Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Tarihi > Dünya Tarihi


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 15.06.11, 18:29   #1
OkyanusunKalbi
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 2155
Mesajlar: 14,852
Ettiği Teşekkür: 37371
Aldığı Teşekkür: 56221
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Maya Uygarlığı | Maya Kehanetleri

Maya KehanetleriMaya UygarlığıM.Ö. 3000 ile M.S. 1500 yılları arasında şuan ki orta Amerika bölgesinde yaşamış bir uygarlıktır. Astronomi alanıyla çok derinden ilgilenmişlerdir. Öyle ki bu alanda bilinen ve bilinmeyen birçok ilki gerçekleştirmişlerdir. Son yıllarda Maya Uygarlığı çok fazla tartışmaya başlanan bir konu haline gelmiştir. Şüphesiz Mayalar apayrı bir tez konusu olmaya başlamıştır. Arkeologlar inceledikleri Maya yazıtlarından elde ettikleri bazı bilgiler ve Maya Uygarlığının hazırladığı takviminde 21 Aralık 2012 tarihinde son buluyor olması Dünya’nın sonunun geleceği yorumlarına sebep oluyor.Maya Kehanetleri´ne göre 22 Aralık 2012 tarihi dünya için çok önemli. 2012 yılı insanlığın yükselişinin başlangıcı olacak, bu dönemde içinde yaşadığımız çağ sona ererek yeni bir çağ başlayacak.Mayalar´ın kriptoyu andıran tabletlerinde dünyanın son çağına gireceği ancak bunun büyük bir tufandan sonra olacağı yazılı.
Büyük tufanla gelecek olan yeni çağın ipuçlarını ise bilim adamlarına göre iklimsel değişimler sayesinde şimdiden gözlemleyebiliyoruz.
Yeni Atlantis ABD sahilleri olacak

Çözüldükçe yeni sırları aydınlatan Maya takvimine göre, 2012´de beklenen tufan ABD´nin doğu ve batı kıyılarını Atlantis gibi sular altına gömecek.´Beklenen Tufan Yılı´ olarak kabul edilen 2012´yi tarihler gösterdiğinde dünyada ne gibi değişimler yaşanacağı merak edilen en önemli konu. Mayalar´ın kehanette bulundukları gibi içinde bulunduğumuz ´Beşinci Çağ´ın sonu geldiğinde dünya tamamen mi yok olacak yoksa bir bölüm mü bu tufandan etkilenecek? Maya takvimine ve bugüne kadar yapılan araştırmalara göre bu tufandan en çok Amerika ve Avrupa´nın kıyı şeridi etkilenecek .


Dünyada o gün fiziksel anlamda neler yaşanacak?

Toplu bir yok oluşa doğru gitmiyoruz. Tahminlere göre 2000´li yılların ilk çeyreğinde bir zamanlar yaşanan tufanın bir benzeri ile karşılaşılacak. Uzmanlar uzun yıllardır manyetik alandaki bir değişimin büyük doğal afetlere neden olacağına inanıyor.

Bunların çoğu tarihte olageldiği üzere belirli periyotlarda tekrar eden fenomenler gibi görünüyor. Bununla beraber dünya hiçbir zaman bu kadar yoğun nüfuslu olmamıştı. Bu nedenle son tufan insanlık için tahmin edilemeyecek ölçüde hasara neden olabilir.


Özellikle hangi ülkeler tehdit altında?

Amerika´nın doğu ve batı sahilleri boyunca uzanan geniş alan Atlantis gibi suların altında yok olacak. Aynı zamanda Avrupa´nın birçok sahil şeridi de bundan büyük ölçüde etkilenecek.
Beklenen bir diğer büyük değişiklik ise, iklimler üzerinde kendisini gösterecek. Bilim adamı Cayce kutupların yer değiştireceğini ve böylelikle bugünkü kutup ve tropik bölgelerdeki iklimsel değişimleri yaratacağını söylemişti. 1900´lü yılların sonlarında elde edilen bilimsel veriler de buna benzer bir senaryoyu ortaya koyuyor.Tüm bu kehanet niteliğindeki tahminler şu an yaşadığımız dünya çağının hemen hemen aynı tarihte yani M.S. 22 Aralık 2012 tarihinde biteceğine dair Maya inanışı ile örtüşüyor.


BÜYÜK KEHANET

Peki takvimlerdeki tüm bu sırlar nasıl açığa kavuştu?

