Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Emin Çölaşan


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 22.09.16, 10:41   #1
Gülümsün
Moderator

Gülümsün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2014
Konular: 1771
Mesajlar: 10,033
Ettiği Teşekkür: 53562
Aldığı Teşekkür: 38079
Rep Derecesi : Gülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Başımıza Açtıkları “Suriyeli Belası” | Emin Çölaşan

Sevgili okuyucularım, geçmişte ne yazdıysam doğru çıktı. Suriye olayından tutun Fetullah belasına kadar…
Şu anda Türkiye'de yaklaşık üç milyon Suriyeli yaşıyor. İçlerinde teröristler, ajanlar, katiller, hırsızlar, dilenciler, zavallılar, iyi niyetliler, ne ararsanız var. Devlet bir bölümünü kamplarda besliyor ama paralar suyunu çekti. Hükümet AB'den para dileniyor.
Büyük kentlerimiz Suriyelilerle doldu. Çadırlarda sefil bir hayat yaşıyorlar, dileniyorlar.
Ülkenin dört bir yanında her gün olaylar çıkıyor. Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Osmaniye, Adana, Mersin, Hatay, Ankara, İstanbul ve göçmenlerin yoğun olduğu bütün illerde tatsızlık yaşanıyor, protesto gösterileri düzenleniyor. Gaziantep'te bir Suriyeli cinayet işledi, kentte protesto olayları durulmadı.
Bu olanların, başımıza açılan bu Suriye belasının en büyük sorumlusu Tayyip Erdoğan ve onun eski Hariciye Nazırı Davutoğlu Ahmet'tir.
Esad'ı devirme hülyasıyla Suriye'yi durup dururken kaşıdılar, başaramadılar. Üstelik başımıza bu belayı açtılar.
Bundan sonra neler olacağını hükümet de bilmiyor.

* * *

Oysa Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la, dünya liderimiz (!) Tayyip Erdoğan arasında geçmişte su sızmıyordu. Birbirlerine öylesine yakın dururlardı ki…
Tayyip Erdoğan, 2008 yılının Ağustos ayında Esad'la eşini Türkiye'ye davet etti. Bodrum'da Rixos Otel'de -aile boyu- güzel bir tatil yaptılar. Tayyip onları Bodrum Havaalanı'nda karşıladı…
Sarmaş dolaş oldular, hasret giderdiler…
Dünya liderimiz açıklama yapıyordu! “Türkiye ile Suriye arasında dostluk temellerini attık…”

* * *

Sonra geldik 2009 yılının Aralık ayına… Bu kez Tayyip Erdoğan Suriye gezisine çıktı. Esad'la yine sarmaş dolaş oldu. Öpüştüler, doyasıya koklaştılar, ortak basın toplantısı düzenlediler. Tayyip Erdoğan, Esad'a “Saygıdeğer Cumhurbaşkanı kardeşim” diye hitap ediyor ve şöyle diyordu:
“Suriye ile tarihi bir süreci başlattık. Bu gezimizde iki ülke arasında tam 51 mutabakat metni imzalandı. Ülkelerimiz arasında bölgeye ve dünyaya örnek olacak bu ilişkiler, gelecekte daha da güçlenerek devam edecektir.”
Hızını alamayınca sözlerini şöyle sürdürdü:
“Suriye bizim Ortadoğu'ya açılan kapımız ve ikinci evimizdir. Türkiye de Suriye'nin Avrupa'ya açılan kapısı ve ikinci evidir… Bunun önünü kimse kesemez. Karşılıklı ticaretimizde 350 milyon dolardan başladık, bugün iki milyar dolara geldik. İnşallah ekonomik ilişkilerimiz beş milyar dolara çıkabilir. Siyasi, ekonomik, eğitim, kültür, her türlü alanda çalışmalarımızı yapabiliriz. Buna mani bir hal yok… Bu konuda da değerli kardeşim Sayın Esad'ın yaptığı açıklamalardan dolayı kendisine minnettarım…”

* * *

Yukarıda size 2008 ve 2009 yılından iki örnek verdim. Şimdi gelelim 2010 yılına. 12 Eylül 2010 günü Türkiye'de anayasa referandumu yapılacaktı. Dünya liderimiz her yerde mitingler düzenleyip “Evet oyu verin” çağrıları yapıyordu.
Kürsülerin arkasına koskoca “Evet” yazıları asılıyordu.
Yandaş ve işbirlikçi medya bu kampanyaya bütün gücüyle gaz veriyordu.
Günlerden 15 Ağustos 2010…Tayyip Erdoğan bu kez Suriye'ye komşu kritik il olan Gaziantep mitinginde konuştu. Şimdi bu konuşmasının Suriye ve Esad'la ilgili video çözümünü sizlere aynen iletiyorum. Lütfen dikkatle okuyunuz ve beyefendinin nasıl çelişkiler içinde olduğunu, dün ak dediğine bugün nasıl kara dediğini ve hiçbir şey bilmediğini iyice görünüz.
Evet, çıkmıştı kürsüye, çevreden toplanan partililere ve bindirilmiş kıtalara coşkuyla, el kol hareketleriyle hitap ediyor ve bilinçsiz kalabalık ona alkış tutuyordu!

