Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > İnsan Sağlığı ve Hastalıklar

İnsan Sağlığı ve Hastalıklar İnsan sağlığını etkileyen faktörler ve tedavileri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 23.10.13, 21:53   #1
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 126
Mesajlar: 2,280
Ettiği Teşekkür: 7941
Aldığı Teşekkür: 12306
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Aşırı Terleme Nedenleri?
Aşırı terleme nedenleri, ter kokusunun nedenleri, ter kokusu nasıl önlenir.

Fazla terleme neden ileri gelir?
Bu durum genellikle deri altındaki ter bezlerinin dengesiz veya asabi nedenlerle aşırı çalışmalarından ileri gelmektedir. Bu durum çoğunlukla gelişmekte olanlarda ve gençlerde görülmektedir.

Fazla terleme tedavi gerektirir mi?
Genel bir kural olarak hayır. Ancak, cilt fazla terden dolayı tahriş olma veya bozulma belirtileri göstermekteyse, o zaman fazla terlemeyi önlemek için bazı usûllere başvurulması gerekecektir.

Reklamları yapılmakta olan deodorantlar fazla terlemeyi ve ten kokusunu önleyebilir mi?
Evet. Fakat derileri hassas olan kimseler bu preparasyonların ciltlerini tahriş etmesini önlemek için çok dikkat etmelidirler.

Ten kokusunun sebepleri nedir?
Terle canlanan bir kısım bakteriler fena kokan maddeler üretmektedirler. Bazı deodorantlarda bu bakterileri imha eden kimyasal maddeler vardır ve bunların kullanılmasıyla ten kokusu önlenilir.Koltuk altı ve ayak terlemesi nasıl tedavi edilir

İnsanların hepsi çok fazla terlemiyorlar,bazı insanlar daha çok terlemektedir.

Bazı nedenlerini maddeler halinde sıralayalım;

-Bu yapısal nedenlerden kaynaklanabildiği gibi bir takım hastalıklarında belirtisi olabilir.
-Endokrin hormon hastalıkları dediğimiz hastalıklarda şişmanlık problemi olduğu için şişmanlıkla birlikte aşırı terleme görülebilir.
-Birtakım ilaçların alımı terlemeye neden olabilir(Özellikle psikiyatri ilaçları).
-Diabet yani şeker hastalarındada aşırı terleme görülebilir.
-Beslenmenin terlemeyle direk bir ilişkisi yoktur ama çok beslenen obez kişilerde terleme daha çok görülen bir problem olacaktır.Sıcak,baharatlı gıdaların alımı aşırı terlemeye neden olmasada terlemeyi tetikler ve eğilimi olan bir insandada daha fazla terleme görülmesine sebep olabilir.

Koltukaltı terlemesinde botoks etkili bir yöntemdir veya cerrahi yöntemlerde kullanılabilir fakat botoks rahat bir tedavi olacaktır,çünkü botoks ağrısız bir yöntemdir eğer hastanın kırışıklı sorunu varsa boyun bölgesindede kullanılabilir ama boyun çok sıklıkla terleyen ve rahatsızlık veren bir bölge değildir.
En çok koltukaltı,el ve ayak terlemesinde tedavi etmek için başvurulmaktadır.Özellikle koltuk altında botoks tedavisi uygulamak 1. aşamada mantıklıdır tabi bunda kişinin yaşam biçimi ve tercihi etkilidir.

Aşırı Terleme

1. Vücudumuzdaki ter bezleri, sempatik sinir sistemi tarafından kontrol edilmektedir ve terleme (hidrozis) vücudun çevresindeki ortamla arasındaki ısı değişimine uyumunu sağlamak için yaptığı normal fizyolojik durumdur.

2. Aşırı terleme (hiperhidrozis) ise fizyolojik olmayan bir hastalık olup, sempatik sinir sisteminin aşırı çalışması ile meydana gelmektedir. Genellikle de ellerde aşırı terleme (Palmar hiperhidrozis) ile karakterize olmaktadır

3. Aşırı terleme (hiperhidrozis) tedavisinde iontoferez, botoks uygulamaları yaygın olarak kullanılsa da bunlar kesin çözüm sağlamazlar. Geçici başarılar sağlayarak hastaların etkilenmesi ve bunun sonucunda bu tip tedavilerin uygulandığı merkezlere ve takip eden doktorlara bağımlı olması sağlanmaktadır. Hiçbir merkez bu tip tedavilerin uzun süreli sonuçlarını verememektedir. En fazla 6-7 aylık takiplerden bahsetmektedirler.

