Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Maksat Muhabbet Olsun > Duygularımız


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 07.01.11, 14:20   #1
Tam Üye

Bahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2010
Konular: 64
Mesajlar: 263
Ettiği Teşekkür: 39
Aldığı Teşekkür: 986
Rep Derecesi : Bahar isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: Keyifli
Standart Ruh İkizimiz Nerede?

Dünya üzerinde milyarlarca insan yaşıyor. Bütün bu kalabalığın içinde sizin için olabilecek en ideal insanı bulmak istiyorsunuz. Ruhunuzu anlayan, aynı zevkleri paylaşabilen, beraber gülünebilecek ve de ağlanabilecek, iyisiyle kötüsüyle kabul edebileceğiniz size göre en iyisini bulmayı hayal ediyorsunuz. Yani kısacası ruh ikizinizi arıyorsunuz harıl harıl. Peki bulmak kolay mı? Ya da mümkün mü?

Bir çoğumuz aslında kendimizin kim olduğunu bile bilmiyoruz. Hayattan ne beklediğimizi, nasıl bir kişiliğe sahip olduğumuzu açıklamakta zorlanıyoruz. Hatalarımızla yüzleşemiyoruz, dolayısıyla düzeltemiyoruz. Aynı hataları tekrar tekrar yapıyoruz. Bizim içim iyi olanı değil de toplum için kabul edilebilir olanı istiyoruz. Şöyle düşünelim. Ruh ikizmiz şişman, kel ve fakir olabilir. Ama biz onun için fazla güzelizdir. Ya da dört kere evlenmiş, boşanmıştır. Olmaz, çünkü dört kere evlenen birini ailenize kabul ettirmekte zorlanırsınız. Sizden küçük veya büyük olabilir. Yine olmaz. Aylardır işsizdir. Olmazzzz. Bir hastalığı olabilir. Asla olmaz. Olmazların listesini bir koca defter tutabilir. Her insanın idealinde bir liste vardır. Bu liste hem toplum hem de kendi ideallerimizden oluşan bir karmaşadır. Hatta o kadar idealize edilmiştir ki çoğu zaman herkesin listesi birbirine benzer. Zengin, yakışıklı, şöyle böyle… Bazen de çok aşık oluruz. Bunlardan birkaçını listeden öğretmen bakmadan siliveririz. Sıkıntılar baş gösterince bir daha ki denemede aynı şartları daha büyük harflerle yazarak listenin başına yeniden ekleriz. Böyle sürer, gider. Kendimizi kandırarak hazırladığımız bu liste uzar da uzar. Biz ise internet’lerde, barlarda, sokaklarda, bir dans kursunda istediğimizi bulmak için çırpınır, dururuz. Forumlarda yakınır, “Nerede o kişi?” diye tepiniriz.

Ruh ikizini bulmak için bütün bunların hepsinden vazgeçmek lazımdır. Beklediğin tek ama tek şeyin sevgi olması gerekir. Hiçbir incelemeye, teste tabii tutmadan sadece sevgi adına beraber olabilmektir. Tabii en önemli şart karşıdaki kişinin de aynı şeyleri hissediyor olması gerekir. Sizi olduğu gibi kabul edecek, siz de onu. Her ne şart olursa olsun. Şimdi arkanıza yaslanın ve düşünün. Hayatınızda bu kelimeye sığdırabileceğiniz kaç kişi oldu ve siz listenize uymadığı için kaçını elediniz? Ya da kaç kişiye eksiklikleri belirgin olsa da sadece mutlu olmak adına şans verdiniz? Ya da en önemlisi verdiğiniz kişiler sizi niye hayal kırıklığına uğrattı? Neyi eksik yaptılar? Pek çok ilişki eften püften sebeplerle bitiyor. Hatta zamanımızda ilişkilere yüklenen anlam o kadar ciddi bir boyuta taşındı ki, kimse kimseyi fazla dayanmaz oldu. Küçük hatalar ile büyük hatalar birbirine karıştı. Herkes her şekil mükemmel olacak, yoksa güle güle gibi bir yerlerdeyiz artık.

Kısacası beklentilerimiz, umutlarımız olduğu müddetçe ruh ikizlerimizi bulmamız mümkün değil. Yine de yeni çağ’da ruh ikizlerimizi bulmak için hazırlanmış küçük bir listeyi aşağıda bulabilirsiniz. Uygulayabiliyorsanız sizleri ayakta alkışlıyor ve başarılar diliyorum. Bir yeni çağcı olarak çağımızın buna hazır olmadığını düşünsem de yine de savaşmak adına hodri meydan!

