Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Tarihi > Dünya Tarihi > Dünya Tarihinde Yer Alanlar

Dünya Tarihinde Yer Alanlar Dünya tarihinde yer alan olay ve portreler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 31.10.11, 09:21   #1
Uzman Üye

saya35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 751
Mesajlar: 1,710
Ettiği Teşekkür: 1351
Aldığı Teşekkür: 7840
Rep Derecesi : saya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Tarihin En Zor Öldürülen 7 Kişisi

Tarihin En Zor Öldürülen 7 KişisiTarihe yaptıklarıyla imza atan 7 figür varki ölümleriyle de insanlar tarafından çok konuşuldular. Yaptıkları yüzünden insanlar tarafından ölümle cezalandırılan bu isimlerin ölümleride çok zor oldu.


İşte ilginç ölümleriyle tarihin en zor öldürülen karakterleri...
7. Edward Teach
Nam-ı diğer Karasakal

Neden öldürüldü?

Karasakal veya Edward Teach ünlü bir İngiliz korsanının 14 ile 16 tane karısı vardı, çoğu da çocuğu yaşlarındaydı. Sakalının altında kenevir yakıp düşmanlarını korkuturmuş. Ayrıca herkesi tetikte bulundurmak için ilk eşini öldürmüş.
Nasıl bitti?

Karasakal emekli oldu ve Kuzey Carolina’ya yerleşip yaşlılık yıllarını altınların içinde yuvarlanarak geçirdi. Ama Virginia Valisi ona diş bilemişti ve ardından Robert Maynard tarafından yönetilen iki gemi yolladı.

İki devasa gemiden kaçacağına Karasakal Maynard’în gemisini bordaladı. İlk önce güverteyi ilkel el bombalarıyla bombaladı ve buradan sonra olaylar biraz karıştı. Karasakal neredeyse Maynard’ın bütün parmaklarını kılıcıyla kesti ve Maynard kılıcını kırarak Karasakal’ı sırtından bıçakladı.
Kavganın sonunda, Karasakal neredeyse 20 kere bıçaklanmış ve 5 el vurulmuştu. Kanamadan ölmeden önce hala tabancasını doldurmaya çalışıyordu. Ardından Maynard Karasakal’ın kafasını kesti ve gemisine astı. Hem gösteriş için kesti hem de ödülü toplamak için kafaya ihtiyacı vardı. 100 pound ödül almıştı – bugün 18,000$ eder.6. Pablo Escobar


Neden öldürüldü?

Dünyanın kokain kaçakçılığının %80'ini yürüten Medellin Uyuşturucu Kartel’inin başıydı Escobar. 1989’da Forbes Pablo Escobar’ı 25 bilyon dolarlık mirasıyla dünyanın 7. zengin adamı ilan etti. Yüzü tişörtlerde ve adı şarkı sözlerinde yer aldı.

Escobar 4,000’den fazla insanın ölümüyle suçlu – bu da sizin tanışabileceğiniz insan sayısının 100 katı. Kolombiya’lı başkan adayının suikastının emrini vermiştir. İçindeki bir adamı öldürmek için ticari bir uçağı patlattı.

Yargıçları ve politikacıları rutin olarak öldürdü ve polis memurları için rüşvet veriyordu. Günde 2 – 3 tane araba bombalanması için emir veriyordu.Nasıl bitti?
Özel bir kuvvet ekibi – SEAL 6 ve Kolombiya polisi sadece Pablo’yu yoketmek için kuruldu. Los Pepes diye bilinen kanuni yetkisi olmayan korumalara katıldılar – bunlar Pablo’nun öldürttüğü insanların arkadaşları ve ailelerinden oluşuyorlardı. Pablo’yu bulunduğu yere kadar takip ettiler ve kurşun festivali başladı.
Bu savaş Medellin’in çatılarında devam etti. Escobar bacağına ve gövdesine kurşunlar yerken binadan binaya atlıyordu. Sonunda bu silah savaşından sıkıldı ve yakalanmamak için kendini başından vurdu.
Ancak yetkililer ölümcül atışın ona atılan binlerce kurşundan biri olduğunu söylediler.
5. Ned Kelly

Neden öldürüldü?

Ned Kelly, iki banka soygunundan ve üç polis memurunun ölümünden sorumlu, 19. yüzyılın sonlarında Avustralya’lı ünlü bir suçluydu. Paul Hogan ve Fosters birasını bulan adamla beraber Avusturalya tarihinde bir ikondur.

Bu adam cinayete teşebbüsten kaçarken üç polis memurunu vurmuştur.
Nasıl bitti?


