Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 13.07.14, 16:53   #1
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 17,522
Ettiği Teşekkür: 73485
Aldığı Teşekkür: 67795
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart En Çok Görülen 30 Rüya


Ençok Görülen 30 Rüya Herkes aynı rüyayı görüyor: Uçmak, kaçmak, sevişmek!

Herkes aynı rüyayı görüyor: Uçmak, kaçmak, sevişmek! Erkekler kadınlara göre daha çok sevişiyor. En çok kadınlar yüzüyor. Gençler örümcekten korkuyor; yaşlılar para buluyor. En çok uçmayı seviyoruz. Saldırıya uğramak, birine saldırmaktan daha popüler… Nerede mi? Almanya’da yapılan araştırma, rüyalar âleminin kapısını açtı.

Ben az önce ne gördüm? Neredeydim? Ne yapıyordum?.. Çoğu kez güne bu sorularla başlıyorsunuz. Yataktan kalkarken zihniniz bazen hiç uyumamış, her şeyi birebir yaşamış kadar berrak, bazen de yaşadığınızı sandıklarınız, araya bir başka düşünce kırıntısının karışması yüzünden 1-2 saniye içinde uçup gidiveriyor. Belki bir ormanın kuytusunda, belki bir deniz kenarındaydınız. Uçuyordunuz belki; birini öldürüyordunuz; biri sizi öldürüyordu; hiç yan gözle bakmadığınız biriyle sevişiyordunuz... Çok önce hayatınızdan çıkmış ya da yaşamını yitirmiş bir sevdiğiniz yanıbaşınızdaydı; gözyaşları içinde uyandınız bu yüzden belki... Sınava geciktiniz, bir uçurumdan düştünüz, tepeye tırmandınız, çocukluğunuza döndünüz, mükellef bir sofrada oturup tabak tabak dolmaları afiyetle götürdünüz.
Asla emin olamazsınız. Rüyaların kumaşı bunca yıllık bilimsel araştırmaya karşı bilinmezliğini koruyor. Bir düşünün, neden uyuduğumuz sorusunun cevabı bile henüz yok. Neden rüya gördüğümüz; ya da neden ‘o rüyayı’ gördüğümüz sorusuna kapsamlı bir cevap vermekse bilim açısından bir başka ‘rüya.’

TÜM İNSANLIK AYNI RÜYAYI GÖRÜYOR


Yine de son araştırmalar sayesinde, nihayet istatistiki desteğimiz var. Artık şu kadarını söylemek mümkün. Bazı rüyalar tüm insanlık için diğerlerinden daha sık tekrarlanıyor. Yani tüm insanlık aynı rüyaları görüyor. Dün gece siz yüksek ihtimalle evler, yollar üzerinden uçtunuz. Birilerinden kaçtınız; bir şeyi tekrar tekrar yapmaya çalıştınız, tanıdığınız veya tanımadığınız biriyle seviştiniz, saldırıya uğradınız veya bir hayvanın bedenine girdiniz... Almanya’da yapılan ve sonuçları akademik ‘Dreaming’ dergisinde yayımlanan bir araştırma, insanlığın en çok gördüğü rüyaları toplayıp kategorize etti. Artık hiç değilse, 56 kalemden oluşan bir listemiz var.

KADINLAR RÜYALARINDA HEP BOĞULUYORPeki nasıl yaptılar? Jonas Mathes, Michael Schredl ve Anja S. Göritz isimli akademisyenler (Mannheim, Heidelberg ve Freiburg üniversitelerinden) yaşları 14-86 arasında değişen, kadın-erkek 3 bin kişi üzerinde yürüttükleri araştırma sayesinde rüyaların bilimine giden kapıyı açtı. Denekler, görüp hatırladıkları son rüyayı, bir internet sitesine girip, detaylarını da vererek kaydetti (Bu nispeten yeni bir yöntem; daha önceki araştırmalar, deneklerden uzun zamana yayılan bir rüya günlüğü tutmalarını istiyordu).

Sonuç: Toplanan rüyaların 56 tema etrafında toplandığı görüldü. Dahası, bu araştırma Almanya’da yürütülmüş olmasına rağmen, temalar Alman temaları değil. Bulgular, konu hakkında daha önce ABD, Çin ve Japonya’da yapılan araştırmaların sonuçlarına da uyuyor. Yani, bir iki sapma ihtimalini de göz önüne alarak, insanlığın ortak rüyaları saptanmış. Kadınların, erkeklerin, yaşlı ve gençlerin uyku âleminde hangi noktalarda ayrıldıkları da bulunmuş.

Örneğin rüyada seviştiğini görmek, erkeklerde daha fazla. Düşlerinde ateş görenler çoğunlukla erkek. Bir aracın kontrolünü kaybettiğini görenler de... Kadınların rüyaları selle, tufanla dolu; ayrıca rüyalarında daha çok yüzüyorlar. Yaşayan kişileri ölmüş; ölüleriyse yaşıyor gören de daha çok kadınlar. Kendilerini çıplak ya da uygunsuz giyinmiş görmekteyse kadın ve erkekler eşit.

Gençler böcek ve örümceği çok görüyor; kendilerini aynada görenler de yine gençler. Rüyalarında yeni şeyler deneyen ve bir şekilde para bulduğunu görenlerse yaşlılar.


Araştırmanın sahibi akademisyenler, kesin yorumlar yapmaktan kaçınsa da, cinsiyete ve yaşa göre değişen rüyaların daha önceki sosyo-psikolojik araştırmalarla tutarlık gösterdiğini ifade ediyor. Mesela, kadınlar ‘ilişki’ rüyalarını daha çok görüyor; çünkü daha sosyaller ve yakınlarıyla bağları üzerinde daha çok düşünüyorlar. Sel rüyalarının, gerçek hayatta bunalmakla ve depresyona daha yakın olmakla bağlantılı olduğu tahmin ediliyor. Kadınların daha çok yüzmesiyse, kendilerini keşfetmeye erkeklere oranla daha meraklı olmalarıyla ilişkilendiriliyor.

Bazı şeyler zamanla değişiyor. Araştırmacılar, medyanın etkisiyle UFO ve uzaylı rüyalarının (listede 48’inci ve 49’uncu sırada) çoğaldığını anlatıyor. Kimi şeylerse hiç değişmiyor: 30’uncu sırada yeniden çocuk olmak var. Hiçbir şey anlamadığımız rüyalar âleminde, hayattan bihaber olduğumuz günlere dönmek belki de en iyisi.


EN ÇOK HANGİ RÜYALARI GÖRÜYORUZ?

1. Uçmak
2. Bir şeyi sürekli tekrarlamak, yapmaya çalışmak
3. Birilerinden veya bir şeylerden kaçmak
4. Sevişmek
5. Okula gitmek, öğrenmek, çalışmak
6. Bir yerlere veya bir şeylere gecikmek
7. Ölü birini yaşıyor görmek
8. Yaşayan birinin ölmüş olduğunu görmek
9. Saldırıya uğramak, dayak yemek
10. Yüzmek
11. Düşmek
12. Vahşi hayvanlar
13. Seller, tufanlar görmek
14. Güzel yemekler yemek
15. Bir yerde kilitli kalmak
16. Bağlanmış olmak, hareketsiz kalmak, nefes alamamak
17. Öldürülmek
18. Bir varlığı hissetmek
19. Kötü bir güçle, şer bir varlıkla karşılaşmak
20. Para bulmak
21. Bir aracın kontrolünü kaybetmek
22. Ateş görmek
23. Düşmek üzere olmak
24. Uygunsuz giyinmiş olmak
25. Böcek, örümcek görmek
26. Boğulmak, nefessiz kalmak
27. Birini öldürmek
28. Tuvalet bulamamak, tuvaleti kullanırken utanmak
29. Bir sınavda başarısız olmak
30. Yeniden çocuk olmak


Kaynak


__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.07.14, 18:42   #2
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 814
Mesajlar: 6,759
Ettiği Teşekkür: 30603
Aldığı Teşekkür: 35805
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: En Çok Görülen 30 Rüya

Bence doğru bir istatistik.

Şu yaşa geldim kendimi hâlâ okulda görüyorum, ya lisedeyim ya üniversite, ama hep okuldayım.

Teşekkürler Redwine.
Sevda Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.07.14, 19:06   #3
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 17,522
Ettiği Teşekkür: 73485
Aldığı Teşekkür: 67795
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: En Çok Görülen 30 Rüya

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sevda Mesajı göster
Bence doğru bir istatistik.

Şu yaşa geldim kendimi hâlâ okulda görüyorum, ya lisedeyim ya üniversite, ama hep okuldayım.

Teşekkürler Redwine.

Aynen Sevda ne bitmez okulmuş ki bunlar bir bitemedi gitti...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.07.14, 20:28   #4
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1601
Mesajlar: 8,041
Ettiği Teşekkür: 29724
Aldığı Teşekkür: 35226
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: En Çok Görülen 30 Rüya

Benim gördüklerimde..

Ya öldürüyorum yada ölüyorum. Sanırım içimde derinlerimde böyle bir arzu var yada tamamen aklımı kaçırmaya doğru gidiyorum.
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.07.14, 22:35   #5
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Yaş: 29
Konular: 122
Mesajlar: 2,712
Ettiği Teşekkür: 14055
Aldığı Teşekkür: 8537
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: En Çok Görülen 30 Rüya

Gördüğüm rüyaları pek hatırlamam hatırladıklarımda ya bir vahşi hayvanın beni taciz ettiğini görürüm yada birileri tarafından kovalandığımı sabaha kadar kaçtığım oldu benim.. Gördüğüm bir çok rüyada hep ayıp rüyalar olur onları anlatamam.. Çok bozuldu psikolojim..
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Slower'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.07.14, 23:49   #6
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 123
Mesajlar: 4,862
Ettiği Teşekkür: 15955
Aldığı Teşekkür: 23639
Rep Derecesi : Tntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: En Çok Görülen 30 Rüya

Şu ana kadar 6-7 ev değiştirdim ama evle ilgili rüyalarımı hep ilk evde görüyorum.

Bir de rüyamda içinden çıkılmaz bir duruma geldiğimde rüyada olduğumu anlayabiliyorum...
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.07.14, 23:54   #7
Gerçek Üye

Melek78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2014
Konular: 129
Mesajlar: 737
Ettiği Teşekkür: 4787
Aldığı Teşekkür: 3119
Rep Derecesi : Melek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: En Çok Görülen 30 Rüya

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tntcool Mesajı göster
Şu ana kadar 6-7 ev değiştirdim ama evle ilgili rüyalarımı hep ilk evde görüyorum.

Bir de rüyamda içinden çıkılmaz bir duruma geldiğimde rüyada olduğumu anlayabiliyorum...
aynen bende öyle görüyorum...

paylaşımın için teşekkürler @Redwine
__________________

Melek78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Melek78'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.07.14, 23:59   #8
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8050
Mesajlar: 29,767
Ettiği Teşekkür: 108546
Aldığı Teşekkür: 157471
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: En Çok Görülen 30 Rüya

Listedekilerden aşağı yukarı yarısına yakınını görmem rüyamda.

Şimdileri ise, hiç görmem. Görürsem de sabaha unuturum

Teşekkürler Redwine...
__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.07.14, 00:19   #9
- Yalnızların Kraliçesi -

Seval - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 12
Mesajlar: 492
Ettiği Teşekkür: 1627
Aldığı Teşekkür: 2116
Rep Derecesi : Seval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Sekercik
Standart Cevap: En Çok Görülen 30 Rüya

Rüyalarımı hatırlamıyorum ki hiç
Seval isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Seval'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.07.14, 01:09   #10
More Than A Game

Rapido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2014
Yaş: 24
Konular: 207
Mesajlar: 971
Ettiği Teşekkür: 2464
Aldığı Teşekkür: 4222
Rep Derecesi : Rapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura about
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: En Çok Görülen 30 Rüya

Bu sene 29. maddeyi benden daha fazla gören yoktur herhalde.

İnsanların bazı korkuları, heyecanları ve istekleri benzerlik gösterebiliyor. Bu 30 maddenin içinde genellikle bunlara değinilmiş.

Paylaşım için teşekkürler Redwine.
Rapido isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Rapido'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
daha, ençok, görmek, görülen, rüya


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Çocuklarda Görülen İdrar Yolu Enfeksiyonu Kartal Cilt Hastalıkları 1 23.01.15 20:58
Kadınlarda En Çok Görülen 6 Hastalık Canan Kadın Hastalıkları 8 19.08.13 15:02
“Hesabı Görülen Türkiye’dir” Basakca Diğer Köşe Yazıları 1 09.08.13 12:04
En Çok Görülen 10 Kâbus ve Anlamı Canan Astroloji | Mitoloji 13 03.07.13 16:54
Ergenlikte Görülen Psikiyatrik Bozukluklar . Megan Psikoloji 1 07.12.09 22:51


WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.