Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Tarihi > Dünya Tarihi


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 17.10.12, 23:48   #21
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 491
Mesajlar: 11,787
Ettiği Teşekkür: 44713
Aldığı Teşekkür: 76211
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Masonluk

Ancak büyümüşler demek
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 18.10.12, 00:07   #22
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,764
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 9000
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Masonluk

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Eh yani Karagöz.

Masonluğun başlangıcının hangi yüzyıl olduğuna bakılırsa, Kadın Mason Büyük Locasının 1991'de oluşması insanı biraz gıcık ediyor

Masonların kadınlara duyduğu saygı tapınma derecesindedir. Hatta tapınırlar diyeyim. Kendilerine dul kadının oğulları derler. Bilmem Ester Ana'yı biliyor musunuz ? Aşağıdaki heykeli İstanbul/Karaköy Ziraat Bankası önündedir. Bizim tarihimizle çok alakalı ya, heykelini dikivermişiz. Yanında yöresinde bir de Hiram Usta'nın heykeli de vardır

Bir misal vereyim ben gerisini size kalsın. İsrael ismi neyi ifade eder?
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.10.12, 00:21   #23
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2490
Mesajlar: 21,871
Ettiği Teşekkür: 88810
Aldığı Teşekkür: 128167
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Masonluk

Bizde de 'cennet anaların ayakları altında' derler ama yeri geldiğinde o ayakları tekmelerler.

Masonlar'da o kadar taptıkları analarına bir loca açmayı ancak akıl etmişler demekki.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 18.10.12, 00:38   #24
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,764
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 9000
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Masonluk

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Bizde de 'cennet anaların ayakları altında' derler ama yeri geldiğinde o ayakları tekmelerler.

Masonlar'da o kadar taptıkları analarına bir loca açmayı ancak akıl etmişler demekki.

Onlar anayı değil, kadını kutsallaştırır. Arada bariz bir fark vardır Hieros Gamos bahsiyle, Dan Brown abimiz bir güzel anlatıyordu bunu; Da Vinci Şifresi kitabında.


Özetle ;

__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.10.12, 08:50   #25
Gerçek Üye

Ilgın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 17
Mesajlar: 746
Ettiği Teşekkür: 846
Aldığı Teşekkür: 4367
Rep Derecesi : Ilgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Masonluk


Karagöz'ün dediği gibi Masonlar kendilerine " Dul Kadının Oğulları" diyorlar. Bu konuda Mustafa Yılmaz'ın aynı adı taşıyan bir kitabı var. Bir arkadaşımda gördüm ama bende okumadım henüz. Oradan bazı alıntılar yapalım ufkumuz genişlesin


***

MAVİ’DEKİ ESRARENGİZ SIR


1979 yılında İpekçi`nin katili olarak yakalandığında üzerinde `mavi` kazak vardı. 1981 yılında San Pietro meydanında Papa`yı vurduğunda üzerinde `mavi` kazak vardı. 1983 yılında Papa Ağca`yı ziyaret ettiğinde, üzerinde yine `mavi` kazak vardı. 12 Ocak 2006`da Kartal cezaevinden tahliye edildiğinde, GATA`ya çürük raporu almaya geldiğinde, üzerinde hep mavi kazak vardı. Peki ne olabilirdi bu mavi kazağın sırrı?

TBMM BİNASINI YAPAN MİMARIN BÜYÜK SIRRI


Viyana tren garındaki fötr şapkalı ve uzun siyah paltolu adam herkesten daha fazla tedirgindi. İstasyondaki alman askerlerinin gözleri üzerine çevrilmiş gibi hissediyordu. Zaman geçmek bilmiyordu. Tek isteği vardı, bir an evvel trene binip viyana’dan olabildiğince uzaklaşmak.
Paltosunun Yakasına iliştirdiği küçük “mine çiçeği” rozetini eliyle bir kez daha yokladı. Düzeltir gibi tekrar üzerinde oynadı. Trenin ince bir çığlığı andıran hareket sesini duyunca biraz olsun rahatladı.

Almanlar’da mine çiçeği; “Beni unutma” anlamına geliyordu.

Naziler Avrupa’da özellikle iki kesimin peşine düşmüştü; Yahudiler ve Masonlar. Bu yüzden nazi iktidarlarının hakim olduğu ülkelerden kaçanların büyük çoğunluğu ya “Yahudi asıllı” ya da masondu.
Naziler ofisini basmış, hatta yaptığı anıtı bile yıkmıştı. Belliki arananlar listesinde ilk sıralarda yer alıyordu. Bu nedenle Nazilerden kurtulmak için ülkesini terk etmek zorunda kalmıştı.