- Yeni tanıştığınız insanlarla konuşurken onların önce yaşını, mesleğini veya diğer klasik konuları konuşmak yerine en sevdiği çiçeği sormayı deneyebilirsiniz. Cevap verirse neden diye devam edebilirsiniz. Vereceği cevabı gerçekten dinleyin, yani bu konu sizi ilgilendirsin. Böyle şeyleri sevmeyen biriyseniz zaten bu listedekilerin hiçbirini yapmayın.
- Asla karşılaştırma yapmayın. Ruh ikizleri farklı zevklere sahip olabilir. Hatta bu bazen avantaj bile olabilir. Değişik şeyler öğrenebilirsiniz.
- Başkası ile bir ilişki içerisindeyse o kişiyi gerçekten sevip sevmediğini kesinlikle öğrenmelisiniz. Eğer hali hazırdaki ilişkisini bitirmek için bir şey yapmıyorsa asla ruh ikiziniz değildir ve olmayacaktır.
- Bir liste yapın. Evet yine liste. Ama bu listede boy pos, gelir düzeyi olmasın. Kendi karakterinizde tamamlanmasını istediğiniz özellikleri veya onun kişiliğinde istediğiniz en iyi ve dayanabileceğiniz en kötüleri listeleyebilirsiniz. Bu listeyi aklınıza iyice kazıyın.
- Ümidinizi asla kaybetmeyin. Yaş ne olursa olsun her zaman vakit vardır.
- Geçmiş ilişkilerinizi olabilecek en objektif şekilde tekrar gözden geçirin. Neden başarısız oldunuz? İlişkinizde kötü giden neydi? Aynı hataları tekrar etmemeniz önemlidir.
- Naz yapmayın. Dürüst ve içten olduğunuz takdirde cesur olmak güzel bir davranıştır.
- Geçmiş ilişkilerinizin acısından tümüyle sıyrılın.Tam anlamıyla yeni bir başlangıç yapmalısınız. Geçmişin hatalarını geleceğe yüklemeyin.
- Kesinlikle alçak gönüllü olun. Sakin ve tutarlı davrandığınız takdirde doğru insan gelecektir.
- İnsan tecrübesi edinin. Kim sahte kim gerçek anlayabilirseniz, zarar görmezsiniz

sheturk.com
Bahar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Bahar'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.11, 14:21   #2
Tam Üye

Bahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2010
Konular: 64
Mesajlar: 263
Ettiği Teşekkür: 39
Aldığı Teşekkür: 986
Rep Derecesi : Bahar isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Ruh ikizimiz nerede?

Dünyanın herhangi bir yerinde, en iyi yanlarımızı ortaya çıkaracak, birlikte iken kendimizi tamamlanmış hissedeceğimiz, bizi olduğumuz gibi kabul edecek bir erkek veya kadın vardır. Eğer biz de onu aramaya başladı isek, buluşma vaktimiz gelmiş demektir. Onu her an bulmamız mümkündür...Bazı çiftler, birbirlerinin en güzel yönlerini ortaya çıkarırlar. Bu çiftlerin birlikte iken, tek başlarına ulaşabileceklerinden çok daha yüksek gelişim düzeylerini yakalamış oldukları görülmüştür.

Çiftler aslında, iki ayrı varlık değildirler. Tek bir bütünün, iki ayrı yarısını oluştururlar. Burada önemli olan, diğer yarımızı bulmamızdır. Bunu başarabilmiş olanlarda, mükemmel bir duygu birlikteliği oluşur. Birinin üzüntüsü, her ikisini de acıya boğar iken, birinin neşeli olmasından ikisi de haz duyar.
Bilinçli ya da bilinçsiz, hepimizin içinde, ideal eş arayışı bulunur. Genelde her yürek'de, bu duruma ulaşma umudu saklıdır. Her ne kadar, hayal kırıklıkları ile sonuçlanmış deneyimlerimiz, bunun gerçekleşmesinin pek de mümkün olmadığını göstermiş olsa da, bu umut her zaman yeniden yeşerir.

