Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Tarihi > Dünya Tarihi


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 08.09.12, 23:48   #1
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,379
Ettiği Teşekkür: 87468
Aldığı Teşekkür: 126123
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Ganimet Türkler | Almanya’da Hıristiyanlaştırılan Türk Savaş Esirleri

Ganimet Türkler | Almanya’da Hıristiyanlaştırılan Türk Savaş Esirleri
Ganimet Türkler, 17. ve 18. yüzyılları arasında Osmanlı Devletiyle yapılan savaşlarda esir alınıp Almanya'ya getirilerek tamamen asimile edilen savaş esirleriydi.


1453 yılında Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmesiyle Bizans İmparatorluğunun yıkılmasından ve daha sonra 1529 yılında I. Sultan Süleyman’ın Viyana’yı kuşatmasından beri islami Osmanlı İmparatorluğu Batı için ciddi bir tehdit olarak kabul ediliyordu. 17. yüzyılın ortalarında, büyümesinin zirvesindeyken Osmanlı İmparatorluğu Habsburgluları yok etmeyi denemiş ve Viyana’yı tekrar kuşatmıştı. Viyana’nın 12 Eylül 1683 yılında koalisyon ordusu tarafından (Venedikliler, Saksonya, Bavyera ve Polonya ve Habsburglular) kurtarılması, Osmanlılar ve Habsburglular arasındaki askeri ve politik ilişkilerde değişiklik anlamına geliyordu. İdeolojik düzeyde Viyana’nın kurtarılması islamiyete karşı Hıristiyanlığın bir zaferi olarak yorumlanmıştır. Daha sonraki yıllarda Habsburglular tarafından daha fazla zaferler elde edildi. 1685 yılında Neuhäusel kalesi, 1686’da Budapest, 1687’de Mohacs ve son olarak da 1688’de Belgrad geri alındı.


Fatma Kariman (~1676–1755)
Maria Anna Augusta Fatma zu Castell-Remlingen

Türk savaşları sırasında her iki tarafta şiddet ve vahşette birbirinden geri kalmıyordu. ‘’Türk Louis’’ lakaplı Uçbeyi Ludwid Wilhelm von Baden kralına ‘’ 19 Ağustos 1691 tarihinde başlayan Slankamen Meydan Muharebesi çok kan akmasına sebep oldu’’ demiştir. Osmanlılar fethettikleri yerlerdeki çocukları kaçırıp, Yeniçeri olarak eğitirken, müttefiklerin yüksek kademelerindeki silahlı kuvvetler de Osmanlı tarafından en güçlü erkek ve en güzel kadınları (Ganimet Türkler)savaş esiri olarak değişik bölgelere, özellikle Güney Almanya’ya sürgün ederler. Stutgart, Heidelberg ve Münih’te yüzlerce Osmanlı savaş esiri, uşak olarak saraylarda çalıştırılıyordu. Hannover ve Berlin’de de Osmanlı esirlerin izlerine rastlanabilmektedir. Başka ganimetlerin yanı sıra, Türklere karşı savaşıp geri dönenler sosyal statü kazanmak için esir aldıkları Türkleri, ganimet ve ödül olarak ya koruyucularına ya da efendilerine hediye ediyorlardı. O zamanlar Prenslerin ve yüksek soyluların arasında saraylarında egzotik giyinmiş genç Türk esirleri ile süslemeleri prestij meselesiydi. Bu esirler sarayda uşak ve hizmetçi olarak iyi bir yaşantı sürüyorlardı. Barok dönemi egzotik olanı tercih ediyordu, Çinliler ve Arap uşakların yerini Türkler almıştı. Klasik edebiyat örneği olarak Moliere ve Jean-Baptiste Lully’nin ‘’Kibarlık Budalası’’ bale komedisi örnek gösterebilinir.

Asimilasyon


Başlangıçta köle statüsünde olan Türkler daha sonra hızla patronaj sistemiyle aile ilişkilerine dönüştürüldü. Kaçırılan Türklerin özgürlüklerinin verilmesi ve vatandaşlığa alınmaları için bir uyum konsepti oluşturuldu; Alman dilinin öğrenilmesi ve Müslümanlıktan Hıristiyanlığa dönüş. Hıristiyanlaştırma genellikle ilk dört yılın içinde gerçekleşirken, bazen de bu 10 yıla kadar sürebiliyordu. Seksen yaşında Hüseyin isimli bir Türk subayı daha sonra Friedrich Karl Wilhelm Benedict ismini aldı.