4. Aşırı terleme (hiperhidrozis) yakınması olan hastaların bu merkezlerdeki her takip döneminin ve tedavi seanslarının maliyeti hesaplandığında hiç de kolay ve ucuz yöntemler olmadıkları anlaşılmaktadır.

5. Aşırı terleme (hiperhidrozis) tedavisindeki tek geçerli ve kesin çözüm cerrahi yöntem olan torasik sempatektomidir. Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında maliyetin aslında o kadar da yüksek olmadığı anlaşılabilir.

6. Aşırı terlemenin (hiperhidrozis) tedavisinde esas olan bu işlemin deneyimli bir Göğüs Cerrahisi ekibi tarafından güvenilir bir merkezde yapılmasıdır.

7. Amaç hastanın beklentilerine uygun olarak sosyal hayata dönüşünü sağlıklı bireylerde mevcut olan normal terleme (hidrozis) hali ile sağlamaktır. Çünkü nasıl aşırı terleme patolojik ise hiç terlememe hali de patolojiktir


Ayak terlemesi nedenleri nelerdir ayak terlemesi nasıl tedavi edilir

Ayakların normalden fazla terlemesi genellikle ter bezlerinin aşırı derecede çalışmasından kaynaklanır. Diğer taraftan, kalın çorap giymek, ateşli bir hastalık veya normal vücut sıcaklığının düşmesi de ayak terlemesine neden olabilir.El ve ayak terlemeleri için birçok tedavi yöntemi uygulanmaktadır fakat çok büyük bir başarı elde edilmemektedir. Bu aşamada alternatif tedavi yöntemleri ön plana çıkmıştır. Yurt dışında yapılan çalışmalarda, hiçbir hastalığa rastlanmadığı durumlarda ‘iyontofer tedavisi’nin kullanılabileceği saptanmıştır. İyontofer tedavisinde; el, ayak ve koltuk altına özel elektrotlar ile akım veriliyor. Böylece, ter bezlerinin daha az çalışması sağlanabiliyor. Bu yöntem hem yan etkisinin az olması hem de başarısının yüzde 80-90 oranında olması nedeni ile şu anda tüm dünyada sıklıkla kullanılmaya başlamıştır.Ayak kokusu nasıl giderilir

Ayak kokusu, ayağın terlemesi ile oluşan rahatsızlık verici bir durumdur. Ayağın hava almadığı ayakkabı seçimi yapmak, nemli ve terli kalan ayakların alt kısmında oluşan bakterilerin, derimizde enfeksiyonlara neden olması ile oluşmaktadır. Nemli ve ıslak kalan ayakkabılarda, bakteriler hızla üremeye başlarlar. Bazen de mantar oluşumu olabilmektedir. Hem bakteri hem de mantar oluşumu olduğunda, ekşi bir ayak kokusu olmaktadır.

Ayak kokusundan kurtulmak için, eski ve kokan ayakkabılardan kurtulmak gereklidir. Bu ayakkabılarda, bakteriler yuva yapmış olduğundan kullanılmaması tavsiye edilir. Yaz, kış hava alan ve yumuşak derili ayakkabı tercihi yapılmalıdır. Ayakkabıların tabanlarına, terlemeyi önleyici tabanlar kullanılmalıdır. Gerçek deri ayakkabılarda bakteri oluşumu zordur. Bu nedenle, gerçek deri ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Ayaklar, her gün yıkanmalı ve parmak aralarına pamuk koyularak havalandırılmalıdır. Terletmeyen kumaşlardan yapılan çoraplar giyilmeli ve her gün çorap değiştirilmelidir. Çorapsız ayakkabı giyilmemeye özen gösterilmelidir. Ayaklar ılık su ile temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Ayaklar asla nemli bırakılmamalıdır. Başkasına ait olan çorap, terlik ve ayakkabı giyilmemelidir. Mantar ve bakteriler, ıslak ve rutubetli alanlarda hızla ürediklerinden, havuz kenarlarında ve spor salonlarında çıplak ayak yürünmemeli ve temizliğini bilmediğiniz havuzlara girilmemelidir. Mutlaka bir dermatoloğa gözükülmelidir. Dermatologlar, özel kremler ve kürler uygulayarak bu sorununuzu hızla çözebilmektedirler. Ayrıca, bütün bunlara rağmen ayak kokusuna çözüm bulunamazsa, ayaklara botoks uygulanabilir. Bu uygulama ile yaklaşık 5-6 ay kadar terleme engellenecek ve koku sorunu geçecektir. Bunun dışında, özel solüsyonlar ve düşük elektrik akımı ile yapılan tedaviler mümkündür.

