Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler (http://www.forumgercek.com/her-konuda-kisa-bilgi-ve-haberler/)
-   -   Dört Yaşındaki Çocuklara Kur'an Dersi Verilecek! (http://www.forumgercek.com/her-konuda-kisa-bilgi-ve-haberler/134857-dort-yasindaki-cocuklara-kuran-dersi-verilecek.html)

Umut 06.01.18 23:31

Dört Yaşındaki Çocuklara Kur'an Dersi Verilecek!
 
Malatya’da il milli eğitim müdürlüğü ve müftülüğün imzaladığı protokole göre dört-altı yaş grubu çocuklara Kuran eğitimi verilecek.

Cumhuriyet’ten Selahattin Gökatalay’ın haberine göre ‘Kur’an Kursu Eğitim Programı’nı Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Tarık Kaya duyurdu.

Basın toplantısında konuşan Kaya, kentte okullara yazı gönderilerek 9 Ocak’a kadar kursa katılacak öğretcilerin listesinin gönderilmesinin istendiğini belirterek Türkiye’de zorunlu din dersini n4’üncü sınıfta başladığını hatırlattı.

Şube başkanı şöyle devam etti: “İl milli eğitim müdürlüklerinin müftülüklerle protokol imzalayarak bu derslerin seviyesini dört yaşına kadar indirmesi, eğitim bilimi ve çocukların zihinsel gelişimi açısından son derece sakıncalıdır. Protokolle, anaokullarında eğitim gören dört-beş yaş grubu çocuklara haftada altı saat ‘dini eğitim’ verileceği belirtilmektedir. Din eğitimi faaliyetlerinde kullanılacak materyal ve etkinliklerin hazırlanması ve öğretim programlarının uygulanması ve denetiminin müftülüğe bırakılması dikkat çekicidir.”

İPTAL İÇİN YARGIYA GİDİYOR

Kaya, dört-altı yaş grubundaki çocuklara zihinsel gelişimleri açısından en hassas olduğu dönemde dini eğitim verilmek istenmesinin Türkiye’de devlet eliyle dinselleştirme politikalarının geldiği noktayı gösterdiğini ifade ederek bu durumun çocukların zihinsel, fiziksel ve pedagojik gelişimleri açısından tehlikeli sonuçlar ortaya çıkaracağını, somut ve soyut düşünce evlerini tamamlamamış çocuklarda ciddi davranış bozuklukları ve psikolojik sorunlara neden olabileceğini kaydetti.

Başkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Her türden dini inancı istismar ederek çocuklarımızı ve toplumu ‘tek din, tek mezhep’ anlayışı üzerinden ‘tek tip’ hale getirmeye çalışma girişimleri kabul edilemez. Devlet, eğitimi ve toplumsal yaşamı örgütlerken bunu dini kurallara, söylemlere ya da referanslara göre yapmamalı, özellikle eğitim sistemini dini kurallara göre değil, bilimsel gerçekleri referans alarak ve çocukların üstün yararını gözeterek düzenlemelidir. Bu nedenle fiilen ‘sıbyan mektebi’ işlevi gören protokol derhal iptal edilmelidir.”

Kaya, protokolun iptali için yargıya başvuracaklarını bilgisi verdi.

Kaynak

Rosebud 06.01.18 23:52

Cevap: Dört Yaşındaki Çocuklara Kur'an Dersi Verilecek!
 
4 yaşında bir çocuk kendi varlığının farkında değil ki ne idiğü belirsiz soyut bir kavram olan Tanrı'nın farkında olacak!!!
Bu, tanrı adına insanlara hükmetmek, hükümranlık sağlamaktan başka bir şey değil.

Aristo 07.01.18 02:15

Cevap: Dört Yaşındaki Çocuklara Kur'an Dersi Verilecek!
 
Dinen bir sorun yok.

Hıristiyanlar yeni doğmuş bebekleri bir kaç gün sonra vaftiz edip hıristiyan yapıyor.

...

Mesele şu!

Her din işe bebeklerin kafalarına girerek başlar...

Hiç bir zaman insanlara din seçme ya da seçmeme özgürlüğü vermezler.

Çünkü dinler egemenlere uygun, aklı başından alınmışlar yetiştirmekle yükümlüdür...

nurideniz34 07.01.18 12:33

Cevap: Dört Yaşındaki Çocuklara Kur'an Dersi Verilecek!
 
Bence Ana karnındayken daha iyi olur kanısındayım... :)

Insanlikarayan 07.01.18 13:12

Cevap: Dört Yaşındaki Çocuklara Kur'an Dersi Verilecek!
 
Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi Aristo (Mesaj 911186)
Dinen bir sorun yok.

Hıristiyanlar yeni doğmuş bebekleri bir kaç gün sonra vaftiz edip hıristiyan yapıyor.

...

Mesele şu!

Her din işe bebeklerin kafalarına girerek başlar...

Hiç bir zaman insanlara din seçme ya da seçmeme özgürlüğü vermezler.

Çünkü dinler egemenlere uygun, aklı başından alınmışlar yetiştirmekle yükümlüdür...


Bu öyle tam dogru degil!.

Alıntı:

Das Taufsakrament wird durch einen Priester oder Diakon gespendet; in Notfällen kann es auch von jedem anderen Menschen gespendet werden (Nottaufe). Bei der Taufe gießt der Taufspender geweihtes Wasser dreimal über den Kopf des Täuflings und spricht die Taufformel: "Ich taufe dich im Namen des Vaters und des Sohnes und des Heiligen Geistes." Zuvor ist der Täufling nach seinem Glauben gefragt worden. Im Falle der Kindertaufe bekennen die Eltern und Taufpaten ihren Glauben, nachdem sie für das Kind die Taufe erbeten und sich zu ihrer Aufgabe bekannt haben, das Kind im katholischen Glauben zu erziehen.
Daha evvel, Taufeye gelen sahisin dini görüsü alinir.

Bebek Taufelerinda, bunu Anne ve Babalari üslenip, Cocuklarini Katolik Din´ine uygun yetistirmek istediklerini aciklarlar.

Alıntı:

Gibt es Voraussetzungen, die erfüllt sein müssen, damit mein Kind die Erstkommunion empfangen darf?

Entscheidend für die Zulassung sind vor allem drei Dinge: Zum einen muss Ihr Kind getauft sein, bevor es die Erstkommunion empfangen darf. Zum anderen muss es sich in einem Alter befinden, in dem es den Unterschied zwischen einfachem Brot und Wein und den gewandelten Gaben verstehen kann.
Burada, Cocugun kendi kendine benliginin yetiskin olmasini aciklamakta.

Bu yasina gelen Cocuklarda, Video oyunlarinla, [bu kendi düsüncem-(Cocuk Tecavüzcü Katolik Kiliselere gitmekten sogudugunu gösteriyor)]

Cocuk Tecavüzcülügü Ünvanindan kurtulamiyan Katolik kiliseleri, Kapilarini kapatmak zorunda kalip, Allahin evi diye adlandirilan Mekanlari, Alevi evlerine degistirdiklerinide gözleye biliriz.

Cocuk Tecavüzcülügü Tepe yaptigi dönemlerde, ne Alman Papst benedikt, nede ondan sonra gelen Papalari, Kesin olarak Cocuk Tecavüzcülügünden distansa girdigini aciklamis durumda degil.

Daha Dogrusu, ayni Salafiler gibi, Cocuk Tecavüzcülügünü lanetliyeceklerine, Moral Düzeninin yeni Düzenlenmesinden bahsediyor, Zamanin Düzenlenmisleri!.


Dibine Not: Alinti 1
Alinti 2

Say What 07.01.18 18:39

Cevap: Dört Yaşındaki Çocuklara Kur'an Dersi Verilecek!
 
Evet ülkede her şey çok güzelmiş gibi bir de -çocuk- diyebileceğimiz 4 yaşındaki yavrulara din dersi, kuran eğitimi vereceklerini söylüyorlar.

Bu adamlar -din- adı altında o çocuklara ne fikirler aşılayacaklar allah bilir. Kendi istedikleri gibi yetiştirecekler sonra eli baltalı, beli silahlı, sarıklı sakallı birer birey olup çıkacaklar. Sonra mitinglerde -kefenimizle geldik- falan derler bunlar, inanıyorum..

Rosebud 08.01.18 16:42

Cevap: Dört Yaşındaki Çocuklara Kur'an Dersi Verilecek!
 
Camiler kışlamız, minareler süngümüz, kubbeler miğferimiz diyenler elbet kefenleriyle dolaşırlar.
Adamdaki din anlayışına bak diyemiyorum çünkü zaten din bu... Bir savaş aygıtı...
O yüzden bizler din bu değil dedikçe bu aygıt güçleniyor...
Bu millet ne zaman dinin bu olduğunu idrak edecek o zaman adam olacak.


WEZ Format +3. Şuan Saat: 15:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker