Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 22.03.17, 19:50   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9471
Mesajlar: 32,356
Ettiği Teşekkür: 107204
Aldığı Teşekkür: 166240
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Kadınlar Erkeklerden Daha Uzun Yaşıyor


KADINLAR ERKEKLERE GÖRE DAHA UZUN YAŞIYOR!
Duygusallık, detaycılık, kırılganlık… Cinsler arasındaki farklar her zaman dile getiriliyor. Kadın dünyasının erkek dünyasından farklı olduğu pek çok kişi tarafından kabul görmüş durumda. Kadın kalbi ve beyninin, erkek kalbi ve beyninden farklı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek.


Kadın kalbi hastalıklara daha dayanıklı ancak bir o kadar da kırılgan! Kadınların daha uzun ömürlü olmasının sebebi nedir? Kadınları erkeklerden farklı kılan başlıca özellikler nelerdir?

Kadın olmak mı avantaj, erkek olmak mı?
Cinsiyetin getirdiği özelliklerle hastalıklar arasında bağlantı var mıdır?

Bu sorularla ilgili tartışmalar bitecek gibi gözükmüyor. Genel olarak zayıf ve kırılgan olarak nitelendirilen kadınlar aslında oldukça güçlü ve dirençli bir yapıya sahip. Kadın olmanın getirdiği farklılıklar kimi zaman avantaja da dönüşebiliyor. Kadınları erkeklerden farklı kılan başlıca özellikler şu şekilde sıralanabilir.


 • Erkek beyni siliyor, kadın beyni unutmuyor
Erkeklerin pek de hoşnut olmadığı bu özellik bilimsel olarak da kanıtlanmış. Kadınların hafızada daha çok olayı kaydettiği ve bu olayları erkeklere oranla daha çabuk hatırladığı Norveç’ te yapılan bir araştırmada belirtilmiş. Bunun nedeni net olmasa da, özellikle yüksek tansiyon ve damar sertliğine bağlı beyindeki yaşlanmanın erkeklerde daha çok olduğu tahmin ediliyor.

 • Kadınlar daha konuşkan
Bazı çalışmalar kadınların günlük kullandıkları kelime sayısının erkeklerle benzerlik gösterdiğini savunsa da, bütün dünyada yerleşmiş ‘kadınların daha çok konuştuğu’ öngörüsü halen geçerli. Özellikle toplum içinde kadınların erkeklere oranla daha çok konuştuğu ve yaklaşık 2,5 kat daha fazla kelime kullandığı saptanmış. Bu da kadınların sosyal ortamlara daha hızlı adapte olmalarını sağlıyor. Sebebi net anlaşılmamakla birlikte, özellikle duyguların kelimelere dökümünde, kadın beyninde daha büyük bir alanın fonksiyon gördüğü düşünülüyor.

 • Kadın kalbi kalp krizlerine daha dayanıklıdır
Erkeklerle karşılaştırıldığında damar hastalığı oluşum riskinde 10 yıllık fark vardır. Bunun temelinde kadınlık hormonunun koruyucu etkisi ve sigara alkol gibi zararlı alışkanlıkların daha az olması temel gösterilmektedir. Ancak bu fark menopozdan sonra azalmaktadır.

 • Kadın kalbi kırılgandır
Kadın kalbi erkeklere oranla damar hastalığına daha dirençli görünse de aslında kırılgandır. Genelde aşırı stres ve üzüntünün tetiklediği kırık kalp hastalığı kadınlarda daha sık izlenir. Kadın kalbinin damarları daha incedir ve büzüşmeye daha meyillidir. Bu nedenle hasara uğramış kadın kalbinin damarlarını tedavi etmek daha güçtür. Bu nedenle, kalp krizi geçiren kadınlarda ölüm oranı erkeklere oranla daha yüksektir. Kadın kalbinin atım sayısı daha fazladır, stresle çarpıntıya daha çok meyillidir.

 • Kadınlarda koruyucu kolesterol düzeyi daha yüksektir
Damarlardan kötü kolesterolü temizleyen koruyucu kolesterol olarak bilinen HDL seviyesi erkeklere oranla yaklaşık 10 birim daha fazladır. Bu fark kadınlarda kalp ve damar hastalıklarının daha az gelişmesinde etken olabilir. Ancak bu fark göbekli ve sigara içen kadınlarda azalmaktadır.

 • Kadınlarda ağrı eşiği daha yüksektir
Kadınlardaki ağrı eşiğinin yüksek olması özellikle doğum sancılarına dayanabilmelerini sağlayan yapısal özelliklerden biridir. Diğer taraftan ağrı eşiğinin yüksek olması ve ağrı yerinin tam seçilememesi özellikle kalp krizi geçiren kadınlarda tanı koyma güçlüğü getirebilir. Kalp krizinde; erkeklerde göğüs ağrısı ön planda iken, kadınlarda nefes darlığı, halsizlik, yorgunluk, şişkinlik hissi ön plana çıkabilir.

 • Kadınlar bazı kanser çeşitlerine daha dayanıklıdır
Özellikle baş ve boyun kanserleri kadınlarda 3-4 kat daha az sıklıkta gözlenmektedir. Bunun temelinde kadınların sigara-alkol gibi alışkanlıkların daha az sıklıkta olmasıdır.

