Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 14.12.15, 18:31   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 7994
Mesajlar: 29,531
Ettiği Teşekkür: 107984
Aldığı Teşekkür: 156495
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Kuzu Kuzu Erkekler

Kuzu Kuzu Erkekler

Başlık yanlış anlaşılmasın kuzu erkekler derken her şeye ‘evet’ diyen sessiz, sakin erkeklerden değil annesinin her zaman küçük oğlu olarak kalacak erkeklerden bahsediyoruz. ‘Anasının kuzusu’ tabiriyle tanıdığımız bu erkekler, annesinden ayrılıp sizin etkiniz altına girdiğinde ise vay halinize!


Kayınvalide sorunu sadece bizim toplumumuzda mı bu kadar tartışılan bir konu bilmiyorum ama maalesef her zaman güncelliğini koruyor.Peki ne oluyor da erkek anneleri oğullarını kimseyle paylaşamıyor? Tamam, anladık, seninoğlun değerli kayınvalide, peki bu kızdeğersiz mi? O da ağaç kovuğundan çıkmadıherhalde...DAHA EVLENMEDEN BAŞLIYORSA

Kayınvalidenin üç türlüsü var. Birincisi evlenmeden önce karışmaya başlayanlar, ikincisi ise sinsice gelin adayına yaklaşıp, nikahtan sonra maskesini düşürenler.Üçüncüsü ise hayallerdeki kayınvalide; gelinini destekleyen kaynana tipi ki onlar nadir bulunan kıymetli taşlardan olduklarından şu an konumuz dışındalar. İlk iki türden ise hangisi daha tehlikeli bilemem ama şurası kesin; bir erkek annesi oğlu kaç yaşına gelirse gelsin oğlunun ilişkilerine karışıyorsa, hala oğlunun hayatına müdahale ediyorsa ortada kesin bir sorun var demektir. Bu konunun özüne inmeye karar verip işi uzmanlara danışarak, olayın tam olarak nereden kaynaklandığını öğrenmeyi görev edindik. ‘Ne oluyor da bu erkek annelerinin oğullarına paha biçilemiyor?’

Uzman Psikolog Aile ve İlişki Terapisti Ayşegül Denizci’den yanıtı aldık:“Bizimki gibi ataerkil kültürlerde oğlan çocuk kıymetlidir. Dolayısıyla kadın,oğlan çocuk doğurduğunda gelin ve eş olarak oğlu üzerinden artı bir değer kazanıyor. Anne, oğlunun doğumuyla yaşamına kattığı bu değeri, oğlunun yaşamına ekleyerek sahiplenmeye devam etmek istiyor.”
BATSIN ŞU OEDİPUS KOMPLEKSİ!

Evet mutlaka duymuşsunuzdur, böyle bir sorun var ve erkek annelerinin neredeyse hepsinde bize göre bu kompleks olması ihtimali çok yüksek.Oedipus Kompleksi adını, Sophokles’in meşhur Oedipus Tragedyası’ndaki,annesiyle evlenen Oedipus’un öyküsünden alıyor. Freud tarafından 4-5 yaşları arasındaki erkek çocuklarda babayı kendine rakip olarak görme ve annesinin gözdesi olma şeklindeki davranış tarzını belirtmek için kullanılıyor.Ayşegül Denizci, “Freud’un Oedipus Kompleksi diye tanımladığı gelişimsel durum, erkek çocuğun arzu nesnesini annesi olarak hayal etmesi. Yani babasını yok ederek annesine kendisinin sahip olması. Sağlıklı bir gelişim açısından, erkek çocuğun bunu başaramaması gerekiyor. Bahsettiğimiz yaşlar 4-7 yaş civarı. Hatta Psikanalist Melanie Klein’a göre daha da öncesi. Bu kadar küçük bir çocuğun kendisini dünyaya getirmiş kocaman bir kadının sevgilisi olması çocuğa bir yandan büyük bir güç veriyor ancak diğer yandan da müthiş bir yetersizlik duygusu hissettiriyor.

