Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Görsel ve İşitsel Sanat Yapıtları > Resim | Fotoğraf | Heykel > Heykeltıraşların Biyografileri


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 06.12.10, 19:56   #1
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 19,668
Ettiği Teşekkür: 80441
Aldığı Teşekkür: 119012
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Lightbulb Devlet Sanatçısı - Heykeltraş | Prof. Dr. Tankut Öktem (1940 - 2007)


Prof. Dr. Tankut Öktem (1940 - 5 Aralık 2007)
Belki bazılarımız dünyanın en yüksek anıtları arasında yer alan, Manisa’daki 63 metre yüksekliğindeki Kuva-i Milliye Anıtı’nı yapan Prof. Dr. Tankut Öktem’in adını bilmiyoruz. Türkiye’de pek çok il meydanlarındaki Cumhuriyet Anıtları, Kore’de Seul kentinde yaptığı Sevgi Anıtından dolayı aldığı Devlet Şeref Madalyası ve daha birçok Anıtsal Heykelleri bulunan, 1999 yılında Devlet Sanatçısı ünvanını alan Prof. Dr. Tankut Öktem’i ve eserlerini kısaca tanıtmak istiyorum.

Sanatçının birçok eseri sizlere tanıdık gelecektir.

Biyografisi

 • Prof. Dr. Tankut Öktem 1940 yılında Konya’da doğdu.
 • 1962 yılında Almanya’da Shone Wald Porselen Fabrik’de stajlarını tamamladı.
 • 1965 yılında bitirdiği İ.D.T.G.S.Y.O (İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu) Seramik Bölümüne 1 yıl sonra asistan seçildi ve 1970 yılında Öğretim Üyeliğine geçti.
 • 1974 - 1975 yılları arasında Seramik Bölüm Başkanlığı,
 • 1980 - 1982 yılları arasında İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Müdürlüğü yaptı.
 • 1983 - 1985 yılları arasında Tatbiki Güzel Sanatların Marmara Üniversitesi oluşundan sonra Heykel Bölümünü kurdu ve ilk Başkanı oldu.
 • 1986’dan bu yana Profesör olarak öğretim üyeliğini sürdüren Prof. Dr. Tankut Öktem,
 • 1993 - 1996 yılları arasında Seramik-Cam Bölümü Başkanlığı’nı,
 • 1999’a kadar Fakülte Senatörlüğünü ve YÖK Sanat Milli Komitesi Marmara Üniversitesi Temsilciliğini yapmıştır.
 • 1999 yılında, çok sayıda eseri ve ödülü bulunan Prof. Öktem Devlet Sanatçısı seçilmiştir.
 • Prof. Dr. Tankut Öktem 5 Aralık 2007 tarihinde bir araba kazasında hayatını kaybetmiştir.Kuvay-ı Milliye ve Atatürk Anıtı

Kuvay-ı Milliye ve Atatürk AnıtıManisa’da yer alır. Manisa Valiliği tarafından yaptırılmıştır. Türkiye’nin en büyük, dünyanın 3. büyük anıtıdır (Sıralamadaki yeri, Rio’daki İsa heykeli ve New York’taki Özgürlük Anıtı’ndan sonradır). 3 yılda tamamlanan heykel 65 metre yüksekliğinde bir kaide üzerindedir.

Öktem eserini şöyle tanımlamıştır, ‘‘Uzaktan bakıldığında fonda Türk bayrağı görülüyor. Üzerinde Atatürk'ün 7 metreden yapılan yüzü, zeybek ve çağdaş kıyafetli bir genç kız var. Bu kişilerin elinde zeytin dalı bulunuyor. Bu zeytin dalı Atatürk'ün, ‘Yurta sulh, cihanda sulh' sözünü anımsatıyor. Bu nedenle heykele, ‘Cumhuriyet ve Atatürk Anıtı' adını verdik’’

Anıtın açılışı 2004 yılı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilmiştir.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.10, 20:19   #2
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 19,668
Ettiği Teşekkür: 80441
Aldığı Teşekkür: 119012
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Devlet Sanatçısı - Heykeltraş | Prof. Dr. Tankut Öktem (1940 - 05.12

