Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 16.12.11, 00:12   #11
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,716
Ettiği Teşekkür: 1947
Aldığı Teşekkür: 8872
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Din, gelişmeye engel mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Evet ben de ''cesur cahillerdenim'' ve din gelişmeyi engelliyor diyorum.

Hazreti Muhammed'den ve Kuranı Kerim'den bahsederken, bir de onların tavsiye ettikleri gibi yönetilen bir ülkenin örneğini verseydiniz, zira ben bilmiyorum.

İslam dini hoşgörüyü, sevgiyi, barışı, ilmi ve bilimi öngörüyor, fakat müslümanım diye geçinen müslümanlıktan uzak insanların yönettiği bir ülke ve o ülkenin insanları geri kalmaya her zaman mahkumdur.

Elbette ki burada birçok kişi islam dininin temelini biliyor. Kimse kimseye ders vermesin.

Aynı hata; "müslümanım diye geçinen müslümanlıktan uzak insanların yönettiği bir ülke ve o ülkenin insanları geri kalmaya her zaman mahkumdur. " İslam=Müslüman değildir. İslam ayrı bir şeydir, birilerinin kendilerine müslüman ülke demesi ya da müslümanım demesi ayrı bir şeydir.

Siz bilmiyorsunuz belli ki, ben size bir örnek vereyim o zaman ; Endülüs devletini inceleyebilirsiniz, Avrupalılar sokaklarını insan pisliğiyle süslerken, bu adamlar tarihin o zamana kadar gördüğü en büyük uygarlığı, İspanya'da ve Portekiz'de kurmuşlardı. Ne oldu bilin bakalım ? Medeni ve Müslümanları barbar gören haçlılar, tek bir müslüman kalmayıncaya kadar hepsini öldürerek, bütün medeniyeti yıktılar. Ne kadar kitap ve bilgi varsa, hepsini yaktılar.


"Hazreti Muhammed'den ve Kuranı Kerim'den bahsederken, bir de onların tavsiye ettikleri gibi yönetilen bir ülkenin örneğini verseydiniz, zira ben bilmiyorum."

Söylemiştim, tekrar söyleyeyim. Birine doğru yolu göstermek ayrı şeydir, birinin gösterdiğin yolda hareket etmesi ayrı şeydir. Birine doğru yolu gösterdin ve buna rağmen o yolda ilerlemediyse o kişi, bunda senin suçun ne ?
Üstelik bu söylediğinizle kendinizle çelişmektesiniz. Şöyle ki ; hem bunları uygulayan ülke olmadığını söylemektesiniz yani dini gerekleri ve emirleri, hem de dinin gelişmeyi engellediğini söylemektesiniz. Bu bir çelişkidir. Dini uygulamadığı için gelişemiyorsa "ki sizin iddianız" (Gelişmenin din ile alakası yoktur çünkü.) bunun müsebbibi nasıl oluyor da din oluyor ?

Benim karşı çıktığım nokta gelişmenin, çalışmakla alâkâlandırılmayıp da, bir takım cahiller tarafından, din ile alakalandırılması ve nedense bu sorular sual edildiği zaman herkes suçu kendinden başka her türlü, düşünceye ya da inanca atması. Biri de demez ki; Efendim biz çalışmıyoruz, üretmiyoruz, düşünmüyoruz, geri kalmamızın nedeni bunlardır.
Bunların aksine, aynı geri kalmış ülkede yaşadığımız ama kendilerinin bilimle aydınlanmış olduğuna inanan arkadaşların dedikleri şu; "Din karanlığı bizi boğdu, din olmasa biz gelişirdik."
Elimde güç olsaydı, hodri meydan derdim, kaldıralım dini, lağvedelim. Ondan sonra bakalım ne değişecek ? Birden bire başımıza tuğ mu konduracaklar ?
Bu 2000 yılına girdiğinde, uzay çağına birdenbire gireceklerini zannedenlerin misaline benzer.
Din sana çalışma demiyor, çalış diyor. Üret diyor, öğren diyor, düşün diyor. Bunlara rağmen hala kabahati çalışmayan, üretmeyen, öğrenmeyen ve düşünmeyen bir toplum yerine dinde arıyorsak eyvahlar olsun bize...


Rahmetli Mehmet Akif Ersoy'un güzel bir şiiri vardır herkese tavsiye ederim.


