Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Gezelim & Görelim > Buram Buram Türkiye'm > İç Anadolu


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 28.05.09, 17:00   #1
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 233
Mesajlar: 4,706
Ettiği Teşekkür: 25390
Aldığı Teşekkür: 22736
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Eskişehir'in Tarihi ve Genel Bilgileri

Eskişehir'in Tarihi ve Genel Bilgileri


Eskişehir Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan aynı adlı ilin merkezidir. Ortasından Porsuk Çayı geçen şehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi nedeniyle bir öğrenci kenti görünümündedir. 2000 yılında yapılan genel nüfus sayımlarına il merkezinin toplam nüfusu 557.028'dir.
Met helvası çiğ böreği (kırım tatar mutfağından) ve lületaşı ile meşhurdur. Türkiye'de yalnız Eskişehir'de çıkarıldığı için Eskişehir taşı olarak da geçer. Sadece Eskişehir ve Sivrihisar dolaylarında yetişen çoban köpeği olan Akbaş köpeği ile de meşhurdur.

Doktorlar Caddesi


İl merkezi kuzeyinde Mihalgazi Sarıcakaya ve Ankara il doğusunda Alpu güneyinde Mahmudiye Seyitgazi ve Afyon il batısında ise İnönü ve Kütahya il sınırları ile çevrilidir.

Eskişehir'in Denizi


Türk Silahlı Kuvvetleri Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 1. Hava Üssü ve 1. Hava İkmal ve Bakım Merkez Komutanlığı da Eskişehir'de bulunmaktadır.

Bilim Sanat ve Kültür Parkı  • Eskişehir'in Tarihi
Hititler M.Ö. 14. yüzyılda Eskişehir merkezli büyük bir devlet kurmuşlardır. M.Ö. 12. yüzyılda Frigya Kralı 600 yıl süren hükümdarlığını ilan etmiştir. Çeşitli kazılarda ele geçen buluntular yöre tarihinin Katolik Çağ'a uzandığını gösterir. Bilinen en eski yerleşme il merkezinin kuzey batısındaki Demirci höyük’tür. Buluntular Demirci höyük’ün Katolik Çağ'da Balkan ve Anadolu kültürlerinin kesiştiği bir noktada bulunduğunu ortaya koymaktadır. Midas Kenti kazılarında ele geçirilen buluntular ise İlk Tunç Çağı'na tarihlenmektedir.


Arkeoloji Müzesi Bahçesinden


Hititlerin pek etkili olamadığı bölgede M.Ö. 7. yüzyılda Kimmer ve İskit saldırıları sonucu yıkıldı. Lidya Krallığı'nın ardından sırasıyla Pers Makedonya ve Selevkos yönetiminde kalan yöre M.Ö. 3. yüzyıl sonunda Galatların yönetimine girdi.

Kurşunlu Cami ve KülliyesiReşadiye Camii


M.Ö. 2. yüzyılda Bergama Krallığı'nın (Pergamon) kısa süreli egemenliğinden sonra Galatlar Roma desteğiyle yörede yeniden devlet kurdu. Bunu Roma ve Bizans egemenliği izledi. M.S. 8. yüzyılda yöreyi ele geçiren ve Dorylaion'a Duruliya Düriliya ya da Druliya adını veren Arapların yönetimi uzun sürmedi. Yeniden Bizans egemenliğine giren Dorylaion 1074'te Selçuklular’ın eline geçti.

Atlıhan


Eskişehir'de yer alan antik kentler şunlardır: Pessinus (Ballıhisar) Midas (Yazılıkaya) Dorylaion (Şarhöyük Eskişehir) Han'daki Antik Harabeler Justinianapolis (Sivrihisar) Nacolea (Seyitgazi) Eoudoxias


Hava Şehitliği


  • Eskişehir'in Coğrafyası
Eskişehir İç Anadolu Bölgesi'nin kuzeybatısında yer almaktadır. Kuzeyinde Karadeniz kuzeybatısında Marmara batı ve güneybatısında Ege Bölgesi ile komşudur. Eskişehir'in ilçelerinden Seyitgazi'nin küçük bir bölümü Ege Bölgesi'nin Mihalgazi ve Sarıcakaya İlçelerinin tümü ile Merkez ve Mihalıççık ilçelerinin bir bölümü Karadeniz Bölgesi'nin etkisindedir. Ancak Eskişehir coğrafi karakterini genellikle İç Anadolu Bölgesi'nden alır.