Başkasıyla tam bir birleşmenin olabilmesi için, benlikten tam anlamı ile vazgeçilmesi gerekir. Fakat, bunu yapabilecek insan sayısı çok azdır. Bu tür birliktelik, benliğini aynı derecede gözardı edebilecek iki ruhun bir araya gelmesini gerektirir...
İdeal eşimizi nasıl bulabiliriz? İnsanın kendi çabaları ile, ideal eşini bulması mümkün müdür, yoksa bu durum kendiliğinden mi oluşmaktadır? İdeal evliliklere, çok nadiren rastlanılmaktadır. Buna karşın, evlilik kararı veren herkes, bunun kendisine yeryüzündeki en büyük mutluluğu getireceğine inan-maktadır.

İnsanlar umutlarını, bu tek maceraya bağlıyor ve çok ender olarak, ruhlarının arzu ettiğini elde edebiliyorlar. Evliliklerin yürümesi, karşılıklı hoş görüden başka bir şeye dayanmıyor. Çiftler, sadece toplumun baskısı nedeni ile birarada olmayı sürdürüyor. Evliliklerde tutkunun ateşinin, fiziksel güzelliğin çekiciliğinin azalması ile birlikte, erkek ve kadının bekleyebileceği en iyi şey, geriye güzel bir arkadaşlığın kalması oluyor
Böylesi bir arkadaşlık, dünyanın en soylu ve güzel birlikteliklerinden olmasına karşın, bu durumu paylaştığımız insan, ideal eşimiz demek değildir. Spiritüel bilgilerde, ideal eşini bulmuş olanlar, “Eş Ruhlar” olarak tanımlanır. Ve bu birlikteliğin, evlilikteki sevgi den çok daha büyük boyutlara ulaştığı söylenir.

Evlilikteki sevginin, yakın ve yaşam boyu süren bağı, karşılıklı binlerce gereksinim, şefkat duyguları, ve arkadaşlıktan doğan duygudaşlık temeline dayanır. Oysa eş ruhların birbirlerine duydukları aşk, herhangi bir oluşuma bağlı değildir. Bu aşk, tam olgun olarak doğar ve direnç gösterir. Bu o kadar güçlü bir bağdır ki, yeni bir oluşum olarak kabul edilemez. Zihin, her ne kadar bunun farkında olmasa da, bilinç altı bunu hatırlar ve eşini talep eder.

Birlikte olduğunuz insana aşıksınız, onunla uyum içindesiniz, aranızdaki hiç bir tarz farkının sizin için önemi yok. Her an birbirinizi dinliyor ve arzuluyorsunuz.
Acaba o sizin eş ruhunuz mu? Değilse, aradaki farkı nasıl anlayacaksınız? Sıradan tutku ve ani duygusal çekicilikler, kolayca abartılarak, olduğundan daha yüksek bir düzeydeymiş gibi algılanabilir. Ruhsal evrimin alt süreçlerinde olan bireyler, ani ve denetlenemez tutkulara, fazla eğilimli olurlar. Herhangi biriyle, sürekli ve uyumlu bir beraberlik sürdüremeyecek kadar benmerkezci, kendi sınırlamaları ve tensel zevklerine bağlanmış olan bu insanların, eş ruhlarını bulma yolunda, katedecekleri çok fazla aşama vardır.

Eğer, onlardan biri ile birlikte iseniz ve ideal eşinizi arıyorsanız, onunla hemen belki başka zaman diyerek vedalaşın. Çünkü bu tiplerin arzuları karşılığında verebilecekleri, çok az şeyleri vardır ve bunları yönlendirmeyi üstlenen birisi gereken karşılığı alamadığı için, bu ilişkiden bıkar. Spiritüel felsefeye göre, insanlar kendileri ile aynı ten düzeyinde olan herkes ile mükemmel ve tatmin edici bir birliktelik yaşama gücüne sahiptir. Çünkü, ruhsal evrim sürecinin aldığı yol ve spiritüel nitelikler, ister gelişmiş isterse ilkel düzeyde olsunlar, temelde aynı özelliklere sahiptir. Ancak spiritüel eşleşme, yalnızca aynı ten renginde olanlar arasında gerçekleşir. Eşleşme yasaları, fiziksel beraberlikten çok daha fazlasını kapsar.