Ned Kelly ve tayfası onları tutuklamaya gelen bir tren dolusu adam olduğunu öğrendikten sonra Glenrowan Inn’inde 70 kişiyi rehin aldı. Treni yolundan çıkarma çabalarına rağmen polisler onları köşeye sıkıştırmayı başardı.

Kelly dışarıya çıkarak polislere ateş etmeye başladı, bu sırada tayfası geride bekledi. Kelly’nin giydiği zırhta bacağı ve kasığı açıkta kalmıştı.

Bu açıktan çok fazla yara alan Kelly yere düştü. Geri kalan tayfası çatışma sırasında öldüysede Kelly yaşıyordu ve tutuklandı. 2 hafta sonra duruşmaya çıktı ve infazı istendi.

Kelly idama mahkum edilince yargıca “Oraya gidince sizinle orada karşılaşacağım” dedi. Birkaç hafta sonra yargıç öldü.

4. Leon Trotsky


Neden öldürüldü?

1917’de Bolşevikler Rusyada yönetimi ele aldığında Trotsky Lenin’in sağ koluydu. Sovyet hükümetlerinin bütün kararlarını kabul etmeyen ve bütün politik kararları veren Politburo üyesi ve Kızıl Ordu’nun kurucusu ve komutanıydı. Gözlükleri ve keçi sakalı vardı.

Lenin öldükten sonra Trotsky Komünist partiden ve Rusya’dan atıldı. Buna karşılık Trotsky Amerika’ya girip Stalin’e karşı tanıklık etmek istedi.Nasıl bitti?

Trotsky’in Amerika’ya girişi reddedildi ve böylece Mexico City’de bir eve yolu düştü. Ramon Mercader – Stalin için çalışan bir suikastçi – orada Trotsky’e saldırdı. Evinde birşeyler okurken Mercader buz baltasını kafasına sapladı. Bu sadece Trotsky’i sinirlendirdi.

Kafasında baltayla yerinden kalkan Trotsky Mercader’a tükürdü ve suikastçı ile güreşmeye başladı. Trotsky’in korumaları geldi ve suikastçıyı zapt ederek Trotsky’ı hastaneye götürdüler.

Hastaneye yetişen Trotsky, ameliyat sonrası komplikasyonlardan ertesi günü öldü.

3. Gabriel Garcia Moreno


Neden öldürüldü?

Moreno 19. yüzyılın ortalarında Ekvator’da başkanlık yapmıştır. Aynı zamanda inançlı bir Katolik ve ülkenin tutucu partisinin kurucusudur.

Moreno katolikliği Ekvator’un resmi dini ilan eden bir yasa çıkardı ve devlet için çalışmak isteyen herkesin katolik olmasını şart koydu. Böylece “diğer herkes” Moreno’nun gitmesi gerektiğine karar verdi.
Nasıl bitti?

Quito’da katedralden çıkarken suikastçı bir grup tarafından saldırıya uğradı. Palalarla saldıranlar grup başkanının boynunu, kafatasını ve beynini doğradı.

Saldıranlar göğsüne 6 el ateş etti. Yere düşmeden önce toplam 14 kere kesilmişti. Yere düştükten sonra bile, yere kendi kanıyla “Tanrı ölmez” yazabilecek kadar canlıydı.

Suikastçiler gittikten sonra, rahipler Morenoyu içeri aldılar ve orada 15 dakika daha yaşadı.
2. Ferdinand MagellanNeden öldürüldü?

Magellan Portekizli bir gezgindi. Aynı zamanda da dünyayı denizden dolaşan ilk kaşif ve Filipinlere ulaşan ilk Avrupalı olmuştur.

Magellan Lapu-Lapu isimli bir adamı Filipin kralı olan 2 arkadaşı için öldürmüştü. Esasında Lapu-Lapu’yu Hristiyan yapmayı planlamıştır ama kabul etmediği için öldürmek zorunda kalmıştır.Nasıl Bitti?

Magellan ve ekibi Lapu’nun yaşadığı Mactan Adasına varırlar ama Lapu onların geldiğini bilir ve onları beklemektedir.

Magellan anında zehirli okla vurulur ama yine de yerlilerin üstüne yürür.

Bambu mızrağıyla yüzünden vurulur ve buna cevap olarak kendi mızrağını düşmanına geçirir. Kılıcıyla savaşa devam etmek istemiş ama kolu yaralandığı için bunu yapamamıştır ve ardından bacağı yaralanır. Bir süre sonra ölümcül yaralarla yere düşer.

