Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Tarihi > Dünya Tarihi


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 16.12.11, 02:38   #1
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,716
Ettiği Teşekkür: 1947
Aldığı Teşekkür: 8875
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Thumbs up Filmlere Konu Olabilecek 10 Gerçek Olay

1. Niihau Kazası


Pearl Harbour saldırısı Hollywood tarafından defalarca filmlere konu edildi. Ancak saldırının hemen öncesinde gerçekleşen Niihau Kazası olayı hala filme çekilmedi.

Olay saldırıya katılan bir Japon uçağının Hawaii adasına yakın Niihau adasına düşmesiyle başladı. Japonların da yaşadığı adada pilot saldırının gerçekleştiğini öğrenince silahlarıyla adadan kaçmak istedi. Ama adadaki Amerikalılar Japon pilotu yakaladı.

Amerikalılardan biri pilotu duvara itip kafatasını kırdı. Daha sonra da üç kurşunla Japon pilot öldürüldü. İçinde İkinci Dünya savaşı arka planı bulunan hikaye aksiyonu ve kaçış hikayesiyle de filmlere konu olmaya oldukça müsait.





2. Dyatlov geçidindeki ölümler


Ural Dağları'nın kuzeyinde yer alan Dyatlov geçidi ıssızlığıyla bilinir. Ancak 9 genç kayakçı trekking yapmak için 1959'da geçide gitti.

Ancak gezileri faciaya dönüştü. 5 kayakçı kamplarının önünde çırılçıplak bir şekilde ölü halinde bulundu.

Aylar sonra 4 kayakçının daha dağlardan karlar altında cesetleri çıktı. Cesetlerin birinin dili kesilmişti. Cesetlerin çoğunda kaburga ve kafatası kırıkları tespit edildi. Hikayeyi daha dehşet verici hale getiren ise cesetlerin yüksek oranda radyasyona maruz kalmasıydı. Bu gerçek hikaye bir korku filmi olmaya çok müsait. Ayrıca radyasyonun yarattığı gizem hikayenin kolayca bir bilim kurgu filmi olmasını da sağlayabilir.




3. Poyais Prensi


Gregor MacGregor 19. Yüzyılda Güney Amerika'da Portekiz ve İspanya kolonileriyle savaşan İskoç bir askerdi. 1820'de ülkeye döndüğünde Latin Amerika'da Poyais adını uydurduğu bir ülkeyi fethettiğini söyleyerek insanları dolandırmaya başladı. Ülkenin el ile çizilmiş haritalarını bile dağıttı. Kısa sürede bu sayede prestiji artan MacGregor bir anda Londra'nın soylularına kendini kabul ettirmişti.

MacGregor Londra Belediye Başkanı dahil olmak üzere önemli mevkideki insanlara uydurma Poyais hükümetinde bakanlık teklif etmişti.

Koloni için para toplamaya bile başlamıştı. Ülkeye gitmek isteyenlere gemiler bile ayarladı. Ancak gidenler çok geçmeden dolandırıldığını anladı. İnsanlık tarihinin en büyük dolandırıcılarından biri olan MacGregor'un filmi henüz yapılmadı. Ancak senaristler tarafından yeterince süslendiğinde benzersiz bir komedi olacağına şüphe yok.




4. Uranyum hırsızı


1979'da General Electric nükleer santralinde sözleşmeli çalışan bir personel olan Learned Dale yasak bölgeye girerek tam 5 bidon zenginleştirilmemiş uranyumu çaldı.

Sonrasında santral yönetimine 100 000 dolar için şantaj yaptı. Yönetime bir miktar uranyum gönderen Dale eğer para ödenmezse uranyumu tüm nükleer karşıtı gruplara yollama tehdidini savurdu.

Ancak santral Dale ile anlaşma yolunu tercih etmedi. Bunun yerine özel dedektiflere ve polislere başvurarak Dale'in izini sürdü. Kısa bir soruşturmadan sonra Dale bulundu ve tutuklandı. İçinde dedektiflik hikayesi de barındıran bu gerçek olay Coen Kardeşler'in tarzında bir hikayeye rahatlıkla konu olabilir.