Mayalarla ilgili araştırma yapan uzmanlar önce Mayalar´ın zaman ve takvim sistemini çözmeye çalıştılar. Sonra da bunu şu anda kullandığımız Gregorian takvimine uyarlama çalışmaları geldi. Joseph T. Goodman´ın çalışması Maya araştırmacılarından Thompson tarafından adapte edilerek de büyük kehanet ortaya çıkarıldı.
Buna göre Gregorian takvimiyle M.Ö. 13 Ağustos 3114 tarihine karşılık gelen ´Büyük Devir´in 13 Baktun yani 1.872.000 gün sürdüğü düşünülürse, şu anda içinde bulunduğumuz çağın M.S. 22 Aralık 2012 tarihinde sona ereceği hesaplandı.
872.000 sayısı dünyanın kilometre saati mi?

Maya rahiplerinin kehanetlerine göre 1.872.000 sayısı büyük önem taşıyor. Çünkü dünyanın döngüsü bu sayıya ulaştığında dünya büyük bir yıkım yaşayacak.2012 son mu başlangıç mı?

Mayalar 2012 için ´zamanların sonu´ diyor. Ancak bu yok oluş anlamında değil fiziksel bir değişim. İnsanoğlu dört kez geriledi ve artık değişim zamanı. Mayalar´a göre; 2012 yılı insanlığın yükselişinin başlangıcı olacak.
Maya Kehanetleri´ne göre 22 Aralık 2012 tarihi dünya için çok önemli. Çünkü bu dönemde içinde yaşadığımız çağ sona ererek yeni bir çağ başlayacak.
Büyük bir tufanla gelecek olan bu yeni çağın ipuçlarını ise bilim adamlarına göre iklimsel değişimler sayesinde şimdiden gözlemleyebiliyoruz. ´Beşinci kutupsal kayma´ olarak adlandırılan bu değişimde daha önceki değişimlerde olduğu gibi yine kutupların manyetik alanının değişmesiyle meydana geleceğini söyleyen Sınır Ötesi Yayınları´nın Genel Yayın Yönetmeni Ergun Candan, dünyadaki iklimlerin değişimini de buna bağlıyor. Candan,
´Kutuplar yer veya açı değiştirdiğinde kutuplarda buzlar eriyor. Kaldı ki, küresel ısınma sonucu şu anda Kuzey Kutbu´ndaki buzullar zaten erimeye başlamış durumda. Mayalar´a göre de daha önce yaşanan dört çağda tıpkı bu şekilde sona erdi´
diyor.
Peki tüm bu bilgiler bilimsel olarak ortaya konup kanıtlandı mı?

Dünyanın en az dört kez kutupsal kayma (kuzey ve güney kutbu) yaşadığı bilimsel verilerle kanıtlandı. En son Discovery kanalında dünyanın manyetik alanının belirli periyotlarla nasıl değiştiğini bilimsel çevreler açıkladı. Hatta bilgisayar ekranındaki üç boyutlu animasyonlarla gösterimi yapıldı. Şu anda dünyanın manyetik alanında muazzam bir değişim var. Bunun da en büyük nedeni güneşte meydana gelen değişimler.

İlginç olan Mayalar bunu biliyordu. Konunun bir diğer yanı da Mayalar´ın bununla da yetinmeyip, gelecekte tüm insanlığı etkileyecek trajediyi bizlere şifreli bir şekilde duyurmuş olmalarıdır. Bu şifreye göre dünya için 2012 yılı çok önemli.
NİRVANA´YA DOĞRU

Yani bu görüşe göre 2012 yılındadünya yok mu olacak?

Mayalar 2012 için ´zamanların sonu´ diyor. Fakat bu dünyanın top yekun yok oluşu değil, bir fiziksel değişim. Daha önce yaşanan sanki tufan gibi düşünebiliriz. Bu fiziksel değişimlerle birlikte ruhsal değişimler de birbirleriyle orantılı devam ediyor. Her bir büyük fiziksel değişimlerle birlikte insanlık ruhsal değişimde yaşıyor. Şu ana kadar insanlar aşağıya inişi yaşadı. Birincisinde biraz daha kabalaştı, ikincisinde biraz daha, üçüncüsünde biraz daha...
Dördüncünün sonunda tam anlamıyla bir dip yaptı. Bu yüzden 2012´yi Mayalar insanlığın yeniden yukarı çıkışın yaşanacağı bir çağ olarak tanımlıyor. Hatta çeşitli dinler bundan Altın Çağ, vaat edilen cennet veya Nirvana gibi bahseder. 2012´nin önemi burada. Aşağıya inen insanlık tekrar yukarı çıkacaktır. Bunun da ilk basamağı 2012´dir diyor Mayalar.
2012 yılında başlayacak olan bu yukarıya doğru çıkış ne kadar zamanda tamamlanacak?

