Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Motorlu Araçlar Dünyası > Teknik Bilgi ve Sorun Merkezi > Eğitim - Sigorta - Maliye


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 03.02.09, 02:05   #1
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1449
Mesajlar: 5,666
Ettiği Teşekkür: 17780
Aldığı Teşekkür: 24759
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı -İndir- Soru ve Yanıtlar.

Formla ilgili bilgiler,bilinmesi gerekenler ve nasıl doldurulacağı da aşağıda açıklanmıştır.Aşağıdaki linkten bu formu indirebilirsiniz.Herkese kazasız belasız hayırlı yolculuklar.İnşallah bu formu kullamaya hiç ihtiyaç duymayız.Ama tedbiren de olsa araçlarımızda olması gerekiyor.


TIKLA

NASIL DOLDURULACAK?

BU TUTANAK YALNIZ MADDİ HASARLA SONUÇLANAN KAZALARDAN SONRA KAZAYA KARIŞAN DİĞER SÜRÜCÜ VEYA SÜRÜCÜLERLE KAZANIN OLUŞ ŞEKLİNİN TUTANAK İLE TESPİTİNDE ANLAŞTIĞINIZ TAKDİRDE DOLDURULACAKTIR.

DİKKAT!!!

Aşağıdaki durumlarda bu tutanak DOLDURULMAYACAKTIR. Bu durumlardaki trafik kazalarına müdahale için 155 POLİS İMDAT numaralı telefondan trafik polisine veya kaza mahalli Jandarma bölgesiyse 156 numaralı telefondan Jandarma trafik ekiplerine haber veriniz.

Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa veya yetersiz sürücü belgesi ile motorlu araç kullanılıyorsa,
Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
Kazaya karışan araçlardan biri veya daha fazlası kamu kurumlarına ait ise,
Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
Trafik Kazasında sadece 3 üncü kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
Kazaya karışan araçlardan birinin veya birkaçının trafik sigortası yok ise,
Trafik kazası ölüm ve/veya yaralanma ile sonuçlanmışsa.


Mümkün olan durumlarda araçlar kaza yerinden kaldırılmadan önce farklı açılardan fotoğrafları çekilmelidir.

Tutanakların bir sureti fotoğraflarla beraber karşı tarafın trafik sigortası poliçesini tanzim eden sigorta şirketine veya kasko poliçesinden tazminat talep edilecekse aracınızın kasko sigortası poliçesini tanzim eden sigorta şirketine ulaştırılmalıdır.

İkiden fazla aracın karıştığı trafik kazalarında birden fazla form kullanılabilir. Bu durumda, her bir form tüm sürücüler tarafından imzalanmalıdır. İmzalar için formun alt tarafındaki boş alan kullanılabilir.

1 ve 2 numaralı alanlara kazanın tarihi ve yerine ilişkin bilgiler yazılacaktır.

3 numaralı alan varsa görgü tanıklarının irtibat bilgilerine ayrılmıştır.

4, 5 ve 6 numaralı alanlara sürücüye, araca ve Trafik poliçesine ilişkin bilgiler yazılacaktır.

7 numaralı alanda yer alan araç türleri üzerinde aracın ilk darbeyi aldığı yeri işaretlemeyi unutmayınız

8 numaralı alanda yer alan kutucuklardan uygun olanı (x) ile işaretleyiniz. Bu alanın doldurulması zorunlu olmamasına rağmen şirketin olayı kısa sürede değerlendirmesi için önemlidir.

9 Numaralı alana çarpışma yerinin ve anının taslağını mutlaka çiziniz. Taslak üzerinde cadde ve sokak ismi belirtilmeli, aracın gittiği yön işaretlenmeli, yol çizgileri çizilmelidir. Araçlar A ve B aracı olarak işaretlenmelidir.

10 numaralı alana sürücüler kaza ile ilgili görüşlerini yazacaklardır. Sürücü görüşleri için 10 numaralı alanın yeterli olmadığı durumlarda görüşler beyaz bir sayfa kullanılarak tamamlanabilir.

