Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Tarihi > Dünya Tarihi > Dünya Tarihinde Yer Alanlar

Dünya Tarihinde Yer Alanlar Dünya tarihinde yer alan olay ve portreler


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 22.12.13, 21:55   #1
Dilaver
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 431
Mesajlar: 3,617
Ettiği Teşekkür: 17941
Aldığı Teşekkür: 20302
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Dünyanın En Keskin On Nişancısı!

Dünyanın En Keskin On Nişancısı!
10- Thomas Plunkett
Plunkett, İngiliz 95. Tüfek Birliği'nde bulunan İrlandalı bir askerdir.

1809'da ki Monroes geri çekilişi sırasında Cacabelos'ta meydana gelen savaşta bir Ber tüfeği kullanarak Fransız Generali Auguste-Marie-François Colbert'i 600 mt'den vurmuştur.

19.yy'ın başlarında bu tüfek inanılmaz nişan hatası vermekteydi. Bu olay ya inanılmaz bir yetenek ya da çok büyük bir tesadüftür.

En başta durum böyle gözükse de Plunkett arkadaşlarının olaya şans olarak bakmaması için aynı mesafeye ikinci bir atış yapmıştır. Bu ikinci atışında da generalin yardıma gelen yaverini vurmuştur.

Bu iki atışla Plunkett keskin nişancılar içerisinde bir ekol olacağını kanıtlamıştır.


9- Çavuş Grace

Tarihler 9 Mayıs 1864 ü gösterirken, Konfederasyon keskin nişancısı çavuş Grace tarihin en iyi atışlarından birine ve en ironik ölümlerinden birine imza atmıştır.

Spotsylvania savaşı sırasında çavuş Grace, İngiliz Whitworth tüfeği ile pozisyonunu almıştı. Hedefi 900mt de ki General John Sedgwick'ti. O zaman için bu son derece uzak bir mesafeydi.

Çarpışma başlangıcında Konfederasyon keskin nişancıları, Sedgwick'in adamlarını üzerlerine çekerek atış imkanı yaratmaya çalışıyorlardı. Bu olay üzerine Sedgwick şunları söyledi:

"Ne? Bu adamlar bir mermi atılsın diye mi bu kadar zahmete giriyor? Tüm hat boyunca üzerinize ateş açılırsa ne yapacaksınız? Sizlerden utanıyorum. Onlar bu mesafeden bir fili bile vuramazlar."

Sedgwick'in adamları siper almaya devam etti. Sedgwick tekrarladı:

"Size onların bu mesefeden bir fili bile vuramayacaklarını söyledim."

ve saniyeler sonra Grace, Sedgwick'i sol gözünün altından vurmuştur.


8- Charles ‘Chuck’ Mawhinney (1949)
Mawhinney 1967 yılında Denizciler'e katılmıştır. Vietnam Savaşı sırasında ABD Deniz Kuvvetleri'nde görev yapmıştır ve denizci keskin nişancıları içerisinde en çok adam öldürme rekorunun sahibidir. Eski rekor ise efsanevi Denizci keskin nişancısı Carlos Hatcock'a aitti.

16 ayda 103 kişiyi öldürdüğü onaylanan Mawhinney'in kayıtlara geçmeyen 216 kişiyi daha vurduğu söylenmektedir.

Denizciler'den ayrıldıktan sonra onun yaptıklarını askerdeki bir kaç dostundan başka kimse bilmemekteydi. 20 yıl önce adı sanı bilinmeyen biri Mawhinney'in inanılmaz keskin nişancılık yeteneklerinin anlatıldığı bir kitap yazdı. Bu sayede Mawhinney'in ünü herkese ulaştı ve keskin nişancılık okullarında hoca olarak görev yapmaya başladı.


