Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 23.03.15, 20:02   #1
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 860
Mesajlar: 7,985
Ettiği Teşekkür: 34835
Aldığı Teşekkür: 39980
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Kabadayi
Standart Korku Filmlerini Aratmayan Çocuk Katiller


The Exorcist, to The Shining, The Ring, Orphan, We need to talk about Kevin (Kevin Hakkında Konuşmalıyız) gibi filmlerin ortak bir noktası var, hepsi korkunç ve hepsi de bu korkunçluklarını çocuklara borçlu. Masumiyet simgesi çocukların korku filmi öğesi olması biraz tuhaf gelse de çocuk yaşta yetişkinlerin cesaret edemeyeceği vahşiliklere imza atan çocukların da sayısı az değil. İşte tarihten 10 korkunç çocuk örneği.
Mary Bellİngiltere hukuk tarihine geçen ilk çocuk katil. 1968 Mayısında, 11 yaşındayken kaldığı yetimhanede Martin Brown isimli 4 yaşında bir çocuğu boğarak öldürdü. 13 yaşında bir arkadaşının da iş birliği ile cinayetten sonra etrafı dağıtan ve çeşitli notlar bırakan Mary Bell cinayetin faili olarak tespit edilemedi.Bu cinayetten sonra 3 yaşındaki Brian Howe'a işkence yapıp öldüren Bell yakalandı ve yaşı ve psikolojik durumu gereği kasıtsız adam öldürmekten ıslahevine gönderildi. 23 yaşına kadar orada kalan Mary Bell daha sonra hayatını anlatan bir kitap yazdı ve yüklü bir miktar karşılığı bir yayınevine sattı.

Bell, 1980 yılında tahliye edilmiş ve 1984 yılında doğan kızıyla beraber yeni bir hayata başlamak için kendisine yeni bir isim verilmiştir. Bu kız çocuğu, Bell’in yeri gazeteciler tarafından tespit edilinceye kadar annesinin geçmişinden haber olmamıştır. Annesi ve kendisi, başlarında çarşaflarla evden kaçmak zorunda kalmışlardır. Kızın kimliğinin 18 yaşına gelinceye kadar korunması kararı verilmiştir. Ancak 21 Mayıs 2003’te, Bell, kendi kimliğinin ve kızının kimliğinin hayat boyu gizlenmesi yolundaki davayı kazanmıştır.
Barry Dale LoukaitisBarry Dale Loukaitis kovboy kılığında okula gelip matematik sınıfına kurşun yağdırdığında sene 1996'ydı. Uzun bir trençkot giyerek tüfeği gizlediği, yanında 80 fişek taşığıdı ve okula katliam yapmaya giderken otobüse bindiği biliniyor. Ateş ederken "Şimdi matematiğin a.k. işte" diye bağırdığı rivayet ediliyor. Loukatidis'in açtığı ateş sonucu iki sınıf arkadaşı ve matemetik öğretmeni hayatını kaybetti. Beden eğitimi öğretmeninin genç katilin elindeki silahı boğuşarak almasıyla sona eren trajedi, Amerika'da okul katliamlarının başlangıcı sayılıyor.

Pearl Jam'in ünlü Jeremy şarkısından da etkilendiği söylenen Barry Dale Loukaitis ömür boyu hapis + 205 sene ile cezalandırıldı.

Jesse Pomeroy


Jesse Pomeroy kendinden küçük 4 çocuğu kaçırıp işkence yaptığı gerekçesiyle tutuklandığında 11 yaşındaydı. Islahevine gönderilen Pomeroy 21 yaşına kadar orada tutulması gerekirken bir buçuk yıl sonra iyi hali gözetilerek salıverildi. Ne yazik ki cinayetler de bundan sonra başladı. Önce küçük bir kızı sonra 4 yaşında bir çocuğu işkence edip öldürdü. Polisler şüpheli olarak yakaladıklarında Pomeroy'a cinayetleri işleyip işlemediğini sordular. Cevabı " Öldürmüş olabilirim" oldu. Ömür boyu hapis cezası alan Pomeroy 72 yaşında hapishanede öldü.

İki erkek çocuklu bir ailenin küçük olan çocuğuydu. Tek gözü abisi tarafından yaralanmış ve iris kısmı zarar görmüştü. Gerçekleştireceği suçlardan sağ olarak kurtulan çocukların onu tanımlamasında belirleyici olan bu kusuru olacaktı.

