Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 25.02.12, 00:42   #1
Çiçek Delisi

Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 1177
Mesajlar: 9,046
Ettiği Teşekkür: 30919
Aldığı Teşekkür: 40772
Rep Derecesi : Ekin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Kadına şiddete teknik takip

Kadına şiddete teknik takip

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla hazırlanan kanun tasarısı evli, nişanlı, bekar ayrımı yapmadan şiddete uğrayan veya şiddete uğrama tehlikesi bulunan tüm kadınları kapsayacak.

ANKA
Ankara- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hazırlanan "Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Tasarısı"Meclis Başkanlığına sunuldu. Tasarının gerekçesinde son yıllarda başta kadınlar olmak üzere kişilere karşı işlenen şiddet olaylarının toplumu sarsan boyutlara ulaştığı, bu olaylara daha çok kadınlar ve çocukların maruz kaldığı ifade edildi. Kadına yönelik şiddetin, en yoğun olarak aile içinde yaşandığı belirtilen gerekçede, fiziksel, psikolojik, ekonomik açıdan mahrum bırakma ve cinsel şiddetin kadınlarda, özgüven eksikliği, kimlik sorunu, toplumsal yaşama katılımda ve kendini ifade etmede sorunlar ve yetersiz beslenme, kronik hastalıkların artması, geçici ve kalıcı hastalıklar, kronik ağrılar ile anne ölümlerine ve intiharlara neden olduğu kaydedildi. Şiddete tanık olan çocuklarda da ruhsal davranış bozuklukları ve okulda başarısızlığın görüldüğü ifade edilen gerekçede bunun ileriki yaşantılarda şiddet uygulamaya eğilimli bireylerin yetişmesine olanak sağladığı vurgulandı.

Eski kanun ihtiyaçları karşılamıyor

Kişilere yönelik şiddetin, bir insan hakkı ihlali olduğu belirtilen tasarının gerekçesinde bunun özel değil toplumsal sorun olarak görüldüğü ve mücadelesinin de bir devlet politikası olarak kabul edilmesi gerektiği ifade edildi. "Kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, kadının insan haklarının teminat altına alınması devletlerin sorumluluğundadır" denilen gerekçede aynı yöndeki eski kanunun ihtiyaçlara cevap vermemesi üzerine bu tasarının hazırlandığı kaydedildi.

Kadın cinayetlerinin son bulması için

Tasarı ile öncelikle en temel insan hakkı olan yaşam hakkının korunması, kadın cinayetlerinin son bulması amacıyla kurumların şiddetle mücadelenin her aşamasında aktif rol almasını sağlamanın hedeflediği anlatılan gerekçede "Tasarıda devletin şiddeti önlemesi, şiddete uğrayanı çok yönlü koruması ve şiddet uygulayan veya şiddet uygulama ihtimali bulunan kişinin, verilecek koruyucu tedbir kararlan ile rehabilite edilmesi amaçlanmıştır" denildi.

Tasarı ile medya organlarına da sorumluluk yüklendiği belirtilen gerekçede, televizyonların büyük etkisinden bahsedilerek, "Toplumsal rollerle ilgili örnek davranış kalıpları ve hayatla ilgili Örnek yaşam modellerinin bireylere sunularak yayın yapılması toplumumuzdaki bireylerin kişiliklerine olumlu etki yapacak ve toplumumuzun daha sağlıklı gelişmesine katkı sağlayacaktır"denildi.
Tasarı şunları getirecek:

Bekar kadınları da kapsayacak

Kanun tasarısı şiddete uğrayan veya şiddete uğrama tehlikesi bulunan kadınların, tüm çocukların, aile bireyleri ve tek taraflı ısrarlı takip mağdurlarını koruyacak.

Şiddete uğrayan kadının çocuğuna kreş imkanı

Kanun kapsamında korunan kişilerle ilgili mülkî amir tarafından karar verilecek. Mülki amir şiddete uğrayanın kendisine ve gerekiyorsa beraberindeki çocuklara, bulunduğu yerde veya başka bir yerde, uygun barınma yeri sağlayacak, geçici maddi yardım yapabilecek. Psikolojik, meslekî, hukukî ve sosyal bakımdan, rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilecek. Hayati tehlikesinin bulunması halinde, ilgilinin talebi üzerine veya resen geçici koruma altına alınabilecek. Korunan kişinin çalışması durumunda varsa çocukları için gerektiğinde ücreti bu kanun kapsamında karşılanmak suretiyle kreş imkânı sağlanacak.

Tapu kütüğüne aile konutu şehri konulabilecek

Kanun kapsamında korunan kişilerle ilgili hâkim işyerinin değiştirilmesi, kişinin evli olması halinde müşterek yerleşim yerinden ayrı yerleşim yeri belirlenmesi, 22/11/2001 tarihli ve 4721 sayılı Türk Medenî Kanunundaki şartların varlığı halinde ve korunan kişinin talebi üzerine tapu kütüğüne aile konutu şerhi konulmasına karar verebilecek. Korunan kişi bakımından hayati tehlikenin bulunması ve bu tehlikenin önlenmesi için diğer tedbirlerin yeterli olmayacağının anlaşılması halinde ve ilgilinin aydınlatılmış rızasına dayalı olarak 27/12/2007 tarihli ve 5726 sayılı Tanık Koruma Kanunu hükümlerine göre kimlik ve ilgili diğer bilgi ve belgelerinin değiştirilmesi istenecek.

Şiddet uygulayan kamu görevlisinin silahına da el konulabilecek

Hâkim, şiddet uygulayan veya uygulama ihtimali bulunan kişilerle ilgili müşterek konuttan veya bulunduğu yerden derhal uzaklaştırılması, müşterek konutun korunan kişiye tahsis edilmesi ile korunan kişilere, bu kişilerin bulundukları konuta, okula ve işyerine yaklaşmaması, bulundurulması veya taşınmasına kanunen izin verilen silahları kolluğa teslim etmesi, silah taşıması zorunlu olan bir kamu görevi ifa etse bile bu görevi nedeniyle zimmetinde bulunan silahı kurumuna teslim etmesi, bağımlılığının olması halinde, hastaneye yatmak dâhil, muayene ve tedavisinin sağlanması gibi kararlar alabilecek.

6 aya kadar tadbir kararı

Tasarıya göre şiddet uygulayan veya uygulama ihtimali bulunan kişi, ailenin geçimini sağlayan yahut katkıda bulunan kişi ise, Türk Medenî Kanunu hükümlerine göre nafakaya hükmedilmemiş olması kaydıyla talep edilmese dahi tedbir nafakasına hükmedebilecek. Tedbir kararı şiddete uğrayan kişinin talebi üzerine, Bakanlık, kolluk ya da Cumhuriyet savcısının başvurusu üzerine verilecek. Tedbir kararı ilk defasında en çok altı ay için verilecek. Daha sonra değiştirilip kaldırılabilecek. Hâkim tedbir kararını, duruşma yapmaksızın ve gerektiğinde şiddetin uygulandığı hususunda delil veya belge aramaksızın verebilecek.

Elektronik kelepçe, telefon görünümlü mobil cihazla takip

Kanun kapsamında verilecek koruyucu tedbir kararlarının takibi, teknik araç ve yöntemler kullanılmak suretiyle de yapılabilecek. Buna ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle düzenlenecek. Teknik yöntemlerle takip, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun "Teknik araçlarla izleme" başlıklı 140'ıncı maddesindeki teknik araçlarla izlemeden farklı olacak. Teknik yöntemlerle takip, şiddet uygulayan veya uygulama ihtimali olan kişiye yönelik olarak elektronik kelepçe veya bileklik, korunan kişinin sabit ev içi ikaz cihazı ya da mağdura hareket özgürlüğü tanıyan ev dışında da kullanılabilen telefon görünümlü mobil cihazın kullanılması gibi yöntemlerle yapılabilecek.

Tedbir kararına uymayana hapis

Kanun hükümlerine göre şiddet uygulayan veya uygulama ihtimali bulunan kişi, tedbir kararının gereklerine aykırı hareket ettiğinde hâkim kararıyla üç günden on güne kadar hapse atılabilecek. Tekrarında hapis süresi onbeş günden otuz güne kadar çıkacak. Ancak zorlama hapsinin toplam süresi altı ayı geçemeyecek.