Ayak kokusunu engellemek için, ayak hijyeninize dikkat etmelisiniz. Böylece ayak kokusunu engelleyebilirsiniz. Ancak düzenli temizlik ve hava aldıran ayakkabı seçimi yaparak, bunu engelleyebileceğiniz gibi bir hekime gözükmekte fayda vardır.


__________________
Inatci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Inatci'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.10.13, 22:05   #2
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 126
Mesajlar: 2,280
Ettiği Teşekkür: 7941
Aldığı Teşekkür: 12306
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Aşırı terleme nedenleri


El terlemesi ve tedavisi

El terlemesi en sıkıntılı bölgesel aşırı terleme şeklidir. Çünkü tüm işlerde kullandığımız ellerin terlemesi birçok faaliyeti engelleyebilir.

Islak ellerin oluşturduğu anormal görüntü yanında en rahatsız edici durum el teması ve tokalaşma esnasında ortaya çıkar. Çünkü ıslak bir eli tutmak diğer kişilerde irkilme hissi ve elini çekme duygusu oluşturur. Ellerini yıkamak veya silmek isterler. Bunu farkeden terleyen kişi kendince önlemler almaya çalışır. Tokalaşmadan önce ellerini farkettirmeden giysilerine siler veya sürekli mendil taşırlar. Uzun kollu giysilerle ellerini kapatmaya çalışırlar.

El terlemesi olanların çektikleri sıkıntılardan bazıları şunlardır. Dans etmekten, sevdiklerinin elini tutmaktan çekinirler. Kapı tokmaklarını çeviremezler, düğmelere basamazlar. Nemli ve soğuk el sıkma iş görüşmelerinde güvensizliğe neden olur. Toplu taşıma araçlarında sıkıntıya girerler.

Ellerdeki ıslaklık iş yapmayı engelleyebilir. Büroda çalışanlarda kitap, belge ve kağıtlarda lekeler oluşur. Kalemle yazarken, bilgisayar klavyesi kullanırken parmaklar kayabilir. El terlemesi olanların kafeterya ve fırınlarda, kuaför ve sağlık alanlarında, elektronik işlerinde çalışmaları zordur. Eldeki alet ve nesneler düşebilir. Müzik enstrümanı çalmaları, beyzbol, tenis, golf oynamaları çok zorlaşabilir.

El terlemesi olan kişiler özellikle ellerle yapılan işlerde başarısız olurlar. Birçok nedene bağlı iş üretkenliği azalır. Sosyal ilişki zorlukları ve yanlış anlaşılmaya bağlı iş kayıpları olabilir. İnsanlarla etkileşimde olmayacakları meslekleri tercih ederler. Sık sık işlerini değiştirebilirler.

El terleme tedavisi

El terlemesi

El terlemesi en sıkıntılı bölgesel aşırı terleme şeklidir. Çünkü tüm işlerde kullandığımız ellerin terlemesi birçok faaliyeti engelleyebilir.

Islak ellerin oluşturduğu anormal görüntü yanında en rahatsız edici durum el teması ve tokalaşma esnasında ortaya çıkar. Çünkü ıslak bir eli tutmak diğer kişilerde irkilme hissi ve elini çekme duygusu oluşturur. Ellerini yıkamak veya silmek isterler. Bunu farkeden terleyen kişi kendince önlemler almaya çalışır. Tokalaşmadan önce ellerini farkettirmeden giysilerine siler veya sürekli mendil taşırlar. Uzun kollu giysilerle ellerini kapatmaya çalışırlar.

El terlemesi olanların çektikleri sıkıntılardan bazıları şunlardır. Dans etmekten, sevdiklerinin elini tutmaktan çekinirler. Kapı tokmaklarını çeviremezler, düğmelere basamazlar. Nemli ve soğuk el sıkma iş görüşmelerinde güvensizliğe neden olur. Toplu taşıma araçlarında sıkıntıya girerler.

Ellerdeki ıslaklık iş yapmayı engelleyebilir. Büroda çalışanlarda kitap, belge ve kağıtlarda lekeler oluşur. Kalemle yazarken, bilgisayar klavyesi kullanırken parmaklar kayabilir. El terlemesi olanların kafeterya ve fırınlarda, kuaför ve sağlık alanlarında, elektronik işlerinde çalışmaları zordur. Eldeki alet ve nesneler düşebilir. Müzik enstrümanı çalmaları, beyzbol, tenis, golf oynamaları çok zorlaşabilir.

El terlemesi olan kişiler özellikle ellerle yapılan işlerde başarısız olurlar. Birçok nedene bağlı iş üretkenliği azalır. Sosyal ilişki zorlukları ve yanlış anlaşılmaya bağlı iş kayıpları olabilir. İnsanlarla etkileşimde olmayacakları meslekleri tercih ederler. Sık sık işlerini değiştirebilirler.