10 numaralı alanın açıklamadaki şekilde doldurulmasından sonra 11 numaralı alanın sürücüler tarafından imzalanması zorunludur. İmzalanmayan tutanaklar geçersizdir.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


Trafik Kaza Tutanak Formu ile ilgili merak edilenler:

Artık maddi hasarlı kazalarda kendi tutanağınızı kendiniz hazırlayacaksınız. O yüzden bu formun çıktısını alın ve yanınızda taşıyın.

Trafik kazalarında yeni dönem 1 Nisan 2008 itibaren hayata geçiyor. Sürücüler, maddi hasarlı kaza halinde polisi beklemeden, tutanağı tutup, fotoğrafını çekip, olay yerinden ayrılacaklar.


TUTANAK FORMLARI NEREDEN ALINACAK?

Kaza tespit tutanakları sigorta şirketlerinden dağıtılmaya başlandı. Bunun yanında internet sitelerinden de bu formları temin edebilirsiniz. Bir kaç tane çıktı alıp, mutlaka aracınızda bulundurun. Fotokopi ile çoğaltmanızda da hiç bir sakınca yok.

EHLİYET VE SİGORTA ŞART
Trafik kazası yaptığınızda karşı tarafla anlaşıp aracınızı çekmeden mutlaka ehliyet ve trafik sigortası kontrolü yapın. Kazaya karışan araçların kesinlikle zorunlu trafik sigortası poliçelerinin olması gerekiyor.

TUTANAĞA KUSUR ORANI YAZMAYIN
Tutanağa yalnızca kazanın oluş şeklini yazın, kusur oranı yazmayın. Kroki çizmeyi ve kazanın nasıl olduğunu anlatan görüşleri yazmayı unutmayın.

FOTOĞRAF ÇEKMEYİ UNUTMAYIN
Arabanızda bir fotoğraf makinesi bulundurun. Kaza yaptığınızda aracınızı boş alana çekmeden farklı açılardan fotoğraflarını çekin. Bu zorunlu değil, ancak kusur oranının belirlenmesinde avantaj sağlar.

ARACINIZI EMNİYET ŞERİDİNE ÇEKİN
Kaza yaptığınız kişiyle anlaştıktan sonra aracınızı bir an önce emniyet şeridi veya boş alana çekin. Tutanakları uygun bir alanda doldurabilirsiniz.

KAVGA ETMEYİN, EXPER KARAR VERECEK
Hasar oranını belirlemeye ya da bu yüzden karşı taraf ile kavga etmeye kalkışmayın. Zira hasarı sigorta şirketlerinin uzmanları belirleyecek. Bu noktada çekeceğiniz fotoğraflar önem kazanacak.

İLK BAŞVURU SİGORTA ŞİRKETLERİNE
Kaza yapan taraflar, kazanın oluş şeklini birlikte tutanağa yazıp mutlaka imzalayacak. Tutanak hazırlandıktan sonra çekilen fotoğrafla birlikte karşı tarafın trafik sigortası veya kasko sigortası şirketine başvuru yapılacak.

SÜRE KISITLAMASI YOK AMA...
Tutanağın taraflarca sigorta şirketlerine ulaştırılmasında zaman açısından bir kısıtlama bulunmuyor ancak tutanak ne kadar hızlı ulaştırılırsa o kadar çabuk sonuçlanır.

YÜZDE 0, 50, 100 HATA PAYI
İlk başvuruyu alan sigorta şirketleri, en geç 1 gün içinde tutanağı elektronik ortamda Trafik Sigortaları Bilgi Merkezine (TRAMER) iletecek. Sigorta şirketleri, TRAMER vasıtasıyla 3 iş günü içinde kaza krokilerini de dikkate alarak, tutanak çerçevesinde yüzde sıfır, 50, 100 oranlarına göre kaza sorumluluk değerlendirmesi yapacak.

TUTANAKLAR ZAMANINDA GÖNDERİLMELİ
Kaza sorumluluk değerlendirmesi TRAMER sisteminden yapılacak. Tutanağı zamanında TRAMER’e iletmeyen sigorta şirketi, tutanağı gönderen şirketin belirlediği oranları kabul etmiş olacak.