Şiddet önleme merkezleri kurulacak

Bakanlık, gerekli uzman personelin görev yaptığı, şiddetin önlenmesi ile koruyucu ve önleyici tedbirlerin etkin olarak uygulanmasına yönelik destek ve izleme hizmetlerinin verildiği, çalışmalarını yedi gün yirmidört saat esasına göre yürüten çalışma usul ve esasları yönetmelikle belirlenen, şiddet önleme ve izleme merkezlerini kuracak. Kurulan merkezlerde şiddetin önlenmesi ile koruyucu ve önleyici tedbirlerin etkin olarak uygulanmasına yönelik izleme çalışmaları yapılıp destek hizmetleri verilecek.

Mağdura asgari ücret yardımı

Bakanlığın hazırlayacağı çeşitli tanıtıcı ve eğitici filmler RTÜK aracılığıyla televizyonlarda yayınlanacak. Kanun kapsamında maddi yardım yapılmasına karar verilen 16 yaşından büyükler için aylık net asgari ücretin 30'da biri, günlük olarak ödenecek. Kanun kapsamında hakkında tedbir alınan kişilere ilişkin sağlık giderleri de kendisi genel sağlık sigortası kapsamına girmiyor ya da çeşitli gerekçelerle faydalanamazlarsa bakanlıkça karşılanacak.


http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=317694
__________________Ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.02.12, 00:51   #2
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2490
Mesajlar: 21,871
Ettiği Teşekkür: 88810
Aldığı Teşekkür: 128167
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kadına şiddete teknik takip

Mağdura asgari ücret yardımı yapılması, en azından dayak yese bile maddi imkansızlıktan dolayı evi terk edemeyen kadınlar için bir çözüm olur belki.

Ama bunu protesto edenler de olur, kadının evden gitmesini teşvik ediyorsunuz diye


Teşekkürler Ekin.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.02.12, 00:54   #3
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 791
Mesajlar: 6,514
Ettiği Teşekkür: 29088
Aldığı Teşekkür: 34482
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Kadına şiddete teknik takip

Ay bacayı savuştuktan sonra harekete geçmeyi çok seviyoruz.
Osmaniye'de öldürülen liseli kızlardan sonra apar topar hazırlanan bir uygulama sanırım.
Bilmiyorum bu şekilde kadın katliamlarının önüne geçebilirler mi?
Hayırlısı diyeyim yine de.
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.02.12, 07:00   #4
« En Akıllı Bızdık »

Rukia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 177
Mesajlar: 2,225
Ettiği Teşekkür: 9713
Aldığı Teşekkür: 15810
Rep Derecesi : Rukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kadına şiddete teknik takip

Güzel bir uygulama olucağa benziyor fakar geç kalındığı bariz.

Ne kadar hayata geçirilebilir o da tartışılır. Sonuçta her şeye muhalefet olan düşünmeden hareket eden bir toplumuz. Biir diğer tabirle bencil...

Elektroni kelepçe uygulaması nasıl olucak merak ediyorum.

Teşekkürler Ekin...
Rukia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Rukia'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.02.12, 09:03   #5
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 78
Mesajlar: 2,112
Ettiği Teşekkür: 16629
Aldığı Teşekkür: 12035
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Kadına şiddete teknik takip

Bence de asgari tutarda maaş verilsin çünkü şiddete maruz kaldığı halde evi terkedemeyen çok kadın var, özellikle çocukları olan ve ailesi kendisine arka çıkmayan.
Benim böyle bir arkadaşım var, anne ve babası damatlarını tutuyor, ki şiddetten de haberleri var ama ele güne boşanmış kızımız var demek zorunda kalmamak için kızlarına el uzatmıyorlar.
Ve çok cahil insanlar,kendilerini dindar olarak tabir ediyorlar. Damat da ağzı çok iyi laf yapan biri.
Bana diyor ki kız : ailem arka çıksa, kendime bir de iş bulsam ayaklarımın üzerinde dururum, çocuğuma da kimseye muhtaç olmadan bakarım.