Öyle ya, babası kocaman kendisi ise küçücük. Burada anne ile babanın ilişkisi sağlıklı ve gönüllü bir ilişkiyse çocuk anneyi ele geçiremiyor ve kendi yaşıtlarıyla beraber gelişimini sağlıklı olarak tamamlıyor. Aksi durumda ise ikilem ve bölünme ile gelişmesi duraklıyor. Annenin oğluna bir sahip gibi davranması ve kendi sözünden çıkmamak üzere yetiştirmesi oğulun hem olgunlaşması hem de karşı cinsle sağlıklı bir ilişki kurmasını olanaksızlaştırıyor. Kendi eşleriyle sağlıksız ilişkileri olan anneler, duygusal haz ve doyumu oğulları üzerinden aldıkları için oğlunu kaybetme korkusu ile hareket ediyorlar” diyor.


ANALIK HAKKI DİYE BİRŞEY VAR!

Erkek annelerinin bir kısmı yerlere, göklere koyamadıkları oğullarına bir türlü uygun bir eş beğenemezler. Aslında istedikleri kendilerine rakip olmayacak, onların sözünü dinleyecek bir kız bulmaktır. Yoksa sürekli oğluna gelini kötüleyip devre dışı bırakma mücadelesi ile hayatını heba edecektir. Oğlu bekarsa ve yeni bir kızla tanıştıysa bu annenin işi çok ama çok zordur. Bir kere biricik oğlunu ele geçiren bu düşmanı önce sindirmek gerekir, sindirilmeyecek kadar akıllı, kariyer sahibi ya da güzel bir gelin adayı ise en zor olanıdır. En güçlü silahı olan ‘analık hakkı’nı tek kurşunluk bir hak olarak gören bu anne, sadece oğlunun ilişkisine değil aynı zamanda yaşadığı evden arkadaşlarına kadar her şeye burnunu sokuyorsa, bu anneye biz diyecek bir şey bulamıyoruz.

Bakalım Ayşe Denizci ne diyor? Denizci, “Bu anne, aşırı kontrolcü ve aşırı müdahaleci bir annedir. Hele ki oğlunun hayatı ya da ev yaşamı konusunda böyle bir talebi yoksa ve bu durumdan şikayet ettiği halde annesine söz geçiremiyorsa, durum giderek katlanılmaz boyutlara gelecektir. Bu durumda oğul bu kuşatıcı, boğan anneden kendini kurtarması için çatışmacı ve dominant bir eş bulacaktır” diyor.


ÖZGÜVENİNİ KAYBETTİ, HÜKÜMSÜZDÜR!

‘Annesine bağımlı erkeklerin özgüven sorunu olabilir mi?’ sorusuna Ayşegül Denizci şöyle cevap veriyor: “Evet. Özgüven annenin yani birincil bakım veren kişinin büyüme aşamasındaki çocuğa doğru zamanda doğru davranması ile gelişiyor.

Oğlunun yetişkin olmasını arzulayan ve ona kendi sevgilisi gibi davranan bir anne, oğlunun sınırlarını aşırı genişletmiş demektir. Ama aynı anne, oğlunun yetişkin biri olarak kendi kararlarını almasına ve ayrılıp gitmesine izin vermeyerek de sınırlarını aşırı daraltmış demektir. Bu gelgitler yüzünden erkek kendilik sınırlarının nerede başlayıp nerede annesine geçtiğini fark etmekte güçlük çekiyor.Özüne yani kendine güvenmesi için sınırlarını tam olarak sağlam bir biçimde kurabilmesi gerekliyken bunu yapamıyor” diyor. Bu erkeklerin ikili ilişkilerinde yaşadıkları en önemli sorunlardan biri de bağımlılık oluyor. Bu bağımlılıktan bunaldıkları için de aşırı reaksiyonlarla patlamalar yaşıyorlar. Tam olarak ilişkiye kendilerini veremiyorlar çünkü boğulacaklarına inanıyorlar. Özgürleşmelerine izin vermemiş bir anneye içten içe besledikleri öfkeyi eşlerine yansıtıyorlar. Boğacak olan eşten kurtulmak için sıklıkla başka kadınlara yöneliyor ve evlilik dışı ilişkiler yaşayabiliyorlar. Bu erkeklerde cinsel problemler de görülebiliyor.
KAYINPEDERİN ROLÜ BÜYÜK

Oğluna bağımlı anneler çoğunlukla eşlerinden ilgi göremeyen anneler oluyor. Çünkü eşiyle ilişkisi sağlıklı bir kadın oğluna patolojik bir aşk geliştirmez. Diğer yandan kadının kendi çekirdek ailesinden getirdiği değerler de önemli. Örneğin, oğul büyük bir varlığın varisi olacaksa, anne veliaht olarak gördüğü oğluna saplantılı bir sahiplenme geliştirebiliyor.

