Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 28.06.12, 10:59   #11
Uzman Üye

Paneb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Konular: 29
Mesajlar: 1,439
Ettiği Teşekkür: 3054
Aldığı Teşekkür: 6092
Rep Derecesi : Paneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Terbiyesiz
Standart Cevap: Yeni Yasayla Komşunuz Köpeğinizi Öldürebilir

1 Temmuz'dan itibaren Türkiye'yi bekleyen yeni hayat


1 Temmuz tarihinden itibaren beş yeni düzenleme ile hayatımızda birçok alanda değişiklik olacak..
Türkiye'de yaklaşık 75 milyon vatandaşın hayatında önemli değişiklikler getirecek olan 5 ayrı konudaki düzenlemeler 1 Temmuz’da yürürlüğe giriyor.

‘Ekonomide 1 Temmuz devrimi’ olarak nitelendirilen 5 ayrı konudaki düzenlemeler, sofralardan eksik ekmediğimiz ekmekten kredi kullanırken attığımız imzalara kadar birçok alanda önemli değişiklikler getirecek. 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girecek olan düzenlemeler, Türk ticaret hayatını yeniden şekillendiren Türk Ticaret Kanunu, vatandaşlar arasındaki sözleşmeleri kapsayan Borçlar Kanunu, A sınıfın altındaki beyaz eşyaların satışını yasaklayan Enerji Verimliliği Strateji Belgesi, vergi ve prim alacaklarına ilişkin borçlarını ödemeyen mükelleflere kolaylık getiren ikinci af düzenlemesi, ekmek başta olmak üzere gıda maddelerinin özeliklerini değiştiren Türk Gıda Kodeksi Tebliği’nden oluşuyor.

ARTIK ŞİRKET YÖNETİMİNE ÇAYCI GİREMEYECEK

Yeni Ticaret Kanunu, 1956 yılında çıkarılan kanunda değişiklik yapıyor. Kanunla birlikte, şirketlere yeni yükümlülükler ve yeni haklar getiriliyor. Yeni dönemde, şirket yönetiminde çaycı, hizmetli ve temizlikçi olmayacak. Her tacir internet sitesi kurmak zorunda olmayacak. Ancak internet sitesi oluşturma yükümlüğünde bulunan tacirler, işletmesi ile ilgili tüm bilgilere sitede yer verecek. Patronlar, şirketlerin kasasından nakit kullanabilecekler. Ancak bu durum belirli sınırlamalar dahilinde gerçekleşecek. Otobüslerde tavuk ve horoz gibi canlı hayvan taşınamayacak. Gece yarısından sonra yolcuların uyuduğu saatlerde yüksek sesle müzik çalınmayacak. Yolcu sözleşmede aksi bir hüküm yoksa, bagajı için ek ücret ödemeyecek. Taksitli satış ve tüketici kredilerinde dürüst davranılmaması haksız rekabet sayılacak.

ATATÜRK BARAJI’NA BEDEL DEĞİŞİM ENERJİ

Verimliliği Strateji Belgesi’nde yer alan ve elektrik tüketimi yüksek olan buzdolabı satışı da sona eriyor. 1 Temmuz’dan itibaren A sınıfının altındaki buzdolaplarının satışı ve ithalatı yasaklanacak. Türkiye genelinde halen ev ve işyerlerinde kullanılan yaklaşık 15 milyon B ve C sınıfı buzdolapları da kademeli olarak A sınıfı buzdolapları ile değiştirilecek. B ve C sınıfı buzdolaplarının değiştirilmesi ile birlikte her yıl Atatürk Barajı’nda üretilen elektrik kadar enerji tasarruf etme imkanı ortaya çıkacak. Yine Enerji Strateji Belgesi doğrultusunda, enerji tüketiminin yoğun olduğu diğer ev eşyalarında da kademeli olarak değişime gidilecek.

AZ TUZLU, BOL KEPEKLİ EKMEK

1 Temmuz tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan düzenlemeler arasında, sofraların vazgeçilmesi olan ekmekle ilgili değişiklik de bulunuyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ekmeğin standardını belirleyen tebliğin uygulamaya başlamasıyla birlikte, az tuzlu, bol kepekli ekmekler üretilecek. Ekmekler ayrıca daha hijyenik şartlarda satılacak. Yeni dönemde, ekmekler 55 randımanlı un yerine 65 randımanlı undan üretilecek. Ekmekteki tuz oranı da yüzde 1.75’ten yüzde 1.50’ye düşürülecek. Bu değişikliğin yanı sıra tüm satış noktalarında tam buğday ekmeğinin bulundurulması da zorunlu hale getirilecek.