Sanatçının Yapmış olduğu eserlerden bazılarıAtatürk ve Harbiyeli Anıtı - Ankara

Atatürk ve Harbiyeli Anıtı, 24 metre yükseklikte ve 6 metre genişlikte olup 1000 insan figürünü barındırır. Geçmişi ve güçlülüğü simgeleyen 3 metre yükseklikteki büyük bir çınar ağacının kökü üzerinden başlayan anıtın en önünde ve 4 metre yüksekliğinde Atatürk Heykeli, bir adım arkasında çeşitli rütbelerde subaylar grubu ve arkasında gittikçe çoğalan Genç Harbiye Öğrencileri yer almaktadır.
Kara Harp Okulu’ndan mezun şehit subayların anısına dikilmiştir


Atatürk’ün doğumunun 100. yıldönümü nedeniyle Kara Harp Okulunun ön cephesinde yaptırılan Anıt, okulun her tarafından rahatlıkla görülebilmektedir. Anıt, Harp Okulunun tarihi hüviyetine yaraşır nitelikte ve Büyük Önder Atatürk’le beraber Harbiye’nin yetiştirdiği büyük komutanları sembolize etmesi, gittikçe çoğaldıkça büyüyen Atatürk sevgisini simgelemesi, harbiyelinin ve ordumuzun Atatürk’ün etrafında kenetlenmesini göstermesi bakımından önem taşımaktadır.

Yapımı 1981 yılında kararlaştırılan anıt dönemin en büyük ve görkemli anıt’ıdır.
Anıt için muhtelif sanatçılardan projeler alınmış ve sanatçı Tankut Öktem’in eseri beğenilerek dönemin devlet başkanının da onayı alınmıştır.

Anıt, Sabancı Vakfı’nın katkıları ile 1986 yılında tamamlanmıştır.

Türkiye’nin en büyük, dünyanın 5. büyük anıtı olmuştur. Times dergisine kapak olmuş bir yapıttır.

Amasya Tamimi Anıtı

1981 yılında yaptırıldı. Atatürk’ün sağında ve solunda Vaiz Abdurrahman Kamil Efendi ile Müftü Hacı Hafız Efendi yer alır.

Zonguldak Maden İşçileri Anıtı

Zonguldak şehir merkezinde yer alır. 1986 yılında Genel Maden İşçileri Sendikası tarafından yaptırılmıştır.


Kastamonu Atatürk ve Türk Kadınları Anıtı

Kastamonu Cumhuriyet Meydanı’nda yer alır. 1990 yılında yaptırılmıştır. Cumhuriyetin kuruluşundaki mücadeleyi tanımlayan heykel grubu ile Kurtuluş Savaşı sırasında Kastamonulu kadınların İnebolu’dan Ankara’ya kağnılarla silah ve malzeme taşımalarını simgeleyen anıt bulunmaktadır.
Balkan Savaşı Anıtı

2005 yılında Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine dikilmiştir.. 4 metre yüksekliğinde 24 metre genişliğindeki anıt Türk ulusunun Başkan Savaşı sırasında ve sonrasında yaşadıklarını anlatan 5 bloktan oluşur.
Atatürk – İnönü – Fevzi Çakmak Anıtı.


Dumlupınar’da Kurtuluş Savaşı Şehitliği’nde yer alır.


Nazım Hikmet Heykeli

İzmir Kültürpark’a dikilmiş bronz heykeldir. 2002 yılında yaptırılmıştır. Kaidesiyle birlikte 6,5 metre yüksekliğindeki bronz heykel, şairi ünlü paltosuyla yürürken tasvir eder.


Uğur Mumcu Anıtı

İstanbul’un Şişli ilçesinde yer alır. 1996 yılında Cumhuriyetçi Halk partisi, Şişli İlçe başkanlığı ve dönemin Beşiktaş Belediye Başkanı tarafından yaptırılmıştır. Tasarımı Mimar Erhan İşözen’e aittir. Üç yüzlü kaide üzerinde üç yöne bakan bronz Uğur Mumcu'nun bir yüzünde karakteristik şapkalı büstü diğer yüzünde ise Ugur Mumcu'nun değişik portre büstleri vardır.Yaralı Asker Anıtı

Çanakkale Şehitliği’nde yer alır.