HATA PAYLARI FARKLI BELİRLENİRSE...
Sigorta şirketlerinin kaza sorumluluk değerlendirmesinde farklı sonuçlara ulaşılırsa, kaza tutanağı TRAMER bünyesindeki Tutanak Değerlendirme Komisyonu’na sunulacak. Komisyon, 3 gün içinde tutanak ve fotoğrafları inceleyerek hata paylarını kesin olarak belirleyecek.

TAZMİNATLAR 8 GÜNDE ÖDENECEK
Sigorta şirketi, belgeler tamamlandıktan sonra 8 iş günü içinde tazminatı ödeyecek.

TUTANAK İNCELEMELERİ İNTERNETTEN İZLENEBİLECEK
TRAMER, tazminat kazanan hak sahiplerinin tutanak incelemesinin hangi aşamada olduğunu internet üzerinden öğrenmelerini sağlayacak alt yapı kurdu.

UYGULAMA TEK TARAFLI KAZALARI KAPSAMIYOR
Tutanak, en az 2 aracın karıştığı kazalarda tutulabilecek. Uygulama, tek taraflı kazaları kapsamıyor.

İKİDEN FAZLA ARAÇ KAZA YAPARSA
İkiden fazla aracın karıştığı trafik kazalarında birden fazla -fotokopi ile çoğaltılmış olabilir- form kullanılabilecek. Bu durumda, her bir form tüm sürücüler tarafından imzalanacak. İmzalar için formun alt tarafındaki boş alan kullanılabilecek. Kazaya karışan tarafların tamamı tarafından imzalanmayan tutanaklar geçerli kabul edilmeyecek.

VE ÖNEMLİ UYARI
BU TÜR KAZALARDA TUTANAK TUTMAYIN
Sürücülerin aralarında tutanak düzenleyerek anlaşamayacakları ve trafik ekibi çağırmaları gereken zorunlu durumlar ise şöyle:

*Sürücü ehliyetsiz araç kullanılıyorsa veya yetersiz
*ehliyetle ile araç kullanılıyorsa
*Sürücünün yaşı küçükse
*Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa
*Kazaya karışan araçlardan biri veya daha fazlası kamu kurumlarına ait ise
*Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse
*Kazada sadece 3. kişilere ait eşyalara zarar gelirse
*Kazaya karışan araçlardan birinin veya birkaçının trafik sigortası yok ise
*Trafik kazası ölüm ve/veya yaralanma ile sonuçlanmışsa

Boyut:Çok küçük (12 kb)
İndirme Linki:
http://www.4shared.com/file/43569864/19f98fac/kaza_tutanak.html


ANİMASYONU İZLE

TRAMERDEN SORGULA

ÖRENK TUTANAKLAR

POLİÇE SORGULAMA

POLİÇE BASAMAK HESABI

TUTANAK SORGULAMAMaddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Formu


Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Formu doldurulmasında dikkat edilecek önemli noktalar - pdf [Aksaray Emniyet Müdürlüğü]

Örnek olarak doldurulmuş Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Formu - pdf [TSRSB]ALTERNATİF
Boyut: (12 kb)
İndirme Linki:
http://www.4shared.com/file/43569864/19f98fac/kaza_tutanak.html
__________________

Konu Kartal tarafından (03.02.09 Saat 04:33 ) değiştirilmiştir..
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.09, 02:06   #2
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1449
Mesajlar: 5,666
Ettiği Teşekkür: 17780
Aldığı Teşekkür: 24759
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı -İndir- Soru ve Yanıtlar

Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Hakkında Soru ve Yanıtlar

Soru: Kazaya karışan taraflardan biri bile anlaşmayı kabul etmez ise tutanak doldurulabilir mi? Doldurulursa geçerli olur mu?
Yanıt: Hayır kazaya karışan tüm tarafların anlaşması tutanağın doldurulması için şarttır, aksi halde geçersizdir, mutlaka emniyet güçlerini çağırın. (155 Polis, 156 Jandarma hatları).