Ülkenin söz sahibi olan kişinin hükmettiği ülkenin sakinlerinin dinine hükmetme prensibinden yola çıkarak (Cuius regio, eius religio) , söz sahibi olan kişi kendi tebaasındaki esirlerin de hangi dine gireceğine karar veriyordu. Zorunlu vaftizlerse Ganimet Türk’lerin yoğun dil ve eğitiminden sonra yapılıyordu. Vaftiz aynı zamanda asimilasyonu taçlandırıyor ve vatandaşlıkla bir tutuluyordu. Türklerin vaftizi halk arasında tıpkı ölüm cezalarının infazı ve cadı avı kadar ilgi görüyordu. Hıristiyan olarak vaftiz olmasından ve Hıristiyan adı almadan önce, vaftiz olacak kişinin halkın karşısında ‘’Türk ve kahrolası bir insan’’ olduğunu kabul etmesi gerekiyordu, sözde böylelikle zavallı halinden kurtuluyordu. Bazen de vaftiz olacak kişinin kökenine ve doğum yerine göre, bazen de vaftiz babasına göre isimler veriliyordu.

Vaftizden sonra eski Müslümanlar çoğunlukla önceki sahiplerinin yanında ücretli personel olarak çalışıyordu. Hatta ilk kuşaktaki Ganimet Türkler vergi tahsildarı, komiser ya da mübaşir olarak güvenilir pozisyonlarda çalışıyorlardı. Çoğu orta sınıf Alman kadınlarla evlenip, çocuk sahibi olmuşlardı. Bazıları da kendilerine yüksek çevrelerde yer edinmişlerdi. Fatma Kariman Saksonya Kralı August dem Starken’in (Güçlü August) metresiydi daha sonra Kont Friedrich Magnus Castell-Remlingen ile evlenerek Castell Kontesi olmuştu. Hannover Prensi I.Georg, Kralı, uşağı Mehmet von Königstreu’a soyluluk ünvanı vermesi için harekete geçirtmiş ve ona kalıtsal bir asalet ünvanı verilmesini sağlamıştı.
Kültürel Etkiler


Ganimet Türklerle bağlantılı olan kültürel değişim el sanatlarında da ‘’alla turca’’ olarak kendini göstermişti. Türklerden esinlenerek en çekici mücevherler yapılmış, yeni motifler porselen sanatına ve altın işlemesine zenginlik katmıştı. Aynı şekilde Schwetzinger Sarayı’ndaki Türk Bahçesi ve sonrasında büyük masraflarla yapılmış olan Türk Camisi de bunlardandı. Kraliyet ordusu bandosu müziklerine o zamana kadar tanımadıkları, ürkütücü Yeni çeri müziklerinin çalındığı çalgıları eklemişlerdi. Wolfgang Amadeus Mozart o zamanlar çok fazla rağbet gören Türk Operası'na Saraydan Kız Kaçırma ile yeni bir boyut getirmişti. Resim sanatında da etki kendini göstermekteydi aynı zamanda İslam sanatındaki süslemeler de etkileyici oluyordu. Gül, Karanfil, Sümbül ve Lale gibi çiçekler Türk ithal ürünleri olup, bugün hala sıkça kullanılan çiçek motifleridir. Tipik Osmanlı süslemesi olan ejder ve bulutta Alman süsleme sanatında yerini bulmuştu. Nikolaus Strauss 1697 yılında Würzburg’da ilk kahvehaneyi açmıştır.

