Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Yaşamı Tamamlayan Uğraşılar > Hayvanlar Alemi

Hayvanlar Alemi Gel kuçu kuçu...


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 09.04.10, 21:54   #1
Süper Üye

Nazlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Konular: 306
Mesajlar: 2,944
Ettiği Teşekkür: 4770
Aldığı Teşekkür: 9550
Rep Derecesi : Nazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Hasta
Standart Kedi Eğitimi | Erlik için

Kedi EğitimiKediler yüzyıllar boyunca fare türünün üremesini kontrol altında tutmak için insanlar tarafından beslendi. 20 yüzyılın ikinci yarısından sonra birçok ülkede köpeklerin tahtına oturarak en popüler evcil hayvan haline geldi. Kedi nüfusunun artmasında en önemli etkenlerden biri kedinin kendi halinde özel bir kişiliğe sahip olmasıdır. Tabi kedinin güzelliği ve kibar hareketleri de onun seçiminde büyük rol oynar .

Kediler çoğunlukla sıcakkanlı ve uysal hayvanlardır; sosyal uyumları çok gelişkindir. Ev sahipleri onlar için günlük rutinlerini değiştirmek zorunda kalmazlar ,adeta evin bir bireyi gibi aile içinde yaşamayı severler . Evcil hayvan olarak kedi seçmek ,ekonomik olarak çok fazla bir külfet getirmez. Günümüz şartlarında fare savaşları bitmese de yok denecek kadar azalmıştır tabi kediler de güzellikleri ve iyi birer dost olmaları yüzünden hala evlerdedirler. Apartmanlarda yaşayan insanlar hem boyutları hem de çevreye zarar vermemeleri yüzünden kedileri seçerler. Evde yaşamanın kurallarını diğer evcil hayvanlardan daha çabuk öğrenirler ve uygularlar. Ortalama 14 yıl yaşayabilirler. Şirin ,sevimli ve meraklıdırlar.Kedi edinmeden önce evinizde birkaç değişiklik yapmalısınız. Bunların en önemlisi kedinin uyuyacağı bir sepet veya kedi boyutlarına uygun bir yastık olacaktır. Eğer bunu yapmazsanız kediniz kendi seçtiği yerde uyumayı tercih edecektir. Ömürlerinin çoğunu uyuyarak geçirdiklerini göz önünde bulundurursanız uyuduğu koltuk yada sandalyeleriniz belki de yatağınız kısa zamanda onun uyku mekanı haline gelecektir. Burası sizin çalışma sandalyeniz olduğunu düşünürsek kahve almaya kalktığınızda sandalyenizin kediniz tarafından işgal edildiğini göreceksiniz. Uyku sepeti haricinde mama kabı, kedi maması ,tırmalama oyuncağı ,kedi kumu alınması gereken diğer malzemelerdir.

Kedi veya kedi yavrusu yeni bir mekanda tırmalayacak bir takım nesneler arar. Bunların sizin mobilyalarınız veya perdeleriniz olmasını istemiyorsanız ona tırmalarken keyif alacağı çabuk parçalanmayan ve organik malzemeden üretilmiş bir tırmalama oyuncağı almalısınız. Bunu kendiniz de yapabilirsiniz. 10 cm çapında herhangi bir borunun üzerine yapıştırıcı sürdükten sonra 5 mm kalınlığındaki kendir ipini borunun üzerine sıkıca sarın. Bunu da dört köşe plaka halindeki bir tahta üzerine de dik olarak sabitleyin.

Kedinizin yatağını odanızın esinti olmayan, sıcak ,sessiz ve rahatsız edilmeyeceği bir köşesine koymanız onun için huzurlu bir ortam yaratacaktır. Kışın eviniz tam ısınmıyorsa kalorifere veya ısıtıcıya yakın bir alan seçmeniz kedinizi çok mutlu edecektir. Uyuyacağı yerin kedi kumuna yakın olması gerekir. Ayrıca kedi kumu da her zaman aynı yerde olmalı ve gözden uzak bir mekanda olmasına gayret etmelisiniz. Eğer birden fazla kediniz varsa ,her biri için ayrı bir besleme kabı bulundurmanız şarttır.


