Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/index.php)
-   Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları (http://www.forumgercek.com/forumdisplay.php?f=587)
-   -   THK Üniversitesi Dünyayı Kucaklıyor (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=99701)

İmge 02.07.13 11:27

THK Üniversitesi Dünyayı Kucaklıyor
 

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, bu yıl 97 ülkeden 160 öğrencinin eğitim göreceği THK Üniversitesi'nin dünyayı kucaklayacağını bildirdi.

Prof. Dr. Ünsal Ban, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ilk Havacılık ve Uzay Üniversitesi olan THK Üniversitesi'nin 8 Temmuz-15 Ağustos tarihleri arasında THK Üniversitesi Türkkuşu Kampüsü'nde ve THK Genel Merkezi'nde yeni eğitim ve öğretim yılı için tanıtım etkinliklerinin düzenleneceğini söyledi.

Tanıtım günlerinde üniversite adaylarına fakültelerin, hazırlık okulunun ve kampüsün tanıtımların yapılacağını anlatan Ban, kurulduğu günden bugüne uygulamalı eğitime büyük önem veren THK Üniversitesi'nin tanıtım etkinliklerinde öğrenci adaylarına simülasyon merkezinde de gerçek bir uçuş keyfi yaşatılacağını ifade etti. Ban, havacılığın bir tutku olduğu düşüncesiyle yapılacak etkinlik çerçevesinde adaylara yetkililer tarafından üniversiteye yönelik bilginin aktarılacağı kaydetti.
5 FAKÜLTE 12 BÖLÜM ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR
Türkiye'de ve dünyada, havacılık alanında yetkin ve kendine güvenen, çok boyutlu ve bağımsız düşünce yeteneğiyle donatılmış, toplumsal sorumluluk bilincine sahip öğrenciler yetiştirmek için yola çıktıklarını belirten Ban, üniversitenin ilk mezunları olacak İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulu'da eğitimini tamamlayan 116 öğrencinin mezuniyetinin heyecanını yaşadıklarını söyledi. Ban, THK Üniversitesinin ilk mezunlarının diplomalarını almalarının ardından Temmuz ayında işbaşı yapacaklarını vurguladı. Üniversitede, bu yıl yaklaşık 2 bin öğrencinin eğitim göreceğini bildiren Ban, şunları kaydetti:

''Arkamızda 87 yıllık Türk Hava Kurumu'nun teknik altyapı ve donanımını alarak yola çıktık. Genel Başkanımız Osman Yıldırım'ın büyük desteğiyle bugün Türkiye'nin vakıf üniversiteleri arasında ilk 10'a girmeyi başardık. Bilim ve teknolojik gelişmelere ve üretilen bilgilerin topluma yayılmasına katkıda bulunmak üzere Türk Hava Kurumu Üniversitesi ulusal ve uluslararası düzeyde bir referans noktası olmuş ve daha ileri düzeye ulaşmayı hedeflemektedir. Geçen yıl 7 farklı bölüme öğrenci alan üniversitemize, bu yıl 5 fakülte ve 12 farklı bölümle öğrencilerimizi bekliyoruz. Ayrıca İzmir ve Ankara olmak üzere 2 meslek yüksekokulumuz da bulunmaktadır. Ayrıca bu yıl İzmir'de Hava Ulaştırma Fakültesi de açılacak.''
BURSLULUK ORANI YÜZDE 70 ARTTIRILDI
Havaalanı içinde eğitim veren THK Üniversitesi'nin bünyesinde son model bir jet ile 80'in üzerinde uçağın bulunduğu belirtilen Ban, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında ilk kez öğretime başlayan THK Üniversitesi'nin geçen yıl yüzde 100 doluluk oranı yakalayarak Türkiye'nin ilk 10 üniversitesi arasına girmeyi başardığı anlattı. Yüzde 70 olan bursluluk oranının devam edeceğini vurgulayan Ban, amaçlarının ileride tamamen ücretsiz bir üniversite olması olduğunu bildirdi. THK Üniversitesi'nin, 3 şehirde toplam 4 yerleşkede hizmet vererek Türkiye'de bu konuda bir ilk konumunda olduğuna dikkati çeken Ban, çok kampüslü ortamı sayesinde özellikle, karşılıklı eğitim uçuşları gibi havacılık uygulamalarının yapılabildiği nadir üniversitelerden biri olduğunu kaydetti. Bünyesinde 4 havaalanı (Etimesgut-Ankara yerleşkesi ve Selçuk-İzmir yerleşkesi), 6 tam kapasite hangar (Uygulama laboratuvarı olarak kullanılmak üzere) ve ILS cihazlı 2 operatör kulesi (Etimesgut-Ankara ve Selçuk-İzmir) ile Türkiye'de özellikle havacılık alanında altyapısı en geniş ve sağlam üniversite olduğu vurgulayan Ban, dünyanın saygın ve önde gelen üniversitelerinden biri olan Vaughn College ile yapılan akademik işbirliğiyle iki üniversite arasında öğretim elemanı ve öğrenci değişim imkanı, araştırma işbirliği ve kurulacak ortak havuz sayesinde mezunların işe yerleştirilmesi süreçlerinde ortaklık yapılmasının öngörüldüğünü anlattı.
YABANCILAR PİLOT OLMAK İÇİN TÜRKİYEYİ SEÇİYORLAR
Bu yıl 97 ülkeden 160 öğrencinin eğitim göreceği THK Üniversitesinin dünyayı kucaklayacağını belirten Ban, "Bizim üniversitemiz 97 ülkenin çocuklarını yetiştiriyor. Üniversitemize yeni eğitim öğretim döneminde gelecek 160 yabancı öğrenciyle, THK Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrencilerin yüzde 20'isini yabancı uyruklu öğrenciler oluşturacak" diye konuştu. Ban, THK Üniversitesinde eğitim gören yabancı öğrencilerin en çok rağbet ettikleri bölümlerin pilotaj ve uçak mühendisliği bölümleri olduğuna dikkati çekerek, "Yabancı öğrenciler pilot olmak için Türkiye'yi seçiyorlar" dedi.