Buna göre bir insan, ruhsal bedenini fiziki kişiliği ile eşleştiremediği sürece, yaşadığı her birliktelik eksik kalır ve yaşamında daima cinselliği model almayı sürdürür. Çünkü, doğal olarak insanlar eşit şekilde gelişim göstermezler. Spiritüel olarak, insan yedi gelişim aşaması geçirmektedir ve yedi bedensel yapıya sahiptir. Günümüzde, ortalama bir insanın ancak ilk bedeni yani fiziksel bedeni, sezgisel bedeni ve duygusal bedeni eşleşmeye yatkın oluyor. Fiziksel beden, ergenlik çağında daha aktif hale geliyor Fakat duygular onlu yaşlardan itibaren aktifleşirken, somut mental beden yirmili yaşlarda gelişir. Soyut düşünce, otuzlu yaşlardan sonra oturmaya başlar ve spiritüel yapı, kırklı yaşların sonuna kadar tüm yönleri ile olgunluğa ulaşmış olmaz. Bu nedenle, gelişim derecesi yüksek kişilerin, gelişimlerinin aldığı yön belli olana kadar evlenmeyi geciktirmelerine sık rastlanılmaktadır.

İnsan ne yazık ki, arzu bedeninin kendine eziyet eden baskısına dayanamayarak sürekli birliktelik kurmakta acele eder ve karşı cinsten ilk uygun kişi ile evlilik kararı alır. Fiziksel planda birleşme, erkek ve kadın arasındaki arzular karşılıklı olarak tutuştuğunda gerçekleşir. Birleşmenin seviyesinin yükselişi, sırası ile ikinci, üçüncü, dördüncü planlar ile devam eder. Beşinci planda, entellektüel duygudaşlık, altıncı planda karşılıklı spiritüel idealler eşleşmeyi belirler. İdeal birliktelik ise, yedinci planda oluşur. Eş ruh birlikteliğinde, ilginç bir durum daha ortaya çıkar: Bazı planlarda eşleşmeler benzerlikler sayesinde kurulur iken, bazılarında zıt olanlar birbirlerine çekilirler. Birinci planda zıtlıklar, ikinci planda benzerlikler, üçüncü planda yine farklılıklar çekim gücünü yaratır.

Dördüncü planda, benzer zihinler birbirini çeker iken, beşinci planda farklı yaklaşımlar çekimi artırır. Altıncı plan üzerinde eşleşme, tamamen ten rengine dayanır. Benzer spiritüel türde olanlar, kendilerine benzeyen ruhlar ile eşleşirler. Türleri farklı olanlar arasında ise, eşleşme mümkün değildir. Ruhların, farklı yaşamlarda birbirlerini beklemesini sağlayan; birbirini izleyen yaşamlarda buluşarak, bir kez oluştuğunda onları daima bir araya getirecek olan bağ ise ancak beşinci gelişim aşamasından sonra kurulabilir.

Birbirlerinin ruh eşleri olan insanlar, üst bedenlerinin her biri ile karşılıklı eşleşir ve her eşleşme ile de, sevginin yeni boyutlarını keşfederler. Karşılıklı arzulama anlamında fiziksel birliktelik, uyumu sağlar ve sinir sistemini dengeler. Sevgi, arzular ve amaçları tek bir bütün içinde birleştirir ve iki kişilik birbirine bakar. Ortak bilgi hazinesi nin oluşturulması, benzer kavram ve ilkelere duydukları inanç yaşamlarını aynı kanala yönlendirir. Aynı düzeydeki ruhsal amaç ve idealler, onların birlikteliklerini tamamlar. Bilinç saf ruh düzeyine yükselene dek, iki ruh arasında doğan bu büyük aşk, tüm sınırlamaları aşar ve tüm evreni kurdukları birliğin sınırları içine çeker. O anda fiziksel planda gerçekleşebilecek, en büyük uyarımlardan biri başlar. Bundan böyle, artık yollarına ayrı ayrı devam etmezler.

Bu kutsal birliktelik, ancak aynı evrim sürecinde olan bireyler arasında yaşanabilir. Bu tür birliktelikler, ölümle bile sona ermez. Eş ruhların karşılaşması, daha önce var olan yükümlülüklerin yerine getirilmesine de gerekçe olarak gösterilebilir. Bu dünyadaki yaşamımız, ruhun evrim sürecindeki yolculuğunda sadece bir aşamadan ibarettir. Bu nedenle, varlığımızın bu kısa gününden, bir ilişkinin onurlu bir şekilde tamamlanması için özveride bulunmak en iyi yoldur. Böylece, gelecek yaşamlar için karma yaratmak olarak nitelenen geçmiş borçlar altına girmekten kurtulabilir ve büyük aşka uyumlu bir biçimde ulaşabiliriz...

webhattı.com
Bahar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Bahar'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.11, 14:22   #3
Tam Üye

Bahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2010
Konular: 64
Mesajlar: 263
Ettiği Teşekkür: 39
Aldığı Teşekkür: 986
Rep Derecesi : Bahar isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Ruh ikizimiz nerede?