Sığındığı ülke ise Türkiye’ydi ve Türkiye'de onu çok ilginç bir isim karşılamıştı!

150 YIL SONRA HORTLAYAN ESRARENGİZ ÖRGÜT

1851 yılında kurulan ve ilk açılışı büyük bir debdebe ile bütün Devlet Erkanı’nın önünde yapılan Encümen-i Daniş sadece 12 yıl faaliyette kaldı. Encümen’in adı Devlet Salnamelerinde en son 1862 yılında yer aldı. 1862’den sonra birden bire ve sessiz sedasız yok oldu. Ne lağvedildiği ne de kapatıldığına ilişkin en ufak bir bilgi bulunamadı.

Peki ne olmuştu? Encümen gerçekten faaliyetlerine son vermiş miydi?

Bunu anlamak için aradan tam 147 yıl geçmesi gerekecekti!
1862’de gizemli bir sessizliğe bürünen bu esrarengiz oluşum 2009 yılında Türkiye gündemine bomba gibi düşecekti.

İNGİLİZ AJANI MR. JOHN-DİĞER ADIYLA BEKTAŞİ HALİFESİ MUHAMMED ALİ.

O'nun görevi Bektaşi tarikatına sızmaktı. O'da tıpkı John gibi yetiştirildi. Sünniliği, dört mezheme ait bilgileri öğrendikten sonra Konya'ya gönderildi. şiire meraklı herbert, türkçe, Arapça, Farsça bir çok kaside ve mersiyeyi ezberine aldı. Konya'da her akşam kahvehane, meyhane ve bozahanelere devam etti. Orada rastladığı adamlarla dost oldu. buralarda tanıştıklarına her gece ikramlarda bulundu. Çok paralar sarfetti. Bilgisiyle olduğu kadar rindmeşrebliğiyle çevresinin sevgi ve dostluğunu kazandı. Bektaşi erenlerinin arasında hızla çevre edindi. Sonunda Bektaşi Tarikatında Halife derecesine kadar yükseldi. Ancak Herkes O'nu Muhammed Ali olarak bildi.

VE MECDELLİ MERYEM’İN SEMBOLÜ “M”


TBMM’deki esrarengiz işaretlerden biri de “M” şeklindeki semboldü. Bu esarengiz semboller arasında “üçgen” ve “kadeh” sembolünden sonra en fazla yer verilen sembol buydu. Peki bu esrarengiz harfin anlamı neydi? Neyi anlatmak istiyordu?
Masonların köklerini dayandırdığı Tapınakçı inanışa göre “M” harfi; Mecdelli Meryem’in sembolü idi. Vatikan’ı sarsan son yılların en popüler kitabı Dan Brown’un Da Vinci Şifresi’ne göre, Kutsal Kase sırrına sahip Sion Tarikatı, bu sırrı korumalarının yanı sıra yaptıkları eserlerde İsa’nın soyunu taşıyan Mecdelli Meryem’e saygılarını gösteren gizli sembollere yer veriyorlardı.

Ve o sembol Türkiye'nin kalbine yerleştirilmişti!

NASIL MASON OLDUM!

Bir gün bir arkadaşım yanıma sokuldu ve gizli bir sesle kulağıma fısıldadı: - "Seni de birader yapmak istiyoruz!" Bu, hiç aklımda, hayâlimde olmayan şeydi& Benim haberim yok. Tahkikat yapılmış. Bir gün arkadaş: - "Gidiyoruz." Beyoğlu`na geçtik. Parmakkapı taraflarında dar bir sokağa saptık; yürüdük, gene saptık; gene yürüdük, gene saptık. Acaba bu sapışlar bana yolu şaşırtmak için mi? Nihayet, daracık bir sokakta bodur kapının önünde durduk. Arkadaş kapıya işaret verir gibi vurdu. Girdik. Arkadaş benden ayrıldı. Aksak adamla yalnız kalmıştım.

28 ŞUBAT’IN KİLİT İSMİ BİR MASONDU!

Kırmızı Kitap olarak bilinen ve Türkiye’nin “gizli anayasası” olarak nitelendirilen kitabın hazırlayıcıları arasında yer aldı. 28 Şubat sürecinde özellikle fişlemelerle gündeme gelen ve özel görevi irticai faaliyetleri izlemek olan Başbakanlık Takip ve Koordinasyon Kurulu’nda görev yaptı.