7- Rob Furlong (1976)

Furlong, Kanada Ordusu'nda görev yapmış eski bir onbaşıdır. 2430 metrelik atışı ile dünyanın en uzak mesafeden adam öldürme rekorunun eski sahibidir. Bu mesafe 26 futbol sahası uzunluğuna eşittir.

Furlong, bu başarısını 2002 yılında katıldığı Anakonda Operasyonu sırasında gerçekleştirmiştir. Onun keskin nişancı ekibi 2 onbaşı ve 3 usta onbaşıdan oluşuyordu.

Üç adam bir dağda pozisyon alıp El-Kaide'nin silah takımını hedeflemişlerdi. Furlong, 50 kalibrelik McMillan Brothers Tac-50 Tüfeği ve düşük sürtünmeli A-MAX mermileri kullanıyordu. İlk atışını yaptı ve başarısız oldu. İkinci atışında düşmanı sırt çantasından vurdu. İkinci atışının hemen ardından üçüncüsünü de yapmıştı. Çünkü düşman saldırı altında olduğunu anlamıştı. Her kurşunun havada harcadığı süre 3 saniyeydi ve bu da düşmana saklanmak için yeterli süreyi sağlıyordu. Ancak düşman olayı geç idrak ettiğinden üçüncü mermi göğsüne isabet etti.


6- Vasily Zaytsev (1915-1991)
Sovyet keskin nişancısı. Sovyetler Birliği Kahramanlık Madalyası sahibidir.

Vasily Zaytsev II. Dünya Savaşı'nın en tanınmış Sovyet keskin nişancılarından biridir. Çelyabinsk bölgesinin Elino Köyü'nde, Mart 1915'de bir çiftçinin oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Gençliğinde yazları çobanlık yapmış ve bu sırada usta bir atıcı olmuştur. Soyadı tavşan anlamına gelir.

Zaytsev, Sovyetler'in en başarılı keskin nişancısı olmasa da, ismi, Kapıdaki Düşman isimli Hollywood yapımıyla tüm dünyaya duyulmuştur. Zaytsev 1936'da Sovyet Pasifik Filosu'na katılmıştı. İlk savaş deneyimini ise 1942'de 1047. Piyade Alayı mensubu olarak, Stalingrad'da savaştı. Normal bir piyade olarak 30 askeri öldürünce, üstleri onun atıcılık kabiliyetini dikkate aldılar. Kendisine verilen keskin nişancı tüfeğiyle 3 aylık bir zamanda çok sayıda askeri öldürmüştü. Moralleri yüksek tutmak için, başarıları devamlı basına taşınıyordu.

Asteğmen Vasily Zaytsev 10 Ekim ile 17 Aralık 1942 tarihleri arasında Stalingrad'da 225 askeri öldürmüştür. Kurbanları arasında 11 tane de Alman keskin nişancısı vardır. Ocak 1943'de, nişan aldığı gözünden ciddi şekilde yaralanır. Yetenekli bir cerrah tarafından gözü kurtarılır ama artık göreve dönmesine izin verilmez.

Kendisi keskin nişancı eğitmeni olarak görevlendirilmiş ve 28 keskin nişancı yetiştirmiştir. Onun eğittiği askerlere ‘Leverets’ (Yavru Tavşanlar) adı verildi.

Ayrıca keskin nişancılık üzerine iki adet eğitim kitabı yazmıştır. Bu kitaplar günümüzde halen Rus askeri okullarında okutulmaktadır. 22 Şubat 1943'de "Sovyetler Birliği Kahramanı" nişanı ile ödüllendirilmiştir.

Savaş bittikten sonra Yüzbaşı Zaytsev terhis olmuş ve Kiev'de bir tekstil fabrikasında çalışmaya başlamıştır. 15 Aralık 1991'de ölmüş ve Kiev'deki Lukyanivski Askeri Mezarlığı'na gömülmüştür.