SEVGİLİYE TAZMİNAT HAKKI GELİYOR

1 TEMMUZ’DAN itibaren yürürlüğe girecek olan düzenlemelerin başında Borçlar Kanunu geliyor. Yeni Borçlar Kanunu’nun yürürlüğe girmesiyle, banka, sigorta şirketleri, seyahat ve taşıma işletmeleri gibi şirketlerce hazırlanan sözleşmeler geçersiz hale gelecek. Borçlar Kanunu gereği, sözleşmelerde hükümler tek taraflı ve tüketicinin aleyhine ise sözleşme geçersiz sayılacak. Yine sözleşmedeki hükümler anlaşılmaz durumdaysa, tüketicinin lehine yorumlanacak. Hakim sadece ölümle değil, ağır bedensel zararlarda da zarar görenin yakınlarına tazminat ödenmesine karar verebilecek. Yine aralarında nikah olmayanların, yani nişanlı ve sevgililerin de tazminat isteme hakları olacak.

BALKONDA MANGAL YAKILMASI TAHLİYE SEBEBİ

Ev sahibi ve kiracılarla ilgili de bir çok düzenleme kanunla birlikte hayata geçecek. Örneğin elektrik ve su borcunun ödenmemesi veya balkonda mangal yakılması tahliye sebebi olabilecek.

Yine eşler birbirlerinden habersiz kredilere kefil olamayacak. İşverenler, işyerlerinde psikolojik ve cinsel tacizleri önlemekle sorumlu olacaklar. Ayrıca kredilerde faizler için üst tavan uygulaması da Borçlar Kanunu’yla birlikte uygulamaya geçirilecek.

VERGİ BORCUNDA YENİ BİR ŞANS

6111 sayılı vergi ve prim borçlarına ödeme kolaylığı getiren düzenlemeden yararlanan ancak ilk bir yıl içinde taksitlerini aksattıkları için, yapılandırma haklarını kaybedenlere verilen ikinci şans hakkı da 1 Temmuz’da başlıyor. Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayınlanan tebliğe göre, mükellefler aksattıkları borçları gecikme faizi ile birlikte, 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasında öderlerse, yapılandırma haklarına yeniden elde edecekler. Bu haktan, vergi borçlularının yanı sıra prim borçluları da yararlanacak.

Söz konusu düzenleme, yaklaşık 1 milyon mükellefi ve 5 milyar dolar tutarındaki alacağı ilgilendiriyor.

kaynak
__________________
esena bola aga besa ama esi ucegiras.

-Üstada sormuşlar kırılan kalp yine sever mi?
Üstat da;Evet demiş..
Adam peki demiş,
-Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?
Üstat da cevap vermiş;Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?
Paneb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Paneb'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.12, 11:04   #12
Gerçek Üye

Ilgın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 17
Mesajlar: 746
Ettiği Teşekkür: 846
Aldığı Teşekkür: 4367
Rep Derecesi : Ilgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeni Yasayla Komşunuz Köpeğinizi Öldürebilir

Bahçeye giren Hırsızları Köpek sandım diye öldürebiliyormuyuz? Valla köpeğe benziyordu öldürdüm denebilir. yasa bu lastik gibi her yere uzar
__________________
Kader, çadırındaki kilim gibidir. İpliğini Tanrı verir sen dokursun
Ilgın isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Ilgın'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.12, 11:15   #13
« ForumGerçek Sever »

drcengy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2010
Konular: 501
Mesajlar: 2,999
Ettiği Teşekkür: 21050
Aldığı Teşekkür: 9695
Rep Derecesi : drcengy has a spectacular aura aboutdrcengy has a spectacular aura aboutdrcengy has a spectacular aura aboutdrcengy has a spectacular aura aboutdrcengy has a spectacular aura aboutdrcengy has a spectacular aura aboutdrcengy has a spectacular aura aboutdrcengy has a spectacular aura aboutdrcengy has a spectacular aura aboutdrcengy has a spectacular aura aboutdrcengy has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
drcengy - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Yeni Yasayla Komşunuz Köpeğinizi Öldürebilir

Bak bu son yorumu tuttum,
__________________
drcengy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz drcengy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.12, 14:07   #14
. . . En Çatlak Kiremit . . .

Pitsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 175
Mesajlar: 2,427
Ettiği Teşekkür: 11404
Aldığı Teşekkür: 10641
Rep Derecesi : Pitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeni Yasayla Komşunuz Köpeğinizi Öldürebilir

Bu yasayı çıkaranlar g...... başkada lafım yok.
__________________

Pitsy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Pitsy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.12, 14:18   #15
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2490
Mesajlar: 21,871
Ettiği Teşekkür: 88810
Aldığı Teşekkür: 128168
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yeni Yasayla Komşunuz Köpeğinizi Öldürebilir

1 Temmuz'dan itibaren Türkiye'yi bekleyen yeni hayat

Alıntı:
Yeni dönemde, şirket yönetiminde çaycı, hizmetli ve temizlikçi olmayacak
Temizliği şirketler tarafından hallederler de, çay olayı nasıl olacak? Malum çay ikram etmekte üzerimize yoktur.

Ekmek konusu yerinde bir karar olmuş.

Sevgilisi olan yandı artık Uzun vaadeli sevgili olupta, birlikte yaşan kişilerin tazminat hakkı olması da yerinde olmuş.

Balkonda mangal keyfinin bitmesi bir alışkanlığımıza daha veda etmemiz demek, ama o da çok yerinde olmuş. Bundan sonra alt balkonda yanan mangalın dumanınıdan kaçan üst kat komşu olmaz. Hem canı çeken var, olan var, olmayan var
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.12, 14:18   #16
«.. Sıla Yolcusu..»

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,717
Ettiği Teşekkür: 80030
Aldığı Teşekkür: 37415
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Yeni Yasayla Komşunuz Köpeğinizi Öldürebilir

İnsana değer vermeyen kişinin çıkardığı kanundan hayvana değer vereceğinimi sandınız...Aslında can candır..
__________________

CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.12, 14:25   #17
. . . En Çatlak Kiremit . . .

Pitsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 175
Mesajlar: 2,427
Ettiği Teşekkür: 11404
Aldığı Teşekkür: 10641
Rep Derecesi : Pitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeni Yasayla Komşunuz Köpeğinizi Öldürebilir

Başka lafım varmış.
Geçen gün minübüsde bir bayanla yolculuk esnasında lafladık
bana dediki tayyip gelmeden önce türkiyede kavga dövüş çoktu o geldi başa herşey düzeldi önce baktım hatun kişiye gülümsedim ozaman biraz daha bekle giyersin çarşafı o ojeli tırnaklarını kerpetenle çekerler görürsün ozaman dedim şaş şaş baktı bana nasıl yani dedi yavaş yavaş yok yasa yok anayasa herşeyleri kendi istedikleri gibi uygulamaya başladılar yarın şeriat gelince bakalım yine böyle yere göğe sığdıramayacakmısınız dedim.
Hatun kişi 40 yıldır londrada yaşıyormuş emekli olmasına 3 yıl kalmış kumburgazdan ev almış gelip yerleşecekmiş.
Ve bana dediki ama sen kapalısın sevinmen lazım bende benim saçım kapalı beynim değil
Allah bizi beyni kapalılardan korusun.
Konuşma çok uzun sürdü aslında tam 45 dakika galiba birazda olsa beynini açtım.
__________________

Pitsy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Pitsy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.12, 14:36   #18
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,764
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 9000
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeni Yasayla Komşunuz Köpeğinizi Öldürebilir
Böyle de öldürebilir miyiz ?
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.12, 14:37   #19
«.. Sıla Yolcusu..»

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,717
Ettiği Teşekkür: 80030
Aldığı Teşekkür: 37415
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Yeni Yasayla Komşunuz Köpeğinizi Öldürebilir

Şekerpare diye film varya orada diyorlar İlyas salman gelince karakol ayvayı yedi diye, aha şimdide ben diyorum Türkiye ayvayı yedi bu yeni çıkan kanunlar ile...
__________________

CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.12, 14:40   #20
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 791
Mesajlar: 6,514
Ettiği Teşekkür: 29087
Aldığı Teşekkür: 34484
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Yeni Yasayla Komşunuz Köpeğinizi Öldürebilir

O video gerçek değildi değil mi

Yani gerçek değil desinler lütfen :S

O köpeği sürükleyen adamı da aynı şekilde arabanın arkasına bağlayıp sürüklemiştir umarım birisi.
Sinirlerim tepeme çıktı.
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
komşunuz, öldürebilir, yasayla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Köpeğinizi Seçerken Dikkat Edilecekler - Eğitimi Kartal Hayvanlar Alemi 3 29.01.09 04:09


WEZ Format +3. Şuan Saat: 13:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.