Soru: Kazaya karışan taraflardan biri tutanağı doldurmayı kabul etti ancak imzalamayı reddetti. Tutanak geçerli olur mu?
Yanıt: Tutanağı tüm tarafların imzalaması şarttır, aksi halde geçersizdir.

Soru: Üç araçlı kazaya karıştım. Kaç adet tutanak doldurmalıyım?
Yanıt: İki adet doldurmalısınız ve tüm sürücüler ayrı ayrı iki adet tutanağı imzalamalılar.

Soru: Beş araçlı kazaya karıştım. Kaç adet tutanak doldurmalıyım?
Yanıt: Üç adet doldurmalısınız ve tüm sürücüler ayrı ayrı üç adet tutanağı imzalamalılar. Kazaya karışan her iki araç için bir tutanak doldurulur. Kazaya karışan araç sayısını ikiye bölerek tutanak sayısını hesaplayabilirsiniz.

Soru: Yanımda tutanağım yok. Fotokopi ile çoğaltabilir miyim?
Yanıt: Evet, fotokopi ile çoğaltabilirsiniz ancak her iki sürücüde birer kopya kalacak şekilde doldurun lütfen. İki aracın karıştığı kaza için en az iki kopya temin etmelisiniz.

Soru: Tutanağı daha sonra nereye göndereceğim?
Yanıt: Tutanağı ve varsa kaza ile ilgili fotoğrafları kazaya karışan diğer aracın (karşı araç) trafik sigortasını düzenleyen Sigorta şirketine veya aracınız kasko sigortası ile sigortalıysa kendi aracınızın kasko poliçesini düzenleyen sigorta şirketine ulaştırınız. (Ulaştırma yolları: Kargo, faks, e-posta, adrese elden teslim olabilir.) Teslim ettiğiniz tutanakla ilgili mümkünse teslim ettiğinize dair teslimat belgesi alınız. Teslim ettiğiniz belgelerden bir kopya mutlaka saklayınız.

Soru: Tutanağı aracımın hasarını tespit etmek için gelen sigorta eksperine teslim edebilir miyim?
Yanıt: Evet, tutanağı sigorta şirketince görevlendirilmiş eksperlere teslim edebilirsiniz.

Soru: Otoyolda bariyerlere çarparak bir başka araca zarar vermeksizin kaza yaptım. Bu durumda kaza tespit tutanağı yeterli olur mu?
Yanıt: Hayır, kamuya ait mala zarar verildiği için mutlaka emniyet güçlerini olay yerine çağırınız. Trafik levhalarına, elektrik direklerine, köprü korkuluklarına ve benzeri kamu malına çarptığınızda da durum aynıdır.

Soru: Park halinde ve sürücüsü olmayan bir araca çarptım, tutanak tutmalı mıyım?
Yanıt: Hayır, karşı tarafın sürücüsü olmadığı için mutlaka emniyet güçlerini çağırınız.

Soru: Belediyeye ait bir araçla çarpıştım, kaza tespit tutanağı tutmalı mıyım?
Yanıt: Hayır, araçlardan biri kamu kurulusuna ait ise mutlaka emniyet güçlerini çağırınız.

Soru: Aracımla manevra yaparken bir işyerinin kapısına zarar verdim, kaza tespit tutanağı tutmalı/tutturmalı mıyım?
Yanıt: Hayır, üçüncü şahıslara ait bir eşyaya veya binaya zarar verdiyseniz mutlaka emniyet güçlerini olay yerine çağırınız.

Soru: Bir araç ile kaza yaptım, kaza tespit tutanağı doldururken karşı aracın trafik poliçesi olmadığını gördüm, ne yapmalıyım?
Yanıt: Kazaya karışan taraflardan birinin trafik sigorta policesi yoksa mutlaka kaza yerine emniyet güçlerini çağırını

Soru: Kazaya karışan karşı araç sürücüsünün davranışları alkollü izlenimi veriyor, nefesi içki kokuyor ne yapmalıyım?
Yanıt: Mutlaka emniyet güçlerini kazadan haberdar ediniz.

