Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 11.02.14, 01:17   #1
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 166
Mesajlar: 2,500
Ettiği Teşekkür: 28523
Aldığı Teşekkür: 13731
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Türk Gençliğini Erasmus’la Devşiremeyeceksiniz! | Banu Avar
Türkiye ULUSAL Ajansı !

‘Bakın içinde ULUSAL geçiyor, iyi bir şey olmalı…’

Ne yapıyor bu Ajans? AB Bakanlığı bünyesinde Türk milletini Avrupa’nın kapısına kelepçelemek için uğraşıyor… Ama adı ULUSAL!

İşte tüm şekere bulanmış zehirler bize böyle verilirler...

Çok iyi bir örnek doğrusu! Cihan dura hocamız, ‘Zehir teneke kupada değil altın kupada sunulur’ demişti. Türkiye ULUSAL Ajansı da ERASMUS programıyla Türkiye’nin genç beyinlerini hedef almış bir program… Bu program adını ünlü filozof ve Türk düşmanlığı ile tarihe geçmiş sözleriyle ünlü ERASMUS’dan alıyor!

Avrupa’da ‘eğitim’ ve ‘değişim’ fırsatları sunuyormuş! 10 yılda Türkiye’den 370 bin genç beyni iğdiş ettikleri yetmemiş olacak ki, şimdi Acun Ilıcalı, Zeynel Lüle, İskender Pala’nın ve küresel şirket Türkiye CEO’larının rol alacağı tanıtım filmleri ortalığa çıkacak.

AB bakanlığı, Avrupalı küresel çetelerin Türkiye şubesi… “2014-2020 yılları arasında Erasmus+ adı altında uygulanmaya devam edeceğini” müjdeliyor. Gençleri işsizlik denizinde boğulan Türkiye’nin, 102 bin projeyle Erasmus’dan yardım dilendiği açıklanıyor ve 25 bin projeye ‘destek’ verildiği belirtiliyor. Bu işler için Türkiye 1 milyar Euro ‘kaynak’ kullanacakmış... Genç beyinlerin devşirilmesi için biçilen paha bu: 1 milyar Euro!

Neden? diye soran, Emin Değer’in “Oltadaki Balık Türkiye” adlı kitabını incelemeli!

Birileri hâlâ Batılıların Türklerin kara kaşı kara gözü için taze beyinlere ‘eğitmenlik’ yaptığını, Amerikalı Fulbright devşirme ekiplerinin Türk okullarında ‘iyilik meleği’ oldukları için İngilizce öğrettiklerini düşünüyorsa, ABD - Türkiye anlaşmalarının en önemle dayatılan maddesinin EĞİTİM olduğunu hatırlatalım onlara. 60 küsur yıldır Türkiye’yi TÜRKSÜZLEŞTİRMEYE çalışmaktalar! Ve bir ölçüde başardılar.

EĞİTİM ve MEDYA KONTROLÜ, 1947’de Amerika’nın ekonomik anlaşmalar sürecinde Türkiye’ye dayattığı iki başlıktı. Bu kontrol ile, Türkleri kimliksizleştirme, kültürsüzleştirme ve hatta dinsizleştirme planlanmıştı. Ve bu GİZLİ bir plan değildi.. Açıklamışlardı!

“Batılı sosyal bilimciler ve istihbarat kuruluşları, uzun zamandır Türkiye üzerine yoğunlaşmışlardır. Türkiye, BATILI KALIPTA 'Geliştirme' teknikleri sınanacak canlı bir laboratuvardır!”

(Christopher Simpson: Üniversiteler, Amerikan İmparatorluğu ve Soğuk savaş Döneminde Para ve Siyaset- Oltada balık Türkiye - Emin Değer)

Ve bir açıklama daha!

1965 yılı. Richard PODOL, AID (Uluslararası Kalkındırma Örgütü) uzmanı... Amirlerine yolladığı Türkiye raporunda bakın neler diyor:

“Yirmi yıldan fazla bir zamandır Türkiye’de faaliyette bulunan Amerikan yardım programı, bir zamandan beri meyvelerini vermeye başlamıştır. Önemli mevkilerde Amerikan eğitimi görmüş bir Türk’ün bulunmadığı bir Bakanlık ya da bir İktisadî Kamu Kuruluşu hemen hemen kalmamıştır. Bu kimseler halen bulundukları örgütte ‘ilerici güç’ niteliğini taşımaktadır. Genel müdür ve müsteşarlık mevkilerinden daha büyük görevlere kısa zamanda geçmeleri beklenir. AID’in bütün gayretleri bu gruba yöneltilmelidir.