31 Ocak 2006 tarihinde naaşı Volgagrad'daki Mamayev Kurgan anıt mezarlığına defnedilmiştir.5- Lyudmila Pavlichenko (1916-1974)

Haziran 1941'de Pavlichenko 24 yaşındaydı ve Sovyetler Birliği, Nazi Almanya'sı tarafından işgal ediliyordu. Pavlichenko savaşa katılmak isteyen ilk gönüllülerden biridir.

Başvurusunun ardından Kızıl Ordu'nun 25. Piyade Birliği'ne atanmıştır. Daha sonra ise 2000 kadın Sovyet keskin nişancısından biri olacaktır.

Pavlichenko'nun öldürdüğü ilk iki düşman askeri ile teması Belyayevka yakınlarında gerçekleşmiştir. Kullandığı tüfek P.E. 4- dürbünlü Mosin-Nagant sürgülü tüfeğidir.

Öne çıkan bir karakter olması ise Odessa'da gerçekleşmiştir. İki buçuk ay gibi kısa bir sürede 187 kişiyi vurmuştur. Kırım Yarımadası'ndaki Sivastopol'da geçirdiği 8 ayda düşman kuvvetlerini taşınmaya zorlamıştır. Burda öldürdüğü kişi sayısı 257 yükselmiş ve Güney Ordu Konseyi bunu halkı duyurmuştur. Pavlichenko'nun 2. Dünya Savaşı sırasında öldürdüğü resmi düşman sayısı 309'dur ve bunların 36 tanesini düşman keskin nişancıları oluşturmaktadır.


4- Francis Pegahmagabow (1891-1952)
Üç kez askeri madalya alıp, iki kez ağır yaralanan Pegahmagabow, uzman bir keskin nişancı ve askerdir.

378 Alman askerini öldürmüş ve 300'den fazlasını da esir almıştır. Bir Ojibwa savaşçısıdır ve Kanada Ordusu emrinde çarpışmıştır. 400'e yakın Alman askerini öldürmesinin yanında, kendi emir subayı öldüğü için ağır düşman ateşi altında önemli bir mesajı kendi iletmiş ve adamlarının sayısı ve cephanesi azaldığında etrafta koşuşturarak düşman ateşini üzerine çekmiştir.

Çok başarılı bir asker olmasına rağmen, Kanada'ya dönene kadar neredeyse unutulmuştu. Yine de Pegahmagabow Birinci Dünya Savaşı'nın en etkili keskin nişancılarından biridir.


3- Adelbert F. Waldron (1933-1995)Waldron, Amerikan keskin nişancı tarihindeki en çok adam öldürme rekorunu elinde tutan kişidir. Fakat onu en iyilerden biri yapan öldürdüğü adam sayısı değil, içgüdüleridir.

109 kabul edilmiş vuruşuyla en çok adam öldürmüş Amerikalı keskin nişancı olmasının yanında kendisinin hedefi bulma oranı da muhteşeme yakın. Özellikle hareketli hedeflere veya kendisi hareketli bir nesnedeyken (araba, kayık) yaptığı vuruşlar kendisini efsane statüsüne sokmuş.
Inside the Crosshairs: Snipers in Vietnam kitabında kendisinden şu şekilde söz edilmektedir;

"Bir gün öğleden sonra bir Tango teknesi ile Mekong Nehri'nde ilerlerken bir düşman keskin nişancısını farkedildi. Herkes gergin bir şekilde düşmanın yerini tespit etmeye çalışıyordu, 900 metrelik bir uzaklıktan tekneye ateş edildi. Çavuş Waldron, tüfeğini eline aldı ve hindistan cevizi ağacının üzerinde duran Vietcong askerini tek vuruşla indirdi (hareket eden bir zeminde).

Bunu yapabilmesi bile onu en iki keskin nişancılar sınıfına sokar.

Böyle şartlarda bu tarz vuruşları yapabilmek imkansız denilse, kimse itiraz etmezdi.''