İkiz Ruh Nedir?
Evrende her varlığın bir afinitesi, birleşme temayülünde olduğu bir yarısı vardır. Fakat çoğu zaman onlar aynı enkarnasyonda karşılaşmazlar. Birbirinin tamamlayıcısı olan iki ruh, aynı enkarnasyonda karşılaşmağa hak kazanmışsa işte o zaman bu “yeryüzünde cennet” demektir.

İkiz ruhlar demek; kelimenin de ifade ettiği gibi, iki benzer arasındaki eşlik demektir. Onlar inkişaf merhalesindedirler ve böylece beraber ilerlerler. İkiz ruhlar, bir zaman beraber bulunduktan sonra biri diğerini kaybeder. Fakat beraber bulundukları süre içinde varlığının kademelerinde birliğe ulaştığında meydana gelen hayrı ve nuru duyarak yaşarlar.

İkiz ruhun belli süre bir araya gelmesi geçici olarak bulunur. Eğer onlar manevî yakınlığa sahip iseler yani ikiz ruh iseler, ruhları mümkün olan en kuvvetli cazibe ile onları birbirine doğru sevkedecektir. Aslında iki oldukları halde manyetik çekim sebebiyle ruhen ikisi birdir. Kısaca; maddî farklar ve olaylar esas işleyişi etkileyemez. Fizik olayları, spiritüel realitelerle karıştırmamak gerekir. Zira ruha ait olan sürekli kalandır.

Malih Orgül
07.10.2007


Spiritüel bilgilerde ikiz ruh ya da eş ruh, tekâmül ihtiyaçları gereği olarak bazı enkarnasyonlarında birlikte olan iki ruhtan her birine verilen addır. Maddi ortamda aralarında karı-koca, çocuk-ebeveyn, akrabalık ilişkileri olabilir. Onlar mental ve spiritüel titreşimlerinde büyük benzerlik bulunan varlıklardır. Bir sınıflamaya göre ikiz ruhlarda üç neden kendini gösterir: 1) Yakınlık, ortaklık, 2) Sevgisel çekim, 3) Karmik neden. İkiz ruhların üç boyutlu ortamlarda birlikte oluşları bazı dönemlerde olur, sonsuza dek sürmez. Ayrı ayrı yollarına devam ederler. Zaman zaman yolları kesişebilir.

Kitap bilgilerinin dışında düşünüldüğünde, bütünü teşkil eden ünitelerden bazılarında bir diğer üniteye karşı –bilinen veya bilinmeyen çeşitli nedenlerle- duyulan birlikte olma ihtiyacı ikiz ruh kavramını doğurmuştur. İhtiyacın mahiyeti, bir elmanın iki yarısı gibi, birbirini tamamlama ya da diğeri ile tamamlanmadır diyebiliriz. İkiz ruhlar ender olaylardır, onlara çok sık rastlanmaz. Anlatmak istedikleri, evrende tüm mevcudatın birbiriyle ilişkili olduğu ve hiçbir şeyin tek başına diğerlerinden bağımsız olarak var olamayacağını örneklemek, dikkatleri bu noktaya çekmek olabilir. İkiz ruhlar arasındaki ilişkiler her zaman, zannedildiği gibi iyilik, yakınlık, şefkat ve yumuşaklık şeklinde tezahür etmez. Bazı durumlarda ikiz ruhlar birbirlerine olmadık zulüm ve eziyeti reva görürler. Bu tür bulunuşlar bizim iyi-kötü tarzındaki düalist anlayışımızın ötesinde bir yakınlık ihtiyacının karşılanması veya karmik tezahürler olabilir. Bu da ikiz ruhlar arasında illa bir dünyasal yakınlık olması gerekmediğini gösterir. Birbirlerini tanımadan aynı zamanı ve madde ortamını paylaşan ikiz ruhlar vardır. Planları gerektirdiğinde bir araya gelirler.