Geniş ölçüde Türk idarecilerini indoktrine (devşirmek) etmek gerekir. Burada özellikle orta kademe yöneticiler üzerinde durmak yerindedir. Amaç, bunlara yeni davranışlar kazandırmaktır. Bu grubun yakın gelecekte yüksek sorumluluklar mevkilerine geçecekleri düşünülürse, bütün gayretlerin bu kimseler üzerinde toplanması mantık açısından doğrudur.”

Üniversiteler, ilköğretim ve hatta anaokulları bugün Sivil Örümceğin ağındadır!
Buna karşı duranlar en sert biçimde cezalandırılmaktadır. Sivil Örümcek Ağları örenleri açıkladığımız için Toplum Gönüllüleri Vakfı gibi kuruluşlar hakkımızda büyük meblağlarda davalar açmışlardır!

Türk Gençliği bu oyunu er ya da geç bozacaktır! Bu hamaset değildir...

Devşiremedikleri gençlik gözümüzün önünde çığ gibi büyüyor!

Banu AVAR
10 Şubat 2014

Kaynak
__________________
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.


la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.02.14, 05:13   #2
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 77
Konular: 573
Mesajlar: 2,559
Ettiği Teşekkür: 19206
Aldığı Teşekkür: 11088
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Türk Gençliğini Erasmus’la Devşiremeyeceksiniz! | Banu Avar

Türk Gençliği bu oyunu er ya da geç bozacaktır! Bu hamaset değildir... Demiş sn Banu AVAR.

Türk Gençliği şu anda kindar ve dindar oluşum içinde harman edilmeye çalışılıyor, bu harmandan ULUSAL kavrama çıkmaz, bu eğitim sistemi ve de politizasyon ile sanırım Türk Gençliği bir yere varamaz. Kültür erezyonu sadece bir beş kişi eliyle değil, ERASMUS'ların çokluğu devlet içindeki devlet olma hali ile parelel yapıların varlığı, Türkiye'yi ve Gençliğini kendini genç hissedenleri sarmalına almıştır. Bu sarmal içinde olmayan gençliği muaf tutarım.

Devşiremedikleri gençlik gözümüzün önünde çığ gibi büyüyor! Demiş sn. Banu AVAR.

Ah keşke öyle olsaydı. Bir çiçekle baharın gelmeyeceğini hep biliriz. Türkiye'nin önünde tehlikeli zihniyetlerin oluşum var. Bunlar kimi parti kimisi dernek, kimisi ne dernek ne parti. Ama orta yerde varlıkları ile Türk milletine,ulusal değerlerine milli ve manevi değerlerine zarar vermek için adeta cihat eylemişler. Cihat deyince aklımıza fıkra hemen konuya bağlayalım. Kindar ve dindar, şakirt, Abi, Abla yetiştirmesi için zararlı örgütler devşirmede ama kimse kurbanları verdikten sonra kendine gelip, eşçi olarak gönderilenlere hadi lan efendinize söyleyin benim zürriyetime güvenerek ikide birde oraya buraya cihat eylemesin!

Fıkra bu; Osmanlı Padişahları zaman zaman cihat eyler, bunun için evlerden ferman ile devşirme asker toplanırmış. Bir evin askerlik çağına gelmiş 3 oğlu var. Ferman ile evin kapısına dayanan devşiriciler Padişahımız efendimizin fermanları var senin büyük oğlanı alacağız alırlar ve cihat sırasında oğlan ölür. Baba Padişahımız efendimiz sağ olsun der. Bir cihat aynı evden ortanca oğul ve cihat sırasında ortancada ölür. Baba, Padişahımız efendimiz sağ olsun der.
Bir cihat ve aynı evden küçük oğlan istenmeye gelindiğinde, baba hadi lan der. Gidin Padişahınıza söyleyin benim zürriyetime güvenip ikide birde oraya buraya cihat eylemesin.

Dindar ve kindar Gençlik yetiştirmeye çalışanlara Türk ana ve babaları, onların okul ve dershanelerinde şakirt olacak, abla, abi olacak, onların militanı olarak Cumhuriyet düşmanı olarak yetişecek gençlerin devşiricilerine hadi lan bizim zürriyetimize ve kesemize güvenip cihat eylemeyin diyemediler.

Bu gün Türkiye dershanelerinin % 68 bu cihat eyleyenlerin elinde ve Türk anaları babaları bilerek veya bilmeyerek bunların okul ve dershanelerine çocuklarını gönderiyor.

Ah keşke Banu AVAR hanımın devşiremedikleri gençler çığ gibi büyüyor sözünün gerçeğe dönüşmesini görebilsem.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.02.14, 06:35   #3
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 780
Mesajlar: 14,309
Ettiği Teşekkür: 139408
Aldığı Teşekkür: 49195
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türk Gençliğini Erasmus’la Devşiremeyeceksiniz! | Banu Avar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Türk Gençliği bu oyunu er ya da geç bozacaktır! Bu hamaset değildir... Demiş sn Banu AVAR.