Bildiğimiz kadarıyla bu yukarı çıkış süreci başladı. Belki 2012 bir final olabilir. Bu bir süreç. Ancak tufanla kıyameti birbirine karıştırmamak lazım. Kıyamet ruhsal bir değişim, tufan ise fiziksel bir değişim demektir.
Kıyamet hem tasavvufi hem de ezoterik (gizli öğreticilik) anlamda ayağa kalmak ve uyanmak demektir. Bu uyanıştan kastedilen ruhsal aydınlanmadır. Böylelikle dinsel metinlerin içindeki sembollerin anlamları da çözülebilecek ve dinsel metinlerde gizlenen gerçeklerle herkes yüz yüze gelebilecektir.
İKİ YILLIK HATA PAYI

22 Aralık 2012 tarihi konusunda hiç şüphe yok mu?

Mayalar´ın yakın geleceğimize ilişkin kehanetleri tüm ezoterik bilgilerle örtüşmektedir. Son zamanlardaki belirtiler de ´acaba mı´ dedirtiyor. Verilen tarihin önemi çok büyüktür. Ancak bu tarihlemede iki yıllık bir hata payı bulunabileceği de gözardı edilmemelidir.


Bunun sebebi Maya Takvimi´nin bizim kullandığımız Gregoryen Takvimi´ne çevrilişinde MÖ 1´den MS 1´e geçilmiş olmasıdır. Aradaki 0 atlanmıştır. Yaptığı araştırmada Astrofizikçi Cotterel de bu konuya dikkatleri çekmiştir.Bugüne kadar Mayalar´ın hangi kehanetleri yerini buldu?

Şu anda bilimsel olarak ispat edilen dünyanın dört kez kutup değişimi geçirdiği. Bugün bu durum ispatlanmış durumda. Günümüz insanları bunu yeni keşfetse de, Mayalar bunun farkındaydılar. Bu bile başlı başına önemli bir şey.
Mayalar´la ilgili tüm bu bilgilere nasıl ulaşıldı?

Bütün bunlar dünyaca ünlü astro fizikçi Coterelli´nin bilgilerini bir BBC muhabiri Adrian Gilbert´in derlemesi sonucunda dünya kamuoyuna duyurdu.
En önemli buluş da eski Maya kenti Palanque´deki Yazıt Tapınağı´nda buldukları mezar taşının kapağındaki şifreyi çözmeleriyle oldu.
Şifre nasıl çözüldü?

Simetriyle ilgili bilgileri çözerek çok önemli sonuçlara ulaştılar. Kapağın üzerindeki şerit motiflerini simetrik bir şekilde yan yana getirdiklerinde ortaya Jaguar ve bunun üzerinde de bir Yarasa sembolünün ortaya çıktığını gördüler. Mayalar´ın sakladıkları bu sembollerin bir anda belirmesi Cotterel´i şaşkına çevirmişti. Çünkü Mayalar´ın mitolojik yazıtlarında Jaguar beşinci yani bizim çağımızı, yarasa ise ölümü sembolize etmekteydi!...

Kapağın üzerinde açık bir şekilde görülen ´Güneş Haçı´nın üzerindeki ilikler ise Güneş´in manyetik iliklerini temsil etmekteydi. Bu da Mayalar´ın gizli mesajıydı. Yaşanacak trajedinin sebebi Güneş´te meydana gelecek olan manyetik değişimlerdir!.

__________________
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.06.11, 23:05   #2
CadII
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 230
Mesajlar: 4,588
Ettiği Teşekkür: 15874
Aldığı Teşekkür: 24789
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Maya Uygarlığı | Maya Kehanetleri

Şİmdi ne gerek vardı bu yazıya yahu. Moralim bozuldu
__________________
Bu güzel ülkede elbette özgürlük türküleri söylenecektir. Ve yine kardeşçe paylaşım olacaktır. Görsek de, görmesek de...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.06.11, 23:12   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 2155
Mesajlar: 14,852
Ettiği Teşekkür: 37371
Aldığı Teşekkür: 56221
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Maya Uygarlığı | Maya Kehanetleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Şİmdi ne gerek vardı bu yazıya yahu. Moralim bozuldu
Adı üstünde Maya Kehanetleri. Moralimizi bozmaya gerek yok. Daha önce de yanılmıştı Mayalar.

Denilene göre 2012 de yeni çağ'a adım atacakmışız.
Bekleyip göreceğiz, gerçekten mayalar haklı mı olacak?
__________________
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.06.11, 00:37   #4
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2704
Mesajlar: 28,406
Ettiği Teşekkür: 159147
Aldığı Teşekkür: 175417
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Maya Uygarlığı | Maya Kehanetleri

Ellerine sağlık, teşekkürler Okyanus...