El terlemesi için Klipsli ETS tedavisi

En etkili olduğu bölge ellerin aşırı terlemesidir.
Tedavi sonrası kişilerin %99′unda tam kalıcı kuruluk olur.
Birlikte ayak terlemesi varsa %80-85′inde geçer veya azalır.
Birlikte koltuk altı terlemesi varsa kişilerin %95-97′sinde geçer.

El terlemesi için yapılan Klipsli ETS sonrası;

Çok şiddetli el terlemesi olanlarda hayal edilemeyecek derecede etkilidir.
Tedavi yapıldığı anda yıllardan beri süren aşırı terleme geçer.
Bu tedaviden sonra güven kazanmış olarak evinize dönebilir ve kuru ellerle işinizde daha kolay sorumluluk alabilir, kişisel yaşantınızda rahat edebilirsiniz.
Hastaların %2′sinde rahatsız edebilecek, %5′inde hissedilebilir derecede refleks terleme yan etkisi görülebilir. Başka önemli bir yan etki görülmez.

Geçici tedavi yöntemleri nelerdir?

Hafif el terlemesinde krem ve losyonlar (her akşam),
Orta şiddetli el terlemesinde iyontoforez (gün aşırı) uygulanabilir.
Botox tedavisi ellerde uygulamanın çok ağrılı olması ve etki süresinin 3 ay kadar olması nedeniyle tercih edilmez.

El terlemesi için Klipsli ETS tedavisi ne zaman yapılmalıdır?

Kalıcı tedavi olmak isteyenlerde,
Geçici tedavilerin yetersiz olduğu ve bunlardan bıkıldığı durumlarda,
Birçok bölgede aşırı terleme olanlarda,
Şiddetli el terlemesi olanlarda tercih edilir.


__________________
Inatci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Inatci'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.10.13, 23:36   #3
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 7650
Mesajlar: 28,772
Ettiği Teşekkür: 106864
Aldığı Teşekkür: 154466
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Aşırı Terleme Nedenleri

Benim ter bezlerim tembel mi tembel Koşuda, yürüyüşte ve iş yaparken katiyen terleyemem.

Ayakları ve bedeni terleyen kimselere önemli bilgiler hepsi de.

Teşekkürler İnatçı...
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.10.13, 00:04   #4
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1468
Mesajlar: 14,020
Ettiği Teşekkür: 58539
Aldığı Teşekkür: 50404
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Aşırı Terleme Nedenleri

Ben yere 10 lira düşürsem eğilip almam çünkü 20 liralık terliyorum.

Zarar ediyorum yani eğilip o parayı alıcam diye...

Bu kadarı abartma tabii ki ama terleme problemim var yani. Ama terim de kokmuyor ha... Bu da ilginç...

O yüzden sık sık hayatı yavaş çekim yaşamak zorunda gibiyim ama asla ameliyat falan olmam.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.10.13, 00:09   #5
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 126
Mesajlar: 2,280
Ettiği Teşekkür: 7941
Aldığı Teşekkür: 12306
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Aşırı Terleme Nedenleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ben yere 10 lira düşürsem eğilip almam çünkü 20 liralık terliyorum.

Zarar ediyorum yani eğilip o parayı alıcam diye...

Bu kadarı abartma tabii ki ama terleme problemim var yani. Ama terim de kokmuyor ha... Bu da ilginç...

O yüzden sık sık hayatı yavaş çekim yaşamak zorunda gibiyim ama asla ameliyat falan olmam.
Bu ter giderici deodorantlar veya talklar işinize yaramıyor mu yada zarar mı veriyor cildinize? Zaten bakteri üretimi söz konusu değilse, vücut temizse, koku oluşmaz sanırım.Sık yıkananların pek derdi olmaz bence.Gerçi akrabalardan birinin ayak kokusu sorunu vardı ıyklıktı yani ki sürekli temiz tutmasına rağmen yinede bir çözümü vardır kesin bu olayın. T
__________________
Inatci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Inatci'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.10.13, 00:38   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1468
Mesajlar: 14,020
Ettiği Teşekkür: 58539
Aldığı Teşekkür: 50404
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Aşırı Terleme Nedenleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Inatci Mesajı göster
Bu ter giderici deodorantlar veya talklar işinize yaramıyor mu yada zarar mı veriyor cildinize? Zaten bakteri üretimi söz konusu değilse, vücut temizse, koku oluşmaz sanırım.Sık yıkananların pek derdi olmaz bence.Gerçi akrabalardan birinin ayak kokusu sorunu vardı ıyklıktı yani ki sürekli temiz tutmasına rağmen yinede bir çözümü vardır kesin bu olayın. T

Bende bu ter olayı bir trafik kazasında boynum sakatlandıktan sonra başladı. Beyinden çıkıp, boyundan bedene giden 16 ana sinirden birinde veya bir kaçında hasar olduğu için vücut yanlış reaksiyon gösteriyormuş sıcak, stres ve hareketlilik durumlarında...