2- Carlos Norman Hathcock II (1942-1999)93 kişiyi öldürmesinin yanında bütün filmlerde gördüğümüz karşıdaki keskin nişancıyı dürbününden vurma hadisesini de gerçekleştirerek meşhur olmuş ve bu atışı meşhur etmiş kişidir.

Hatcock, ABD Denizci Kuvvetleri içerisinde bir keskin nişancının sahip olabileceği en etkileyici kayıtlara sahiptir. Vietnam Savaşı'nda öldüğü 93 kişiden önce kazandığı şampiyonlukları bir kenara bırakıyoruz. Vietnam ordusu Hatcock'ın başı için 30.000 dolar ödül koymuştur.

Hatcock, keskin nişancılık tarihinin en ünlü figürlerinden biridir. Düşman keskin nişancılarını mutlak suretle dürbünlerinin içinden geçirerek gözünden vururdu. Hatcock, düşman dürbününün parlayışını gördüğü anda tetiğe basar ve ıskalamazdı. Hatcock, nişan alan kişilerle gözgöze gelir ve önce ateş ederek onları öldürürdü. Hatcock'ın yaptığı atışların mesafesi asla doğrulanamadı. Çünkü kendi atışı esnasında karşı tarafında onu vurma ihtimali vardı.

Şapkasındaki tüyden dolayı Hatcock'ın lakabı "Beyaz Tüy" oldu ve o da tüyünü sadece bir görevden önce çıkardı.
Hatcock'ın gönüllü olduğu bu görev, düşman hatlarının 1400 metre içerisine girip, bir KVO (Kuzey Vietnam Ordusu) generelini vurmaktı. Pozisyonunu alana kadar kendisine hiçbir bilgi verilmedi. Zaten gönüllü olmadan önce de görev hakkında bir şey bilmiyordu. Hatcock'ın bahsi geçen pozisyona sürünerek gelmesi 4 gün, 3 gece sürdü ve kendisi bu zaman aralığında çok az uyudu. Sağlam kamuflajı olduğundan üstünden düşman askerleri geçti. Neredeyse bir yılan tarafından ısırılıyordu. Sonunda pozisyonunu aldı ve generali beklemeye başladı. General geldiğinde ise onu göğsünde tek vuruşta indirdi. Hemen alarma geçen Vietnam askerleri her yeri didik didik arasa da, Hatcock'ı bulamadı.

1- Simo Häyhä (1905-2002)Häyhä, bugünkü Finlandiya-Rusya sınırına yakın Rautjärvi kasabasında doğdu ve askeri hizmeti 1925 yılında başladı. Savaşa girmeden önce Häyhä, bir çiftçi ve avcıydı. 20 yaşına gelince Fin milis kuvvetlerine katıldı ve Viipuri ilindeki atıcılık sporlarında keskin nişancılık yeteneğiyle birçok başarı elde etti. Çiftlikteki evini atıcılık kupaları ile doldurdu