Kediyi bir yerden temin ettiğinizde hafta sonu veya sizin onunla ilgilenebileceğiniz boş bir iki gününüzün olmasına dikkat edin. Eğer sıcak bir günde aldıysanız taşıma kutusunu arabanızın bagajına koymayın ,havadar fakat rüzgar almayan bir yer uygun olacaktır. Kedinizi eve götürürken uzun bir yolculuk yapacaksanız taşıma kutusunun içine biraz kedi kumu koyabilirsiniz. Eğer tren veya otobüsle kedinizi götürüyorsanız ,eve varmadan ,kesinlikle onu dışarı çıkarmayınız. Minik yavrunuzu eve getirdiğinizde evin bütün pencerelerini ve kapılarını kapatınız. Bu evi onun için güvenli bir mekan yapacaktır.
Kedinizi kutudan çıkartmadan önce ona ufak bir kase içerisinde su veya süt veriniz. Ve açtıktan sonra ilk olarak onu kum kabıyla tanıştırınız. İlk birkaç saat kediniz evinizin her yerini keşfetmek isteyecektir. İlgisini çeken her şeyle oynayacaktır. Evin keşfinden sonra yatağıyla tanıştırınız. Tabii o bununla ilgilenmeyip oyuna devam edecektir. Fakat birkaç uyku sırasında onu yatağına koyarsanız artık sizin orada yatmasını istediğinizi anlayacaktır. İlk günler onunla sürekli ilgileniniz. Kedinin eve geldiği ilk gün evde kalabalık ve gürültü olmamalıdır.

Çocukların gelen kediye iyi davranmaları ve uyurken onu rahatsız etmemelerine dikkat ediniz. Yatak keşfinden sonra yemek zamanı gelmiştir. Bunun için beslenme çizelgesine uymaya başlanabilir. Yavru kedilerin bağırsak sistemi daha tam gelişmediği için verilen besinde fazla değişiklik yapılmaması ve verilen beslenme çizelgesine uyulması zorunludur.Kediler ,yaşamlarının uzun bir bölümünü uyuyarak geçirirler. Bu yüzden onlara uyumaları için huzurlu bir mekan sağlamanız gerekir; yoksa sizin en çok kullandığınız koltuğunuz ,sandalyeniz veya yatağınız kısa zamanda onun uyku mekanı haline gelecektir. Temizlik ,konfor ve ısı başlıca gereksinmeleridir. Kedinizin kısa zamanda büyüyeceğini göz önünde bulundurarak ,yatağını koyacağınız , kedinizin ölçülerine göre bir sepet en uygun seçim olacaktır. Tabii bundan başka ,tekstil ürünleri kullanarak kendi yaptığınız yatak da aynı amaçla kullanılabilir. Hasta veya bakıma muhtaç kedileriniz için sepetinizin altına elektrikli battaniye koyabilirsiniz; fakat bunu yapmadan önce sepetin içindeki yatağı veya yatak yerine kullandığınız kumaşları kaldırıp en alta yerleştirmeniz gerekir. Elektrikli battaniye de nereden çıktı diyorsanız ,içine sıcak su doldurulmuş bir pet şişeyi veya termaforu kedinizin sepeti içerisine ,onu yakmayacak şekilde yerleştirebilirsiniz

Yeni kedinizi eve taşımanın en kolay yolu, onu bir taşıma kutusuna koymaktır. Bu taşıma kutusu ,ucuz ,dayanıklı ,içine hava girebilecek delikleri olan ,kolay temizlenebilmesi amacıyla içinde tırtıklar bulunmayan bir malzemeden yapılmış olması gerekir. Kedinizi bu kutularda taşırken kutunun içine mutlaka gazete sermelisiniz. Ayrıca çok gerekli olmasa da her taşıma işleminden sonra kutunun içini dezenfektan bir deterjanla temizlerseniz kedinizin üzerinde yaşayan parazit vs.'nin tekrar ona bulaşmasını engellemiş olursunuz. Piyasada bu tür kutuların çok çeşitlileri satılmaktadır. Yapacağınız yolculuğa göre kutu seçimi size kalmıştır. Kısa yolculuklar için size de fazla ağırlık yaratmayacak ufak ,hatta bez çanta biçiminde taşıma kutusu kullanılabilir. Fakat uzun yolculuklar için kedinizin içinde hareket edebileceği ,çişini yaptıktan sonra başka bir köşede oturabileceği bir kutu edinmeniz gerekir.