Ha ben ya her gün ya da en az iki günde bir duş yaparım; belki o yüzden pek koku falan hissetmiyorum ama o kazadan sonra özellikle fiziksel aktivitelerde acayip terliyorum...

Eskiden 5 km koşsam ha işte azcık ter gelirdi de şimdi 300 metre koşsam, durunca kolumu kaldırıp baksam görüyorum ter deriden nasıl damla damla çıkıyor...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.10.13, 01:20   #7
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 126
Mesajlar: 2,280
Ettiği Teşekkür: 7941
Aldığı Teşekkür: 12306
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Aşırı Terleme Nedenleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bende bu ter olayı bir trafik kazasında boynum sakatlandıktan sonra başladı. Beyinden çıkıp, boyundan bedene giden 16 ana sinirden birinde veya bir kaçında hasar olduğu için vücut yanlış reaksiyon gösteriyormuş sıcak, stres ve hareketlilik durumlarında...

Ha ben ya her gün ya da en az iki günde bir duş yaparım; belki o yüzden pek koku falan hissetmiyorum ama o kazadan sonra özellikle fiziksel aktivitelerde acayip terliyorum...

Eskiden 5 km koşsam ha işte azcık ter gelirdi de şimdi 300 metre koşsam, durunca kolumu kaldırıp baksam görüyorum ter deriden nasıl damla damla çıkıyor...
Geçmiş olsun,demek sinirlerin yanlış alarmı başınıza böyle bir iş açıyor.Çok ilginç,arkadaşlardan birisi de kulak ameliyatı esnasında erken uyanıp kımıldanınca zedelenmiş sinir nedeni ile tat alma duyusununun çoğunu kaybetmişti ama bunu ilk defa duyum sanırım kötü ve zor bir olay sizinki. İnşallah çözümü bulunur demekten başka bir şey gelmiyor elimizden
__________________
Inatci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Inatci'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.10.13, 01:30   #8
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2659
Mesajlar: 31,059
Ettiği Teşekkür: 170838
Aldığı Teşekkür: 184770
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Aşırı Terleme Nedenleri

Neyse ki bu derdim yok..

Güzel ve kapsamlı konu olmuş, ellerine sağlık, teşekkürler İnatçı...

* * *

Aristo sen öleceksin bir vakte kadar..
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.10.13, 01:36   #9
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1468
Mesajlar: 14,020
Ettiği Teşekkür: 58539
Aldığı Teşekkür: 50404
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Aşırı Terleme Nedenleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Neyse ki bu derdim yok..

Güzel ve kapsamlı konu olmuş, ellerine sağlık, teşekkürler İnatçı...

* * *

Aristo sen öleceksin bir vakte kadar..
Biliyorum... Hatırlattığın için de teşekkür ediyorum zaten...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.10.13, 02:00   #10
Geciken gözyaşı hiçbir şey çözmez...

Liaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2011
Konular: 591
Mesajlar: 5,041
Ettiği Teşekkür: 41966
Aldığı Teşekkür: 21890
Rep Derecesi : Liaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevher
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Aşırı Terleme Nedenleri?

Kışın ellerimi ısıtırsam anca ozaman terlerim.

Kimisi evvelinden gelir, hiç birşey üstün gelemez.

Yararlı bir paylaşım olmuş, teşekkürler Inatci.
__________________
Liaaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Liaaa'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ayak, aşırı, fazla, nedenleri, olan, terleme


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Aşırı Tüylenme (Hirsutizm) ve Tedavisi Canan Kadın Hastalıkları 5 13.01.15 19:50
Aşırı Kilonun Getirdikleri | Fazla Kilonun Zararları LaLe Sağlığımız İçin Püf Noktaları 27 01.09.12 13:32
Koltuk Altı Terlemesiyle Başa Çıkmanın Yolları Karya Saç, Cilt ve Vücut Bakımı 0 15.07.09 23:38
Aşırı Terlemeye Son Serkan Sağlığımız İçin Püf Noktaları 7 02.07.09 12:21


WEZ Format +3. Şuan Saat: 15:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.