Görev süresince 10 başbakan, 5 cumhurbaşkanı değişti. Ama o değişmedi.

28 şubat’ın kilit ismi bir masondu! Ankara’da kurulu Defne Mason Locası’nın üstad-ı Muhteremi yani loca başkanıydı.

ONLAR YAHUDİ DİYARININ KURTARICILARI

"Büyük Üstad: Kimden sakınmalıyız?
1. Nazır: Düşmanlarımızdan ve kardeşlerimizden.
Büyük Üstad: Kardeşlerimizden sakınmamızın sebebi nedir?
Nazır: İsrailoğulları esarettedir. Biz onların kurtulmaları maksadını takip ediyoruz. Lakin yeni kardeşlerimiz bizim bu projemizi anlamayacaklar ve tatbikini engelleyeceklerdir.
Büyük Üstad: Kardeşlerim! Nizam vaziyeti alalım. Yahudi diyarının kurtarıcısını selamlayalım ." (15. Derece Çalışma Rehberi, shf-24)

Son paragrafa dikkat ettiniz mi? Masonlar ne kadar evrensel bir kuruluşuz desede altından hep yahudi oyunları çıkar. Yada İnsanlıkarayan'ın dediği gibi " ZİYONİST" ler çıkar.__________________
Kader, çadırındaki kilim gibidir. İpliğini Tanrı verir sen dokursun
Ilgın isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Ilgın'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.10.12, 13:12   #26
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,764
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 9000
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Masonluk

Ben yahudilerle masonların bir tutulmasını doğru bulmuyorum. Her yahudi mason değildir ya da mason olmayan yahudiler vardır. Tarihimizde Mason Şeyhülislam'ımımız bile vardır. Masonluk ile Siyonizm ülküsü birlikte düşünülebilir ki; nihai hedefleri ya da felsefi temelleri Siyonizm'dir.

Bu arada M harfiyle alakalı olarak Gmail'in logosuyla, İtalyadaki Gladyo operasyonlarının arkasından çıkan, P2 mason locasının logosu arasındaki benzerliğe bakılabilir. Bunların dışında bir de Mc Donalds'ın M'si vardır ki; ona da Johnny Depp'in Karanlık Gölgeler adlı filminde, şaka yollu dokundurulmuştu. Tabii ki biraz alaya alan bir yaklaşım ve insanların gülmesi için yapılmış bir sahne gibi görünse de ben herşeye gülüp geçmenin doğru olmadığı kanaatindeyim.
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.10.12, 13:32   #27
Gerçek Üye

Ilgın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 17
Mesajlar: 746
Ettiği Teşekkür: 846
Aldığı Teşekkür: 4367
Rep Derecesi : Ilgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Masonluk

Aslında Karagöz, yazıda senin söylediğinin tersi ifade ediliyor. Bütün yahudiler gerçekten Mason değildir doğrudur. Ancak masonların esas hedefi, Tamamıyla Yahudiler üzerinedir. Yahudiliğin kurtuluşu için politika üretmek bu locanın en büyük hedefi. Her yahudi Siyonist değildir, ancak Her Siyonist yahudi'dir. Bunun gibi.
__________________
Kader, çadırındaki kilim gibidir. İpliğini Tanrı verir sen dokursun
Ilgın isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Ilgın'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.10.12, 13:38   #28
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,764
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 9000
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Masonluk

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ilgın Mesajı göster
Aslında Karagöz, yazıda senin söylediğinin tersi ifade ediliyor. Bütün yahudiler gerçekten Mason değildir doğrudur. Ancak masonların esas hedefi, Tamamıyla Yahudiler üzerinedir. Yahudiliğin kurtuluşu için politika üretmek bu locanın en büyük hedefi. Her yahudi Siyonist değildir, ancak Her Siyonist yahudi'dir. Bunun gibi.