Denizkızı Heykeli


Muğla’nın Gökova ilçesinde Okluk Koyu’nda yer alır. Gezgin Sadun Boro tarafından yaptırılmıştır. Boynunda bir de nazar boncuğu taşıyan deniz kızı heykelinin kaidesinde Sadun Boro'ya ait şu sözler yazılı:

"Bu denizkızı, düşlerini süsleyen cennete erişebilmek için nice engin denizler, ufuklar aştı... Kıtalar, adalar, koylar dolaştı...Ta ki Gökova'ya ulaşana kadar."

Kangal Köpeği Heykeli

2004 yılında Sivas’ın Kangal ilçesi girişine dikilmiştir.


Atatürk heykeli (Bodrum)

Bodrum Belediyesi tarafından yaptırılan ve 23 Nisan 2007’de açılışı gerçekleşen heykelde şaha kalkmış bir at üzerinde zeytin dalı tutan Atatürk tasvir edilir.


Barış Akarsu Heykeli

29 Haziran 2008 tarihinde Bartın Amasra'da Barış Akarsu anısına dikilmiştir.


Tarihe Saygı Anıtı

Eceabat İlçesin’de Eceabat İskelesinin hemen yanındadır. ”Tarihe Saygı Projesi” kapsamında yaptırılan anıt, 17 Mart 2008 günü Kültür ve Turizm Bakanında katıldığı bir törenle açıldı. Ünlü heykeltraş Prof. Dr. Tankut Öktem tarafından başlanan ancak vefatı nedeniyle öğrencileri tarafından tamamlanan anıt 12 metre yüksekliğinde 2.5 metre genişliğindedir.

Oturan Atatürk Heykeli
(Bergama – Kozak Beldesi)

Kocatepe Atatürk Anıtı ve Kitabesi


Kocatepe, Afyon'un 20 km. güneyinde Büyükkalecik kasabasında, 1874 rakımlı tepedir. Başkomutan Tarihî Millî Parkı içerisindedir. Anıt, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ve Türk Ordusunun karargâhını kurduğu ve Kocatepe'de verilen Milli Mücadele'de şehit düşen kahramanlarımız adına 1972 yılında yaptırılmıştır.LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.10, 20:49   #3
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2704
Mesajlar: 28,417
Ettiği Teşekkür: 159172
Aldığı Teşekkür: 175462
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Devlet Sanatçısı - Heykeltraş | Prof. Dr. Tankut Öktem (1940 - 05.12

Ellerine sağlık, teşekkürler LaLe...
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.10, 21:00   #4
OkyanusunKalbi
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 2205
Mesajlar: 14,987
Ettiği Teşekkür: 37491
Aldığı Teşekkür: 56470
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Devlet Sanatçısı - Heykeltraş | Prof. Dr. Tankut Öktem (1940 - 05.12


Çanakkale'ye o kadar gittim. Oradaki heykelin kimin yaptığına hiç dikkat etmemiştim.

Yaptığı eserlere bakılırsa, Türkiye'de kabiliyetli heykeltraşlar da var mıymış dedirtiyor...Demek ki, baksak göreceğiz.


Eline sağlık canım.
__________________
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.10, 21:11   #5
Basakca
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 11,072
Ettiği Teşekkür: 75920
Aldığı Teşekkür: 73199
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Devlet Sanatçısı - Heykeltraş | Prof. Dr. Tankut Öktem (1940 - 05.12

Kompozisyon olarak yarattığı her heykel milli mücadelemizin derin izlerini bu güne kadar taşıyabilmesi ve bizlere o anları hissettirebilmesi açsından eşşiz bir sanatçımızdı.İnşallah öğrencileri yüzünü kara çıkarmaz.

Heykellerin Üstadı'nın öğrencileri tarafından tamamlanan son eseri ise muhteşem.


Ellerine sağlık...Teşekkürler Lale..
.
__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve atık olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.10, 22:22   #6
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 19,668
Ettiği Teşekkür: 80441
Aldığı Teşekkür: 119012
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Devlet Sanatçısı - Heykeltraş | Prof. Dr. Tankut Öktem (1940 - 05.12

10 Kasım 2009 ayında, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Çallı Kavşağı’na yaptırdığı ‘Ulusal Birlik Anıtı’ da Prof. Dr. Tankut Öktem Atölyesi tarafından hazırlanmış.

