Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 18.04.16, 02:00   #1
Suzim
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1200
Mesajlar: 6,518
Ettiği Teşekkür: 13525
Aldığı Teşekkür: 21672
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Okulda Başarı İçin Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?

Okulda Başarı İçin Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?
  • Çalışma Ortamını Düzenleyin
Kütüphanelere, marketlere, işyerlerine hiç dikkat ediyor musunuz. Bu yerler müşterilerin ihtiyaçlarını ve psikolojik durumlarını dikkate alarak döşenmektedir. Büyük bir markete girdiğiniz düşünün. Birkaç parça mal alarak çıkmayı düşünüyorsunuz.

Ancak daha sonra bakıyorsunuz ki arabanızın içinde her türlü malzeme var. Bunun nedeni nedir? Marketin ortamının, renklerinin, raflarının sizi tüketime itmesidir.
Ders çalışma ortamınızı sizler eğer ders çalışma ihtiyacınıza göre düzenlerseniz psikolojik ve fizyolojik olarak kendiniz ders çalışma motivasyon ve konsantrasyonu içerisinde bulacaksınız.

Psikolojik danışma ve rehberlik mesleğinin Türkiye’de ki babası olarak görülen Prof. Dr. Hasan Tan; “ders çalışılacak mekanın, çalışmayı kolaylaştıracak şekilde düzenlenmesi ve çalışacak kişinin de çalışmaya hazır bedensel ve psikolojik atmosfer sokması lazımdır.” sözüyle bu önemli konuyu çok güzel açıklamıştır.

Çalışma ortamınızı nasıl düzenlemelisiniz? Bundan önce nerelerde ders çalışabilirsiniz ? bu soruya cevap aramamız daha uygun olur.
  • Ders Çalışabileceğiniz Ortamlar:
1. kütüphane:
– kütüphane aradığınız kaynakları en kısa sürede ve en geniş içeriğiyle bulabileceğiniz yerdir.
– Kütüphanede bir çok kişi ders çalışmaya geldiği için size motivasyon sağlar,
– Çalışmanıza engel olabilecek televizyon, telefon, arkadaşlar, aileniz v.b. etkenler kütüphanede yokt

2. bir arkadaşın evinde:

– arkadaşınızın evi ders çalışmayı planladığınız gün müsait olmayabilir,
– arkadaşınızla bir araya gelince dersi bırakıp müziğe veya muhabbete dalabilirsiniz,
– arkadaşınızın annesi size misafir gibi davranıp, pasta, kek, çay, kola içmekten ders çalışmaya vaktiniz kalmaya bilir.
– Ders çalışırken gerekli olan kaynaklar arkadaşınızın evinde bulunmayabilir,
– Arkadaşınızın küçük kardeşi sizi rahatsız edebilir,

3. boş bir derslik:

– okulunuzda boş derslik bulamayabilirsiniz. Özellikle devlet okullarında,
– etüt yerleri bazı öğrencilerin toplantı yeri olabilir,
– siz etüt yaparken okulun hizmetlisi orayı temizleyebilir,
– kaynakları bulmakta zorlanırsınız,
– okulda bir derslikte çalışacağınız için kafanıza takılan soruları öğretmeninize sorabilirsiniz,
– çoğunluk olduğunuz için çalışma motivasyonunuz artabilir.

4. kendi evinizde:

öğrencilerin en çok ders çalıştıkları yer hiç kuşkusuz kendi evleridir. Eğer kendi evinizde derslerinize çalışıyorsanız ders çalışma ortamınızı oluşturmak sin elinizdedir. Evinizde ders çalışma etkinliğinden en yüksek derecede verim elde etmek istiyorsanız şu hususlara dikkat etmelisiniz ve düzenlemelisiniz.

Evinizde kendinize mutlaka olumlu bir çalışma ortamı hazırlayın. Ünlü eğitimci ve psikolojik danışma ve rehberlik kitabının yazarı prof. dr. hasan tan ; “ders çalışılacak mekanın, çalışmayı kolaylaştıracak şekilde düzenlenmesi ve çalışılacak kişinin çalışmaya hazır bedensel ve psikolojik atmosfere sokması lazım” diyor.
  • Bunun doğrultusunda ideal çalışma ortamınızı şu şekilde düzenlemelisiniz.
1. Çalışma odanız olsun:

Eğer evinizin imkanları el veriyorsa ve babanızı kandırabilirseniz mutlaka bir çalışma odanız olsun. Bu odayı ders çalışma etkinliği için kullanmalısınız. Odaya girdiğiniz taktirde “ben ders çalışmalıyım” dedirtmeli size. Size ders çalışmanız için motivasyon sağlamalı.

