Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/index.php)
-   Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler (http://www.forumgercek.com/forumdisplay.php?f=726)
-   -   Kuşburnu Yağı ile Kırışıklıkları ve Güneş Hasarını Yok Edin (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=144776)

Canan 25.08.20 15:42

Kuşburnu Yağı ile Kırışıklıkları ve Güneş Hasarını Yok Edin
 
Kuşburnu Yağı ile Kırışıklıkları ve Güneş Hasarını Yok EdinYaz mevsimi ve güneş yavaş yavaş bizlere veda etmeye başladı. Yaz mevsiminden geriye kalan güneş hasarı, koyu halkalar ve kırışıklıklarla mücadelede ise doğal kurtarıcımız belli: Kuşburnu yağı.

Yaz mevsimi artık veda ediyor ve bu, cildimizi korumak için ekstra ön tedbirler almamız gerektiği anlamına geliyor. Güneş ışınları bizi sadece yakmakla kalmaz, aynı zamanda cilt kalitemizin zamanla bozulmasına, daha ince çizgiler ve kırışıklıklara neden olabilir.

Kurtarmak için ise tamamen doğal kuşburnu yağı tek başına yeterli olabilir.

Kuşburnu yağı


Kuşburnu yağı, yaşlanma karşıtı besinler ile doludur ve bu nedenle, birçok popüler yaşlanma karşıtı güzellik ürününde temel bir maddedir. Kuşburnu yağı doğal bir antiviral, antibakteriyel ve antifungaldir. Bunun da ötesinde, cildin hidrasyonunu artırdığı bilinen linoleik asit ve linolenik yağ asitleri ile doludur. Kuşburnu yağındaki yağ asitleri, cilt hücresi duvarlarını güçlendirmeye, su tutmayı artırmaya ve antioksidanların emilimini artırmaya yardımcı olur. Kuşburnu yağındaki bitki bileşikleri ayrıca kızarıklığı ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur.

Kuşburnu yağı ayrıca A, E ve C vitaminlerini içerir. A ve C vitaminleri, cildin yapı taşı proteini olan kolajen üretimi için gereklidir. Daha fazla kolajen, daha iyi cilt elastikiyeti, dolayısıyla daha az ince çizgiler ve kırışıklıklar demektir. En sevdiğiniz kırışıklıkla savaşan güzellik ürünlerinizden bazılarında kuşburnu yağını görmenizin nedeni bu olabilir. Kuşburnu yağı ayrıca, hiperpigmentasyona ve göz çevresindeki koyu halkalara karşı etkili savaşçılar olan likopen ve beta-karoten adlı iki antioksidan içerir. Kuşburnu yağı kullanmanın cildin parlaklığını artırdığı görülmüştür.

Ve bu sizi kuşburnu yağının olağanüstü güzellik artırıcı güçlerine ikna etmeye yetmediyse, aynı zamanda UV hasarını azalttığı gösterilen A, C ve E vitaminlerinin kombinasyonu sayesinde cildinizi güneşin zararlarından korumaya yardımcı olur.

En iyi yanı, kuşburnu yağının "kuru" bir yağ veya yağsız bir yağ olarak kabul edilmesidir, bu nedenle mükemmeldir ve cildinizin çatlamasına veya yağlı görünmesine neden olmaz. Her zaman olduğu gibi, herhangi bir yan etkiyi kontrol etmek için kuşburnu yağı ile bir test yapın. Kuşburnu yağını cildinizde kullanmak için jojoba gibi bir taşıyıcı yağda seyreltebilir veya tek başına kullanabilirsiniz.


Sevda 26.08.20 00:34

Cevap: Kuşburnu Yağı ile Kırışıklıkları ve Güneş Hasarını Yok Edin
 
Çayını çok içerim ama yağını hiç kullanmadım. Faydalarını sayende öğrendim canım.

Teşekkürler. :zflower:

LaLe 26.08.20 14:00

Cevap: Kuşburnu Yağı ile Kırışıklıkları ve Güneş Hasarını Yok Edin
 
Kuşburnu Yağı olduğu kadar Aloe Vera bitkisi. Evinizde mutlaka bulundurun, arabın bulduğu şey gibi sürüp sürüştürün her yerinize:honks:Eline sağlık Canancığım:zflower:

Canan 26.08.20 16:51

Cevap: Kuşburnu Yağı ile Kırışıklıkları ve Güneş Hasarını Yok Edin
 
Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi LaLe (Mesaj 979967)
Kuşburnu Yağı olduğu kadar Aloe Vera bitkisi. Evinizde mutlaka bulundurun, arabın bulduğu şey gibi sürüp sürüştürün her yerinize:honks:


Eline sağlık Canancığım:zflower:

Bir saksıda Aloe Verabitkim var Laleciğim. Ellerime ve saçlarıma sürüyordum ama, tavsiyene uyarak her yerime sürecağim :minerva:WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2021 www.forumgercek.com