ifade etmektedir. yahudilerin tanrı tarafından "seçilmiş halk" olduğuna inanmaktadırlar ve yahudilerin kutsal topraklarda kuracakları hakimiyet ve bu yolla ulaşılacak dünya egemenliğine yardım eden evanjelikler, bunun kurtuluşa ermenin yolu olduğuna da inanırlar. Kısaca Yahudiliğin mistizmi ile Hristiyanlığın bir karışımı olan görüştür. Bu görüşe hristiyan-sionistlik de denilebilir, ve aslında su anda dunyayı yöneten güçler gerçekte bunların elindedir ve sayıları hızla artmaktadır. öyle ki bu görüşe sahip olan bush kendisini tanrı'nın bu iş için görevlendirdiği kutsal bir insan saymaktadır.

Din tarihi açısından, hristiyan - yahudi düşmanlığının kökeni 2000 yıl öncesine dayanıyor, hristiyanların esas düşmanı roma idi aslında. Hristiyanların, Yahudilere kızkınlığının nedeni, Yahudilerin Isa'yı Roma Imparatorluğu'na satması, dolayısıyla çarmıha gerilmesine neden olması iddiasından kaynaklanıyor. Hristiyanlar bu Yahudi düşmanlığını, Müslüman toplum içine de pompaladılar son 100 yıldır özellikle. Aslında Yahudi ve Hristiyan hesaplaşması ve inatlaşması olmakta ve bu durum Tüm dünyayı etkilemektedir.

Avrupa kökenli yahudilerin bir kısmı Askenaz yahudileri dir. Askenaz yahudileri de, Hazar Türk devleti kökenlidir. Örneğin Rockfeller Ailesi Hazar Türklerinden dir. Hazarlar, Yahudi soyundan olmayan ve Yahudiliği kabul eden bir kavimidir. Yani, Göktürk devletinden sonra kurulan Hazar Türk devleti. Avrupadaki, Askenaz düşmanlığının bir kökeni de budur, yahudi olmaları yanında Türk kökenli olmalarıdır. Atilla'nın Avrupada yaptıklarının bir hıncını bu Askenaz (Türk) kökenli yahudilerden almış oluyorlar. Putin gibi Slav kökenli doğu Avrupa politikacıları da, batı Avrupalılar la, bu Askenaziler konusunda aynı taraftadırlar. Iran daki, yahudi düşmanlığının kökeninde bile, aslında Askenaz düşmanlığı vardır (kendi içinin yarısının Türk kökenli insan olması ve bölünme korkusu ve Askenazların bu konuda Azerbaycana destek vermesi.) Bunlar için, Israil - Türkiye yakınlaşması, Avrupa-Rusya-ABD(nin kiliseci kanatları vs) tarafından istenmez. Bu suretle İsrail’in bölgede devamlı sorun çıkarması batının işine gelir. Bu sayede, hem kendilerini gizlemekteler, hem de istediklerini elde edmektedirler.

“1948’de İsrail’in kurulması, Yahudilerin, yüzyıllar önce sürgün edildikleri yerden sonunda İncil’de sözü geçen yere tekrar döndüğü anlamına gelmektedir… İsrail devletinin kurulması, İncil kehanetinin gerçekleşmesidir.” -Eski ABD Başkanı Jimmy Carter-


Faydanılan Kaynaklar:

KURTOĞLU Ramazan, ABD Siyaset Stratejisinde Evanjelist-Kabalist felaket Filmleriyle Psikolojik Savaş Operasyonları Ve Türkiye, s. 16- 17.

KURTOĞLU Ramazan, İsrail Devletinin Kuruluşuna Kadar Geçen Süreçte Yahudiler ve Siyonizm’in Gelişimi, sf 44-59
YURTSEVER Cezmi, Şifre, 1. Baskı, 2008

Samuel P. Huntington, Çevirenler: Mehmet Turhan-Y. Z. Cem Soydemir, Medeniyetler Çatışması ve Dünya Düzeninin Yeniden Kurulması, Okuyanus Yayınları, 3. baskı, Mart 2004

METİN Abdullah, Küreselleşme Sürecinde Hristiyanlık Ve Hristiyanlığın Küreselleşmesi, Uluslararası Sosyal Araştırmalar Dergisi, Cilt: 6 Sayı: 26, 2013

TAYLOR A.J. P, İkinci Dünya Savaşının kökenleri, Alfa yayınları İstanbul, 2015 sf. 1-10

Hazar Turkleri tarihine giris , sayfayı en son ziyaret: 22.06.2015

TAŞAĞIL l A., “Hazarlar”, DİA, Cilt 17, 116-120, 1997.

https://thedshow.wordpress.com/…/wee...khazars-zion…/.

Meyveleri toplamaya geliyor


Hristiyan Hristiyanlık İncil İsa Mesih Turkish Christians,

Why Evangelical Christians Support Israel - Speech - PatRobertson.com ,

A Nation with the Soul of a Church » Mosaic

Religion News Service - Coverage of religion, ethics and spirituality from around the globe

http://www.academia.edu/…/Evanjelizm...Crkiye_Plan%C…

http://ahmetakgul.net/…/Bizden-S%C3%...2-2.-Bask%C4%…

http://sbedergi.karatekin.edu.tr/Mak...51111517_1.pdf

http://dergipark.ulakbim.gov.tr/…/do...357/5000073791
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.10.15, 20:31   #2
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 115
Mesajlar: 2,150
Ettiği Teşekkür: 4903
Aldığı Teşekkür: 7711
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Evanjelizm, Siyonizm ve Dünya Düzeni

__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.10.15, 20:35   #3
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 115
Mesajlar: 2,150
Ettiği Teşekkür: 4903
Aldığı Teşekkür: 7711
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Evanjelizm, Siyonizm ve Dünya Düzeni

__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.10.15, 21:10   #4
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Yaş: 63
Konular: 173
Mesajlar: 3,291
Ettiği Teşekkür: 3899
Aldığı Teşekkür: 10158
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Evanjelizm, Siyonizm ve Dünya Düzeni

Emeğine sağlık!Peki akla bir soru geliyor ozaman?Madem bunlar Dünya'ya hakim olmuşlar,neden diğerleri uyumuşlar?Gerçi bunlar ''din''kavramı saftatası üzerinden para ile hakimiyet kurmuşlar.Bizler bu coğrafyada devamlı şikayet ederiz dururuz da neden karşılık veremiyoruz?Başkalarından yardım mı bekliyoruz?
__________________
Cem1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Cem1907'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.06.16, 15:30   #5
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 115
Mesajlar: 2,150
Ettiği Teşekkür: 4903
Aldığı Teşekkür: 7711
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Evanjelizm, Siyonizm ve Dünya Düzeni

__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dünya, düzeni, evanjelizm, siyonizm


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 16:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.