Kış Savaşı boyunca(1939-1940) keskin nişancı olarak Fin Ordusunda 6.Bölük 34.Piyade Alayı Kollaa'da Kızıl Orduya karşı görev yaptı. Hava sıcaklığının -40 ile -20 °C arasında iken beyaz kamuflajı ile doğrulanmış 505 doğrulanmamış 37 Sovyet askerini öldürmüştür. Ayrıca gün ışığının az olduğu bir dönemde günlük ortalama 7 düşman askeri öldürerek (Bir günde en fazla 25 Sovyet askeri vurmuştur.) kayda değer bir başarı elde etmiştir. Rus yapımı olan Mosin-Nagant tüfeğinde ayrı bir dürbün kullanmayıp (Bunun sebebi mevcut olan optik dürbün yüzünden nişan alıp atış yapmak için kafasını daha yukarı çıkarması gerekirdi bu da hedef olma riskini arttıran bir dezavantajdı ayrıca mevcut optik dürbün buğulanabilir ya da dürbüne vurabilecek bir ışığın yansıma yüzünden yerini belli edebilirdi.) mevcut olan demir nişangahı kullanmıştır. Sovyetler başka keskin nişancılar ve topçu atışı desteği ile Häyhä'yı durdurmaya çalışmışlardır. Bunun sonucunda 6 Mart 1940'da bir Rus askeri tarafından çenesinin sol altından vuruldu.
Askerler tarafından bulunduğun da yüzünün altı parçalanmış ama ölmemişti. Kendine geldiği gün olan 13 Mart günü ilan edilen barış antlaşması ile savaş sona erdi. Bu olayın sonrasında aldığı yaralanmalar yüzünden öldüğü söylentisi yayıldı. Jyväskylä ve Helsinki'de uzun tedaviler ve ameliyatlar geçirdi. Savaştan kısa bir süre sonra Häyhä, Mareşal Carl Gustaf Emil Mannerheim tarafından Onbaşı ve ardından da Asteğmen rütbesine terfi ettirilmiştir. Daha öncesinde Finlandiya Askeri tarihinde hiç kimse bu kadar hızlı bir şekilde terfi almamıştır.
İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra başarılı bir geyik avcısı ve köpek yetiştiricisi oldu ve Finlandiya Cumhurbaşkanı Urho Kekkonen ile avlandı. 1998 yılında nasıl böyle iyi bir atıcı olduğu sorulduğunda "Sadece pratik yaparak." cevabını vermiştir. Bir diğer soruda ise öldürdüğü kişilerin için pişman olup olmadığı sorulmuştur. Cevap olarak ise " Ben sadece görevimi yerine getirdim ve bana yapmam için söylenenleri."
Simo Häyhä, güneydoğu Finlandiya'da, Ruokolahti'de, Rus sınırına yakın bulunan küçük bir köyde ömrünün son yıllarını geçirmiştir.

__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
15 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.12.13, 22:03   #2
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2012
Konular: 95
Mesajlar: 1,237
Ettiği Teşekkür: 975
Aldığı Teşekkür: 4904
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Dünyanın En Keskin On Nişancısı!

Asker olsaydım keskin nişancı olmak isterdim, tek kurşun sık geri kalan günü gezerek geçir. Mis, yatarak askerlik yapmak budur.
__________________

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.12.13, 22:52   #3
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 10042
Mesajlar: 33,200
Ettiği Teşekkür: 108146
Aldığı Teşekkür: 167854
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dünyanın En Keskin On Nişancısı!

Alıntı:
Waldron, Amerikan keskin nişancı tarihindeki en çok adam öldürme rekorunu elinde tutan kişidir.
Aferim mi demeli, yuhh mu demeli

İlginç bir ''En'' ler konusu.
Ellerine sağlık Dilaver, teşekkürler...
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.13, 01:55   #4
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 860
Mesajlar: 7,929
Ettiği Teşekkür: 34709
Aldığı Teşekkür: 39856
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Kabadayi
Standart Cevap: Dünyanın En Keskin On Nişancısı!

1. ve 2. sıradakiler yerlerini haketmişler. Savaş filmi izlemiş gibi oldum konuyu okurken. Keskin nişancıların soğukkanlılıkları karşısında da ürpermedim değil hani.

Konu için teşekkürler Dilaver.
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.13, 10:51   #5
Türkü
...> Ata'm İzindeyiz <...

Türkü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Konular: 16
Mesajlar: 3,140
Ettiği Teşekkür: 29387
Aldığı Teşekkür: 18603
Rep Derecesi : Türkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Dünyanın En Keskin On Nişancısı!

Aksiyon filmi gibi. Hepside silah kullanmış birde dili ile öldürenler var, öyle bir liste hazırlansa sayfalar yetmez sanırım.