İkiz ruhların madde-ötesi ortamlarda her zaman beraber olduklarını söyleyebilir miyiz? Titreşimlerinin birbirini tuttuğunu varsaysak bile, onların birlikteliğini önleyen başka nedenler bulunabilir. Bilgisizliğimiz yüzünden biz ruhlar âlemini tek bir katmandan ibaret sanma eğilimindeyiz. Oysa bizim için meçhul olan o tarafta, düşüncelerimizle ulaşamayacağımız nice sonsuz katlar ve katlar arası hiyerarşik ilişkiler bulunabilir. Beden gibi bir maddi araca bağlı olmamak dahi orada istediğimizce hareket etmemize yetmeyebilir. Böyle olduğunu düşünmek için sebepler vardır; süptil ortamların kurallarının kaba ortamlardan daha çok ve incelikli olduklarını biliyoruz.

Ruhlar arasındaki ikizlik durumunun ne zamana kadar devam ettiği, nasıl sonuçlandığı hakkında bilgimiz yoktur. Bu durum tekâmül gereksinimlerine göre değişik ve farklı şekillerde bulunabilir. Netice olarak ikiz ruhları, varoluşun hiçbir zaman son bulmayan ebedî arayış sürecini canlandıran bir fenomen olarak kabul edebiliriz.

Osman Türkmenler
08.10.2007


Ruh dediğimiz enerji bir bütünlüktür. İlk var oluşta madde bütünlüğü ile birlikte var olmuştur. Bizler varlık olarak bu bütünlük içindeki bize ait ruhsal bütünlüklerimize gümüş kordonlarımızla bağlanmaktayız. Emanet olarak aldığımız bedenlerimizin canlılığı ve yaşamlarımızın devamı ancak ruhsal enerjimizle mümkün olmaktadır.

Asıl biz olan öz enerjimiz, öz benliğimiz veya yüksek benliğimiz kapsam olarak anlayış ve düşüncelerimizin çok ötesinde bir güç ve kapasiteye sahiptir. O öylesine bir güçtür ki yaşamda birçok bedeni ruhsal enerjisi ile birlikte canlı tutarken, aynı zamanda geçmiş yaşamlarındaki sorumluluk ve görevlerini de takip etmektedir. Onun yolu insandan hakiki insana doğru bütünleşme ve birleşme yoludur.

Mikrodan makroya tekâmül halinde olan öz benlik, gurup ruhlarının etki ve idaresinde ki safhadan, insan bilinci safhasına geçiş yaparken kendi ruhsal bütünlüğüne sahip çıkar. Ancak insan olarak henüz bir bütün halinde değildir. İnsanlık safhasından hakiki insan safhasına, yani enkarnasyonların artık son bulduğu ve başka bir esasın başladığı safhaya geçtiğinde gerçek bütünlüğünü oluşturur…

Orhan Yarat
08.10.2007


İnsanlar çift yaratılmıştır diye bir söz vardır hepimiz biliriz. Beşeri hayatta genellikle tipini benzettiğimiz kişiler için kullanırız bu sözü. Aslında yaradılışta bütün ruhlar çift yaratılmıştır. İkiz ruhumuz bizim diğer yarımızdır ve sonsuza dek bizimle birlikte olacaktır. Ruhsal yaşantımızda son zamanlarda yanlış yorumlanan bir eşruh olayı gündeme gelmiştir. Eşruhumu buldum diye konuşmalar yapan pek çok insan bulunmaktadır. Eşruh ve ikiz ruh ise birbirine karıştırılmaktadır.

Yapılan diğer bir yanlış da eşruhumuzu kadın isek erkek, erkek isek kadın olduğunu düşünmemizdir. Oysaki ikiz ruhumuz bizimle aynı cinsiyette de olabilir. Yaratılırken ikiz olan bu ruhlar, beşeri hayatta karşılaşabilirde, karşılaşmayabilirde. Belki de aynı gezegende bile yaşamıyor olabilirler ama her daim birbirlerine müthiş bir çekim gücü ile bağlıdırlar. Hissettikleri pozitif ya da negatif aynı olabilir ve bir şekilde mutlaka birbirlerinin çekim alanında yer alırlar. Bu etkilenme için ille de yan yana ve bir arada olunması gerekmemektedir.