Sakson Mareşali Friedrich August Rutowski (1702 - 1764)
(Kral August ve Fatma Kariman'ın oğlu)

Tanınmış Ganimet Türkler


Araştırmalar bugüne kadar eksik kalmış, fakat mezar taşlarından ve kilise kayıtlarından elde edilen yüzlerce isim mevcuttur. Eski Ganimet Türklerden tanınmış olunanlar şunlardır:  • Friedrich Aly, Kammertürke von Friedrich III. von Brandenburg
  • Weinbauer Johannes Christ am Bodensee
  • Kartäuserpater Josephus in Hildesheim
  • Ludwig Maximilian Mehmet von Königstreu
  • Sadok Selim Soltan
  • Fatma Kariman (~1676–1755) (Fatime, Fatima, Marie Anna von Spiegel, Maria Anna Augusta Fatma zu Castell-Remlingen olarakta bilinir), Hermann von Baden-Baden tarafından 1686 yılında Budin’den kaçırılıp, Güçlü August’un sarayına getirilmiş, 1699 yılından 1706 yılına kadar metresi olmuştur. Kral August’un kabul ettiği iki çocuğu olmuştur. Oğlu Sakson Mareşali Friedrich August Rutowski (1702 - 1764), kızı Kontes Maria Anna Katharina Rutowska (1706 - 1746). 1706 yılında Kral Maria Anna Augusta Fatma’yı başkomutanı Johann Georg von Spiegel (?-1715) ile evlendirmiş. Başkomutanın ölümünden sonra Kont Friedrich Magnus Castell-Remlingen (1646-1717) ile evlendi ve Castell Kontesi oldu. Dul kaldıktan sonra hayatının geri kalanını Bodensee’deki bir manastırda geçirdi ve 1755 yılında Markdorf’ta öldü. Fatma Kariman’ın hayatını Sabine Weigand ‘Kralın Karısı (2007)’ isimli kitabına konu olarak aldı.
  • Nikolaus Strauß
  • Friedrich Karl Wilhelm Benedict
  • Mehmet von Königstreu


Ludwig Maximilian Mehmet von KönigstreuAlıntı değildir, çeviri bana ait...
Kaynak


Konu Ekin tarafından (18.01.16 Saat 16:14 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Düzenleme
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
14 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.12, 23:39   #2
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 494
Mesajlar: 11,591
Ettiği Teşekkür: 43869
Aldığı Teşekkür: 75332
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ganimet Türkler | Almanya’da Hristiyanlaştırılan Türk Savaş Esirleri

Türk esire sahip olmak prestij meselesi sayılıyormuş demek.

Ama yine de bizde haremde Sultanlığa veya sarayda Sadrazamlığa kadar yükselebilen devşirmeler orada aynı şansı yakalayamamış demek. (Fatma Kariman dışında)

Çeviri ve konu için teşekkürler Lale...
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.12, 00:26   #3
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2666
Mesajlar: 31,158
Ettiği Teşekkür: 172462
Aldığı Teşekkür: 185818
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Ganimet Türkler | Almanya’da Hıristiyanlaştırılan Türk Savaş Esirler

Dr.Durmuş Arık'ın "Hıristiyanlaştırılan Türkler (Çuvaşlar) " isimli kitabı da varmış..

* * *

Resimlere bakınca tam asimile olmuşlar.

Çeviri için teşekkürler LaLe.

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.12, 00:32   #4
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,379
Ettiği Teşekkür: 87468
Aldığı Teşekkür: 126123
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ganimet Türkler | Almanya’da Hıristiyanlaştırılan Türk Savaş Esirler

Banemin, birçoğu iyi yerlere gelmişler.

Örneğin; Ludwig Maximilian Mehmet von Königstreu, Hannover Prens'inin sarayına getirilmiş ve uşak olarak çalışmış. Daha sonra evlenmiş. İngiltere Kralı I. Georg'un teşviki ile İmparator tarafından asalet ünvanı almış.

Aynı şekilde Sadok Selim Sultan. Almanya'nın ünlü şeker markası vardır, bilirsin muhakkak : EM-Eukal Bonbon. Bu şekerin fabrikasının kurucusu olduğu söyleniyor.

Aslında hepsini tek tek araştırmak gerekir. Çocukları ve günümüze kadar gelen torunları.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.12, 00:37   #5
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 494
Mesajlar: 11,591
Ettiği Teşekkür: 43869
Aldığı Teşekkür: 75332
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ganimet Türkler | Almanya’da Hıristiyanlaştırılan Türk Savaş Esirler

Verdiğin örneklerde bahsedilen, prenslerin saraylarında bir yerlere gelenler Lale...