2. Odanızın duvarları:

Odanız sizin en çok özgür olduğunuz mekandır. İstediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Ancak hedefinizi, amaçlarınızı ve psikoloji bilimini dikkate alarak düzenlerseniz yarıştaki diğer arkadaşlarınızdan önde olabilirisiniz.

Odanızın duvarları açık mavi yada yeşil olabilir. Beyaz renkten sakının. Bu renk gözünüzü yorabilir. Odanızın boyası size karamsarlık değil, olumluluk aşılamalıdır.

Odanızın duvarların dikkatinizi dağıtacak resim, poster asmayın. Ben mutlaka bir şeyler asmalıyım diyorsanız “gideceğiniz üniversitenin resmini, çalışmayı planladığınız şirketin genel müdürlük binasının resmini, motivasyon sağlayıcı slogan sözler” asmalısınız. Bu resim ve sözler size motivasyon sağlayıcı olmalı. Hayallere dalmanızı sağlayıcı olmamalıdır.

3. Masa:

Çalışma odanızda mutlaka çalışma masanız olmalı. O masanın üstünde derslerinizi çalışmalısınız. Yemek yeme gibi ders çalışma etkinliği dışındaki faaliyetleri çalışma masanızda yapmayın. Çalışma masanız size çalışmayı çağrıştırmalı, yemek yemeyi değil.

Masanızı pencere kenarından uzak bir yere koyun. Böylece ders çalışırken karşı komşunun çocuğuyla, alt kattaki kiracının çocuğu arasındaki kavgaya dalmamış olursunuz. Yada orada geçen mercedes’in içinde kendinizi bulmamış olursunuz. Yani konsantrasyonunuz bozulmamış olursunuz.

Ders çalışma masanızın üstü düzenli ve tertipli olmalı. Dağınık bir masa konsantrasyonunuzu bozabilir. Bu nedenle masanız üstünde lambanız, kağıtlarınız, kaleminiz,silginiz ve varsa çalışacağınız kitap olmalı.

Ders çalışırken size lazım olacak kaynaklar ise masadan kalkmadan bulabileceğiniz bir yerde (çekmece gibi) olmalı. Yerlerini çok iyi bilmelisiniz (bu da düzenli olmanıza bağlıdır) ders çalışırken kalkıp sözlüğü aramak, kalemin ucu kırıldığında açacağı bulmak için masayı talan etmek konsantrasyonunuzu bozucu etkilerdendir.

4. Sandalye:

Odanızda masanızın olacağına göre bir de sandalyeniz olmalıdır. Sandalye yerine koltuk gibi yumuşak oturaklar kullanmayın. Bu oturaklar sizi gevşetebilir. Rahat olan koltuklarda uykuya dalabilirisiniz. Sandalyeniz çok da sert olmamalı. Çok sert olursa bu seferde sizi rahatsız edebilir. Konsantrasyonunuz dağılabilir.

5. Kitaplığınız olmalı:

Çalışma odanızda sizi motive edici etkenlerden biriside h,iç kuşkusuz küçük bir kütüphanedir. Bu kütüphanede ders kitapları, ders dışı kitaplar, ders çalışırken kullanacağınız temiz ve müsvette kağıtlar, yedek kalem, silgi, açacak, not tuttuğunuz klasörler bulunmalıdır. Kitaplığınızda dergi, gazete gibi dikkatinizi dağıtacak şeyleri koymayın. Onları daha çok televizyonun yanına koyun.

6. Yatak:

Sabah uyandığınız da hemen yatağınızı toplayın. Eğer yatağınızı dağınık bırakırsanız yatağı her gördüğünüzde “içinde olsam” diye düşünürsünüz. Yatağınız toplu olursa “oturmayayım şimdi bozulur” diye düşünürsünüz.

Yatağınız masanızla yan yana olmamalı. Masada ders çalışırken yatağınızı göremeyecek şekilde odanızı düzenlemelisiniz. Eğer masada ders çalışırken yatağı görüyorsanız, o yatağın içinde olmayı da isteyebilirsiniz.

7.Televizyon:

Odanıza kesinlikle televizyon koymayın. Televizyonu oturma odasında izleyin. Eğer odanıza televizyon koyarsanız, ders çalışırken dinlenme aralarında televizyonu açabilirsiniz.

Daha sonrada kapatamayabilirsiniz. Böyle olursa ders çalışma planınız bozulur. Kendinize olan güveninizi kaybedebilirsiniz. Ayrıca televizyon dinlendirici değil, yorucu bir tekinliktir.

