Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Gülmece | Güldürmece > Fıkra ve Gülmece Yazıları

Fıkra ve Gülmece Yazıları Nasreddin Hoca içerde, Temel ve Dursun eksik olur mu?


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 01.03.09, 07:39   #1
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,229
Ettiği Teşekkür: 85444
Aldığı Teşekkür: 125483
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Kadınlara Özgü Silahlar ve Kullanımı
Kadınlara Özgü Silahlar ve Kullanımı

İnsanların kullandığı silahlar,insanlık tarihi kadar eskidir.İnsanlığın gelişimi ile birlikte silahlar da,etkileri de kullanım şekilleri de sürekli gelişim göstermiş ve bu gün insanlık için,eğlenirken birbirlerini vuracak kadar tehlikeli bir hal almıştır.

Ancaaakkk Nisa taifesinin var oluşundan bu yana,şekli hammaddesi,markası değiştiği halde etkisi hiç değişmeyen bazı silahları vardır ki işte biz bu silahları tanıtacağız. Aslında hepimizin bildiği ve mutlaka etkisine maruz kaldığı silahlar bunlar,biz sadece bir hatırlatma yapalım dedik.1-Oklava
:
Çeşitli çap ve boylarda ağaçtan üretilen yaklaşık 1 metre boyunda silindirik,bazen de uç bölümlerine doğru daha sivri bir silindirik yapıya sahip etkili silahlardan biridir.Genellikle savunma amaçlı kullanılır.Örneğin kıyıda köşede konuşlanmış hamamböceklerini kovalamak,dolapların koltukların altlarına gizlenen fareleri bulunduğu yerden kaçırmak vs gibi.

Zaman zaman pat pat pat şeklinde halı-kilim silkelemek,kabarması için yün ve pamuk minder ve yatakları dövmek için de kullanılır.

2-Merdane:
Oklavagillerin daha şişman ve daha kısa boylu olanıdır. Çapı normal oklavaya oranla daha geniştir,En belirgin özelliği ise yaklaşık yarım metrelik boyunun iki tarafında avuç içine daha iyi oturup manevra yeteneğini artıran iki çıkıntısının olmasıdır.
Ev ve aile içi savunma ve saldırı silahı olarak bilinir,özellikle eve sarhoş gelen eşler üzerinde ayıltıcı ve kalıcı etkileri vardır.
Oklavagiller olağan üstü durumlar haricinde çocuklara karşı kullanılmadığı gibi,zaman zaman evde baklava-börek türü hamur işleri için kullanıldığı da rivayet edilir

3-Kepçe:
Yapı itibariyle küçük bir tasa bağlı ince bir sap şeklinde büyükçe bir kaşık olan kepçeler ahşap,metal yada plastikten imal edilir ve imalatında kullanılan maddeye bağlı olarak da kullanım alanları değişir.Genellikle ocak üstünde yada sofradaki tencereden yemek aşıran çocuklar ve eşlere karşı kullanılır.
Kepçe kullanımı yetenek ve deneyim gerektirir,bazı ayrıntıların iyi bilinmesi etkili bir kullanım için gereklidir. Örneğin yemek aşıran çocuklardan biriyse ve kepçe plastik ise doğrudan kafaya TIK TIK şeklinde iki kez vurulurken,eğer tahta bir kepçeyse bir defa TIK şeklinde hafifçe vurulur.Kepçeye maruz kalacak şahıs evin erkeğiyse ve hele ki eşiyle ilk göz göze geldiğinde üzerinde olan elbise de kaç düğme olduğunu hatırlamıyorsa "Çek şu pis ellerini domuzzz!!" şeklindeki nida eşliğinde olanca güçleriyle eşlerin kafasına vurulur ve her hangi bir sınırlama yoktur,artık allah ne verdiyse…Eğer elde bulunan kepçe metalden yapılmış ise bu defa hamle karşıdakinin eline doğru yapılır,vurma şekli ve yöntemi aynıdır.