Bir diğer unsur da kadının birey olarak kendini gerçekleştirmesi. Kendini üretken bir varlık olarak tamamlayamayan bir kadın da oğlunu bir proje gibi görüyor ve büyüyüp yetişmesinin nasıl yapılanacağını aşırı kontrol etmekisteyebiliyor. Bu da bizim ülkemizde, özellikle de kentleşmenin olmadığı bölgelerde çok sık rastlanan bir durum.
KAÇMALI MI?
Ayşegül Denizci annesi ile patolojik bir ilişkisi olan erkeklerin psikoterapi görmeleri gerektiğini belirtiyor. Çünkü bu sağlıksız ilişki yüzünden erkeğin birçok ilişkisi ve yaşamında gerçekleştirmek istedikleri olumsuz etkilenebiliyor. Terapi sayesinde rahatlayan erkekler, anneleri ile de dahauyumlu ve sağlıklı bir ilişki kurmaya başlıyor ve anne aslında oğlunu kaybetmediğini ama kurduğu dünyanın olumlu bir biçimde değiştiğini görerek mutlu oluyor.


ERKEKLER NE YAPMALI?

Özel günlerde tüm aile bir araya gelebilir, kutlamalar dışında hal hatır tabii ki sorulur ve genel yaşamdan olayların bir kısmı paylaşılabilir. Aynı şehirde yaşanıyorsa haftada bir ziyaret, uzak şehirlerdeyse ayda bir kez bir araya gelinebilir. Elbette anne bakıma muhtaçsa bakımı için gereği üstlenilebilir. Ama bundan fazlasını yapmak her türlü sorunda anneye koşmak, anneyi gün içinde birden fazla aramak tehlike sinyallerinin çaldığını gösteriyor.

ZOR KAYINVALİDEYLE BAŞ ETMEK İÇİN NELER YAPMAK GEREKİR?

Bir kere çiftin çok açık bir ilişkisi olmalı. İletişim sorunu yaşamamalılar. Yoksa evliliğinden sıkılan erkek de annesi aracılığıyla eşini değersizleştirmek üzere annesini aşırı önemsemeye başlayabiliyor. Zor bir kayınvalide ile yakınlık ve mesafeyi çok uygun bir saygı dili ile kurmak gerekiyor. Eğer bir kadının sevgilisi ya da eşiyle sağlıklı bir ilişkisi varsa kayınvalidesi dert olmayacaktır. Ne olursa olsun ‘senin annen şöyle’ diye suçlamalardan mutlaka kaçmak gerekiyor. Kayınvalide ile sorununuzu mümkün olduğu kadar karşılıklı birebir çözmeli, üçüncü kişileri ilişkiye dolaştırıp işi daha da içinden çıkılmaz boyutlara getirmemelisiniz. Ağır hakaretler, fiziksel ve duygusal şiddet durumlarında kendini korumak için mesafeyi açmak, uzak durmak da oldukça önemli.
Kaynak
__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.12.15, 18:46   #2
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Yaş: 63
Konular: 173
Mesajlar: 3,291
Ettiği Teşekkür: 3899
Aldığı Teşekkür: 10146
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kuzu Kuzu Erkekler

Bende anasının kuzusuyum Canan!
__________________
Cem1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Cem1907'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.12.15, 18:50   #3
Yasaklı Üye

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,658
Ettiği Teşekkür: 79421
Aldığı Teşekkür: 37485
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Kuzu Kuzu Erkekler

Alıntı:
Başlık yanlış anlaşılmasın kuzu erkekler derken her şeye ‘evet’ diyen sessiz, sakin erkeklerden değil annesinin her zaman küçük oğlu olarak kalacak erkeklerden bahsediyoruz. ‘Anasının kuzusu’ tabiriyle tanıdığımız bu erkekler, annesinden ayrılıp sizin etkiniz altına girdiğinde ise vay halinize!
Tek oglu olup kaynana adaylari cevaplarinizi alalim buyurun.

Alıntı:
‘Ne oluyor da bu erkek annelerinin oğullarına paha biçilemiyor?’