Bir başka bilgi de ise ikiz ruhların sadece en son enkarnelerinde karşılaşacakları belirtilmektedir. Peki, tam bu esnada aklımıza başka bir soruda gelebilir; ikiz ruhumuzla karşılaştığımızda onu tanıyabilecek miyiz? Temennimiz bunu anlayabilecek şuur seviyesine ulaşmamızdır. Pozitif duygular içerisinde, bizi kirleten düşüncelerden uzak durarak, birlik yolunda olarak belki bu seviyeye bir adım daha yaklaşabiliriz.

Zeynep Ebru Güçnar
08.10.2007


İkizlik tamamlayan bir unsurdur. (Eksik tamamlamak, birbirini tamamlamak gibi) Burada her iki ruhun da eksik taraflarını birbirinde görmesiyle başlar ikiz ruh anlayışı. Aslında herkes herkesin ruh ikizidir. Ruh ikizliği; eksik tarafımızın, karşılık gördüğü yerden, birleştirebilinmesi olarak ortaya çıkar, ikinin bir edilmesi gibi. Bu neticeyle her iki ruh da kendindekini tamamlamış, alması gerekeni almış olur. Bu iki ruh ilk karşılaştığında, egomuz, her zamanki gibi tepki verir, fakat alması gerekeni aldığı için düşünmeye de başlar. İlk önce vermiş olduğu tepki durulur, daha sonra da egosu yavaş yavaş durularak manevi bir alışa geçer. Karşısındakini bir yardımcı, kendini tamamlayan biri olarak görmeye başlar.
Hemen akla “Acaba dünyamızda doğan ikizler de ruh ikizi ya da üçüzü, beşizi olarak mı doğuyorlar?” sorusu geliyor. Belki de planları gereği bir araya gelip, birlikteliklerindeki paylaşımı yaşamak için ikiz doğuyorlardır. Durumlarının da farkına varırlarsa bu geçerlilik kazanıyordur. Buradan şöyle de bir sonuç da çıkıyor; belki kardeşimiz, etrafımızdaki insanlar, kısacası fark edebildiğimiz herkes ruhumuzun ikizi olabilir. Biz görebildiğimiz, farkına varıp almamız gerekenler olduğunu anladığımız durumda, karşımızdakinin bir ruh ikizimiz olmasına izin veririz. Bu devreden sonra da ikinin bir edilmesi hali ortaya çıkarak, birbirimizin eksik yanlarını tamamlayan, bütünleştiren bir ekip oluştururuz. İkiz ruh; bizim eksik yanımızı tamamlayan herkes, düşünüp düşünemediğimiz her şey olabilir.

Tarık Öztürk
11.10.2007İkiz ruh konusu, gerçek hizmet idrakine varan kişilerin ruhsal bütünlüğünü sağlayan bir geçittir. Esasında ruhsal kazanç seviyesinin belli tekâmül devrelerindeki geçişlerinin sağlanmasında bir ilahî armağandır. Ayrıca dünyadaki idrakin dışında bulunabilecek yüksek ve bilemeyeceğimiz yönleri vardır.
İkiz ruh anlamı, aynı hizmeti tamamlama yolundaki birleşik realitenin, dünyada fonksiyonel kılınması ve ruhsal enerjinin korunmasına ait bir rabıta anlamıdır. Gizli ilimlerde, yüce sevginin arz’da buluşması tanımı ayrıca yorumlanabilecek hassas bir anlamdır. Hiçbir şekilde dünyevî yorumla düşünülmemelidir. Tabir, konularımıza anlaşılabildiği üzerinden girmiş bulunduğundan, içsel güç veya kabulde bizi zorlamaktadır.

İlham Ülgor
11.10.2007

ruhsalboyut.com
Bahar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Bahar'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.11, 22:14   #4
Müdavim

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 616
Mesajlar: 7,968
Ettiği Teşekkür: 27394
Aldığı Teşekkür: 40363
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ruh ikizimiz nerede?