Yerliler korunmasız birşekilde yerde yatarken onu bıçaklamışlardır. Magellan ekibinin güvenli birşekilde botlarına vardığını gördüğü zaman ölüme teslim olmuştur.

1. Rasputin


Neden öldürüldü?

Grigori Rasputin Çar II. Nicholas ile beraber 20. yüzyılda yaşayan mistik biridir. Çar ve karısı Alexandra, Rasputin’in oğulları Alexei’nin hemofili hastalığını tedavi edebileceğine inanıyorlardı. Bu yüzden Rasputin’i etraflarında tutuyorlardı. Rasputin’in etkisi o kadar fazlaydı ki kraliyet ailesiyle görüşmek isteyen biri, ilk önce onla görüşmeliydi.

Rasputin sarhoş ve şehvet düşkünü biriydi. Rehberliğini isteyen insanlardan rüşvet almakta hiçbir problem görmezdi. Rasputin’in bu güvenilmez yaşam şekli kraliyet ailesi hakkında da şüphe uyandırmaya yetti ve zamanla devrime sürükledi (Trotsky’e bakın yukarıda).
Nasıl Bitti?

Bir grup Rus onu pasta ve şarapla zehirleyerek öldürmek istemiştir. Bu zehirin Rasputin’in bedenine girip girmediği şüpheli olsa da Rasputin’in yaşama devam etmesi onların öldürme planını etkilememiştir.

Rasputin normal hayatını sürdürmeye devam etmiştir ve asillerden biri dayanamayıp onu arkasından vurmuştur. Öldüğünü sanıp katil olay yerini terketmiştir. Paltosunu unutan bir parti üyesi geri almaya geldiğinde Rasputini yerden kaldırıp onu boğmaya başlamıştır.

Diğerleri zamanında yetişerek Rasputin’i arkasından 3 kere daha vurdular ve Rasputin yere düştü. Hala ayağa kalkmaya çalışan Rasputin’i sopalayarak öldürmüşlerdir.

Çarşafa sardıkları bedeni, buz gibi Neva Nehirine atmışlardır. Daha sonra Rasputin’in bedenini bulduklarında – zehirlenmiş, kurşunlanmış ve sopalanmış olarak – hipotermiden öldüğünü saptamışlardır.

MYNET
__________________
İnsanlığın haline baktığın zaman, Nuh'un gemiyi kaçırmamış olmasına üzülmemek elde değil.
Mark Twain


Konu Ekin tarafından (15.01.16 Saat 18:16 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Silinmiş Resimlerin Düzenlenmesi
saya35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
14 Üyemiz saya35'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.11, 09:36   #2
. . . En Çatlak Kiremit . . .

Pitsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 175
Mesajlar: 2,411
Ettiği Teşekkür: 11305
Aldığı Teşekkür: 10609
Rep Derecesi : Pitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tarihin En Zor Öldürülen 7 Kişisi

Enteresan bir konu olmuş.
Teşekkürler Saya.
Ama bizim cüneyt arkını nasılda unutmuşun.

http://alkislarlayasiyorum.com/iceri...am-ayakta-olur
Pitsy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Pitsy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.11, 09:47   #3
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 500
Mesajlar: 11,659
Ettiği Teşekkür: 43277
Aldığı Teşekkür: 75371
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tarihin En Zor Öldürülen 7 Kişisi

Video bittikten sonra 5 dakika daha baktım...


Hala ayaktaydı valla...
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.11, 11:24   #4
Tam Üye

Zafina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Konular: 4
Mesajlar: 223
Ettiği Teşekkür: 116
Aldığı Teşekkür: 697
Rep Derecesi : Zafina Karimasını arttırmak için doğru yerdeZafina Karimasını arttırmak için doğru yerdeZafina Karimasını arttırmak için doğru yerdeZafina Karimasını arttırmak için doğru yerdeZafina Karimasını arttırmak için doğru yerdeZafina Karimasını arttırmak için doğru yerdeZafina Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tarihin En Zor Öldürülen 7 Kişisi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Pitsy Mesajı göster
Enteresan bir konu olmuş.
Teşekkürler Saya.
Ama bizim cüneyt arkını nasılda unutmuşun.

http://alkislarlayasiyorum.com/iceri...am-ayakta-olur
Gerçekten en ilginç ölüm bu, çok güldüm sabah sabah Çok ilginç bir konu paylaşım için teşekkürler
__________________
Bitse de gitsek...
Zafina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Zafina'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.11, 11:40   #5
Uzman Üye

saya35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 751
Mesajlar: 1,710
Ettiği Teşekkür: 1351
Aldığı Teşekkür: 7840
Rep Derecesi : saya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmedesaya35 muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tarihin En Zor Öldürülen 7 Kişisi