Yaşadıkları yerde çevrelerinde yaşayan çocukların fiziksel şiddette maruz kaldığına dair bazı kanıtlar olmasına rağmen bunlar tam anlamıyla ispatlanamadı. 1872 yılında fiziksel şiddete maruz kalmış olan çocukların gözündeki kusuru hatırlamaları ve kendisini teşhis etmeleriyle bu eylemlerden suçlu bulundu. Kendisi bu suçlamaları kabul etmedi. Daha sonra yazdığı otobiyografisinde bu çocuklara zorla suçu kendisinin işlediğinin polis tarafından söylettirildiğini yazmıştır. Suçları işlediğine dair kendisine yaptırılan itirafın da gece vakti uykusundan kaldırılarak sersem bir haldeyken yaptırıldığını yazmıştır.
Jon Venables ve Robert ThompsonJames "Jamie" Patrick Bulger. 2,5 yaşındayken Jon Venables ve Robert Thompson (ikisi de 1982 doğumlu) tarafından Merseyside, İngiltere'de kaçırılan,işkence edilen ve öldürülen İngiliz çocuğu. Katillerinin sadece 11 yaşında olmaları İngiltere'yi ayağa kaldırmıştır. Denise ve Ralph Bulger'ın oğlu olan James öldürüldüğünde okumayı ve sayı saymayı biliyordu.

Annesiyle 12 Şubat'ta gittiği alışveriş merkezinde, annesinin bir anlık dalgınlığından faydalanan 11 yaşındaki Jon Venables ve Robert Thompson onu kaçırdılar ve şehirden uzaktaki bir tren hattına kadar 4 kilometre yürüttüler. Burada James'e bir takım işkenceler yaptılar (dövmek, yüzüne emaye boya dökmek, penisinin üzerinde zıplamak ve sünnet derisini tırnaklarıyla yüzmek gibi).

Sonra James, kafasına aldığı darbeler sonucu ölünce, cesedini tren hattına attılar. James'in cesedi ertesi gün bulunduğunda ikiye ayrılmıştı. Polisler James'in cesedini gördüklerinde,onu cinsel taciz kurbanı sandılar çünkü pantolonu çıkartılmıştı ve cesedinin yakınında 2 tane pil vardı. Ama patolog Alan Williams,çocuğun penisinde hasarlar olmasına rağmen, anüsünde bir zorlama görülmediğini söyledi. James Bulger'in katilleri, alışveriş mağazasındaki kamera kayıtlarından bulundu. Katillerinin "Chucky" filminden etkilenerek bunu yaptığı söyleniyor.

Kendileri de çocuk olan katilleri ıslahevinde geçirdikleri 8 yılın ardından 2001 yazında, artık toplum için bir tehdit oluşturmadıkları gerekçesiyle salıverildiler. Normalde katillerin cezalarının 2008 yılında bitmesi gerekiyordu.

Venables ve Thompson'a devlet yeni kimlikler verdi. 2 Mart 2010 tarihinde, katillerden Jon Venables, çocuk *****su ve uyuşturucu bulundurma suçlarından dolayı hapse tekrar girdi.
William York


1748'da 10 yaşındaki William York beş yaşındaki Susan Mayhew'i asık suratlı ve sevimsiz bulduğu için öldürdü.

Ölüm cezasına çarptırılmasına rağmen o yaşta bir çocuğu idam etmeye cesaret edemeyen yönetim, çocuğu affetti ve donanmaya kaydettirdi. Askere yazdırma ve Avustralya'ya gönderme o zamanlar ne yapılacağı bilinmeyen suçlulardan kurtulmanın en popüler yoluydu.
Eric Smith


Eric Smith 4 yaşındaki Derrick Robie'yi kaçırdığında 13 yaşındaydı. Zavallı çocuğa işkence yapıp öldüren Smith tek başına böyle bir suç işleyen ilk örnek. Ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Smith'i bu kadar korkunçlaştıranın kızıl saçları ve kocaman gözlükleri yüzünden sürekli aşağılanması olduğu söyleniyor.


2 Ağustos 1993 tarihinde yazlık bir kampta bisiklet sürmeye giden Eric Smith burada 4 yaşında ki Derrick Robbie'yi gördü. Onu ormanlık bir alana götüren Smith, Robbie'yi boğduktan sonra kafasına vurarak ölümüne neden oldu. 4 saat sonra cesedi bulunan Derrick'in ölümü ülkede büyük bir infiale neden oldu.

Hapisteyken Robbie'nin ailesine bir özür mektubu yazan Smith; "çok pişmanım, ailenin acısını anlayabiliyorum, Derrick'in ölürken yaşadığı acıyı düşünmek istemiyorum, keşke onun yerinde ben olsaydım bunca acıya dayanamıyorum artık" dedi.