Öyle evlerde yaşayan çocuklar şiddete daha eğilimli oluyorlar ve psikolojik açıdan daha bunalımlı oluyor, hayata karşı daha karamsarlar.
Döverek ya da öldürerek kendilerini erkek sanıyor i....ler !
Aslında şiddeti o hayvanlar hakkediyor kadınlar değil...
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.02.12, 09:58   #6
İlk "O" Kuldan Terk

Yorgun Yürek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Yaş: 34
Konular: 40
Mesajlar: 485
Ettiği Teşekkür: 2802
Aldığı Teşekkür: 2663
Rep Derecesi : Yorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Kadına şiddete teknik takip

Hiç yoktan iyi sayılır ama toplumumuzda koca evinden çıkıp baba evine dönen kadına uzaylı muamelesi yapan antipatik yaratıklar da yok değil.
Yorgun Yürek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Yorgun Yürek'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.02.12, 11:50   #7
«.. Sıla Yolcusu..»

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,717
Ettiği Teşekkür: 80031
Aldığı Teşekkür: 37415
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Kadına şiddete teknik takip

Bizim Türk milleti kadar bencil düşünen yoktur. Kimse kızı evlendi ayrıldı denmesini istemez. Boşandı denmenin çok büyük yüz kızartıcı suç olarak gördüğü için, aslında bir sürü eşler evlenip boşanıyorlar. Daha baştan kızının yanında bu evden gelinlikle çıktın ancak kefenin ile girersin deniyor. Ne oluyor o zaman sıkıyorsa boşan geri gel kadın hertürlü olaya göz yummak zorunda ve susmak zorunda kalıyor. Teşekkürler Ekin..
__________________

CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.02.12, 17:24   #8
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 78
Mesajlar: 2,112
Ettiği Teşekkür: 16629
Aldığı Teşekkür: 12035
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Kadına şiddete teknik takip

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CeMKaN Mesajı göster
Bizim Türk milleti kadar bencil düşünen yoktur. Kimse kızı evlendi ayrıldı denmesini istemez. Boşandı denmenin çok büyük yüz kızartıcı suç olarak gördüğü için, aslında bir sürü eşler evlenip boşanıyorlar. Daha baştan kızının yanında bu evden gelinlikle çıktın ancak kefenin ile girersin deniyor. Ne oluyor o zaman sıkıyorsa boşan geri gel kadın hertürlü olaya göz yummak zorunda ve susmak zorunda kalıyor. Teşekkürler Ekin..
Bütün dediklerine katılıyorum....
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.02.12, 19:20   #9
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33075
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Kadına şiddete teknik takip

Kadına şiddeti engellemek mi istiyorsunuz?.. Sadece tek bir kelime..

Eğitim...
SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.02.12, 19:42   #10
...:: HüsoMeL::...

DarkAngeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Yaş: 34
Konular: 1381
Mesajlar: 4,045
Ettiği Teşekkür: 19980
Aldığı Teşekkür: 19639
Rep Derecesi : DarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kadına şiddete teknik takip

İşyerinde hergün sabah haberlerinni dinlemeye korkar oldum.

Gün geçmiyor ki bir kadın yada genç kız ayrıldığı yada ayrılmak istediği bir ***van yüzünden ölmesin yada ölümün eşiğine gelmesin..

Herkesin gözü önünde çekinmeden uluorta yapıyorlar.Bu yaptırımların işe yarar umarım..
__________________
DarkAngeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz DarkAngeL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
şiddete


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Takip Mesafesi | Minimum İki Saniye Kuralı | 88 ... 89 ... Abartmatozu Motor Sporları | Motorsiklet Dünyası 6 13.03.15 19:20
Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi KaLiNKa Üniversitelerimiz 3 18.11.14 22:24
İstanbul Teknik Üniversitesi KaLiNKa Üniversitelerimiz 6 18.06.13 22:25
Website trafiğinizi takip etmenin 50 yolu daha Kartal İnternet | Network 1 04.08.09 13:15


WEZ Format +3. Şuan Saat: 00:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.