9 canlılar mübarek en çok dikkatimi çeken karasakal ve ned kelly nin ölümleri....
__________________
İnsanlığın haline baktığın zaman, Nuh'un gemiyi kaçırmamış olmasına üzülmemek elde değil.
Mark Twain

saya35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz saya35'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.11, 13:59   #6
Tam Üye

experella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2011
Yaş: 30
Konular: 19
Mesajlar: 279
Ettiği Teşekkür: 2898
Aldığı Teşekkür: 1353
Rep Derecesi : experella muhteşem bir gelişmedeexperella muhteşem bir gelişmedeexperella muhteşem bir gelişmedeexperella muhteşem bir gelişmedeexperella muhteşem bir gelişmedeexperella muhteşem bir gelişmedeexperella muhteşem bir gelişmedeexperella muhteşem bir gelişmedeexperella muhteşem bir gelişmedeexperella muhteşem bir gelişmedeexperella muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tarihin En Zor Öldürülen 7 Kişisi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Pitsy Mesajı göster
Enteresan bir konu olmuş.
Teşekkürler Saya.
Ama bizim cüneyt arkını nasılda unutmuşun.

http://alkislarlayasiyorum.com/iceri...am-ayakta-olur
Biz bunları izleyerek büyüdük Allah başımızdan eksik etmesin.

Cüneyt arkın reklam çekimine gelmişti kardeşim yiğenim küçük tabi yavrum Battal gazi izleyerek büyüyor adam gelince nerede kılıcı diye sorar tabi
__________________
Durma sende sal sensizliğini üstüme
Alıştım hiç işlenmemiş suçlar üstlenmeye...!experella isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz experella'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.11, 17:42   #7
Üye

Yörük Kahya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Konular: 1
Mesajlar: 118
Ettiği Teşekkür: 92
Aldığı Teşekkür: 601
Rep Derecesi : Yörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tarihin En Zor Öldürülen 7 Kişisi

Rasputin

soğuktan ölmüş adam... akıllılar direk nehre atsalarmışda olacakmış neden onca uğraştılarsa artık...
__________________
Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk toplumudur. Bu toplumun fertleri ne kadar Türk kültürü ile dolu olursa, o topluma dayanan Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.
Yörük Kahya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Yörük Kahya'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.03.13, 22:09   #8
...Az İnsan Çok Huzur...

Lion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2012
Konular: 670
Mesajlar: 5,291
Ettiği Teşekkür: 11418
Aldığı Teşekkür: 22512
Rep Derecesi : Lion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Ruhsuz
Çözüldü Cevap: Tarihin En Zor Öldürülen 7 Kişisi

Konu için teşekkürler, enteresan bilgilerdi...
Karasakal da iyi direnmiş ama.
Lion isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Lion'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.03.13, 01:33   #9
#Patlamayan Mısır Tanesi#

GüN£$ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1
Mesajlar: 98
Ettiği Teşekkür: 186
Aldığı Teşekkür: 317
Rep Derecesi : GüN£$ Karimasını arttırmak için doğru yerdeGüN£$ Karimasını arttırmak için doğru yerdeGüN£$ Karimasını arttırmak için doğru yerdeGüN£$ Karimasını arttırmak için doğru yerdeGüN£$ Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tarihin En Zor Öldürülen 7 Kişisi

3.ölüm... Kanıyla yazmış üstelik :s
__________________
Ve usulca fısıldadı zaman: 'Herşeyi de bana bırakma, biraz da kendin çabala..!'
GüN£$ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
GüN£$'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 17.10.16, 20:20   #10
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 431
Mesajlar: 3,645
Ettiği Teşekkür: 18091
Aldığı Teşekkür: 20364
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Tarihin En Zor Öldürülen 7 KişisiKonu başlığını hatırlayamadığım bir konu da daha Rasputin'in ölümü anlatılıyordu.

Orada yorumumun en sonunda ''donmasın?'' demiştim..

Ahanda hipotermi imiş ölüm nedeni..


__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
kişisi, tarihin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Tarihin En Büyük Banka Soygunu Online Gerçekleşti, 1 Milyar Dolar Çalındı Abartmatozu İlginç Haberler 0 10.03.15 13:22
Eski Bir Tarihin Tanıkları; Bursa Hanları DarkAngeL Türkiye'den Tarihi Yerler ve Mekanlar 8 25.07.14 02:11
Tarihin Işığında - İlber Ortaylı Smyrna Vitrindeki Kitaplar 0 02.02.09 04:11


WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.