Smith hala cezaevinde bulunmaktadır.
Lionel Tate


Lionel Tate annesinin bakmakta olduğu 6 yaşındaki kız çocuğunu öldürdüğünde 12 yaşındaydı. Önce tvde gördüğü güreşçileri taklit ettiğini söyleyen Tate ifadesini sık sık değiştirdi.

Annesinin bebek bakıcılığı yaptığı 6 yaşındaki Tiffany Eunick ile alt katta oyun oynayan Lionel, üst çıkarak annesine bebeğin nefes almadığını söyledi, alt kata inen annesi çocuğun öldüğünü farketti.

Olay yerine gelen savcı; "çocuğun karaciğerinin yırtıldığını, kafatasının ve kaburgalarının kırıldığını ve beyninin hasar gördüğünü böyle bir şeyin sadece bir binanın üst katından düşülürse meydana gelebileceğini" söyledi. Bir çocuğun başka bir çocuğa bunları yapabilmesi herkesin kanını dondurdu.

Ömür boyu hapis cezasına çarptırıldıktan sonra 10 sene hapishanede kalan Lionel'ın cezası düşürüldü ve salıverildi. Ama sadece kısa bir süreliğine. Bir pizzacıyı silahla soymaktan 30 sene ceza aldı ve hapishaneye geri döndü.
Jasmine Richardson


Jasmine Richardson annesini, babasını ve küçük kardeşini öldürdüğünde 12 yaşındaydı. Sebebi ise ailesinin 23 yaşındaki erkek arkadaşıyla görüşmesini yasaklamış olmasıydı. Korkunç eylemini erkek arkadaşıyla beraber gerçekleştiren Richardson hapishanedeki cezasını tamamladı ancak şimdi bir akıl hastanesinde tedavi altında.

Jasmine ve Erkek ArkadaşıJasmine'in arkadaşlarının ifadelerine göre; aile küçük yaşta ki kızlarının Steinke ile cinsel beraberlik yaşadığını biliyor ve onunla görüşmesini istemiyordu. İnternette vampir, kan ve punk üzerine yayın yapan bir site üzerinden tanışmışlardı. Steinke Jasmine'yi kötü yönde etkiliyordu.

23 Nisan 2006 yılında Marc Richardson eşi Debra ve oğulları 8 yaşında ki Jacob öldürdüldü. Anne ve babanın cesedi evin bodrumunda bulunurken Jacob'un odasında öldürülmüştü. Ailenin 12 yaşında ki kızları Jasmine'in evde olmadığını farkeden polis önce kızın kaçırılmış olduğunu düşünse de kanıtlar cinayeti Jasmine'in işlediğini gösteriyordu. Ertesi gün erkek arkadaşı Jeremy Allen Steinke bile beraber olay yerinden 130 km uzakta delilleri yok etmeye çalışırken yakalandı ve 3 cinayet suçlamasıyla tutuklandılar.Alyssa Bustamante


Cuma okul çıkışı bütün arkadaşları evlerine, parklara, eğlence alanlarına dağılırken Alyssa Bustamante ormana gitti ve 2 mezar kazdı. Mezarların iki erkek kardeşi için olduğu daha sonra ortaya çıkacaktı. Ancak kurban kardeşlerden biri değil Bustamonte'nin talihsiz komşusu 9 yaşındaki Elizabeth Olten oldu. Olten'ni kaçırıp öldürmesi sadece 45 dakika almıştı. Üstelik polister Bustamante'nin ustalıkla sakladığı mezarı da kendisi gösterene kadar bulamadılar. 15 yaşında katil olan Bustamante neden bu cinayeti işlediği sorusuna "Öldürmenin nasıl bir duygu olduğunu merak ettim" diye cevap verdi.

Daha sonra ise günlüğüne yazdığı inanılmaz ve çok keyifli olduğunu söylediği cinayet eylemi onu 30 yıl artı ömür boyu hapis ile cezalandırılmasını sağladı.
Graham Young


Graham Young kimyaya ama özellikle zehirlere çok meraklı bir gençti. Tüm ailesini zehirlediğinde ve üvey annesinin ölümüne sebep olduğunda 14 yaşındaydı. Uzun zaman hastanede tedavi altında tutalan Young 23 yaşında salındı. İş olarak kendisine laborantlığı seçti. Böylelikle talyum maddesine de kolay ulaşım sağladı. Talyum insanları kolayca zehirleyen ve ölüm ya da kalıcı sinir sistemi bozukluklarına sebep olan bir madde. Yaklaşık 70 iş arkadaşını zehirleyen Young ikisini de öldürdü. 4 kere ölüm cezasına çarptırıldı ancak 42 yaşında hapishanede öldü. Kendisini zehirlediği iddia ediliyor.
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.15, 20:45   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2676
Mesajlar: 31,143
Ettiği Teşekkür: 167477
Aldığı Teşekkür: 186564
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Korku Filmlerini Aratmayan Çocuk Katiller

Jasmine de güzel kızmış, diğerlerinin suratlarında meymenet yok..