4-Kova:
Günümüzde sadece plastik ve metal modelleri bulunan kovanın mucidinin bizim atalarımız olduğu bilinmektedir.İlk olarak ağaçtan oyularak yapılan kova kalelerin savunulması sırasında saldıran düşman üzerine kızgın yağ dökmek için kullanılmıştır.Tarihsel gelişim içinde kaleler yerlerini apartman dairelerine bırakırken düşmanların yerini de bahçede çok gürültü çıkararak oynayan çocuklar, olmadık zamanlarda sokağa dadanan sarhoşlar ve ramazan aylarında davulcular almıştır.Mevsim özelliklerine göre (yazın sıcak,kışın soğuk) su doldurulan kovalar balkondan aşağıdaki hedef üzerine aniden boşaltılarak geri çekilinir ve perdenin aralığından düşmana verilen hasar izlenmek suretiyle hem keyif hem de intikam alınır.

5-Tava:
Bayanların en etkili silahlarından biridir.Ham maddesi metal olmakla birlikte aliminyum,teflon,çelik gibi tipleri ve adları vardır.Teflon ve aliminyum modelleri hane halkı ve özellikle kaynanaya karşı kullanılırken çelik modeller eve gelen davetsiz misafirlere karşı kullanılmaktadır.Ender olarak kocalara karşı kullanıldığı da bilinmektedir. .

6-Terlik:
Genellikle evin mutfak bölümünde konuşlandırılan diğer silahlardan farklı olarak terlik,evin her bölümünde konuşlanabilir ve her alanda kullanılabilir hatta gün gezmelerinde bir çanta içinde gidilen yere de götürülür.Bu özelliği itibariyle nisa taifesinin en çok tercih ettiği ve hiç yaynıdan ayırmadığı silahların başında gelir.Öldürücü etkisi olmayan terlikler genellikle evdeki küçük afacanlara nadiren de kocalara karşı kullanılır.En etkili kullanım şekli topuk tarafından tutularak cezalandırılacak çocuğun poposuna PAT PAT şeklinde vurmaktır.Diğer bir yöntem ise uzakta bulunan yada elden kaçan hedeflere doğru fırlatmaktır.Hedefin tutturulması ve bu arada etrafa zarar verilmemesi tamamen kişisel yetenek ve tecrübeye bağlıdır.Günümüzde çok çeşitli malzemelerden,çok değişik modellerde üretilmiş şekilleri mevcuttur.Bu haliyle de özellikle modaya düşkün bayanların vazgeçemediği silahlar arasında yeri her zaman 1 numaradır.

7-Çanta-ayakkabı:
Dış mekan saldırı ve savunma silahlarının en önemlileri çanta ve ayakkabıdır.Tıpkı zeki-metin,edü-büdü, erman-şansal gibi çanta-ayakkabı da ayrılmaz bir ikilidir.Bu nedenle ayakkabu almaya gidildiğinde mutlaka bir çanta da alınır Bayanlar arasında bu ikilinin uyumlu olmasının etki gücünü artırdığına da inanılır.
Bir saldırıya maruz kalan yada bir tehlike hisseden bayanlar; omuzlarından kolayca çıkardıkları çantayı olanca güçleriyle düşmanın kafasına vurur,bu şokla yere serilen düşman daha kendini toparlamaya fırsat bulamadan ayaktan çıkarılan ayakkabının sivri metal topuklu tarafı düşmanın neresine denk geldiğine bakılmaksızın ve etraftan birileri gelip ayırana kadar hiç durmaksızın mefta adayına vurulur.
İşte kapkaçcıların öncelikle bayanların omuzunda bir aksesuar gibi duran çantaları kapıp kaçmaya çalışmalarının gerçek nedeni bu silahı etkisiz hale getirme düşüncesidir.Yoksa çantanın içinde işe yarayacak ve para edecek hiç birşey olmadığını herkes gibi kapkaçcılar da çok iyi bilir.