5. Stockholm Sendromu


Kaçırılan kişinin kaçırana sempati duyması anlamına gelen Stokholm sendromu defalarca filme konu oldu. Ama sözcüğe anlamını veren olayı kimse film yapmadı. 1973'te İsveç'te azılı bir suçlu olan Jan Erik Olson Stockholm'de bir banka soygunu yaptı.

Polisle çatışmaya giren Olson kaçarken 4 rehineyi de yanında götürdü ve arkadaşı Clark Olofsson'dan yardım istedi. Rehinelerin serbest bırakmak için başbakan bile devreye girdi. Ancak daha sonra rehinelerden başbakana garip telefonlar gelmeye başladı.

Rehineler polislere kızgınlığını dile getiriyor ve Olson'un serbest bırakılmasını talep ediyorlardı. 5 gün sonunda polis binaya girdi ve hırsızlar teslim oldu. Daha sonra rehinelerden biri Olofsson ile çok iyi arkadaş oldu. Başlı başına tür olan kaçırılma filmlerinde bir başyapıt olma potansiyeline sahip bu olay ilgi çekici bir kara komedi olarak beyaz perdeye yansıtılabilir.




6. Kara Sakal'ın hayatı


Korsan Kara Sakal hikayesi de birçok filme konu oldu. Ancak gerçek hikayeyi anlatmak yerine karikatürleştirilmiş bir anlatım tercih edildi. 1718'de Kara Sakal olarak anılan Edwart Teach zamanının en kanlı korsanlarından biri olarak kabul edilir.

Amerika doğu kıyısında İngiliz gemilerle yaptığı çatışma ile efsaneleşti. Sonrasında korsanlıktan emekli oldu ama başta Virginia valisi olmak üzere onu yakalamak için birçok devlet otoritesi seferber oldu.

Bu aşamadan sonra Kara Sakal'ın hikayesi tam bir kedi fare oyununa döndü. Nispeten küçük gemisi ile denizde kaçmaya başlayan Kara Sakal'ı bir filo takip etti. En sonunda muhteşem bir çarpışma sonucu Kara Sakal öldürüldü. Öldürülmeden önce de 3 ayrı askerle kılıç dövüşü yapıyordu. Johnny Depp'in başrolünü oynadığı müthiş bir korsan filmi yapmak için bu hikayeden güzel fırsat yok.





7. Tahitili ressam Paul


Gauguin Post Empresyonizm resim akımının en önemli temsilcilerinden Paul Gauguin'in hikayesi "bir ressamın hayatından film olmaz" diyenleri yanıltacak cinsten.

1870'lerde sıradan bir yaşam süren Gauguin karısını ve ailesini terk edip resim yapmaya başladı. Önce Panama'ya sonra da Tahiti'ye giderek oralardaki yerlilerin basit yaşamlarından etkilenerek resimlerini yapmaya başladı.

Hayatını tam düzene koymuş gibi gözükürken bu sefer de ülkedeki yerel otoritelerle çatışmaya başladı.

Bu çatışmalar sonucu üç ay boyunca hapis cezasına bile çarptırılmıştı. Ceza uygulanamadan 1903'te öldü. Kendi yolunu çizmesi ile bir kahraman, ancak ailesi ve arkadaşlarına sırtını dönmesiyle bir anti-kahraman olan Gauguin'in hayatı ödüllük bir filme konu olacak türden.




8. Hemingway'in gençliği


Bu kadar popüler bir yazar olup da hayat hikayesinin henüz filme konu olmamış olması Hemingway'in şansızlığı. Gençliğinde İtalya'da geçirdiği yıllar, Birinci Dünya Savaşı'nda ambulans şoförlüğü yapması.

Bu görevi sırasında defalarca yaralandıktan sonra kendisini Fransa'da buldu. Fransa ve Avrupa'da geçirdiği vakitler birçok kitabına ilham kaynağı oldu.

Hatta İspanya gezisinde boğa güreşi yaptığı bile söylenir. Gençliği hızlı geçen Hemingway'in hayat hikayesi henüz filme çekilmedi. Biyografik filmlerin her zaman zor olduğunu kabul etsek de Hemingway gibi bir kişiliğin henüz filminin yapılmaması senaristlerin iştahını açabilir.