Soru: Aracım kaskolu, tutanağı imzalattıktan sonra ne yapacağım?
Yanıt: Aracınız kaskolu ise hemen sigorta şirketinizi arayıp hasarı ihbar ediniz, tutanağı şirketinize ulaştırınız.

Soru: Aracımın kasko sigortası yok, sadece trafik sigortası var, tutanağı imzalattıktan sonra ne yapacağım?
Yanıt: Karşı aracın trafik sigortası ile sigortalayan sigorta şirketini hemen arayın ve hasar ihbarınızı bildirin, tutanağı bu şirkete ulaştırın.

Soru: Yabancı plakalı bir araç ile kaza yaptım. Ne yapmalıyım?
Yanıt: Yabancı plakalı bir araç ile kaza yaptığınızda tutanak tutmayınız, hemen emniyet güçlerini kaza yerine çağırınız.
__________________

Konu Kartal tarafından (03.02.09 Saat 02:16 ) değiştirilmiştir..
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.09, 02:35   #3
Cahit
Ziyaretçi
Cahit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular:
Mesajlar: n/a
Rep Derecesi :
Ruh Halim:
Standart Cevap: Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı -İndir- Soru ve Yanıtlar

teşekkürler kartal arabası olanların işine yarayacak güzel bilgilerdi..
ama ben konuya değinicem

Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı -İndir- Soru ve Yanıtlar.

siz hiç manevi hasarlı trafik kazası gördünüz mü?

şaşırdın değil mi?

elimde fezlekelerle C.Savcısının karşısındayken, savcı bana aynen bunu sormuştu.. ve bir daha fezleke veya yazışmalarda "maddi" diye bir kelime kullanmamıştım..
  Alıntı ile Cevapla
'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 03.02.09, 02:39   #4
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1449
Mesajlar: 5,666
Ettiği Teşekkür: 17780
Aldığı Teşekkür: 24759
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı -İndir- Soru ve Yanıtlar

Düzelteyim .Tramerin kendi sitesinde MADDİ diye geçiyor.. Başından geçenede güldüm..:gulenkirmizi:
__________________
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 03.02.09, 02:43   #5
Cahit
Ziyaretçi
Cahit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular:
Mesajlar: n/a
Rep Derecesi :
Ruh Halim:
Standart Cevap: Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı -İndir- Soru ve Yanıtlar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi kartal34 Mesajı göster
Düzelteyim .Tramerin kendi sitesinde MADDİ diye geçiyor.. Başından geçenede güldüm..:gulenkirmizi:
evet aynen öyle..:gulenkirmizi:

birde bana ders verdi

gel sana kazaları anlatayım dedi.. bir daha suçun Nev'i sine böyle yaz dedi...

Hasarlı trafik kazası
Yaralamalı trafik kazası
Ölümlü trafik kazası
Zincirleme trafik kazası


şeklinde
  Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
hasarlı, indir, kazası, maddi, soru, tespit, trafik, tutanağı, yanıtlar


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Trafik İşlemleri | Trafikten Çekme - Hurdaya Ayırma - Belge Yenileme vb. Kartal Eğitim - Sigorta - Maliye 2 03.11.16 14:12
Trafik Kazası Yaptığınız Zaman Yapılacaklar - Alınması Gereken Önlemler Kartal Eğitim - Sigorta - Maliye 2 02.01.11 13:15
Trafik Kazaları | Trafik Kazalarında Yükümlülükler - Bilirkişi - Kusur Tesp Kartal Eğitim - Sigorta - Maliye 0 26.01.09 03:17
Trafik Sigortası Nedir - Neden Yapılır - Trafik Sigortaları Nedir? Kartal Eğitim - Sigorta - Maliye 1 26.01.09 03:10
Trafik Kazası Geçirdiğinizde Hastahane Masraflarınızı Karşılayan Kuruluş Kartal Eğitim - Sigorta - Maliye 0 26.01.09 03:05


WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2021 www.forumgercek.com
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.