Not: Ayrıca kimseye ders vermeye kalktığım yok, üslubunuz hiç hoşuma gitmedi. Üzüldüm şahsen.
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.11, 00:19   #12
Fosforlu

SuLTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 708
Mesajlar: 4,415
Ettiği Teşekkür: 36696
Aldığı Teşekkür: 24517
Rep Derecesi : SuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Din, Gelişmeye Engel mi?

"Cesur cahil" tabiri çok çirkin Lale. Herkes kendi inandığıyla mükelleftir, kimsenin kimseye bir şey dayatma çabası söz konusu olamaz. Fikirlerimizi paylaşıyoruz burada; kabul edilir edilmez önemli değildir. Önemli olan saygı duymayı bilmektir.

Din, insana aittir bir devlete ait değil; devletin dini olmaz. Hristiyanların, Müslümanların ağırlıklı olduğu bir devlet kurulabilir ama o devlet Hristiyan devleti ya da Müslüman devleti diye anılamaz; yanlıştır bu kullanım.

Senin de dediğin gibi Müslümanlıktan uzak insanların yönettiği ülke ve o ülkenin insanları geri kalmaya mahkumdur. Burada da yine dini yanlış yorumlamanın zararını görüyoruz. Bunu yalnızca İslamiyetle sınırlamayalım. Hristiyanlık, Musevilik, Budizm ve diğer dinlerde de durum böyle olabilir. Onlarda da suç, dinin değil dini yalan yanlış bilenindir. Bilenlerle bilmeyenler bir olmaz.

Kimsenin kimseye bir şey öğretmeye kalkıştığı yok. Eğer bir fikir alış verişi söz konuysa, elbette bazı şeyler hatırlatılacak. Ben burada bir ukalalık ya da aşağılama gibi bir şey göremiyorum ki, senin kurmuş olduğun son cümle çok talihsiz.
__________________
"Dostlar bizi hatırlasın..."
SuLTaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SuLTaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.11, 00:23   #13
Yeni Üye

güneşin oğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2011
Yaş: 33
Konular: 0
Mesajlar: 10
Ettiği Teşekkür: 8
Aldığı Teşekkür: 21
Rep Derecesi : güneşin oğlu Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Din, Gelişmeye Engel mi?

din vicdandır bana göre. insanların birbiryle hoşgörüyle yaşayamayacağı bir toplum hayal bile edemiyorum . gelişmişliği ne yapayım

ayrıca islamiyet gelişmeye kapalı bir din değildir. tarihte de çok büyük örnekler vardır .Ve bu örnekler dünya var oldukca herese öğretilecektir ama fizikte ama matematikte . kendini gelişmiş olarak gören ülkelerin din yapılarına ve geçmişlerine bakacak olursak ilk önce kendi dini ve bu dine inanan insanlar üzerinde kötü kullanıp yozlaşmasına ve aslından çıkmasına sebep olduğunu kolayca görürüz .
__________________
Aman kendini asmış yüz kiloluk bir zenci
Üstelik gece inmiş ses gelmiyor kümesten
Ben olsam utanırım bu ne biçim öğrenci
Hem dersini bilmiyor hem de şişman herkesten

İyi nişan alırdı kendini asan zenci
Bira içmez ağlardı babası değirmenci
Sizden iyi olmasın boşanmada birinci
Çoook canım sıkılıyooooo kuş vuralım istersen
güneşin oğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz güneşin oğlu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.11, 00:27   #14
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,716
Ettiği Teşekkür: 1947
Aldığı Teşekkür: 8872
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Din, Gelişmeye Engel mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dirdir Mesajı göster
Tüm dinler kendi ktapları üzerine kuruludur..Kurallar yasaklar ibadetler yaşam biçimlerinden bahsedilir. İnsani vicdani katı yumuşak bir sürü yönlendirme vardır. İnanırsın ibadetini yaparsın olur biter.. Dinin amacı budur. Gelişim ise çok farklıdır sonu yoktur. Dini bir yönetim biçimi olarak görenler ki özellikle islamiyet için söylüyorum kuranda bahsedilen kurallara saplanıp kalırlar.Ötesi yoktur.

Yaptıkları şey aslında islamiyeti kendilerine göre geliştiriyorlar. Örnek: Faiz haramdır...açık ve net... Ama bunlar adına kar payı der...düzene ayak uyduruverirler.