Çünkü televizyondan gelen ışık gözünüzü, ses ise kulağınızı dolayısıyla zihninizi rahatsız etmiş olursunuz. Ayrıca ders çalışma planlarınızda televizyon seyretmek için gerekli ve en ideal zamanı ayırdın. Bunu da unutmayın.

8. Bilgisayar:

İnsanların sosyo ekonomik düzeyi artıkça ve bilgisayar piyasası da ucuzladıkça artık herkes evine bir bilgisayar almaya başladı. Bilgisayar araştırma ve araştırılan konuyu yazıya dökme açısından oldukça önemli bir alettir.

Bu nedenle bilgisayarınızı oyun için değil, dersinize yardımcı olsun diye kullanın. Eğer bilgisayar bağımlısıysanız bilgisayarı odanızdan kaldırın, babanıza hediye edin. Ancak sizler iç disiplininizi sağlayabiliyorsanız bu tuzağa zaten düşmezsiniz.

9. Sessizlik:

Çalışma odanız mümkün olduğu kadar sessiz olmalı. Ben sessizlikte çalışamıyorum diyenleri duyar gibiyim. Kendinizi aldatmayın. Eğer ders çalışırken müzik dinliyorsanız algılamanız düşer.

Yani 10 kelime öğrenecekken müzik sayesinde 6 elime öğrenirsiniz. Ancak siz 6 kelime öğreneceğiniz için ses sisi etkilemiyormuş gibi düşünürüsünüz. Kaybettiğiniz bilginin farkında değilsinizdir.

10. Havalandırma:

Beynimizin en önemli gıdası hiç kuşkusuz oksijendir. Eğer bulunduğunuz ortamda yeteri kadar oksijen yoksa sizde bu durum gerginliğe ve baş ağrısına neden olur. Bu da konsantrasyonuz bozar. Bu nedenle odanız iyi havalanmalı ve oksijen dolu olmalı.

11. Işık:

Çalışma odanız yeteri kadar ışık almalıdır. Odanız iyi aydınlanırsa gözleriniz rahatsız olabilir. Çoğunuzun odasında masa lambası vardır. Masa lambanız florasanlı olmalı. Çünkü bu lambalar gözü daha az yorar. Masa lambanızın ışığı gözünüze direk gelmemeli., ışık gölgenizi masanın üstüne gelecek şekilde konmamalıdır.

Masa lambanızın ışığı çalışacağınız ortamı aydınlatacak şekilde olmalı. Sağ elini kullananlar için ışık soldan ; sol elini kullananlar için sağdan gelmelidir. Eğer masa lambanız yoksa odanızı aydınlatan lambayı masa lambası olarak düşünün.

Masa lambanız yoksa hemen alın. Çünkü masa lambası kişiye motivasyon sağlar.

Evinizde ders çalışıyorsunuz ama hem aileniz kalabalık olmasından, hem de imkanlarınızın olmamalı nedeniyle ideal bir çalışma odanız yok. Karamsarlığa kapılmayın. Evinizde kendinize bir çalışma köşesi oluşturun.
  • Çalışma Köşesi:
İlk önce ben nerede ders çalışmalıyım diye kendiniz sorun. Diyelim ki yemek odasındaki masayı ders çalışmak için kullanacaksınız. Mutlaka ders çalışma köşenizde ders çalışmadan önce bir takım değişiklikler yapmalısınız. Masanın örtüsünü değiştirin. Kendin,ize sade gösterişsiz bir örtü seçin. Ders çalışacağınız da her zaman bu örtüyü kullanın.

Masanın üstünde ders dışı malzemeler varsa kaldırın. (meyvelik, tuzluk v.b.) sadece ders çalışma sırasında size yardımcı olacak malzemeler masanın üstünde olsun. Böylece sadece siz ait bir çalışma köşesi oluşturmuş olursunuz. Buda çalışma köşenizin olmamsından daha çok sizi motive der.