Ben o görüşe katılmıyorum. Bu masonluğun temelini yanlış okumaktan ve yahudi aleyhtarlığından kaynaklanan bir şey. Masonlar'ın kutsal topraklar olarak adlandırdıkları yer Kenan'dır. Zaten yazıda da "Yahudi diyarının kurtarıcısını selamlayalım" diyor. Yahudilerin kurtarıcısı demiyor. Önemli olan yahudilerden ziyade diyar sanırım
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.10.12, 14:47   #29
Gerçek Üye

Ilgın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 17
Mesajlar: 746
Ettiği Teşekkür: 846
Aldığı Teşekkür: 4367
Rep Derecesi : Ilgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Masonluk

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagöz Mesajı göster
Masonlar'ın kutsal topraklar olarak adlandırdıkları yer Kenan'dır. Zaten yazıda da "Yahudi diyarının kurtarıcısını selamlayalım" diyor. Yahudilerin kurtarıcısı demiyor. Önemli olan yahudilerden ziyade diyar sanırım
Yazında da dediğin gibi Masonların kenan diyarında Kutsal saydıkları bina Süleyman mabedidir. Hz. Süleyman ise Yahudiliğin Kral peygamberlerindendir. O yüzden Yahudi Topraklarının Arap'lardan dolayısı ile Müslümanlardan kurtuluşuna destek verir. Masonluğun Ritülleri hemen hemen Tevrat kökenlidir. En büyük dayanakları ise;

Alıntı:
1. KRALLAR BAB: 7 AYET: 13 S: 343 Ve kral Salamon gönderip Sur'dan Hiram'i getirtti. Naftoli siptindan dul bir kadinin oglu idi. Ve babasi Sur'lu bir adamdi. Tunç isçisi idi. Hiram bütün tunç isleri islemekte hikmetle ve anlayis ve hünerle dolu idi. Ve Salomon'a gelip bütün onun islerini yapti.
Bu Tevrat ayeti ile zaten Mason'luğun tüm şifreleri açığa çıkıyor. Tabiki dıştan baktığımızda bile Masonların, akıllı, zeki insanlar olduğunu biliyoruz. Dış görünüşlerini gayet samimi, uzlaşılabilir ve anlaşılabilir gibi göstermişlerdir, ama Mason hazinesi yani bütçesi bütünü ile yahudi Mangır'larına bağlıdır.

Masonlar Yahudilikle olan alakalarini gizli tutmayi lüzumlu görmektedirler; çünkü siyonizm ile ayni amacin güdüldügünü anlatarak faaliyet göstermek yerine, yardim kuruluslarini paravan yapip hayirsever kisiler görünümü altinda bu amaca hizmet etmek kendileri açisindan daha verimli sonuçlar dogurmaktadir.

Detayları bıraksak bile Siyonizm/ Masonluk ilişkisi ritüllerde bile açık edilmiştir. İşin reklam ve tavlama kısmı ise Lions Kluplere kalmıştır.
__________________
Kader, çadırındaki kilim gibidir. İpliğini Tanrı verir sen dokursun
Ilgın isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Ilgın'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.10.12, 15:36   #30
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,764
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 9000
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Masonluk

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ilgın Mesajı göster
Yazında da dediğin gibi Masonların kenan diyarında Kutsal saydıkları bina Süleyman mabedidir. Hz. Süleyman ise Yahudiliğin Kral peygamberlerindendir. O yüzden Yahudi Topraklarının Arap'lardan dolayısı ile Müslümanlardan kurtuluşuna destek verir. Masonluğun Ritülleri hemen hemen Tevrat kökenlidir. En büyük dayanakları ise;Bu Tevrat ayeti ile zaten Mason'luğun tüm şifreleri açığa çıkıyor. Tabiki dıştan baktığımızda bile Masonların, akıllı, zeki insanlar olduğunu biliyoruz. Dış görünüşlerini gayet samimi, uzlaşılabilir ve anlaşılabilir gibi göstermişlerdir, ama Mason hazinesi yani bütçesi bütünü ile yahudi Mangır'larına bağlıdır.

Masonlar Yahudilikle olan alakalarini gizli tutmayi lüzumlu görmektedirler; çünkü siyonizm ile ayni amacin güdüldügünü anlatarak faaliyet göstermek yerine, yardim kuruluslarini paravan yapip hayirsever kisiler görünümü altinda bu amaca hizmet etmek kendileri açisindan daha verimli sonuçlar dogurmaktadir.

Detayları bıraksak bile Siyonizm/ Masonluk ilişkisi ritüllerde bile açık edilmiştir. İşin reklam ve tavlama kısmı ise Lions Kluplere kalmıştır.

Tevrat insan elinden çıkma olduğu için onunla pek ilgilenmiyorum açıkçası;

Süleyman bahsiyle âlâkalı Kuran'da geçen bir ayeti vereyim de aslında ne anlatmak istediğim biraz olsun anlaşılsın ;


SAD 37. Şeytanları da onun emrine verdik. Hepsi bina ustası ve dalgıçtı.
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
mason, mason nedir, masonlar, masonluk tarihi, türkiye de masonlar


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 00:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.