Sevgili Dırdır, biz de din ile gelişme arasında organik bir bağın olmadığını söylüyoruz lakin siz, İslam'ın gelişmeye engel olduğunu direk olarak söylemişsiniz. Bu tespitiniz hatalı ve yanlıştır. Hatalı ve yanlış bir tespit yapmadığınıza ihtimal dahi vermiyorum, fakat hala aynı yanlışta ısrarcasınız, siz mevcut hükümetin uygulamalarını kendilerine dinci dedikleri ya da onları öyle gördüğünüz için, din zannediyorsunuz ve siyasi yorum yapıyorsunuz. Gelişim ne siyasidir, ne de dinidir, gelişim tamamen bilimseldir ve ekonomiye dayalıdır yani çalışmaya, üretmeye. Şimdi tekrar soruyorum bütün bunları nasıl dinle ilişkilendirebiliyorsunuz ? Aklım hafsalam almıyor.
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.11, 00:49   #15
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,432
Ettiği Teşekkür: 87846
Aldığı Teşekkür: 126231
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Din, Gelişmeye Engel mi?

Alıntı:
Üstelik bu söylediğinizle kendinizle çelişmektesiniz. Şöyle ki ; hem bunları uygulayan ülke olmadığını söylemektesiniz yani dini gerekleri ve emirleri, hem de dinin gelişmeyi engellediğini söylemektesiniz. Bu bir çelişkidir. Dini uygulamadığı için gelişemiyorsa "ki sizin iddianız" (Gelişmenin din ile alakası yoktur çünkü.) bunun müsebbibi nasıl oluyor da din oluyor ?


Bu cümlemde bir çelişki yok. Söylemek istediğimi kararttığım kısımda ne kadar güzel özetlemişsin. Hoşgörü, sevgi, barış, ilim ve bilim ile (dinimizin de öngördüğü gibi) yönetilen bir ülkenin daha refah bir ülke olacağını savunuyorum. Ama maalesef günümüzde ne bizim ülkemizde, ne de diğer müslüman ülkelerde gerektiği gibi bir uygulama yok. Sen istediğin kadar kafanı çalıştır, üret ancak havanda su döversin din gerçek şekilde anlatılıp, kişilerin kafasına sokulmadıkça.

Birkaç mesaj geride bir arkadaşımız ne kadar güzel yazmış: Din, gelişmeye engel değil; gelişmeye engel olunması için kullanılabilecek en iyi araçtır
. İşte esas olay da budur.

Sultan, neyin çirkin neyin güzel olduğunu idrak edebilecek yaştayım. Ayrıca o cümle bana ait değildi, alıntı yaptım. Elbette burada kimse de kimseye birşeyleri dayatmıyor.


Dinin insana ait olduğunu, devlete ait olmadığını ve devletin dini olma
dığını da çok iyi bilenlerdenim. Karagöz'ün ve senin uslubunu yanlış buldum. Birşeyler söylerken bilgiçlikle olmamalı. Dediğin gibi burada sen kendi fikrini savunursun, ben de kendi fikirlerimi. Ama ders verir nitelikte değil.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.11, 01:03   #16
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,716
Ettiği Teşekkür: 1947
Aldığı Teşekkür: 8872
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Din, Gelişmeye Engel mi?

Alıntı:
Evet ben de ''cesur cahillerdenim'' ve din gelişmeyi engelliyor diyorum.
Alıntı:
Bu cümlemde bir çelişki yok. Söylemek istediğimi kararttığım kısımda ne kadar güzel özetlemişsin. Hoşgörü, sevgi, barış, ilim ve bilim ile (dinimizin de öngördüğü gibi) yönetilen bir ülkenin daha refah bir ülke olacağını savunuyorum. Ama maalesef günümüzde ne bizim ülkemizde, ne de diğer müslüman ülkelerde gerektiği gibi bir uygulama yok. Sen istediğin kadar kafanı çalıştır, üret ancak havanda su döversin din gerçek şekilde anlatılıp, kişilerin kafasına sokulmadıkça.

Peki madem yorum yapmayı beceremiyoruz, o zaman sadece sizin yorumlarınızdan alıntı yapayım ve çelişki olduğunu iddia ettiğim şeyin gerçekten de bir çelişki olduğunu kendi yorumlarınızla görün. Cümlemde kararttığınız kısımlar bile çelişkinizi anlatmak için ispat niteliğindedir, bilginize.
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.11, 01:08   #17
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,432
Ettiği Teşekkür: 87846
Aldığı Teşekkür: 126231
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Din, Gelişmeye Engel mi?

Karagöz, yazdıklarından hala benim ne demek istediğimi anlamadığını görüyorum.