Bazı yolculuklarda kedinizi yanınızda taşımanıza izin vermeye bilirler; bu durumda onun en büyük gereksinimi olan ısıyı göz önünde bulundurarak taşıma kutusunun içerisine tekstil ürünleri yerleştirebilirsiniz. Bazı hava yolları kedilerin, taşıma kutusu içinde bulunması şartıyla ,sahipleri ile birlikte kabin içinde yolculuklarına izin vermektedir. Fakat herhangi bir sürpriz yaşamamanız için havayolu şirketini önceden arayıp sormanızda yarar vardır. Kedinin kabine alınmadığı durumlarda ,hayvanlar ısısı ve hava basıncı ayarlanmış özel kargo bölümünde taşınırlar. Bu durumda 24 saatten uzun süren yolculuklarda kedinin beslenmesi ,kedi sahibinin sorumluluğu altındadır. Uçak şirketlerine herhangi bir direktif vermediğiniz takdirde kedinizi beslemeyeceklerdir. Ülkemizde kargo bölümleriyle ilgili gelişen olayları göz önünde bulundurduğumuzda güvenilir hava yolları şirketleriyle seyahat etmenin hem siz hem de kediniz açısından garantili ve rahat geçeceği kanısındayız.
Kedinizin mama kapları kolay temizlenebilir ve ağır bir malzemeden olmalıdır. Paslanmaz çelik veya ağır plastik kaplar tercih edilebilir. Bunların şekil olarak da bir çok çeşidi bulunur ,bu çeşitleri Friends Vet.petshop'undan temin edebilirsiniz. Su ve mamanın aynı yere konulabildiği 2 gözlü kaplar ,taşıma ve temizlik açısından kolaylık sağlar. Besleme kabını koyduğunuz yerin altına,kabın kaymaması ve etrafın temiz kalması için lastik veya gazete sermelisiniz. Seyahatte, bazı kediler özellikle kendi mama kaplarını ve kendi kedi kumunu tercih ederler. Herhangi gittiğiniz yerdeki kapları kullanmazlar. Bir çok kedi besliyorsanız, onların aile içi hastalıklarının yayılmasını önlemeniz için beslemeden sonra kapları temizleyiniz.

Bu ekipman kedinizin tuvalet ihtiyacını gidermesi için kullanılır. En kullanışlı boyutlar 35 cm x 35 cm'dir. Yüksekliği küçük yavrular için 8 cm, büyükler için ise 15 cm olmalıdır. Kedi kumunu koyacağınız kabın gözeneksiz düz ve kolay temizlenebilir bir malzemeden yapılmış olması tercih edilmelidir. Örneğin plastik ,paslanmaz çelik metal ve emaye kaplar en uygun çeşitlerdir. Kolay temizlenebilir ve çeşitli boyutlardaki kapları kumuyla birlikte Friends Vet. petshop'unda bulabilirsiniz. Kum kabının içerisine herhangi bir plajdan getirdiğiniz kumu da koyabilirsiniz fakat ticari olarak üretilmiş kedi kumları içlerinde kötü kokuları yok edecek kimyasallar içerirler. Çeşitli hastalıklar oluşmasın diye kedinizin kumunu haftada bir kaç kez mutlaka değiştiriniz. Kum kabının içerisinden dışkıları ayırabilmek için ızgaralı kaplar temizlik açısından tercih edilmelidir. Kedinizin her tuvaletinden sonra kolayca, ızgara vasıtasıyla kumun içerisinden dışkısını ayırabilir , böylece hem kumunuzu uzun sure kullanabilir hem de çeşitli enfeksiyonların oluşumuna engel olabilirsiniz.

Tuvalet kabı alışkanlığı Kediler genellikle titiz hayvanlardır. Evinizin şekli nasıl olursa olsun kedinizin kendi tuvalet kabını kullanmayı tercih edeceğinden emin olabilirsiniz. Ancak tuvalet kabı kesinlikle temiz olmalıdır. Kirli tuvalet kapları genellikle kedinin tuvaletini yapmak için başka bir yer aramasına neden olmaktadır. Tuvalet kabının pis kokmasına dışkıdan çok idrar neden olmaktadır. Ancak her ikisi de günlük olarak temizlenmelidir. Ayrıca birçok kedi kendine özel tuvalet kabı istemektedir. Tuvalet kabını da evin hareketli olmayan bir bölümünde ve kedinin rahatça kullanabileceği bir yerde tutmaya özen gösteriniz.Kediler kendi bölgelerini sahiplenmek ,sınırlandırmak için de tuvalet kabının dışına idrar yaparlar. Bunu daha çok kuyruklarını dikip titreterek idrarlarını dik bir yüzeye püskürterek yaparlar. Ancak bazı kediler bunu çömelerek de yapabilir. İdrarla kendi yaşama alanını belli etme, işaretleme normal içgüdüsel bir davranışıdır. Aslanlar ve kaplanlar da bunu yaparlar. Bunun için en iyi çözüm kısırlaştırmadır. Kısırlaştırma işlemi erken yaşlarda (5-7 aylık dönemde) yapılmalıdır. Eğer kediniz tuvalet kabını doğru olarak kullanmıyorsa ilk olarak hekiminize başvurmalısınız. Kediniz herhangi bir hastalıktan dolayı tuvaletini tuvalet kabına yapmıyor olabilir. Sağlığıyla ilgili bir sorunu olmadığı ortaya çıktıktan sonra veterineriniz bu davranış sorununu gidermek için uygun çözümler önerecektir...Kedilerin tırmalama alışkanlığı da içgüdüseldir Tırmalama veya pençeleme kedinin tırnağındaki ölü dokuların uzaklaştırılması için gereklidir. Ayrıca bu davranış kediler tarafından doğal hayatta bölgelerini işaretlemek amacıyla da kullanılmaktadır Kedilerde tırnaklarını çıkarma ,mobilyaları parçalamak isteği ile oluşan kötü bir alışkanlık değildir. Gayet doğaldır ki sizde bu şekilde kanepelerinizin parçalanmasını ,güzel halınızın tiftiklenmesini arzu etmezsiniz. Bu nedenle kedinin bu ihtiyacını karşılamak için hazırlayacağınız bir tahtayı onun kullanımına veriniz. Tırmalama oyuncağı ismi bize garip gelse de kedinin günlük en önemli ihtiyaçlarından biridir. Artan enerjisini harcayacağı, tırmanma ve tırmalama içgüdüsünü deşarj edeceği bir araçtır. Basitçe yapılabilir; boyunun 60-90 cm arasında olması tercih edilir. Uzun bir borunun veya bir odun parçasının üzeri halı veya tekne ipleri ile kaplanabilir. Ve ağır bir zemine dikey olarak sabitlenir.