* * *

Kehanete inanmadığım gibi kadere de pek inanmam...
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.06.11, 00:44   #5
TheRoCkuLa
Üye

TheRoCkuLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2011
Konular: 26
Mesajlar: 110
Ettiği Teşekkür: 67
Aldığı Teşekkür: 337
Rep Derecesi : TheRoCkuLa Karimasını arttırmak için doğru yerdeTheRoCkuLa Karimasını arttırmak için doğru yerdeTheRoCkuLa Karimasını arttırmak için doğru yerdeTheRoCkuLa Karimasını arttırmak için doğru yerdeTheRoCkuLa Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Maya Uygarlığı | Maya Kehanetleri

Biz yırttık amerika 8 saat uzaklıkta bize vurmaz
__________________
Atomun Parçalayabilirim ama İnsan Önyargısını Parçalayamam

-Albert Einstein-
TheRoCkuLa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz TheRoCkuLa'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.06.11, 01:16   #6
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 19,668
Ettiği Teşekkür: 80441
Aldığı Teşekkür: 119010
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Maya Uygarlığı | Maya Kehanetleri

Hedef 2023 diyor birileri, plan bozulmasın

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.06.11, 01:20   #7
OkyanusunKalbi
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 2155
Mesajlar: 14,852
Ettiği Teşekkür: 37371
Aldığı Teşekkür: 56221
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Maya Uygarlığı | Maya Kehanetleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Hedef 2023 diyor birileri, plan bozulmasın

Nasa'nın tahminleriyle Maya'lıların kehanetleri tutmuyor.
Her kafadan ses çıkıyor işte.
__________________
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.01.16, 23:09   #8
Dilaver
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 431
Mesajlar: 3,538
Ettiği Teşekkür: 17595
Aldığı Teşekkür: 19935
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Maya Uygarlığı | Maya Kehanetleri2011 den sonra kimse yorum yazmamış


2015 yılındayız.

Mayalar ıskaladı ustaa........

Sakın bu Maya şeysini bulan gazeteci, yanlış hesaplama yapmış olmasın

.....

Tü tüü tüüü, dağlara taşlara...
__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 13.04.20, 16:32   #9
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 10257
Mesajlar: 32,601
Ettiği Teşekkür: 105967
Aldığı Teşekkür: 164552
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Maya Uygarlığı | Maya Kehanetleri

Moral bozucu ilginç şeyler...
Kehanete inanmamakta haklıymışım

Teşekkürler Okyanus
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.04.20, 16:53   #10
Bursalı68
Moderator

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 237
Mesajlar: 2,168
Ettiği Teşekkür: 11778
Aldığı Teşekkür: 8111
Rep Derecesi : Bursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Maya Uygarlığı | Maya Kehanetleri

Merhaba,

Eski uygarlıkların bir çoğu astronomi konusunda gerçekten çok bilgiliymiş ki halen o bilgilere nasıl ulaştıkları büyük bir muamma...Aslında geçmişte bildirilenlere kehanet değil de tahmin/öngörü olarak bakmakta yarar var...

Astronomik anlamda evrene etki eden bir çok olay oluyor görmediğimiz, bilgimiz dışında...Ve evet bazı öngörüleri de bu hesaplanmayan olaylar da engellemiş olabilir...

Bu tür döngüler Mısır medeniyetinde de, Sümer medeniyetinde de var...Bazıları oluyor, bazıları ise olmuyor...

Doğal olan veya olacak olan, astronomik olan veya olacak olana insanın yapabileceği fazla bir şey yok...Örneğin dünyanın bir karadeliğe düşmesine insanın engel olması mümkün değil veya iki galaksinin çarpışması/bir araya gelmesini insanın engelleyebilmesi mümkün değil...İnsanın tek yapması gereken dünyayı daha yaşanabilir hale getirmesi, yaptığı saçmalıklarla dünyanın ömrünü azaltmamasıdır, yani iklim değişikliklerini hızlandırmaması, atmosferdeki zehirli gazları çoğaltmaması, yaşadığımız ortamda rasyasyon oranını yükseltmemesidir...Yoksa zaten koskoca evrende biz YOKUZ gibi bir şey...

Sağlıcakla kalınız...
__________________
Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların bir şey yapmaması kafidir...
Edmund BURKE
Bursalı68 Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
kehanetleri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Aztek Uygarlığı oneyouu Dünya Tarihi 5 11.04.20 13:27
Hitit Uygarlığı oneyouu Dünya Tarihi 10 11.04.20 13:26
Minos (Girit) Uygarlığı Smyrna Dünyadan Tarihi Yerler ve Mekanlar 10 19.03.15 21:41
Mısır Medeniyeti oneyouu Dünya Tarihi 1 14.03.12 11:44
Frigya Uygarlığı (MÖ 750 - MÖ 300) oneyouu Dünya Tarihi 0 25.01.09 06:55


WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2021 www.forumgercek.com
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.