9. Çöl Tilkisi


Bir Nazi subayı olan Erwin Rommel İkinci Dünya Savaşı'nda Nazilerin askeri başarılarının birçoğuna imzasını atmıştı. Ama Hitler'in politikalarına muhalifliği ile de biliniyor.

Zırhlı tank birliklerinin ardından Kuzey Afrika'da piyade birliklerini başarıyla yöneterek kendinden sayıca fazla düşmanını yendi. Çöl Tilkisi lakabı da ona bu savaşlardan kaldı.

Rommel'in farkı savaş esirlerine diğer Nazilerden şefkatli davranmasıydı. Sonunda Hitler'in durdurulması gerektiğine inanmıştı. Hitler'e suikast girişimi başarısız olunca arkasındaki isim olarak Rommel tutuklandı. 1944'te de intihar etti. General Patton'a benzese de Çöl Tilkisi'nin hayatı meslektaşınınki gibi film olmadı. Oysa yoğun savaş sahneleri ile süslenebilecek bir anti-Hitler filminin çok ilgi göreceği kesin.




10. Nikola Tesla'nın hayatı




İcatlarıyla insanlık tarihini değiştiren Nikola Tesla'nın hayatı ise kargaşayla doluydu. 1880'de Thomas Edison'un şirketinde çalışan Tesla 5 sene sonra Edison ile anlaşamadı ve yollarını ayırdı. Bundan sonra bu ikili hayatları boyunca rakip oldu. Tesla bazen parasız kaldı.

Radyoyu icadına kadar fakir yaşadı. Ancak Edison'un da itiraf ettiği gibi alternatif akımı bulan Edison değil Tesla'ydı.

Ancak obsesif kompulsif bir yapısı olan Tesla daha sonra çılgın bilim adamı diye anılmasına yol açacak açıklamalarda bulundu. Hayatının son günlerinde "ölüm ışını" adını verdiği icat üstünde çalıştı. Bu icadın modern savaş tarihini kökten değiştirdiği düşünülür.

Sonu mutlu sonla bitmese de dünya üzerindeki en ilginç hayat hikayelerinden biri film olmayı fazlasıyla hak ediyor. İnişli çıkışlı yaşamıyla Tesla'nın olası filminin asla sıkıcı olmayacağını söyleyebiliriz.


Kaynak: Milliyet
__________________

Konu Ekin tarafından (17.01.16 Saat 13:26 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Silinmiş Resimlerin Düzenlenmesi
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 16.12.11, 09:03   #2
...:: HüsoMeL::...

DarkAngeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Yaş: 36
Konular: 1381
Mesajlar: 4,038
Ettiği Teşekkür: 19943
Aldığı Teşekkür: 19621
Rep Derecesi : DarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Filmlere Konu Olabilecek 10 Gerçek Olay

"Çöl tilkisi" gerçekten iyi bir senaristin elinden harika bir film olarak çıkabilir.

Teşekkürler Karagöz
__________________
DarkAngeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz DarkAngeL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.10.12, 00:02   #3
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 830
Mesajlar: 7,268
Ettiği Teşekkür: 32315
Aldığı Teşekkür: 37396
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Filmlere Konu Olabilecek 10 Gerçek Olay

Hayali Poyais ülkesi ve Dyatlov Geçidi en çok ilgimi çekenler oldu.
Bu ikisinden harika birer film konusu çıkar bence.

Teşekkürler Karagöz.
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.10.12, 21:31   #4
Arslankral
Ziyaretçi
Arslankral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular:
Mesajlar: n/a
Rep Derecesi :
Ruh Halim:
Standart Cevap: Filmlere Konu Olabilecek 10 Gerçek Olay

10. Nikola Tesla'nın hayatı

Burada esison'un hirsiz oldugunu soyleyebiliriz, biri bilim adami (nikola tesla) digeri uckagitci bir tuccar(edison) zaten bir flimi var (Le secret de Nikola Tesla) yeni versionu cekilebilir.
  Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz 'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.10.12, 22:07   #5
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,379
Ettiği Teşekkür: 87468
Aldığı Teşekkür: 126123
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Filmlere Konu Olabilecek 10 Gerçek Olay

2. Dyatlov geçidindeki ölümler

Dili kesilmiş, kafa ve kaburgası kırılmış, kar altından çıkan cesetler... Çok iyi bir korku filmi olurdu.