Hadi biz yapalım: 1 ,5 cm kalınlığında 40 cm eninde 40 cm boyunda ağaç bir plakayı malzeme listemizde ilk sıraya koyalım. Daha sonra çok çeşitli olarak bulabileceğimiz 10 cm çapında plastik boru veya gerçek ağacı ölçüleri 40 x 40 x 1,5 olan tahtamızın tam ortasına 90 derecelik açıyla çok sağlam bir şekilde sabitleyelim. Sıra boru şeklinde olan tırmalama aracımızın üstünü kaplamaya geldi. Bunun için bir çok değişik malzeme kullanabiliriz. Herhangi hav dökmeyen halı çeşidinden tutun da limanlarda tekneleri bağlamaya yarayan plastik olmayan halatlara kadar bir çok seçenek kullanabiliriz. Seçtiğiniz malzemeyi borunun üzerine sıkıca sarınız; fakat sarmadan önce borunun üzerine bir miktar yapıştırıcı (bally) sürerseniz tırmalama oyuncağınız daha uzun ömürlü olacaktır. Daha kolayı gidip petshop'tan satın almanız olacaktır. Friendsvet petshop'unda dekoratif bir çok çeşidini bulabilirsiniz.


Tırmalama tahtası oyun sırasında kediye tanıtılmalı. Tahtayı kullandığı zaman onu ödüllendirmeli,başka yüzeyleri kullandığı zaman da sert bir "hayır!" ile veya iki elinizi birbirine vurarak caydırıcı bir ses çıkararak onu engellemelisiniz.
__________________
Nazlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Nazlı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.04.10, 09:35   #2
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Emilio Santos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 135
Mesajlar: 3,851
Ettiği Teşekkür: 11873
Aldığı Teşekkür: 17585
Rep Derecesi : Emilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kedi Eğitimi | Erlik için

Çok güzel bir konu olmuş, mutlaka faydalanacağım Teşekkürler Nazlı

Tırmalama konusunda Ramiz sınır tanımıyor. Ne bulursa tırmalıyor Boş sigara paketiyle bir saat aralıksız oynayabiliyor ama eğer bakmıyorsam derhal durup miyavlamaya başlıyor
__________________
kahrolsun bağzı şeyler!
Emilio Santos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Emilio Santos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.04.10, 10:27   #3
Süper Üye

Nazlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Konular: 306
Mesajlar: 2,944
Ettiği Teşekkür: 4770
Aldığı Teşekkür: 9550
Rep Derecesi : Nazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Hasta
Standart Cevap: Kedi Eğitimi | Erlik için

Bizimde kedimiz vardı çikolatanın ambalajını top edip yuvarlıyorduk bayılıyor onun peşinden koşmaya

Çiftleşme ile ilgili bilgilendirmeme gerek yok diye düşündüm erlik

Rica ederim , umarım faydalanırsın.
__________________
Nazlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Nazlı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.07.10, 11:29   #4
Süper Üye

Nazlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Konular: 306
Mesajlar: 2,944
Ettiği Teşekkür: 4770
Aldığı Teşekkür: 9550
Rep Derecesi : Nazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Hasta
Standart Cevap: Kedi Eğitimi | Erlik için

Kedi ne alemde Erlik
__________________
Nazlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Nazlı'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 07.07.10, 12:06   #5
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Emilio Santos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 135
Mesajlar: 3,851
Ettiği Teşekkür: 11873
Aldığı Teşekkür: 17585
Rep Derecesi : Emilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kedi Eğitimi | Erlik için

Kedi de ne? Ramiz onun adı

Kocaman oldu sıpa Yakında fotolarını eklerim
__________________
kahrolsun bağzı şeyler!
Emilio Santos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Emilio Santos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.07.10, 12:14   #6
Müdavim

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 616
Mesajlar: 7,968
Ettiği Teşekkür: 27385
Aldığı Teşekkür: 40367
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kedi Eğitimi | Erlik için


Kediler küçükken çok tatlı oluyor da büyüyünce sevimsiz geliyor bana nedense...Kıl dökmeleri haricinde, çok temiz hayvanlar..Köpeklere göre, bakımı da daha kolay..( aman Lale duymasın.)

Teşekkürler canım...
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
OkyanusunKalbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.07.10, 12:49   #7
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,431
Ettiği Teşekkür: 87860
Aldığı Teşekkür: 126292
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kedi Eğitimi | Erlik için

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster

Kediler küçükken çok tatlı oluyor da büyüyünce sevimsiz geliyor bana nedense...Kıl dökmeleri haricinde, çok temiz hayvanlar..Köpeklere göre, bakımı da daha kolay..( aman Lale duymasın.)

Teşekkürler canım...

Bak kıl etme beni

Evde köpek besle, sonra da kedi. Ondan sonra konuşuruz(besledin mi yoksa )
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.07.10, 13:25   #8
Müdavim

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 616
Mesajlar: 7,968
Ettiği Teşekkür: 27385
Aldığı Teşekkür: 40367
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kedi Eğitimi | Erlik için

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster

Bak kıl etme beni

Evde köpek besle, sonra da kedi. Ondan sonra konuşuruz(besledin mi yoksa )

Köpekte kedi de beslemedim..Köpek almayı çok istiyorum aslında ama annemi razı edemiyorum işte..

Annemin hayvanları sevmemesinin nedeni; Çok küçükken, ev sahibimizin evi hayvanat bahçesi gibiydi...Köpeği, kedileri, balıkları, kuşları vardı..Bir gün misafirliğe gitmiştik..Kedisinin tüyleri çay bardağımdaydı.. O günden beri kedilerden tiksinmiştim açıkçası...Temiz hayvan oldukları da kendi pisliğini kuma gömüp, üzerini örttüklerinden biliyorum...Bir yumak ver, sabahtan akşama kadar oynar..Eziyeti köpekler kadar değil..Yine de hayvan bakmak zor..Aşıları, hastalıkları, mamaları, filan baya eziyetli.....Bildiğin bir bebek gibi onlara bakacaksın..Annemi razı edebilsem, bu kadar eziyete katlanıp, köpek alırdım...
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
OkyanusunKalbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.07.10, 13:31   #9
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,431
Ettiği Teşekkür: 87860
Aldığı Teşekkür: 126292
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kedi Eğitimi | Erlik için

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster

Bir gün misafirliğe gitmiştik..Kedisinin tüyleri çay bardağımdaydı..
Olay budur işte.

Kedi sevmememin sebeplerinden biri budur.

Her yerde varlar.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.07.10, 13:40   #10
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Emilio Santos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 135
Mesajlar: 3,851
Ettiği Teşekkür: 11873
Aldığı Teşekkür: 17585
Rep Derecesi : Emilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kedi Eğitimi | Erlik için

Ramiz bahçede yaşıyor
__________________
kahrolsun bağzı şeyler!
Emilio Santos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Emilio Santos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
erlik, için, kedi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Atatürk ve Spor - Atatürk'ün İlgilendiği Spor Dalları Kartal Atatürk Kimdir? 14 09.11.18 18:18
Dalış Sporu Hakkında Detaylı Bilgiler - Tarihçesi - Malzemeleri -Her Türlü Kartal Avcılık 7 13.09.15 15:44
Sağlık Bakanlığı Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbı Sertifikalı Eğitimi Abartmatozu Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 0 10.03.15 11:00
Fazıl Say ile müzik eğitimi USLU Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları 1 21.02.09 20:56
Köpeğinizi Seçerken Dikkat Edilecekler - Eğitimi Kartal Hayvanlar Alemi 3 29.01.09 04:09


WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.