Bu soru cok önemli Neden acaba mübarek oglanlar tek olunca "ELMAS"mi oluyorlar.
CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.12.15, 18:54   #4
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Yaş: 63
Konular: 173
Mesajlar: 3,291
Ettiği Teşekkür: 3899
Aldığı Teşekkür: 10146
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kuzu Kuzu Erkekler

Erkeklerin çoğu annelerine düşkün olurlar ve tanıştıkları bayanlarda annelerini görmek isterler.Bakınız ''Freud''.Kız çocukları da babalarına düşkün olduğu gibi genelde kocalarında babalarını görmek isterler.Bu genelde hep böyledir!
__________________
Cem1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Cem1907'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.12.15, 19:39   #5
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Yaş: 63
Konular: 173
Mesajlar: 3,291
Ettiği Teşekkür: 3899
Aldığı Teşekkür: 10146
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kuzu Kuzu Erkekler

Çok kuzu olduğum söylenemez,hatta zaman zaman celalli birisiyimdir ama anasına düşkün birisiyim!Ama hayatımda gerek yurt dışında gerekse yurt içinde tanıştığım bayanlarda biraz da olsa annemi aramadığım söylenemez!
__________________
Cem1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Cem1907'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.12.15, 21:30   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1492
Mesajlar: 14,342
Ettiği Teşekkür: 59509
Aldığı Teşekkür: 51131
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kuzu Kuzu Erkekler

Alıntı:
Kayınvalidenin üç türlüsü var. Birincisi evlenmeden önce karışmaya başlayanlar, ikincisi ise sinsice gelin adayına yaklaşıp, nikahtan sonra maskesini düşürenler.Üçüncüsü ise hayallerdeki kayınvalide; gelinini destekleyen kaynana tipi ki onlar nadir bulunan kıymetli taşlardan olduklarından şu an konumuz dışındalar.

...

Uzman Psikolog Aile ve İlişki Terapisti Ayşegül Denizci
Zaten uzman da bir kadın olunca durum anlaşıldı!..

Yani o hayallerdeki kayınvalide, gelinin hayalindeki kayınvalide...

O halde erkeğin hayalindeki kaynana da ''damadını destekleyen kaynana tipi'' olur.

...

Bir makaleyi Sofokles, Oedipus ve hatta Freud ile süslemek o makalenin doğru olduğu anlamına gelmez... Hatta bu muhteremler hayatta olsa bu tip yazarların yakasına yapışırlardı ''n'oluyo nan'' diye...

Şimdi bazı aksi kaynanalar baz alınarak yorum yapılmaz... Gerçek yorumlamalar, sosyal yaşamın marjinal alanlarından alınarak değil, genel alanından alınarak daha doğru bir muhteva kazanır...

Kimse kolay kolay iyi kayınvalideler hakkında yorum yapmaz...

Ama herkes o marjinal ama şirret kaynanalar hakkında yorum yapar...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.12.15, 21:56   #7
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34029
Aldığı Teşekkür: 14665
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kuzu Kuzu Erkekler

Yüz yılların sorunu olan ''Gelin-Kaynana'' veya ''Kaynana-Damat'' sürtüşmesini tekrar gündeme taşıyarak, yaraları kanattığın için teşekkürler @Canan
Kaynana ile damat arasındaki kıskançlık (genellikle) pek açıkça olmaz, gizliden ,arkadan konuşularak sürer gider.
Çünkü, gariban damat, zaten (serdeki kılıbıklıktan) evdeki kadından (karısı) korkarken, ikinci bir kadını açıkça karşısına alıp, belasını bulmak istemez. Karısının da, annesinin tarafını tutacağı kesindir , iki ateş arasında sonu hezimet olur.
Asıl, kıran kırana mücadele, iki kadın arasında olandır (Gelin-kaynana)
Bu çatışmada erkek ''aşağı tükürse sakal, yukarısı bıyık'' misali çaresiz kalarak, masallardaki ''kırk katır mı istersin, kır satır mı?'' seçeneğinden birini seçmeye mahkum kalmışçasına, boynunu büker ve;
-Ama karıcığım! veya Ama anneciğim! den öte söz söyleyemez.