Kaynak

Insanlikarayan 02.07.13 18:24

Cevap: THK Üniversitesi Dünyayı Kucaklıyor
 
Alıntı:

Yüzde 70 olan bursluluk oranının devam edeceğini vurgulayan Ban, amaçlarının ileride tamamen ücretsiz bir üniversite olması olduğunu bildirdi. THK Üniversitesi'nin, 3 şehirde toplam 4 yerleşkede hizmet vererek Türkiye'de bu konuda bir ilk konumunda olduğuna dikkati çeken Ban, çok kampüslü ortamı sayesinde özellikle, karşılıklı eğitim uçuşları gibi havacılık uygulamalarının yapılabildiği nadir üniversitelerden biri olduğunu kaydetti
Böyle Kapasitemiz varken, acaba neden su Amerikan Pantentinden olusan F16´larin Elektronik sistemini yeniden gelistirmiyorlar.

Söz konusu davada, iclerinde Casusu cipler bulunan sistemde, disardan Kumandali emirlerle saf disi ediliyor.

Bunu Gecen sene Yandas medyada aciklamaya calistigimda, 5 Milyon neyse, yatirim yapicaklarini, böylece casus cipleri safdisi edebileceklerini anlatiyorlardi.
Bunun Tamamen yalan olabilecegini, Elektronik bölümünü ilk Semesterinde seminerine giden Sahis bile görebilir!.

Halbuki, yatip kalkmaktan baska bir sey bilenler, bunun orada Problemin olmadigini, Tüm sistemde oldugunu aklina getirebilir.
Böylelikle Hava sahamizi Tecavüz eden Ziyonistlere, Ucaklarimiz engel olamayip, istedikleri gibi, Istedikleri yerde, istedikleri gibi Ucaklarimizi düsürüyorlar.

Söz konusu olarak, Amerikadan alinan Her Ucak, böyle Ciplerle Donatilmis durumda.
Bunun anlami, Amerikanin yasalarinda yazili olmasi, sayet bu SILAHLAR ONLARA KARSI KULLANILIRSA, DEVRE DISI BIRAKILMESI, KANUNLARINDA YAZDIGI ICIN.

Yanlislikla büyük yazdigimin farkina vardigimda, satirlari okurken, Büyük yazmam dogru oldugunun kanisina varmistim.

Konuya yeniden geleyim: Böylecene Amerikan Parlamentosunun 60%´ini kontrol altinda tutan Ziyonistlerde bu savunma sistemi oldugu icin, Savas Ucaklarimizi hemen Devre disi birakabiliyorlar.

Söz Konusu olan davalarda, Ziyonist Savas Ucaklari Hava Sahamiza girmis, Türk Savas Ucaklari Havalanmis olsada, Silah sistemi kilitlendigi icin, bunlari durduramamisti.

Bunlar bilindigi halde, Bunlarda yetmemis, Türkiyeye, Ziyonistana Atombombasi atabilecek Denizaltilarini temin eden Milletten, Suriye Sinirlarini Kontrol altinda tutabilmeleri icin, Roket atarlar getirmelerini istemisler.

Bu kadar Sistematik Vatan Hainligini, "Türkiye" son Sultanindan tanimaya muvaffak olabilmistir.
Böyle ayni Sultanin Devami olmaya karar veren Tayyipte, bundan Kiralini yapip, teker teker Vatanin Dilimlere kesip, Yabancilara sunmakta bulunmaya soyunmustur!.

"Derhal" bu Vatan Haini Parlamenterler, islerinden alinip, bunlar üzerine arastirmalar yapilmasi gerekir!.


WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker