Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 19.02.15, 10:33   #1
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 7,734
Ettiği Teşekkür: 20106
Aldığı Teşekkür: 34600
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Rakamların Sırları

Tesadüf mü, gerçek mi?


"Evren sayılardan ibarettir" diyen Pisagor'dan bu yana, insanoğlu rakamlar arasındaki şaşırtıcı tesadüflerden rahatlatıcı anlamlar çıkarmayı başardı.


Kutsal kitaplardaki kutsal sayılan rakamların yanı sıra şeytana atfedilen uğursuz sayılar da hayatımızda yer aldı. Bunun da ötesinde rakamlara dayanan tesadüf efsaneleri yaratıldı. Önce efsanelere bir göz atalım...

Rakam efsaneleri


11 Eylül

New York City 11 harf, Afganistan 11 harf, Ramsin Yuseb (1993'te İkiz Kuleleri tehdit eden teroristin adı) 11 harf, George W. Bush 11 harf, New York, Amerika'nın 11. Eyaleti, İkiz Kulelere çarpan ilk uçağın uçuş numarası 11...


Olay 11 Eylül'de yani 9/11 de meydana geldi. Amerika'da tarihler ay önce olacak şekilde yazılır.
9+1+1= 11 ve 911 aynı zamanda acil servis numarasıdır 9+1+1=11, 9 Eylül yılın 254. günüdür 2+5+4=11...Şeytanın rakamı:
666
666 üzerine bir çok efsane var. En popüler olanı ise 6 rakamının İbranice yazılımına dair. İbranice 6 rakamı (w) olarak yazılıyor.

Şeytanın sembolü olan 666 yazmak istediğinizde (www) yazmanız gerekiyor. Ve www, internete girişte kullanılan 'world wide web' kelimelerinin kısaltılmış hali...

İncil'de bir bölümde 666 rakamı için şöyle yazar: "herkese zorladı, küçük büyük, zengin fakir, bağımsız veya köle, herkesin alnına yapıştırdı, aleme kandırdığı ruhları göstermek için, o rakamı koydu, şeytanın rakamı: 666." Reagan bile inanmış...

Bu inanışı ciddiye alan ABD eski başkanı Ronald Reagan, evlerinin kapı numarasını 666'dan 668'e çevirmişti.


Metal grubu Iron Maiden da şeytanın sayısı 666 temalı bir albüm yapmıştı. Şeytanın rakamı bilimde ise yaşamın kaynağı sayılan karbon atomlarını sembolize ediyor. Karbon, proton ve nötron 6 elektrondan oluşur ve bunlar kendi aralarında bu sayıyı oluşturur.


Bir de rakamlar üzerine garip tesadüfler vardır... İşte onlardan biri klavyelerde sağ tarafta yer alan numaralara ilişkin... Klavyede rakamların dizilişi şöyle 7 8 9/ 4 5 6/ 1 2 3... Buraya kadar her şey tamam..

Numara sihirbazlarının bulduğu sır bundan sonrasına ilişkin... Bu rakamlar çaprazlama ve dikey-yatay olarak toplandığında ortaya hep aynı rakam çıkıyor: (753+357 = 1110), (159+951 = 1110), (456+654 = 1110), (852+258 = 1110)
7
Rakamı


Buraya kadar yer alanlar rakamlar üzerine türetilen efsanelere dairdi. Bir de işin din ve kutsal kitaplar da yer alan boyutu var. Neredeyse bütün dinlerde "7 rakamı" üzerine vurgu yapılır. Kainat da 7'nin sırrına tanıktır...


7 kat gök... 7 deniz… 7 kainat.. 7 kat cennet, 7 kat cehennem… yer üstü 7 kat, yer altı 7 kat… insandaki 7 delik... 7 uyurlar... İsa'nın son 7 sözü.... 7 temel renk... Kabe'nin etrafı 7 kere tavaf etmek... İslam terbiyesinde 7 mertebe vardır.

Kuran'ın ilk suresi fatiha 7 ayettir. Yahudilerde kutsal şamdan 7 mumludur… ve daha bir çok şey… ilginç bir bilgi de şudur; Premature olarak doğan çocuklarda 8 aylık doğanları yaşama şansı 7 aylık doğanlardan daha düşüktür.
Uğursuz sayı: 13
Hıristiyan geleneğinde şakirtlerden 13. Sünün Hz. İsa'ya ihanet ettiğine inanılır. Bunun dışında 12+1=13 cehenneme ait meleklerin sayısı olarak kabul edilir.

İslam'da 99 rakamı
İslam'da 99 esma-i hüsna vardır. Allah'ın isimlerinin toplam sayısıdır... Hristiyan geleneğinde ise bu sayı Tanrının birliğine işaret eden melekler düzenini ifade eder.
9'un sırlarıEzoterizme göre 9 rakamı mutlakiyetin rakamı. Ölümü ve yeniden doğuşu sembolize ediyor. Zira 9'un bir üst rakamı 10… 10 ise 1'in tekrarından ibaret. İlginç bilgiler de var: Bebek 9 ay ana rahminde kaldıktan sonra ışığı görür.

Truva 9 yıl süreyle kuşatıldı, 10. Yılda düştü. Odysseus 9 yıl boyunca dünyayı dolaştı, 10. Yılda ülkesine dönebildi. 9 sayısı daima kendini tekrarlar. 9 herhangi bir sayı ile çarpılınca, çıkan sayının rakamlarının toplamı hep 9'dur.


Bir seviyeden diğerine geçiş rakamı olan 9, bir dünyadan diğerine geçiş olan inisiyasyonun sembolü aynı zamandı. Ezoterizmin kutsal rakamı sayılıyor.Türk mitolojisinde 9 rakamıTürk mitolojisinde dünyayı yaratan kara han, dünyanın tam merkezine dokuz dallı çam ağacı dikmişti. Altaylara göre insanın iskeletinde; baş, bel, diz, topuk, ayak bileği, omuz ve el bileği olmak üzere dokuz ek vardır.


Yakutların gök tanrıları dokuzdur. Altay türklerinin bir kıyamet tasvirinde denizin dibinde dokuz çatallı karataş vardır ki, kıyamet zamanında bu taş dokuz yerinden ayrılacak, demirden ve koyu sarı renkte atlara binmiş dokuz savaşçı etrafa saldıracaktır.Dede Korkut Kitabı'nda, deli dumrul doğduğunda babası dokuz buğra öldürür. Ve tabii ki dokuz ışığı da unutmamak gerekiyor...Rakamların yarattığı ilginç tesadüflerden biri de ulu önder Atatürk'ün hayatında ortaya çıkıyor. Atatürk, 1881'de 19. Yüzyılın bitimine 19 yıl kala doğmuştur. 1900'de 19 yaşında Harbiye' ye girmiştir.19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkmıştı ve bindiği vapurda sadece 19 yolcu vardı. 19 yıl Türk milletinin kaderine hükmetmiş. Adı ve soyadı yani "Mustafa Kemal Atatürk" 19 harftir.

__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.02.15, 10:52   #2
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Rakamların Sırları

Köhne yarım kahin güya buluşları, tesadüflerin yan yana veya arka arkaya gelişleri, ilimden kaynaklanan ve ciddi tespit ve buluşlara bigane kalınması ile insanlar rakamlardan tabiat olaylarına, ışıktan güneşe, güneşten aya hatta Mars'a kadar, yıldız ve yıldızlara varıncaya dek batıl inanç ve bu inançları iyi pazarlayan, Şaman vb insanların sunduklarını bir matah sanmış, hangi çağda yaşadığımız göz ardı edilerek batıl ile hem hal olmamız dayatılmıştır. Yaşadığımız çağ her konuda aydınlanmanın yolu olmasına rağmen Türkiye ve dünyada halen batıl ile iştigal önemli meşgale sayılmıştır.

Affınıza sığınarak bu rakamlar olayını da azıcık aklımla böyle yorumlamaktayım. Paylaşım için teşekkürler.. Surc-i lisan oldu ise affola.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.02.15, 10:57   #3
Kurucu

Abartmatozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Yaş: 44
Konular: 283
Mesajlar: 2,865
Ettiği Teşekkür: 1222
Aldığı Teşekkür: 2654
Rep Derecesi : Abartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Depresyonda
Standart

Ben inanmıyorum sahsen.
Ama inanmadığım saygı duymayacağım anlamına gelmez.

Okudum ilginç geldi

Bu mesaj Tapatalk ile gönderildi.
__________________
Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.
Mustafa Kemal Atatürk
Abartmatozu Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Abartmatozu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.02.15, 13:44   #4
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3697
Mesajlar: 17,969
Ettiği Teşekkür: 73112
Aldığı Teşekkür: 67363
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Rakamların Sırları

Atamın hayatında 19 rakamının önemini biliyordum... Bütün önemli tarihler 19 ve katları üzerine kurulu... Gerçek mi, tesadüf mü bilemem ama iyi ki bu ulu önder bize gönderilmiş...

İlginç bir konu olmuş Cansuyu...

Teşekkürler...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.02.15, 14:27   #5
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2630
Mesajlar: 30,751
Ettiği Teşekkür: 166051
Aldığı Teşekkür: 181345
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Rakamların Sırları

Üzerinde biraz daha çalışılırsa daha başka şeylerin de çıkması muhtemel.__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.02.15, 15:02   #6
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1420
Mesajlar: 5,735
Ettiği Teşekkür: 18126
Aldığı Teşekkür: 24870
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Rakamların Sırları

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Üzerinde biraz daha çalışılırsa daha başka şeylerin de çıkması muhtemel.Bir ara o kafasınını hiç yıkamamış ve tarak vurmamış gibi duran,
kendisini uzay konusunda uzman gören bir zat vardı, şimdilerde yandaş kanallarda arz-ı endam etmekte olan kişide Kur-an da her ayeti ve sıralarını,
kelimelerinin uzun kısalığına nakaratları ecbet ''her harfin sayısal bir karşılığı '' hesabı ile yapılan değerlendirmeleri birer mucize gibi anlatmaktadır.
Oda biryerlerden biryerlere bağlayarak bazı sonuçlar elde ettiğiini iddia etmekte idi ama her sonuç yolu aynı değil daha değişik olmaktaydı.
Bazen kulağını tersten göstermek gibi.
Her neyse ben pek inanmadığım bağlantılardır.
Mesela 7 rakkamını, 13 rakkamlarını pek sevmem ama bazıları bu rakamları biryerlere bağlayarak uğursuz olduklarına inanmaktadırlar.

İnananda inanabilir tabi herkesin kendi düşüncesidir saygı duymak gerekir.
Evrende hiçbir mutlak kesinlik yoktur.
Nasıl ki kesin bildiğimiz bazı matematik yöntemlerinin ve fizikte de aynı şekildea günümüzde değişmesi gibi.
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.02.15, 15:05   #7
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2630
Mesajlar: 30,751
Ettiği Teşekkür: 166051
Aldığı Teşekkür: 181345
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Rakamların Sırları

Çelakıl'ı diyorsun. Hala o var mı piyasada..
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.02.15, 15:08   #8
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1420
Mesajlar: 5,735
Ettiği Teşekkür: 18126
Aldığı Teşekkür: 24870
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Rakamların Sırları

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Çelakıl'ı diyorsun. Hala o var mı piyasada..

He o işte soyisminden yola çıkarak bende bir tez yürüteyim mesela.
Milletin aklını çelmek için yaratılmış bir mesih
Sende yandaş kanal yok bilmiyorsun Halk TV de çıkmaz
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dokuz, rakamların, rakamı, sırları, şeytanın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Dudaklarınız İçin Bakım Sırları Cansuyu Kadınlara Ait Güncel Konular 3 30.10.14 17:19
Dünya Kadınlarından Güzellik Sırları Canan Sosyal Bilimler 1 14.09.14 20:14
Osmanlı Sultanları'nın Güzellik Sırları Umutgüneşi Saç, Cilt ve Vücut Bakımı 14 25.04.14 09:29
Rakamların Diliyle Güzellik mevsim Saç, Cilt ve Vücut Bakımı 8 09.02.10 16:07
Güzellik Sırları ve Pratik Bilgiler Kartal Saç, Cilt ve Vücut Bakımı 15 28.01.09 20:28


WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.