8-Çene/Dil
:
Yaradanın nisa taifesine doğuştan hediye ettiği doğal ve etkili bir silahtır.Yaş ilerledikçe edinilen deneyim oranında etkisi de artar,kaynana olunduğunda ise doruk noktasına ulaşır.Kızgın bir bayanın çenesi ve dili karşısında tutunabilecek bir canlı türü henüz tespit edilmemiştir.
Yapılan bilimsel çalışmalar ve arkeolojik kazılarda bulunan kafataslarının hangi cinsiyete ait olduğu çenelerine bakılarak anlaşılmaktadır,çenesi düşük olan kafataslarının kadınlara ait oldukları defalarca yapılan saptamalarla kanıtlanmıştır.

9-Gözyaşı
:
Yaradanın nisa taifesine doğuştan armağan ettiği ikinci silah olan gözyaşının psikolojik bir saldırı ve savunma silahı olduğu bilinmektedir.Kullanılması için mekan,zaman kişi sınırlaması yoktur.Çocuklar ve erkekler üzerindeki şok etkisi güçlü olmakla birlikte hem cinslere karşı kullanımda yeteri kadar etkili olmadığı da bilinmektedir.Bayanların sıkça kullandıkları bir silahtır.

10-Güzellik:
Kadınlara; Yaradanın doğuştan,estetik cerrah ve kozmetikçilerin sonradan bahşettiği ve özellikle erkeklere karşı kullanılması halinde facialara neden olabilen en güçlü silahlardan biridir.Öyle ki başka hiç bir silaha sahip olmayan bir kadının sadece güzelliğini kullanarak imparatorluklar devirdiği tarihte yaşanmış olaylarla sabittir.Ancak bu silahın en etkili şekilde kullanılabilmesi için hedefin ve mekanın doğru seçilmesi ve iyi bir zamanlama yapılması gerekir.Şairin dediği "güzelliğin on para etmez,bu bendeki aşk olmasa" sözü bu silahın ehil olmayan ellerde ve hatalı kullanılmasının hiç bir etki yapmayacağının en iyi kanıtıdır.Böyle durumlarda silah geri teper ve hedef değil silahı kullanan zarar görür.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.03.09, 07:43   #2
Toothy
Ziyaretçi
Toothy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular:
Mesajlar: n/a
Rep Derecesi :
Ruh Halim:
Standart Cevap: Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımı

Birtek dil ve çene silahını iyi kullanamıyorum benimki daha baskın çünkü
  Alıntı ile Cevapla
'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 01.03.09, 07:49   #3
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,229
Ettiği Teşekkür: 85444
Aldığı Teşekkür: 125483
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CaNoCaN Mesajı göster
Birtek dil ve çene silahını iyi kullanamıyorum benimki daha baskın çünkü


Ben su aralar hicbirini kullanamiyorum. Kullanabilme ümidi ile.....
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.03.09, 08:09   #4
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2671
Mesajlar: 31,050
Ettiği Teşekkür: 166575
Aldığı Teşekkür: 186053
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımı

9-Gözyaşı:
Yaradanın nisa taifesine doğuştan armağan ettiği ikinci silah olan gözyaşının psikolojik bir saldırı ve savunma silahı olduğu bilinmektedir.Kullanılması için mekan,zaman kişi sınırlaması yoktur.Çocuklar ve erkekler üzerindeki şok etkisi güçlü olmakla birlikte hem cinslere karşı kullanımda yeteri kadar etkili olmadığı da bilinmektedir.Bayanların sıkça kullandıkları bir silahtır.

10-Güzellik:
Kadınlara; Yaradanın doğuştan,estetik cerrah ve kozmetikçilerin sonradan bahşettiği ve özellikle erkeklere karşı kullanılması halinde facialara neden olabilen en güçlü silahlardan biridir.Öyle ki başka hiç bir silaha sahip olmayan bir kadının sadece güzelliğini kullanarak imparatorluklar devirdiği tarihte yaşanmış olaylarla sabittir.Ancak bu silahın en etkili şekilde kullanılabilmesi için hedefin ve mekanın doğru seçilmesi ve iyi bir zamanlama yapılması gerekir.Şairin dediği "güzelliğin on para etmez,bu bendeki aşk olmasa" sözü bu silahın ehil olmayan ellerde ve hatalı kullanılmasının hiç bir etki yapmayacağının en iyi kanıtıdır.Böyle durumlarda silah geri teper ve hedef değil silahı kullanan zarar görür.