Farklı bir çalışma hazırlamışsın sevgili Dilaver, teşekkürler. İçim ürperdi.
__________________
Türkü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Türkü'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.13, 13:31   #6
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 503
Mesajlar: 11,668
Ettiği Teşekkür: 43223
Aldığı Teşekkür: 75271
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dünyanın En Keskin On Nişancısı!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Türkü Mesajı göster
Aksiyon filmi gibi. Hepside silah kullanmış birde dili ile öldürenler var, öyle bir liste hazırlansa sayfalar yetmez sanırım.

Bu listeyi de senden bekliyorum Türkü...

Teşekkürler Dilaver.
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.13, 15:42   #7
Med-Cezir
Üye

Med-Cezir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2013
Konular: 6
Mesajlar: 168
Ettiği Teşekkür: 84
Aldığı Teşekkür: 723
Rep Derecesi : Med-Cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdeMed-Cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdeMed-Cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdeMed-Cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdeMed-Cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdeMed-Cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdeMed-Cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdeMed-Cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdeMed-Cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdeMed-Cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdeMed-Cezir Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: Dünyanın En Keskin On Nişancısı!

Abi 1. Sırada Ben olacaktım Unuttun galiba
__________________
All İs Well
Med-Cezir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Med-Cezir'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.13, 15:51   #8
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 36
Konular: 1675
Mesajlar: 7,962
Ettiği Teşekkür: 27928
Aldığı Teşekkür: 35133
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dünyanın En Keskin On Nişancısı!

Zaten bu Nazi Almanyası ne çektiyse keskin nişancılardan çekti. Zayitsev ve Pavlichenko en güzel örnekleri. Kadınlardan keskin nişancı çıkmaz savı, Pavlichenko örneği ile geçersiz kalıyor.

He birde askerde bile çok konuşulan ama doğrumu değilmi belli olmayan bir pkk'lı "Kanas Leyla" nın ünü vardı. Güneydoğuda ününü duyan asker arkadaşlar bile gece nöbetlerinde ışık ve ses disiplinine tam uyar vaziyette kalmak zorundalardı. Rütbelileri hedef aldığı söylenirdi çoğunda ama ne kadar doğrudur yanlıştır bilemiyorum.

Yinede bizi korkutmak için yeterli bir sebebdi kanas leyla.. her kimse artık.
__________________
We have grown, but there is still much to be done. Many live in the darkness that must be shown the way. For it is the dawning of a new day.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.13, 16:56   #9
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 5,705
Ettiği Teşekkür: 17652
Aldığı Teşekkür: 28816
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Dünyanın En Keskin On Nişancısı!

Değişik bir çalışma olmuş emeğin için teşekkürler @Dilaver
__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..
”


Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.08.16, 21:41   #10
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 16,100
Ettiği Teşekkür: 67584
Aldığı Teşekkür: 64514
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Dünyanın En Keskin On Nişancısı!

Konuyu misafir okuyordu merak ettim girdim...

İyi ki de girmişim... Tarihte yer alan ilginç mi ilginç kişilikleri tanıma fırsatım oldu...

Ellerine sağlık Dilaver...

Teşekkürler...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
askeri, dünyanın, düşman, keskin, nişancısı


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Dünyanın En Muhteşem Manzaraları Sude Bir Adımda Dünya Turu 11 16.09.20 22:25
İşte Dünyanın İlkleri Karagöz Dünya Tarihi 20 17.01.16 18:11
Dünyanın Yeni 7 Harikası ReaL Dünyadan Tarihi Yerler ve Mekanlar 13 22.08.14 17:47
Dünya'nın Katmanları ( Tabakaları ) Ve İç Yapısı oneyouu Bilimsel Çalışmalar ve Haberler 1 31.03.13 13:45
Türkiye'nin ve Dünya'nın En Büyük Atatürk Heykeli | Atatepe (Artvin) hepmutlu81 Atatürk'e Ait Fotoğraf, Resim ve Özel Eşyalar 3 28.07.12 14:00


WEZ Format +3. Şuan Saat: 22:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.