* * *

İşte o bant çözümü:
– “Türkiye on yıllar boyunca içine kapandı, içine kapatıldı. Ne dediler, ‘Türkiye'nin üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanlarla çevrili' dediler. Biz geldik bu anlayışı yıktık. Bu anlayışı ortadan kaldırdık. Bunu en canlı şekilde, en yakın şekilde Gaziantep yaşıyor. Türkiye ve Suriye daha 7.5 yıl öncesine kadar birbirine husumetle (düşmanlıkla) bakıyordu. İki ülke (Apo olayı nedeniyle) zaman zaman savaşın eşiğine geliyordu. Biz geldik, ESAD KARDEŞİMLE oturduk, iki ülke arasındaki meseleleri konuştuk. İstişare ettik (danıştık,) müzareke ettik…Ve Türkiye ile Suriye'yi bölgenin iki KARDEŞ, iki DOST ülkesi haline getirdik mi? (Kalabalıktan eveeet sesleri.)
Her alanda işbirliğine gittik mi? (Kalabalıktan eveeet sesleri.)
Ekonomide, ticarette, dış politikada, kültürde, sanatta, ulaştırmada, bayındırlıkta işbirliği anlaşmaları imzaladık mı? (Bu anlaşmaların imzalandığını bilen (!) kalabalıktan yine eveeet sesleri.)
Suriye ile aramızdaki mayınları temizlemek için adımlarımızı attık mı? (Yine eveeet sesleri. Recep Bey madeni bulmuş, kalabalığı okşayıp güzelce bağırtıyordu!)
Suriye ile aramızdaki vizeleri kaldırdık mı? (Eveeet.)
Şimdi benim Gaziantepli kardeşim cebine pasaportunu koyuyor, istediği gibi Halep'e gidiyor, Şam'a gidiyor. Halep'teki, Şam'daki, Lazkiye'deki, Hama ve Humus'taki kardeşim cebine pasaportunu koyuyor, Gaziantep'e geliyor. Soruyorum, kim kazandı? Gaziantep kazandı dii'mi? (Kalabalıktan eveeet sesleri.)
Esnaf kardeşim kazandı dii'mi? (Eveeet.)
Tüccar kazandı dii'mi? (Eveeet.)
Sanayici kazandı dii'mi? (Eveeet.)
Vatandaşım kazandı dii'mi?
(Amigo Tayyip kalabalığı bir kez daha bağırtıyor: ‘Eveeet'…Ve sözlerini şöyle bitiriyor
Bütün o korkuların, bütün o tehditlerin ne kadar boş olduğu ortaya çıktı. Düşman üretme politikasından yarar değil ZARAR gördüğümüz ortaya çıktı.”
(Video çekimi burada bitiyor.)

* * *

Şimdi aradan altı yıl geçti. Kendi kaprisleri ve mezhep anlayışları nedeniyle Esad'la papaz oldular, devirmeye kalkıştılar ve başımıza Suriye belasını açtılar…
Durup dururken ve ortada hiçbir şey yokken…
“Esad kardeşim” diyordu, “Türkiye ile Suriye'yi bölgenin iki kardeş, iki dost ülkesi haline getirdik, her alanda işbirliğine gittik, vizeleri kaldırdık” diyor ve Esad'a övgüler düzüyordu!
Peki bu altı yıl içerisinde ne oldu, ne değişti? Suriye'den Türkiye'ye bir tehdit mi geldi? Terör mü ihraç edildi? Saldırı mı oldu? Hayır, hiçbir şey olmadı. Sadece Tayyip Erdoğan'a ABD'den emir geldi:
“Biz Esad'ı devirmeye karar verdik, sen de gereğini yap, düşman olduğunu açıkla, gerekirse askerinle Suriye'ye gir!”

* * *

Evet, işte bu anlamsız kaprisleri nedeniyle, Suriye ile resmen düşman olduk.
Dün bu sözleri söyleyen, bugün ise Suriye'ye durup dururken -ABD'den gelen talimat uyarınca- düşman olmak zorunda kalan dünya liderimiz (!) bu siyasi kimliği ile başka bir ülkede yaşıyor olsaydı…
O makamlarda bir dakika bile oturması mümkün olmazdı.
Ya görevden alınır ve hesap sorulur, ya da istifa etmek zorunda kalırdı.
Onun Hariciye Nazırı olan ve başımıza bu çorabı ören bir numaralı sorumlu Davutoğlu Ahmet ise Yüce Divan önünde hesap veriyor olurdu.
Ama burası Türkiye abicim!..
Kim kimden hesap soracak!
__________________
Gülümsün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Gülümsün'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 22.09.16, 14:08   #2
nurideniz34
Uzman Üye

nurideniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Konular: 707
Mesajlar: 3,417
Ettiği Teşekkür: 51573
Aldığı Teşekkür: 8245
Rep Derecesi : nurideniz34 isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Başımıza Açtıkları “Suriyeli Belası” | Emin Çölaşan

Bir gün gelir sorarlar üstadım...
Mobil Sürüm ile Gönderildi
nurideniz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
nurideniz34'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
“suriyeli, “suriyeli, açtıkları, başımıza, belası”, belası”, çölaşan, emin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim


WEZ Format +3. Şuan Saat: 17:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.