Ruh ikizim varsa sakın gözüme gözükmesin. Benden bitane daha olursa hiç anlaşamam. Saçını başını yolarım onun.
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
OkyanusunKalbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.11, 22:16   #5
Tam Üye

Bahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2010
Konular: 64
Mesajlar: 263
Ettiği Teşekkür: 39
Aldığı Teşekkür: 986
Rep Derecesi : Bahar isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Ruh ikizimiz nerede?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Ruh ikizim varsa sakın gözüme gözükmesin. Benden bitane daha olursa hiç anlaşamam. Saçını başını yolarım onun.
Benim gözüme gözükürse yakasına yapışırım bırakmam bir daha.
Bahar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 07.01.11, 22:17   #6
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 233
Mesajlar: 4,810
Ettiği Teşekkür: 26453
Aldığı Teşekkür: 23109
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Ruh ikizimiz nerede?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Ruh ikizim varsa sakın gözüme gözükmesin. Benden bitane daha olursa hiç anlaşamam. Saçını başını yolarım onun.
Kim ruhikiziyle karşılamak istemezki Okicim, burdaki ruh ikizi eş anlamında oluyo sanırım şekercim
__________________
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 07.01.11, 22:26   #7
Tam Üye

Dolunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2010
Konular: 70
Mesajlar: 476
Ettiği Teşekkür: 416
Aldığı Teşekkür: 1699
Rep Derecesi : Dolunay Karimasını arttırmak için doğru yerdeDolunay Karimasını arttırmak için doğru yerdeDolunay Karimasını arttırmak için doğru yerdeDolunay Karimasını arttırmak için doğru yerdeDolunay Karimasını arttırmak için doğru yerdeDolunay Karimasını arttırmak için doğru yerdeDolunay Karimasını arttırmak için doğru yerdeDolunay Karimasını arttırmak için doğru yerdeDolunay Karimasını arttırmak için doğru yerdeDolunay Karimasını arttırmak için doğru yerdeDolunay Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ruh ikizimiz nerede?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi kardelen26 Mesajı göster
Kim ruhikiziyle karşılamak istemezki Okicim, burdaki ruh ikizi eş anlamında oluyo sanırım şekercim
Zıt kutuplar birbirini çeker. Ben istemem o farklı olsun bende eksik olanlar onda olsun onda eksik olan bende olsun böylece birbirimizi bütünleriz işte.
__________________


Gözümü Boyamaya Çalışma !

Benim Dünyam Zaten Rengarenk !!
Dolunay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Dolunay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.11, 22:30   #8
Müdavim

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 616
Mesajlar: 7,968
Ettiği Teşekkür: 27394
Aldığı Teşekkür: 40363
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ruh ikizimiz nerede?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dolunay Mesajı göster
Zıt kutuplar birbirini çeker. Ben istemem o farklı olsun bende eksik olanlar onda olsun onda eksik olan bende olsun böylece birbirimizi bütünleriz işte.

İşte benim demek istediğim de bu..

O yüzden ruh ikizimle asla anlaşamazdım...
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
OkyanusunKalbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 02.04.14, 14:15   #9
Forget about it!

Huzur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2014
Konular: 17
Mesajlar: 393
Ettiği Teşekkür: 913
Aldığı Teşekkür: 1551
Rep Derecesi : Huzur muhteşem bir gelişmedeHuzur muhteşem bir gelişmedeHuzur muhteşem bir gelişmedeHuzur muhteşem bir gelişmedeHuzur muhteşem bir gelişmedeHuzur muhteşem bir gelişmedeHuzur muhteşem bir gelişmedeHuzur muhteşem bir gelişmedeHuzur muhteşem bir gelişmedeHuzur muhteşem bir gelişmedeHuzur muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Ruh ikizimiz nerede?

Ruh ikizim olduğuna inanmıyorum ben.
__________________
Bilmiyordum !
İnsanlara güvenmek mi?
Bir daha ?
Şeytanın cennete girme ihtimali kadar az,
Ve morgtan bir ceset alıp kalp masajı yapmak kadar saçma ...
Huzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 02.04.14, 14:23   #10
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 71
Mesajlar: 1,862
Ettiği Teşekkür: 4361
Aldığı Teşekkür: 7338
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Ruh ikizimiz nerede?

Her yere ve yöne göz kırpanın ruh ikizi olmaz..
__________________
Bizde bilirdik kıkırdak fıkırdak olmasını...Ama kalbe en güzel hüzün yakışıyordu, bizde onu bastık sinemize...

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
eş ruhlar, ikizimiz, ruh eşi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Türkiye Ekonomik Açıdan Nerede? Mustafa Akten Mustafa Akten 5 24.03.15 15:18
Arkadaşınızın Nerede Olduğunu Görün, Kendi Yerinizi Paylaşın Kartal İnternet | Network 0 07.02.09 07:45


WEZ Format +3. Şuan Saat: 23:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.