Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Emin Çölaşan


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 02.09.17, 16:25   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 7763
Mesajlar: 29,041
Ettiği Teşekkür: 107233
Aldığı Teşekkür: 155168
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart İşte Gerçek Müslüman Fahrettin Paşa | Emin Çölaşan


İşte Gerçek Müslüman Fahrettin PaşaSevgili okurlarım, bugün geçmişten, yakın tarihimizden çok çarpıcı bir olayı sizlere bir kez daha anlatmak istiyorum.
Bunların herkes tarafından bilinmesi ve asla unutulmaması gerekir.
Yıl 1918. Birinci Dünya Savaşı'nı kaybetmek üzereyiz. Suriye, Irak, Filistin ve Arabistan cephelerindeki ordularımız, İngilizler karşısında çökmek üzere. İngilizler, Arapları çil çil altınlarla satın almış.
Araplar Türk Ordusu'nu, Mehmetçiği, dindaşlarını arkadan ve kalleşçe vuruyor.
30 Ekim 1918. Bu cephelerde on binlerce şehit veren Osmanlı yenildi, Mondros teslim anlaşması imzalandı. Anlaşma uyarınca silah bırakıyoruz, ordularımız teslim oluyor.

* * *
Peygamberimizin Ravza-i Mutahhara adıyla bilinen mezarı, kutsal Medine kentinde.
Komutanlığını Fahrettin Paşa'nın yaptığı Medine garnizonu, aylardan beri Araplar ve onlara destek veren İngilizler tarafından korkunç bir kuşatma altında.
Açlık, susuzluk, silahsızlık, her şey felaket.
Çaresiz kalan Fahrettin Paşa ordusuna emir yayınlıyor:
“Evlatlarım, çekirgeleri tavada pişirip yiyin. Ben yiyorum, çok güzel oluyor.''

* * *
Fahrettin Paşa Arap ihanetini ve olacakları önceden görüyor, Medine'nin elden çıkacağını anlıyor…
Ve Peygamberimizin mezarına Osmanlı padişahları tarafından armağan edilen bütün değerli eşyaları, o görkemli hazineyi son trenlerden birine bir muhafız kıtası eşliğinde yükleyip İstanbul'a gönderiyor. İşte bazıları:
Hazreti Osman'ın ceylan derisine el yazmalı Kuran'ı, üzerinde pırlanta ve incilerle Peygamberimizin adı yazılı levhalar, pırlantalı, incili ve amberli tespihler, Kevkebi Dürri adlı 4 parça büyük elmas, her biri 50 kiloluk altın şamdanlar ve daha niceleri.
Medine, demiryolunun son durağı. Demiryolu, cephelerdeki ordumuzun tek can damarı. Araplar bu hatta sürekli sabotaj düzenleyip asker, yiyecek ve cephane sevkini engelliyor. İngiliz altınları doğrusu çok işe yarıyor!

* * *
30 Ekim 1918. Mondros anlaşması imzalanıyor, Osmanlı devleti teslim oluyor.
Fakat gelin görün ki Fahrettin Paşa Medine'de teslim olmayı reddediyor.
Evet, devlet teslim olmuş ama Medine komutanı teslim olmayı kabul etmiyor. Aylar boyu Medine'de Arap-İngiliz kuşatmasına direniyor.
Haçlı-Müslüman işbirliği, Türk ordusuna karşı sürüp gidiyor.

* * *
Çaresiz kalan ve İngilizlere mahcup düşen Vahdettin isimli hain padişah, Adliye Nazırı (Adalet Bakanı) Haydar Molla'yı bir İngiliz zırhlısıyla Cidde'ye gönderip, direnen Fahrettin Paşa'dan teslim olmasını istiyor. Paşa yine reddediyor.
Verdiği yanıt hep aynı:
“Ben Peygamberimizin mezarını bunlara bırakmam. Al bayrak burada dalgalanacak.''
Haydar Molla İstanbul'a eli boş dönüyor!

* * *
Dünya askerlik tarihinde böyle bir olay yaşanmadı. Mondros teslim anlaşmasıyla her şey bitmiş, Fahrettin Paşa ise Medine'de direniyor. İngilizler ve işbirlikçi Araplar, Medine'yi bir türlü ele geçiremiyor.
Ocak 1919. Sonunda olan olur. Bir sabah erken saatlerde Paşa, Peygamberimizin mezarında namaz kılarken, teslimden başka çıkar yol kalmadığını savunan bazı subaylar onun üzerine atılır ve yaka paça yakalar.
Fahrettin Paşa, tabancasıyla kılıcını Peygamberimizin mezarına bırakır ve garnizonla birlikte kuşatmacılara esir düşer.

* * *
Fahrettin Paşa bir süre Mısır'daki esir kamplarında kalır. Sonra bütün yurtseverler gibi, İngilizler tarafından Malta Adası'na sürgün edilir. Esirliği boyunca çizmelerini ve üniformasını bir gün olsun üzerinden çıkarmaz.
2.5 yıl sonra Malta'dan serbest kalınca 1921 yılında İtalya-Almanya-Rusya-Batum-Kars yoluyla yurda girer, vatan toprağını öper ve Kazım Karabekir Paşa ordusundan bazı birliklerle Batı cephesine geçiş yapar.
Ankara'da Mustafa Kemal Paşa, Fahrettin Paşa için ‘‘Daha sağlığında adını tarihe altın harflerle yazdırmış kumandanımızdır'' der.
“Çöl kaplanı” ve “Medine kahramanı” olarak bilinen, düşmanlarının bile hayranlıkla söz ettiği Fahrettin Paşa, 1922 yılında Mustafa Kemal Paşa tarafından Afganistan'a, Kâbil Büyükelçisi olarak atanır. Afganistan o yıllarda da bizim için çok önemli çünkü Türkiye'deki yeni rejimi tanıyan birkaç ülkeden biri.