Gelin-kaynana arasındaki sürtüşmede de, ben gelinlerden tarafım.
Öyle ya! Eşek kadar olmuş oğlu evlenmiş (evden uçmuş) annesi hala ,oğlunun yönetimini elinde tutmak istiyor.
Sen orada dur bakalım, kaynana!
O dizginleri birazda, gelin elinde tutsun, yoksa bu erkek milletini frenlemek çok güç!'' diyorum ve yıllar önce eklediğim bir fıkramı alıntılıyorum.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
GÜLÜN YERİ
Kaynana yeni gelinini karşısına almış, evde uyması gereken kuralları anlatmak istemiş:
- Kızım, demiş. Benim bir gülüm vardır.
Bu gülü göğsüme takarsam, anla ki o gün üzgünüm.
Eğer gülü başıma takarsam, anla ki o gün sinirliyim.
Eğer gülü kulağıma takmışsam, anla ki o gün neşeliyim.
Gülün yerine dikkat ederek davran, oldu mu kızım?;
demiş.

Gelin:
- Benim de kurallarım vardır,
ayak ayaküstüne atarım,
sigaramı yakarım,
sen gülü kı..na taksan da, ben bildiğimi yaparım,
demiş.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.12.15, 21:58   #8
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 7994
Mesajlar: 29,531
Ettiği Teşekkür: 107984
Aldığı Teşekkür: 156495
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kuzu Kuzu Erkekler

Alıntı:

O halde erkeğin hayalindeki kaynana da ''damadını destekleyen kaynana tipi'' olur.


Yaşayan biri konuşuyor @Aristo

Benim annem, damadına toz kondurmaz, kendi oğlunu kırma pahasına da olsa, desteği hep onun üzerine olurdu .


Kaynana

Kaynanam yoktu ama, onun yerine kızı vardı, sinsice yaklaşan, kocamı fitleyen

__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.12.15, 22:03   #9
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1492
Mesajlar: 14,342
Ettiği Teşekkür: 59509
Aldığı Teşekkür: 51131
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kuzu Kuzu Erkekler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Yüz yılların sorunu olan ''Gelin-Kaynana'' veya ''Kaynana-Damat'' sürtüşmesini tekrar gündeme taşıyarak, yaraları kanattığın için teşekkürler @Canan

Kaynana ile damat arasındaki kıskançlık (genellikle) pek açıkça olmaz, gizliden ,arkadan konuşularak sürer gider.
Çünkü, gariban damat, zaten (serdeki kılıbıklıktan) evdeki kadından (karısı) korkarken, ikinci bir kadını açıkça karşısına alıp, belasını bulmak istemez. Karısının da, annesinin tarafını tutacağı kesindir , iki ateş arasında sonu hezimet olur.
Asıl, kıran kırana mücadele, iki kadın arasında olandır (Gelin-kaynana)
Bu çatışmada erkek ''aşağı tükürse sakal, yukarısı bıyık'' misali çaresiz kalarak, masallardaki ''kırk katır mı istersin, kır satır mı?'' seçeneğinden birini seçmeye mahkum kalmışçasına, boynunu büker ve;
-Ama karıcığım! veya Ama anneciğim! den öte söz söyleyemez.

Gelin-kaynana arasındaki sürtüşmede de, ben gelinlerden tarafım.
Öyle ya! Eşek kadar olmuş oğlu evlenmiş (evden uçmuş) annesi hala ,oğlunun yönetimini elinde tutmak istiyor.
Sen orada dur bakalım, kaynana!
O dizginleri birazda, gelin elinde tutsun, yoksa bu erkek milletini frenlemek çok güç!'' diyorum ve yıllar önce eklediğim bir fıkramı alıntılıyorum.

Ağam sen deli misen, nisen sen?

Dizginleri bi hatunun eline verirsen valla alır seni bi ağaca bağlar; kalırsın orda... Ondan sonra bekle ki annen gelsin kurtarsın...

Aslında evlenmek için kaynanaların ölmesini beklemek lazım...

80 yaşına gelmiş de ölmemişlerse artık fare zehiri falan ile doğa kurallarına katkı yapmalı...

Ben evlenicem diye kaynanamın ölmesini bekliyom ama kadın inadına ölmüyor... Yakında 103. yaş gününü kutlayacaklar ha... Ve ben hala bekar...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.12.15, 22:06   #10
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34029
Aldığı Teşekkür: 14665
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kuzu Kuzu Erkekler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ben evlenicem diye kaynanamın ölmesini bekliyom ama kadın inadına ölmüyor... Yakında 103. yaş gününü kutlayacaklar ha... Ve ben hala bekar...
Senin evlilik ahirete kalmış yoldaş, dokuz canlıdır onlar
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
erkekler, kuzu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 03:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.