* * *

Silahların en başta gelenleri...

Daha da başka silah tanımam zaten..__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.11.15, 23:07   #5
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 17,081
Ettiği Teşekkür: 69130
Aldığı Teşekkür: 66484
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımı

Kabakuvvete ne gerek var...

Son üç madde en etkili silah bencede...

Bir de ben ekliyeyim Zeka...

Teşekkürler Lale...

__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.11.15, 23:18   #6
Müdavim

Gülce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2013
Konular: 17
Mesajlar: 4,044
Ettiği Teşekkür: 23092
Aldığı Teşekkür: 21172
Rep Derecesi : Gülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımı

Ayyy, bu konu çok hoşuma gitti.

Akıllı kadınların en büyük silahları. Ay hangi silahı seçeceğimi bilemedim.

En etkilisi hangisi kiii. Düşünmem gerek.

20 li yıllarımdaki en büyük silahım, gözyaşımdı. Çoktan değişti o silah.

Yaşa sen Lale, inan çok güldüm. Bazı şıkları düşünemiyorum. Uyuyasıya kadar gülerim artık, inan.

Ne oldu bana böyle, gülmekten yazamıyorum bile. Gözümde bu silahlar canlanıyor da.
__________________
Gülce isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Gülce'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.11.15, 00:20   #7
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Yaş: 63
Konular: 173
Mesajlar: 3,000
Ettiği Teşekkür: 3332
Aldığı Teşekkür: 9523
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımı

Ben hiç konuşmayayım!Benim bahsettiğim silah burada yok!
__________________
Cem1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Cem1907'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.11.15, 19:07   #8
- Yalnızların Kraliçesi -

Seval - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 12
Mesajlar: 486
Ettiği Teşekkür: 1584
Aldığı Teşekkür: 2094
Rep Derecesi : Seval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Sekercik
Standart Cevap: Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımı

En güçlü silahım çenem, güzelliğim ve zekam sanırım.
Yani duyumlarım o yönde
Gerisini de hiç kullanmadım
__________________
Seval isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Seval'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.11.15, 19:29   #9
Başına Buyruk

Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 1227
Mesajlar: 9,793
Ettiği Teşekkür: 32088
Aldığı Teşekkür: 44692
Rep Derecesi : Ekin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Kadınlara Özgü Silahlar ve Kullanımı

8 e kadar olanlarını kullanmak henüz nasip olmadı. Kısmet artık. Birilerinde denenebilir.
__________________Ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.11.15, 19:35   #10
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Yaş: 63
Konular: 173
Mesajlar: 3,000
Ettiği Teşekkür: 3332
Aldığı Teşekkür: 9523
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Seval Mesajı göster
En güçlü silahım çenem, güzelliğim ve zekam sanırım.
Yani duyumlarım o yönde
Gerisini de hiç kullanmadım
Eh o aşamadan sonra gerisi de gelir artık!
__________________
Cem1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Cem1907'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
kadınlara, kullanımı, Özgü, silahlar


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Biyolojik ve Kimyasal Silahlar Kronolojisi Dilaver Dünya Tarihi 7 25.06.15 18:45
Bilgisayar Kullanımı ile İlgili Sağlık Sorunları - Resimli Anlatım Kartal İnsan Sağlığı ve Hastalıklar 10 14.02.14 17:54
Uyuşturucu İle Mücadele-Tarihsel Gelişimi-Madde Kullanımı Kartal Uyuşturucu Maddeler ile Mücadele 0 18.02.09 00:41
Biyolojik Silahlar * oneyouu Bilimsel Çalışmalar ve Haberler 0 28.01.09 22:36
Emniyet Kemeri Ve Önlenen Riskler - Emniyet Kemerinin Doğru Kullanımı Kartal Bilgi ve Sorun Merkezi 0 26.01.09 02:24


WEZ Format +3. Şuan Saat: 22:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.