 • Kadın burnu çok hassastır
Koku ayırt etmede kadınlar erkeklere oranla bir adım önde. Burunda bulunan kokuya duyarlı hücrelerin kadınlarda daha fazla olduğu gösterilmiştir. Parfümlere düşkünlük bu özellik ile alakalı olabilir. Yine bu özellik ile bozulmuş gıdalar kadınlar tarafından daha çabuk edilir.

 • Kadınlar kolay bağlanmaz
Kadınların alkolik olma durumu erkeklere oranla oldukça düşüktür. Yapılan araştırmalarda alkol alımı sonrası kadınların beyninden haz hissi veren hormonların daha az salgılandığı gözlenmiştir. Bu özellik, sigara kullanımının kadınlarda daha az olmasına da katkı sağlamaktadır. Madde bağımlılık riskini düşüren bu özellik diğer taraftan depresyon riskinin kadınlarda daha yüksek olmasına yol açmaktadır.

 • Kadınlarda bel yağlanması daha azdır
Kadınlar yapı olarak bel bölgesinde yağ depolamaya daha az meyillidir. Damar sertliği riskini azaltan bu özellik ne yazık ki kadınlarda obezite sıklığının artmasına bağlı olarak her geçen gün kaybolmaktadır.

 • Kadınlar daha esnektir
Kadın vücudu erkeklere oranla daha esnek yapıdadır, eklem hareketliliği daha geniştir. Vücuda kıvraklık kazandıran bu özellik aynı zamanda doğum olayının daha sorunsuz olmasını sağlar. Vücut yapısındaki gevşeklik özellikle uzun ve zayıf kadınlarda kalp kapak yapısınında gevşeklik sıklıkla izlenir. Bu durum daha sık çarpıntı şikayetlerine yol açabilir.

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Karabulut
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.04.17, 01:09   #2
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 189
Mesajlar: 1,843
Ettiği Teşekkür: 2052
Aldığı Teşekkür: 7007
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: Kadınlar Erkeklerden Daha Uzun Yaşıyor

Çünkü ömür törpüsüler
Erkeklerin ömrünü törpüleyip erken gönderiyorlar
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.04.17, 01:36   #3
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1659
Mesajlar: 8,025
Ettiği Teşekkür: 27975
Aldığı Teşekkür: 35300
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kadınlar Erkeklerden Daha Uzun Yaşıyor

Ülke cehenneme doğru giderken sabah akşam esra erol izleyen kezbanlar mı kısa yaşayacak?

Kadınlar demedim bak kezbanlar dedim..
__________________
We have grown, but there is still much to be done. Many live in the darkness that must be shown the way. For it is the dawning of a new day.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.04.17, 11:33   #4
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9471
Mesajlar: 32,356
Ettiği Teşekkür: 107204
Aldığı Teşekkür: 166240
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kadınlar Erkeklerden Daha Uzun Yaşıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Chevy Mesajı göster
Çünkü ömür törpüsüler
Erkeklerin ömrünü törpüleyip erken gönderiyorlar

Sana teşekkür etmiyorum Chevy
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.04.17, 16:52   #5
Uzman Üye

Senfonim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2017
Konular: 39
Mesajlar: 1,142
Ettiği Teşekkür: 3385
Aldığı Teşekkür: 3928
Rep Derecesi : Senfonim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSenfonim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSenfonim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSenfonim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSenfonim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSenfonim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSenfonim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSenfonim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSenfonim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSenfonim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSenfonim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bulutlarda
Standart Cevap: Kadınlar Erkeklerden Daha Uzun Yaşıyor

Erkekler her ne kadar güçlü olmakla övünseler de onların fiziken güçleri kadınların ise duygusal olarak güçleri daha fazladır . Sorunlarla daha kolay başedebilirler. Yada kolay başedemezler de önce ben değil önce sen önce o önce sevdiklerim dediklerinden hep bir polyannacılık yada pozitifçilik sevdiklerine güç vermek için güçlü olmak zorunda oluş kan revan içinde olsa bile sürüne sürüne gidip yerden sevdiğini kaldırabilmek ve iyileştirebilmek adına yeniden ve yeniden yenileniş ... Tüm bunlar kadının ömrünü uzatıyor olabilir. Kendi için değil sevdikleri için ...iyi olmalı neşeli olmalı olumlu olmalı moral vermeli güç vermeli hep hep hep ....taki tükenene kadar...son enerjisi bitene kadar...
__________________
Senfonim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Senfonim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.04.17, 19:13   #6
Ne Mutlu Türküm Diyene

NaNaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2016
Yaş: 53
Konular: 1518
Mesajlar: 10,705
Ettiği Teşekkür: 34320
Aldığı Teşekkür: 34209
Rep Derecesi : NaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Kadınlar Erkeklerden Daha Uzun Yaşıyor

Çünkü kadınlar daha mücadeleci.Çabuk pes etmezler.

Hiç unutmam kızım erken doğum yaptı bebeğimiz prametüre doğdu ve hem kızımın hem bebeğin ölüm tehlikesi atlattı.

Doktora bebeği sorduğumuzda yaşarmı diye,
Doktor erkek mi kızmı dedi biz kız deyince kızsa yaşar erkekler ölüyor ama kızlar daha mucadeleci yaşıyorlar demişti.
Tabii çok şeyler atlattı ama kızımız yaşadı cimcime (çok bilmiş) bana nanane diyen torunum.
__________________

NaNaNe Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
daha, erkeklerden, kadä±nlar, kadınlar, uzun, yaåŸä±yor, yaşıyor


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 19:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.