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.11.12, 11:54   #6
...> Ata'm İzindeyiz <...

Türkü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Konular: 16
Mesajlar: 3,169
Ettiği Teşekkür: 30294
Aldığı Teşekkür: 18733
Rep Derecesi : Türkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Filmlere Konu Olabilecek 10 Gerçek Olay

Senaristler geç bile aldı. Gişe rekoru kırar bu olaylar. Özellikle Dyatlov geçidi ilgimi çekti


Teşekkürler Karagöz.
__________________
Türkü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Türkü'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.05.13, 18:31   #7
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Yaş: 29
Konular: 122
Mesajlar: 2,709
Ettiği Teşekkür: 14043
Aldığı Teşekkür: 8529
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: Filmlere Konu Olabilecek 10 Gerçek Olay

''3. Poyais Prensi'' Bu gerçekten güzel bir film olabilir. (:
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Slower'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.07.13, 08:39   #8
2023 - İlk Yolculuk

Cagliostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Yaş: 35
Konular: 34
Mesajlar: 730
Ettiği Teşekkür: 552
Aldığı Teşekkür: 2835
Rep Derecesi : Cagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Filmlere Konu Olabilecek 10 Gerçek Olay

Kara Sakal'ın hayatı filme çekildi belgesel tarzı güzel bir film izlemenizi tavsiye ederim..
__________________
Cagliostro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cagliostro'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.07.13, 11:47   #9
Tam Üye

Gündönümü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Yaş: 49
Konular: 50
Mesajlar: 261
Ettiği Teşekkür: 636
Aldığı Teşekkür: 1167
Rep Derecesi : Gündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Filmlere Konu Olabilecek 10 Gerçek Olay

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
2. Dyatlov geçidindeki ölümler

Dili kesilmiş, kafa ve kaburgası kırılmış, kar altından çıkan cesetler... Çok iyi bir korku filmi olurdu.
http://www.imdb.com/title/tt1905040/
__________________
Gündönümü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Gündönümü'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.08.13, 00:36   #10
#Patlamayan Mısır Tanesi#

GüN£$ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1
Mesajlar: 99
Ettiği Teşekkür: 189
Aldığı Teşekkür: 317
Rep Derecesi : GüN£$ Karimasını arttırmak için doğru yerdeGüN£$ Karimasını arttırmak için doğru yerdeGüN£$ Karimasını arttırmak için doğru yerdeGüN£$ Karimasını arttırmak için doğru yerdeGüN£$ Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Filmlere Konu Olabilecek 10 Gerçek Olay

'Dyatlov geçidindeki ölümler' benzer bir film izlemiştim. Filmde bunları yapan yıllar önce orada kaybolmuş ve doğayla birlikte vahşileşmiş bir dağçı yapıyordu. Net olarak hatırlamıyorum ama sanırım olayın gerçek olduğuna dair bir önsözde vardı.
__________________
Ve usulca fısıldadı zaman: 'Herşeyi de bana bırakma, biraz da kendin çabala..!'
GüN£$ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
filmlere, gerçek, konu, olabilecek, olay


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Gerçek Kadın Nasıl Olurmuş? Kartal Kadınlara Ait Güncel Konular 3 18.12.13 00:05
Gerçek Gibi Oyuncaklar DAMLA İcatlar - Mucitler | Keşifler - Kaşifler 6 11.05.11 15:24
Website trafiğinizi takip etmenin 50 yolu daha Kartal İnternet | Network 1 04.08.09 13:15
Gerçek Zafer Kendi Üzerimizde Kazandığımız Zaferdir oneyouu Sosyal Bilimler 0 29.01.09 03:45
Gerçek Fakirlik oneyouu Türk Edebiyatı 0 27.01.09 02:41


WEZ Format +3. Şuan Saat: 20:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.