İl toprakları Sakarya Nehri ve Porsuk Çayı'nın suladığı geniş düzlüklerle bunları çevreleyen dağlardan oluşur. İlin Karadeniz Bölgesi'ne taşan kuzey kesimi doğu-batı doğrultusunda uzanan Sündiken Dağları'yla kaplıdır. Doğuda Sakarya Vadisine kadar sokulan Sündiken Dağları Sündiken Doruğunda 1 770 m.ye yükselir.


River Side Evleri

Eskişehir'den geçen iki önemli akarsudan ilki Sakarya Nehri ikincisi ise Porsuk Çayı'dır. Bu akarsuların il sınırları içerisinde kalan arazisinde 2 adet baraj bulunmaktadır. Porsuk Çayı üzerinde Porsuk Barajı Sakarya Nehri üzerinde ise Gökçekaya Barajı bulunmaktadır.

Yenişehir Konakları
  • Yeraltı Zenginlikleri
Şehirde çıkarılan madenler bor perlit lületaşı manyezit kalsedon krom toryum ve torittir. Eskişehir zengin bor yataklarına da sahiptir. Lületaşı Türkiye'de Orta Anadolu'da yalnız Eskişehir'de bulunan değerli bir taştır. Beyaz altın Denizköpüğü ve Eskişehir taşı gibi adlandırmalar lületaşının değerini rengini çıkış merkezini ve ağırlıkla kullanıldığı yerleri anlamlı bir biçimde ortaya koymaktadır.


Lüle Taşının Çıkarılışı


Lületaşı magnezyum ve silisyum esaslı ana kaya parçalarının yerin muhtelif derinliklerindeki başkalaşım katmanları içinde hidrotermal etkilerle hidratlaşması sonucunda oluşmuş kayaçtır.

Lületaşı ve benzer minerallere; Yunanistan'daki bazı adalar Moravya Fransa İspanya ve Fas ve ABD'de de rastlanmaktadır. Ticari olarak işlenebilir Lületaşı yataklarının nerede ise tamamı yurdumuzda Eskişehir'de bulunur.


Eskişehir ilinin batısında kuzeydoğusunda ve güneydoğusunda bulunan sahalarda yüzeyle 300 metreyi aşan derinlikler arasında içinde dağınık yumrular hâlinde lületaşı bulunan başkalaşım katmanlarına rastlanır.


  • Eskişehir'in İklimi
İlin iklimi İç Anadolu tipi Karasal iklim'dir. Bitki örtüsü İç Anadolu Bölgesi'nin tipik bitkisel örtüsü olan bozkırdır. Yağışlar (dağlık kesimler hariç) azdır. Sıcaklık rejimi karasal niteliktedir. Örneğin 800 m yükseklikte kurulmuş olan Eskişehir il merkezinde en sıcak ve en soğuk ayların ortalamaları 21 5°C ve -0 8°C (temmuz ve ocak) kaydedilen maksimum ve minimum değerler ise 39 1°C ve -26 3°C’dir. Yıllık yağış ortalaması 373 6 mm'dir.
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
20 Üyemiz Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.05.09, 17:30   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2697
Mesajlar: 31,161
Ettiği Teşekkür: 167527
Aldığı Teşekkür: 186492
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Eskişehir

Teşekkürler Kardelen26, ellerine sağlık.
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.05.09, 17:32   #3
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,131
Ettiği Teşekkür: 85092
Aldığı Teşekkür: 125081
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Eskişehir

Ellerine sağlık Kardelen26.