Yazdıklarımın hiçbir kelimesinde çelişki yok derken, senin hala var demen, bizim ikimizin zıtlaşması gibi oluyor, ki bu asla yapmak istemediğim birşey.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.11, 01:10   #18
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,716
Ettiği Teşekkür: 1947
Aldığı Teşekkür: 8872
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Din, Gelişmeye Engel mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dirdir Mesajı göster
Sonuçta ortaya çıkan bu işte.... İşin içine din girdiği zaman insanlar inançları ile hareket etmek zorunda kalıyor. İletişimsizlik oluyor. Din insanları bir şekilde yönlendirir.. Özgürce düşünmesini engeller.
Tüm dinlerin eleştirlecek bir çok yanı var. İnsanlar onu bile göremiyor.Hiç birinize kızmıyorum. haklı olarak inançlarınız gereği savunmaya geçiyorsunuz.
Tüm dinler zamanın koşullarına göre oluşmuştur. Gelişen aslında insanlıktır dünya düzenidir ve bir süre sonra düzen o dinlerin hiç birini kaldırmayacaktır.

İşin içine birileri bilinçli olarak dini sokarsa elbette onu savunan birileri de çıkacaktır. Zihin manipülasyonuna uğrayanın dini savunanlar değil de, karşısında olanlar olabileceğine neden ihtimal vermiyor ve üzerinde düşünmüyorsunuz? Açıkça söylüyorum sizlere, kendi söylediklerinizle ve iddialarınızla çelişiyorsunuz.

Tüm dinlerin zamanın koşullarına göre oluştuğu sizin iddianız sayın Dırdır. İslam bütün çağlara hitap eden bir dindir. Sizin iddianız tamamen ateist görüşün iddiasıdır ki, bunun kabullenilecek hiç bir mantıklı yanı yoktur şahsımca.

Son sözleriniz olan "dinlerin hiç birini kaldıramayacak" da aynı felsefenin ürünüdür. O yüzden cevaplamaya değer değildir. Kaldı ki bize kızmanız ya da kızmamanız kusura bakmayın ama hiç umrumda değil. Ne hakla ve ne cüretle kızmak ya da sinirlenmekten bahsedebiliyorsunuz bunu anlayamıyorum. Asıl sizin düşünceleriniz sizin özgürce düşünmenizi engelliyor. Dine karşı etrafınızda gördüğünüz ve dinci olarak addettiğiniz insanlardan daha fazla tutucusunuz.
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.11, 01:12   #19
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,432
Ettiği Teşekkür: 87846
Aldığı Teşekkür: 126231
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Din, Gelişmeye Engel mi?

Alıntı:
Bu cümlemde bir çelişki yok. Söylemek istediğimi kararttığım kısımda ne kadar güzel özetlemişsin. Hoşgörü, sevgi, barış, ilim ve bilim ile (dinimizin de öngördüğü gibi) yönetilen bir ülkenin daha refah bir ülke olacağını savunuyorum. Ama maalesef günümüzde ne bizim ülkemizde, ne de diğer müslüman ülkelerde gerektiği gibi bir uygulama yok. Sen istediğin kadar kafanı çalıştır, üret ancak havanda su döversin din gerçek şekilde anlatılıp, kişilerin kafasına sokulmadıkça.
ve bu sebepten de diyorum ki;

Alıntı:
Evet ben de ''cesur cahillerdenim'' ve din gelişmeyi engelliyor diyorum.
Belki alıntıların bu şekliyle ne demek istediğim daha iyi anlaşılır.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.11, 01:13   #20
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,716
Ettiği Teşekkür: 1947
Aldığı Teşekkür: 8872
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Din, Gelişmeye Engel mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Karagöz, yazdıklarından hala benim ne demek istediğimi anlamadığını görüyorum.

Yazdıklarımın hiçbir kelimesinde çelişki yok derken, senin hala var demen, bizim ikimizin zıtlaşması gibi oluyor, ki bu asla yapmak istemediğim birşey.
Tekrar okumanızı tavsiye ediyorum.Alıntı:
din gelişmeyi engelliyor diyorum.

Hazreti Muhammed'den ve Kuranı Kerim'den bahsederken, bir de onların tavsiye ettikleri gibi yönetilen bir ülkenin örneğini verseydiniz, zira ben bilmiyorum.

Buna rağmen din gelişmeyi engeller ? ve çelişki değil bu söylem.

Ne sizinle ne de başka hiç bir üyeyle zıtlaşmam.
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
gelişmeye


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Nutuk Ekin Atatürk Kimdir? 27 11.10.15 13:04
Saçmalamak, İsabetli Karara Engel Değil oneyouu Sosyal Bilimler 0 29.01.09 03:52


WEZ Format +3. Şuan Saat: 00:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.