Teşekkürler Sevda, ilginç konuymuş gerçekten.


__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.15, 20:57   #3
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 17,075
Ettiği Teşekkür: 69076
Aldığı Teşekkür: 66530
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Korku Filmlerini Aratmayan Çocuk Katiller

Okurken dehşete düştüm, tüylerim diken diken oldu...

Teşekkürler Sevda...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.15, 21:40   #4
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9685
Mesajlar: 32,734
Ettiği Teşekkür: 107676
Aldığı Teşekkür: 167007
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Korku Filmlerini Aratmayan Çocuk Katiller

Jon Venables ve Robert Thompson, nasıl da temiz yüzlüler. Onlara ve kızlardan da Jasmine'ye insan bu canilikleri yakıştıramıyor doğrusu. Kardeş, anne - baba öldürebilen çocukların ruhsal durumları ne denli bozuldu ki, de bunları yapabildi.

İçim ürperdi.

Sevdacığım, bu ilginç konu ve konuya uygun güzel sunumun için teşekkürler, ellerine sağlık.
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.15, 22:36   #5
Kroniköğrencideğilartık:D

Mathematician - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 298
Mesajlar: 3,098
Ettiği Teşekkür: 12482
Aldığı Teşekkür: 17260
Rep Derecesi : Mathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Korku Filmlerini Aratmayan Çocuk Katiller

Hani çocuklar masumdu, melekti? İnanmak gelmiyor içimden. Sonra düşünüyorum; yoksa doğarken içimizdeki katil de mi doğuyor?


***

Alıntı:
Barry Dale Loukaitis kovboy kılığında okula gelip matematik sınıfına kurşun yağdırdığında sene 1996'ydı. Uzun bir trençkot giyerek tüfeği gizlediği, yanında 80 fişek taşığıdı ve okula katliam yapmaya giderken otobüse bindiği biliniyor. Ateş ederken "Şimdi matematiğin a.k. işte" diye bağırdığı rivayet ediliyor.
Bunu okuyunca çocukların üstüne çok gitmesem mi diye düşünüyorum. Çıkıp biri de beni vurursa hiç şaşırmam.
__________________
Mathematician isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mathematician'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.03.15, 05:07   #6
Uzman Üye

Jazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Yaş: 48
Konular: 85
Mesajlar: 1,121
Ettiği Teşekkür: 6571
Aldığı Teşekkür: 4887
Rep Derecesi : Jazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura about
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Korku Filmlerini Aratmayan Çocuk Katiller

Ne filmler çıkar bu olaylardan...

Vay be!...
__________________
Küçük hırsızlar el feneri kullanır, büyük hırsızlar deniz feneri...

Jazz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Jazz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.08.20, 03:25   #7
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 1580
Mesajlar: 13,813
Ettiği Teşekkür: 37151
Aldığı Teşekkür: 55183
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Korku Filmlerini Aratmayan Çocuk Katiller

Hepsinin ortak nedenlerinden birisi sevgisizlik ve ailede gördükleri şiddettir. Sevgiyle büyütülen çocukların da katil oluşuna ne desem bilemedim aklım mantığım almıyor. Ya fazla zekiler; ya da matçının dediği gibi belki de her çocuk içindeki katille doğuyor, o katili besleyen de çevrede gördükleri..Küçüklükten daha oyuncak silahla büyütülen çocuklar var.. İleride şiddete meyilli olmaları normal.

__________________
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aratmayan, çocuk, filmlerini, katiller, korku


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Karı Koca İlişkisi ve Çocuk Yetiştirmek oneyouu Sosyal Bilimler 1 31.10.14 19:41
Olumsuz Aile Tutumlarının Çocuk Gelişimine Etkisi Minerva Psikoloji 2 04.11.12 22:57
Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Bildirgesi oneyouu Sosyal Bilimler 0 12.02.09 21:00
Çocuk Psikolojisinde Çocuklarda Gelişim Dönemleri Minerva Psikoloji 0 26.01.09 03:30
Çocuk Tiyatrosu oneyouu Tiyatro Haberleri 0 24.01.09 08:05


WEZ Format +3. Şuan Saat: 22:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.