Teşekkürler paylaşım için..
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.05.09, 17:58   #4
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 233
Mesajlar: 4,706
Ettiği Teşekkür: 25390
Aldığı Teşekkür: 22736
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Eskişehir

beğendiğinize sevindim...
__________________
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.05.09, 00:44   #5
Okunuşu: Simirna

Smyrna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 625
Mesajlar: 8,270
Ettiği Teşekkür: 36381
Aldığı Teşekkür: 38297
Rep Derecesi : Smyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzel
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart Cevap: Eskişehir

Teşekkür ederiz kardelen...

kuzenim orda okudu kaç kere gel dedi gidemedim... şimdi oraya yerleşti eh gitmek farz oldu artık
__________________
Smyrna isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Smyrna'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.05.09, 11:20   #6
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 233
Mesajlar: 4,706
Ettiği Teşekkür: 25390
Aldığı Teşekkür: 22736
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Eskişehir

inşallah gelmeniz kısmet olur buralara...
__________________
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.06.09, 19:08   #7
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2697
Mesajlar: 31,161
Ettiği Teşekkür: 167527
Aldığı Teşekkür: 186492
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Eskişehir | Tarihi ve Genel Bilgileri

Lüle Taşı
300 yıl önce keşfedilmiştir. Dünyanın diğer ülkelerinde az miktarda bulunmaktadır. Arkeolojik çalışmalar, lületaşının yaklaşık beş bin yıl öncesinden bilindiğini ve değişik amaçlarla kullanıldığını göstermiştir. Çavlum Antik yerleşkesinde İÖ 1700'lere ait lületaşı bir mühür bulunmuştur.
Ölü hediyesi olarak mezarlara bırakılan eserler arasında en ilginç olanlardan biri lületaşından yapılmış bir adet damga mühürdür. Bu mühür Çavlum mezarlığında tek örnekle temsil edilen taş sanduka mezarda ele geçmiştir. Damga mührün baskı yüzeyinde sadece bir çizgi bulunmaktadır. Bu çizginin oluşturulması sırasında mührün kenarı kırılmış olmalıdır. Ancak gene de lületaşı gibi nadir bir malzemeden yapıldığı için bir çocuğun mezarına bırakılacak kadar önemini korumuştur.
ÇavlumKöyü Orta Tunç Çağı Mezarlığı’nda ele geçen lületaşı mührün tam bir eser olarak karşımıza çıkmış olması lületaşı madeninin kullanım tarihi açısından da önemli bir bulgudur. Lületaşı ve benzer minerallere; Yunanistan’daki bazı adalar, Fransa, İspanya ve Fas ve ABD'de de rastlanmaktadır. Ticari olarak işlenebilir Lületaşı yataklarının nerede ise tamamı yurdumuzda Eskişehir'de bulunur.

Porsuk Çayı
İç Anadolu Bölgesi'nde bir ırmaktır. Aksu Dağı'nın kuzey yamacından inen Bayatçık Deresi ile Murat Dağı'nın kuzey yamacından inen Kızıltaş Suyu'nun birleşmesiyle doğan Porsuk Çayı, Sakarya Irmağı'nın en uzun (448 km) koludur.
Kütahya Ovası'ndan geçip Eskişehir kentinin güneybatısında yaralan ve 1948'de hizmete giren Porsuk I ve 1971'de hizmete giren Porsuk II barajları arkasında toplandıktan sonra, Eskişehir Ovası'ndan ve Eskişehir kentinden geçer; Yassıhöyük karşısında Sakarya Irmağı'na ulaşır.

Osmanlı Evi
“Yeşilefendi Evi” ismi ile tanınan evi Osmanlı Evi Müzesi olarak düzenlenmiştir. Bu ev aynı zamanda Atatürk’ün de konuk edilmesi nedeniyle ayrı bir önem taşımaktadır.
Yeşilefendi Evi’nin selamlık bölümü restore edilmiş ve 1984 yılında Kültür Bakanlığı tarafından müze olarak ziyarete açılmıştır.
Bodrum ve zeminin üzerindeki üst kattan ibaret olan bu ev ağaç işçiliği ile dikkati çekmektedir. Ayrıca cumbalı ve ocaklı olan başodasının süslemeleri de oldukça zengin bir görünümdedir. Müze olarak düzenlendikten sonra evde yöresel etnoğrafik eserler sergilenmiştir.