Bunların dışında eğer sizler başarılı öğrenciyseniz (ben buna inanmıyorum) her ortamda çalışabilecek bir psikolojik yapıya sahip olmalısınız. Otobüste, tramvayda, okuldan eve giderken v.b.
  • Arkadaş Çalışma Grubu
Eğer arkadaşlarınızla birlikte bir grup oluşturarak çalışmayı planlıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Eğer bu hususlara dikkat ederseniz çalışma grubundan daha fazla verim alabilir, çalıma ortamı oluşturabilirsiniz.
• Çalışma grubunuz 4 – 6 kişi arasında değişmelidir. Daha az veya daha çok olmamalıdır.
• Bir bilgi paylaşımı olacağı için herkesin katılımı oldukça önemlidir. İsteksiz kişileri grubunuza almayın.
• Grupta olacak kişilerin illaki çok yakın arkadaş olmasına gerek yok. Grubun toplanmasının nedeni bir “amaç”tır.
• Seçeceğiniz gruptaki öğrenciler en az sizin kadar istekli, bilgili ve katılımcı olmalıdır.
• Toplanacağınız saatlere ve yapacağınız ödevlere çok özen gösterin.
• Grubun kurallarını önceden belirleyin. Kurallar katı olabilir. Hatta kuralları yazılı hale getirip imzalayın.
• Grup planı oluşturun. Kim hangi konuya çalışacak, nerede toplanılacak, saat kaçta toplanılacak? Görevini aksatana nasıl bir yaptırım uygulanacak? Bu sorulara cevaplar bulun.

• Görev (konu, ders) dağılımını eşit yapın. Gruptaki herkes mutlaka görev alsın.
  • Küçük Kardeşler
Öğrencilerin en çok problemle bana geldikleri konudur.Küçük kardeşim ders çalışmamı engelliyor;gelip kitaplarımı karalıyor…vb.
Küçük kardeşinizin bulunduğu bir ortamda yada küçük çocukların bulunduğu ortamda şu şekilde çalışabilirsiniz:

1.Kardeşinizin(çocukların)oyalanabileceği aktiviteler hazırlayın.Siz ders çalışırken kardeşinize bir kağıt ve bir kalem verin sizin resminizi çizsin,kağıdı karalasın veya yap bozlar oynasın.

2.Kardeşinizi de çalışma programına katın:Kardeşinize ne yaptığınızı anlatın.Ona da ayrı bir masada ödev verin yapsın.Yaptığı zaman ona ödül verin(şeker gibi).

3.Televizyonu kullanabilirsiniz:Televizyonda çizgi filmin olduğu kanalı açın ve onu televizyonun karşısına oturtun.Evinizde VCD veya video varsa daha önceden eğitici çizgi film alın ve ona seyrettirin.

4.Çakışma planınızı kardeşinize göre ayarlayın:Çocuklar genellikle çok uyurlar

Yazar: Ahmet YILDIZ
__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.04.16, 19:56   #2
Ahmet Arif Hoca
Uzman Üye

Ahmet Arif Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2014
Konular: 12
Mesajlar: 1,282
Ettiği Teşekkür: 3980
Aldığı Teşekkür: 5539
Rep Derecesi : Ahmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği var
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Okulda Başarı İçin Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?

Teşekkürler @Suzim paylaşım için.

Umarım genç kardeşlerimiz ulaşırlar bu bilgilere.
Bizim zamanımızda çalışma ortamı diye bir tabir dahi yoktu.
__________________
Ahmet Arif Hoca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Ahmet Arif Hoca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.04.16, 00:52   #3
Suzim
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1200
Mesajlar: 6,518
Ettiği Teşekkür: 13525
Aldığı Teşekkür: 21672
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Okulda Başarı İçin Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ahmet Arif Hoca Mesajı göster
Teşekkürler @Suzim paylaşım için.

Umarım genç kardeşlerimiz ulaşırlar bu bilgilere.
Bizim zamanımızda çalışma ortamı diye bir tabir dahi yoktu.

Devir değişti hocam
__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.04.16, 01:21   #4
Suzim
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1200
Mesajlar: 6,518
Ettiği Teşekkür: 13525
Aldığı Teşekkür: 21672
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Okulda Başarı İçin Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bu ülkede hangi okul ve ev bu koşulları çocuklara sağlayabilir?

Belki elit tabakanın elit okulları ve elit ailelerin parayla çocuklarına tuttukları özel öğretmenler ya da elemanlar?..

...

Bir AKbakan daha bir kaç ay önce ne demişti? ''Bizden mucit çıkmaz çünkü biz islam ülkesiyiz'' demişti.

Okulların bu şartlarda öğrenci gibi öğrenci yetiştiremediği ve yetiştiremeyeceği açık...

...

Maalesef ailelerde bu eğitim açığını özel çabalar ve para akıtarak kapatamazlar.

Ha para akıtanların çocukları daha yüksek puan tuutma şansına sahiptir ama ne fayda...

Çocuk hafızası kuvvetli ise; okuduklarını ve duyduklarını ezberine iyi bir şekilde yedekliyorsa başarılı olur.

Peki başarı nedir? Başarı; hafızası kuvvetli olduğu için ezberlediklerini test kağıdında doğru yerleri işaretlemek midir?