Ah keşke Banu AVAR hanımın devşiremedikleri gençler çığ gibi büyüyor sözünün gerçeğe dönüşmesini görebilsem.

Önemli olan sadece su iki satir degilmi?.
Bunu yapabilmek icin ama, Gencleri yönlendirmek lazim, buda bir gercek.

Bunca emek verdigimiz Gencleride, Mal olarak dis mihraklara satmamak sart kosulmasi lazim.

Simdi diyeceksiniz, ne söylüyorsun, Türkiyeyi Pezevenkmi yaptin?.
Buna karsi 1947´den beri Türkiyenin, Batinin Pezevenklerine yen olarak atildigini ortaya koyabilirim.

Ikinci Dünya savasina katilmamis olsada, Orta Asyaya yerlestirilen Ziyonistlerle, yeniden Koca bir ulusun birlesmesini engelleyip, Kardes Katillerinin ayri kalmalarini, bunlarin sirtlarini kuvvetlendirilip, Avrasyanin gelismesini engellediklerini söyliyebilirim.

Birinci Dünya Savasindan ciktigimizda neler vardi?.

Mustafa Kemal Pasamiz, Türkiye sinirlari icinde, neler yapti?.

Koskoca Osmanlinin Borclarini bile bize ödetmistiler, öbür taraftanda Ermeni Hazinesini caldik diye, bir yüz yila yakin, hep ayni yalanlari önümüze koydular.

Ilk önce surada Ilimin nasil calistigina bakmak yeterli, lisanslari kimler ellerinde tutuyor?.

Farz edelim Türkiye sinirlari icinde, Türk Parasinla bir Firma kuruldu.

Bu Firma, zamanla kendi elemanlarini yetistirmeye baslamis, Teknigini biraz daha ilerletmek icin, Dis Devletten, burada Amerikadan diyelim bir Eleman Firmaya getirip, yeni buluslari piyasaya sürmeye baslamislar.

Burada Lisanslar kimin elinde?.

Sayet burada Türkiyedeki Firma, Türk parasinla yapilmis deyipte, Türklerin oldugunu zannediyorsaniz, yaniliyorsunuz!.

Icine alinmis olan Amerikan Elemani yüzünden, burada Amerika Lisanslara sahip cikiyor!.

Sayet buna inanmazsaniz, arastirin!.

Alman indüstrisinden tanidigim davalar bunlar.

Marasal Plani.

Ismi bile cok hos geliyor kulaga!.
Sadece ayni bu Marasal Planinla, Avrupa kalkindirilmadi (Basta Almanya olarak), Türkiyede yetismekte olan elemanlar, ayni zamanda Avrupaya kaydirilip, Türkiyenin ekonomisine zarar verildi!.

Ayni dava, 85/95 senelerinde Hindistana uygulanip, orada yetisen elektronikcilere, bilgisayarcilara uygulanmaya calisildi.

Burada Genc dinamik Hindistanlilara, daha fazla para vererek, daha Pahali Hotellerde barindirarak, arka taraftan Paralarini yeniden Ceplerinden cekerken, sonunda bu Beyinlerin bile Hindistana ac olarak gitmelerini sagladilar!.

1990 senelerinden beri Türkiyede uygulanan Politika, ayni simdiki tabloyu elde etmek icin yapilmisti.

Yönlendirilmis AKP yardiminla, Türkiye yeniden Üretici sifatindan, yeniden Tüketici sifatina getirilerek, Göbek bagi Kopartildi!.

1800 sonlari, nasil Yemenden Ingilizler giripte, Kardes Katillerinin ellerine Hanceri yerlestirmislerse, aynisini su "Hashasi Tayyiple" Türkiyede gerceklestirdiler!.

Tarih burada bana Hak verecektir!.

Zamanla yaslanan Avrupa Halkina yeniden Genc kan lazim oldugu icin, en uygun olarak Türkiye görülmüs, böylelikle Türkiyenin genc nesiline gözlerini dikmis durumdalar!.

Anliyacaginiz, ayni 1950 senelerinde oldugu gibi, yeniden yakinda Türkiyeden Gencler, Avrupaya akin etmeye zorlanicaklar, cünkü Hashasi Tayyip, Türkiyede olan Firmalari Dis Mihraklara sattiklari icin, bu Firmalar kapanmis, issizlik sayisi tavani delmis olacak!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
avar, banu, devşiremeyeceksiniz, erasmus’la, gençliğini, türk


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 17:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.