Ballıhisar
Köy Roma İmparatorluğunun önemli şehirlerinden Pessinus'un tam üzerinde kuruludur. Mermer yapılı birçok kalıntı bulunmaktadır. Örneğin; Çeşme, mezar taşları ve mermer sütunlar vb. Bunların yanısıra yapılan kazılarda çıkarılan tarihi eserlerin arasında çeşitli boyutlarda heykeller, oyma ve kabartma işlemeli mermer plakalar ve altın sikkeler de bulunmaktadır.

Balıkdamı Kuş Cenneti
Sivrihisar ilçesinin 40 km.kadar güneyinde bulunan Balıkdamı Kuş Cenneti 5 x 20 km.lik bir alanı kaplayan sulak ve sazlık bir alan. Türkiye’nin en büyük sulak alanlarının başında gelen Balıkdamı, çok küçük gölet ve büyük sazlıklardan oluşuyor.
Bu sulak alan yaklaşık 30 bin dönümden oluşuyor. Balıkdamı, Asya'da yaşayan yabani su kuşları için batıdaki son durak özelliği de taşıyor. Aynı zamanda kuzey ve güney ülkeleri arasında mevsimlik göç eden kuşlar için de en önemli konaklama noktalarından biri olarak kabul edilir.
Nasrettin Hoca'nın doğduğu yer olan Sivrihisar'a bağlı Nasrettin Hoca Kasabası (Eski Adı Hortu) kültür merkezi olmaya hazırlanıyor.
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
16 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.06.09, 19:27   #8
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,131
Ettiği Teşekkür: 85092
Aldığı Teşekkür: 125081
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Eskişehir | Tarihi ve Genel Bilgileri

Eskişehire'de gitmiş kadar olduk

Ellerine sağlık tekrar..

Senin de ReaL
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.06.09, 21:41   #9
Müdavim

**EMEL** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2009
Konular: 404
Mesajlar: 3,889
Ettiği Teşekkür: 12916
Aldığı Teşekkür: 14322
Rep Derecesi : **EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Pisman
Standart Cevap: Eskişehir | Tarihi ve Genel Bilgileri

ReaL'in katkılarınada bi alkış yine dayanamamış el atmış konuya

Kardelen seninde emeğine sağlık canım

Bulunmuştum küçükken Eskişehir'de ve Sivrihisar'da çok güzel bir memleketti hatırımda kaldığı kadarıyla hatıralarımı canlandırdın
__________________
Hayat dediğiniz 1 çay
İnsan ise sadece 1 şeker
Karıştırdıkça hayattan tat aldığını sanırsın
Oysaki;
Hayatın seni erittiğini çay bitince anlarsın..
**EMEL** isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz **EMEL**'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.01.10, 15:49   #10
Okunuşu: Simirna

Smyrna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 625
Mesajlar: 8,270
Ettiği Teşekkür: 36381
Aldığı Teşekkür: 38297
Rep Derecesi : Smyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzel
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart Cevap: Eskişehir | Tarihi ve Genel Bilgileri

Annem haftaya Eskişehir'e gidiyor gezmeye.

Bensiz hem de.

Ben de biraz havalar düzelsin gider gezerim buraları.

* * * *

Teşekkürler Real.
__________________
Smyrna isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Smyrna'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bilgileri, eskişehir, genel, tarihi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Okullarda Özel Öğrencilere “Destek Odaları” Geliyor Suzim Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları 0 30.03.15 02:25
Temel Hukuk-Hukuk Kurallarının Amaçları oneyouu Sosyal Bilimler 0 29.01.09 05:01
Genel Türk Tarihi Kronolojisi (1299 - 1924) Cahit Türk Tarihi 4 26.01.09 01:58
Devlet tiyatrosu oneyouu Tiyatro Haberleri 0 25.01.09 20:28
Devlet Tiyatrosunun Tarihçesi oneyouu Tiyatro Haberleri 0 24.01.09 08:18


WEZ Format +3. Şuan Saat: 14:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.