* * *
Fahrettin Paşa sonraki yıllarda ‘‘Türkkan'' soyadını alıyor. Hakkında yazılmış iki nefis kitap var. İkisinin de adı ‘‘Medine Müdafaası''.
Birinin yazarı, Paşa'nın personel subayı Naci Kaşif Kıcıman, öteki ise Medine'de Kızılay (o günkü adıyla Hilal-i Ahmer) görevlisi (istihbaratçı olduğunu tahmin ettiğim) Feridun Kandemir. Her ikisi de Medine'de Paşa ile birlikte görev yapmışlar. Bunlar artık piyasada olmayan, ancak mutlaka yeniden basılıp okunması ve okutulması gereken kitaplar…
Aradan yıllar geçiyor, Feridun Kandemir bir gün Fahrettin Paşa'ya İstanbul'da, sokakta rastlıyor ve kendisinden, anılarını yazmasını istiyor. Yanıtını kitabından aynen aktarıyorum:
‘‘Evladım, herkes vatana karşı borçlu olduğu vazifeyi yapar ve orada iş biter.''
Fahrettin Türkkan, 1948 yılında vefat etti. Ebedi uykusunu İstanbul'da, Rumelihisarı Mezarlığı'nda uyuyor.

* * *
Fahrettin Paşa olayı, dünyada eşi ve benzeri olmayan bir ibret belgesidir. İngilizlerle para uğruna işbirliği yapan dindaşlarımızın ihanetine uğrayan, devlet teslim olduğu halde Peygamberimizin mezarını onlara kaptırmamak için üç ay daha kelle koltukta, aç susuz direnen gerçek bir Türk ve Müslüman'ın öyküsüdür.
Ben bu kahramanlara büyük saygı duyuyorum. Bugün onlar sayesinde özgürüz. Allah hepsine rahmet eylesin, nur içinde yatsınlar.
Gerçek dindar, gerçek Müslüman işte onlardı. Onlar aynı zamanda yurtseverdi. Bir Fahrettin Paşa ve benzerlerine bakın, bir de son yıllarda türeyen, Müslümanlık tüccarlığı yapan, bir eli yağda bir eli balda, ülkemizi peşkeş çeken din bezirgânı sahtekârlara ve onların ağa babası olan utanmaz arlanmaz hırsız siyasetçilere bakın!..
Acaba Müslüman olan kim!

* * *
Emin Çölaşan'ın notu: Yarınki yazımda Fahrettin Paşa'nın, Araplarla İngilizlerin eline düşmesin diye o koşullar altında Medine'den kaçırıp İstanbul'a gönderdiği görkemli hazinenin tam listesini açıklayacağım. Herhalde şaşıracaksınız!


__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.09.17, 04:19   #2
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1472
Mesajlar: 14,079
Ettiği Teşekkür: 58751
Aldığı Teşekkür: 50536
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: İşte Gerçek Müslüman Fahrettin Paşa | Emin Çölaşan

Emin Çölaşan, neden böyle bir yazıya gerek duymuş anlayamıyorum. Yıllardır kendisinin laik olduğunu söyleyen bir çok yazar İslam' ın ortaya çıktığı suud coğrafyasında islam dininin yaşanmadığını, aslında Atatürk cumhuriyetinde gerçek islamın yaşandığı gibi masallar anlatıyor.

Muhammed, Ebu Bekir, Ömer, Ali, Osman falan hep o coğrafyanın insanları ve o coğrafyada yaşayanlar bu Muhammed ve halifelerin soyundan...

Buna rağmen araplar kendi dinlerini bilmemiş de, Türkler arabın dinini o dinin önderlerinden bile daha iyi anlamış gibi bir algı yaratılmak isteniyor...

Yani Atatürk' ün aslında en gerçek müslüman olduğunun iddia edilmesi gibi...

...
Yıllardır arapların müslümanlığı eleştirildi falan... Atatürk' ün en gerçek müslüman olduğu falan anlatıldı...

Bunlar külliyen yalandır. Ve de bu zırvalar bizim ülkemizde yıllardır zırvalansa da laikliğe zerre kadar faydası olmamıştır...

Hz.Osman mesela...


Hz. Osman' ın ceylan derisine yazılmış Kuran' ı falan...

Yahu bu Osman Muhammed' den bin sene sonra mı yaşamış?

Şimdi Emin Çölaşan böyle yobazların ekmeğine yağ süren yazıları kaleme almak yerine soracak: ''Muhammed' in Kuran' ı nerde?'' diye...

...

Muhammed' in Kuran' ı yok ortada...

Osman toplama bir Kuran düzenlemiş... Bakın ''TOP-LA-MA!''

...

Muhammed 632' de ölüyor. Osman ise 575-656 yılları arasında yaşıyor.

Muhammed' in o ilk ve orjinal Kuran' ına ne olmuş? Nereye kaybolmuş' da Osman bir Kuran daha toparlamak zorunda kalmış...

Uzun hikayedir bunlar ve o Osman yeryüzüne gelmiş geçmiş en büyük Türk katliamcısıdır.

En nefret ettiğim şey bu kendine laik diyen yazarların zırnık kadar din bilgisine sahip olmadan böyle saçmalamaları ve aslında yobazların değirmenine su taşımalarıdır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çölaşan, emin, fahrettin, gerçek, müslüman, paşa, İşte


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 22:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.