O imparatorluk yapısı içinde Almanya'nın her tarafına yayılmış prensliklerin çokta büyük bir yeri olmadığı malum.

Ben Osmanlı sarayını baz alıp değerlendirdiğim için olsa gerek bunları pek büyütemedim gözümde.

***

O şekerlerden hiç haberim olmadı biliyo musun?

Yaparsın belki bir güzellik ben de cahil kalmam.
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.12, 00:42   #6
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,361
Ettiği Teşekkür: 33560
Aldığı Teşekkür: 14613
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ganimet Türkler | Almanya’da Hıristiyanlaştırılan Türk Savaş Esirler

Harika bir çalışma (çeviri) teşekkürler Lale,
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.12, 00:50   #7
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,379
Ettiği Teşekkür: 87468
Aldığı Teşekkür: 126123
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ganimet Türkler | Almanya’da Hıristiyanlaştırılan Türk Savaş Esirler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Verdiğin örneklerde bahsedilen, prenslerin saraylarında bir yerlere gelenler Lale...

O imparatorluk yapısı içinde Almanya'nın her tarafına yayılmış prensliklerin çokta büyük bir yeri olmadığı malum.

Ben Osmanlı sarayını baz alıp değerlendirdiğim için olsa gerek bunları pek büyütemedim gözümde.

***

O şekerlerden hiç haberim olmadı biliyo musun?

Yaparsın belki bir güzellik ben de cahil kalmam.

Fatma Keriman Kralın metresi olabilmiş ve ona iki çocuk vermiş (bir kız, bir oğlan), ama maalesef ki oğlu soyunu sürdürememiş. Sahip olduğu tek evladı hastalıktan ölmüş.


Şeker paketini görünce belki tanırsın
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.12, 00:57   #8
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 494
Mesajlar: 11,591
Ettiği Teşekkür: 43869
Aldığı Teşekkür: 75332
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ganimet Türkler | Almanya’da Hıristiyanlaştırılan Türk Savaş Esirler

Ben daha çok tadını merak ediyorum ama.
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.12, 02:24   #9
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 230
Mesajlar: 4,999
Ettiği Teşekkür: 17673
Aldığı Teşekkür: 26530
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Ganimet Türkler | Almanya’da Hıristiyanlaştırılan Türk Savaş Esirler

İlginç konu. Teşekkürler...
__________________
Bu güzel ülkede elbette özgürlük türküleri söylenecektir. Ve yine kardeşçe paylaşım olacaktır. Görsek de, görmesek de...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.12, 09:07   #10
...> Ata'm İzindeyiz <...

Türkü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Konular: 16
Mesajlar: 3,169
Ettiği Teşekkür: 30294
Aldığı Teşekkür: 18733
Rep Derecesi : Türkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Ganimet Türkler | Almanya’da Hıristiyanlaştırılan Türk Savaş Esirler

Yüzyıllar öncesinde bile güçlü erkekler,güzel kadınlar ilgi odağıymış. Türk esirleri saraylarına alarak asillik gösterisi yaptıkları aşikar. Hizmetkar olarak iyi yaşam sürdükleri ne derece doğru acaba.

Bizler için zaman ayırıp çeviri yapman ve akabinde konuyu sunman takdirlik,teşekkürler.
__________________
Türkü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Türkü'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
berlin, esirleri, fatma kariman, ganimet, islam, ludwig maximilian, mehmet von königstreu, müslüman, porselan, savas, türk savaşı, vatiz, yeniçeri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Türklerin Orta Asya'dan Çıkışı Ve Göçler oneyouu Türk Tarihi 1 11.01.16 12:12
Almanyadaki Türkler oneyouu Sosyal Bilimler 20 20.01.13 01:12
Uzun Süren Bir Savaş : Travma Sonrası Stres Bozukluğu oneyouu Sosyal Bilimler 0 28.01.09 23:53
I.Dünya Savaşı oneyouu Dünya Tarihi 0 25.01.09 06:04


WEZ Format +3. Şuan Saat: 19:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.