...

Maalesef bizde eğitim sistemi diye bir şey kalmadı.

Artık tek söz konusu olan eğitim sistemsizliğidir.

Bu sistemsizlikte de akıllı öğrenciler değil, köylü kurnazları başarılı olur..

...

Ha biraz hiciz yapalım.

Yukarıda ne yazıyorsa hepsi çocuğua fazlasıyla utgulanmış.

Çocuk eşşekler gibi hayatını belirleyecek sınavlara hazırlanmış mesela...

...

Cemaatçinin ya da iktidar yalakasının çocukları soruları almış, cevaplarını ezberlemişler. Senin süper zekalı çocuğunun bu hilekarlara karşı kazanma şansı yoktur.

...

Çocuğuna hak ettiği geleceği ANCAK HAK, HUKUK DEVLETİ İLE VE LAİK BİR ÜLKE ile hazırlayabilirsin...

Gerisi patlamış mısır; popcorn!...


Haklısın Aristo

__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.04.16, 13:31   #5
nurideniz34
Uzman Üye

nurideniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Konular: 707
Mesajlar: 3,417
Ettiği Teşekkür: 51573
Aldığı Teşekkür: 8245
Rep Derecesi : nurideniz34 isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: Suspus
Thumbs up Cevap: Okulda Başarı İçin Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?

Sıralar dönerli olmalı, masalar, hamburgerli olmalı,yazı tahtası son yeni sistem 9.5 G olmalı, Pencereler Adalara bakar olmalıdır...
Sanki bizim zamanımızda döner vardı, ampul vardı...masa vardı...geç bunları on kalemde....
__________________
....................................
nurideniz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz nurideniz34'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.04.16, 17:40   #6
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 503
Mesajlar: 11,666
Ettiği Teşekkür: 43208
Aldığı Teşekkür: 75260
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Okulda Başarı İçin Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?

Bu konu yanlış ülkede açılmış.

50-60 kişilik sınıflarda bir sırada 3 öğrencinin oturduğunu, öğretmenin bu kalabalık sınıfta sesini duyurmak için ses tellerini zorladığını, 40 dakikalık derste bir öğrenciye ayıracak 1 dakikası bile olmadığını düşünürsek evdeki çalışma ortamının konudaki gibi olması neyi değiştirecek diye sormayacağım.

Zaten böyle bir çalışma ortamı sağlanmış çocuk devletin okullarında üstte saydığım sıkıntılarıda yaşamıyordur. Onun gittiği özel okulda da evdekine yakın bir ortam zaten onu bekliyordur ve buna rağmen başarı için bir şey yapmasına gerek yoktur. Nasıl olsa gittiği özel okullar kendi başarı istatistiklerini yükseltmek için onların sınavlarda alacağı bütün düşük notları yükseltmek için bir sürü takla atmaktadır. Sonuçta ne kadar çok başarı o kadar çok aidat...

Daha çok yazmak geçiyordu içimden ama ruhum sıkıldı yine ya! Ben böyle eğitim sisteminin...


__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.04.16, 01:04   #7
Suzim
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1200
Mesajlar: 6,518
Ettiği Teşekkür: 13525
Aldığı Teşekkür: 21672
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Okulda Başarı İçin Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Bu konu yanlış ülkede açılmış.

50-60 kişilik sınıflarda bir sırada 3 öğrencinin oturduğunu, öğretmenin bu kalabalık sınıfta sesini duyurmak için ses tellerini zorladığını, 40 dakikalık derste bir öğrenciye ayıracak 1 dakikası bile olmadığını düşünürsek evdeki çalışma ortamının konudaki gibi olması neyi değiştirecek diye sormayacağım.

Zaten böyle bir çalışma ortamı sağlanmış çocuk devletin okullarında üstte saydığım sıkıntılarıda yaşamıyordur. Onun gittiği özel okulda da evdekine yakın bir ortam zaten onu bekliyordur ve buna rağmen başarı için bir şey yapmasına gerek yoktur. Nasıl olsa gittiği özel okullar kendi başarı istatistiklerini yükseltmek için onların sınavlarda alacağı bütün düşük notları yükseltmek için bir sürü takla atmaktadır. Sonuçta ne kadar çok başarı o kadar çok aidat...

Daha çok yazmak geçiyordu içimden ama ruhum sıkıldı yine ya! Ben böyle eğitim sisteminin...Güzel yorumunuz için teşekkürler @Banemin
__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
başarı, Çalışma, için, nasıl, okulda, olmalı, ortamı, İçin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim


WEZ Format +3. Şuan Saat: 19:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.