Anıt Türk tarihi ve Kuvva-i Milliye Destanı ile günümüz modern Türkiye'sini temsil ediyor.

Yukarıya doğru daralan biçimdeki anıtın yüksekliği 16.5 metreye ulaşırken, genişliği ise 14.80 metre. Üç bölümden oluşan anıtın her bölümünün önünde Atatürk'e ait sözler yer alıyor.

Sahiden çok güzel bir heykel. Araba ile geçiyorum önünden. Birgün durup resimlerini çekip, foruma ekleyeceğim.


LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.02.11, 21:53   #7
Basakca
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 11,072
Ettiği Teşekkür: 75920
Aldığı Teşekkür: 73199
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Devlet Sanatçısı - Heykeltraş | Prof. Dr. Tankut Öktem (1940 - 2007)

Tankut Öktem’in atölyesinin bulunduğu Bursa İli, Gemlik İlçesi, Küçükkumla beldesindeki atölyesinin bahçesindeki eserleri…__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve atık olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.02.11, 22:54   #8
Smyrna
Okunuşu: Simirna

Smyrna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 625
Mesajlar: 7,578
Ettiği Teşekkür: 34265
Aldığı Teşekkür: 36095
Rep Derecesi : Smyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzel
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart Cevap: Devlet Sanatçısı - Heykeltraş | Prof. Dr. Tankut Öktem (1940 - 2007)

Yaptığı heykellerin bir çoğunu biliyoruz ama hiç kimin yaptığına dikkat etmemişiz.

Bilgilendik...

Teşekkürler.
__________________
Smyrna isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Smyrna'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.03.11, 23:41   #9
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 19,668
Ettiği Teşekkür: 80441
Aldığı Teşekkür: 119012
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Devlet Sanatçısı - Heykeltraş | Prof. Dr. Tankut Öktem (1940 - 2007)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi smyrna Mesajı göster
Yaptığı heykellerin bir çoğunu biliyoruz ama hiç kimin yaptığına dikkat etmemişiz.

Bilgilendik...

Teşekkürler.

Çok haklısın Smy.


Teşekkürler ilave resimler için Başakca, ellerine sağlık.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.03.11, 00:42   #10
FireBug
Tam Üye
FireBug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2010
Konular: 6
Mesajlar: 479
Ettiği Teşekkür: 564
Aldığı Teşekkür: 2244
Rep Derecesi : FireBug muhteşem bir gelişmedeFireBug muhteşem bir gelişmedeFireBug muhteşem bir gelişmedeFireBug muhteşem bir gelişmedeFireBug muhteşem bir gelişmedeFireBug muhteşem bir gelişmedeFireBug muhteşem bir gelişmedeFireBug muhteşem bir gelişmedeFireBug muhteşem bir gelişmedeFireBug muhteşem bir gelişmedeFireBug muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Devlet Sanatçısı - Heykeltraş | Prof. Dr. Tankut Öktem (1940 - 05.12Zonguldak Maden İşçileri Anıtı yukarıdaki gibidir ve Tankut Öktem eseridir. Zonguldak Merkezinde bulunan tek ana caddenin ortasında yer alır. Konudaki fotoğraf Maden Şehitleri anısına yapılmış başka bir eserdi sanıyorum.
__________________

Ben bile helallik aldım yüreğimden,
nasılolsa bu gidiş dönüşsüz diye....
FireBug isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz FireBug'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
Öktem, sanatçısıheykeltraş, tankut


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Başkanlık Sistemi Nedir? | Başkanlık Sisteminin Özellikleri Nelerdir? Ekin Sosyal Bilimler 4 29.03.15 18:16
Türkiyedeki Tüm Hastahane ve Sağlık Kuruluşları Linkleri Kartal Sağlığımız İçin Püf Noktaları 13 10.03.15 21:42
Devlet tiyatrosu oneyouu Tiyatro Haberleri 0 25.01.09 20:28
Rusya İmparatorluğu’nun Sonu ve SSCB’nin Kurulması oneyouu Dünya Tarihi 2 25.01.09 05:03
Devlet Tiyatrosunun Tarihçesi oneyouu Tiyatro Haberleri 0 24.01.09 08:18


WEZ Format +3. Şuan Saat: 15:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2021 www.forumgercek.com
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.